)print trekken richting het kampioenschap' AMATEURVOETBAL horsingen worden straks de grootste tegenstander van ARC Niemand kan het feestje in Quick Boys verknallen Lisse drukt Marken dieper in de zorgen i den wissel blijkt van nikkel voor Voorschoten '97 lè t. Verwoerd aan den rijn - ARC had het geluk van de karn de Alphenaren beëindig- streekderby tegen Voor- 10^ '97 weliswaar met ne- maar door een flinke ïn^Drtuin - Voorschoten trof het houtwerk - brak de W' eke minderheid Racing Na de 2-1 winst komt de ir roodzwart in zicht, v de concurrenten DOTO d< H met elkaar de punten >ui i (1-1), bedraagt de voor- lmjvan ARC, met vier wed- te gaan, vier punten, leêopen race is het echter r( int de koploper ontmoet WH als DOTO nog. Bo- kunnen schorsingen de e ploeg parten gaan spelen. Tegen Voorschoten in casseerde Mauricio Cabeza al na een half uur de rode kaart. De flankspeler werd van achteren vastgehouden door Bernard Borst en maakte vervolgens een achterwaartse, slaande bewe ging. Cabeza dreigt dus de slot fase van het seizoen te missen. Dat overkwam hem vorig jaar ook, toen hij na een rode kaart tegen Ter Leede bij de laatste vijf duels aan de kant moest blijven. Stefan Schaafsma wacht even eens een schorsing. De contro leur op het middenveld, die al drie boekingen achter zijn naam had staan, ontving twintig mi nuten voor tijd zijn tweede gele kaart van de wedstrijd, dus rood. Dat betekent drie duels toekijken. Ook verdediger Stan ley Strobbe moet een wedstrijd je overslaan. Hij liep tegen zijn vierde notitie op. De aanstaande sancties komen Van den IJssel slecht uit, maar de trainer hoeft niet te wanhopen. De vroegere vormgever Maurice Balkhoven, ditmaal als linksachter acterend, is multifunctioneel en de op de bank belande Raymond Graan oogst kan Cabeza's absentie op vangen. Mogelijkheden vol doende. Als ARC dan ook nog eens het karakter weet te tonen zoals tegen Voorschoten, mag Van den IJssel het restant van de competitie met vertrouwen te gemoet zien. Voorschoten-coach Gerard Désar wist het al zeker „Als je zulke wedstrijden wint, word je kampioen. Goed, het zat ons niet mee, maar aan de andere kant: ARC doorstond alles. Zij hebben een prima mentaliteit getoond." Die juiste instelling demon streerde de thuisclub vanaf het eerste fluitsignaal. De agressief spelende Zegersloot-bewoners trokken meteen het initiatief naar zich toe, maar slaagden er niet in doelman Marijn Mokveld te verontrusten. De eerste mo gelijkheden waren zelfs voor de in de wedstrijd groeiende be zoekers. Zo kopte Frank Buizer van dichtbij net over en strand de Ivo Nolet op de van een hamstringblessure herstelde Mark Kranendonk. De eerste de beste kans voor de gastheren leverde direct een treffer op. Robin Kant, wegge stuurd door Schaafsma, pas seerde de onnodig uitgelopen Mokveld: 1-0. Het bij vlagen aar dig combinerende gezelschap van Désar verwierf zich na de openingsgoal een veldoverwicht en was na een half uur dicht bij de gelijkmaker. Een briljante ac tie van Tim Kluivers, op Zeger- sloot gevolgd door Han Berger (FC Utrecht), eindigde met een door Kranendonk gepareerde inzet. Na het rood voor Cabeza kreeg het overwicht van de gas ten nog meer gestalte. Toch bleef de verdiende gelijkmaker voor rust uit. Verder dan een knal van Kluivers op de paal kwam Voorschoten '97 niet. Na de pauze bleef het wedstrijd beeld ongewijzigd. Het aandrin gende Voorschoten kwam door een gouden wissel van Désar na een uur op gelijke hoogte. De net ingevallen Eelke van Dijken scoorde beheerst na een slim passje van Maurice Fransen: 1- 1. Vlak dooma trof Van Dijken de paal. Een tweede Voorscho- tense treffer kwam er