SPORT Juffermans is de twijfel voorbij 'Ik had dit nooit meer verwacht' Wennemars en Smit genomine 4- woensdag 19 MAART 20( Leiderdorpse hockeyster Sylvia Karres op 'late leeftijd' opgeroepen voor Oranje Daphne Koster. Archieffoto: Mark Lamers Ter Leede is hofleverancier zeist - KNVB-coach Frans de Kat heeft vijf speelsters van Ter Leede uit Sassenheim, koploper in de hoogste afdeling van het vrouwenvoetbal, opgenomen in de selectie van het Nederlands vrouwenelftal. Oranje speelt woensdag 26 maart zijn eerste EK-kwalificatiewedstrijd. In het Oosterenk Stadion van FC Zwolle, waar om 19.30 uur wordt afgetrapt, neemt Neder land het op tegen Spanje. Ne derland is verder ingedeeld in een groep met Noorwegen, De nemarken en België. De eind ronde van het EK is in 2005 in Engeland. De selectie: Cindy Bur ger, Daphne Koster. Esther Schee- naard, Ilse Wïtteman, leanet van der Laan (allen Ter Leede). Annemieke Griffioen. Hanneke Mensink. Marieke Ran. Nicole Delies (allen Saestum), Lisette Tromp, Martine van Pelt (bei den WFC). Desire Post (Buitenveldert), Dyanne Bito (Wartburgia). Hieke Zijl stra (Oranje Nassau). Jessica Tomy (FFC Heike Rheine). Manoe Meulén (Braakhuizen). Marjan Brouwer (Am stelveen) en Marleen Wissink (1.FFC Frankfurt). Sleutels en VCL gaan toch verder leiden - VCL en De Sleutels gaan door met hun fusieplan nen. Gisteren overlegden de voorzitters van beide clubs met wethouder Pechtold van sport. Dit overleg is volgens voorzitter Dick Bamhoom van De Sleutels bevredigend verlopen. „De wet houder heeft toegezegd uiterlijk eind volgende week met een 'stappenplan' voor sportpark De Vliet te komen." Vorige week dreigden beide Leidse voetbalverenigingen het fusie proces te staken. Zij hadden de gemeente gevraagd om voor half maart met plannen voor hun sportpark te komen. Op dat moment hadden zij nog niets gehoord. Beide clubs ho pen nu half april de fusie op de beide ledenvergaderingen te bezegelen. De naam van de fu sieclub is al bekend: GHC (Groene Hart Combinatie). Madjoe verlaat bekertoernooi leiden - Madjoe is in de vierde ronde van het districtsbeker- toemooi uitgeschakeld door OVVO. De derdeklasser uit Rijnsburg, die met 20-12 ver loor, wist lang te verbloemen dat zij in de veldcompetitie twee klassen lager korfbalt dan de tegenstander uit Maarssen. Erwin Kellner, Jos Star (2) en Jan Piet er Sip, vervanger van de afwezige Michael Star, zorgden voor een 7-5 ruststand. Na 12-5 haalden Wendy Heemskerk, Miranda Pronk en nogmaals Kellner en Sip nog op tot 12-9, maar dit bleek een kortstondige opleving. Alleen Sporting Trig- on, Pemix en Tempo zijn nu nog in het toernooi, dat op 8 april wordt voortgezet door Loman Leefmans amsterdam/leiderdorp - Het kwam als een volslagen verras sing. De 26-jarige Sylvia Karres kreeg deze week van bonds coach Mare Lammers te horen dat ze is toegevoegd aan de na tionale hockeyselectie. Die be gint dinsdag met de voorberei ding op het EK dat in september in Barcelona wordt afgewerkt. „Ik had dit nóóit meer ver wacht", aldus de Leiderdorpse die in Amsterdam woont. Karres speelde al met het idee om te stoppen met tophockey. Na het huidige seizoen zou ze nog hooguit een jaartje bij haar club Amsterdam doorgaan. „Dat moet ik nu nog maar eens heroverwegen", zegt de voorma lig jeugdintemational. „De meeste meisjes die in Jong Oranje hebben gespeeld, komen een paar jaar later ook in aan merking voor het Nederlands team. Bij mij gebeurde dat niet. Op het moment dat ik 26 werd, dacht ik: het gaat er ook nooit meer van komen. Kennelijk ben ik toch nog nét jong genoeg om een uitnodiging te krijgen." Karres maakte naam bij Alecto, waar haar vader voorzitter is. Ze was de jeugdige aanvoerder van het elftal dat eind jaren negentig twee seizoenen op het hoogste niveau uitkwam. Na de degrada tie in 1997 stapte ze met team genoot Dominique