Een titelstrijd om over te slaan SPORT 2 Kees de jongen is Kees de kampioen Joris Keizer piekt in kielzog Mark Foster Kobe Bryan >»- breekt recoi Marathonlopers mijden kort voor Rotterdam elk risico én NK halve marathon Eiffel Towers wint bekerfinale Drie springruiters naai finale wereldbeker in V Bekele op zijn 20ste a- de koning van de cro Onnodig verlies tafeltennissers courmayeur - Het Nederlands tafeltennisteam is er gisteren tijdens de EK in Courmayeur niet in geslaagd de halve finales te bereiken. Tegen titelverdedi ger Zweden bleken twee over winningen van Trinko Keen niet voldoende voor de winst, omdat zowel Danny Heister (2 keer) als Barry Wijers hun duels verloren. Nederland had een uitgelezen mogelijkheid om de eerste medaille op de EK te ver overen. Celestino winnaar 'Coppi-Bartali' sassuolo - De Italiaan Mirko Celestino is eindwinnaar ge worden van de Internationale Wielerweek Coppi-Bartali. De Moldaviër Ruslan Ivanov zege vierde in Sassuolo in de vijfde en laatste etappe. Na 154 kilo meter tussen Castellarano ver sloeg Ivanov de Italiaan Marco Pantani. De oud-winnaar van de Giro en de Tour maakte in deze etappekoers zijn rentree na een half jaar schorsing we gens doping. Laurent Brochard wint 'Criterium' charleville-mezieres - Het Cri terium International, een twee daagse etappekoers met drie onderdelen, is gisteren gewon nen door de Franse oud-we reldkampioen Laurent Bro chard. De afsluitende tijdrit over 8.3 kilometer in Charlevil- le-Mézières leverde een over winning op voor de Duitser Jens Voigt. Derde plaats voor waterpoloërs Bratislava - De Nederlandse mannenwaterpoloploeg is op de derde plaats geëindigd in het vijflandentoernooi in Brati slava. Het zevental leed gisteren de tweede nederlaag. 7-8 tegen Slovenië dat ongeslagen het toernooi won. Midvoor Tjerk Kramer van AZC Alphen scoor de drie keer. Zaterdag behaalde de ploeg de enige overwinning. Duitsland werd in de Slowaakse hoofdstad met 9-4 verslagen. Bas de Jong van Polar Bears was topscorer met vier doel punten. In de avonduren was gastland Slowakije echter te sterk, met 5-9. Verlies Atkinson in halve finale dallas - Vanessa Atkinson is er in Dallas niet in geslaagd de eindstrijd van de Texas Open te bereiken. De als vijfde geplaats te Haagse squashprof verloor op de Plaza of the Americas in de halve finale in vijf games van de Amerikaanse Natalie Pohrer. Atkinson startte traag. Ze kwam met 2-0 in games achter en in de derde met 0-5, voordat ze de hoogste versnelling vond. Ze voerde het tempo en dwong Pohrer tot meer fouten. In de beslissende game vloeiden de krachten echter weg bij Atkin- Agassi wint weer in Miami Miami - Andre Agassi heeft zijn titel bij het toernooi om de Masters Series in Miami op nieuw met succes verdedigd. De Amerikaanse tennisser re kende in de finale met twee keer 6-3 af met de Spanjaard Carlos Moya. De 32-jarige Agas si behaalde in zijn zeventiende optreden in Florida zijn derde zege op rij en zijn zesdein zijn loopbaan. Bij de vrouwen won de als eerste geplaatste Serena Williams van Jennifer Capriati (4-6 6-4 6-1). Snookerteam wint Continental Cup marsascala - Het Nederlands snookerteam heeft gisteren in Marsascala op Malta de Conti nental Cup gewonnen. Mario Wehrmann, Roy Stolk en Gerrit bij de Leij zegevierden in de fi nale met 11-10 over België. In het voortraject had Nederland gewonnen van Duitsland (10-2) en Finland (11-7). In totaal na men zestien teams deel. Met deze prestatie veroverde het trio snookeraars de A-status van NOC'NSF. Van Gelder vierde in Thessaloniki Thessaloniki - Yuri van Gelder is er bij de wereldbekerwed strijd in de Griekse plaats Thes saloniki niet in geslaagd op nieuw voor