REGIO 'ostma: 'Mister positivo gedroeg zich minachtend tijdens hoorzitting' )ndernemers bouwen zelf in Grote Polder BBL niet meer welkom 'Bij deze tocht ga je niet op in de massa' op Houtkamp Festival eugdwerk mist grote opdracht R3 Vishaak is bijtschildpad fataal geworden egstgeest wil saneringskosten verhalen HOC 973 ZATERDAG 22 MAART 2003 iderdorpse disco-exploitant is boos op wethouder Roest Janneke Dljke irdorp - Hylke Postma is boos op Roest. Ondernemer Postma, die De Baanderij in Leiderdorp een it uitgaanscentrum met disco wil 1 bouwen, heeft het helemaal ge- met de wethouder economische en in zijn woonplaats. Hij voelt 1 niet serieus genomen door st, die nog niet weet of hij bij de provincie voor het plan gaat vechten als de gemeenteraad toestemming geeft voor het feestpaleis. „Van mij mag meneer Roest opstap pen", stelt Postma. „Naar Regeer (de compagnon van Postma) en mij heeft hij altijd mister positivo' gespeeld, maar nu is hij te ver gegaan. Ik ben geschokt over de arrogante, minach tende wijze waarop Roest zich bij de hoorzitting gedroeg", roept Postma. Wethouder Roest verneemt Postma's klachten via de krant, en wil daarom niet reageren. „Dan gaan we elkaar in de krant zwart maken, en ik heb altijd geleerd om met mensen om de tafel te gaan zitten. Ik benader hem voor een gesprek", belooft Roest. Postma heeft er geen moeite mee zijn boosheid tegen de krant te uiten in plaats van Roest rechtstreeks te bena deren. Hoewel burgemeester en wet houders al in januari besloten geen medewerking aan het plan te verle nen, bleef Postma de indruk houden dat Roest zijn plan een warm hart toedroeg. „De heer Roest was altijd positief en zelfs behulpzaam met het geven van adviezen aangaande de te volgen procedures", zegt Postma. „Ook bestond er goed telefonisch contact, zelfs buiten kantooruren. Zo hield hij ons op de hoogte van de stemming binnen het gemeentehuis en werd er haast op vriendschappe lijke voet ruggespraak gehouden. Dat was tijdens de hoorzitting afgelo pen dinsdag wel anders, vindt hij. De gemeenteraad peilde er de mening van inwoners en betrokkenen in Lei derdorp. Postma: „Op het laatste mo ment komt hij binnen, houdt zijn praatje en vertrekt. Hij heeft dus de hele hoorzitting niet gevolgd." Tijdens de hoorzitting vroeg het CDA-raadslid Laman of zijn partijge noot Roest het plan met heel zijn hart wil verdedigen bij de provincie als de raad dat wil. De wethouder ant woordde dat hij dat nog niet weet. Ook dat is bij Postma in het verkeer de keelgat geschoten. „Roest gaf dui delijk te kennen dat hij niet van plan was het plan positief te verkopen", zegt Postma. „Dan vind ik dat hij moet opstappen. Ik heb als onderne mer geen vertrouwen in zo'n wet houder economische zaken die straks voor mij moet onderhandelen bij de provincie, want wat heb ik voor een kans? Hij is een anti-lobbyist." Hoewel B en W tegen de disco zijn, lijkt het erop dat een meerderheid van de gemeenteraad goedkeuring wil geven. Tijdens een vergadering op 1 april moet dat blijken. ensen moeten niet zo piepen als het wat minder gaat' Geschiedenisles over Leiderdorp leiderdorp - Leerlingen uit groep 7 en 8 van de basis scholen in Leiderdorp krijgen met ingang van het nieuwe schoolseizoen les over de ge schiedenis van Leiderdorp. De Oudheidkamer Leider dorp, die eerder al een leskist heeft samengesteld voor groep 6, bereidt de lessen momenteel voor. De ge meente Leiderdorp en het Fonds 1818 hebben al finan ciële steun toegezegd. Van het geld dat de gemeente schenkt, kan voor iedere leer ling het boek 'Het oudste Lei derdorp ligt onder je voeten' worden aangeschaft. Een on derdeel van de lessen is een excursie door het dorp. delft - De bijtschildpad die boomkweker André Stolwijk eind januari vond in Boskoop, is dood. Het dier