Geen belletje naar Overmars SPORT Bert Bouwer wil pijnlijk vertrek voor zijn Pantani zal nooit meer dezelfde zijn Van der Meyde haakt geblesseerd af bij selectie Oranje Team Jan Lammers met twee auto's naar Le Mans Zaalvoetbal niet meer op tv na faillissement sponsor Digiev nieuwe «Idkampioen Alexander Georgiev heeft ia \/ier van de vijf sets in ekamp tegen negenvou- •lbouder Alexei Tsjizjow erd van de wereldtitel nen.De 27-jarige groot- er won de barrage van de set en werd daardoor on- baar. Ook de eerste twee tte Georgiev na barrages naam. Georgiev begon ingé leeftijd in Sint Pe- rg tè dammen. Zijn leer- »rwas de Russische jeester Mansjien. Hij ver- diverse Russische jeugd- voordat hij in 1992 jeugd- dkampioen werd. Die titel jgee t de hij twee keer. A passeert erland De UEFA heeft Amster- »n Eindhoven gepasseerd toewijzen van de Euro- oetba,lfinales in 2004. De van do Champions Lea- indt vo lgend jaar plaats in adion van Gelsenkirchen in de Amsterdam ArenA. e finale van de UEFA het stadion van Göteborg irkeur boven het Philips n voetbal ado donderdag 2~] maart 2003 elgrüi ido - Vanwege de grote over de veiligheid in do heeft de UEFA beslo- EK-kw?ilificatiewedstrijd t Montemegro-Wales van t ide week woensdag te atsen na ar 20 augustus, r vische regering kondigde noordaanslag op pre- v oran Djmdjic op 12 0 de noodVoestand af en t dat er in Belgrado of in ;eving grote sportevene- i worden gehouden. er in dienst Leverkusen usen - De ontredderde voetbalclub Bayer Lever- heeft Jürgen Kohier aan- als techniisch directeur, jarige Kohi er, die 105 t shirt van de Mann- droeg en in 1990 de we er won met Duitsland, ijn baan op als bonds- etlvan Jong Duitsland. Le- in, vorig seiizoen tweede undesliga, maakt een ar door. De club staat nu tste in de competitie en alle zes duels in de ronde van die Cham- befcague. Kohier moet nu ik luit het moe ras trekken, Ike ont slaat her Neulbarth a irchen - Sch.alke '04 m ainer Frank Meubarth e en. De opvolger van de ander Huub S tevens it nog geen ja ar vol. De iclub stuuirde ook as- :ainer Norbcrt Elgert het einde vim het sei- de Belgische! speler filmots als hoofdtrainer ksi wil derde I in Miairui idre Agassi aast in jp zijn derde achtereen- titel. Hij trok gisteren iers open na een verlo- stoof de kwartfinale de Miami Intema- weede stop in de Mas- ies Tennis. De Ameri- rsloeg de Australiër lilippoussis: 4- 6 6-3 en de^e kwartfinale ontmoet 1 j arokkaan Youoes El Ay- ie let Agassi en E',1 Ay- id ereikten de Zw.iitser Ro- ek Prer> de Spanjarftden Moya en Albert Costa, de men Todd Maridn en ïinepri alsmede? de Thai 3 n Srichaphan d e kwart- ven snels te J landeren j - Robbie McEwen ^wielerkoers Dwars 0É landeren gewonnen. De ër in dienst van Lotto- ersloeg in de sprint zijn feI oot Baden Coofce. De «I nder Max van Heeswijk rde. Voor McEwen was b" vijfde overwinning van ej >en. Hij won eercler en in de Geelong Bay mi een etappe in de Tour in nder en een etap]pe van van Bessèges. nst Zanotl i, t in gele trui w t valie - De Italiaan anotti heeft de derde J® ewonnen van de Cata- fe eek. De renner van rtolo was na 174,8 kilo- de sprint verrassend an de Duitser Erik Za- hrenner Beat Zberg ein- derde en nam daa r- 'rgele trui over van die Gonzalo Bayarri. De dinsdag