Leiderdorp negeert bezwaren ouders REGIO Oud-officier verliest weer een slag in zijn 'stellingenoorlog' 'Gezellig shoppen in de Oegstgeestse Koopgoot' R5 ie gewonden ngd botsing op ivinciale weg Gemeente ziet alleen school als belanghebbende Bentwoud groeit weer uggen blijven dicht, telboten weer open Werkstraf voor stelende caissière Taakstraf voor agressieve Alphense 1 ïlstraf voor pedofiel Pinkstergemeente vrijdag 21 maart 2003 houding steekpartij n aan den rijn - Twee en uit Alpen aan den Rijn irdrecht zijn gisteravond ihuis in Alphen aange- en na een vechtpartij. De ien, 38 en 41 jaar oud, kre- jzie over een familieaan- enheid. Hierbij zou de Al- de man uit Dordrecht eken in de zij hebben toe- it. De 38- jarige Alphe- reeg klappen en schop - het gezicht. Hij moest n opgenomen in het zie- i. De politie stelt een on- ekin. 'Rechters liegen. Ze kunnen waarschijnlijk niet anders' irmatieavond 'ten r windmolens inee dj oude - De gemeente Rijn- j houdt woensdag een in- jstj avond over de plaatsing er windmolens langs de iHazerswoude. Tevens ijks er een fietspad aangelegd ishet Oostvaartpad langs m jj 1 tot de kruising met het ra( ;verlaat. De aanleiding ar" Ie informatieavond is het intwerp-bestemmingsplan inzage ligt. De bijeen- beging om 20 uur. in - Bij een kop-staart- op de provinciale weg zijn gistermiddag drie inden gewond geraakt. Rond mi jf knalden drie voertuigen n." aar. De drie gewonden mn en door de brandweer uit pze «rtuigen worden gehaald, iviti erkeer in de richting Al- Is ondervond enige tijd hin- rde n de afzetting van een rij- t lf r e 35-jarige vrachtwagen- i kl eur uit Lopik zag ter van de viaduct over de te laat dat er langzaam et [feereden. Hij botste achter bestelauto van een 39- ja- estuurder uit Alphen. Die op een kleine vrachtwa- chauffeur van dit voer en 52-jarige man uit Ter met nekklachten naar het nd gebracht. De Alphe- n een 41-jarige inzittende i met nek- en rugklachten et LUMC vervoerd. door Nancy Ubert denhaag/alphen aan den rijn - Hij kan niet stoppen met zijn strijd om rehabilitatie. Maar opnieuw heeft Alphenaar Meindert Stelling een tegenslag moeten incasseren. Het ge rechtshof in Den Haag heeft hem geen gelijk gegeven. Stel ling, oud-luchtmachtofficier, is ervan overtuigd dat de rechterlijke macht in Nederland haar werk niet goed doet. „Rechters liegen", zegt Stelling ijskoud. „Ze kunnen waar schijnlijk niet anders." Onlangs heeft hij bij de politie aangifte gedaan van vals heid in geschrifte tegen drie ambtenarenrechters van de Centrale Raad van Beroep. „Ik meen dat er voor doortrapte bedriegers geen plaats behoort te zijn in de rechterlijke macht", schreef Stelling in een brief aan de president van de Centrale Raad van Beroep. In hoop op gelijk probeert de 54-jarige Alphenaar elke juri dische weg te bewandelen die hij maar kan vinden. Hij weet van geen ophouden. „Omdat ik gewoon de waarheid spreek." Stelling verloor zijn baan bij defensie, nadat hij op allerlei manieren had duidelijk gemaakt dat de inzet van kernwapens ongeoorloofd is. In de loop der jaren volgde een ingewikkelde 'stellingenoorlog' waarbij de voormalig officier om zijn rehabilitatie vocht. Hoewel Stellings me ning over kernwapens niet strookte met die van zijn brood heer, heeft hij zijn taken altijd naar behoren vervuld, zegt hij zelf. Bovendien vindt Stelling dat hij genoeg bewijzen kan leveren die zijn ideeën over de ongeoorloofde inzet van massavernietigingswapens steunen. Het mag allemaal niet baten. Zijn naam als luchtmachtofficier is nog steeds niet gezuiverd. In januari van dit jaar probeerde Stelling bij het civiele ge rechtshof een eerdere uitspraak van de ambtenarenrechter onderuit te halen. De ambtenarenrechter had namelijk zijn verzoek om rehabilitatie afgewezen. Volgens Stelling deed de rechter dat zonder te kijken naar de Kamerstukken en andere relevante documenten die de oud-officier