MODE 2003 Vrouwenmode, uitbundig en kleurrijk 'Je kleed je zoals je je voelt' cupmaten' 'Voor werkelijk alle De Wit Mode Lady Service Marian en Harry de Wit: 30 jaar mode-ervaring in Leiden Overdaad schaadt niet Jurk terug van weg geweest Perfection Lady Service, lid van Body Mode volgens Marian en Harry de Wit. Foto's: Henk Bouwman De vader van Harry de Wit had een algemene textielzaak op het Bevrijdingsplein. „Het werken in de textielbranche kreeg ik met de paplepel ingegoten. Elke dag ging ik uit school snel naar huis om de klosjes garen bij te vullen of om te helpen in de winkel", vertelt Harry de Wit. Maar op den duur bleek dat hij zich meer aangetrokken voelde tot de jeans van Levi's dan tot de klossen garen. Daarom besloot hij dertig jaar geleden met zijn vrouw Marian een pand te kopen op het Vijf-Mei plein. De liefde voor het vak blijkt te zijn overgeslagen op hun twee zoons. Koen, de ene zoon, werkt inmiddels bij zijn ouders in de zaak, Bas, de ander is bedrijfsleider bij een gerenommeerde herenmodezaak in Haarlem. Met de opvolging zit het dus wel snor. Bij De Wit Mode zijn bekende merken als Gerry Weber, Basler, Betty Barclay, Bianca, Michèle Pantalons, Olsen, Nadina H, Gil Bret, Diktons en vele andere merken prominent aanwezig. De pasvorm, de kwaliteit, dat het lekker zit, dat zijn de voornaamste doelstellingen van De Wit Mode. Harry de Wit: „Ik hou van mooie dingen. Dat heeft zich vertaald in onze kleding. Mooie luxe stoffen, maar toch draagbaar. Voor elk moment van de dag hebben we wat. De mode is immers voortdurend in beweging. We kunnen gelukkig aan de wensen van onze grote klantenkring voldoen omdat we de beschikking hebben over meer dan 200 vierkante meter vloeroppervlakte. Tevens leggen wij ons oor voortdurend te luister bij onze klanten, zodat we precies weten wat ze willen of waarnaar ze op zoek zijn. Mede daardoor komen fabrikanten regelmatig bij ons langs om zich te informeren." Harry en Marian de Wit hebben in de dertig jaar dat zij in het modevak zitten veel zien veranderen. Het aanbod, het stoffenbeeld, de modellering, het kleurenbeeld, het is niet meer te vergelijken met vroeger. Om over de invloed van de televisie maar te zwijgen. Als Caroline Tensen zondagavond bijvoorbeeld een opvallend broekpak aanheeft wordt daar de volgende dag meteen naar gevraagd. „Wil je het goed doen, moetje meegaan met je tijd. Daar hebben wij nooit problemen mee gehad. Wij zijn bepaald geen types die denken 'het zal mijn tijd wel duren', aldus Marian de Wit. Op de vraag of er nog bijzondere zaken vermeld kunnen worden die betrekking hebben op de komende voorjaars- en zomermode volgt dan ook een vlotte serie waardevolle opmerkingen van het echtpaar De Wit. „De nieuwe rokken zijn lang, de gipsy look is opvallend net als de ruches en de vetertjes. Zwart wit blijft altijd, maar er is nu wel een zeer grote variëteit in kleuren. Heel veel wit ook en heel veel linnen van prachtig mooie kwaliteit. De golf-look vinden we kenmerkend omdat het lekker sportief is plus de nieuwe pantalons met de bredere voetwijdte of de gargo pantalons met heel veel zakken. Het gaat maar door. Daarom zijn wij voortdurend met ons vak bezig. Je kan niet achterover leunen. Wij blijven steeds op zoek naar nieuwe dingen om onze klanten te inspireren." De Wit Mode, Vijf-Meiplein, Leiden r Machteld Leistra t wordt de meest kleurrijke zomer sinds en. Overal duiken knallende irstokkleurtjes op. Op het eerste gezicht in ekende combinaties. Felroze en knaloranje, ndweerautorood met zonnebloemgeel of c derblauw met appelgroen. Het kan emaal. Ook de dessins zijn op zijn minst send te noemen. Veel strepen in genoemde 1 urencombinaties, grote noppen en cirkels veel grafische en lichtelijk psychedelische itiefjes. We mogen ons weer vol met urige sieraden hangen en zelfs de schoenen 1 kleurrijker dan ooit. Specialisten spreken van een soort 'lust for life' die in ons is gevaren. We laten ons door alle malaise niet uit het veld slaan, maar houden de moed erin onder het motto 'het leven is kort, laten we eruit halen wat erin zit'. De broekriem moet dan wel worden aangetrokken, maar dat betekent niet dat het plezier ook vergald moet worden. En daar kleden we ons naar. Het is niet alleen kleur wat de klok slaat deze zomer. Het wordt ook allemaal een stuk