evenwel niet. Halverwege de tweede helft vond ARC nog wel een keer het net. Het doelpunt kwam uit de lucht vallen. Een verre vrije trap van Schaafsma belandde via de fel inkomende Roland Verlaan en dé rug van een Voorschotenaar bij René van Meggelen, die met een snoeiharde volley raak- schoot: 2-1. Twee minuten later moest Schaafsma vertrekken en restte ARC niets anders dan met ne gen man te trachten de voor sprong vast te houden. Dat luk te. De belegering van Kranen- donks doel leverde het te veel 'breiende' Voorschoten niet meer op dan een schot op de lat van de voet van de na rust bijna onzichtbare Kluivers. Van den IJssel was derhalve content: „We zijn goed vanuit de posities blij ven verdedigen en we hebben een enorme strijdlust getoond. Ongekend. Misschien hebben we zo het geluk wel afgedwon gen." ARC-Voorschoten '97 2-1 (1-0). 14. Kant 1-0, 60. Van Dijken 1-1, 69. Van Meggelen 2-1. Rode kaarten: Cabeza (33. ARC) en Schaafsma (71. ARC, tweemaal geel). Scheidsrechten Van den Berg. Toeschouwers: 500. ARC: Kranendonk; Toxopeus, Strobbe, Van Schie, Balkhoven; Van Meggelen. Schaafsma. Verheij; Cabeza, Kant (80. Graanoogst), Verlaan (72. Van Dorp). Voorschoten '97: Mokveld; Blankert, Roodakkers, Buizer, Luykx; Thomas Borsboom (78. Hugo Borsboom), No- let, Van Delft (70. Roest); Fransen, Klui vers, Borst (58. Van Dijken). De Jong 9 77. Molenaar Helder 6 Bougrine 6 Robbers 7 54. Verkade 6 L'Ami 7 Starmans 6 Hensen 7 Price 6 Bon 7 De Bie 8 Van der Marei 6 87 Ederveen Scheveningen - Kozakken JBoys 4-2 (l-O). 6. Tellier 1-0, 60. Mazlum 1^ 68 Tellier 2-1, 73. Thies 3-1, 85 Tellier 4-1, 90. Verbaan 4-2. Scheidsrechter: Van der Beek. Quick Boys Hoek Ter Leede Kloetinge Rijnsb. B. Noordwijk FC Lisse Katwijk Excelsior M. Capelle Marken Sc heven mg. Volendam Kozakken B 21 7 8 6 7 10 7 10 4 13 6 12 48 50-24 40 40-39 36 42-27 33 39-43 32 41-29 31 38-28 31 34-30 29 27-23 29 32-36 23 30-27 19 31-42 19 25-39 16 26-52 15 33-49 Programma volgende week: Capelle - Marken, Hoek - Excelsior Maassluis, Ko zakken Boys - Katwijk, FC Lisse - Kloe tinge, Quick Boys - Rijnsburgse Boys, Scheveningen - Ter Leede, Volendam Noordwijk. Topscorers hoofdklasse A: 1 Charité (Rijnsb. Boys) en Van Oost (Hoek) 14 doelpunten. 3. Cornelia (Noordwijk), Roeland (Capelle) en Hasselbaink (Mar ken) 13 doelpunten, 6. Torken (Quick Boys) 12 doelpunten, 7 De Valk (Kloe tinge) 11 doelpunten, 8. Van Dam (Hoek), Kalkema (Ter Leede), De Groene (Kloetinge) 10 doelpunten. ertjan van Geen ki Het feestje na afloop iteerde met de voorzich- [spraken dat Quick Boys niet is. Alles wat Katwijk Hoek danste en sprong, i lijk was dit de genade- I mr Hoek. ook al staan er f wedstrijden op het pro- ia en nog vijftien punten spel. „We hebben een tap gezet", zei Eef Schan daal deze overwinning it nog niet dat we kampi- L nd Flaton had 'absoluut' (5 ïii gevoeld tijdens het X Deze wedstrijd gaf extra Daarbij hadden we vori- l niet goed gespeeld, was II slecht veld en kregen die 1 het vertrouwen toen het 1 i geworden." j Gert Aandewiel begreep vositeit van Flaton wel, hij de meest ervaren Boyzer. „Raymond voelt i Hij is ooit gekomen om e te maken en heeft een klotejaren meegemaakt. I dit niet meer kwijt ra- (V on idie zo vaak de rots in de ïg van Quick Boys was, j hzelf de twee foutjes die 1 akte wel vergeven. In de 1 helft verspeelde hij de bal 1 Arjan Human, waarna veld redding bracht. Vlak was Rieno van Oost hem af toen hij twijfelde, neutraliseerde ditmaal gevaar. „Het was moei- jdit veld. Ik was even ver- lat ik niet meer mocht te- en. Daardoor ging ik nei imist in." ilauwe ogen van match- Hendrik van Beelen fon- nog meer dan