loek van Marken is nog niet opgeheven AMATEURVOETBAL ijnsburg leidt iak Volendam aar slachtbank Noordwijk heeft aan tien man genoeg Ter Leede weet dat het allemaal gek kan lopen S5 ir puntenverlies voor Quick Boys op schiereiland ILisse verliest '0-0-wedstrijd' Katwijk maakt geen gebruik van drie kwartier overtal Bon stopt bij 107 maandag lo maart 2003 «rtjan van Geen Een Katwijkse supporter zei het van al. „We hebben geen beste geschiede- n Marken." Ook zaterdag werd de ban- lie op Quick Boys rust als Marken de te- ïder is, niet opgeheven. De koploper had winnen, maakte met enig geluk heel gelijkmaker en ontsnapte uiteindelijk in stijd aan een nederlaag: 1-1. Joys liep uitgerekend tegen Marken te- enige nederlaag (0-3) van het seizoen ie laag de schiereilanders ook op de t staan (nu elfde), de Katwijkers lijken jers te krijgen van de mannetjesputters, iets meer dan vijftien jaar geleden dat in eigen huis verloor van Quick Boys. in totaal 24 ontmoetingen won Marken luick Boys bleef steken op vijf. Het kleine hobbelige veld, de beroerde om standigheden, de stugge Markenaren. Er wa ren genoeg oorzaken te vinden voor het dure puntenverlies. „Dit was weer een heel type rende wedstrijd", zei trainer Gert Aandewiel. „We kregen genoeg kansen, maar we scoorden te laat. Aan de andere kant, we weten dat we niet zo maar doorgaan met winnen." Hoewel de omstandigheden en de historie te gen Quick Boys pleitten, waren er genoeg re denen om aan te nemen dat Marken dit keer wel over de knie zou worden gelegd. Zeker toen Richard Hoek zich kiplekker voelde met zijn basisplaats. De jonge mandekker verving de geschorste Raymond Flaton en leek een moeilijke middag tegemoet te gaan tegen Car los Hasselbaink. De 'broer van' ontsnapte in de beginfase een keer aan zijn bewaker, maar Hoek neutraliseerde in de rest van het duel dat gevaar. „Flaton mis je altijd", meende Aande wiel. „Maar Richard is overeind gebleven en dat is knap voor een jongen van 21 jaar." Het is typerend voor de vorm van de Katwij kers dat belangrijke spelers als Flaton zomaar vervangen kunnen worden door opkomend talent. Het ging niet ten koste van de speelwij ze, al moest Quick Boys een tijdlang zoeken naar het juiste combinatiespel. Eef Schoneveld werd te vaak gedwongen de lange bal te ge bruiken en dat speelde Marken in de kaart. Ze ker toen een moment van onoplettendheid leidde tot een vroege treffer. Keeper Remco Tuinenburg trapte uit, de bal kwam bij Kees Bank, die Schoneveld simpel uitkapte. Met een schot van een meter of twintig verraste hij Tui nenburg, die als aan de grond genageld stond. „Ik was te laat terug in mijn doel", veront schuldigde de keeper zich. Een blundertje dus. „En nu krijgen we het heel moeilijk", zei de supporter. Gelukkig voor Aandewiel en zijn kompaan Arjen van der Werf sluipt een derge lijk negativisme er niet meteen in bij de spe lers. Quick Boys legde zich niet bij de situatie neer en had in de laatste zeventig minuten on geveer tachtig procent balbezit. Uitgestoken Markense benen en de formidabele Eelco Zeinstra stonden succes in de weg. De flamboyante doelman is regelmatig te be trappen op schoonheidsfoutjes, maar daar was zaterdag geen