de tweede door Jaap van Essen katwijk - Als enige Oranje-speler arriveerde Andy van der Meyde gisteren zonder tas in Noordwijk. Een klein uurtje na zijn aankomst vertrok hij dan ook weer naar huis. Een oude beenblessure bleek hem parten te spelen. Het noodgedwongen vertrek van de Ajax-aanvaller was voor Dick Ad vocaat geen reden om alsnog die andere snelle vleugelspeler, die mokkend in Barcelona verblijft, met een telefoontje te verblijden. Ook nu Van der Meyde niet be schikbaar is, hoort Mare Over mars nog steeds niet bij Oranje. De bondscoach acht twintig spe lers genoeg voor de interlands te gen Tsjechië en Moldavië. Dick Advocaat gaf gisteren nog maals aan dat hij hard vast houdt aan zijn groep van 23 spelers die de harde kem van Oranje vormen. „We hebben ons vertrouwen in deze groep gesteld en tot nu toe hebben de spelers dat niet verloochend." De bondscoach hecht heel sterk aan die vertrouwensband. Zo lang het Nederlands elftal meestal goed speelt en blijft winnen, ziet hij weinig redenen andere spelers een kans te ge ven. Zuur voor Overmars, de 72- voudig international die alleen door een blessure uit de groep viel. Advocaat ziet dat anders. „We werken nu acht maanden met dezelfde groep. Een nieuwe speler er in brengen betekent automatisch dat er ook iemand uit deze groep moet afvallen en daar moeten dan wel heel goede redenen voor zijn. Overmars zal bij zijn club moeten bewijzen dat hij van extra waarde is, beter is dan de andere spelers die nu wel in de groep zitten. We heb ben Overmars de laatste weken wel degelijk heel goed gevolgd, ik ben zelf afgelopen weekeinde nog in Barcelona wezen kijken. Maar de conclusie is simpel dat Van der Meyde op het gebied van pure snelheid en de voor zetten op dit moment meer brengt." Helemaal te wanhopen hoeven Frank de Boer, die zaterdag zijn honderdste interland speelt, deelt handtekeningen uit voor de training van het Nederlands elftal in Katwijk. Foto: ANP/Toussaint Kluiters Overmars en de anderen die buiten de huidige groep vallen ook niet. „Overmars en een aan tal andere spelers worden ge volgd. Er zijn ook een paar spe lers bij Jong Oranje die de stap misschien kunnen maken. Het EK is pas over meer dan een jaar. Maar nogmaals, vorig jaar al hebben we besloten de huidi ge groep het vertrouwen te ge ven. En dat hebben ze nog steeds niet beschaamd, dus zal ik niet snel gaan wijzigen." Ook het basiselftal zal zaterdag niet revolutionair veranderd worden, zo maakte de eerste training voor het duel met Tsje chië gisteren duidelijk. Cocu is geblesseerd en wordt centraal op het middenveld vervangen door Davids. Alweer een probleem opgelost, want de kleine gifkikker wil nu eenmaal graag centraal spelen en liet daardoor op links wel eens een steekje vallen. Boude- wijn Zenden promoveert van linksback tot linkshalf. „Inder daad, een accentverschuiving in aanvallende zin", zo gaf Advo caat toe. Giovanni van Bronckhorst neemt de vacanle basisplaats van Cocu in en zal linksback gaan spelen. De Arsenal-reserve werd na een langdurige blessure door Advocaat onmiddellijk bij de harde kern van 23 selectie spelers gevoegd, hoewel hij nau welijks anderhalve wedstrijd voor zijn club had gespeeld. Een heel wat vlottere rentree dus dan Overmars. Die is