Nieuw dieptepunt voor Vitesse SPORT 3 Pierre van Hooijdonk praat Ajax gaat cruciale week tegemoet alleen via de topscorerslij st Lopen voor armlastig Lommei Ploeg redeloos, radeloos en reddeloos tegen PSV Bosz: 'Verlies is terecht ondanks arbitrale dwaling' -maakt rd vol Cristian Chivu leren zijn honderd- itiewedstrijd voor j >emeen begon op de kwam na de rust in ior André Bergdolmo. P drieënhalf jaar nodig J derd duels bij elkaar lij debuteerde in ok- n De vrije verdediger, rvan Ajax sinds Ro- I ian het er voor het >ft, scoorde tot nog ipetitiegoals voor de 01 nmers. 'i echt van gen AZ ,l FC Utrecht lijkt het er. Na de midweekse ne bij De Graafschap (1- 1 Alkmaar opnieuw Zwas met 2-0 te 101 erde plaats raakt recht steeds verder it. AZ kan weer om- i. Na de zege op FC n de Alkmaarders in langgerekte midden- j ekomen. it k weer h', uid-Korea "t° i- PSV-coach Guus ,'J iat volgende week irug naar Zuid-Ko- ont de wedstrijd B - Colombia bij die tg 29 maart in Busan ordt. PSV komt dat ;niet in actie, omdat l apetitieprogramma de interland die het elftal tegen Tsjechië 1 il verliest s ackburn au rie itgerekend in de iel n de meest cruciale ijt t seizoen blijkt de iai k zo soepel lopende or :hine van Arsenal et ren haperen. Vier ai( et teleurstellende ge- ije tgen AS Roma in de n s League leed de an aterdag op bezoek bij tt i iRovers de vijfde d nederlaag: 0-2. Man- an lited profiteerde ho ran de misstap van sr roerder. De nummer ja inde door een mini- dij iij Aston Villa (0-1) 'eri and tot twee punten, df e„ an raakt achterop i de jacht op de r v erloor AC Milan za- iee d weer twee dure en bezoek bij het laag- ool le Reggina kwam de ,aa rie van de Serie A de achtereenvolgen- le competitie niet ijg1 een gelijkspel: 0-0. tand op koploper Ju- op tot acht punten, ame uit Turijn had C an aan Modena: 3- tei jits Ier van =*ugge let de titel al bijna t( ijpen, verkeek Club zaterdag tijdens de aar rijd op Charleroi. De an de verrassende n j 1-2) lijken echter ni- jsrsprong is erg groot J le belagers Ander- vvipren- ("its maar net igüpmateurs [e de'Rennes is in de er een enorme bla- gtd tard gebleven. In de won de club uit de isie met moeite van van Schiltigheim, luten voor tijd ionne de winnende maandag 17 maart 2oo3 Dei vli :s. V ersi Löt door Henk van Weert arnhem - Redeloos, radeloos en reddeloos moest Vitesse toezien hoe koploper PSV freewheelend een 0-5 overwinning op het sco rebord toverde. De wedstrijd was een dieptepunt in de recente his torie van Vitesse, dat vol blauwe plekken en bulten het vege lijf in de eredivisie moet zien te redden. De wedstrijden tussen Vitesse en PSV waren altijd mooie con frontaties. Vaak draaiden ze uit op een gelijkspel, waarmee de Eindhovenaren meestal tevre den waren. Want de Brabantse ploeg reisde niet graag af naar Arnhem. Vitesse, dat was een prima voetballende ploeg die het PSV vaak lastig maakte in het fraaie eigen stadion. Het wa ren steevast wedstrijden vol sfeer en strijd - straatgevechten op de groene mat. Deze keer was het anders. Zo goed als het met de formatie van Guus Hiddink gaat, zo slecht staat Vitesse er voor. Trai ner Mike Snoei kreeg zijn ploeg niet op orde, na de verpletteren de nederlaag tegen FC Utrecht een week eerder. Zijn pupillen kwamen niet toe aan strijd tegen de trotse leider, laat staan aan