had inge bracht. Stelling ging daarom in beroep. Dat deed hij niet alleen bij de hoogste ambtenarenrechter, van wie hij uit eindelijk ook zijn gelijk niet kreeg. De Alphenaar begon ook een civiele procedure bij de rechtbank, omdat hij het onac ceptabel vindt dat de ambtenarenrechter belangrijke stuk ken van hem achteloos terzijde heeft gelegd. De civiele rechtbank heeft Stelling ongelijk gegeven, het ci viele gerechtshof ook. Maar Stelling laat zich niet uit het veld slaan. Als een terriër bijt hij zich vast. Stelling gaat in cassatie tegen de afwijzing van het hof. Als hij daar (weer) ongelijk krijgt, kan hij nog naar het Europese hof. hazerswoude - Bijna driejaar lang kwam er geen boom bij in het Bentwoud, het oerbos dat ten zuiden van Hazerswoude-Dorp moet komen. Was het eerst de stagnerende grondaankoop die de groei van het bos in de weg zat, vorig jaar kwamen samenspannende aanne mers tot zo'n hoge prijs, dat de Dienst Landelijk Gebied om opnieuw een plantseizoen te laten lopen. En dit jaar ging het nog bijna mis doordat er in de provinciale politiek stemmen opgingen om de aan plant opnieuw op te schorten in afwachting van aangepaste plannen voor het bos. Maar sinds begin deze maand wordt er toch echt weer geplant in de droogmakerij. Een aannemer zorgt ervoor dat er dagelijks zo'n 5000 bomen worden geplant. Tot half april wordt 49 hectare grond inge plant met 150.000 bomen. In het bos komen onder meer essen, eiken, hazelaars en linden. In de 'oerkern' van het bos worden grote hoeveel heden prikkelstruiken geplant. Het achterliggende idee is dat deze struiken op termijn de bomen moeten beschermen tegen de gallo ways en andere 'grote grazers' die volgens de plannen ooit in het bos worden losgelaten. Foto: Mark Lamers aan den rijn - De hotel- aan de Hoom in Alphen en Rijn, die vorige week werden ontruimd, mo- iveer worden bewoond, neester en wethouders en dat gisteren, nadat een ing was gevonden voor de [omingen in de brandvei- eek geleden besloten B en boten halsoverkop te ont- 1 wegens brandgevaar. De [rijkste aanleiding was het t de boten, die afgemeerd achter de loodsen van st. ïporteur Sprey, bij brand el konden worden wegge- -n omdat ze letterlijk aan de lagen. ^Jzoek van een bedrijf dat dijk conflict heeft met van de schepen had eurwaarder een ketting n 0 et stuurwiel gelegd, waar- ïst le schepen niet meer te enfen waren. het conflict, dat verder ,rslnet de hotelboten te ma ken heeft, dient vandaag een kort geding. Maar vooruitlopend daarop hebben de deurwaarder en de gemeente een oplossing gevonden waar beide partijen mee kunnen leven. De ketting is verwijderd, nadat de gemeente had beloofd dat de bruggen dicht blijven als de hotelboten onverhoopt zouden opstomen. Los van de afspraak met de brugwachters is nu geregeld dat er permanent een schipper aan wezig is op de boten om bij brand in de houtloodsen binnen vijftien minuten te kunnen afva ren. Daarnaast zijn alle kamers voorzien van een sticker die de bewoners er ten overvloede op wijst dat roken aan boord ver boden is. De Alphense hotelboten bieden onderdak aan buitenlandse werknemers die voor aannemer Bouygues aan de HSL-tunnel werken. De afgelopen week ver bleven zij tijdelijk in vakantie huisjes op het Wassenaarse at tractiepark Duinrell. leiderdorp - Het leek een 20- jarige caissière uit Leiderdorp een makkelijke manier om de schulden van haar mobiele te lefoon af te lossen. Tijdens haar diensten in supermarkt Digros verduisterde zij in drie maan den tijd ruim zeshonderd euro. Gisteren besloot de Haagse po litierechter tot een werkstraf van zestig uur. Zelf was de Lei- derdorpse niet op de zitting aanwezig. Politierechter A. de Boer vond dat ze naast de werkstraf het hele bedrag terug moet betalen. Het ging voor de jonge cais sière vier maanden lang goed. Het geld dat de klanten betaal den, moffelde de Digros-mede- werkster weg in plaats