De Zijl/LGB kan zich niet veilig spelen 11e 'Leidse' eersteklassers laten het afweten SPORT sf Midvoor Noeki Klein leidt LZ 1886 naar belangrijke zege LOHC slaat voorzichtig de weg omhoog in Favorieten winnen Keukenhoftoernooi fi Leidenaars in degradatiepoule DIOK kent geen medelijden met zieltogend The Bassets maandag V] maart 2o8§ mHNrat/HU 1 1 i Waterpoloploeg op weg naar behoud hoofdklasseschap cl Bartman. Foto: AP ibinatieploeg t roeivierkamp - Een combinatieploeg jf buitenlanders en vier anders heeft op de Am- Amsterdam de 31ste Hei- Vierkamp gewonnen. De ;ing viel ad voor aanvang j tweede dag. In de acht uurman van Nereus kon i ieier Michiel Bartman niet wegens een rugblessure, emational sukkelde vorig 1 n ook al lange tijd met ig. Door de opgave van ti- lediger Nereus was de natie van Imperial, Orca, c Laga en Gyas al zeker van t dzege. Er was geen tegen- van betekenis meer. Za- f won Imperial de 250 me- 3 Nereus de 2500. Zondag nperial Combinatie op mak de 750 en de 5000 1 met overmacht. In het j assement bedroeg het k il met de combinatie Ne- Villem III, Skoll en Orca dan zes punten: 170.808 g 177,2685. Het winnende ras samengesteld uit: useley (GBr), Richard b ïer (Aus), Toby Wallace Andrew Dunn (GBr), d Cirkel, Matthijs Vellenga, d jn Lichtenberg, Jan-Wil- k abriels en stuurman Peter e iw (GBr). t igé inspiratie I r Leython bal - De volleyballers 1 ython deden deze week e itie op tijdens een trai- t ie door oud-international llangé werd verzorgd. Dit ivoor de nodige motiva- _5 de Leiderdorpse ploeg, zaterdag vier nederlagen 1 lad geïncasseerd. Tegen i uit Nijmegen boekte m een 3-1 overwinning. H stand 1-1 in sets besloot ,Jon tot een wat behouden- vicetactiek. Er werd geen neer genomen met de en dat werkte. Met Peter rs in de hoofdrol haalden lerdorpers de vier pun- Door dit resultaat is tt( aving van Leython in de >si e divisie zeker. De man- pe n WO/Aspasia namen loven tegen Irene een 8-0 irong. Dat was ook met- beste fase van de Kou- J s/Hazerswoudse forma- verlies van die eerste set -26 was de weerstand 0/Aspasia gebroken: 4- :h Iwint l ertriatlon k triatlon - Fokke Stoel ft heeft gisteren de Leid- ertriatlon gewonnen in ce! Ivan 2.24.31. Stoel was L rie minuten sneller dan Louman uit Amster- larco Schaafsma eindig- .28.18 op de derde De Rijnsburger is dit sei- jfcet in topvorm, want hij met rugklachten nadat aangereden op de fiets, iteranen won Leon de het naar Assen ver- oud-lid van de organise- Jssport Vereniging Lei- ït voor Oegstgeestenaar i|»j»loraal. Rijnsburger Jan Tensen werd derde bij de ïen en twaalfde in het al- n klassement. Aan de triatlon -10 kilometer pen, 45 kilometer fietsen ite kilometer schaatsen - de- let im vijftig sporters mee. S door Dirk Kloos waterpolo - De vrouwen van LZ 1886 hebben de eerste stap gezet op weg naar behoud van het hoofdklasse schap. Na de teleurstelling van vorige week tegen OZPC werd dit weekeinde UZSC uit Utrecht twee keer verslagen. De Utrechtse vrouwen zijn door dit resultaat gedegradeerd naar de eerste klasse. LZ 1886 moet nu in een best of three met de nummer twee uit de eer ste klasse uitmaken wie volgend sei zoen in de hoofdklasse uitkomt. Na de 8-5 zege in Utrecht hadden de Leidse vrouwen in het Vijf Meibad niet al te veel moeite om de tweede zege te bewerkstelligen. Vooral Noeki Klein was in de beginfase een plaag voor de Utrechtse verdediging. Drie maal verscheen de Leidse aanvalsleid- ster op de midvoorplaats en even zo vele malen kon de Utrechtse goalie de bal uit het net halen. LZ 1886 gaf de voorsprong niet meer weg, hoewel UZSC in de laatste periode nog wel te rugkwam van 7-3 naar 7-5. Ondanks een numerieke minderheid in de laat ste minuut kwam de 7-5 zege niet meer in gevaar. Topscorer LZ 1886: Noeki Klein (4). Vivax leed een onverwachte nederlaag tegen UZSC. De Utrechters waren met 8-7 te sterk. „Het mocht en