behoorlijk voetbal. Bij PSV viel het gemis van de geschorste Kezman en de geblesseerde Vo gel en Hofland niet eens op. De snelle voorsprong van PSV paste geheel in het beeld van het verval van de Arnhemse club. Linksback Young-pyo Lee - al bijna niet meer weg te den ken uit dit PSV - schoof al in de tweede minuut de bal voor het doel, waar Vitesse-middenvel- Net als in Barcelona uiten Vitesse-fans hun onvrede door met witte zakdoekjes te zwaaien. Foto: ANP/Ed Oudenaarden der Jan van Halst pardoes zijn eigen keeper Jevric passerde: 0- 1. Daarmee was het lot van de thuisclub eigenlijk al bezegeld. „Je kunt nog zulke goede voor nemens hebben, als je zo snel achter komt heb je een groot probleem. Dit was kenmerkend voor ons," legde Snoei na afloop uit. Scoren tegen PSV is in deze fase van de competitie immers bijna ondoenlijk. Schuurman van NEC was de enige die het de af gelopen acht competitiewed strijden lukte. Vitesse kreeg het niet voor elkaar. De aanvallers kwamen amper in de buurt van doelman Ronald Waterreus. Bijna vanzelfsprekend bouwde PSV zijn voorsprong uit. Arjen Robben zette vier tegenstanders voor schut, 0-2. Mark van Bom mel profiteerde kort daarna van aarzelingen bij Theo Janssen en Jevric, 0-3. In de tweede helft scoorde invaller Arnold Brug- gink nog twee keer. De vierde treffer was het gevolg van een fraai genomen vrije trap. Bij de vijfde verkeerde de Arnhemse defensie in staat van opperste passiviteit. De doelpunten vie len in een fase waarin PSV al lang niet meer aandrong. Na het doelpunt van Van Bom mel zwaaide een deel van de aanhang uit protest met witte zakdoekjes, net als de Barcelo- na-aanhang dat regelmatig doet. Even later drongen enkele tien tallen supporters zelfs door tot het ereterras, waar ze luidruch tig verhaal kwamen halen bij voorzitter Jos Vaessen. Ongeluk ken bleven uit, maar dat er op dat moment iets knakte bij Vi tesse was duidelijk. De ploeg kwam nauwelijks meer aan voetballen toe. Alle verzet tegen de suprematie van PSV smoorde in onmacht. PSV leek begrip te hebben voor de penibele situatie waarin de Arnhemmers verkeren. Als de gasten gas hadden gegeven was er een veel hogere score uitge rold. Uit oogpunt van openbare orde en veiligheid was het goed dat het niet gebeurde. In de tweede helft kwam de geelzwar te aanhang tot bedaren. VITESSE: Jevric; Rankovic, Dingsdag, Jansen en Frankel; Levtsjenko (26. Mustapha), Van Halst (77. Schaars). Janssen en Claessens (14. Martel); Amoah en Peeters. PSV: Waterreus; Bogelund, Bouma, Ooijer en Lee; Rommedahl (72. Park), Van der Schaaf, Van Bommel (80. Lu cius) en Robben; Leandro (72. Brug- gink) en Vennegoor of Hesselink. Spits en Feyenoord tot elkaar veroordeeld door Peter van Duyl Amsterdam - Uit weinig meer dan een partij wrakhout is een fort verrezen, dat voor steeds minder tegenstanders te nemen lijkt. In het lopende Champions League-seizoen weerstond Ajax al de kampioenen van Frankrijk, Engeland en Spanje. Aanvankelijk nog onwennig en aarzelend, maar gaandeweg met steeds meer branie en vertrou wen in eigen kunnen. „Het lijkt wel of we niet meer te verslaan zijn. Zo voelt het ook", sprak aanvoerder Chivu vorige week na de indrukwekkende 1-1 te gen Valencia. De metamorfose van de Amster dammers werd in december 2001 ingezet, op het moment dat Ronald Koeman en Ruud