I Koeman: 'We spelen om te winnen' SPORT Badmintonners moeten zieltjes 'kopen' Wél nieuwe vakbond, geen revolutie AZ mag bouw nieuw stadion hervatten londer Seaman rtin 2014 r Brazilië e)n ontbreekt l^veeds team :>ijk wil ik«l duel Israël letll van Lommei L° als schok ost Bettini lege Tirreno Towers schakeld 'aJalië finale Ibrahimovic wil nog vijf jaar in Amsterdam blijven Real laat zich niet verrassen Nederland wint geruisloos eerste wedstrijd op WK voor landen i woensdag 19 maart 2oo3 Arsenal kan vanavond iciale Champions-Lea- t\ met Valencia niet be en over David Seaman, lman van de Engelse ie speelt in dezelfde ils Ajax, heeft nog te veel een spierblessure. Sea- iu in Spanje zijn dui- duel in zijn professio- /ifapbaan hebben ge- ^'Ook de deelname van n aan de EK-kwalificatie- ijden van Engeland te- ihtenstein en Turkije op t en 2 april is onzeker, aylor staat vanavond bij onder de lat. Het WK voetbal 2014 in Brazilië gehou den leden van de Zuid- ise federatie besloten in Asuncion unaniem ?rjjals enige kandidaat te schuiven. Omdat het rotatieprincipe is in 2014 een Zuid- is land gastheer van inde. In 2006 is Duits- organisator, in 2010 een land. - De Zweedse be oaches Tommy Soder- 1 y" Lars Lagerback hebben 1,e brahimovic niet opge- in de selectie voor het lificatieduel met Hon- we 2 april. In tegenstel- :r0( de aanvaller van Ajax is ,anf ger Erik Edman van en; reen wel geselecteerd. an Elmander, door Fey- uitgeleend aan Djurgar- Henrik Larsson van )C" aken deel uit van het no irsson kondigde na het 'v® gjaar zijn afscheid als ional aan. Hij is echter "jj! lesluit teruggekomen. De Franse bondscoach Santini wil dat het EK- itieduel met Israël in H met de dreigende oor- Bk wordt uitgesteld. De ig staat voor 2 april in ise Palermo gepland, plaatsing is de enige Jslissing", aldus Santini. lit als burger. We moe- 1S families van de spe- f »n. Dit conflict gaat ^de sport heen." De Eu- ?t oetbalbond UEFA is 1e og niet van plan wed- B^uit te stellen, c di Srii De doodsstrijd werd D^jkt, maar het besluit is Lommei SK krijgt van iche voetbalbond geen eer voor de eerste k uitstel om de ach- lie schulden weg te wer- Ufet dossier af te ronden, Imburgse club niet stu und. Behoudens een i ja ioudt Lommei als op te bestaan en ■nst t volgend seizoen der- ie 1 de provinciale klasse, last ós kwam in Lommei 55( hok. ,r»n uit n oi* sicura - Een domme ;ek#oor de finish kostte iter ttini gisteren in de zes- aste evan de Italiaanse rit- e fa Tirreno-Adriatico het hulde eindzege. De kop- r 11 Quick-Step kon zich Jgen in de strijd om de t de ost en verloor de lei- et ritwinnaar Danilo exj Met nog één rit voor ijkt alleen Filippo Poz- aat Di Luca nog van de =4 af te houden. dal e basketballers van de n ijjvers zijn definitief uit- gSp ld in de Europa Cup II. t 0f tie uit Nijmegen ver bal vijfde wedstrijd van ;et jronde nipt met 87-86 |g /oolse Prokom Trefl. r g^idde de thuisploeg Alleen bij winst had ^ers nog een kleine ;cj id om de volgende bereiken. Komende :lt het team het laatste i met het Spaanse BC de op roe| en. BETH - De Australi- jySi meters hebben zich gis- 3rg, aatst voor de finale ne ereldkampioenschap. ïsel tdediger versloeg Sri y0Ii iet Zuid-Afrikaanse wat leth met 48 runs. De ;n l^e Ploeg sloeg op de g 1212 runs bijeen in iwe nde eindstrijd staan i ièrs tegenover de tan het duel morgen üa en Kenia. jn. rome/gpd - De zaakwaarnemer van Zlatan Ibrahimovic, Anders Karlsson, heeft Ajax benaderd met het verzoek het contract van zijn pupil open te