Kuylaars over naar hockeyclub Amster dam, ook omdat ze in de hoofd stad studeerde. In de zes seizoe nen die de spits bij Amsterdam hockeyde, was ze niet weg te denken uit de topscorerslij st van de hoofdklasse. Dat leidde tot deze week niet tot een uitverkie zing. „De play-offs halen met Amsterdam, iets wat ons de af gelopen twee jaar niet lukte, dat was het doel dit seizoen. Daar is dus plotseling een nieuw doel bijgekomen." Aan het EK of de Spelen in Athene volgend jaar, daar durft Karres niet eens aan te denken. „Maar onbewust doe je dat natuurlijk stiekem toch. De huidige selectieprocedure loopt tot juni. Tot die tijd kan ik mijn eigen kansen inschatten en kijken hoe ik het vind. De groep van 25 speelsters komt twee keer per week bij elkaar en daar naast heb ik nog de trainingen van mijn eigen club. Het wordt druk. Ik heb het geluk dat ik goede regelingen kan treffen met mijn studie en mijn werk. In zal aan beide wat minder uurtjes kunnen besteden. Wordt het niets bij Oranje, dan heb ik het in ieder geval geprobeerd." Van de selectie van Lammers maakt nog een regiogenoot deel DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dj| tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail redactie.ld@damiate.hdc.nl Sylvia Karres: nieuw doel. Archieffoto: Henk Bouwman uit. Het gaat om de Leidse Fem ke Kooijman. Zij speelt bij Klein Zwitserland en was al eerder voor Oranje geselecteerd. door Peter van der Hulst stompwuk - Cees Juffermans be vond zich voor zijn gevoel even op een hellend vlak. Elk seizoen was er wel wat met de 21-jarige shorttracker uit Stompwijk. Was het niet een ziekte dan was het wel een blessure. Het po st-olym pische jaar was uitzondering en dat bracht zelfs de anders zo zelf verzekerde Juffermans aan het twijfelen. Hij dacht met andere rondingen in zijn schaatsen weer snel op zijn oude niveau terug te komen. „En dat is vaak het begin van het einde. Dan zoek je de fouten niet meer bij jezelf, maar bij externe factoren. Op een ge geven moment liep het helemaal niet meer", aldus Juffermans, vanaf vrijdag de kopman van de Nederlandse ploeg tijdens het WK in Warschau. Juffermans zag vlak voor het Eu ropees kampioenschap in, dat hij een heilloze weg was ingesla gen. Zijn materiaalman bracht zijn schaatsen weer in oude staat en sindsdien gaat het be ter. „Het is hetzelfde als je denkt dat je ziek wordt. Dan laat je bloed prikken. Vervolgens blijkt er niets aan de hand te zijn en rijd je een dag later weer hard." Aan snelheid heeft Juffermans dit jaar geen gebrek. In de voor bereiding op het seizoen reed hij tijden die nog niet eerder werden geklokt De shorttracker won in de zomer veel aan kracht. Vooral zijn veelvuldig ge kwetste linkerarm, die in het verleden vaak uit de kom schoot, kon wel wat spiermassa gebruiken. In enkele maanden tijd kwam de ranke schaatser acht kilo aan. De inspanningen bleken snel te vergeefs. Juffermans verloor vijf kilo door een keelontsteking - 'Ik ben nog nooit zo ziek ge weest' - en vervolgens kwam hij tijdens de Alta Valtellina Trophy zwaar ten val. Voor het eerst schoot zijn rechterarm uit de kom. „Dat zorgde niet alleen li chamelijk, maar ook mentaal voor een klap. Ik zat drie weken met mijn arm in een mitella. Doordat je weinig traint, heb je extra tijd om na te denken. Het was mijn zoveelste armblessure en dan word je voorzichtiger en onzeker. Toch wilde ik alles weer zo snel mogelijk op de rails hebben. Je kiest dan voor ande re rondingen in je schaats, maar daar maak je jezelf eerder gek mee. Het is dat ik op de eerste dag van het Europees kampi oenschap werd gediskwalifi ceerd, anders zouden we nu niet praten over een tegenvallend Keepersproblemen bij voet balvereniging De Sleutels. Omdat de blessure van Fabian Schouten te lang ging duren werd de Amsterdamse doelman Mike Schmidt van VCS terugge