sprake van. De ene na de andere bal ranselde hij uit het doel. Ook de lat was hem behulpzaam. Vlak voor rust bleef de bal op de lijn liggen. De assistent-scheidsrech ter vlagde niet en geen speler liep juichend weg. Daaruit kon opgemaakt worden dat het inderdaad geen gelcüg doelpunt betrof. Aande wiel echter raakte er zo opgewonden van, dat scheidsrechter Kleiker hem de rode kaart toonde. Aandewiel: „Ik zei alleen dat hij niet prettig floot." lis -FC Lisse komt maar gaig na de winterstop. I vdoor het team van Rud Bröring met 1-0 celsiir Maassluis. „Het •n O-Fwedstrijd, die he- 1-0 indigde", vond de darmee verwijzend iet genge aantal kansen voodeed. ioesthet in Maassluis mdei de geblesseerden ilma, Kee-Hoei Tan en Goee. Rob Dekker zat ïorsüg uit en Robert is voclopig uit de gratie, n aandel in de vechtpartij vorige veek, tijdens de ut redstriji tegen Rijnsburg- Nt s. Ondnks de aanpassin- ttond' c verdediging van se als en huis. ij de tuisclub bleek de Hnie uerst solide, waar een del ontstond met weinig kansen. Lisse was het dichtst bij een doelpunt als de bal stil lag. Vrije trappen van Juul Emanuelson en Richard Goulooze waren net iets te ruim bemeten. Eén keer eindigde de bal wel in het net, maar de grensrechter oordeelde dat Jer- rel Linger buitenspel stond, toen hij een schot van Orson Naaren- dorp van richting veranderde. „Die bal was er waarschijnlijk gewoon ingehobbeld, maar Jer- rel vond het toch nodig om er een extra tikkie tegen te geven", aldus Bröring. Vijf minuten voor rust kwam Ex celsior via een counter op voor sprong. Davy Vermaas kopte de bal bij de tweede paal binnen. FC Lisse: Heemskerk; Bodo. Janssen, Goulooze, Van Leeuwen; Naarendorp, Emanuelson, Winter, Van Wïeringen; Opdam, Linger. s varDelft !G -Zelden zal Rijns- Boys zo'n makkelijke nning hebben behaald 'zierdag tegen Volendam. Seg die aatste staat in de titie lit zich opvallend naar ie slachtbank lei- vooral doelman Arnold ie twetkeer opzichtig in At ging, vas er debet aan Insburg zonder al te veel ning ee. 4-0 zege boekte. 'eI irees enp dat de Volen- ra ;rs in degradatienood sl n en da ze revanche wil- "TOien vor hun kansloze lag van orige week tegen 1V L Voet allend liet de 2"4oms nojwel aardige din- 00 m, maai het ontbrak te- Wijns- Alex Redel: hoogtepunt. Archieffoto: Eric Taal )menten in de partij 1 imit zich geen betrouw- tpost. rQ( tocht Bartjan Onder- itngehinderd aanleggen schot van ruim twintig r zat weliswaar een las- in, maar de doelman nen voorkomen dat de I ijn handen en het been n lediger El Jacobi in het tndde. Twintig minuten w Smit zijn hand veel te een pegel van Remco zodat de bal naar be- 'fte en achter de doel- d trde" e was de wedstrijd ge- i voor Rijnsburgse Boys. id de ploeg geen last van dingen die Peter Freke hael de Roode vorige week opliepen tegen FC Lisse. Alex Redel, die de hele week ziek was, begon op de bank, maar moest na een half uur toch aan de bak, omdat Onderwaater met een liesblessure uitviel. Ame van den Berg speelde hangend op rechts. Een positie waar de grote spits zich duidelijk niet thuis- voelde, maar trainer Wim Schaap had hem daar toch neergezet om een goede veldbe- zetting te creëren. Eén op één