Krol een handtekening onder hun contract met Ajax zetten. Het trainersduo nam het stuur van de meest gelauwerde maar diep gezakte club van ons land ter hand, zette de voet op het gaspedaal en heeft dat tot op de dag van vandaag niet meer los gelaten. Niemand kan voorspellen hoe talenten zich uiteindelijk zullen ontwikkelen, maar Ronald Koe man staat voor altijd in de boe ken als de trainer die Steven Pie- naar, Nigel de Jong, Wesley Sneijder en ook Maarten Steke lenburg en Stefano Seedorf liet debuteren in het betaalde voet bal. In de topper tegen Feyen oord, begin februari, was de ge middelde leeftijd van Ajax 21,3 jaar. Na het kampioenschap en de beker van vorig seizoen stormt het jeugdige Ajax op een nieuw hoogtepunt af. Als ze woensdag niet verliezen bij AS Roma, mo gen de pupillen van Koeman zich kwartfinalist in de Cham pions League noemen. Tot voor kort gingen deskundigen er van uit, dat het nastreven van die prestatie door een Nederlandse club tot in lengte van jaren luchtfietserij zou zijn. Met nieuw Europees succes bin nen handbereik is Ajax over de drempel van een nieuwe ont wikkelingsfase gestapt. Tot nog toe hoefden de Amsterdammers niets, was elk resultaat in de Champions League alleen maar meegenomen. Dat stadium zijn de Amsterdammers ontgroeid. Als Ajax straks in Rome het be- Pierre van Hooijdonk schiet op het NEC-doel. Foto: ANP/Robert Vos rdenkt intree Alan Shearer denkt et n ïtree in het Engelse Detbalelftal. De 32- Newcastle Uni- het Europees kam- van 2000 afscheid, l veel voor een nieuw zou liegen als ik et niet mis om voor spelen. Ik denk dat nog steeds verder Daar ben ik eigen- overtuigd", aldus e. „I :rda or haalt uw lygaard g "f -MarcNygaard )ms! stvan dit seizoen ior. De 26-jarige over van SK Lom- financiële verplich- •pzichte van de aan- j; ;on waarmaken. Ex- jD cteur Simon Kelder alli °°k dat de FIFA zal liggen. „Wij heb- ilopen week alle be gieren van de KB VB 'gekregen." door Henri van der Steen Nijmegen - Hij was weer eens man of the Match: NEC-Feyen- oord 1-2, twee goals Van Hooij donk. Je zou zeggen dat het toch wel een gouden relatie is, die van Feyenoord en de midvoor. Dat is ook zo. Nog wel. Goed be schouwd zijn Van Hooijdonk en Feyenoord echter vanaf juli min of meer tot elkaar veroordeeld. De feiten zijn duidelijk: Van Hooijdonk bezorgde Feyenoord sinds zomer 2001 een grote serie goals, nieuw elan èn de UEFA Cup. In ruil voor zijn doelpun ten incasseerde Van Hooijdonk een extreme vergoeding: ander half miljoen euro per jaar. Goeie deal, vooral voor Van Hooij donk. In ruil voor dat salaris ging Van Hooijdonk akkoord wel met een clausule in zijn contract, dat Feyenoord eenzijdig kon beslui ten tot verlenging van het con tract van een jaar, tegen een sterk gereduceerd salaris. Uiteraard besliste Feyenoord die optie te lichten, al was het maar omdat nu een vergoedingssom kan worden gebeurd, als zich een koper aandient. Om zich voor die situatie in te dekken werd alvast een opvolger ge haald, Dirk Kuyt van FC Utrecht. Feyenoord en Van Hooijdonk willen intussen niks meer zeg gen over de kwestie en dat is wel logisch, omdat de situatie ge compliceerd is en pijnlijk, ook voor Van Hooijdonk. De 33-jari- ge topscorer is zo fit dat hij nog twee seizoenen in de top vooruit denkt te kunnen, maar in de huidige situatie