Forescate is slimmer dan Roomburg SPORT Tot de voorlaatste minuut houdt De Zijl/LGB stand LOHC heeft een gemakkelijke middag tegen Derby: 7-0 seal Vergeer gaat atleten begeleiden S9 Figurantenrol shorttrackers in Warschau DIOKkan op vakantie Vechtpartij bij Alkemade iter van der Hulst - Pascal Vergeer gaat Jnmanager de Nederland- lonploeg begeleiden. De inder moet ervoor zorgen olympische ploeg zich zo s i^al mogelijk kan voorbe- op de Spelen van Athene. *t Gerrino Mulder op zijn werkzaamheden voor ,rs atlonbond combineren je it nieuwe 'multischaats- va tat hij heeft opgezet. Het h en marathonseizoen was Tie 'h van de TVM-ploeg van ga) Ingenent. gaat binnenkort met de rond de tafel zitten om ensen te inventariseren, oo 'gens maak ik een plan te naartoe willen en hoe verdere traject gaan in- (advertentie) jiny Camp Obdam specialist in ckey, golf, tennis. vullen." De teammanager doet dat in nauwe samenwerking met technisch coördinator Mar cel Zwart en topsportcoördina tor Peter Takens. „Ik ga de dingen doen die bij dragen tot betere prestaties van de sporters. De atleten kunnen zich bij mij melden als ze bin nen de bond tegen een muur aanlopen. Daarnaast zal ik de trainingsdagen en -kampen ver zorgen", aldus Vergeer. De spor tieve begeleiding blijft in han den van de persoonlijke trainers van de atleten. „Mijn voor naamste taak is het uitbreiden van de faciliteiten. Ik zal eerst een goed inzicht moeten krijgen van hetgeen er al staat. Ook ga ik een seizoensplanning maken. Er is nog niet zo heel veel gere- geld." Vergeer, die een doorlopend contract met de triatlonbond heeft, wil daar de komende tijd voor gebruiken. „Ik ga kijken of alles optimaal wordt benut en zal een begroting maken voor datgene wat we missen." Financieel gezien kan de triat lonbond lang niet altijd bieden wat de sporters willen. „Ik denk dat de bond, binnen de moge lijkheden die het heeft, het goed doet, maar een topsporter wil meer." Het bedrijf Pro Image Group van Vergeer vervult daar bij een actieve rol. „Wij kijken of we op het gebied van sponso ring wat voor de Nederlandse der Wiel 1 NK-finale en - De Leidse groot- -r John van der Wiel heeft Toelopen weekeinde op- injlgeplaatst voor de NK-fi- i0 fan der Wiel versloeg in I ste NK-voorronde Frank te luit Enschede met 1.5- .ne een minitweekamp te or iarden. Van der Wiel is ]a en kwart eeuw deelne- va in het NK. Na een over at de witzege op zaterdag e id gisteren een puntde- *nr plaatsing in de eind- De Leidse Internatio- I ïeester Jop Delemarre ijlj rt de laatste tijd weer re- lig met uitstekend spel weg en versperde dit ad de LSG'er Jan Smeets dnaar de finale. Met een zwartzege op zaterdag remise gisteren gaat ane naar de finale. 'holte krijgt ig tegenspel i - De handbalsters van ilte hebben een gemak overwinning geboekt op In de eigen sporthal iiasbak won de hoofdklas- Voorhout gisteren met de ploeg uit Etten- i litfia een ruststand van 8-4 aanval van Foreholte draaien. Internos, dat 1 (^langrijke speelsters mis- daar weinig tegen- oreholte klom naar de plaats. vo en Straathof de in Mexico lrennen - Leidenaar Straathof is met zijn pnoten Wilco Zuijder- eter Schep en Lennart "J* immelen op de vierde geëindigd bij de wereld- redstrijden in Mexico. artet eindigde ook in de J catie voor de ploegen- I v volging als vierde. Vera oder werd tweede in de ikoers. en Sterk «adeert trij 20 - De dammers van Sa- las erk spelen volgend sei- de landelijke tweede