REGIO Bos van Wijckerslooth dikwijls onbegaanbaar Jacobswoude krijgt voorlopig nog geen nieuwe burgemeester Getru komt terug op besluit: toch schikking Rijndijk eind april verkeerslu Werkgroep vraagt om verharde paden Kritiek op vergoeding voor vrijwilligers Emoties aanleiding voor vertr Hoorn-West beeld voor ijj Boomfeestdag: overal spitten en graven de kinderen Werkstraf voor steken met samoeraidc Klokkentoren in de steigers Bankovervallen bij 'Opsporing' leiderdorp/alphen - Het tV- programma Opsporing Ver zocht van de AVRO besteedt maandag 31 maart aandacht aan pogingen tot overvallen op banken in Leiderdorp en Al phen aan den Rijn. De politie hoopt door deze uitzending in contact te komen met getuigen. Op 6 november probeerden twee mannen de Rabobank aan de Van Diepeningenlaan in Lei derdorp binnen te komen. Op 31 december gebeurde dat bij de ING-bank aan de Alphense Castellumstraat. Beide keren werd een ruit aan de zijkant van het pand ingeslagen. Postkantoor langer open leiderdorp - Terwijl andere postkantoren him deuren slui ten, gaat het Leiderdorpse post kantoor aan de Heinsiuslaan bij de Winkelhof juist langer open. Het postkantoor doet dit, om dat het aantal klanten toe neemt. Met ingang van 31 maart is het kantoor op maan dag geopend van 10 tot 17.30 uur. Op dinsdag tot en met vrij dag worden de nieuwe ope ningstijden 9 tot 17.30 uur. Op zaterdag blijven de tijden als vanouds: 10 tot 13.30 uur. Praten over schizofrenie alphen aan den rijn - Familie leden van schizofrenen kunnen bij de Ypsilon-vereniging pra ten over hun ervaringen. Van avond heeft in het Alphense Rijnland Ziekenhuis van 20.00 tot 22.00 uur een bijeenkomst plaats. Ypsilon organiseert in de ontmoetingsruimte van het Rijnland maandelijks gespreks- avonden, op elke laatste woens dag van de maand. Man op scooter breekt been alphen aan den rijn - Een 54- jarige man uit Zwammerdam heeft gisteren zijn been gebro ken bij een verkeersongeval. Een 20-jarige automobilist uit Woubrugge verleende bij het verlaten van een uitrit aan de Anthonie van Leeuwenhoekweg in Alphen aan den Rijn geen voorrang aan de man, die op een scooter voorbij reed. Hij is naar het Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp gebracht. woensdag 26 MAART 20C door Nancy Ubert oegstgeest - De werkgroep Oegstgeest Zonder Obstakels vindt dat de gemeente de wan delpaden in het Bos van Wijcker slooth moet verharden. Volgens OZO-voorzitter M. den Hollander zouden de bewoners van de zorg centra in de buurt vaker het bos in gaan, als de paden beter be gaanbaar zijn. Wethouder Mees ter vraagt de OZO nog even ge duld te hebben. De werkgroep trok al eerder aan de bel over het probleem. In no vember 1998, bijvoorbeeld, deed OZO ook het verzoek om de wandelpaden te verharden, zo dat rolstoelgebruikers en men sen die een stok of rollator no dig hebben ook kunnen genie ten van het Bos van Wijcker slooth. Een jaar later werd één pad verhard. ..Maar inmiddels is de schelpenlaag weer de grond ingezakt", zegt Den Hollander. „Nu het droog is zijn die bos- weggetjes wel begaanbaar, naar zodra het miezert wordt het een grote modderpoel. En daar kom je met je rollator niet zo makke lijk doorheen." Bewoners van zorgcentrum Rustenborgh en verpleeghuis Van Wijckerslooth hoeven maar de weg over te steken om in het bos te komen. Vooral de patiën ten die revalideren in het ver pleeghuis en veel moeten bewe gen, maken er graag een omme tje. Den Hollander „Ons voor stel is de paden te verharden met zogenoemde Iso-schelpen. In de duinen van Noorchvijk is dat ook gebeurd, naar ieders te vredenheid. Wij denken dat de kosten relatief laag zijn als je die afweegt tegen het plezier van de gebruikers." De werkgroep OZO moet nog een paar maanden geduld heb ben, laat wethouder Meester weten. Rotary Oegstgeest-Rhijn- geest, een jonge serviceclub