breken en te verlengen tot 2008. Directeur Leo Beenhakker was aangenaam ver rast door dit plotse initiatief. „Zo iets gebeurt zeiden. Maar we stellen het zeer op prijs en zullen intern gaan bekijken wat de mo gelijkheden zijn." Ibrahimovic zou in de belang stelling staan van verschillende Europese topclubs, waaronder de tegenstander van vanavond, AS Roma. Geconfronteerd met de nieuwe ontwikkeling, kon de Zweed een glimlach niet onder drukken. „We zullen wel zien." Over zijn fysieke gesteldheid was hij spraakzamer. De aan valsleider legde een goede laat ste test af en verwacht geen pro blemen meer. Er waren nog twijfels rond rechterverdediger Hatem Trabelsi. Maar ook hij slaagde voor zijn de laatste test, gisteravond. Niet alleen Ibrahimovic weet de aandacht op zich gericht, dat geldt net zo goed voor zijn ploeggenoten. Met meer dan ge wone belangstelling zal de voet balwereld de verrichtingen van Ajax in Rome gadeslaan. Een jong, fris en ambitieus gezel schap staat op het punt een wig te drijven in de gevestigde orde van het Europese voetbal. Tegen AS Roma beleven de Amster dammers daarom opnieuw een moment van de waarheid en dit keer is er geen herkansing. Suc ces en mislukking liggen slechts een duimbreed van elkaar. Van avond moet in het uitverkochte Olympisch Stadion van Rome voor 80.000 fanatieke Italianen blijken of de jongens van Koe man ook uitgegroeid zijn tot echte mannen. Vooraf straalt de trainer het zelf vertrouwen uit dat nodig is aan de vooravond van een cruciaal gevecht. „We spelen hier om te winnen", sprak hij stoer en de Italiaanse pers schreef de woor den gretig op. In de vocabulaire van de Nederlander komt het woord twijfel nu eenmaal niet voor, zoals dat ook niet voor komt bij de spelers. Het is die combinatie van zelfbewustzijn en talent, waarmee de Amster damse ploeg op dit moment fu rore maakt. Immers, in ieder ge val tot vanavond, ongeslagen en daarom nog steeds leider in Groep B van de Champions League, voor de gerenommeer de clubs en gedoodverfd kwart finalisten Valencia en Arsenal, grootmachten in de internatio nale voetbalwereld. Ajax treft vanavond een tegen stander, die hulpeloos grabbelt naar zijn laatste strohalm. In de nationale competitie verworden tot een ordinaire middenmoter heeft AS Roma al zijn kaarten gezet op de rondreis door Euro pa Maar de opgave is niet licht alleen winst op de kampioen van Nederland geeft de Italianen toegang tot de laatste acht van de Champions League. In de Italiaanse kranten, waar in de regel weinig ruimte is voor nuance, wordt het duel van AS Roma met Ajax zonder gene als beslissend voor de toekomst van de club beschouwd. De ploeg van Fabio Capejlo, in 2001 nog kampioen van Italië, is diep ge zakt. Van de laatste tien duels in de serie A werden er slechts twee gewonnen, Roma is afge zakt naar de tiende stek. En dat de Romeinen ook Europees nog niet zijn uitgeschakeld, mag een klein wonder heten. Tijdens officiële gelegenheden is Capello poeslief voor Ajax, dat hij gisteren 'een typisch Hol landse ploeg' noemde. „Ze gaan uit van balbezit, zijn technisch erg goed. Ajax is duidelijk ge groeid sinds de vorige wedstrijd (10 december, red.). We weten dat Ajax aan een punt genoeg heeft, maar ik geloof niet dat ze op een gelijkspel zullen spelen." Trabelsi (links) en Ibrahimovic trainen in het lege Olympia Stadion in Rome. Foto: ANP/Olaf Kraak moskou/ANP - De eerste over winning van Real Madrid ooit op Russische bodem (0-1) kwam op het juiste moment. De Koninklijke was gisteravond