De Hazerswoudenaren met 13-13 gelijk tegen jot t NDG en kwamen in de (sneldampartijen) ook rder dan een 12-12 ge- Op bordresultaat ver- jdc tvolgens Samen Sterk w ioud van het eersteklas- ip. In de reguliere wed- voi fonnen Jan Vrolijk, Mar ti tl ong en Richard Treur rtijen, maar verliespartij- Erik Hoogendoom, lin- deders en Micha van Tol de ploegen weer op ge- vitgte. Een winstpartij van hi l bij he sneldammen iq t laatste bord, werd ver- Bt 5 reglementair geschrapt )as lor Samen Sterk alsnog eerde. ke Heemskerk =jmt EJK-limiet hen - Femke Heemskerk Dordrecht twee limie- twommen voor de Euro- ■ugd Kampioenschappen Jgow. De 100 meter vrije sc n ze bij de jeugd in ni% de A-finale bij de seni- on ndigde ze als vijfde. Ook ten !00 meter vrije slag 0 het lid van De Zijl/LGB 18f le EJK-limiet. maandag 24 maart 2003 den haag/warschau - De Ne derlandse shorttrackers zijn er tijdens het WK in Warschau niet aan te pas gekomen. Ma- riëlle Lootsma zorgde met een 22ste plaats bij de vrouwen voor de hoogste klassering. Melanie de Lange uit Leider dorp werd 26ste, een plek die bij de mannen ook was wegge legd voor Stompwijker Cees Juffermans. Dave Versteeg uit Lisse moest het doen met een 42ste notering. De wereldtitel bij de vrouwen ging naar de Zuid-Koreaanse Eun-Kyung Choi, bij de mannen zegevier de haar landgenoot Hyun-Soo Ahn. De 1500 meter gaf de Neder landse delegatie aanvankelijk nog enige hoop. Zowel Juffer mans als Versteeg haalde de kwartfinale, maar daarna was het over. Op de 500 meter overleefden ze de voorronde niet. Juffermans kwam op de 1000 meter nog door de eerste schifting, maar strandde ver volgens. Lootsma en De Lange reikten evenmin verder dan de series. door Pieter van der Vliet rugby - Het seizoen zit erop voor DIOK. De Leidse ploeg verloor gisteren op eigen veld het bekerduel tegen landskam pioen Castricum met 41-12. De ploeg van coach Robert Broers opende met een snelle try de score. Een goed uitge speelde driekwartenaanval kwam via de attent spelende Thijs Verheijen in handen van Frank van Diepen, die moeite loos het gat in de verdediging van Castricum vond. De Engelstalige rugbykolonie uit Noord-Holland vond het toen tijd worden om orde op zaken te stellen. Met snel drie- kwartenspel werd DIOK in de verdediging gedrukt en kreeg eenvoudige try's tegen. Toch was het weer Verheijen die met een flitsende actie het verschil terugbracht tot 12-15. Vooral in de tweede rondgang werden de mouwen nog eens opgestroopt Castricum zorgde voor de punten, terwijl DIOK zijn aanvoerder Wilnus Ver- steijen en Chris de Wal zag uit vallen met blessures. Pas aan het einde van de wedstrijd kon DIOK nog iets terugdoen, maar het had niet meer de kracht om de aanvallen af te maken. De landskampioen verloor zichzelf in een steeds harder wordende wedstrijd. Geel was er voor André Booi, terwijl Edgar de la Hoz met rood kon vertrekken na het slaan van van DIOK-center Tim Gorter. In Den Haag verloor The Bas sets kansloos met 88-5 van de reserves van HRC. Voor de Sassenheimse rugbyers is het seizoen over. Het enige wat nog rest is het toernooi om de nationale Sevens-titel. Katwijk degradeert naar tweede klasse door Dirk Kloos waterpolo - De vrouwen van De Zijl/LGB hebbën ondanks een goede wedstrijd net niet de finale van de Man Meer Beker kunnen winnen. Het reeds naar de hoofdklasse gepromoveerde ZPB was na verlenging met 6-5 te sterk. De equipe van coach Rob van Berkel was in Stadskanaal