over het hele veld wist Rijns burgse Boys dan ook het beste raad met de vaak zeeën van tijd en ruimte. Het spitsenduo Jasper Ketting en Berry Charité vormde het enige minpuntje. Ketting, die weer terug was van een blessu re, had niet de sprankelende ac ties die hij vlak na de winterstop zo vaak liet zien. Charité had veel moeite met zijn bewaker Pieter Jonk en was in het vijande lijke gebied te besluite loos om zijn status van topscorer ruimschoots te verstevi gen. Hij scoorde eenmaal, na een mooie steekpass van Van den Berg. Volendam geloofde toen al lang niet meer in een punt. Slechts drie schoten le verden nog enig gevaar op voor Rijnsburg-keeper Lennert Hegie. Bij balverlies werd de omscha keling van de Volendammers bovendien steeds slechter. Vijf of zes man voor de bal was geen uitzondering en daarom was het niet verwonderlijk dat Rijns burgse Boys ook nog een vierde doelpunt maakte. De treffer van Redel vormde het hoogtepunt van de uiterst tamme wedstrijd. De invaller kwam op links door, speelde de bal rechts voorbij zijn tegenstander, ging er zelf links omheen en krulde de bal vervolgens schitterend in de lange hoek. Ditmaal viel doel man Smit niets te verwijten. Rijnsburgse Boys: Hegie; Star, Onder waater (27. Redel), Van Lochem, De Graaf; Van den Berg, Van Wijk, Schna- ter, Van Berkum; Charité, Ketting (67. Van de Vijver). Florencio Cornelia is Edwin Robbers te snel af. De Noordwijker maakte de 1-0 tegen Katwijk. Foto: Cees van Hoogdalem door Loman Leefmans katwijk - De hele tweede helft speelde Katwijk op eigen veld met een man meer. Met dat voordeel wist de thuisclub zich zaterdag tegen Noordwijk geen raad. Het leverde niet meer dan een punt op:l-l. Daarmee is de opmars van het elftal van trainer John Eelman even gestuit en terloops lijkt ook de vrije val van Noordwijk tot staan gebracht. En dat allemaal in een buitengewoon pover tref fen met meer opstootjes dan doelkansen. Sinds het vrijwillige vertrek van Alfons Groenendijk maakt Kat wijk met opvolger John Eelman aan het roer een gestage op mars. Van degradatiekandidaat is de Kromclub middenmoter geworden. In ongeveer dezelfde periode, die vlak voor de winter stop begon, gaat het met Noordwijk op de ranglijst in te genovergestelde richting. Bij winst had Katwijk voor het eerst dit seizoen zelfs boven Noord wijk gestaan. Dat was de inzet van het duel tussen twee ploe gen, die zich de rest van het voetbaljaar vrij van zorgen of as piraties op volgend seizoen kun nen richten. Katwijk maakte in de beginfase niet de indruk dat het Noord wijk voorbij wilde streven. De bezoekers, die om uiteenlopen de redenen Martijn Ravensber- gen, Leonard van Utrecht en Michael van der Laan misten, wonnen het leeuwendeel van de persoonlijke duels en dat was gezien het karakter en de repu tatie van beide elftallen opval lend. Noordwijk nam na tien minuten een 1-0 voorsprong. Linksbuiten Rocky Pitti ontdeed zich eenvoudig van bewaker Ro nald Pronk en zijn voorzet werd van dichtbij vakkundig ingetikt door de vrijgelopen spits Flo rencio Cornelia. Ook daarna maakte de thuis ploeg niet de indruk vol overga ve op zoek te gaan naar de ge lijkmaker. Het duel kwam na eenslaapverwekkend