bij Lokomotiv Moskou alleen bij een zege zeker van een plaats in de kwartfinales van de Cham pions League. Bij een ander re sultaat was de titelverdediger af hankelijk van de uitslag van de andere wedstrijd in groep C tus sen poulewinnaar AC Milan en Borussia Dortmund (ook 0-1). Real Madrid bereikte dankzij Ronaldo op eigen kracht de laat ste acht. De Braziliaan scoorde in de 35e minuut met het hoofd na de eerste vloeiende aanval van de Spaanse sterrenploeg. Lachend wreef Ronaldo over zijn kale bol na zijn doeltreffen de kopbaL Zo vaak scoort hij immers niet met zijn hoofd. In groep D kon FC Basel niet voor een stunt zorgen. De Zwit serse ploeg moest met grote cij fers (4-0 of een verschil van vijf treffers) van Juventus winnen om de Oude Dame van de twee de plaats te verdringen. Het te leurstellende duel, zonder de geschorste Davids, eindigde in 2-1. De Argentijn Gimenez be zorgde FC Basel in blessuretijd de zege. In de andere groepswedstrijd verloor poulewinnaar Manches ter United met een B-ploeg met 2-0 van het uitgeschakelde De- portivo, dat zonder Makaay speelde. door Edwin Alblas eindhoven - Het is een schril contrast. De Nederlandse bad- mintonploeg moet bij het we reldkampioenschap in Eindho ven met oranje prullaria de har ten van het volk kopen. Anders loopt geen mens er voor warm. In China en Indonesië zitten de ze week miljoenen liefhebbers aan de televisie gekluisterd om de verrichtingen van hun hel den in Eindhoven te volgen. In Azië was het geen groot nieuws dat Nederland zijn eerste wed strijd tegen de Oekraïne met 5-0 won, wel dat China begon met een rustdag. Volgens toernooidirecteur Eric Bakker kijken dit weekeinde bij deelname van China ongeveer één miljard Aziaten rechtstreeks naar de finale om de Sudirman Cup, zoals het wereldkampioen schap voor landenteams offici eel heet. Het zijn duizelingwek kende kijkcijfers, waarbij de Ne derlandse belangstelling voor het WK verbleekt. Wel elke dag bij de publieke omroep op het scherm, maar het indoorsport- centrum in Eindhoven trok gis teren op de openingsdag nau welijks bezoekers. Nederland doet in Eindhoven in de tweede categorie mee. Promotie naar de elitegroep, waarin deze week China, Korea, Zweden, Indone sië, Denemarken en Engeland om de Sudirman Cup strijden, is het enige doel. Bij de voorgaan de drie WK's werd Nederland steeds tweede in de poule en miste het de promotiewedstrijd. Om niet elke dag met een graf stemming op de tribunes te hoeven worden geconfronteerd, besloten de teamleden van Oranje de zaken energiek aan te pakken. Ze lapten wat euro's bij elkaar en sloegen dozen vol oranje prullaria in. Voor een deel werd dat gisteren aan het publiek uitgedeeld. Met die snuisterijen probeert de ploeg wat goodwill en support te win nen. Tegen de zwakke ploeg van Oe kraïne maakte het team zelf nog het meeste kabaaL Bondscoach Martijn van Dooremalen selec teerde veertien spelers en speel- sters, maar hij kan er per wed- alkmaar/gpd - AZ mag de bouw van het nieuwe stadion Kooi- meerplaza hervatten. Bestuurs rechter M. Zijp heeft dat giste ren laten weten. De grootschalige detailhandel in het complex zal volgens haar geen ontwrichting betekenen van de winkelstand in het cen trum van Alkmaar. AZ bespreekt vandaag met de aannemer het precieze moment waarop weer wordt aangevangen met de bouw. Kooimeerplaza is naar verwachting eind 2004 of begin 2005 gereed. Op last van de rechter moest AZ november vorig jaar de bouw van het stadion stilleggen. De vergunning die de