kon niet", vond Vivax-coach Hans Trijsburg. Na een aanvankelijke 1-0 na een periode kwam UZSC in het vervolg aan de lei ding om die niet meer af te staan. Twee minuten voor tijd viel de beslis sing. UZSC scoorde 7-8, Vivax pro beerde nog wel van alles maar kon de gelijkmaker niet meer produceren. Topscorer Vivax: Ivo Dietz 3. Katwijk ging met maar acht spelers naar Aquapoldro. Halverwege de der de periode brak dit de zeekanters op. Mark Kuijt kreeg zijn derde persoonlij ke fout en Kjelld Boonstoppel liep te gen een kopstoot op waardoor hij niet meer door kon spelen. Met een man minder in het water was er voor Kat wijk geen houden meer aan. Aqua poldro stoomde door naar 18-4. Curi eus was de treffer van Katwijk-doel man Leo Vooys. Hij scoorde vanaf zijn eigen doellijn. Sassenheim speelde een goede wed strijd tegen De Dolfijn. Door veel te zwemmen dwongen de Sassenhei- mers De Dolfijn veel aan de noodrem te trekken. Dit leverde De Dolfijn een grote foutenlast op. Bij 8-5 in de vier de periode kwam De Dolfijn daardoor met een man minder te spelen. Sas senheim profiteerde en bepaalde de eindstand op 15-5. Topscorers Sas senheim: Leon Bakker (4) en Jelle Miedema (3). Koudekerk bewees dat je met een man minder een wedstrijd kan win nen. In het begin van de derde perio de werd René Overes wegens natrap pen zonder vervanging naar de kant gestuurd. WZK, dat op dat moment met 3-0 achterstond, kon dit voordeel niet uitbuiten. Integendeel, Koude kerk sloot de derde periode af met een 7-0 voorsprong. In het laatste speldeel scoorden beide ploegen nog 3 keer. Eindstand 10-3. Topscorer Koude kerk: Peter Bergsma (3). Alkemade leed in een harde wedstrijd een 2-4 nederlaag tegen WVZ. De ploeg uit Zoetermeer was niet echt be ter, wel geroutineerder. Halverwege was er bij 1-2 nog van alles mogelijk. Bij 1-4 was de strijd beslist. Topscorer Alkemade: Jeroen Duvekotte (2). De vrouwen van De Zijl/LGB blijven op titelkoers. De zege op ROG kwam echter niet zonder slag of stoot tot stand. Tot halverwege was De Zijl/LGB niet bij de les. De 2-2 tussen- stand was hiervan het gevolg. In de derde en vierde periode was er maar één ploeg die speelde. De Zijl/LGB won uiteindelijk nog gemakkelijk met 10-4. Topscorer De Zijl/LGB: Iefke van Belkum (4). De vrouwen van Alkemade behaalden een nuttige overwinning op WVZ. Al-'1' kemade, met Gea van Veen weer in dë gelederen, keek aanvankelijk tegén een 1-3 achterstand aan. Toen dé voorwaartsen wat meer gingen bewe- gen bleek Alkemade de beste ploeg. De 9-4 overwinning was dan ook ver diend. Marije Manni (midden) maakte de enige treffer voor Alecto, dat met 2-1 van hekkensluiter EHV uit Enschede verloor. Foto: Henk Bouwman Dominique Lingeman naar Forescate 2 door Dirk Kloos waterpolo - De Zijl/LGB heeft de degradatie-play-offs niet kunnen ontlopen. In Eindhoven bleek PSV te sterk: 9-4. Door deze neder laag moet De Zijl/LGB aantreden tegen BZPC in een 'best of three'. Bij winst is de Leidse ploeg zeker van nog een jaar hoofdklasse, bij verlies volgt nog een reeks wed strijden. Het treffen met BZPC staat gepland voor eind april. Na een flitsend begin in de de gradatiepoule met zes zeges op rij, heeft De Zijl/LGB het dus net niet gered. „Jammer", conclu deerde coach Jacob Spijker. „Maar als je voor aanvang van de competitie had gezegd dat we op deze plek zouden eindi gen was ik erg blij geweest. We hebben nu zes weken om ons te concentreren op het treffen met BZPC." De Zijl/LGB had in het begin van de wedstrijd het beste van het spel. Dit resulteerde in een snelle 2-0 voorsprong. Lang zaam kwam PSV terug. Halver wege was het 2-2. De Zijl/LGB had in die fase een aantal kan sen, maar kon het net niet vin den. PSV scoorde twee keer vlak Schter elkaar en besliste daar mee de wedstrijd. De Zijl/LGB ging forceren en daarvan profi teerde PSV. Spijker keek berus tend terug. „Het is een