halfuur plotseling tot leven nadat Edwin Robbers een voorzet van Mo hammed Bougrine vlak voor de goal op de paal kopte. Enerve rende momenten wisselden zich vervolgens in rap tempo af. Cor nelia miste een enorme kans, oog in oog met Katwijk-doel man Max de Jong en er volgde een opstootje op de Noordwijk- se helft waarbij Bougrine goed weg kwam na een slaande be weging richting Noordwijk-aan- voerder Arnold Reinders. Een solo van Katwijker Mare Helder eindigde toen hij in het straf schopgebied zich met graagte liet vallen over het been van Ri an van der Niet. Het betekende een tweede gele kaart voor de Noordwijker en een strafschop die door Vincent Bon werd ver zilverd. Er volgde een massale opstoot die arbiter Kollee suste door voor rust te fluiten. Daarmee was het vuurwerk ook meteen over. Katwijk probeerde na rust de overtalsituatie uit te buiten, maar een laag tempo, onnoemelijk veel foute passes en een ijverige opponent die de opbouw ontregelde, maakten dat Noordwijk eenvoudig stand hield. Met paar uitvallen van Pitti en Cornelia kwamen de roodbroeken nog het dichtst bij een treffer al mocht Noordwijk niet klagen dat een handsbal van Reinders geen tweede Kat wijkse strafschop opleverde. „Bij elf tegen tien moet de bal snel rond gaan", doceerde Katwijk trainer John Eelman na afloop. „Maar de omstandigheden zoals het hobbelige veld en de wind hielpen niet. Daarom liepen we vast." Zijn collega Andries Wendt had niet helemaal vrede met de remise. „Voor rust ga je ervan uit dat je drie punten pakt en uiteindelijk moet je blij zijn met een punt." Kativijk: De Jong; Helder, L'Ami, Rob bers, Hensen; Pronk, Bon, Van der Ma- rel (68. Edetveen), Bougrine; Verkade (74. Molenaar), De Bie. Noordwijk: Korff; Van der Niet, Kor- bee, Bos, Scholten; Herpers (80. Bar- tels), Reinders, Van de Kolk; Cornelia, Van Dam (89. Elmahdadi), Pitti. HOOFDKLASSE A Katwijk - Noordwijk 1-1 (1-1). 9. Cornelia 0-1, 44 Bon 1-1 (strafschop) Toeschouwers: 1000. Scheidsrechten Kollee Rode kaart: 44. Van der Niet (Noordwijk, 2x geel). Nadat Tuinenburg na een Markense counter een inzet van Hasselbaink keurig pareerde en daarmee de hoop levend hield op in ieder ge val een punt, kwam Quick Boys langszij. Het moet het twintigste Katwijkse schot op doel zijn geweest. Glen van Dam kwam in de 87ste minuut na een kaats van Remco Torken vrij in het strafschopgebied en zijn verwoestende uit haal was Zeinstra wel te machtig. Via zijn been belandde de bal hoog in het doeL Het enige foutje van Arie van Rijn zorgde nog voor een angstig moment, maar Arnold Teerhuis schoot in blessuretijd met buitenkant links op de paal. Aandewiel: „We hebben veerkracht getoond, maar de vloek is nog niet opgeheven." Quick Boys: Tuinenburg; Van Dam, Schoneveld (63. Guyt), Hoek, Van Rijn; Van der Plas, Mussche, Van Bee- len; Timmermans (83. Beltman), Torken, Bak. Katwijk: De Jong 7 Van der Marei 5 Helder 6 68. Eden/een 7 L'Ami 7 Bougrine 6 Robbers 7 Verkade 6 Hensen 7 74. Molenaar Pronk 7 De Bie 7 Bon 7 Noordwijk: Korff 7 Reinders 7 Van der Niet 4 Van de Kolk 8 Korbee 7 Cornelia 6 Bos 7 Van Dam 7 Scholten 7 89 Elmahdadi Herpers 7 Pitti 7 Ter Leede - Kozakken Boys 3-0 (0-0). 