normaal, wedstrijd bezat alles, ig en resultaat. Na de 2-0 ik dat het binnen was." eede treffer was van een schoonheid, maar Van besefte dat de magnifie- ey waarmee hij het af- de enige manier was scoren. „Ik kreeg hem op irst en hij viel gelijk goed lijn voet." Het geheim .y, Quick Boys, volgens Van ZATERDAG HOOFDKLASSE - Voor de zevende keer dit seizoen ver speelde Marken in de slotfase van het duel punten. Dit keer was FC Lisse de boosdoener: 1- 2. FC Lisse had in de eerste helft geen kind aan Marken. Zo kwam Linger tweemaal oog in oog te staan met Marken-keeper Arjan Heerland, de vervanger van Eelco Zeinstra, die zijn sleu telbeen heeft gebroken. Linger verprutste beide kansen. René van Wieringen liet, na een steek pass van Juul Emanuelson, zien hoe het wel moest. Hij zette Lis- se na een halfuur op 0-1. Marken moest tot de zeventigste minuut wachten op de eerste grote kans, maar het was wel meteen raak. Carlos Hassel baink draaide simpel weg bij verdediger Rob Dekker en haal de hard uit. Vlak voor tijd stuur de scheidsrechter Pijlman Ar nold Teerhuis met een tweede gele kaart (beide keren wegens praten) van het veld. Het leed was daarmee nog niet geleden voor Marken. Linger werd in blessuretijd matchwinner. Katwijk heeft met een nuttige overwinning op Capelle zijn abonnement op de hoofdklasse verlengd. Na de 1-0 op de laag geklasseerde gasten twijfelde niemand op sportpark De Krom er zaterdag meer aan dat de ploeg van John Eelman zich handhaaft. Alleen de trainer zelf denkt in het ongunstigste geval nog vijf punten nodig te hebben in de resterende vijf duels. Doelman Max de Jong had met een paar knappe reddingen een belangrijk aandeel in de zege van de thuisclub. Het Katwijkse doelpunt van Edwin Robbers, in de 69ste minuut uit een hoek schop van Chris de Bie, was goed voor drie punten. Gavin Price keek met gemengde gevoelens terug op zijn eerste hele wedstrijd na maanden blessureleed. De Schotse spits speelde met veel temperament en kreeg voor een al te drieste ingreep een gele kaart. Hij mist de volgende competitiewed strijd tegen Kozakken Boys. Ter Leede kwakkelt verder. Te gen degradatiekandidaat Volen dam kwamen de Sassenheimers niet verder dan 2-2. Al in de eer ste minuut ontsnapte Ter Leede aan een achterstand. René Bin ken schoot alleen voor doelman Waasdorp de bal naast. De thuisclub kreeg hierna via Pa trick Kalkema en Hicham Rbii enkele kansen, maar zij misten. In de 23ste minuut knalde Ro bin Koers tegen de lat. De re bound was voor Jim Blom: 1-0. Vlak voor rust schoot Dick Zwarthoed een vrije trap in de kruising: 1-1. Patrick Kalkema miste, net als vorige week tegen FC Lisse, vlak na rust een strafschop. Even la ter viel de bal uit een hoekschop voor de voeten van Johan Tuijp, die de 1-2 maakte. In de 80ste minuut kwam Ter Leede alsnog op gelijke hoogte. Blom had geen moeite met een voorzet van Koers. Rijnsburgse Boys deed de pun ten zaterdag aan Kloetinge ca deau gedaan. In de slotfase pro beerden de Rijnsburgers bij een 1-1 stand en een man meer, de volle buit binnen te halen. Een counter in blessuretijd bracht de bal bij Wïlco de Valk, die voor 1- 2 zorgde. Dezelfde speler had Rijnsburgse Boys in de beginfase al op ach terstand gezet. Zonder veel overtuiging probeerde de thuis ploeg de achterstand goed te maken. Verder dan een gevaar lijk schot van Peter Freke kwa men de Rijnsburgers niet. Na rust zette Rijnsburgse Boys druk op het doel van de tegen partij. Maar in de buurt van het doel ontbrak de overtuiging. Pas in de 83ste minuut werd het ge lijk. Alex Redel zette goed voor en invaller Marcel van Beelen schoot 1-1. Rijnsburgse Boys drong aan en was ook dicht bij een doelpunt via Nick Schnater die de bal in de bovenhoek liet draaien. De doelman redde ten koste van een comer. Die werd afgeslagen en uit de tegenaanval maakte Kloetinge de winnende treffer. HOOFDKLASSE A Hoek - Quick Boys 1-3 (0-1). 