echter aanvaller. En daar heeft Advo caat er meer dan genoeg van, terwijl Van Bronckhorst een van de weinige spelers is die kan verdedigen. Dat de linkerflank van Oranje zaterdag volledig bestaat uit spelers die bij hun club geen ba sisplaats hebben, acht Advocaat geen onoverkomelijk probleem. „Ze zitten op de bank bij top clubs en topclubs hebben top- spelers nodig voor de bank. Vaak is een basisplaats hebben ook sterk afhankelijk van de trai ner en zijn persoonlijke voor keuren. Dat zegt me niet zo heel veel. In Oranje zijn Zenden en Van Bronckhorst in ieder geval van heel veel waarde." Speelsters verrast door stoppen handbalbondscoach door Edwin Alblas regensburg - Het gevoel niet langer zijn 'handbalei' kwijt te kunnen bij de nationale vrou- wenploeg heeft Bert Bouwer (50) er toe doen besluiten met vrijwel onmiddellijke ingang te stoppen als bondscoach. Hij coacht dit weekeinde in Tsjechië zijn laatste interland een geeft zijn droom, deelname aan de Olympische Spelen, op. Het handbalverbond gaat in het bui tenland op zoek naar een ver vanger. Tot die tijd neemt Bou wers assistent Kari Aagaard, die bedankte voor de baan van hoofdcoach, de taken waar. Bouwer bracht maandag in Tsjechië, waar het Nederlands team een oefentoemooi speelt, zijn internationals op de hoogte van zijn besluit. „Er werd heel geëmotioneerd op gereageerd, niet koel of zakelijk." Dat deed hem goed. „Vooral de reactie van jongere speelsters, die zich het traject niet zonder mij kon den voorstellen." Gelijkspel Oranje tegen Duitsland Het Nederlands vrouwen- handbalteam heeft gisteren tijdens het Cheb-toemooi ge lijkgespeeld tegen Duitsland, 25-25. Pas twintig seconden voor tijd kwamen de Duitsers via een benutte strafworp op gelijke hoogte. Nederland stond bij de rust met 15-10 achter. Joyce Hilster maakte haar debuut voor Oranje. Topscoorsterwas Saslda Mulder met zeven treffers, gevolgd door Oiga Assink en Irena Pusic met vijf. Bouwer gaf tien jaar lang sturing aan het Nederlands team, dat onder hem uit het niets een plek in de mondiale subtop verover de. Nederland speelde sinds 1998 mee op alle EK's en WK's, het Europees kampioenschap in 2000 uitgezonderd. Daarnaast was hij de grondlegger van een groots opgezet opleidingsplan in de bond, met het uit de com petitie halen van getalenteerde speelsters als speerpunt. Met het opleiden blijft Bouwer zich nadrukkelijk bezighouden, want hij blijft fulltime in dienst bij het Nederlands Handbal Ver bond. Hij sluit niet uit in de toe komst nog een buitenlandse topclub te willen trainen. Ook wil Bouwer zich intensiever in zetten voor het verbeteren van de Nederlandse topcompetitie. Hoewel hij meerdere malen liet weten dat hij de hoop op een meer professionele insteek bij clubs al lang en breed had laten varen, kreeg hij tijdens een trip met acht eredivisiecoaches naar het WK mannen in Portugal nieuwe motivatie. Bouwer ge looft dat zijn jarenlange gefoeter nu eindelijk de clubs aan het denken heeft gezet. De motivatie bij de nationale ploeg nam daarentegen in het afgelopen jaar steeds meer af. Hij kon zich moeilijk verenigen met keuzes van internationals, die steeds vaker het belang van hun (buitenlandse) club, door wie ze worden betaald, verkozen boven dat van Oranje. „Ik