een stunt te zorgen. De Nederlandse turner, gespe cialiseerd aan de ringen, zege vierde onlangs in Parijs op zijn favoriete toestel, maar eindigde in Griekenland met 9,625 pun ten als vierde. Van Gelder kwam, te midden van de we reldtop op deze discipline, 0,025 punt te kort voor een plek op het erepodium. Dat werd nu bezet door de Griek Dimosthe- nis Tambakos (9,75), de Bulgaar Jordan Jovtsjev (9,725) en de Italiaan Matteo Morandi (9,65). MAANDAG 31 MAART 2OO3 an 9M it il0' door Pim van Esschoten den haag - De bezetting was zó mager, dat het volgens Gerard Nijboer misschien beter was ge weest 'een jaartje over te slaan'. Want de hoofdcoach wegatletiek bij de KNAU zag zaterdag op het Haagse Malieveld ook wel: „Dit NK is geen promotie." De nationale titelstrijd op de halve marathon, onderdeel van de CityPierCity-loop, moest het vooral doen zonder Kamiel Maase en Luc Krotwaar, zonder titelverdediger Jeroen van Dam me. Ze wilden twee weken voor de Marathon Rotterdam niet met energie smijten, precies zo als juist Nijboer het graag ziet. Neerlands hoop op de mara thon. Kamiel Maase. verscheen drie dagen na zijn terugkeer uit Kenya wel in Den Haag om in het bijprogramma - de tien kilo meter - zijn blakende vorm te etaleren. Maase ging lang niet diep. kwam 'fris' over de finish en klokte evengoed 28,14 minu ten. In perspectief: geen atleet in de wereld was in 2003 sneller geweest. Het wereldrecord staat sinds december 2002 overigens op naam van Haile Gebrselassie in 27,02. Nijboer „Kamiel had hier na tuurlijk in de halve marathon De grimas van winnaar Joseph Ngolepus uit Kenya net nadat hij de finish is gepasseerd. Foto: GPD/Jan Daniels mee kunnen doen, voor mijn part was hij in lange trainings broek aan de start verschenen. In mijn tijd (twintig jaren terug, red.) kon dat. De generatie van nu krijgt van de pers druk opge legd, vindt ook van zichzelf dat ze zich dan moeten laten zien. Acht minuten na de winnaar binnenkomen, dat kan niet. Dan komen er allerlei vragen over zijn vorm." Maase zelf: „Ik wilde een even- meel risico uitsluiten. De CPC is altijd sterk bezet en ik heb niet de aard om er ver achter te gaan lopen. Er zal maar iets gebeu ren. omdat je net iets te diep gaat." Nijboer zag in de afgelopen ja ren vaker hoe atleten twee, zelfs één week voor hun marathon, htm puike vomi kwamen tonen in wedstrijden over de halve af stand. „Alle respect voor wed strijden als deze, maar we heb ben in Nederland maar één race die internationaal telt. Alleen Rotterdam komt ook in Japan en Amerika op tv, al was het maar een flits. Daar moet je op inzet ten. Het circuit van halve mara thons is belangrijk geworden voor Nederlandse atleten, maar niemand wordt er op afgere kend. Wel op de marathon." De bondscoach ontkent niet, dat organisatoren van die wedstrij den andere ideeën hebben en het hem zelfs kwalijk nemen. Maar het valt Nijboer toch moei lijk kwalijk te nemen dat de spoeling in Nederland zo dun is, dat weinig atleten klaar staan om in het gat achter Maase en Krot waar te duiken. Bij de vrouwen is die spoeling nog veel dunner. Irma Heeren en Nandja Wijenberg haakten afge lopen week geblesseerd af voor Rotterdam. In Den Haag greep Annelieke van der Sluijs de na tionale titel op de halve mara thon, pal voor de 42-jarige Anne van Schuppen. Bij de mannen dook een jongeling in het gat dat de top liet vallen. Koen Raymae- kers (23) deed dat bovendien met een nieuwe persoonlijke amsterdam/anp - Joris Keizer mag in juli tijdens de wereld kampioenschappen zwemmen in Barcelona uitkomen op de 50 en 100 meter vlinderslag. De Philips-prof voldeed zaterdag tijdens de Swim Cup in Amster dam aan de limiet op de kortste afstand. Op de 