goede ploeg. Ze hebben een sterke midvoor en er zit nogal wat door Peter Klein vrouwenhockey - LOHC heeft in het openingsduel na de win terstop van bijna drie maanden de weg omhoog ingezet. De Leids/Oegstgeester formatie pakte met de bescheiden 1-0 overwinning in Den Haag op Craeyenhout drie belangrijke punten om zich van degradatie uit de eerste klasse te vrijwaren. „LOHC is natuurlijk geen ploeg, die voor degradatie in aanmer king zou moeten komen", stelde coach Jan Smid, opvolger van de in december gestopte Mi chiel Cosijn. „We hebben in de eerste klasse altijd in de boven ste regionen meegespeeld, maar bij aanvang van de winterstop stonden we voorlaatste. Deze overwinning bij Cartouche lag in de lijn van onze voorberei dingsperiode. Die was goed, on ze oefenwedstrijden leverden ook regelmatig winst op." Karin van Rijn zorgde tegen de num mer drie voor de enige treffer. LOHC kreeg meer kansen dan Craeyenhout. LOHC deed de voorlaatste plaats over aan het Voorburgse Cartouche, dat geen partij bleek voor Forescate. Met de 6-3 winst verstevigde het Voorscho- tense team zijn leidende positie in de eerste klasse A. Forescate kwam pas na de pauze, die met een 2-2 stand werd bereikt, op schot. Marije Lenstra had in de eerste helft de score geopend, vlak voor rust bracht Barbara Wiegant de partijen weer op ge lijke voet. In de tweede helft sloegen Lorraine van Hoek, Sop hie van Noort en Mascha Kim man het beslissende gat. Kim man maakte ook de 6-3. Dominique Lingeman sluit het seizoen in het tweede team van Forescate af. De spelbepaalster kan tweemaal trainen in de week en een wedstrijd op zon dag niet combineren met een studie en een baan, die haar re gelmatig naar het buitenland voert. Laurien Husman en Bar bara Wiegant werden vanuit de Al aan de selectie van coach Re- sa Taberima toegevoegd. Het laaggeklasseerde Groen Geel pakte drie punten van Roomburg (1-2). Na de eerste helft was er nog niets aan de hand. De Leidse ploeg had het beste van het spel en Welmoed Rieff had voor de verdiende voorsprong gezorgd. „In de tweede helft blijft dan de 2-0 uit", licht coach Felix Zwegers toe. „Dan sluipt er spanning in de ploeg. Er werden steeds meer foutieve passes gegeven en on juiste beslissingen genomen. Als coach moet je dan machteloos toezien, dat de tegenstander er twee inlegt." Alecto ging met 1-2 onderuit te gen het bezoekende EF1V uit En schede. „De voorbereidingswe- ken verliepen goed", meldde coach Maurits Eikenhout van de Leiderdorpse overgangsklassen „Maar in de eerste echte wed strijd na de winterstop hebben we het vooral in de eerste helft laten liggen. Verdedigend waren we veel te mat en aanvallend te traag. We stonden door twee corners tegen bij rust dan ook terecht met 2-0 achter." Na de pauze bracht Eikenhout vijf nieuwe speelsters in. Alecto scoorde een ruime voldoende, maar vanuit de zes corners werd slechts eenmaal gescoord. Ma rije Manni was de goalgetter. Paulien Schenk, eerstejaars A- jeugd, maakte in de hoofdmacht een zeer verdienstelijk debuut. In de tweede klasse hockeyde Alphen klassen beter dan in het inhaalduel van vorige week. Winst leverde de verbetering niet op, Almere bleef met 3-1 op eigen veld overeind. Lonneke Speur had uit een voorzet van Anouk van den Bosch voor de 1- 0 voorsprong gezorgd. Leidse Studs kende in de derde klasse A weinig problemen met IC geeft 6-3 voorsprong uit handen tegen HIC iter Klein Nhockey - Geen enkel de Lmt boekten de Leidse lassers in de eerste speel- (advertentie) ronde na de winterstop. Vooral het verlies van LOHC was ramp zalig. Binnen vijfentwintig mi nuten had een fantastisch spe lende Leids/Oegstgeester for matie een 4-0 voorsprong geno men. Aan het eind van de twee de helft was gastheer HIC met 7- 6 toch nog de lachende win naar. „Onze keepers steken momen teel niet in goede vorm", lichtte coach Peter van der Meer de ne