kon mijn visie, mijn handbalei niet meer kwijt. Als we bij elkaar kwamen zat ik er voor 150 pro cent in en anderen spaarden zich. Dat is geen verwijt, want als speler zou ik misschien pre cies hetzelfde doen." De handbalsters uitten op hun Bert Bouwer: „Er werd heel geëmotioneerd op mijn vertrek gereageerd, niet koel of zakelijk." Foto: United Photos De Boer/Poppe de Boer beurt na het teleurstellende WK in Italië (eind 2001) kritiek op de samenwerking met Bouwer. Hun eis dat er een nieuw ge zicht voor de groep bij zou moe ten komen werd ingewilligd. Bouwer droeg zelf de Noorse Kari Aagaard aan. De goede sfeer in de ploeg werd daardoor hersteld, maar de prestaties ga ven nauwelijks enige vooruit gang te zien. Bij het EK vorig jaar in Dene marken overleefde Nederland de voorronde niet en werd Bou wer bekritiseerd vanwege zijn keuzebeleid. Hij liet internatio nal Ana Razdorov het gehele toernooi op de bank zitten, hoe wel ze volgens veel ploeggeno ten in het veld op belangrijke momenten van grote waarde had kunnen zijn. Razdorov be dankte nog tijdens het EK als in ternational. Dergelijke incidenten moeten Bouwer het gevoel hebben ge geven dat de chemie tussen hem en de ploeg enigszins was uitgewerkt. Hij bestreed gisteren dat zijn vertrek is ingegeven door een ontevreden gevoel in de spelersgroep. „Het is van mij uit gekomen. Ik ben tot de ont dekking gekomen dat ik een an dere weg in moet slaan. Er zijn signalen door de groep afgege ven." Wel wilde hij dat pijnlijke mo ment voor zijn, gaf hij toe. „Ik ben niet weggehoond of wegge schreven. Daardoor kunnen ze altijd op mijn kennis terugval len, als de nood aan de man is." Bouwer maakt deze week tij dens het Cheb-toernooi in Tsje chië en Duitsland zijn werk als coach af. Daarna ligt de eindver antwoordelijkheid alleen bij Kari Aagaard, die het verzoek om voor een langere periode bonds coach te worden naast zich heeft neergelegd. Wel is de Noorse bereid de ploeg door de WK-kwalificatieduels tegen Tsjechië (mei/juni) te loodsen. Alleen als Nederland zich plaatst voor het WK in Kroatië, behoudt het kans op kwalificatie voor de Olympische Spelen in Athene. door Edward Swier Rimini - Deze winter kwam hij in het nieuws. Haalde hij zelfs de voorpagina's. Waarom? Omdat Marco Pantani zijn oren door een plastisch chirurg had laten 'verfraaien'. Pantani wilde van zijn flaporen af, had genoeg van het verleden, genoeg van zijn bijnaam 'Olifantje'. Gisteren liet de Italiaan, na een maandenlange schorsing, ein delijk sportief weer eens iets van zich horen. In de Ronde van Ita lië van 2002 werd op zijn hotel kamer insuline gevonden. Een verbanning was het gevolg. Na interventie van het internationa le sporttribunaal kon hij deze week, twee maanden eerder dan de Italiaanse dopingautoriteiten lief was, weer in competitie ko men. Pantani koos juist de koers die vernoemd is naar twee illustere Italiaanse coureurs voor zijn rentree, de Internationale Wie lerweek Coppi Bartali. Alsof hij weer in een adem met dat duo, begenadigde klimmers zo als Pantani in zijn beste dagen, genoemd wil worden. Aan het grote publiek in Italië zal het niet liggen. De tifosi dragen de voormalige Piraat (want ook die bijnaam heeft hij afgezworen) nog altijd op handen, lijken zijn