de morele winnaar. Het in de twee de klasse uitkomende De Zijl/LGB dwong in de reguliere speeltijd een gelijke stand af. Aukje van Belkum schoot vlak voor tijd de 5-5 binnen. In de hierop volgende verlenging van tweemaal drie minuten hadden beide ploegen uitzicht op de winst. In de laatste minuut werd een numerieke minderheid De Zijl/LGB noodlottig. De 6-5 ach terstand kon niet meer worden goedgemaakt zodat de beker meeging naar Barendrecht. Van Berkel was trots op zijn ploeg. „We hebben het beste van onszelf laten zien. Dat we net niet konden winnen was jammer. Nu moeten we ons concentreren op de competitie waarin we met Rapido strijden om promotie naar de eerste klasse. Na zo'n wedstrijd heb ik er alle vertrouwen in." Doelpun ten De Zijl/LGB: Aukje van Bel kum 3, Wendy van Berkel en In- grid Ouwerkerk. Katwijk dwong tegen OZPC een gelijkspel af: 10-10. Ondanks dit punt zijn de Katwijkers gedegra deerd naar de tweede klasse. Een gevarieerd aanvallend Kat wijk bezorgde de OZPC-verdedi- ging een onplezierige avond. De ploegen hielden elkaar de gehe le wedstrijd in evenwicht. Vlak voor tijd schoot Christiaan The- unisz de verdiende gelijkmaker achter de OZPC-goalie. Doel punten Katwijk: Hans van Duyn 3, Mark Kuijt 2, Alex Sieval 2, Dirk Haasnoot, Kjeld Boonstop pel en Christiaan Theunisz. Sassenheim heeft een goed sei zoen. De ploeg van eerstejaars- coach Arjan Meierink presteert boven verwachting. Zaterdag wonnen de Sassenheimers ge makkelijk van Westland. De zo neverdediging van de Westlan ders gaf Sassenheim in eerste instantie nog wel wat proble men maar toen het vizier een maal op scherp stond was de 2- 5 zege een feit. Aanvallend pres teerde Westland helemaal niets. Doelpunten Sassenheim: Leon Bakker, Ferry van Berge Hene gouwen, Erwin de Bruin, Jelle Miedema en Robert Langeveld. Koudekerk is van slag. Sinds de ploeg afhaakte in de strijd om het kampioenschap van de der de klasse is de scherpte weg. Coach Mark Kimpel: „Vooral in de tweede en derde periode kre gen we volop kansen, we scho ten ze er alleen niet in. Daar door bleef KZC in de wedstrijd." Dertig seconden voor tijd maak te KZC de winnende 5-4. Doel punten Koudekerk: Rob West- geest 2, Sander Emeys 1, Peter Bergsma 1. Na de 5-3 nederlteg tegen de gradatiekandidaat De Meent zal Alkemade bij zichzelf te rade moeten gaan. De ploeg van Ruud Wormgoor leek veilig, maar een reeks van nederlagen brengt Alkemade nu toch dicht bij de degradatiezone. Scoren is het probleem. Wormgoor „In twee wedstrijden tegen laagge plaatste ploegen maken we vijf treffers, dat zegt genoeg. We spelen wat behoudender dan in het begin van de competitie. Dat levert minder tegentreffers, maar een negatieve bijwerking is dat we zelf ook niet meer sco ren." Doelpunten Alkemade: Ronald van der Tang 2 en Ivo Scholz. De vrouwen van Alkemade red den het niet tegen DAW. In Alk maar was de thuisploeg met 3-1 te sterk. door Peter Klein mannenhockey - Forescate sprokkelde in de thuiswedstrijd een puntje door tegen Myra 1-1 gelijk te spelen. De hekkensluiter in de eerste klasse A uit Voorschoten schoot er niet veel mee op. De 'Leidse' zusterclubs lieten de concurrentie ook punten verzame len. „Eigenlijk hadden we na de eerste twintig minuten al met 3-0 voor moeten staan", zei coach Rein Grippeling van Forescate. „Maar we missen dit seizoen gewoon een afinaker. We kwamen een beetje ongelukkig 1-0 ach ter. Na de rust waren we tenminste gelijk