51 Kal- kema 1-0, 90. Koers 2-0, 90+1. De Louw 3-0. Scheidsrechter: Kroon. Toeschouwers: 350 Ter Leede: Waasdorp Roest Van Zeist Hoogkamer Honsbeek Kalkema Jansen 7 Boekestijn 7 72. Bloemheuvel 7 Baddaou 7 61. Kramer 7 Blom 7 81. De Louw 7 Koers Marken - Quick Boys 1-1 (1-0). 21. Bank 1-0, 87. Van Dam 1-1 Rode kaart: 43 Aandewiel (trainer Quick Boys) Scheidsrechter: Kleiker. Toeschouwers: 1500. 6 Mussche 7 Van Beelen 7 Timmermans 7 83. Beltman 8 Torken Rijnsburgse Boys - Volendam: 4-0 (2-0). 16 El Jacobi e.d. 1-0, 36. De Graaf 2-0, 70. Cha rité 3-0, 89 Redel 4-0. Scheidsrechten Hoon- hout. Toeschouwers: 500. 7 Van Wijk 7 Schnater 7 De Graaf 7 Charité 8 Ketting 7 67. Van de Vijver Rijnsburgse Boys: Hegie Star Onderwaater 27. Redel Van Lochem Van Berkum Van de Berg Excelsior Maassluis - FC üsse 1-0 (l-O). 40. Vermaas 1-0. Scheidsrechter: Parmessar. Toe- 300. 7 Emanuelson 5 Winter 7 Van Wïeringen 6 Opdam 5 Linger Janssen Goulooze Van Leeuwen Naarendorp Scheveningen - Hoek 1-5 (0-5) 1. Langeveld 0-1, 2. Van Oost 0-2, 7. Van Oost 0-3, 20. Van Oost 0-4, 31. Van Oost 0-5, 46. Escalona 1-5. Scheidsrechter: Sanou. Rode kaart: 23. Kene- pa (Scheveningen). Kloetinge - Capelle 1-1 (0-1). 37. Roeland 0- 1, 90+4. De Munnik 1-1. Scheidsrechter: Schaap. Topscorers Hoofdklasse A: 1. Van Oost (Hoek) en Charité (Rijnsburgse Boys) 14 doelpunten, 3. Cornelia (Noordwijk), Tor ken (Quick Boys) Roeland (Capelle) 12 doelpunten, 6. Hasselbaink (Marken) 11 doelpunten, 7. Kalkema (Ter Leede) 10 doelpunten, 8. De Groene (Kloetinge), Van Dam (Noordwijk) 9 doelpunten, 10. De Valk (Kloetinge) 8 doelpunten. Programma volgende week: Capelle - Hoek, Kloetinge - Katwijk. Kozakken Boys - Marken, FC Lisse - Ter Leede, Noordwijk - Rijnsburgse Boys, Quick Boys - Scheveningen, Volendam - Excel sior Maassluis. katwijk - Hij had zich een leu kere honderdste wedstrijd voor Katwijk voorgesteld. Vincent Bon werd vooraf in de bloemen gezet, hij scoorde vanaf elf me ter de enige Katwijkse treffer en hij werd door de eigen suppor tersclub uitgeroepen tot speler van de wedstrijd. Toch hield de Amsterdammer er geen goed gevoel aan over. „We speelden heel matig. Concentratie en scherpte waren ver te zoeken. De sfeer tussen beide ploegen viel nog wel mee, maar er waren wel erg veel overtredingen die tot irritatie leidden. Het is ook moeilijk en eigenlijk niet leuk om zo'n wedstrijd te spelen, ge zien de omstandigheden." Aanvoerder Bon stopt aan het einde van het seizoen bij Kat wijk. Zijn totaal kan dus maxi maal oplopen tot 107 duels in het oranje. De kok gaat meer tijd en aandacht besteden aan het restaurant dat nu nog wordt be stierd door zijn ouders. Een groot spandoek met de tekst Vincent. Je moet blijven' en een soortgelijke spreuk op T- shirts van jonge supporters kun nen Bon niet vermurwen. „Het doet je natuurlijk wel wat als je dat ziet, maar mijn besluit is de finitief." door Maarten Dekker sassenheim - Het moet erg raar lopen wil Ter Leede nog kampioen worden, maar het kén ook raar lopen. Met toch nog een heel klein beetje hoop op een onverwachte apotheose, gaan de Sas- senheimers de slotfase van de competi tie in. Het grillige verloop van de wed strijd tegen Kozakken