frivoler en sexier. De meest trendy erogene zones zijn de buik, billen en benen en die zullen we zien ook. Ultra korte rokjes (tot boven de billen!) en ultralage broeken (tot onder het schaambeenl). Niet voor iedereen weggelegd, maar daarom is er ook een overvloed aan lengtes (voor de rokjes) en laagtes (voor de broeken). Het accent mag ook gerust verlegd worden naar het décolleté. Hoe strakker alles zit, hoe beter. Ook ruches, strikjes, kantjes en randjes maken het modebeeld deze zomer een stuk frivoler. Geïnspireerd op de latin'spirit wordt alles zwierig en sexy. Met als grote voorbeelden zangeressen Jennifer Lopez en Shakira natuurlijk. We zien veel zwierige korte rokjes, strakke tops met ruches, hotpants en bikini's als bovenkleding. De stoffen zijn transparant en vaak versierd met kantjes, kraaltjes en borduursels. Ook goud is weer helemaal hip. Of het nou om een klein accent gaat of een compleet kledingstuk van goudkleurige stof, het maakt niet uit. Een ietsiepietsie ingetogener, maar daarom niet minder fantasierijk is de sprookjesachtige 1001-nacht-trend. Dat resulteert in een bonte multiculturele mix van Arabisch en Indiase invloeden. Bijvoorbeeld kaftanachtige blouses met wijd uitlopende mouwen van dun India-katoen, versierd met borduursels en fantasiestiksels.Ook het Arabisch gewaad, de djellaba, heeft model gestaan voor de tunieken die deze zomer erg trendy zijn. Verder zien we veel kreukelstofjes, paisleymotiefjes, batikprints en tie-dye dessins. Erg hip dit voorjaar zijn kleine T-shirtjes met prints uit 'Bollywood' erop: foto's en tekeningen van prachtig uitgedoste, immens populaire filmsterren uit de Indiase filmindustrie. Sari achtige rokken en jurken horen er ook bij. En, schrik niet, de harembroek is weer helemaal terug van weg geweest. Geen hobbezakken maar poffende modellen met elastiek in de zomen zien we overal opduiken. Gecombineerd met een sexy nauw aansluitend topje en torenhoge hakken: hotter dan hot. Hier en daar zien we ook etnische invloeden uit Afrika en uit de indianencultuur opduiken in de mode. De uitbundigheid van deze zomer heeft ook een tegenhanger: romantiek. Hier geen felle zuurstokkleuren, maar poederachtige pasteltinten en veel wit. Dit heeft te maken met de late jaren vijftig, beginjaren zestig (voor de hippietijd) die, na de seventies en de eighties, deze zomer centraal staan. Een beetje het Toen was geluk heel gewoon- 'idee. De jaren vijftig staan daarbij voor het gezin als hoeksteen van de samenleving, een maatschappij die nog overzichtelijk ingedeeld was in zuilen en duidelijke normen en waarden. Nu dus weer erg actueel. Vrouwenmode vol etnische invloeden. Deze combinatie is van Liu jeans. Publiciteitsfoto Dit singlet, in combinatie met lage heupbroek, is van Liu jeans (prijs 125 euro, broek 140 euro). Publiciteitsfoto Voor de accessoires bij vrouwenkleding geldt: overdaad schaadt abso luut niet. Grote rinkelen de riemen, lange kettin gen, opzichtige sieraden. Hoe glimmender hoe be ter. Tassen mogen zo groot mogelijk en ook de voeten zijn blikvanger deze zomer. Er is geen tussenweg: of de hakken zijn superlaag of super hoog. Het is dus gedaan met het gemaksschoei sel van voorbije jaren. Ook de enkels hoeven weinig steun te ver wachten. Dunne riem pjes en bandjes in com binatie met stilettohak ken zijn het helemaal. Gelukkig blijft de sneaker in en zijn er ook veel lage muiltjes en slip pertjes voor Nog meer blote benen bij Pepe jeans. Publiciteitsfoto handen voor wie echt niet op van die stelten kan lopen. Maar, ten minste één paar hoge pumps is strikt noodza kelijk komende zomer. 'g dient de jurk. Die is namelijk he lemaal terug van weg geweest deze zomer. Lekker casual of juist uperelegant, zomerjurkjes zie je te kust en te keur. Veelal zijn ze gemaakt van zachte satijnachtige stoffen, afgezet met kant of band, wat het een beetje lingerieachtig maakt. De stoffen zijn uni of voorzien van een klein stippeltjes- of bloemetjesdessin. Dat geert er juist ijftig-r i/e loc weer een Aziatisch tintje aan. Ook geïnspireerd op de jarer mantiek is de preppy sportieve look. Happy Days en Grease revisited, zullen we maar zeggen. Sweaters, blouses, po loshirtjes, shorts, jacks al dan niet met capuchons, rugnummers of prints van Amerikaanse universiteiten. Deze trend is al een eeuwigheid