gemeente Alkmaar had afgegeven vertoon de volgens justitie gebreken. Bij het stadion komt 20.000 vier kante meter grootschalige de tailhandel. Bezwaar makende ondernemers uit Alkmaar vrees den in dat geval oneigenlijke concurrentie en verlies van om zet. Vorige maand gaf de gemeente Alkmaar een gewijzigde vergun ning af waarin de opmerkingen van de rechter waren verwerkt. Ook de afspraken die AZ met de winkeliers had gemaakt waren erin opgenomen. De winkels zouden een bepaald thema krij gen zoals sport en vrije tijd. De ondernemers wilden de afspra ken nog laten toetsen door de Nederlandse Mededingingsau toriteit (NMa). Om niet alsnog te worden gestraft voor overeenge komen beperking van concur- rentie.De rechter bepaalde gis teren echter dat de Mededin gingswet niet van toepassing is op vergunningen die door de overheid zijn afgegeven. Bij AZ werd gisteren met gepas te blijdschap op de uitspraak ge reageerd. „Het had niet veel po sitiever gekund. We hadden het wel gehoopt maar wisten niet meer wat we precies zouden kunnen verwachten", zegt woordvoerder Willem Zeijl- mans. Op 3 april is de termijn dat er bezwaar kan worden aan getekend definitief verstreken. „Dan kunnen we past echt vast stellen of betaald voetbal in Alk maar is veilig gesteld. We zijn in ieder geval wel een forste stap dichterbij gekomen." Als de KNVB het goed vindt blijft AZ een seizoen langer dan gepland in het huidige stadion spelen. Dat betekent een extra kostenpost van 6,5 miljoen euro. Volgens voorzitter Dirk Scherin- ga zou dat gevolgen kunnen hebben voor de selectie van vol gend seizoen. De teleurstelling bij de onderne mers is groot. Woordvoerster A. Noorman stelt vast dat de rechter alleen een korte belangenafweging heeft gemaakt CHAMPIONS LEAGUE TWEEDE RONDE GROEP C GROEP D Lotte Jonathans en Dennis Lens in hun gemend dubbel tegen Oekraïne. Foto: ANP/Ed Oudenaarden strijd maar een beperkt aantal opstellen. In elke ontmoeting wordt van elk van de vijf disci plines slechts één partij ge speeld. De bank telde gisteren acht reserves. 'Bankzitter van de dag' - te herkennen aan een oranje kussentje - was Brenda Beenhakker, vorig jaar nog ver rassend derde bij het Europees kampioenschap. Gisteren kon Van Dooremalen nog wat met de opstelling goo chelen. Chris Bruil, net terug van een rugblessure, werd ge spaard, net als de voor Neder land speelgerechtigde Chinese Jie Yao. Mia Audina hoefde slechts in het dubbelspel op te draven en ook de nummer drie, Karina de Wit, hoefde niet in ac tie te komen. Judith Meulendijks mocht de honneurs waarnemen en de keuze voor haar leek een goedmakertje voor het mislopen van het WK individueel, over twee maanden in Birmingham. Vanwege nieuwe regels mag Ne derland daar maar drie speel sters naartoe sturen. Van Doore malen koos voor de eerste drie in rang volgens de wereldrang lijst. Meulendijks is de vierde in de rij. Het mislopen van het an dere WK in Birmingham is voor Meulendijks een gesloten boek „Ik richt me op dit toernooi en het verdere seizoen." Voor de 24-jarige Helmondse zou de partij van gisteren tegen Natalia Golovkina (11-0, 11-1) heel goed haar enige bijdrage in Eindhoven kunnen zijn geweest Tegen Hongkong (vandaag) en Duitsland (morgen) heeft Ne derland slechts in zijn sterkste opstelling kansen. AC Milan (Ita) - Borussia Dortmund (Dui) 0-1 (0-0). 80. Koller 0-1. Scheidsrechter: Barber (Eng). Toe schouwers: 40.000. Gele kaart: Gattuso (AC Milan), Frings, Ewerthon (Borussia Dortmund) Lokomotiv Moskou (Rus) - Real Madrid (Spa) 0-1 (0-1). 