in het dorp, heeft vorig jaar bij zijn oprichting het Bos van Wijcker slooth 'geadopteerd'. De leden willen in nauw overleg met de gemeente een bijdrage leveren aan het behoud en de toeganke lijkheid van het bos en het oor logsmonument dat daar staat. „We hebben afgesproken dat de rotary een plan ontwikkeld", legt Meester uit. „De bedoeling is dat dit plan nog dit jaar wordt gepresenteerd. Als duidelijk is wat de Rotary wil, kunnen wij als gemeente ons beleid aanpas sen." Stiekem hoopt Meester dat Rotary Oegstgeest-Rhijngeest in staat is zoveel geld in te zamelen en vrijwillige arbeidskrachten te rekruteren, dat de serviceclub de rigoureuze opknapbeurt he lemaal voor zijn rekening kan nemen. Oegstgeest staat miljoe nen euro's rood. Als het bos eenmaal is opgeknapt, kan de gemeente daarna de boel wel zelf bijhouden. Vorig jaar no vember, bij de bespreking van de begroting, is extra geld apart gezet voor een beter beheer van openbare ruimte. Daar valt het Bos van Wijckerslooth ook on der. jacobswoude - De vacature voor de nieuwe burgemeester van Jacobswoude wordt op zijn vroegst na de zomer openge steld. Tot die tijd willen Gede puteerde Staten van Zuid-Hol land zich samen met Ja cobswoude beraden over de toekomst van de 11.000 inwo ners tellende gemeente. In af wachting daarvan wordt zo snel mogelijk een waarnemend bur gemeester benoemd. Volgens woordvoerster D. van Kempen van de provincie Zuid- Holland is het gebruikelijk, dat gemeenten met minder dan 18.000 inwoners eerst een waar nemer krijgen. De tijd tussen de openstelling van de vacature en de installatie van de nieuwe eer ste burger is te lang om de ge meente alleen door de wethou ders te laten besturen. Wanneer de waarnemer komt is volgens de woordvoerster niet bekend. De huidige burgemeester Van Beek vertrekt op 1 april naar Edam-Volendam. CDA'er De Lange heeft er begrip voor dat de vacature nog niet wordt opengesteld. „Er zijn net verkiezingen geweest Bij de provincie zitten ze daardoor met wisselingen. Het is dan moeilijk om beleid te maken. Verder lig gen er rapporten van KPMG en de gemeentesecretarissen over de bestuurlijke toekomst van de gemeenten in de Rijnstreek. Ik kan me voorstellen dat de com missaris van de koningin daar om nog even wacht." De Lange heeft de indruk dat de raad, die maandagavond in beslotenheid de burgemeestersvacature be sprak met de commissaris van de koningin, zijn mening deelt. Volgens provinciewoordvoerster Van Kempen heeft de commis saris van de koningin nog geen waarnemer voor Jacobswoude op het oog. Zoeterwoude zit in een verge lijkbare situatie. Burgemeester Koopmanschap vertrok op 1 maart naar Diemen. Maar ruim een week daarvoor maakte Franssen bekend dat de Haagse oud-burgemeester 'Havermans vanaf 1 maart zou waarnemen. Ook hier wacht de commissaris van de koningin met het open stellen van de vacature tot er meer bekend is over de bestuur lijke toekomst van de Rijnstreek. vervolg van voorpagina roelofarendsveen - Het Veense bedrijf Ge tru Koeltransport BV heeft er uiteindelijk toch voor gekozen 675.000 euro boete te be talen om aan vervolging wegens belasting ontduiking te ontkomen. Het openbaar mi nisterie (OM) verdenkt het bedrijf van op lichting van de Belastingdienst voor een be drag van ruim 1,1 miljoen euro. Eerder bood het openbaar ministerie Getru de mo gelijkheid om de zaak met een schikking af te doen. Het bedrijf ging daarmee toen niet akkoord, omdat een onderdeel van de trans actie het uitgeven van een persbericht door het OM zou zijn. Getru was bang dat, als de zaak in de open baarheid zou komen, het imago van de on derneming schade zou oplopen. Strafvervol ging was het alternatief. Maar recentelijk kwamen Getru BV en de directie terug op dit standpunt, meldt justitie. Dat de proce dure zo lang heeft geduurd komt volgens het OM door de vele