Carly Motors concurrent grote merken SPORT 'Geld nooit struikelblok tussen FC Utrecht en mij' Hensen: Sparta of Den Bosch Schoenen kwijt, tas kwijt, weg kwijt Ballentes Bep Toos De kenners Multi-multifunctione >e Michael Mols (Glasgow Rangers) sluit terugkeer niet uit Leids bedrijf maakt naam in autosport HOC 992 donderdag 2~] MAART 20( BALLETJE MET (bii)zaken in de sport Twee identieke kleedkamers voor scheidsrechters. Het kan tot grote verwarring leiden, zo blijkt uit onderstaande geschie denis. De scheidsrechter van het vol leybalduel Leython - US zoekt na afloop van de wedstrijd de kleedkamer op in sporthal De Bloemerd. Hij merkt daar dat zijn schoenen er niet staan. Hij zet zijn tas neer en gaat op zoek naar zijn schoenen. Hij vermoedt dat de spelers van de thuisploeg hem een geintje heb ben geflikt. Na zijn beklag te hebben gedaan keert deze arbi ter terug naar de (andere) kleed kamer. Daar staan z'n schoenen maar zijn tas staat er niet, want die had hij in de andere kleed kamer neergezet. Op hoge poten wendt hij zich nu tot de coach van de thuis ploeg en zegt dat 'nu z'n tas is verdwenen en dat hij een en an der van heel laag niveau vindt'. De coach begeleidt de scheids rechter naar de kleedruimte, wijst hem op de twee identieke kleedkamers en plaatst de tas naast de bijbehorende schoe nen. Foutje, kan gebeuren. De spe lers van Leython drinken een biertje en geven de scheids er ook eentje. Dan blijkt dat hij er nog altijd van overtuigd is 'dat hem een geintje is geflikt'. Ach, denken de spelers nog, thuis zal de man wel zijn bijgedraaid. Dat blijkt niet het geval. De arbi ter beklaagt zich over het ge beurde bij de volleybalbond, de NeVoBo. De bond schrijft weer een boze brief naar Leython met de mededeling dat 'spelers van de spullen van de scheidsrech ter moeten afblijven'. Die beschuldiging gaat de vol leybalclub te ver. Die omschrijft de vergissing van de scheids rechter als 'oenig'. De club ver zoekt de NeVoBo dan ook om de beschuldiging in te trekken. De bond hoort beide partijen en komt tot de conclusie dat de verklaringen 'loodrecht op el- Zonder goede bal geen wedstrijd en zonder goe bal geen goede kantine. Leidsch Dagblad test de van de gehaktbal bij spoi enigingen in de regio. De week; Voetbalvereniging te Leiden. Prijs: 1.50 euro. Wachttijd: een minuutje Eerste indruk: Was niet enthousiast Oordeel: De bal, keurig i stukjes gesneden, viel te< Er zaten wat peesjes in bal gaf te lang een nasm Zeker voor die prijs moe een betere bal geleverd i Cijfer: 5.5 kaar' staan. „Er zal eei u naar Leython gaan waarir s gemeld dat misschien voorbarig is gereageerd we zullen de club zeker het gelijkstellen. De waid komt niet boven water partijen tegenover elkaar vi meldt een woordvoerster n bond, die zich afvraagt v foi de krant hier eigenlijk o di schrijven. Nou, omdat het een voorval is natuurlijk. „Het is absoluut geen voorval. Het is een heel lende zaak die nooit a had mogen oplopen", na I woordvoerster. De zaak is met de brief bond aan de club volger vc wel afgedaan. En als de scheidsrechter u wedstrijd van Leython m jar ten? „Dan gaat hij daar ijr( heen. De vereniging en i ;ei ter van de Nevobo zijn jn sen genoeg om daarmee m kunnen gaan." Op zoek naar bizarre team- en clubnamen in de regio, bleek het clubblad van omnivereni- ging Stompwijk '92 een bron van inspiratie. Op de volleybalp agina