34. Ronaldo 0-1. Scheidsrechter: Colombo (Fra). Toe schouwers: 30.000. Gele kaart: Nizje- gorodov (Lokomotiv Moskou). AC Milan 6 4 0 2 12 5-4 R.Madrid 6 3 2 1 11 9-6 Dortmund 6 3 1 2 10 8-5 L. Moskou 6 0 1 5 1 3-10 AC Milan en Real Madrid naar kwartfina les. FC Basel (Zwi) - Juventus (Ita) 2-1 (1-1) 10. Tacchinardi 0-1, 38. Cantaluppi 1- 1. 90. Gimenez 2-1. Scheidsrechter: Stark (Dui). Toeschouwers: 25.000. Deportivo La Coruna (Spa) - Manchester United (Eng) 2-0 (1-0). 32. Victor 1-0, 47. Lynch 2-0 (e.d.). Scheidsrechter: Hrinak (Slw). Toeschouwers: 23.000. Gele kaart: Acuna (Deportivo), Philip Ne ville (Manchester United). Man.United 6 4 1 1 13 11- 5 Juventus 6 2 1 3 7 11-11 Deportivo 6 2 1 3 7 7-8 Basel 6 2 1 3 7 5-10 Manchester United en Juventus naar kwartfinales. SPORTUITSLAGEN BADMINTON CRICKET SCHAKEN Eindhoven. WK landenteams. Eerste divisie, groep A: Zuid-Korea - Zweden 5-0. Groep B: Denemarken - Engeland 4-1 Tweede divisie, groep A: Japan - Taiwan 4-1, Maleisië - Schotland 5-0 Groep B: Nederland - Oekraine 5-0. Lens/Jonathans - Miznikov/Go- lovkina 11-3 11-8. Palyama - Droeztsjenko 13-15 15-8 15-10, Meulendijks - Golovkina 11-0 11-1, Audina/Jonathans - Griga/Komen- ko 11-6 11-6. Creemers/Lens - Misnikov/Strel- kov 15-7 15-8 Hong Kong- Duitsland 3-2. BASKETBAL Sopot. Europa Cup II mannen. Tweede ronde, vijfde wedstrijd: Prokom Trefl (Pol) - Eiffel To wers (Ned) 87-86 (47-42). Topscorers Eiffel Towers: Robertson 19, Cortenraede 17. New York. NBA. New Jersey Nets - Boston Cel tics 87-74, Detroit Pistons - Washington Wi zards 94-90 (na verlenging), Philadelphia 76ers - Miami Heat 103-83, Minnesota Twins - Memphis Grizzlies 96-80, Chicago Bulls - At lanta Hawks 103-78, Dallas Mavericks - Cleve land Cavaliers 114-93, New York Knicks - San Antonio Spurs 105-97, Utah Jazz - Denver Nuggets 99-81, Sacramento Kings - Golden State Warriors 117-91, Seattle Supersonics - Houston Rockets 100-94. Port Elizabeth (ZAf). WK. Halve finale: Austra lië - Sri Lanka 2-0. Australië 212/7 (50 overs), Sri Lanka 123/7 (38,1 overs), verregend. Au stralië wint met 48 runs volgens Duckworth- Lewis scoringtabel. Batting Australië: Sy- monds 91 not out, Lehmann 36; Sri Lanka: Sangakkara 39 not out. Vaas 21 not out. Bow ling Australië: Lee 3/35, Hogg 2/20; Sri Lanka: Vaas 3/34, De Silva 2/36. DAMMEN Roquebrane. Amber-toernooi. Vierde ronde: Kramnik (Rus) - Leko (Hon) 1-1, Sjirov (Spa) - Barejev (Rus) 1 1/2-1/2, Almasi (Hon) - Topalov (Bui) 1-1, Anand - Ivantsjoek (Oek) 1 1/2-1/2, Morozevitsj (Rus) - Ljubojevic (Joe) 2-0, Van Wely (Ned) - Gelfand (Isr) 1/2-1 1/2. Stand: 1. Leko 5 1/2, 2. Anand, Gelfand, Kramnik, Morozevitsj 5, 6. Barejev, Ivantsjoek Topalov 4, 9. Van Wely 3 1/2, 10. Almasi 3, 11. Sjirov 2 1/2,12. Ljubojevic 1 1/2. WIELRENNEN Amsterdam. NK mannen. Derde ronde: Prosman - Dolfing 1-1, Wiering - Jansen 1-1, Van den Akker - Thijssen 0-3, Winkel - Van Dusseldorp 1-1, De Vries - Messe- maker 3-0, Clerc - Mathijsen 1-1, Scholma - Heusdens 1-1. Stand: 1 Thijssen, De Vries en Winkel 5, 4. Van den Akker 4, 5 Prosman, Dolfing, Wiering, Jansen, Clerc, Mathijsen, Scholma en Heusdens 3, 13. Van Dusseldorp 2, 14. Messemaker 1. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3050. 6 13.15 19.24.28.30.31.42.52.55.57.60. 