is hij de controle over zijn eigen loopbaan kwijt. Als hij niet wordt weggekocht, gaat hij èen seizoen vol onzeker heden tegemoet: zijn opvolger heeft Feyenoord al in huis, wat er aan het einde van het voet baljaar gebeurt, is afwachten. Feyenoord zou het niet erg vin den als er komende zomer een club komt die nog wat voor Van Hooijdonk wil betalen en de spits zelf zeker niet; vooropge steld dat het een club is in een aangenaam klimaat, van goed niveau en die bereid is hem voor twee jaar vast te leggen. Maar komt er een dergelijke club...? Intussen liet Van Hooijdonk gis teren nog maar eens zien hoé belangrijk hij voor Feyenoord is. NEC maakte het spannend, door met 1-0 voor te komen (penalty Wielaert), later door een penalty te missen (weer Wielaert) en pas enkele minuten voor tijd te buigen. Van Hooij donk was de man die eerst de 1- 1, heel laat de 1-2 maakte. Zijn gelijkmaker was van grote schoonheid. Hij trapte de pass van Bosvelt direct, met de bin nenkant van de schoen schitte rend in het kruis, onbereikbaar voor doelman Gentenaar. Kort voor tijd vloog een vrije trap via de opspringende Govedarica te gen het net. Van Hooijdonk staat nu op 18 goals, na 18 wedstrijden. „Maar dat gemiddelde is vertekend, want daar zit ook een invalbeur- tje bij tegen FC Utrecht van vijf minuten", sneerde Van Hooij donk na afloop. Vorig seizoen maakte hij er 24 in de competi tie en een serie in de UEFA Cup. Karakteristiek aan Van Hooij donk: zijn goals zijn vrijwel altijd beslissend. Het is maar afwachten of het ge- dropmde, nieuwe spitsenduo van Feyenoord (Kuyt-Van Per- sie) net zo makkelijk scoort als Van Hooijdonk. Gisteren speel de Van Persie al net zo slap als de rest van Feyenoord. Voorin werd veel van positie gewisseld (Van Persie, Buffel, Kalou), maar 'op 10' was zelden iemand aan speelbaar. Bovendien was de opbouw traag en de passing weinig creatief. NEC ving Feyenoord soepel in de zone op en leek met een re mise weg te komen. Kansen wa ren er aan beide kanten, zodat sprake was van een spannende, bij vlagen spectaculaire wed strijd. Van Hooijdonk kegelde op de kruising, Buffel zag een goal ten onrechte voor buiten spel afgekeurd, Bosvelt was dicht bij een doelpunt, maar ook NEC had kansen en kansjes, de beste dus, bij 1-1, per straf schop. Wielaert ging echter al verkeerd achter de bal staan en verraste niet Lodewijks maar zichzelf. Resteert de vraag hoe dat verder moet, als Van Hooijdonk niet wordt verkocht. Hij en Kuyt in de spits? Dan kun je er een paar weggooien, want dan is er geen plaats meer voor Van Persie èn Buffel èn Kalou, om nog maar te zwijgen van Lurling, Leonardo of Smolarek. Het zijn deze wat pijnlijke feiten die Feyenoord en Van Hooijdonk er waarschijnlijk toe brengen om maar even niks meer te zeggen over de hele zaak. NEC: Gentenaar, Wisgerhof, Wielaert, Govedarica en Leiwakabessy; Schuur man, Zonneveld, Hersi (89. Hristov) en Van Rijswijk (85. Simr); Tumba en De- mouge. FEYENOORD: Lodewijks; Emerton, Van Wonderen, De Nooijer en Paau- we; Kalou. (44. Lurling), Bosvelt, Ono en Buffel *(78. Bombarda); Van Persie en Van Hooijdonk. Supporters KV Mechelen schieten te hulp door Natasja Weber lommel - Het Marktplein in Lommei veranderde zaterdagavond in één groen-witte en geel-oranje oase. Supporters van Lommel SK en KV Mechelen kwamen