getuigenverhoren bij de rechter-commissaris. Directeur Van Vliet van Getru wil geen commentaar geven. „Of ik blij ben met deze oplossing? Ik ben altijd blij. Zo zit ik van nature in elkaar. Overigens kwam het op het industrieterrein De Lasso gevestigde bedrijf eerder in het nieuws. Zo legde de rechtbank het bedrijf in 1999 een boete van 35.000 euro op, omdat zoeterwoude-rijnduk - De eerste klokkentoren van de Meerburgkerk in Zoeterwoude-Rijndijk staat sinds begin dit jaar in de steigers. Over twee maan den moet hij er weer pico bello bijstaan. De restau ratie van de andere toren begint pas als er weer ge noeg geld is. Het kerkbestuur staat op het punt de subsidieaanvragen voor die klus van 80.000 euro de deur uit te doen. „Het bestuur kan de kosten niet dragen", zegt voorzitter Houdijk van de com missie van beheer. De buitenkant van de kerk rond de hoofdingang is ook aan restauratie toe. Later komt ook de binnenkant van de kerk aan de beurt. „Op verschillende plaatsen is het pleisterwerk door vocht beschadigd", zegt Houdijk. De renovatie van de in 1895 gebouwde kerk begon in 1997. Dat jaar is de koepel vervangen. Door geldgebrek lag het werk vervolgens enkele jaren stil. De commissie van be heer, die belast is met de restauratie van de rooms- katholieke kerk, probeert behalve via subsidies ook door sponsoracties geld in te zamelen. Om die ac ties voor te bereiden wordt er een comité ingesteld. Foto: Hielco Kuipers de chauffeurs 82 keer het rijtijdenbesluit hadden overtreden. Verder zou Getru in 1998 betrokken zijn geweest bij een 'em- merzwendel'. Het bedrijf zou 45.000 goed kope emmers in het buitenland hebben na gemaakt en die tegen 4,50 euro statiegeld per stuk bij Bloemenveiling Holland hebben ingewisseld. Daarmee zou Getru, die be weert hier niets van af te hebben geweten, ruim 200.000 euro hebben verdiend. De bloemenveilingen in Rijnsburg, Aalsmeer en Honselersdijk verboden de onderneming vervolgens gebruik te maken van bloeme- nemmers en rolcontainers. De rechter stel de de veilingen na een door Getru aange spannen kort geding in het gelijk. door Janneke Dijke leiderdorp - De Leiderdorpse wethouder MacGillavry (Groen links) is van plan leden van een nog in te stellen Commissie Vrij- willigersbeleid een financiële vergoeding te geven. Leden van de al bestaande VAC - een ad viescommissie voor woning bouw - en de seniorenraad krij gen die bonus niet. CDA en WD hebben problemen met de on gelijke behandeling. MacGillavry wil een Commissie Vrijwilligersbeleid in het leven roepen, die hem gevraagd en ongevraagd adviseert. De leden moeten ook subsidieaanvragen van vrijwilligersorganisaties be oordelen, een jaarlijkse vrijwilli- gersmarkt op poten zetten en een vrijwilligerswebsite ontwik kelen. De wethouder vindt het vol strekt logisch dat de leden van deze commissie een vergoeding krijgen. „Willen we dit goed op de rails zetten, dan hebben we mensen nodig die dit als een job zien, die dit Serieus oppakken. Er zijn 4000 vrijwilligers in Lei derdorp. Wij vinden dit zo be langrijk, dat we er geld vocfr over hebben." Die logica zien CDA en WD he lemaal niet. CDA'er Van Jaars veld en WD'er Kanters verwij ten MacGillavry dat hij met twee maten meet. MacGillavry geeft dat toe. „Ik meet met twee ma ten, omdat de argumentatie ver schillend is. Ik vind dit belang hoger dan dat van andere com missies. Maar als u zegt dat het anders moet, dan moet dat." Aan die oproep geeft de raad ge hoor. De vergoeding voor de toekomstige leden van de Com missie Vrijwilligersbeleid komt er, maar in navolging daarvan houdt de raad de werkzaamhe den van andere commissies on der de loep om te kijken of die leden ook voor een vergoeding in aanmerking komen. De vrijwilligerscommissie is één van de nieuwigheidjes uit het vrijwilligersplan dat Leiderdorp heeft geschreven. De gemeente wil aan