62 65.67.77 78.79.80. (Onder voorbehoud van typefouten). Torricella Sicura. Tirreno-Adriatico. Zesde etappe (Teramo - Torricella Sicura): 1 Di Luca (Ita) 181 km in 4.59.47 (36,226 km/u), 2. Pozzato (Ita) 0.01, 3. Boogerd (Ned) 4. Markus Zberg (Zwi) 0.02, 5. Klöden (Dui), 6. Marzoli (Ita) 0.04, 7. Cassani (Ita) 0.06, 8. Ivanov (Rus) 0.09, 9. Bossoni (Ita) 0.13, 10. Figueras (Ita). Overige Nederlanders: 24. Lotz, 69. Freire (Spa) 2.04, 76. Boven 3.43, 77. De Groot, 94. Tankink 4.47, 98. De Jongh 9.12, 118. Knaven 12.26. Algemeen klassement: 1. Di Luca 25.21.11. 2. Pozzato 0 01. 3. Boogerd 0 09. 4. Marzoli 0.10, 5 Klöden 0.18, 6. Markus Zberg, 7. Bettini (Ita) 0 20. 8 Cassani 0.22, 9 Zabel (Dui) 0.23. 10 Paolini (Ita) 0.24 utkkht/gpd - Beroering in ten- nisland. Miljonairs met rackets in de hand richten deze week in Miami een eigen vakbond op. Profs die onder dreiging van een boete naar vergaderingen moes ten worden gelokt, splitsen zich nu onder aanvoering van de Zuid-Afrikaan Wayne Ferreira af van de traditionele spelersvak bond ATP. Ferreira en de Italiaan Laurence Tieleman lanceren deze week de International Men's Tennis As sociation (IMTA). Steun hebben ze, van onder anderen nummer één van de wereld Lleyton He witt en de Rus Yevgeny Kafelni kov. „Eindelijk", zucht de ge stopte tennisprof Jacco Eltingh. Die probeerde tijdens de laatste twee jaar van zijn actieve loop baan al de aanzet tot zo'n vak bond te geven. „Ik wil niet po chen, maar ben daar wel serieus mee bezig geweest toen ik me verkiesbaar stelde voor de 'Board of Directors' van de ATP." Eltingh verloor de verkiezingen, van David Felgate, én ook z'n plan verdween naar de achter grond. „Terwijl het van groot belang is om zo'n vakbond te hebben. Daarvoor is de ATP in 1973 ook opgericht: het verte genwoordigen van de belangen van de tennissers. Nu loopt aües door elkaar. De ATP is werkge ver - ook de toernooidirecteuren zijn er immers in vertegenwoor digd - en moet het opnemen voor de tennissers. Dat is niet zuiver. Eigenlijk had de ATP dit nieuwe initiatief voor moeten zijn. Het had de eigen structuur moeten wijzigen. Maar ja, dat gaat moeilijk in dergelijke logge instanties." Volgens Eltingh is het niet de bedoeling om het proftennis overhoop te gooien. „De Grand Slams, de Davis Cup en de Mas ters Series, dat zal allemaal blij ven. Puur omdat het succesvol is. Om daarbuiten nog een eigen toernooicyclus te beginnen, is onmogelijk. De kalender is al veel te vol" Dat de proftennissers alleen maar klagen, vindt Eltingh onte recht „Dat zijn ook luie toeters. In het verleden kwam er nie mand opdagen tijdens vergade ringen. Op een gegeven mo ment heeft de ATP het, op straf fe van een boete, verplicht ge steld voor tennissers uit de tophonderd. Als je wilt zeiken, moet je daar ook aanwezig zijn." De nieuwe spelersvakbond, weet Eltingh, is bedoeld om te genwicht te bieden aan de ATP. „In het verleden heeft de Ameri kaan Jeff Tarango zich er hard voor gemaakt. Ach| dat is een rare snoeshaan, net als die Tieleman. Als tennissers als Fer reira of Hewitt en in de toe komst mogelijk Alex Corretja en Todd Martin dit ondersteunen, dan wordt het serieus. Bij de ATP komen tennissers in het be stuur die na twee jaar weer kun nen verdwijnen. Dan kun je nooit een goed tegengeluid la ten horen." Er valt genoeg te veranderen, meent de man uit Epe. „Nu is de vakantie voor de tennissers veel te kort. Tussen de finale van de Davis Cup en de start van het nieuwe seizoen zitten vier we ken. Dat moet anders. En het is bizar dat het prijzengeld op bij voorbeeld Wimbledon slechts tien procent is van de bruto-in- komsten van het toernooi. Die verhouding moet beter."

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19