van het in de kassa te stoppen. Steeds kleine bedragen, zodat het niet teveel opviel. Totdat de leiding van de supermarkt vorig jaar april de kasverschillen opmerk te. Toen waren alle personeels leden verdacht. Er werden ca mera's opgehangen om uit te zoeken hoe het geld verdween. De Leiderdorpse viel al snel door de mand. Het was duide lijk dat ze geld tussen haar kle ding verstopte. Tijdens het ge sprek met de leiding bekende ze meteen. Het idee kreeg ze na een ge sprek met haar rij-instructeur. Ze vertelde hem dat ze haar hoge telefoonrekeningen maar moeilijk kon aflossen. De rijles sen waren eigenlijk ook te duur. De caissière verklaarde, dat de instructeur haar aan raadde bij haar werk wat geld achter te houden. De eis van officier van justitie Degeling was een taakstraf van honderd uur. Het ergste vond hij, dat de vrouw het vertrou wen van haar werkgever had beschaamd. Dat daardoor alle personeelsleden verdacht wer den, kon volgens Degeling ook niet door de beugel. „Als je schulden hebt, kan het soms diefstal nog enigszins recht vaardigen. Het gestolen geld werd in haar geval alleen voor leuke dingen gebruikt." Rech ter De Boer hield rekening met de jonge leeftijd van de Leider- dorpse. Ook had ze nog geen strafblad. Daarom kwam de vrouw met een betrekkelijk milde straf weg. door Janneke Dijke leiderdorp - Ouders van leerlin gen van de Kastanjelaanschool in Leiderdorp zijn geen belangheb benden en kunnen daarom geen invloed uitoefenen op het nieuw- bouwplan van de school. Met dat argument schuift het gemeente bestuur van Leiderdorp de be zwaren van ouders tegen nieuw bouw vlak bij de rijksweg aan de kant. „Wij kunnen dit niet over onze kant laten gaan", zegt K. Laurens, één van de ouders. Zestien oudèrs dienden in sep tember vorig jaar een bezwaar schrift in bij de gemeenteraad. Zij protesteerden tegen het voorbereidingsbesluit dat de ge meenteraad vorig jaar zomer nam om op de hoek van de Eri calaan en de Hoogmadeseweg, vlak langs rijksweg A4, een nieu we school te bouwen. Dit wordt een Brede School met ruimte voor allerlei buitenschoolse acti viteiten, ter vervanging van de verouderde Kastanjelaanschool. Ouders zijn tegen. Op basis van onderzoek van de Milieudienst West-Holland en de GGD ver moeden zij, dat de luchtkwaliteit vlak langs de snelweg slecht is. TNO onderzoekt op dit moment de luchtkwaliteit bij de huidige Kastanjelaanschool en op de plek van de toekomstige Brede School. De gemeente brengt de uitkomsten waarschijnlijk over twee weken naar buiten. Na de behandeling in november moesten de ouders vier maan den wachten op een bericht over wat er met hun bezwaren gebeurt. Formeel wachten ze daar nog steeds op, want ze hebben geen brief ontvangen van de gemeente waarin staat dat hun bezwaar niet-ontvanke- lijk is verklaard. Burgemeester en wethouders hebben dat ad vies wel naar de gemeenteraad gestuurd, die er volgende week maandag een besluit over neemt. Op de lijst van bezwaar makers staan naast de 16 ouders nog twee namen. Eén persoon is een buurtbewoner, een ander is een ouder die te laat bezwaar maakte. B en W stellen de raad voor om ook deze bezwaren niet-ontvankelijk te verklaren. Wethouder Molkenboer laat we ten dat het hem zelf ook ver baasde dat ouders geen recht van spreken hebben. „Ik heb het nog eens extra laten uitzoeken, maar volgens de jurisprudentie is het schoolbestuur het be voegd gezag. De ouders moeten zich tot de school wenden. De uiterste consequentie is dat je je kind van school haalt." Molken- boer noemt het 'boeiende' ma terie. Laurens, één van de ouders die bezwaar hebben gemaakt, wei gert te geloven dat haar bezwaar aan de kant is geschoven. „Het kan niet zo zijn dat je kind op een school zit, die school gaat verhuizen naar een plek die jij niet geschikt vindt, en jij kunt geen bezwaar maken. Als je kin deren er nog niet op zitten kan ik me dat voorstellen, maar