45 (+2) Van Bee len 0-1, 49. Van Beelen 0-2, 67. Langeveld 1- 2,90 (+4) Bak 1-3 Scheidsrechter: Akkermans. Toeschouwers: 3000 Quick Boys: Tuinenburg Van Dam Schoneveld Flaton Van Rijn Van der Plas Van Beelen 7 Mussche 8 71. Hoek 8 Timmermans 7 Torken 8 90. Guijt 7 Bak Ter Leede - Volendam 2-2 (1-1). 23. Blom 1-0 43. Zwarthoed 1-1, 54. Tuijp 1-2, 80 Blom 2- 2 Scheidsrechter: Van de Ketterij. Toeschou wers: 300. Ter Leede: Waasdorp Roest 70. Kramer Van Zeist Honsbeek Hoogkamer Jansen 6 Koordes 6 Kalkema 6 61. Baddaou 7 Blom 7 Koers 7 75. Campfens 6 Rbii Marken - FC Lisse 1-2 (0-1). 30. Van Wieringen 0-1, 70 Hasselbaink, 90 (+1). Linger 1-2. Scheidsrechter: Pijlman Rood: Arnold Teerhuis (87. 2x geel) Toeschouwers: 300. FC Lisse: Heemskerk 7 Naarendorp 7 Dekker 6 Emanuelson 6 Janssen 7 Winter 7 1 66. Tan 6 Opdam 6. Polman 7 92 De Goede Bodo 6 Linger 6 Excelsior Maassluis - Noordwijk 1-1 (0-1). 14 Bos 0-1; 75 Nicolai 1-1 Scheidsrechter: Ange vaare Toeschouwers: 700. 7 Van der Laan 7 P.tti 7 Herpes 7 65. Reinders 8 Cornelia 7 Van Dam Korft 60 Van der Niet Scholten Bos Korbee Ravensbergen Van der Kolk Rijnsburgse Boys - Kloetinge 1-2 (0-1). 11. De Valk 0-1, 83 Van Beelen 1-1, 90 (+3). De Valk 1-2 Scheidsrechter: Driessen Toeschouwers: 500. Lakwijk Star Onderwaater Van Wijk Van Lochem Van Berkum Redel 7 Freke 7 Schnater 6 Van de Vijver 6 Van Beelen 7 Charité 6 Ketting Eef Schoneveld, Arie van Rijn, Richard Hoek, Maarten Bak, Glen van Dam en Raymond Flaton vieren samen met de supporters van Quick Boys feest. De titelstrijd werd in Hoek bijna beslist. Foto: Cees van Hoogdalem. Beelen? „Het is gewoon een tof team, met heel veel kwaliteit. Er staan allemaal toppers in het veld en de sfeer is heel goed." Van Beelen had geen moment getwijfeld aan de goede afloop. Ook niet na het zwakke optre den tegen Scheveningen van vo rige week. „Dat was een inci dent. We hebben ons er gelijk bovenop geknokt. Gewoon gela chen op de training en doorge gaan. Je weet dat het moet en je ziet het resultaat. We kwamen hier om te winnen. Dat gevoel hadden we en dat is gelukt." Erwin Beltman, veroordeeld tot de rol van invaller nadat hij vo rig jaar nog topscorer was, ziet geen zwakke punten. „Ook van af de bank is het mooi om kam pioen te worden. Ik kan weinig op mijn positie afdingen, daar moet ik eerlijk in zijn. Ook al weet ik van tevoren dat ik er naast sta, ik zit gespannen op de bank. Dit is fantastisch. Brian Mussche en Remco Torken moeten met pijnstillers spelen. En als je ziet hoe Richard Hoek en Arie Guijt invallen, dat kan geen ander team ons nadoen." Is er nog enige twijfel over het eerste kampioenschap in elf jaar? Beltman: „Je zou zeggen: dit is kat in 't bakkie." Flaton: „Het moet wel heel gek lopen, willen we het niet worden." Aandewiel, relativerend: „Het verschil is acht punten. Je kan dit in drie wedstrijden weggooi en." Van Beelen: „We trekken een sprint richting titel." Aande wiel, opnieuw: „Ik vind dit tem po prima." ingasbusje is er in beslag en, verder hoefde de poli- in actie te komen, vertelt ieagent die relaxed rond- eib het veld van Hoek, waar m, elers van de thuisspelen- RA op de foto gaan met de n de week. Een treurig ta- het, dat een schril con- rmt met de horde suppor- spelers van Quick Boys, ien meter verderop zin- i dansend een pre-kampi- stje vieren. olitieagent en zijn zes ïga's hebben een rustige De drieduizend sup- roeren