Boys (3-0) kan die hoop alleen maar versterkt hebben. Twee weken eerder liepen ze nog rond als scholieren die keihard zakten voor hun eindexamen, de voetballers van Ter Leede. De ploeg verloor toen de topper tegen Quick Boys en daarmee ook de aansluiting in de race om het kampioenschap. Het duurde even voordat de Sassenheimers die teleur stelling te boven waren. Trainer Arie Lagendijk moest in de dagen ema heel veel moeite doen om zijn spelers weer scherp en gemotiveerd te krijgen. Voor al op de trainingen ging het er slapjes aan toe. Het bekerduel met TOGR was daarom een welkom intermezzo voor Ter Leede, een partijtje om weer 'fris in het hoofd' te worden, voordat de com petitie werd hervat. Dat lukte, zo bewees de wedstrijd tegen Kozakken Boys. De verdedigers van Ter Leede oogden rustig en zelfverzekerd, de middenvelders werkten hard en voorin werd vlijtig gecombineerd. In de eerste helft domineerde de thuisclub, maar tot kansen leidde dat niet, omdat de voorbereidende acties telkens te ver werden doorgevoerd en ook omdat de Sassenheimers tegen een stormachtige zuidwester moesten opboksen. Kozakken Boys was voor rust het dichtst bij een doelpunt. Mark Noor- lander schoot een vrije trap keihard te gen de paal, buiten bereik van Thomas Waasdorp. De keeper van Ter Leede zweefde even later fraai naar de boven hoek om een schot van Guido Basti- aanse weg te tikken. Het tweede bedrijf leek ideaal te verlo pen voor de rood-gelen. Patrick Kalke ma zette Ter Leede vijf minuten na de pauze op voorsprong (met een strak schot in de linkerhoek) en daarna kwam het elftal van Lagendijk geen moment in de problemen. Het perfecte scenario duurde veertig minuten, toen kreeg het een onverwachte wending. Een slap schot van de bezoekers kwam op de schoen van Mark Jansen en kaatste vervolgens tegen diens hand. De scheidsrechter zag er hands in en beloonde Kozakken Boys met een straf schop. Alles wat Ter Leede was, hief op dat moment de handen ten hemel, om ze een paar tellen later juichend in de lucht te steken: Waasdorp pakte de door Mark Santegoets slap ingeschoten bal klemvast. Die misser sterkte Ter Leedes vertrou wen in een goede afloop en tegelijker tijd brak het moreel bij Kozakken Boys. De bezoekers blonken toch al niet uit in strijdlust en na de verprutste penalty liepen ze geen meter te veel meer. Ter Leede profiteerde gretig van de ruimte die daardoor ontstond. Robin Koers miste de eerste grote kans en Carlo van Zeist kopte een ideaal genomen hoek schop van Dennis Kramer voorlangs. Hef einde aan de onzekerheid kwam pas in de laatste minuut, toen Koers ge heel vrijstaand kon scoren. Een minuut later maakte invaller Martin de Louw de cijfers zelfs nog mooier. „Het kan gek lopen, dat zag je in deze wedstrijd", zei Lagendijk. „Als je dat in ogen schouw neemt, zijn we nog niet lans loos voor de titel. Natuurlijk, we heb ben het niet in eigen hand, maar zo'n ontknoping als vandaag is wel een mo tivatie om door te gaan." Ter Leede: Waasdorp; Roest, Van Zeist, Hoog kamer, Honsbeek; Kalkema, Jansen, Boekestijn (72. M. Bloemheuvel); Baddaou (61. Kramer), Blom (81. De Louw), Koers.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17