bijeen voor een solidariteitsmars van stadhuis naar stadion, met als doel: het spekken van de reddingskas van het armlastige Lommel. Terwijl de harde kem van Lommel-fans luidruch tig zijn strijdliederen zingt, zitten vader en dochter Loots aan de rand van het Marktplein rustig een frietje te eten. „De mars is een heel goed initia tief', zegt Theo Loots. „Het zal niet direct de pro blemen van Lommel oplossen. Maar'goed, we moeten iets doen hè." Loots vindt het fantastisch dat de Mechelen-sup- porters ook meelopen in de mars. „Dat is echt heel knap. Zoiets zou je vaker moeten zien." Dochter Wieteke koestert nog altijd de hoop dat Lommel in de eerste klasse kan blijven acteren. „En anders gaan we maar naar de derde klasse en moeten we zo snel mogelijk zien terug te keren op het hoogste niveau. Samen met Mechelen." Iedereen op het plein is zich ervan bewust dat Lommel deze avond mogelijk zijn laatste wed strijd speelt in de eerste klasse van België. Lommel SK tegen KV Mechelen. Het affiche heeft veel weg van de lamme tegen de blinde. KV Mechelen (dat met een schuld kampt van achttien miljoen euro) wist begin dit jaar dankzij een succesvolle inzamelingsactie aan de ondergang te ontkomen. De ooit zo roemruchte club kan het lopende voetbaljaar in de hoogste klasse afmaken en maakt volgend seizoen een nieuwe start in de derde klasse. Voor Lommel is de toekomst nog zeer ongewis. De club gaat morgen in surséance van betaling, waarmee het lot in handen van de curator wordt gelegd. Het lijkt onwaarschijnlijk dat Lommel (met een schuld van drie miljoen euro) voor vol gend seizoen een licentie kan bemachtigen, óf de schimmige interesse van oud-Dakarrijder Jackie Loomans moet zeer snel concreet worden. Van daag buigt de bond zich namelijk over het dossier van Lommel. Het ziet er naar uit dat Lommel in het beste geval afzakt naar de derde klasse. Aange zien hier zo'n halve ton euro voor nodig is, woY- EREDIVISIE Heerenveen - FC Twente 3-0 (0-0). 60. Nurmela 1-0 (strafschop), 71. Selako-. vic 2-0, 76. Selakovic 3-0. Scheids rechter: Schenkels. Toeschouwers? 14.400. Gele kaart: Hansson, Sibon' (Heerenveen), Ouedraogo, Pothuizen, Cziommer, El Brazi (FC Twente). Roda JC - NAC 0-0. Scheidsrechter; Bossen. Toeschouwers: 12.500. Vitesse - PSV 0-5 (0-3). 2. Van Halst 0- 1 (eigen doelpunt), 34. Robben 0-2, 37. Van Bommel 0-3, 79. Bruggink 0: 4, 86 Bruggink 0-5. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 23900. FC Zwolle - RBC Roosendaal 1-1. (1-0), 27. De Ridder 1-0, 85. Den Ouden 1-1.- Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 6350. Gele kaart: Doesburg (FC Zwolle)' Nascimento (RBC). De Graafschap - RKC 2-4 (1-2). 4. Fuchs 0-1, 10. Van den Berg 0-2, 35j, Van de Haar 1-2, 67. Hoogendorp 1-3, 77. Van de Haar 2-3, 90. Cornelisse 2- 4. Scheidsrechter: Haverkort. Toe schouwers: 11.000. Rode kaart: 78. Hoogendorp (2xgeel, RKC). Gele kaart: Van Dijk, Bouhlarouz (RKC). FC Groningen - Willem II 1-1 (0-0). 79. Mourad 1-1, 90. Matthijs 1-1. Scheids rechter: Wegereef. Toeschouwers? 12.460. Gele kaart: Landerl, Hoogstra- te (FC Groningen), Mathijssen, Jaliens (Willem II). AZ - FC Utrecht 2-0 (2-0). 12. Busker- molen 1-0, 27. Van Galen 2-0/ Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschou-' wers: 7103. Gele kaart: Lamey (AZ)„ Kuijt, Zwaanswijk (FC Utrecht) Ajax - Excelsior 2-1 (1-1). 