als ze er al jaren heen gaan is het een heel ander verhaal." Lau rens vindt het bovendien onbe grijpelijk dat de gemeente er zo veel tijd voor nodig had om dit te ontdekken. „Eerst ons maan den laten wachten en dan zeg gen: u bent niet betrokken." De ouders onderzoeken de moge lijkheden om juridische stappen te zetten. Molkenboer positief over onderzoek Wethouder Molkenboer ver wacht dat het TNO-onderzoek naar de luchtkwaliteit rond de Brede School aan de Ericalaan zal uitwijzen, dat de vervuiling binnen de normen blijft. Bur gemeester en wethouders be spreken het rapport volgende week dinsdag. De week daarna wil Molkenboer het in één keer aan betrokkenen, politiek en pers presenteren. De wethouder is positief ge stemd. „Op basis van de gelui den die ik hoor, moet het kun- nen", zegt hij. „Als het niet zou kunnen, zou ik van mijn stoel vallen." Daarom laat hij vaart maken met de procedures die I nodig zijn voor de bouw van de school. Eind deze maand is 1 de bouwtekening klaar. alphen aan den rijn - Een uit de hand gelopen ruzie tussen een 38-jarige Alphense en haar ex-vriendin heeft de vrouw een werkstraf van zestig uur opgele verd. Bovendien moet zij een oude voorwaardelijk straf van 28 uur onbetaalde arbeid uitvoe ren. De vrouw stond gisteren voor de Haagse politierechter voor een poging tot zware mis handeling. Een ruzie op het station in Al phen tussen de twee ex-gelief den liep vorig jaar juli volledig uit de hand. De Alphense ver loor haar zelfbeheersing en sloeg op de ander in. Die pro beerde terug te vechten, maar maakte geen kans en liep een gekneusde kaak en neus op. De Alphense zat nog in twee proeftijden na veroordelingen voor onder meer bedreiging, vernieling en belediging. Dat ze zich desondanks niet wist te be heersen, betreurde de Haagse politierechter A. de Boer. De vrouw verdedigde zich door te benadrukken dat haar ex-vrien din zich schuldig maakte aan stalking. „Er zijn wel wat klap pen gevallen. Misschien kwa men mijn vuisten wat harder aan." Getuigen hebben ver klaard dat de 38-jarige tien keer met haar vuist op het gezicht van de ander insloeg. Ook heeft ze knietjes gegeven en bedreig de zij de Brabantse. Na het gè- vecht nam ze de weekendtas van haar ex-vriendin mee. De officier van justitie gaf tóe dat de vrouw verminderd toere keningsvatbaar was. Omdat ze al eerder veroordeeld is voor ge weld, vond hij een taakstraf te mild. De rechter dacht daar an ders over. „Ik vind een taakstraf beter, omdat je dan een stap richting arbeidsmarkt maakt." [Ag/wassenaar - Een 53- ujj man uit Wassenaar is gis- "J* loor de Haagse rechtbank deeld tot acht maanden er het betasten van twee es en het in bezit hebben n grote hoeveelheid kin- no. De man, een lid van la8se pinkstergemeente, ord a°k verplicht in therapie, hangt hem ook nog een ardelijke straf van vier en boven het hoofd, kerkdienst op 2 juni nam ssenaarder de twee jon- acht en twaalf jaar oud, (aar het naaktstrand. De n es vertelden later dat hij aa 'vriend erop hadden aan- 'gen dat ze hun zwem- uitdeden. De kinderen gefilmd terwijl ze naakt en. Ook zouden de man- zei e jongens hebben inge- >en me olie en op een ver- 11 manier hebben betast, iden hun dove ouders k over het incident vertel len, maar namen uiteindelijk een tante in vertrouwen. Bij een huiszoeking trof de poli tie in het huis van de Wasse naarder allerlei naaktfoto's van jonge kinderen aan. Ook von den de agenten een stel zelfge maakte videobanden waarop naakte jongetjes te zien waren, waarbij was ingezoomd op hun intieme delen. Op de harde schijf van de computer van de man stonden meer dan vierhon derd schokkende pornofoto's van kinderen. De verdachte ontkende twee weken geleden dat hij de broers had betast. Ook zei hij dat ie mand anders de porno op zijn computer moest hebben gezet. De rechtbank oordeelde dat er toch voldoende bewijs tegen de man was, maar legde een