waardig aan Myra. Maar je koopt er weinig voor als iedere tegenstander vindt dat je niet op die laatste plaats thuishoort." Philip de Lima was succesvol uit een vrije slag van de kop van de cirkel van Joost Baeten. Alecto gaf in Heemstede in de slotfase een 2-0 voorsprong tegen Alliance uit handen: 2-2. Na de terechte voorsprong door een strafcomer van Tij men Voet en een strafbal van Thomas Beekman sloop de slordigheid in het spel van de Leiderdorpers. Bij Roomburg voorkwam vooral besluite loosheid, dat de vele kansen ook in doel punten werden omgezet tegen Gouda (2-4). „We wilden het veel te mooi doen", stelde coach Erik Kruijsmulder. „We kwamen 1-0 voor te staan, maar gingen toen niet door. In de tweede helft hebben we geen van de zeven comers benut." Robbert Walraven maakte de openingsgoal, Jelle Buitendijk zette de 2-4 eindstand op het scorebord. Tim Stolwijk maakte als invaller-voorstop- per een geslaagd debuut. In afdeling B had LOHC geen enkele moeite met het laaggeklasseerde Derby. Bij rust hadden Sander Vmkesteijn uit een comer, Diederik Camphuijzen, Oswald Mattheus- sens, Robin Zwart en Guido Klomp voor een riante 5-0 voorsprong gezorgd. Na de rust werden de vloeiende combinaties bedui dend minder, maar via Mattheussens en Vmkesteijn werd het eerst nog 7-0 alvorens Derby de eer mocht redden. In dezelfde afdeling leverde de fraaie inhaal race van 3-0 naar 3-2 van Leidse Studs geen verdiend gelijkspel op. Het Amsterdamse VW bewees de terechte koploper te zijn door onder druk toch koeltjes de 4-2 eind stand te bewerkstelligen. Frans Clifford te kende voor de twee doelpunten van de stu denten, die de degradatie nauwelijks nog kunnen ontlopen. HC Alphen is met de derde zege op rij van degradatiekandidaat in een degelijke mid denmoter in de derde klasse veranderd. Na een lauw eerste speldeel, vielen in de twee de helft alle doelpunten tegen Montfoort. Het werd 3-1. Bart Houtkoop maakte de 1-1 via de rebound uit een strafcomer. Sander van der Boon knalde een lange corner zo hard in, dat de terugstuitende bal een 'eitje' voor Thierry Ras was. Jan-Paul Geerling scoorde uit een splijtende pass van Mark Duffhues, de sterk invallende coach van het eerste vrouwenteam. In de eerste competitiehelft kon een com pleet Catwijck koploper Zoetermeer nog op een 5-1 nederlaag trakteren. In de return- ontmoeting kreeg de lijstaanvoerder met 4-1 winst een verdiende revanche. Na 25 minu ten bracht Ernst-Jan Hogewoning de Katwij kers die door vele blessures maar een wis selspeler hadden, op gelijke hoogte. Daarna was de koek op. In dezelfde afdeling speelde Hisalis in Ro- ckanje met 2-2 gelijk bij Forcial. Voorhout was met 2-4 de mindere van Bleiswijk. Rolf de Blanken en Dave Bouwmeester scoorden de doelpunten bij de Voorhouters. rupwetering - Een massale vechtpartij van zo'n vijf minu ten tussen alle 22 spelers aan het eind van de eerste compe titiehelft was het meest op zienbarende feit bij Alkemade in het met 4-3 verloren thuis duel tegen Souburgh. „Dit heb ik in 18 jaar hockey nog nooit meegemaakt", sprak een woordvoerder van de vier deklasser uit Rijpwetering. „Het begon met een agressieve beweging van onze speler En- gelbert Knibbe. Daar ging zijn tegenstander van Souburgh agressief op in. Andere spelers gingen zich ermee bemoeien en op een bepaald moment rolden er 22 vechtende spelers over het veld." Het vuistgevecht leverde Knib be en zijn tegenstander een ro de kaart op. Nog eens