4. Lopes 0-1 25. Ibrahimovic 1-1, 81. Ibrahimovic- 2-1. Scheidsrechter: Oskam. Toeschou-' wers: 47.192. Gele kaart: Buijs, Swerts, Mtiliga (Excelsior). NEC - Feyenoord 1-2 (1-1). 10. Wiel aert 1-0 (strafschop), 35. Van Hooij donk 1-1, 87. Van Hooijdonk 1-2. Scheidsrechter: Van Egmond. Toe schouwers: 12.250. Gele kaart: Wiel-, aert. Tumba (NEC), Bosvelt, Van Hooij donk (Feyenoord). Topscorers: 1. Kezman (PSV) 23, 2. Van Hooijdonk (Feyenoord) 18, 3. Buf fel (Feyenoord), Kuijt (FC Utrecht) 13,. 5. Ibrahimovic (Ajax) 12, 6. Hoogen dorp (RKC), Perez (AZ) 10, 8. Mido (Ajax), Soetaers (Roda JC), Van der Vaart (Ajax) 9. Programma: 21 maart: Excelsior - FC^ Zwolle, 22 maart: Feyenoord - Heeren veen, RBC Roosendaal - Vitesse, Roda JC - NEC, FC Twente - RKC Waalwijk," AZ - De Graafschap, 23 maart: PSV - Ajax, FC Utrecht - FC Groningen, NAC-, Breda - Willem II. nodigde punt niet pakt, zal dat een enorme teleurstelling bete kenen, niet in de laatste plaats voor de Ajacieden zelf. Het is een logische, maar tege lijk gevaarlijke ontwikkeling. Tot nog toe heeft Koeman zijn spe lers steeds uit de wind kunnen houden met het steekhoudende argument dat van Ajax niets ver wacht mocht worden tegen ploegen als Valencia, AS Roma en Arsenal. Die redenering snijdt niet langer hout. Voor het eerst zal Ajax woensdag de druk van het móeten presteren aan den lijve ondervinden. De ploeg gaat een cruciale week tegemoet. De euforie kende geen grenzen na het duel met Valencia, maar de werkelijkheid is, dat Ajax nog niets heeft. Woensdag wacht AS Roma, zon dag spelen de Amsterdammers de competitiekraker bij PSV, Feyenoord loert nog altijd op de tweede plek. Twee nederlagen in vijf dagen zouden een abrupt einde maken aan een seizoen dat op dit moment nog zo prachtig is. Het is interessant om te zien hoe dit Ajax het er in de volgende fase van zijn ont wikkeling vanaf brengt. den naar het voorbeeld van lotgenoot Mechelen, allerlei inzamelingsacties gehouden. De solidariteitsmars door het centrum van Lom mel is een initiatief van supportersclub The Green Lions. „Het is bedoeld als een symbolische actie", licht bestuurslid Gunter Thijs toe. „Eigenlijk we ten we diep in ons hart dat het te laat is, maar we willen op deze manier ook onze waardering uiten voor de spelers." Volgens The Green Lions is het bestuur zonder meer de hoofdschuldige van de penibele situatie waarin Lommel verkeert. „Het bestuur heeft wanbeleid gevoerd. Zolang het hui dige bestuur blijft zitten, zal de club van ons geen cent krijgen van de opbrengst van de reddingsac ties. We gaan het geld niet in een bodemloze put steken." Inmiddels is de schemering gevallen en heeft een mengeling van frituurgeur en bierlucht zich van het Marktplein meester gemaakt. Het is een klein uur voor aanvang van de wedstrijd als de bonte stoet van duizenden Lommel- en Mechelen-fans koers zet richting stadion. De broedermars ver loopt heel gemoedelijk. Er wordt gezwaaid met groen-witte vlaggen, Bengaals vuurwerk komt te voorschijn en er wordt onafgebroken gezongen, waaronder het Voetbalbond Maffia!'