iets la gere straf op dan de officier van justitie had gewild. De officier eiste twee weken geleden tien maanden cel plus vijf maanden voorwaardelijk. door Charlotte de Meyere oegstgeest - Een variant op de Rotterdamse Koopgoot in plaats van duistere, oubollige passage. - Het kan de middenstanders van het Oegstgeestse winkelcentrum Lange Voort niet snel genoeg gaan. Eind 2005 moet het ver nieuwde winkelcentrum klaar zijn. Al een paar weken wordt driftig gewerkt aan de noodwin- kels aan de Irislaan. Volgende maand verhuizen de onderne mers uit de passage naar de tij delijke onderkomens. Tijd om een tussenbalans op te maken. Nog vijftig jaar en winkelcen trum Lange Voort kon wellicht als monument worden aange merkt. Het is immers een van de laatst overgebleven winkelcen tra uit de jaren '60. De hoekige stijl van bouwen, appartemen ten boven de winkels, rechte lange straten; dit alles verraadt de tijd van toen. Maar Oegst geest wil vooruit. De passage wordt met de grond gelijk ge maakt. „Kom maar op met het nieuwe centrum", roept bewoner Jan De noodvoorzieningen voor de winkels uit de passage komen op dit nog kale terrein. De winkelhaak op de achtergrond blijft bij de vernieuwing van de Lange Voort buiten schot. Foto: Hielco Kuipers Verdoorn, die op de winkelpas sage kijkt. „Wat ik nu zie, is niks. De plannen op internet beloven veel moois. Beter dan dat oude, afgeleefde gedoe wat de Lange Voort nu te bieden heeft." Zo denken meer bewoners en winkeliers. Dat de middenstan ders uit de passage de komende twee jaar in een bouwkeet moe ten werken, deert ze niet. Res taurant China House wordt door de collega-ondernemers als grootste gedupeerde gezien. Manager Ka Lun lp is zelf al lang niet somber meer. „Wat vrese lijk om twee jaar in zo'n bouw keet te zitten. Dat was onze eer ste reactie", bekent lp. „Hoe creëren we een intiem sfeertje in een bunker, dat was de vraag. Maar het valt honderd procent mee. Na afloop van het gesprek met de bouwers van de nood voorzieningen, vertelden die dat hun kantoor eigenlijk ook een keet is. Dat hadden we niet eens gemerkt." Over een maand richt Ka Lun lp het noodrestaurant in. „Onze gasten mogen niet merken dat ze in een keet eten." Ip heeft er vertrouwen in. „We krijgen in de bouwkeet een gloednieuwe, hy permoderne keuken, die we kunnen meenemen naar het de finitieve pand. Het wordt alleen maar beter." De passage gaat plat, maar de tegenoverliggende winkelhaak wordt alleen opgeknapt. De winkeliers aan de Lange Voort en de Irislaan ontkomen dus aan de kaalslag. De weg en stoep tussen de passage en de winkels worden opgeknapt. De winkels zelfveranderen niet. „De verbouwing gaat tot onze voordeur, maar niet verder", zegt een medewerkster van slij terij Drinkland. Haar collega's zijn het erover eens dat het ge dateerde centrum wel een op knapbeurt kan gebruiken. „Een Rotterdamse Koopgoot met winkels tegenover elkaar en eep wandelstraat daar tussenin kan Oegstgeest alleen maar goed doen. En wij zitten er midden in", lacht de verkoopster. „Prachtig toch?" De winkelende Oegstgeestena- ren reageren allemaal op dezelf de manier: een renovatie komt de Lange Voort ten apede. Voor al de passage is veefoewoners een doom in het oog. 'Het is zó donker binnen, een beetje grie zelig zelfs' vinden twee oude da metjes die een boodschappen- kar moeizaam voor zich uit du wen over de ongelijke tegels voor Albert Heijn. „Ik ga voor mijn boodschappen niet naar de Cl000 in de schemerige pasr sage hoor", klinkt de oudste van de twee fel. Een groepje meiden van het Rijnlands Lyceum loopt drogis terij Kruidvat in. Ook zij zien de plannen helemaal zitten. „Een oud zooitje is het nu", moppert Sylvia uit 4 havo. „Het is dat ik toevallig hier oorbellen zag han gen. Liever ga ik naar de winkels in de De Kempenaarstraat. Daar is het een stuk gezelliger."

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15