inwoners meer informa tie geven over vrijwilligersbeleid, onder andere in de gemeente- gids en op internet. Ook wil Lei derdorp dat alle vrijwilligers hun onkosten, zoals telefoon- en computerkosten, vergoed krij gen. Er moet geld komen zodat vrijwilligers cursussen kunnen volgen om hun werk beter te kunnen doen, en er moet een prijs of certificaat komen voor bijzondere vrijwilligers. Hoeveel dit mag kosten, is nog niet dui delijk. door Nancy Ubert vervolg van voorpagina oegstgeest - Na een die: band van tien jaar legt de cieel directeur van de Rij Groep zijn functie neer. F waarschijnlijk ook niet r lijk voor hem zijn, als I blijft werken. De man h december 2001 de am jaar oude peuter Ruward reden, toen hij zijn auto ene plek op het terrein va egeest naar de andere ver te. Ruwards moeder wer bij de Rijngeest Groep. V de rechter, die hem 0 heeft veroordeeld, is het d te verwijten dat hij niet zichtig genoeg is gewees heeft de directeur het al niet doorgehad, zegt hij, peuter Ruward kwam on wielen van de auto tere dat kostte hem zijn leven. De raad van toezicht van gionale zorgorganisatie gisteren een brief aan alle werkers gestuurd, waarq dat de directeur zijn 1 heeft aangekondigd. „Ditl vond plaats na een moeil weloverwogen afweging'! in de brief. „De emotioni pact van het noodlottige val op alle betrokkenen I de Rijngeest Groep is del van zijn vertrek. De Ra Toezicht heeft respect vc besluit, maar betreurt het deze wijze afscheid mo< den genomen van een be bestuurder." Omdat de Rijngeest Gro het afgelopen jaar flink in de cijfers terecht dreigde men, wordt gereorgai brengt het vertrek van de cieel directeur een aant blemen met zich mee. I aan het roer van een gi zuinigingsoperatie. „Hoe ons goed realiseren welk ties er rond het verkeersi binnen onze organisatie dienen we ons nu te ricl de toekomst van de Ri Groep", aldus de raad. 'In het belang van de 01 tie' is de directeur gevra< te blijven totdat voor h( opvolger is gevonden e goed is ingewerkt. De ra bestuur hoopt uiterlijk pi vember een opvolger aan len. alphen aan den rijn venterrein De Schans 2 is tief afgevallen als plek nieuwe ijshal in Alphen Rijn. Waar het comp moet komen, blijft ond Het gemeentebestuur h duidelijke voorkeur hee sproken voor het tuin plex Spoorzicht langs 1 maar nu is ook bedrijve Hoom-West in beeld g< Dat is ook de voorkeur 1 Alphenaren die hebber geerd op de plannen. regio - De jaarlijkse nationale Boomfeestdag was vandaag vooral voor jongeren een ware happening. In het hele land trokken ze er op uit om extra groen te planten. Dit jaar is het thema 'Bomen in de kunst'. Bij zonder aan deze 47-ste viering van de Boomfeestdag is dat kin deren van asielzoekerscentra in het hele land erbij betrokken werden. In deze regio vierde één ge meente de Boomfeestdag extra feestelijk: Rijnwoude. Bij de ska- tebaan in Hazerswoude-Rijndijk langs het nieuwe fietspad plant ten vandaag 255 leerlingen ruim 150 knotwilgen. De leerlingen van groepen 7 van de tien basis scholen in Rijnwoude plantten de bomen op één plek. De vier asielzoekerscentra in Zuid-Hol land, waaronder het AZC Lei den, kwamen speciaal naar Rijnwoude. Daar versierden zij schijven van een populieren- stam op een kunstige manier met bijvoorbeeld lapjes stof, verf en houtsnijwerk. Vervolgens sta pelden zij de bonte schijven op elkaar tot een natuur kunstwerk. Dat werd aan de commissaris van de koningin van Zuid-Hol land, J. Franssen, aangeboden. Niet alleen Rijnwoude vierde vandaag Boomfeestdag. Elke ge- meerite greep de nationale the Scholieren van basisschool De Schakel planten bomen en struiken op het Sportpad in Roelofarendsveen. Foto: Henk Bouwman madag aan om iets aan het groen te doen. In Zoeterwoude plantte wethouder H. van der Kool onder het toeziend oog van de leerlingen van Zoeterwoudse basisscholen twee rode