misstappen - nog dezelfde dag - alweer vergeten. Omdat hij ze ooit van die mooie momenten schonk. Pantani zal, wil hij ooit nog waardering over de landsgren zen én in de media krijgen, zich sportief moeten onderscheiden. De laatste keer dat hij won was alweer in 2000. op 15 juli van dat jaar won Pantani de Tour etappe naar Courchevel. Die dag kluisterde hij meer dan ze ven miljoen Italianen aan de buis. Sindsdien was hij de weg lichamelijk en geestelijk kwijt. Veel kansen zich aan het grote publiek te tonen krijgt Pantani voorlopig niet. Zijn ploeg Mer- catone Uno-Scanavino werkt slechts met een bescheiden budget en behoort - met een matige selectie trouwens - ook niet langer tot de eredivisie van het peloton. Als Trade Team 2 is deelname aan de meeste we reldbekerwedstrijden en de Tour de France uitgesloten. Pantani richt zich dan ook op de Giro. De inmiddels 33-jarige Pantani viel gisteren overigens niet gen. In de eerste etappe van Coppi Bartali, een ritje van zo'n tachtig kilometer rondom Riccione, werd hij 22ste. Niet zozeer die klassering maar zijn attente manier van koersen sprong in het oog. Pas toen de ploegen van de spurters zich met het koersverloop gingen be moeien, verdween Pantani uit de voorste rangen. „Ik ben zo lang mogelijk voorin gebleven, bang voor valpartijen." In de aansluitende ploegentijdrit over slechts iets meer dan acht kilo meter in Rimini gaf Pantani zijn teamgenoten ook het goede voorbeeld door nu eens niet achterin te blijven hangen. Mer- catone Uno werd vijfde. „Ik had voor deze koers heel erg de be hoefte mezelf in een wedstrijd te testen. Ik wil echt dat mijn co meback een succes wordt." Lampre-sprinter Jan Svoroda won overigens de ochtendrit en met zijn ploeggenoten ook nog de tijdrit. Maar de man met het beste gevoel heette Pantani: „Vooraf was ik gespannen, maar het was een sensatie. Ik voelde me lekker, net als vroeger. Toch zal Pantani, al is het maar omdat de dopingcontroleurs hem scherp in de gaten houden, nooit meer dezelfde zijn. De voormalig Tour- en Giro-win- naar beseft dat zelf ook, maar geeft niet op. „De oude Pantani zal ik nooit meer zijn", zei hij een maand terug in L'Equipe. „Maar alleen ikzelf zal beslissen wanneer het voorbij is. Mis schien houd ik over twee maan den op, misschien over een jaar, maar ik wil niet opgeven op grond van zaken die niets met vorm te maken hebben. Ik heb mezelf beloofd dat ik niet op- geef." Hij zegt rust gevonden te heb ben. „Ik heb een paar belangrij ke beslissingen genomen, ooit, privé. Ik ben een lange tijd véf van huis gaan trainen, heb ge broken met mijn verloofde. I^e fiets gaat nu voor alles." Pantani's vroegere teamgenoot Roberto Conti trainde de afgelo pen maanden veelvuldig mei, Pantani. „Marco is erg relaxefj, maar ook gefocust. Hij wil ni^ts liever dan koersen, de competi tie opzoeken. Dat is een heell verschil met de Pantani van een paar jaar geleden." haarlem/anp - Racing for Hol land, het autoraceteam van cou reur Jan Lammers, mag in juni met twee auto's meedoen aan de 24 uur van Le Mans. De orga nisatie keurde gisteren beide in schrijvingen goed. Jan Lammers (46) zal zelf achter het stuur kruipen van de eerste auto, een Japanse Dome. John Bosch is teamgenoot. De naam van de derde chauffeur