zich alleen ver- e van Hoek vooral in de lelft en die van Quick «ral in de tweede. Het burgemeester van Ter- opgelegde vuurwerk- en verbod heeft een gunstig il houdt een Katwijkse ter provocerend een half- Ddkafles boven zijn Is iemand van de beveili- enst hem fouilleert, en linkt er vooraf een enke- werkknal. loek noch de eigen sup- kunnen het Katwijkse erknallen, dat eerst op wordt gevierd en daar- jtde kleedkamer. Dan -e' iet vreemd stil op het ter- i de Hoekse voetbalclub, lussen met Katwijkse supporters vertrekken een kwar tier na de wedstrijd en de me vrouw achter de formica-tafel die frisdranken verkoopt, doet slechte zaken. In de sobere kan tine van Hoek benadrukt de kei harde muziek van de disco de miserabele sfeer. Aan de kant staan mannen zwijgzaam te wachten tot zè hun teleurstel ling kunnen wegspoelen met iets anders dan frisdrank. Het alcoholverbod geldt tot twee uur na de wedstrijd, maar na een uur zijn de Hoekers Hoekers on der elkaar en gaat de tap weer open. Opgelucht en blij is voorzitter Jaap Kuijt van Quick Boys, met de drie punten en het kampi oenschap ('Nee, nu kan het niet meer misgaan'). Kuijt zegt dat hij er niet aan twijfelde dat het ook buiten de lijnen goed zou gaan, niet alleen dankzij de strenge maatregelen, maar ook omdat 'je excessen niet tot alge meenheid moet verheffen'. Negentig procent komt voor het voetbal en tien procent kan het wel eens verpesten, weten Wil lem Varkevisser en Dirk van Duyn, al vijftig jaar trouwe fans van de Katwijkse club, uit en thuis. Zestig en 61 jaar oud zijn ze en ze weten nog dat een kaartje achttien cent kostte, en zo veel geld hadden ze toen nog niet eens. Daar moesten ze bloemenkransen voor verkopen, of andere karweitjes voor doen. De twee Katwijkers hebben niet alleen het voetbal zien verande ren - het is beter, sneller en mooier geworden - maar ook het publiek. Tegenwoordig is het 'veel linker dan vroeger' om naar een amateurwedstrijd te gaan, volgens de twee, die zeg gen dat het tot een jaar of tien, vijftien geleden gemoedelijker was. Ook zij zien drank als hoofdoorzaak van het pro bleem, dat Quick Boys soms een slechte naam bezorgt Soms schamen ze zich. Naar feestavondjes van de suppor tersvereniging is Willem Varke visser nooit meer geweest sinds die keer dat hij zijn vrouw mee nam en zich geneerde voor de taal die er werd uitgeslagen, maar nooit hebben hij en zijn maat overwogen om niet meer naar de wedstrijden te gaan. Ook in de magere jaren waren ze er altijd, en ook toen genoten zij volop, want, zegt Dirk van Duyn, Quick Boys zoekt altijd de aanval. „We komen altijd, al was het alleen maar om te moppe ren", zegt Willem Varkevisser. Zaterdag valt er weinig te mop peren, en zich schamen hoeven de twee Katwijkers ook niet voor hun ongeveer twaalfhonderd dorpsgenoten, vaak gekleed in blauw-witte shirts of zelfs in blauwe overalls met klompen, die na afloop het clublied van Quick Boys over de kale Zeeuw se vlakte laten schallen.. Het fouilleren aan de poort op sportpark Denoek duurde, mede door de late aankomst van de supportersbussen, zo lang, dat de wedstrijd tien minuten later begon. Foto: Cees van Hoogdalem Willem en Dirk zijn dan al op weg naar de auto, met eigen vervoer zijn ze sneller thuis dan met de supportersbussen, die zo langzaam rijden dat ze pas twin tig minuten voor tijd bij HSV Hoek arriveerden, waardoor de wedstrijd tien minuten later be gon. „Willem, Willem", had ie mand op de tribune nog tegen Varkevisser gezegd, „ik heb jou nog nooit zo veel horen praten. En ik zit al dertig jaar naast je op het strand." Janet van Dijk

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21