staat een overzicht van wedstrijden tussen teams die luisteren naar namen als Bop pers, Freddies, Orchidee, Total Loss en Naaimodehuis. Marcel Bokse van de volleybal- tak van Stompwijk '92 legt uit. tst alJ „Het is begonnen als een atieve competitie voor be teams. In de loop der jan uf ook teams zonder bedrijf tergrond gaan meedoen bedenken gewoon een a| naam. Bep Toos is er daar eerj En als ze op een naam ki[m gekeken, schrijven somn ploegen gewoon onder een- dere naam opnieuw in." pd ftn wee iesl rsloi leiden - Pavel Nedved (op de foto de bovenliggende partij) is Mp voor wie Oranje het meest moet oppassen, zaterdag tijdens d^e kwalificatiewedstrijd. Op de site van de KNVB kreeg Nedved j cent van de stemmen. Dertig procent van de 1582 kenners die *et- den aan de poll zien Jan Koller als de gevaarlijkste tegenstand ereiJ Tomas Rosicky stemde 19,1 procent, op Ajacied Tomas Galasek op Milan Baros 3,5 procent. Foto: Reuters srer, Joy; men Jinej nSr Het is jammer dat er geen prijs voor is, anders zou Hans Wol- ters waarschijnlijk met groot ge mak de titel multi-multiftinc- tionele speler van het jaar win nen. Vorig jaar was de Alphe- naar topscorer van ARC 7, afge lopen zaterdag stond -ie laatste man bij ARC 5, en de zes duels daarvoor keepte Hans Wolters in ARC 1. In de zomer werd Wolters bena derd voor de selectie van de eer steklasser, maar de Alphenaar vond het te gezellig in zijn vriendenteam. Wel bood hij aan om drie keer in de week met het eerste mee te trainen, en toen eerste keeper Mark Kra nendonk geblesseerd raakte, werd hij voor de leeuwen gewor pen, zoals hij het zelf noemt. Het ging redelijk goed, maar toen Kranendonk terug was, ging hij ook weer terug, naar het vijfde. Geen probleem, zegt Wol ters, want dat was de afspraak. Wolters keepte vanaf de D'tjes tot de A's bij ARC waar hij ver trok na onenigheid met een trai ner. Bij Alphense Boys werd hij doelman van de Al en van het vierde, en hij was er reserve keeper van het eerste, een vervelende periode I hij weer terug op Zegenjaai "igheid van hFm E wiel er de gezelligI te zoeken. Dat heeft hij den in het vriendenteai van alles met elkaar doe iand. jaardagen vieren, samei ër in pen, teamuitjes organis erslo Wolters werd veldspeler oot I hij het keepen op dat laj nder veau niet interessant xin rde.1 Als laatste man miste hi rijfd( doelpalen zaterdag niet Den. met 5-4 gewonnen wed en in maar ik vond het wel eei een e eer om in het eerste vaniji club te spelen. En? Volgend seizoen kei de hoofdklasse? Daar ben ik nog niet owfc Het klinkt heel mooi. Jew gen mooie ploegen en wk toeschouwers. Bij het v' staan meestal maar dru te kijken, inclusief de li Maar ik moet er nog ovii ken, ook met de technic van mijn eigen team. val lOtl ewor peek, brtolo ]desj de „)renn Met de technische stafïj derd Ja, daar zit ik zelf ook «gele c ^iGoi vond Voor reacties en tips: 071-5356464 of sportredactie.Id@damiate.hdc ka iWuK - Wordt het FC Den Bosch of wordt het Sparta? Dat is de vraag waar Daniël Hensen mëè1'. worstelt. Niet dat hij de keuze heeft tussen beide, het is afwachten wie van de twee hem eeri concrete aanbieding doet. Beide hebben de afgelopen tijd intéresse in hem getoond, maar dat beeft nog niet tot resultaat geleid. „TÖdh acht ik de kans klein dat ik vólgend seizoen nog bij Kat- vwjk Voetbal", aldus de 24-jarige veïdédiger. „Ik ga ervan uit dat er1 