100 vlinder toon de hij het verlangde vormbe houd om bij de WK in juli ook individueel te mogen starten. Keizer is net terug van een ver blijf in de Verenigde Staten, waar hij met de Nederlandse ploeg op hoogtestage was. Hij was van plan pas over een paar weken bij de Open Franse kam pioenschappen in St. Etienne de WK-richttijden te zwemmen. „Ik was daarom zeer verbaasd dat het vandaag zo goed ging", zei Keizer na zijn snelle races in het Amsterdamse Sloterparkbad. De zwemmer had geluk dat hij zich op de 50 vlinder kon op trekken aan de Britse topper Mark Foster. De wereldrecord houder kortebaan op de 50 vrij spurtte naar 23,96 en trok Keizer mee, die in 23,98 als tweede ein digde. De Nederlander bleef ruimschoots onder de limiet van 24,10. Op de 100 vlinder had Keizer, Nederlands recordhou der met 52,82 (EK Berlijn), geen gangmaker. Om vormbehoud te tonen was dat ook niet nodig. De TU-student kwam uit op 53,16, ver onder de gevraagde tijd van 53,63. Keizer schreef zijn goede prestaties toe aan extra trainingen op techniek. „In februari zijn we naar het testcentrum in Hamburg ge gaan, waar ik hard heb gewerkt aan starten en keren. Maar de meeste vooruitgang heb ik ge boekt in de manier waarop ik zwem: met een betere slaglijn en hogere ellebogen." Keizer kan nu rustig toewerken naar de WK in Barcelona. Dat geldt ook voor Marleen Veldhuis, die op de 100 meter vrije slag de limiet haalde. De zwemster van de Goorse ver eniging De Whee won in 55,52, waar de eis was gesteld op 55,70. De 23-jarige Veldhuis is bezig aan een imponerend voorsei zoen. Ze stapt met ingang van volgende maand over naar TZA, het Amsterdamse zwembolwerk dat dit weekeinde de Swim Cup houdt Pieter van den Hoogenband plaatste zich gisteren op de 100 meter vrije slag voor de wereld kampioenschappen. De 24-jari- ge olympisch kampioen toonde bij de Amsterdam Swim Cup vormbehoud met een tijd van 49,37. Van den Hoogenband moest onder de 50,15 blijven. De kopman van de Phiüps-ploeg wilde onder de 49 seconden zwemmen, maar miste tegen stand. Van den Hoogenband fi nishte voor Mitja Zastrov (50,76) en Johan Kenkhuis (51,10). Mar leen Veldhuis haalde haar twee de WK-limiet De zwemster van De Whee uit Goor kwam op de 50 meter vrije slag tot 25,54 se conden. Dat was precies een honderdste onder de lichttijd. Van den Goorbergh derde in Australië phillip island/anp - Jürgen van den Goorbergh is gisteren op het circuit van Phillip Island in Au stralië op de derde plaats geëin digd in de tweede race om de wereldtitel in de supersport. De 33-jarige motorcoureur uit Breda had na ruim 93 kilometer op zijn Yamaha 14,762 seconden achter stand op de Australische winnaar Chris Vermeulen op Honda In de eerste race, in Valencia, opende Van den Goorbergh het seizoen met de negende plaats. Door zijn derde plaats in Austra lië klom hij in het WK-klasse- ment naar de derde plaats. Met 23 punten heeft hij 22 punten achterstand op de twee leiders, Vermeulen en de Japanner Fuji- wara, de winnaar in Valencia De fans op het circuit namen voor de wedstrijd afscheid van de op 10 maart overleden Barry Sheene (52). Mike Farrell, een vriend van Sheene, reed op een van Sheenes motoren een ere- ronde. Sheene werd wereldkam pioen in 1976 en 1977. In 1984 nam hij afscheid van de motor sport. Hij overleed aan maag- en keelkanker. Amsterdam - Basketbalclub Eiffel Towers heeft gis teren de nationale beker gewonnen. De ploeg uit Nijmegen won - na verlenging - van Amsterdam As tronauts 90-88. Na de reguliere speeltijd stonden de formaties nog op 76-76. De bekerfinale werd af gewerkt in Amsterdam, maar Eiffel Towers had zo veel supporters meegenomen dat de ploeg zich in de hoofdstad met