derlaag toe. „Daardoor kregen we nog voor rust twee frommel goals tegen. Die mogen normaal gesproken niet vallen, maar het gebeurt toch. De tegenstander kreeg meteen weer hoop op een beter resultaat." Toch liep LOHC in het tweede speldeel eerst naar een 5-2 en 6- 3 voorsprong uit alvorens het Amstelveense HIC aan een suc cesvolle achtervolging begon. Het verlies betekent, dat het Leids/Oegstgeester team de tweede plaats van de ranglijst aan Capelle moet overdragen en dat de achterstand op de Am sterdamse koploper WV, dat ook nog een duel tegoed heeft, tot zes punten is opgelopen. In dezelfde afdeling B verloor Leidse Studs met 2-1 van het bezoekende Asvion. „We weten blijkbaar niet goed wat we moe ten doen als we voorstaan", meldde spelend coach Jasper Luyendijk namens de op de laatste plaats staande studenten. Rogier Krabbendam had tien minuten na rust voor de 1-0 voorsprong gezorgd. In afdeling A moest Alecto de fraaie tweede stek op de ranglijst opgeven. De thuisclub redde het met 1-3 niet tegen Cartouche. Alecto had in de eerste helft meer balbezit, maar Cartouche speelde slimmer. De 1-1 bij rust via een treffer van Dirk van den Beid was dan ook terecht. Na de pauze drukten de bezoekers hun grotere pressie met twee doelpunten uit. Lijstaanvoerder Shinty maakte geen fout, maar de 2-1 winst op rode-lantaarndrager Forescate was nipt. Joost Baeten had voor de Voorschotenaren een positie ve 0-1 op het scorebord gezet. „We vormden een goed collec tief', klonk het ondanks de 2-1 nederlaag bij Amstelveen opge wekt uit de mond van Room burg-coach Erik Kruijsmulder. „We hebben ook heel gediscipli neerd gehockeyd. We hebben alleen de kansen niet benut en kregen het eerste doelpunt wel heel ongelukkig tegen. Dat ont stond toen een glaszuiver doel punt van ons niet door de scheidsrechters werd gezien, en Amstelveen direct kon uitbre ken." Na rust werd het rap 1-1 door Bart Carlier, maar alleen Amstelveen vond nog eenmaal het doel. Met de tweede ruime overwin ning binnen acht dagen heeft Alphen de degradatieplaats in de derde klasse inmiddels ver achter zich gelaten. Gisteren werd Ommoord in Rotterdam met 4-1 verslagen. Thierry Ras opende de score na een lange corner. Een driehoekje met Mark Don der en Ras leverde Arthur Glorie de 2-1 op. Geert Frommé was snelheid, die ze op het grote veld goed gebruiken." Na drie perioden stond PSV op 6-2. Het^ eindsignaal kwam bij 9-4. Doelpunten De Zijl/LGB: Roe land Spijker 2, Joachim, de Ruij- scher en Niels Joor. .1 LZ 1886 was al veroordeeld tot het spelen van degradatie-play- offs. In de wedstrijd tegen BZPC kon de formatie van Michel van der Zeeuw nog het 'thuisvoor deel' verdienen. De eventuele derde beslissende wedstrijd te gen Brandenburg mag dan in het thuisbad worden gespeeld. LZ 1886 had geen land aan BZPC en won gemakkelijk met 9-4. De door LZ 1886 gehanteerde zoneverdediging was voor BZPG een niet te slechten bolwerk. Als er dan een keer een schot kwam, was de uitstekend kee pende Jan Schrama op zijn post. Zoals vaker dit seizoen had LZ' veel moeite met het maken van doelpunten. Mede hierdoor kon BZPC nog tot halverwege bijblij ven. Na een 0-1 achterstand stond LZ na twee perioden op 3V, 1. In de derde periode ontstond het beslissende gat. LZ liep weg naar 7-3 en had de punten bin nen. Het eindsignaal klonk bij 9- 4. Doelpunten LZ 1886: Frans Langerhorst 2, Joeri Klein 2, Mathieu Spros 2, Jan Langer horst, Mirco Zuidweg en Koen Schrama. het bezoekende Barendrecht (4- 0). Pleun Siewert van Reesema, tweemaal Tessy van de Boomen en Corine Houtkoper tekenden voor de treffers. In afdeling B speelde koploper Kraaien met 1-1 gelijk tegen Castricum. De concurrentie, waaronder Catwijck, profiteerde direct. De 2-0 zege van de Kat- wijkse vrouwen bij Maarssen was zwaarbevochten. „Ze heb ben een voormalig hoofdklasse speelster in het team zitten, die het ons