heeft een vishaak ingeslikt, waardoor zijn inge wanden zijn doorboord, meldt directeur-eigenaar Walter Ge- truer van het Reptielenzoo Ser- po in Delft. Het skelet krijgt een plekje in het museum van Ser- po. Stolwijk haalde het zeldzame beest met zijn handen uit het water langs het Reijerskoop. Hij wist niet dat hij daarmee gevaar liep dat het beest £jn vingers er af zou kunnen bijten. Maar om dat de bijtschildpad nog suf was van zijn winterslaap, kwam Stol wijk er goed vanaf. De boom kweker belde Serpo, waarna di- rectuer Ge truer hem meenam. Alle zorg voor het beest heeft niet mogen baten. „Het dier was moddervet en daarom stond hij bij ons op rantsoen. Die vishaak moet hij binnen hebben gekre gen toen hij nog vrij rondzwom. Zijn eetlust is hem dus eindelijk fataal geworden." Getruer houdt nog vijf bijtschildpadden over. „Maar Bullebak, want zo heette hij, was voor ons bijzonder om dat hij uit het wild kwam." De naam was verzonnen door I een inwoner van Boskoop. Ou ders vertelden vroeger aan hun kinderen dat ze niet dicht bij de sloot moesten komen, omdat ze anders gegrepen zouden wor den door 'de bullebak'. IRWOUDE-rijndijk - Het mag bergafwaarts gaan met de lomie, voor directeur Henk ivan het Zoeterwoudse be- Prince Cladding is dat geen n om grote plannen in de ijs- Ite zetten. Tussen nu en 2008 tn Prince Cladding, Jonker isport en Paes Nederland drie iwe kantoren bouwen op het lerwoudse industrieterrein te Polder. Onlangs kochten ze pond van de gemeente. is is verre van somber. „Het zo'n slechte tijd zijn om toren neer te zetten. Maar er leen wat minder groei. Men- moeten niet zo hard van el lopen als het goed gaat de economie, en niet zo «n als het wat minder gaat. ils het dan zo slecht gaat, zo- sommigen beweren, dan ik ik dat het juist de tijd is om te doen. Waarom? Omdat eren niks doen!" ondernemers willen begin- 1 met de bouw van een Idbepalend kantoorgebouw Ie entree van het industrie- in nabij de Nil, de A4 en de toekomstige Rijn Gouwe Het ontwerp van de blik- ger ligt al klaar, maar als po- iële kopers of huurders spe- 5 wensen hebben, zijn er aanpassingen mogelijk Het id bij de entree krijgt een ti-functioneel karakter. Een he, een restaurant, een ho- het kan er allemaal in. Daar- voldoet het volgens Prins de laatste eisen. „Je hoort t dat de huidige kantoren- kt niet voldoet aan de wen- van bedrijven. Ze willen een ouw dat méér biedt." steeds minder sprake. Er komen steeds meer dienstverlenende bedrijven en dat vraagt om an dere gebouwen. Ook aan de omgeving worden hogere eisen gesteld. „Mensen zijn drievierde van hun tijd met werk bezig. Dat willen ze doen in een prettige omgeving. Dat is nu eenmaal de tijd waarin we leven." Met de opbrengst van de ver koop van de grond voor de kan toren gaat de gemeente de om geving verfraaien en de wegen aanpassen. Over een jaar of tien ziet industrieterrein Grote Pol der er heel anders uit, verwacht Prins. Dan hebben veel gebou wen een face lift gehad of zijn ze vervangen door nieuwe. Volgens het nieuwe bestemmingsplan mogen die veel hoger worden, wat een heel ander beeld zal ge ven. Er zijn dan meer parkeer plaatsen en meer groen. En er zijn drie nieuwe kantoorgebou wen bij. De gemeente is blij dat Prince Caldding, Jonker Transport en Paes Nederland als ontwikkelaar gaan optreden. Omdat ze zelf op industrieterrein Grote Polder zitten, zullen ze hogere eisen stellen aan de gebouwen dan een projectontwikkelaar die iets bouwt en weer vertrekt, is de re denering. De drie ondernemingen willen de bouw zoveel mogelijk in ei gen hand houden. Prince Clad ding doet al jaren niks anders dan prestigieuze panden neer zetten. Dat doet het bedrijf we reldwijd. „Dit is een relatief kleinschalig project en daardoor heel overzichtelijk. Dat geeft de mogelijkheid om er alle 'tender, love and care'aan te geven." 