. Voorafgaand aan de wedstrijd lopen jeugdleden van Lommel SK met een enorme 'coÜectevlag' langs de tribunes, waar het publiek grif zijn euro's in gooit. Ook tijdens de match is de ambiance overweldigend en overheerst het lotgenotengevoel tussen de twee supporterskampen. Zo hangen in het supportersvak van Mechelen spandoeken met 'KVM steunt LSK' en 'We did, so can you'. Als de LSK-fans 'Mechelen bedankt' zingen, klinkt er een daverend applaus uit de Mechelen-hoek. Wanneer het laatste fluitsignaal heeft geklonken (en Lommel met 4-1 heeft gewonnen) bestormen de Mechelen- en Lommelfans het veld. Uit de ge luidsboxen galmt de evergreen You'll never walk alone' en de fans verzamelen zich voor de spelers- tunnel. Sjaaltjes en vlaggen gaan de lucht in: groen wit en geel-oranje gebroederlijk naast el kaar. Er wordt uit volle borst meegezongen. Het kippenvel bezorgende tafereel houdt tientallen minuten aan en laat menig voetbalfan met een brok in de keel huiswaarts keren. PSV 24 20 3 1 63 61-11 Ajax 24 17 5 2 56 62-22' Feyenoord 24 16 4 4 52 63-29 RKC 24 12 4 8 40 30-29* Roda JC 24 10 7 7 37 37-32 NEC 24 10 6 8 36 30-31 FC Utrecht 24 9 8 7 35 33-29. NAC 24 8 10 6 34 28-22 Willem II 24 9 5 10 32 36-34 AZ 24 9 5 10 32 36-52' Heerenveen 24 8 7 9 31 40-37 FC Twente 24 6 9 9 27 26-3fr RBC 24 7 5 12 26 25-36 Groningen 24 5 6 13 21 24-36 Vitesse 24 5 5 14 20 22-37 Excelsior 24 4 7 13 19 28-47, Graafschap 24 4 5 15 17 23-52 FC Zwolle 24 4 5 15 17 20-52 EERSTE DIVISIE Topscorers: 1. De Groot (Emmen) 24, 2. Koevermans (Sparta), Platvoet (Hera cles Almelo) 18, 4. Bruin (Cambuur Leeuwarden) 16, 5. Stroeve (ADO Den Haag), Van de Laak (FC Den BoschL Weerman (Veendam) 14, 8. Jansen (FC Den Bosch), Holwijn (Stormvogels/Tel-' star) 12. Programma: 21 maart: Cambuur Leeu warden - MW. Emmen - FC Dordrecht; Go Ahead Eagles - VW, Haarlem - BV Veendam, Helmond Sport - FC Eindho-* ven. Heracles Almelo - ADO Den Haag. TOP Oss - Fortuna Sittard, 23 maart: Sparta Rotterdam - Stormvogels/Telstar, FC Volendam - FC Den Bosch. doetinchem/gpd - Peter Bosz, coach van De Graafschap, vond dat zijn ploeg terecht van RKC had verloren (2-4), maar wees wel op twee arbitrale dwalingen. Op slag van rust werd een treffer van Zafarin afgekeurd wegens buitenspel en ging er een streep door de goal van Arvid Smit om dat een vrije trap te snel was ge nomen. Bosz: „Milan Berck Beelenkamp liep warm op het moment dat Zafarin scoorde. Berck Beelen kamp liep precies op gelijke hoogste met de grensrechter en volgens hem was het een zuiver doelpunt. Van het afgekeurde doelpunt van Smit even later snap ik helemaal niets. RKC maakt een overtreding en wij nemen de vrije trap snel. Wat wil een scheidsrechter nog meer?" Van het gelijke^spel tus sen FC Zwolle en RBC (1-1) was de coach niet onder de indruk. Bosz: „We moeten naar onszelf kijken. Wat dat betreft vind ik4 dat we thuis moeten winnen, ook van RKC. Maar dit is wel een heel andere ploeg dan FC Utrecht. RKC komt er razend snel uit. We wilden vroeg druk zetten, maar begonnen heel slecht. Nadat Jean Paul van Gas tel snel uitviel, duurde het te lang voor de organisatie stond. Toen hadden we al met 0-3 ach ter kunnen staan." Na rust dacht Bosz even dat zijn ploeg op gelijke hoogte kon ko men. De trainer: „Maar we ge ven knullig en dom de 1-3 weg. Verdedigend deden we alles ver keerd. Ik ga nu niet uitleggen wat er allemaal fout ging, maar dat zal ik met de spelers analy seren. Dat geldt hetzelfde votyr de'2-4."

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19