haald. Na enkele minuten in het doel moest ook Schmidt ge blesseerd van het veld af. Assis tent-trainer John Erades bracht uitkomst. Mark de Lange wordt in het nieuwe voetbalseizoen trainer van Wassenaar. De Lange is nu nog tweede trainer bij GDA. Joop Musterd blijft nog een jaartje bij Neptunus en Hans Loovens heeft zijn verbintenis met Xerxes /DZB verlengd. Op woensdag 2 april wordt op Nieuw Zuid in Katwijk de jeugd-voetbalinterland Neder land - Schotland onder 16 jaar gespeeld. Ook in Voorburg zijn er moei lijkheden rond de voortgang van een fusie; die tussen Tone- gido en Wilhelmus. Financiële zaken en beschuldigingen over en weer zijn het probleem. Wanneer het dreigende faillis sement van FC Omniworld wordt afgewend en de voetbal club blijft bestaan, moet de club van naam veranderen. Het zou de vijfde naamswijziging worden. Ooit begonnen als AZS heette de voorheen in Amster dam voetballende club vervol gens De Sloterplas, Zwarte Schapen, Sporting Flevoland en FC Omniworld. Alex Voortmeijer verlaat SC Feyenoord aan het eind van dit seizoen om terug te keren naar Zwart Wit '28. Thijs Binnerts is de derde nieuwe aanwinst voor Hoek. De speler van RBC volgt Steven de Croock en Pascal Smessaert (beiden Maldegem). De rentree van Ron Cramer bij Scheveningen is dichtbij nu trainer John Blok met een groot spelerstekort kampt. Edwin Rozenbrand heeft een acute hersenvliesontsteking. De eerste-elftalspeler van RKAW werd na een wedstrijd ni ker en is met spoed opgi men in het LUMC. De vo Ier is buiten levensgevaa Regionale wielrenners den in binnen- en buitei Thijs Zonneveld (Noorch hout) kwam niet verder 22ste plaats in de Belgisi klassieker Gent-leper. Ju Cenny Glasbergen (Leidi digde op dezelfde plek in massasprint bij de Omlo het Lage Land. Bij de crit een derde plaats voor Be streker Harm Bronkhorst Woensdrecht en een zew plaats voor Olga van Veli Oud Vossemeer. Bij de regionale koersa de winst naar Erik Bos in terdam en Jeroen Straatl Amsterdam. De laatste k zijn stadgenoot Johan va Veen. Johan Berk (Hazei de) ging als eerste over d streep op De Bult in Lek Dekker tennis speelt dt thuiswedstrijd van het s in de eredivisie op zater mei. Tegenstander van merink c.s. is dan Groen dat speelt met vier buite ders en de Nederlanden Merry en Rogier Wassen dag later is Leimonias ii Haag de tegenstander. Zwemvereniging De O aan uit Voorhout is afgeJ weekeinde gepromovee de B-competitie. De clul digde in de C-competitii tweede plaats. Zaterdag maart neemt De Colornl deel aan de Speedo Clul in Eindhoven. Aziz Mesaoudi uit Kou is geselecteerd voor het lands judoteam in de c tot 66 kilo. De selectie n het komende weekeindi aan een sterk bezet A-to in Italië. In Haarlem won Marie Hoek (Oegstgeest) de ge lijke juniorenkampioen pen marathonschaatser) Cees Juffermans (op kop): „Ik hoop dat Ik stabiel rijd. Dan is een plek in de toptwaalf haalbaar. Tot nu toe heb ik nog nooit een goed WK ge reden." Foto: Reuters seizoen." Door een foute in haalactie op de openingsdag van het EK kon Juffermans een hoge klassering vergeten. „Het EK was na die blessure pas mijn eerste wedstrijd. Ik moet ritme opdoen en die wedstrijd kWam te vroeg. Ik ben nog niet stabiel genoeg. Uit het verleden weet ik dat ik pas in de derde of vierde wedstrijd weer goed rijd. En als ik dan tel, kom ik op het WK uit. Het Nederlands kampi oenschap (Juffermans was op alle afstanden de sterkste - red.) gaf mij het nodige zelfvertrou wen. Ik heb nog nooit zo hard in de trainingen gereden als dit seizoen, alleen komt het in de wedstrijden er nog niet uit." Juffermans - vorig jaar achtste op de 1500 meter tijdens de Spelen van Salt Lake Gty - noemt zijn progressie op het ijs ook een verdienste van Yves Na- deau. Toch gaat de KNSB niet met de Canadese bondscoach door. De resultaten zouden te genvallen, maar de meeste rij