'Dit komt uit het politieke circuit' door Janneke Dijke leiderdorp - Het leek af en toe wel een feestje van Burger Be langen Leiderdorp. Park De Houtkamp kleurde blauw van de BBL-ballonnen, tot tevreden heid van de lokaio's. Maar het Houtkamp Festival is toch echt een cultureel festival voor iedere Leiderdorper, ongeacht politie ke interesse, zegt het bestuur van het Houtkamp Festival. Daarom het vriendelijke verzoek aan de politiek; huur voortaan geen kraam meer. Het bestuur van de Stichting Houtkamp Festival doet het ver zoek in een brief aan de ge meenteraad. Voortaan is er al leen nog plek voor culturele in stellingen en verenigingen. Echt verbieden dat een politieke par tij neerstrijkt in één van de kra men kan niet, omdat iemand zo'n kraam ook op persoonlijke titel kan huren. Maar omdat de bestuursleden vorig jaar heel duidelijk merkten dat niet iedere bezoeker op de politieke invasie zat te wachten, vragen ze begrip voor hun standpunt. Dit jaar op 31 augus tus geen politieke partijen in het park. In de brief wordt BBL niet ge noemd, maar het is duidelijk dat het festivalbestuur op die partij doelt. Als enige politieke partij deelde BBL de afgelopen drie jaar knalblauwe ballonnen uit aan festivalgangers en roerden ze een thema aan. Vorig jaar hielden de lokaio's een enquête over het Milieu Educatief Cen trum (MEC), het jaar daarvoor vroegen ze aandacht voor de slecht onderhouden fiets- en wandelpaden in het dorp. Dat allemaal te midden van optre dens van muzikanten, straatar tiesten en circusfiguren. BBL-fractievoorzitter Simon Weeda vindt het logisch dat zijn partij dat deed. „Eigenlijk heb ben alle gemeenteraadsfracties ermee te maken, want wij be slissen dat het Houtkamp Festi val subsidie krijgt", verklaart hij. „Met onze ballonnen probeer den we het festival wat feestelij ker te maken." Hij steekt niet onder stoelen of banken dat het bezoek van zijn partij nog een doel diende.Als wij ergens ziel tjes kunnen winnen, dan doen we dat graag. Bovendien dragen wij graag ons politieke stand punt uit." De brief komt voor Weeda ech ter niet uit de lucht vallen. „Ik voelde de bui al een tijdje han gen. Dit komt niet bij het Hout kamp Festival vandaan, maar uit het politieke circuit. Ik weet wel wie het is, maar dat ga ik niet zeggen." De leden van BBL zijn er 'niet zo happy mee', dat het festivalbe stuur hun komst niet langer op prijs stelt. Maar op de barrica des gaan, dat is het Weeda niet waard. „Als ze zeggen dat het Houtkamp Festival een cultureel festival is waarop politieke par tijen niet welkom zijn, dan kun nen wij hoog en laag springen maar dan houdt het op. Ik kan me er eigenlijk wel iets bij voor stellen." r Nancy Ubert itgeest - Van wethouder sis mag de Stichting Jeugd- longerenwerk Midden-Hol- plan opstellen om het jdwerk in Oegstgeest van de te krijgen. Volgens haar de Waddinxveense stich- alles in huis om een gede- beleid uit te dokteren. De tselijke organisaties worden iet vrolijk van. zijn weer gedegradeerd tot rilligers", klaagt voorzitter Rmann van Stichting Uriah, 'alternatieve' welzijnsorga- tie probeert al enige tijd aan de grond te krijgen in eigen dorp. Kauflmann het niet eerlijk dat de Idinxveense organisatie de subsidiepot toegeschoven en dat zijn stichting en de iting Evenementen het na- hebben, beste heeft gewoon gewon- reageert Steens. „De ge- ïte heeft gezocht naar een inisatie die hoog scoort op criteria: professionaliteit, vi sie, flexibiliteit en continuïteit." Stichting Jeugd- en Jongeren werk Midden-Holland bestaat 25 jaar en geeft ondersteuning, begeleiding en advies aan be roepskrachten, vrijwilligers en besturen in het (jeugd)welzijns- werk. De organisatie werkt voor een aantal gemeenten in Zuid- Holland. Dankzij