vólgende maand meer duide lijkheid is, al moet ik toegeven ddt'ik een maand geleden het zelfde antwoord zou hebben ge geven. Ik hoop dat het een kwestie van weken is want ook bij Katwijk willen ze weten waar ze aan toe zijn. Een jaar of twee geleden zou een overgang van de amateurs naar het betaalde voetbal makkelijker zijn gegaan. Profclubs zijn nu niet meer zo happig op aantrekken, ze krim pen liever in." Hgpgen stond in de belangstel ling van Willem n. Hij speelde afgelopen najaar twee proef- wedstrijden in Tilburg. Toch gaat zijn voorkeur uit naar een club, uit de eerste divisie. „Dan is de leans dat je in het eerste elf tal aan de bak komt groter. Met zowel Den Bosch als Sparta heb ik gesprekken gevoerd en daar uit kan ik opmaken dat ik aan spelen zou toekomen." Daniël Hensen: „Ik acht de kans klein dat ik volgend seizoen nog bij Katwijk voetbal." Foto: Frans Roomer SPORT EN SPEL BILJARTEN Leidenaar Rob Lamboo heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het Grand Prix A-ranking driebanden groot toernooi in Warmond. Lamboo is daarnaast in dit eve nement houder van de hoogste serie met tien caramboles. Voorschotenaar Carel Wage naar werd al in de eerste ronde uitgeschakeld. In de tweede ronde werd favoriet Ben Velt huis verslagen en de nummer één van de ranking, Rini Zwiers, vloog eruit tegen Ron Schu mann. De finales vinden plaats in het weekeinde van 3 en 4 mei. BOWLING Bowlster Paula van Hemert (BV Leiden) heeft met haar team CTM Solines de play-off-dagen bereikt van de nationale vijf mans-league hoofdklasse. In de laatste competitieronde won ze met haar team drie wedstrijden en gaat de ploeg met een voor sprong van 9.5 punten naar de eindronden. Van Hemert gooi de in zes games een gemiddel de van ruim 206 pins. BRIDGE Bodegraven 1 heeft het kampi oenschap van de hoofdklasse in het NBB district Leiden be haald. In de slotronde werd met 15-15 gelijkgespeeld tegen mid denmoter Crash 7 van captain Cees Varkevisser. Runner-up Sassem Troef verloor met 12-18 van het Leidse Crash 8 met John van der Wiel en Ad van den Berg in de ploeg en kregen de Sassenheimers hierdoor ge zelschap van de Leidenaars op de tweede plaats. PAS 3 en Bo degraven 3 degraderen. De Lei- derdorpse Bridge Club (LBC) en Bodegraven 4 spelen nog een beslissingswedstrijd voor een derde degradatieplaats. Vanuit de eerste klasse promoveren LBC 2 en 3 en De Sleutels 3 naar de hoofdklasse. Eindstand (kop en staart): l.Bodegra- ven 230 K 2-3.Sassem Troef en Crash Vin 189 9-10.Bodegraven IV en LBC 130' 11.PAS m 127 D 12.Bodegraven HI119D. DAMMEN Leidenaar Cor van Dusseldorp en Katwijker Bas Messemaker hebben beiden in de finale van het Nederlands kampioenschap dammen een positie in de mid denmoot. Van Dusseldorp en Messemaker kwamen in de ne gende ronde tegen elkaar remi se overeen. Beide dammers wonnen tot dusver één partij en maakten vijf partijen remise. Het gevecht om de NK-titel gaat tussen Kees Thijssen, Rob Clerc, Ron Heusdens en Gèrard Jansen. Vandaag, vrijdag en za terdag zijn de laatste drie ron den. DARTS De darters van de Leidse Stal- gasten liepen door een ruime zege op Tarsal Koos Mick uit Lisse iets in op de koppositie van Brandewijn United. Het Leidse United won in de eredi visie van de regionale dartbond nipt van Bullshit uit Roelof- arendsveen. Mario van Aan- hout van de Stalgasten gooide in deze ronde drie keer 