ders verbeterden dit seizoen hun persoonlijke records. „Na- deau kan er echt wel wat van. Hij heeft alleen geen invloed op factoren van buitenaf. Hij kan er toch ook niets aan doen dat ik eerst een keelontsteking krijg en vervolgens in Italië omver word gereden." De shorttracker vindt dat er no dig wat moet veranderen in Ne derland. „Zo kan het niet verder. Het is mooi dat we een lange- baancultuur in Nederland heb ben. Dat zorgt voor sponsors. En als het boven regent dan druppelt het onderaan, maar bij ons heeft het nu al een hele tijd niet meer gedruppeld." Zo zijn de schaatsers ontevreden over het ijs in Zoetermeer en was er geen geld voor buitenlandse trainingskampen. „We hebben overwogen om zelf geld bijeen te brengen om naar Oberstdorf te gaan, maar er zijn slechts een paar schaatsers met een A-sta- tus. Voor de anderen werd het lastig om een paar weken weg te gaan. Wil je als bond de sport professioneel benaderen dan moet je wel de randvoorwaar den scheppen." Juffermans hoopt dat onder de nieuwe bondscoach de beste rij ders weer bij elkaar komen. Zo trainden Knut Alsemgeest, Otto den Braver en Niels Kerstholt- niet bij Nadeau. „Als zij mee doen gaat meteen het niveau omhoog. Een optie is ook dat Nederland, Duitsland en België de krachten bundelen. We zou den een keer per maand samen kunnen trainen. Dan hoefje ook niet ver te reizen. Het zijn zorgen voor later. Juf fermans wacht eerst nog het WK „Ik hoop dat ik stabiel rijd. Dan is een plek in de toptwaalf haalbaar. Tot nu toe heb ik nog nooit een goed WK gereden. Door blessures en ziekte is het pas mijn derde toernooi. In de laatste jaren was ik altijd wel twee keer per seizoen uitgescha keld. Als je dat weet, is het ei genlijk wonderlijk dat ik zo uit de verf ben gekomen. Ik moet gewoon eens een heel seizoen heel blijven." den haag/anp - Erben Wenne mars en Gretha Smit zijn geno mineerd voor de Ard Schenk Award, de prijs voor de beste schaatser en schaatster van het jaar. De winnaar van twee keer goud bij de WK afstanden heeft concurrentie van Rintje Ritsma en Gianni Romme. Smit, goed voor twee maal brons in Berlijn, moet de strijd aan met Renate Groenewold en Marianne Tim mer. De schaatsers zijn genomineerd door het publiek dat via internet kon stemmen. Een vakjury be staande uit voorzitter Ard Schenk, Ria Visser, Hen (schaatssupportersveren Nederland), Ab Krook e Nijholt (gewestelijke tra west Friesland) wijst 1 naars aan. De Awards vorig jaar naar Jochem haage en Andrea Nuyt. Dit jaar wordt er voor I ook een Award uitgereii beste schaatsploeg. De landse sportpers maakt 1 ze uit DSB, DPA, Spons Loterij, TVM en VPZ. 1 awards is er ook de Egtx Oever Aanmoedigingsp jonge talenten. VOETBALLER VAN HET JAAR leiden - Het klassement 'voet baller van het jaar' is na de wedstrijden van afgelopen za terdag niet ingrijpend gewij zigd. Opvallend is wel dat de meeste spelers in de toptien la ge cijfers kregen. Rogier Koordes (Ter Leede) klom van de zesde naar de vijfde plaats en Vincent Bon (Katwijk) van de achtste naar de zesde. Beide spelers werden voor hun wed strijd van zaterdag beloond met een 'zeven'. In het clubklasse ment veranderde niets in de volgorde. SPELERSKLASSEMENT Vincent Bon van Katwijk. Archieffoto: Hielco Kuipers Speler Club Gem. 1. Raymond Flaton Quick Boys 7,47 (17) 2. Hendrik van Beelen Quick Boys 7,42 (12) 3. Kevin Winter FC Lisse 7,37 (19) Daniël Hensen Katwijk 7,35 (17) 5. Rogier Koordes Ter Leede 7,18 (17) 6. Vincent Bon Katwijk 7,11 (18) 7. Maarten Bak Quick Boys 7,10 (20) Peter Timmermans Quick Boys 7,10 (20) 9. Hicham Rbii Ter Leede 7,06 (17) 10. Patrick Kalkema Ter Leede 7,05 (19) n. 3 spelers scoorden gemiddeld 7,00 CLUBKLASSEMENT Club Zaterdag Gem 1 1. Quick Boys (6,17) 6,96 2. Ter Leede (6,00) 6,62 3. Katwijk (6.45) 6,59 4. Noordwijk (7.08) 6,57 1 5. Rijnsburgse Boys (6.55) 6,53 