een jarenlange ervaring met 'het veld' is de stichting naar eigen zeggen de specialist in de ontwikkeling van een samenhangend jeugdbeleid. Uriah heeft echter weinig ver trouwen in de club uit Wad- dinxveen. In een persverklaring schrijft het bestuur: „De Stich ting Jeugd- en Jongerenwerk gaat nu zonder enige affectie met de Oegstgeestse jeugd aan het werk. Ze hebben daar een mooie webstek (www.jipjop.nl, red.) en een gelikte babbel, maar weinig kennis van be stuurlijk Oegstgeest." Uriah ty peert de organisatie als 'puur zakelijk' en is ervan overtuigd dat Oegstgeestse jongeren beter af zijn met lokale organisaties. „Want die hebben in het dorp hun netwerk opgebouwd." Wethouder Steens noemt Uriah 'te voorbarig' met die reactie. „Midden-Holland gaat de plan nen weliswaar vormgeven, maar er is nog niet besloten welke partijen die plannen gaan uit voeren." Volgens Steens is het heel goed mogelijk dat Midden- Holland de lokale organisaties betaalt voor de activiteiten die zij voor hun rekening kunnen nemen. De wethouder betreurt dat zij door de reactie van Stichting Uriah gedwongen wordt nu al over haar plan te praten. De ge meenteraad weet nog van niets. Het raadsvoorstel is nog in de maak. Vandaar dat het nog niet helemaal zeker is of het planne tje van Steens wel doorgaat. De Stichting Evenementen wil precies weten waarom de op dracht aan haar voorbij is ge gaan, laat voorman Selier weten. „Ik vind de hele gang van zaken erg teleurstellend, maar wil eerst de beweegredenen van de wet houder horen, voordat ik hoog van de toren ga blazen." Nancy Ubert itgeest - Oegstgeest hoopt het niet in zijn eentje hoeft te draaien voor de sanering de vervuilde grond in Poel- st. De gemeente onderzoekt mogelijkheden om zaken- ners en andere partijen die en hebben laten vallen aan- ikelijk e stellen, een juridisch gevecht is nog 1 sprake, maar in het ge ntehuis van Oegstgeest dt koortsachtig gezocht naar lelijkheden om de extra kos te verhalen. Zo hebben wet- ders De Ruijter en Meester mbtenaren de opdracht ge en om het contract met Jem, een Rotterdams bureau stedelijk advies en mana- tent, eens na te pluizen. Van Valkenhoef, de eerste projectlei der van Poelgeest, werd via Stadem ingehuurd. Vorig jaar mei werd hij weggestuurd en opgevolgd door Dost van bu reau Adprima. Van Valkenhoef heeft aanwijsbaar steken laten vallen, zei Meester onlangs in een commissievergadering. Hij adviseerde het college grond te kopen, zonder dat hij daarin een rapport over ernstige milieuver vuiling meewoog. Daardoor zit Oegstgeest nu met de gebakken peren. De grond, waarvoor een vriendelijk prijsje is betaald, blijkt toch duur te zijn. Het voormalig projectbureau van Poelgeest is niet de enige partij die B en W aansprakelijk willen stellen voor de schoon maakbeurt in Poelgeest, die an derhalf miljoen gaat kosten. Ook de voormalig eigenaar_van een perceel aan de Haarlemmertrek vaart moet rekening houden met een claim. De gemeente had de grond aangekocht voor de bouw van de Lange-Voort- brug en de afspraak was dat de verkoper grond zou leveren die geschikt zou zijn voor de werk zaamheden. Het terrein bleek echter vervuild te zijn en kon niet zonder meer bebouwd wor den. Op de verkoper van jacht haven Welgelegen zouden B en W ook graag saneringskosten willen verhalen. De vraag is of het zover komt. Toen Oegstgeest de grond kocht, wist het dat er sprake van verontreiniging was en dat er een vervolgonderzoek naar de aard van de vervuiling moest komen. Toch heeft de ge meente de deal gesloten. Het futuristi sche kantoor dat onderne mers in de Grote Polder willen bou wen. Publiciteits foto Mocht de belangstelling heel groot zijn, dan beginnen ze met alledrie de panden tegelijk. Maar even wachten kan ook. Haast hebben ze niet. „Het is al lemaal