paarde- kastanjes. Kinderen van de Em- mausschool in Voorschoten hielpen de nieuwbouwwijk Star- renburg een groen aanzicht te geven door middel van dertien moseiken. In Roelofarendsveen begonnen ze vanmorgen vroeg. Om 9.00 uur gingen leerlingen van de vier scholen enthousiast aan het werk. Wethouder Schoonder- woerd ging de kinderen die aan het Sportpad werkten een hand je helpen. Aan het einde van de dag waren binnen de grenzen van de gemeente Alkemade bij na dertig bomen en 150 kleine struiken geplant. Sinds 1957 wordt elk jaar aan het begin van de lente de Boom feestdag gehouden. Ruim vier honderd gemeenten doen aan dit feest mee. Bijna 130.000 leer lingen van basisscholen zijn be trokken bij het planten van groen. Hazerswoude-Rijndijk De re- constructie van de Rijndijk in Hazerswoude kan nog voor eind april worden afgerond. Volgens W. Vermeulen van Rijkswater staat verlopen de werkzaamhe den dankzij het mooie weer sneller dan gepland. Een andere meevaller is dat het deel van de Rijndijk tussen de Melkweglaan en de Bruggestraat deze week al is opengegaan. Ook dat gebeurde een paar we ken eerder dan verwacht. De wegwerkers zijn bezig met het laatste stukje van de Rijndijk. Dat is het deel tussen de Geme- neweg en de grens met Zoeter woude. Verder worden over de hele lengte van de Rijndijk bomen geplant. In de bebouwde gebie den komen vooral rozenstrui ken. Daarbuiten komen circa tweehonderd platanen. Aanvan kelijk was het de bedoeling dat er sierperen zouden komen, maar volgens Vermeulen heeft de gemeente Rijnwoude dat be sluit teruggedraaid. „Rijnwoude wil er liever platanen", zegt Ver meulen. „Het verbaast me wel, want platanen hebben een hori zontaal wortelgestel. De kans dat de wortels fietspaden om hoog drukken is aanwezig. Maar goed, ze zijn gewaarschuwd." Volgens wethouder De Best is het precies andersom. „We heb ben de sierperen voor platanen ingeruild omdat sierpen zontaal wortelen. We zit te wachten op probleir het wegdek." Wie heeft er nu gelijk? 1 bij hovenier Snelderwa Ter Aar leert dat Rijnwo derdaad meer problem het wegdek kan verwac de aanplant van platant de bomen wortelen zov zontaal als verticaal. Mai nen worden groter en dus een groter wortelge andere kant is dat sierp men meer rotzooi op li dek veroorzaken. Over de inrichting van d des is Rijkswaterstaat 1 de gemeente in gesprek. alphen jlan den rijn - Geleend geld leidde 21 juli vorig jaar tot een ruzie tussen twee neven, die op klaarlichte dag op straat werd uitgevochten met een paar uithalen met een samoeraidolk. De 34-jarige man uit Alphen aan den Rijn die zijn neef in het been stak, kreeg gisteren door de Haagse rechtbank een maand voorwaardelijke gevan genisstraf en 136 uur werkstraf opgelegd. Volgens de Alphenaar was het eigenlijk zijn neef die aanvanke lijk het mes trok. De man had zijn neef 3000 gulden gelf^id. Over de terugbetaling daarvan ontstond een ruzie. Volgens de Alphenaar reed hij na een woor denwisseling samen met zijn neef van zijn eigen huis naar dat van zijn neef, ook in Alphen, om 'nog wat problemen' op te los sen. Toen de neef bij aankomst uit de auto stapte, trok hij vol gens de Alphenaar de samoe raidolk, een ruim dertig centi meter lang mes. Midden op straat ontstond een worsteling om het mes. De Alphenaar maakte zijn neef het mes afhan dig en stak hem, na een paar zwaaiende uithalen, in het been. Omstanders, waarond kleine kinderen, zagen vecht en belden de polit c De Alphenaar verklaar de rechter, dat hij besef r te ver is gegaan. Toch j rechter niet na te bena v dat een openlijke st< n midden op de dag zeeig, is. „Een gewelddadige v t tij midden op straat is |E de omstanders heel injB Volwassenen en kindei ben u tekeer zien gaan e n hun gevoel van veiligh 1 getast.U moet dit zien zeer ernstige waarschuw

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 14