wordt binnenkort bekendgemaakt. De tweede Dome van Racing for Holland krijgt een volledig bui tenlandse bezetting met de Boli viaan Felipe Ortiz, de Italiaanse oud-Formule 1-coureur Beppe Gabbiani en de Fransman Tris tan Gommendy. Lammers eindigde vorig jaar op de achtste plaats in de beroem de circuitrace. Toen reed hij sa men met Tom Coronel en Val Hillebrand. Coronel rijdt dit sei zoen in Japan, terwijl Hillebrand zijn heil in de Verenigde Staten heeft gezocht. De Dome's van Racing for Hol land hebben de startnummers 15 en 16 gekregen. „Ik ben uiter aard erg blij dat allebei onze, in schrijvingen zijn geaccepteerd. Dit is voor ons weer een stap naar een hoger niveau en past in onze ambitie om in de toe komst een autofabrikant te kun nen vertegenwoordigen", aldus Lammers. De 24 uur van Le Mans is op 14 en 15 juni. Van de meer dan zeventig inschrijvin gen zijn er vijftig geaccepteerd. amsterdam/gpd - De tv-uitzen- dingen over de zaalvoetbalcom petitie in de èredivisie stoppen. Met het faillissement van hoofd sponsor Brandstaff is aan die uitzendingen een einde geko men. Met allerlei noodgrepen pro beerden de zaalvoetbalclubs uit de eredivisie de laatste paar maanden hun plekje op de tele visie te behouden. Ze gingen zelfs zo ver dat ze meebetaalden om het programma, dat zon dagmorgen door SBS 6 werd uit gezonden, rendabel te maken. Brandstaff wilde eerder dit sei zoen al van het contract af, maar de nieuwe beoogde spon sor Financial Insurance Net work ging failliet en daarom be loofde Brandstaff de rest van Het seizoen maandelijks sponsor geld te blijven betalen. Nu ook dit bedrijf failliet is, komt aan die betalingen abrupt een einde. Vice-voorzitter Jack Peeters van de Coöperatieve Eredivisie fut- sal (CEF) hoopt binnenkort nog een sponsor te vinden voor de uitzendingen. „Maar dat zie ik heel somber in. Wellicht dat we nog iets kunnen regelen om de play-offs en de finale op televisie te krijgen. Maar ik ben bang dat het einde verhaal is." SPORTUITSLAGEN BILJARTEN Egmond aan Zee. Nationale bekerfinale teams. Poule A: Safety Holland Verzekeringen - Zutex 1-3: Nelin - Arnouts 0-3, Carlsen - De Kleine 0-3, Jaspers - Merckx 3-0, Habraken - Broe ders 1-2. Twentevisie - Service PacWt Tappe- rijke 1-3: Tasdemir - Valentijn 0-3, Koorevaar - De Bruijn 2-1, Zanetti - Leppens 1-2, Velthuis - Philipoom 1-2. Poule B: Van Wanrooij Bouw - Brasserie Oc- kenburgh 4-0: Blomdahl - Forthomme 2-1, Van Wanrooii - Schumann 3-0, Weijenburg - Tijssens 2-1Sanchez - Spoormans 2-1 Crystal Kelly - Mike's Club 3-1: Caudron - Bita- Iis 0-3, Van Kuyk - Verkijk 3-0, Ceulemans - Dielis 2-1Burgman - Van der Smissen 2-1 DAMMEN Tiende ronde: Jansen - Mathijsen 3-0, Pros man - Heusdens 1-1, Wiering - Scholma 1-1, Van den Akker - Clerc 0-3, Winkel - De Vries 1- 1, Thijssen - Messemaker 1-1, Dolfing - Van Dusseldorp 1-1. Stand: 1. Thijssen 18, 2. Clerc, Jansenen Heusdens 16, 5. Scholma 14, 6. Dolfing en Winkel 12, 8. Van den Akker, Prosmanen Wiering 10, 11. Messemaker en Van Dusseldorp 9, 13. Mathijsen en De Vries Oefa (Rus). WK-tweekamp mannen. Vierde set, barrage. Georgiev (Rus) - Tsjizjov (Rus) 3-1. Georgiev wint tweekamp met 3-1 en is de nieu we wereldkampioen. Oefa (Rus). WK-tweekamp vrouwen. Derde set, tweede partij: Tansikkoezjina (Rus) - Goloebje- va (Let) 2-0. Stand in derde set: 3-1. Stand in sets: 1-1. Regensburg. Vrouwen, vriendschappelijk. Duitsland - Nederland 25-25 (15-10) Top- scoorsters Nederland: Mulder 7. Assink, Pusic PRIJSVRAGEN Lucky Day 3057 2.6.16.19.22.29.37.39.40.42. 