twee spelers van Souburgh kregen een gele kaart en een afkoe lingsperiode van tien minuten toebedeeld. Alkemade stond door twee doelpunten van Pim Slot bij rust met 2-0 voor, maar wist zich totaal geen raad met het door de vechtpartij verkregen overtal. Souburgh scoorde vier keer, al vorens Peter Aardema in de slotminuut voor de eindstand zorgde. door Peter Klein vrouwenhockey - Forescate be hield met een 5-0 overwinning op Roomburg de status van titel- pretendent in de eerste klasse. Forescate is voor coach Felix Zwe- gers van de bezoekende Leidse formatie al meer dan een titel kandidaat. De ploeg uit Voor schoten wordt volgens hem kam pioen. Coach Resa Taberima van Forescate uitte zich voorzichtiger. „Mijn team heeft zich uitgespro ken rijp te zijn voor de over gangsklasse. De Delftse studen tes van DSHC blijven echter ook winnen. Pas in de allerlaatste wedstrijd wordt alles beslist." „Die 5-0 nederlaag beschouw ik niet als een afgang", zei Zwe- gers. „We speelden goed, maar de manier waarop zij die enkele foutjes aan onze kant afstraften was heel professioneel. Een ploeg die dat kan, kan ook mak kelijk een klasse hoger spelen. Forescate had duidelijk meer raffinement dan wij. Aan die te gentreffers kon Eva Timmer mans niets doen. Ze was hevig teleurgesteld er vijf om de oren te krijgen, maar heeft met enke le knappe reddingen gewoon een grotere nederlaag voorko men." „Driekwart van de wedstrijd vond ik Roomburg inderdaad niet minder dan wij", zei Tabe rima „Maar wij maakten wel de goals. Pas het laatste kwartier bemerkte ik enig gebrek aan conditie en moesten zij teveel achter de bal aanlopen. In die periode werd de score tot 5-0 opgevoerd." Sophie van Noort opende uit een rebound na een strafcomer de score. Marije Lenstra zorgde uit een pass van Mascha Kimman voor de 2-0 stand bij rust. Van Noort teken de uit een snelle counter na on oplettendheid bij Roomburg voor treffer nummer drie. Van Hoek uit een voorzet van Barba ra Wiegant en andermaal Van Noort uit een pass van Emilie de Neree maakten de vijf vol. In dezelfde afdeling bevestigde LOHC, dat de vorige week na de winterstop ingezette opmars om uit de degradatiezone te gera ken, geen eenmalige opleving is. Gisteren werd het bezoekende Gouda met 3-0 verslagen. ,We hebben onder leiding van onze nieuwe coach Jan Smid gewoon een nieuwe start gemaakt", al dus speelster Steffi Kleijn. Else- miek Petri en Marieke Matheus- sens met twee treffers onder streepten die herstart nog eens. Overgangsklasser Alecto hield ook aan de tweede wedstrijd na de winterstop nul punten over. HIC was in Amstelveen met 2-1 te sterk. „Toch ben ik een tevre den coach", zei Maurits Eiken hout. „HIC heeft in de afgelopen twee weken de nummers 1 en 2 van de ranglijst verslagen en heeft een sterk team. Na de slappe vertoning vorige week, speelden we nu wel goed en scherp. Maar meer dan een en kel doelpunt leverde dat over wicht niet op. Dat hebben we niet even te lang gevierd, want HIC maakte binnen de minuut weer gelijk. Toch hadden we bij rust voor moeten staan. Toen Ghislaine Demetriadis door de keepster onreglementair werd gestopt, leverde dat geen straf bal, maar slechts een corner op." Daniëlle de Goede zorgde uit de rebound na een strafcor- ner voor de terechte 1-0 voor sprong voor Alecto. Forescate-speelster Temby Schneider wordt op de huid gezeten door Maaike Spaans van Roomburg. Welmoed Riess kijkt toe. Foto: Eric Taal „In de tweede