recht 'thuis' kon voelen. Opge zweept door de honderden Nijmeegse fans, was Eif fel Towers in de verlenging iets scherper dan zijn te genstander en stelde de ploeg de bekerwinst veilig. Foto: ANP/Toussaint Kluitens amsterdam/anp - Kees de jongen is ein delijk Kees de kampioen. Kees Thijssen las de veelgeprezen bestseller nooit, maar werd door zijn vader wel vernoemd naar de hoofdpersoon uit het boek van zijn verre achteroom Theo Thijssen. Za terdag werd Kees Thijssen in Amsterdam eindelijk damkampioen van Nederland. Voor de eerste keer in zijn negende titel strijd. „Dit is de belangrijkste overwinning in mijn loopbaan", glunderde de 27-jarige grootmeester uit Diemen. „Een overwin ning op mezelf. Ik was er eerder al dicht bij, maar het kwam er nooit van. In kans rijke positie viel ik dan ver terug omdat ik te veel wilde. Ik wilde niet alleen winnen, ik wilde op grootse wijze winnen. Aan die druk ging ik ten onder. Deze titel is voor mij het bewijs dat ik rijper ben geworden. Volwassen. Een praktische speler." Volgens Ton Sijbrands kwam de nationa le titel bij de juiste dammer terecht. „Het is eigenlijk vreemd dat hij 'm niet eerder won. Hij staat al jaren te boek als een groot talent." Sijbrands, een idool voor Thijssen, verloor ooit een keertje van de jonge Thijssen. „Op een simultaan in 1992", herinnert Sijbrands zich. „In de nacht van Rosmalen. Kees was zestien en de enige onder de dertig spelers die mij wist te verslaan." Kees Thijssen gold jaren als de grote be lofte in het dammen. Zijn aanleg was on omstreden, maar zijn drang naar schoonheid, naar perfectie, voorkwam de doorbraak. Vijfjaar geleden kreeg hij de bijnaam 'de Dani van het schaken'. Ach ter het bord ging hij altijd op zoek naar diepzinnige combinaties, naar heksenke tel-varianten en meed hij simpele kant en-klaar oplossingen. Hij leefde van een uitkering en droomde van een bestaan als profdammer. Na een mislukte studie Engels drong de realiteit tot Thijssen door. Hij moest dammen combineren met werk. Hij vond een baantje als receptionist voor twintig uur in de week, stopte met roken en excessief drinken en kweekte conditie door joggen en zwemmen. Daarnaast ging hij samenwerken met Martin Dolf ing. „Twee jaar geleden zijn we begon nen samen te trainen." Het werd een vruchtbare samenwerking. Vorig jaar werd Dolfing verrassend nationaal kam pioen, zaterdag nam Thijssen zijn titel over. Tijdens het NK gingen de twee elke avond zwemmen in het Zuiderbad bij het Vondelpark. Daarnaast kwam Thijssen dagelijk op de fiets van Diemen naar de toernooizaal bij het centraal station. „Drie kwartier heen, drie kwartier terug. Ik voelde me er heerlijk bij. Ik merkte tij dens de partijen dat ik fitter was, dat ik me beter kon concentreren en dat ik de vorm kon volhouden tot de laatste dag. In voorgaande jaren kende ik halverwege of op driekwart altijd wel een enorme in zinking." Voor zijn negende NK koos Thijssen voor een realistische strategie. „Ik moest van de zwakkeren winnen en tegen de top pers genoegen nemen met remise." Dat plan werkte voorbeeldig. Hij won vijf partijen en speelde de overige acht ge lijk. „Tegen die zwakkeren nam hij grote risico's", zag Sijbrands. „Maar hij kwam er schadevrij uit." Voor Rob Clerc, acht voudig nationaal kampioen, was Thijs sen de dikverdiende kampioen. „Hij was absoluut de beste. Geen twijfel over mo- gelijk." Thijssen verdiende 2500 euro met zijn ti tel en een startbewijs voor het WK, dat begin mei in Zwartsluis begint. Hij wordt daar de vierde Nederlander na Sijbrands, Clerc en Gérard Jansen. „Het wordt mijn eerste WK", bekende hij. „Ik wil er graag bij de eerste acht eindigen. Dan verdien ik de A-status bij het NOC *NSF, maar ik heb geen idee of dat mo gelijk is." De twijfel klonk door in zijn stem. Even werd Kees de kampioen weer Kees de jongen. toptijd van 1.03,22 (was 1.04,21). Ook de atleet uit het Utrechtse Cothen heeft plannen op de ma rathon. Maar dat is voor de toe komst, richting Peking 2008. De weg daar naar toe bewandelt hij met geduld. Voorlopig ligt z'n meeste zweet nog op de baan, waar aan zijn snelheid wordt ge schaafd. In de zomer van 2001 verraste hij met zilver op de 10.000 meter op de EK-onder 23 in Amsterdam. In Den Haag pak te hij zaterdag zijn eerste titel bij de senioren. Raymaekers wist ook wel, dat hij de titel greep omdat de toppers er niet waren. „Tja, toen ik de startlijst zag... Maar ik begrijp het wel, ze kiezen voor Rotterdam." Raymaekers werd vijftiende in de CPC, royaal achter een trits Ke- nyanen van wie Joseph Ngolepus de beste was (1.00,56). „Goede tijd. Goede basis voor de marathon", vond Nijboer. „Maar dat komt met de tijd wel." Wat de bondscoach (nu 47) zelf liep toen hij nog maar 23 was? Hij dacht eens diep na, herinnerde hoe hij in de CPC van 1980 net onder de 1.04 liep. „Oyvind Dahl, die Noor, won." Dat voor jaar liep Nijboer de marathon in 2.09,01, dat nog altijd geldt als Nederlands record. In 1980 ook won hij in Moskou olympisch zilver. e wc -1 v: k 'ii 1 Isco los angeles/rtr - Baske Kobe Bryant van de Los Ai J" Lakers brak vrijdag recoi het Amerikaanse profbas (NBA). De 24-jarige vi y, maakte tegen de Washi J. Wizards 55 punten en da t( de hoogste score in een cc titieduel dit seizoen. Het j record stond met 53 punt naam van Allan Houston v111 ffi New York Knicks in de we<10 van 16 februari tegen de U - Vooral Bryants productie IQ! eerste helft was indrukwel Met 42 punten verbrak h clubrecord uit 1960. Elgii lor scoorde ruim 43 jaar g< vijf punten minder in de e speelhelft, maar eindigt J' wedstrijd wel met een r score van 71 punten. Bryj 1 met zijn 55 punten slech n punt onder zijn eigen N t cord uit 2002. Wel evenaai 1'°. het NBA-seizoenrecord ca punters in een helft, na ^as acht uit elf. De puntenregen van Bryanin^', "imla en ag H-l nac jsU göteborg/anp - Drie Nederlan ders nemen over enkele weken deel aan de wereldbekerfinale voor springruiters in Las Vegas. Naast Jan Tops kwalificeerden zich zaterdagavond bij de laat ste plaatsingswedstrijd in Göte- borg ook Eric van der Vleuten en Gerco Schroder. Van der Vleuten eindigde met Audi's Jikke als achtste. Door één springfout haalde hij de barrage net niet. „Het was een onnozele fout", zei de Brabander. „Ver der ging het op het zware par cours bijzonder goed. We heb ben de vorm van de laatste twee weken weten vast te hou den. Nu even rust, dan naar Las Vegas." Van der Vleuten, vorig jaar in Leipzig ook al present in de eindstrijd, eindigde in het kwa lificatieklassement op de ne gentiende plaats. Hij schoof door naar de noodzakelijke achttiende positie, omdat de Braziliaan Pessoa wegvalt uit de geschoonde lijst van de Euro pese toer. Gerco Schroder gaf in Göteborg al in de eerste rondgang op met Eurocom- merce Rome. Hij eindigde in het klassement een plaatsje na Van der Vleuten, als twintigste. Toch schuift ook de Twenten aar op, omdat naast Pessoa de hoger geklasseerde eveneens wegvalt. De vo< je gië startende ex-Neder ter trok zich terug voor Las Ve en' Lansink had daarvoor tw ncj denen. „Ik heb twee p;et die op zich goed genoeg z één staat echter op ru - voorbereiding op het buif A zoen. Voor de ander vini drie zware wedstrijden finale op dit moment nog veel van het goede. Vand< ze beslissing." Tops reed niet in Götebo ruiter uit Valkenswaard zeker van kwalificatie, goede prestaties eerder >ii seizoen. Vorige week nog je