4. FC Lisse (6.82) 6,49 UIT DE DEKKING Naam: Ron Kattenberg. Sport en club: Voetbal bij Kagia. Geboren op: 7 oktober 1971, te: Leiden, in het ziekenhuis. Woonplaats: Lisserbroek. Vorige clubs: Geen. Ik ben al 25 jaar lid van Kagia. Broers/zussen: Twee broertjes, Dennis en Paul. Zij voetballen niet meer. Dennis is wel scheidsrechter. Beroep: Timmerman. Partner: Driekwart jaar gele den ben ik getrouwd met Mari an Riezeweide. Kinderen: Mijn vrouw heeft twee kinderen uit een vorig hu welijk, een zoon en een doch ter. De dochter is het huis uit, de zoon woont nog thuis. Lengte: Rond de 1.82 meter. Gewicht: 82 kilo. Toevallig heb ik gisteravond nog op de weeg schaal gestaan, want ik ben een beetje aan het afvallen. Positie: Centrale spits. Links/rechts benig: Rechtsbe- nig. Sterke punt: Kopduels en ik ben balvast. Zwakke punt: In de diepte aangespeeld worden. Beste trainen Mogen het er meer zijn? Robbert Suttorp, Anton Wijsman en Dave Lan ge- Slechtste trainen Aad Bran derhorst. Slechte trainingen en slechte coaching. Hoogtepunt: Dat we na een jaar weer kampioen werden van de vierde klasse en terug gingen naar de derde klasse, een jaartje of zes geleden. Dieptepunt: De degradatie van de derde naar de vierde klasse van twee jaar geleden. Leukste tegenstanden Ab- benes. Het is een derby met een familie-achtergrond, want een paar ooms van mij zijn daar actief en twee neefjes voetballen er. Het is iets speci aals. Vervelendste tegenstanden TAW. Altijd lastig. Je kunt nooit hoogte krijgen van die ploeg. Ik voetbal er al veertien jaar tegen, maar het is altijd wat. Foto: Dick Hogewoning Hobby's: Motorrijden, ik ben wel een mooiweerrijder. Moton Een Kawasaki 2X9. Een racemotor. Vakantieland: Ik ga nooit naar dezelfde bestemming. Wel al tijd naar de zon en de zee, en altijd een vliegvakantie. Politiek: Daar heb ik helemaal niets mee. Ik heb wel gestemd, omdat het hoort. Lisserbroek: Het gezelligste ën leukste dorp uit de omtrek. Ons kent ons hier, het is echt mijn dorp. Uitgaan: Vroeger wel, de laat ste tijd niet vaak meer. Soms ga ik met een paar vrienden een pilsje drinken in een kroeg in Lisse. Mooiste plekje in de regio: Mijn achtertuin. Die is schitte rend aangelegd. We zitten er weinig omdat iedereen hier in de buurt altijd voor zit als het mooi weer is. Gezellig met z'n allen, hapjes en drankje» Kagia: Het is een dorpse met leuke mensen, een| jeugd, leuke supporters goede sfeer en fanatiek^ bal. Wat wil je nog meei Mooiste shirt: Dat van l| lona. Lelijkste tenue: Moet ikj* zeggen? Abbenes. Het isp eenmaal zo. Ik hou nietP paars. B Meeste doelpunten in t zoen: Dat was vorig jaar 1 goals. n Mooiste doelpunt: Toei in het eerste zat maakte f winnende doelpunt teg< de 2-1. Het was een afst ®i schot van een metertje 0 ni 30 in de kruising. 1 Juichen: Ik wil nog wele a mijn shirt over mijn ho< trekken. Misschien omi n beetje op te vallen. Het) Ai in een opwelling. 01 Verwachtingen van dit v zoen: Die zijn sinds dei stop toch wel hoog. We 111 jaar nog ongeslagen en >P op een tweede plaats schien dat we dan nog e veren. d Rijp voor de derde klas uu hebben een groep die v 1 is. In de winterstop heb 'i* oefenwedstrijden tegen 11 klassers gespeeld en dieN ben we gewonnen. Ik di 81 dat we bovenin mee kui draaien, maar onderin denmoot moet wel lukl'er Trouwe supporter: Om n> nes, een van de oprichti1 1 Kagia. Helaas laat zijn g 01 heid het niet meer toe fl1 week langs de lijn te sta Zaterdag een makkie tlet Abbenes: Ik hoop het, 181 meestal is het toch wel *e lijk. Abbenes staat stijf ,la aan, maar het is een we *r op zich. Stoppen: Ja, helaas, vo( v mige mensen. Ik vind b n* mooi geweest. Ik kan n**' niet meer toe zetten on™° nen, het hoeft voor mij "e meer, laat de jongere gf~^ het maar oppakken. Ik lager voetballen.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 20