afhankelijk van de vraag. We liggen er niet zo wakker van of het in twee jaar gebeurt of in tien jaar. Het komt wanneer het komt." Prince Cladding en de andere twee bedrijven die de drie kan toren gaan ontwikkelen zijn al jaren gevestigd op industrieter rein Grote Polder. Ze voelen zich nauw betrokken bij het ter rein, dat een beetje dreigde te verpauperen. Sinds de opleve ring, 35 jaar geleden, is er niets meer aan gedaan. Een jaar of drie geleden sloegen de gemeente en de onderne mers de handen ineen om het industrieterrein aan te passen aan de eisen van deze tijd. De activiteiten op het terrein zijn niet meer dezelfde als in de ja ren zeventig. Van industrie is Intieme fakkeldemonstratie in Leiderdorp tegen de oorlog in Irak door Janneke Dijke leiderdorp - Voor de plaatselijke saamhorigheid. Om aan zoveel mogelijk demonstraties mee te doen. Óf omdat de protestmars in Amsterdam een maat te groot lijkt voor de kinderen. Iedereen heeft zo zijn eigen reden om mee te doen aan de fakkeltocht in Leiderdorp, aan het begin van de vrijdagavond. Maar de be langrijkste, gezamenlijke reden is dezelfde die ten grondslag ligt aan alle demonstraties, in Ne derland en in andere landen: stop de aanval op Irak. Keuze te over, voor wie wil de monstreren. Sinds de Amerika nen en de Britten begonnen met hun aanval, liepen de mensen te hoop in diverse steden, waaron der Leiden en Den Haag don derdagavond. Met een betoging in Amsterdam gepland voor vandaag, lijkt het initiatief van de Leiderdorpse af delingen van Groenlinks en SP van vrijdagavond misschien overbodig. Maar uit de opkomst blijkt het tegendeel. Ongeveer vijftig mensen staan om zeven uur 's avonds op de stoep van het gemeentehuis klaar met fak kels en protestborden. Sawsan Alubadi en Arva Abdul- hadi doen met een groep Irake se vrienden mee aan de fakkel tocht omdat ze niet weten wat ze anders moeten. De vrouwen wonen in Leiden. Donderdag liepen ze mee in Den Haag, van daag in Amsterdam. Daar tus senin hebben ze tijd voor de de monstratie in Leiderdorp. „Ik ben in 1996 gevlucht met mijn drie kinderen en heb daar drie broers. Dit is het enige dat ik voor mijn familie kan doen", zegt Sawsan Alubadi. Het doet Arva Abdulhadi goed te zien dat er veel mensen tegen de aanval len zijn. „Ik merk dat veel men sen meeleven. Ze zien het niet alleen op het nieuws, maar voe len zich erbij betrokken." Dennis Klinkenberg loopt sa men met vrienden van de SP door Leiderdorp. Hij woont in Lisse, maar daar is geen demon stratie. „Ik loop hier omdat ik morgen geen tijd heb om naar Amsterdam te gaan", verklaart hij. „Waarom zou je niet de monstreren in een klein dorp? Er is blijkbaar behoefte aan." Die behoefte leeft inderdaad bij het gezin van Kees Vertegaal. Zelf zou de Leiderdorper nog Protesteren tegen de oorlog tijdens de Leiderdorpse fakkeltocht. Foto: Mark Lamers wel naar Amsterdam willen, maar met zijn twee dochtertjes ziet hij dat niet zitten. Er werd in huize Vertegaal al wel over de oorlog gepraat. „Zij zijn er op hun manier mee bezig." Het lijkt hem goed om ze te laten zien hoe het is in een optocht mee te lopen. „Dat kan gelukkig ook dicht bij huis." Het heeft iets intiems, vindt Ger- rit Vons. Als secretaris van Groenlinks hoort hij bij de initi atiefnemers. „We hadden het gevoel dat we ook plaatselijk iets moesten doen", zegt hij. Hij merkt dat hij dat prettig vindt. „Bij een grote demonstratie ga je zo op in de massa. Ook al is dit niet zo massaal, ik vind het toch wel indrukwekkend." LcOl|K ZWAAGOIIK 301, TEL. 0229 26 12 95 AlMEf (advertentie) Vtrrassende mogelijkheden in urnen, deuren, serres, schuifpuien, dakkapellen, ■Mtalgiekozijnen, klassieke ramen en gevelbekleding RAMEN I DEUREN ALUMINIUM SERRES

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15