helft ging HIC iets anders spelen", vervolgde Ei kenhout. „Ze schiepen direct kansen en scoorden ook. Wij pasten ons te laat aan, kregen wel weer grip op de wedstrijd, maar de eindpass naar de spit sen was niet goed genoeg. De enige echt seneuze kans kregen we vlak voor het eindsignaal. Die corner werd alweer ten on rechte afgefloten. Jammer, want het gat met de twee degradatie plaatsen is nog wel groot ge noeg, maar een paar punten konden we, zeker voor het zelf vertrouwen, wel weer gebrui ken." HC Alphen kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Nieuwegein. Anouk van den Bosch maakte het enige doel punt voor de thuisclub. De 'Leidse' derdeklassers bleven puntloos. Leidse Studs liet zich in Spijkenisse met 1-0 door de gelijknamige club verrassen. De studentes speelden een matige wedstrijd, waarin nooit een vuist gemaakt kon worden. Catwijck kan een eventuele deelname aan de kampioensra ce na de 3-1 nederlaag tegen Terriërs verder wel uit het hoofd zetten. .Teveel downs en te wei nig ups", vatte coach Bas Pink ster het duel met de concurrent voor de tweede plaats van de ranglijst samen." Ivy van der Werf had nog wel voor de 1-0 voorsprong gezorgd. Noordwijk verloor met 7-3 bij Heerhugowaard. Bij rust ston den de kustbewoonsters met 5-0 achter. „Ze hadden in de eerste helft nog last van een gala op zaterdagavond", zei coach Rob van Es. „Maar in de tweede helft hebben we toch mooi met 3-2 gewonnen." Kim van Ommen, Anette de Koning en Aniek van Gennip kregen de treffers achter hun naam. In de vierde klasse ging Hisalis met 4-0 onderuit tegen het be zoekende IJssel. Pascal Vergeer: „Omdat ik niet alleen het vizier op schaatsen wil richten, ga ik ook voor de triatlonbond aan de slag. Foto: GPD/Eric Korver Triatlon Bond kunnen beteke nen. Wij hebben een netwerk en ervaring op dat gebied." Het be drijf van Vergeer is niet alleen actief op het gebied van sport en evenementensponsoring, maar probeert ook de naamsbe kendheid van verschillende pro ducten - kleding, brillen - te ver beteren. Naast de olympische selectie, bestaande uit Wieke Hoogzaag, Tracy Looze, Wendy de Boer, Dennis Looze, Raymond Lotz en Eric van der Linden, krijgt Ver geer de verantwoording over de lange-afstandsselectie, het op leidingsteam, de duatleten en de wintertriatleten. Hij combineert zijn werkzaam heden voor de triatlonbond met de coaching van een zogeheten 'multiteam', een schaatsploeg die langebaanwedstrijden wil combineren met de marathon. „Toen TVM zich als sponsor te rugtrok hebben we gekeken naar een nieuwe geldschieter. Om voor een puur marathon team eenzelfde budget bijeen te krijgen is een hele klus. Spon sors willen de zekerheid van na tuurijs hebben." Door het lan gebaanschaatsen te combineren met de marathon hoopt Vergeer wel voor extra publiciteit te kun nen zorgen. Hij is nog op zoek naar een sponsor voor de ploeg met de rijders Bart Veldkamp, Miel Rozendaal, KC Boutiette en Bertjan van der Veen. „Mijn prioriteit ligt ook bij die ploeg, maar omdat ik niet alleen het vizier op schaatsen wil rich ten, ga ik ook voor de triatlon bond aan de slag. Bij Pro Image hebben we voldoende kennis in huis om verschillende partijen wat te bieden. De dingen die je in de ene sport oppikt kun je bij de andere weer gebruiken." pe grootste sortering hey- en tennisartikelen in de regio. I Kempenaerstraat 1D Oegstgeest. tel. 071 - 5155872

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 25