knap lastig maakte", zei aanvoerder Margot Pasmans. „Maar gelukkig maakte Alice van Duin uit een strafcomer di rect in het begin van de tweede helft het eerste doelpunt." Tien minuten voor tijd zorgde Ivy van der Werf uit een voorzet van An- nelies Knoet voor de eindstand. Noordwijk behaalde een 2-1 ze ge op de drager van de rode lan taarn, Xenios. Marlot Duindam zette zowel de 1-0 als de 2-1 op het scorebord. badminton - Erik Bokhorst en Edith Hoksbergen hebben de ti tels in de sterk bezette A-catego rie bij het Keukenhoftoernooi van de Badminton Vereniging Lisse op hun naam geschreven. De titetfavorieten stonden in het enkelspel geen game af. Bok horst, speler bij de nummer twee club van Nederland, Con- servatrix/Velo uit Wateringen, was in de eindstrijd met 15-6 15- 4 de meerdere van de als tweede geplaatste Marcel Hazebroek van eerstedivisionist BC Delft. Hoksbergen van Orbiton uit Leidschendam stond in haar fi nale slechts vier punten af aan Dana Kuil, ook van BC Delft. Hazebroek kreeg in het man- nendubbel een troostprijs voor zijn singlenederlaag. Met club genoot Ronny Knoester werd de gelegenheidscombinatie van re giospeler Marcel Fauth van het Alphense Flair met Michiel de Vries van het Haarlemse Duin- wijck teruggewezen. Singlefinair listen Hoksbergen en Kuil gre pen samen de titel in het vrou- wendubbel. De hoofdprijs bij de mixen was voor Ilea de Jong en Ernst-Jan de Knegter van het Haagse DKC. In het B-toemooi werd de hoofdprijs in het mannenenkél- spel een prooi voor de clubge noot van A-winnaar Bokhorst,. Paul de Graaf. Wouter van der Wal (BC Delft, ex- BV Lisse) werd na drie games geklopt. Bij de vrouwen zegevierde Karin Bake (Duinwijck) over,,clubg^-, note Linda Vogelpoel Inge,' Bosch en Michiel Höqgkamër droegen met hun titel bij ae mixen bij aan het veroveren van de wisselbeker voor clijbs door de organiserende vereniging BV Lisse. met een tip-in na een lange cor ner en een vrije slag van de nieuwe spelend-coach Bart Houtkoop verantwoordelijk voor de 3-1 en 4-1. In dezelfde klasse kwam Cat wijck na een matig en vooral fy siek duel niet verder dan 3-3 bij Montfoort De Katwijkers mis ten hun goalgetters Jiri Hartog door een gebroken vinger en Maarten Graaff vanwege een ge scheurde enkelband. Halverwege de tweede helft moest Wouter de Mol het veld verlaten om een bloedende hoofdwond te laten hechten. Kort ervoor had de spits nog wel voor de 2-2 gezorgd. Martijn Houwaart en Dem Graaff scoor den het eerste en derde doel punt. door Pieter van der Vliet rugby - The Bassets leed giste ren op eigen veld een 88-3 ne derlaag in de bekerwedstrijd te gen DIOK. Dat DIOK er in Sas senheim een echte wedstrijd van wilde maken, stond al op voorhand vast. De rivaliteit tus sen beide clubs is er al jaren en zal nooit verdwijnen. DIOK was erg gretig en liet geen spaan heel van de tegenstander. Danny Evers maakte 41 punten voor de Leidenaars. The Bassets, dat dit seizoen naar de eerste klasse degradeert, speelt nog één bekerwedstrijd. Daarna zit het seizoen erop. De stap terug wordt gezien als het beste wat de club kan overl men. Gebrek aan spelers leidde aan het slot van de competitie zelfs tot een schrijven aan de rugbybond met het verzoek tor uitstel van een wedstrijd. VoL gens teammanager Rob Koelé- wijn is dat komend seizoen an ders. „We hebben jongens moé ten opstellen die echt niet in de ereklasse thuis horen. Nu kb-' men we in de eerste klasse waai we spelers kunnen laten spelen die daar thuishoren. Als we daar lekker kunnen ballen komt hetJ enthousiasme ook weer terug ëfi als we goede jeugdspelers kun nen doorschuiven, zit het met onze toekomst ook wel goed", aldus Koelewijn. ny Camp Obdam specialist in key, gilf, terns. grootste sortering y- en tanisartikelor inde regio. '■erpenaerstraat 1D Oegstgeest. tel. 071 - 5155872

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 25