180 voor zijn team. Het Alphense Winning Darts en Dartsworld uit Oegstgeest staan op de de gradatieplaatsen. Uitslagen: De Gouwe - Square Point 9-1; Geen Flauw Idee - Winning Darts 8-2; Tarsal Koos Minck - De Stalgasten 2-8; Brandewijn United - Bullshit 6-4; Verbaal Geweld - Ramses Sjaffies 3-7; Dartsworld - Downstairs 2-8. Stand (kop en staart): l.United 15-118 2.De Stalgasten 15-115 3.Bullshit 15-103 11.Winning Darts 15-34 12.Dartsworld 15-33. POOLBILJART De poolers van Dijkje's HWS- Cartex kwamen niet verder dan een 4-4 gelijkspel tegen E- force uit Emmen. Hierdoor staat de Leidse ploeg van cap tain Fu Chin, na de tiende ron de van de landelijke eerste divi sie, op een derde plaats. Stand aan kop: l.Jerry's Billiards 10- 69 2.SPC Hengelo 9-61 3.Dijkje's HWS- /Cartex 9-50. SNOOKER Amsterdammer Lennon Starkey won de finale van de 22ste ron de in het Open kampioenschap van Warmond. Starkey versloeg in de eindstrijd de goed op dreef zijnde Karan Chand. Chand maakte op z'n weg naar de finale fraaie breaks van 105 en 102 en schakelde lijstaan voerder Florian Moederscheim en Nico Seisveld uit. De verlie zersfinale was een prooi voor Martin Boutkam, hij won van de Noordwijkse Lea Lindhout. Tussenstand aan kop: 1.Florian Moe derscheim 206 2.Martin Zevenhoven 194 3.Nico Seisveld 163 4.Ronald Blok 5.Leon Alewijnse 150. Jan Bey I door Robert Jan van der Horst ffir utrecht - Een terugkeer naar FC Utrecht? Voormalig publiekslie veling Michael Mols sluit niets uit.'Ondanks de financiële pro blemen van de club. „Geld zal noóft een struikelblok zijn tus sen iyij en FC Utrecht" Het contract van Mols met Glas gow Rangers loopt deze zomer af. Eb de in de Galgenwaard nog altijd immens populaire aanval ler houdt alles open. Vanuit Glasgow schetst de contractspe ler van de Rangers drie scena rio's/ „Ik Kijf nog een jaar hier, ik kies nog'één keer voor een buiten lands avontuur, óf ik kom terug naar, Nederland. In dat laatste geval is er maar één club waar- voioFik wil spelen: FC Utrecht. Terifij de trainer het niet in me ziét zitten natuurlijk" 'De fnan van de draai' zwaaide medio 1999 af bij FC Utrecht. Het werd een emotioneel af scheid van het eigen publiek Huilënd groette Mols nog een- I9f maal zijn fans. In drie aanspre kende Utrechtse seizoenen ver diende de Amsterdammer een transfer naar de Schotse topclub Glasgow Rangers. Het werd hem van harte gegund. Maar door een zware knieblessure kon Mols zijn belofte in Ibrox Park zelden of nooit inlossen. Inmiddels is Mols (32) terug op het hoogste niveau. Na drie operaties en even zoveel revali- daties. „Ik denk dat die kruis bandblessure me anderhalf tot twee jaar heeft gekost. Ik voel ook enorm mee met Tom van Mol die zondag tegen FC Gro ningen waarschijnlijk dezelfde blessure heeft opgelopen. Ik weet wat hij moet doormaken." In de privésfeer hebben Mols en zijn vrouw Jane het steeds uit stekend naar hun zin gehad in Schotland. „Maar voetballend heeft het natuurlijk niet ge bracht wat we ervan hadden verwacht. Dit is mijn vierde con tractjaar en hoewel de Schotse competitie toch niet veel ploe gen telt, heb ik nog niet eens alle stadions van binnen gezien." Tot twee weken geleden, toen werd alles even anders. In de fi nale om de League Cup klopten de 'Gers' aartsrivaal en stadge noot Celtic met 2-1. Mols stond in de basis en beleefde die zon dagmiddag zijn finest hour sinds