52.56 57.65.68.74.75 76.79.80 Onder voorbehoud van typefouten SCHAATSEN Amsterdam. NK mannen. Washington. WK kunstrijden. Paren, eindstand: 1. Xue Shen/Hongbo Zhao (Chn) 2,0, 2. Totmianina/Marinin (Rus) 2.5, 3. Petrova/Tisjonov (Rus) 4,5, 4, Qing Pang/Jian Tong (Chn) 8,0, 5. Langlois/Archetto (Can) 8.0. SCHAKEN Roquebrune. Amber-toernooi. Tiende ronde: Kramnik (Rus) - Van Wely (Ned) 1 1/2-1/2, Anand (Ina) - Barejev (Rus) 1-1, Morozevitsi (Rus) - Topalov (Bul) 1-1, Ivantsjoek (Oek) - Almasi (Hon) 1-1, Sjirov (Spa) - Gelfand (Isr) 1 1/2-1/2, Ljubojevic (Joe) - Leko (Hon) 1-1. Stand: 1 Anand 13. 2. Leko. Topalov 12 1/2. 4. Morozevitsj 12, 5. Kramnik 11 1/2, 6. Gelf and 11. 7 Barejev. Sjirov 10, 9. Almasi 9. 10. Ivantsjoek 8, 11. Van Wely 7 1/2, 12. Ljuboje vic 3. TENNIS Miami. Masters Series Mannen, 3,1 miljoen euro. Vierde ronde: Agas si (VSt/2) - Philippoussis (Aus) 4-6 6-3 6-2, Costa (Spa/9) - Coria (Arg/26) 7-5 3-6 6-3. Kwartfinales: Moya (Spa'5) - Ginepri (VSt) 6-7 6-3 7-6, Srichaphan (Tha/13) - Martin (VSt) 6- 3 6-7 7-5. Vrouwen, 2,9 miljoen euro. Kwartfinales: Clus ters (Bel/3) - Dokic (Joe/9) 6-2 6-0, Capriati (VSt/6) - Shaughnessy (VSt/23) 4-6 7-6 6-4, Rubin (VSt/12) - Henin-Hardenne (Bel/4) 6-3 6-2. Oefenwedstrijd. Villarreal (Spa) - PSV 1-1. 36. Vennegoor of Hesselink 0-1, 44 Gutierrez 1-1. Villarreal wint na strafschoppen (5-4). Toe schouwers: 10.000. Zwolle. EK-kwalificatie, vrouwen. Nederland - Spanje 0-1 (0-0). 72. Laura 0-1 WIELRENNEN Eerste etappe, eerste gedeelte: 1. Svorada (Tsj) 74 km in 1.54.00. 2. Loddo (Ita), 3. Qua- ranta (Ita), 4. Cancellara (Zwi), 5. Klemencic (Slv), 6. Bongiorno (Arg). Tweede gedeelte, ploegentijdrit: 1. Lampre 8,2 km in 8.47, 2. Saeco 0.02, 3. Landbouw krediet 0.04, 4. Fassa Bortolo0.06, 5. Merca- tone Uno 0.08,6. CofidisO.10. Algemeen klassement: 1. Svorada 2.02.41, 2. Loddo 0.02, 3. Quaranta 0.06, 4. Piccoli (Ita), 5. Rumsas(Lit), 6. Bertoletti (Ita). Elbeuf. Ronde van Normandiê. Tweede etap pe, Forges-les-Eaux - Elbeuf: 1. Gicquel (Fra) 151 km in 3.17.34, 2. Gerrans (Aus), 3. Fa- renhout (Ned) 0.01, 4. Thibout (Fra), 5. Wal- laard (Ned) 0.03. Algemeen klassement: 1. Finot (Fra) 7.44.55, 2. Tesar (Tsj) 0.01, 3. Locatelli (Fra) 0.02. 4 Gicquel 0.04, 5. Van Summeren (Bel) 0.06. Waregem. Dwars door Vlaanderen. 1 McEwen (Aus) 200 km in 4.59.00 (40,134 km/u), 2. Cooke (Aus). 3. Van Heeswijk (Ned), 4 Planckaert (Bel), 5. Bruylandts (Bel), ltt Van Dijk, 14. Van Bon. Parets del Vallés. Catalaanse Week. Derde etappe, Castello d'Empuries - Parets del Vallés 1 Zanott. (Ita) 174 km in 4.26.43. 2 Zabel (Dui). 3 Beat Zberg (Zwi). 4. Galvez (Spal 5 Oesov (WRu), 26. Armstrong (VSt). 52. telp- heimer (VSt), 69. Dekker, 75 Wielinga. Algemeen klassement: 1 Beat Zberg 11.36.56, 2. Bayarri (Spa), 3 Engels, 4. Ek- imov (Rus), 5. Landaluze (Spa), 38.Arm strong, 40. Leipheimer, 74 Mutsaars {j.Q3. 90. Wielinga 11.13,103. Dekker 18.37.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 27