hij derde bij Indoor Bi sv een maand daarvoor woi ra£ wereldbekerwedstrijd vai jj deaux. Tops gaat naar Las met Grande Dame, één v twee Grand Prixpaarden 1 )e moment. n Vooralsnog gaan de rui! van uit dat het evenem Amerikaans grondgebiec danks de oorlog in Irak, gaat. Van der Vleuten: toe ziet het daar naar uit. treffende commissie van ziet geen aanleiding in pen. Zoals de zaken er n staan, ben ik ook zeker va om te gaan. ieli nt. avenches/anp - Bij de WK veld lopen in Dublin schreef hij vorig seizoen historie met tweemaal goud. In het Zwitserse Avenches toonde Kenenisa Bekele zich op zijn 20ste al de ware koning van de cross. De Ethiopische atleet verdedigde gisteren ook zijn titel op de lange afstand. Hij liep de 12,3 kilometer in 35.36 en bracht zijn totale verdiensten in Zwit serland op 60.000 dollar. Bekele won de korte cross (4 km) zaterdag in 11.01, hoewel hij zich door een raadselachtige vi rusinfectie amper had kunnen voorbereiden. Door zijn ziekte miste hij de Ethiopische kampi oenschappen eerder deze maand. Vorig jaar zag Bekele het gehele zomerseizoen bedorven door een achillespeesblessure. Hij hervatte de training pas in november. Bekele versloeg de Keniaan John Kibowen zaterdag in een lange eindsprint. Het verschil tussen beiden was drie seconden. Ben jamin Limo, eveneens uit Kenia, eindigde als derde. Op het paar densportcentrum vijftig kilome ter ten zuiden van Lausanne was gisteren van echte concurrentie geen sprake. De favoriet, zoals vele succesvolle landgenoten af komstig uit de hooggelegen pro vincie Arsi, zweefde over de gra zige weiden. Zijn voorsprong op de Keniaan Patrick Ivuti was uit eindelijk 13 seconden. Dat had den er veel meer kunnen zijn, als hij had gewild. Zo gemakkelijk zag het er uit wat Bekele deed. Zijn landgenoot Gebre Gebre- mariam veroverde het brons. De 21-jarige Werknesh Kidane, eveneens uit Ethiopië, was bij de vrouwen de beste op de lange cross (8 km). Ze bleef de Ameri kaanse Deena Drossin en haar landgenote Merima Denboba voor. Kidane profiteer! Avenches van de afvvez 11 van Paula Radcliffe. Hetf van de Engelse staat woordig vooral naar de thon. In Londen wil Ra haar officieuze werelddeel scherper stellen. Ze zag e halve vanaf haar mo jj"j crosstitel te verdedigen. K vorig jaar goed voor schoof nu door naar de h< tree van het ereplatform. slotfase had ze veel mee dan Drossin. Adriënne Herzog haalde nish niet. De talentvolle I landse juniore had vrijd; gekregen van hevige buik pen. Die dwongen haar t de race tot opgave. „Ik m th kracht om mee te gaai ir i meisjes die ik normaal v< ter me laat. Uitstappen ie voor mij, maar ik had paj benen en voelde er nieti om als tachtigste te finin aldus de 17-jarige atlete. Herzog kampt af en tot t darmklachten sinds ze i pen zomer deelnam aan voor junioren in Ja 4: „Soms gaat het een tijd zoals in december toen ik werd bij de EK. Ik heb een paar onderzoeken de mg, maar er is tot i niets gevonden. Nu is hd ter zo ernstig dat ik besI'H weten wat er mis is", z( i zog, nadat ze zeer teleurj het parcours had Edith Masai prolongeeri teren haar titel op de 40( g1 ter. De 35-jarige politie c]: uit Kenia, die een tweed heeft in haar Europese basis Trier, bleef in de Kidane net voor. Haar 1; p note Jane Gakunyi ver<w het brons. lokte een flauwe glimli Michael Jordan, de groL van de Wizards die mees "j aandacht krijgt. Jordan b\ e keer steken op 23 punte 1 wedstrijden voor het ein P de competitie zijn vijf zeker van een startbewij play-offs. In de Eastern rence zijn New Jersey Ni Detroit Pistons veilig, in di Cl tem Conference Dallas ricks, San Antonio Spurs cramento Kings. gy

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 20