zijn verblijf in Schotland. „Het was een mooi gevoel om die be ker omhoog te mogen houden. Dat het uitgerekend tegen Celtic gebeurde geeft de overwinning nog meer glans. Ik was juist naar Glasgow gekomen om prijzen te winnen. Na ruim drie jaar was dat dan eindelijk gelukt. Het was een apart gevoel." Maar ook de binding met FC Utrecht is gedurende zijn afwe zigheid niet verdwenen. Getuige zijn aanwezigheid, komende zondag in de benefietwedstrijd FC Utrecht - Utreg All Stars. „Ik hoop te kunnen spelen. Ander halve week geleden kreeg ik een knietje in mijn bovenbeen, van daar dat ik zondag niet mee deed. Het is fantastisch om weer in de Galgenwaard te spelen. Ik kijk er naar uit. Daarnaast vind ik het leuk om oude ploeggeno ten als John de Jong en Alfons Groenendijk weer eens te zien. Het kan best een leuk wedstrijd je worden." Maar vooralsnog richt Mols zich op de Rangers. „Dat heeft op dit moment voorrang. Het seizoen gaat een beslissende fase in. Voor het publiek is de competi tie het belangrijkste, maar Euro pees gezien was het een drama. We vlogen er in de eerste ronde al uit tegen Viktoria Zizkov, een club uit Praag. Dat is hard aan gekomen, er zullen toch een aantal Europese rondes zijn be groot." Mols bekent geschrokken te zijn van het tekort bij FC Utrecht. „Dat het zo groot zou zijn had ik nooit verwacht. Ik dacht dat al les goed geregeld was. Met de bouw van het stadion en de ho ge spelerssalarissen na het 'Bos man-arrest' verwacht je hooguit dat de club een beetje achter loopt, maar 14 miljoen euro is wel erg veel." Michael Mols (midden) bij zijn afscheid van FC Utrecht in 1999. Foto: GPD/Robin Utrecht Toch zal het Mols niet weerhou den van een in Utrecht ge droomde terugkeer in Galgen waard volgend seizoen. „Ik heb zoveel aan de club te danken. Er is ook wel eens informeel met me gesproken. En nadat het ver trek van Dirk Kuijt en Igor Glus- cevic bekend is geworden, werd de link snel naar mij gelegd. Af en toe is er een belletje. Ik sluit dan ook niets uit." door Peter van der Hulst -c leidén - Carly Pellinkhof had, zo als vïeel jonge jongens, in zijn schütir een brommer staan waar aan ffij continu sleutelde. Opvoe ren &as voor hem een fluitje van een cent. Buurtgenoten uit Rijs- wijkhadden het al snel door en lieten hun tweewieler door de jongd monteur 'tunen'. Als Leidse ondètnemer pakt Pellinkhof het allemaal groter aan. Jos Verstap pen ën Rubens Barrichello wer den ooit kampioen met auto-on derdelen die door Pellinkhofs be drijf Carly Motors BV waren ont wikkeld. En de afgelopen drieja ren werden Patrick Huisman en tweemaal zijn broer Duncan we reldkampioen bij de touring cars. De BMW fabriekswagens waren door het Leidse bedrijf geprepa reerd Carlv Motors strijdt het kómen- dó lëizoen met een eigen team op'yvee fronten. Duncan Huis man en Tom Coronel rijden in het iTA European Touring Car Chaihpionship. Donald Mole- nt&të en Claudia Hurtgen men- gep rich in de dezelfde klasse in de strijd om het Duits kampi oenschap. In eigen land komen de wagens van Carly Motors niét meer uit. Zoals Ferrari afge- lopë?i seizoen de Formule 1 do- miriéerde, zo maakten de BMW's van Carly Motors en Re nault de dienst uit in het Dutch :FUJ> Touring Car Championship. „Onze kennis was te hoog voor de nationale wedstrijden. Daar door was er geen kans voor an deren." Pellinkhof richtte rijn aan de Amphoraweg