aan de gang, maar het grote verschil deze zomer is dat de sportieve kleding niet mag slobberen. Het moet allemaal strak en aansluitend zitten. Hét item dat zeker in niemands kast mag ontbreken is het simpele witte ka toenen onderhemdje, oftewel de sin- giet. Alhoewel er retro-sneakers in over vloed zijn, is het voor de echte trendset ters een must om de sportieve look deze Zomerse combinatie van WE. Publiciteitsfoto zomer te combineren met pumps of sportieve muiltjes met queeniehakjes. ien met haar man Harry de Wit uit zij ruim dertig jaar nagenoeg wensen op modegebied voor de issen vrouw op het Vijf-Meiplein eiden. Hun winkel is hun hobby, in in de auto naar beurzen in ieldorf, Frankfurt of Berlijn. Altijd oek naar iets nieuws. De ikant verandert, de consument ndert en dus hangt bij De Wit elke dag wel weer wat anders et rek. 'Hoe je je voelt, zo kleed je zegt Marian de Wit. Adelheid Lakeman (rechts) in haar winkel Lady Service. Foto's: Henk Bouwman Furstenberg en voor de jonge dames met grote cupmaten Beach Secret en L'ldea. Ook voor draagsters van een borstprothese hebben wij een zeer uitgebreide collectie badmode." Adelheid Lakeman merkt verder op dat de lingerie collecties voor het voorjaar 'om van te snoepen zijn'. Marie Jo brengt de serie Umbria, een subtiel spel van meerkleurige broderie en glanzende elastische Zfc charmeuse. Prima Donna wil daar met de serie Arezzo duidelijk niet bij achter blijven. Het merk Lou is bekend vanwege de perfecte pasvorm en luxe kant. Ook de nachtmode is vrolijk en sportief. Het merk Nanso voert hierin de boventoon, sportieve nachthemden met of zonder mouw die ook als bovenkleding gedragen kunnen worden. De bh zonder naden is niet meer weg te denken. Lady Service heeft daar een zeer uitgebreide collectie van in huis. Zowel met een beugel als zonder beugel en in kleine en in grote cupmaten. Het is zonneklaar, Lady Service maakt haar naam als speciaalzaak meer dan waar! Lady Service, Doezastraat, Leiden. In de Doezastraat, de oudste winkelstraat van Leiden, is Lady Service gevestigd, een moderne speciaalzaak voor lingerie, badmode, nachtmode en borstprotheses. De klant vindt hier werkelijk alle cupmaten. „Waar andere zaken stoppen, kun je bij ons nog terecht", zo formuleert eigenaresse Adelheid Lakeman op treffende wijze haar fraaie winkel Lady Service. Lady Service is lid van Body Perfection, een club van speciaalzaken door heel Nederland. Er worden regelmatig trips naar leveranciers of beurzen georganiseerd, zodat de leden volledig op de hoogte blijven van de nieuwste ontwikkelingen op hun modevakgebied. Adelheid Lakeman, die de Haagse kunstacademie met als specialisme modevormgeving doorliep, vertelt dat ze haar creatieve ei volledig in haar zaak kwijt kan. „Tijdens mijn opleiding aan de Kunstacademie begon ik tien jaar geleden bij Lady Service te werken. Het werd mij snel duidelijk dat ik een eigen zaak wilde. Twee jaar later vroeg de toenmalige eigenaresse of ik Lady Service wilde overnemen. Daar hoefde ik niet lang over na te denken. Ik had al mannenondergoed ontworpen, dus het had zeker mijn belangstelling. Verder richt ik de etalages van de winkel in en doe ik zelf de inkoop van de collecties. Om elk seizoen nieuwe dingen te presenteren is een enorme uitdaging. I Mede daardoor en het leuke team medewerkers is het werk zeer afwisselend en verveel ik mij nooit." Nu het voorjaar voor de deur staat, de temperatuur tot aangename hoogte stijgt en de zeeën en stranden van de verschillende vakantielanden uitnodigend wachten is de Badmode 2003 vanzelfsprekend een hot item. Volgens Adelheid Lakeman is de aanstaande badmode bijzonder vrolijk. „Oranje en rood in allerlei tinten, roze en acqua zien we ook terug, net als de tijgerprint die terug van weg is geweest. Onze klanten kunnen bij ons terecht voor een groot assortiment. Het merk Rosch biedt bijvoorbeeld een mooie serie in abstract bloemendessin uitgevoerd in acqua of rozerode tinten met natuurlijk een bijpassende pareo. Het exclusieve merk Maryan Melhorn brengt dit voorjaar een prachtige serie in tijgerprint met verschillende modellen badpakken en bikini's, ook in D-cup. Verder noem ik nog merken als Felina, Ari dat bekend staat om de goede pasvorm in grote cupmaten,

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21