gevestigde bedrijf in 1979 op. „We waren gespeci aliseerd in het ontwikkelen van verbrandingsmotoren voor de autosport. Vanaf 1985 maken we hele auto's, van veiligheids- kooi en onderstel tot carrosse rie." In grote lijnen wil dat zeg gen dat het bedrijf fabriekswa gens ombouwt tot raceauto's. Alle aanpassingen die in de werkplaats worden uitgevoerd, gebeuren aan de hand van de strikte regels die de internatio nale autosport federatie (FIA) voorschrijft. Van alle grote auto merken werden onderdelen voor de racerij geschikt ge maakt. In 1994 ging Pellinkhof een nau we samenwerking met BMW aan. Zijn eigen semi-professio- nele team kan ondanks een veel lager budget de concurrentie met de grote fabrieksploegen aan. „Dat komt omdat wij niets kopen, maar alles zelf maken. Wij draaien met een budget van zo'n twee miljoen euro, de fa- brieksteams geven jaarlijks zo'n twaalf tot twintig miljoen euro uit. Dat bedrag vertekent wel, omdat die teams veel hogere personeels- en overheadkosten hebben." Tom Coronel haalt op het circuit van Anderstorp (Zweden) de auto van Fabrizio de Simone in. Publiciteitsfoto Desondanks slaagde Carly Mo tors er vorig jaar verschillende malen in om een pole-position te bemachtigen. „En in het tweede deel van het seizoen hebben we telkens op het podi um gestaan." De prestaties van 2001 werden niet geëvenaard, maar dat was dan ook een uit zonderlijk succesjaar. Peter Kox pakte de Europese titel en Duncan Huisman eindigde als tweede. Naast de verovering van het teamkampioenschap werd Carly Motors ook uitgeroepen tot de beste BMW-ploeg van de wereld. De successen van Pellinkhofs raceteam leggen rijn bedrijf geen windeieren. „Het racen is duur maar voor datgene dat wij wereldwijd léveren aan teams moet veel worden betaald. Door het racen is de naam van Carly Motors wereldwijd gevestigd. We leveren tachtig tot negentig procent van onze onderdelen aan het buitenland, zoals Ame rika, Afrika en zelfs Nieuw-Zee- land. Zonder dat klantenbe stand zouden we met het huidi ge budget niet bij de tourwagens kunnen racen." „Ploegen die geen fabriekssteun hebben, kunnen nationaal wel scoren, maar internationale ra ces rijn alleen interessant als de grote automerken meedoen. Het contract dat wij met BMW hebben levert ons geen geld op, maar wij kunnen onder geheim houding praten met de leveran ciers. Daardoor vergaar je ken nis en krijg je productie-infor matie. We maken ook afspraken over testen. Als rij dat doen, doen wij dat." Voor het komende seizoen, dat op 6 april begint met een race in Barcelona, riet het er goed uit voor Carly Motors. Bij testraces op het circuit van Spa boekten de wagens de snelste tijden. Pel linkhof vindt het Europese kam pioenschap geslaagd als Huis man of Coronel een plaats op het podium bemachtigen. Het Duitse tourwagenkampioen- schap moet een titel op kunnen leveren. „En dan willen we het WK op Macau weer winnen, ook al wordt de druk steeds groter. Alfa en Honda maken er serieus werk van om ons te kunnen ver slaan." Concurrerende teams in het tien races durende Europese kampi oenschap hoeven slechts mond jesmaat te rekenen op onder steuning van Carly Motors. BMW wil voorkomen dat het Nederlandse team zichzelf con currentie aandoet. „Maar aan alle ploegen die niet aan dat kampioenschap meedoen, mo gen wij wel leveren."

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 26