Feyenoord vermorzelt kleine broer SPORT 3 Sublieme penalty Mateja Kezman De clown is een echte prof geworden Excelsior heeft niets in te brengen Bloemen voor de vrouw van trainer Jans echte generale por Valencia inc ia - Valencia kende za- lag een slechte generale ir het Champions League- I van morgen met Ajax. De I ?rend landskampioen ver- l voor eigen publiek met 1-0 Atletico Madrid. Carlos Ag- i ra maakte in de 73e minuut inige treffer. Het verschil sen Valencia en Real Madrid I op naar vijf punten. De loper deklasseerde in het ei- 1 Santiago Bernabeu mid- inioter Racing Santander vi 14-1 en kwam op 51 punten, celona speelde voor eigen iliek met 1 -1 gelijk tegen adolid. erre maakt n honderdste 1' terdam - Pierre van Hooij- I ik heeft in het duel tussen e enoord en Excelsior (6-2) 0 honderdste doelpunt in de fo livisie gemaakt. De aanval- lenutte in zijn vijftigste op- et en voor de Rotterdamse ia i in de hoogste klasse in de minuut een strafschop. In 15e minuut scoorde hij voor 9e keer. iii iltic verslaat jasgow Rangers ettfcow - De titelrace in de Dtse voetbalcompetitie werd 't rdag nieuw leven ingebla- 'd Celtic versloeg stadgenoot h gow Rangers met 1-0 en el leinde het verschil, met nog inhaalduel voor de boeg, li Irie punten. Hartson beslis- ielet duel in de 57e minuut 1 at de spits uit Wales eerder n t opgelegde kansen had ge- Rangers had slechts één n erlander in de basis: Fer- cido Ricksen. v. >n beslissing bekerderby ■n - Arsenal en Chelsea en op herhaling om te be- 1 t|en wie naar de halve finale iet Engelse bekertoernooi De Londense ploegen len elkaar in een spectacu- 'evecht in evenwicht (2-2). ipard behoedde Chelsea een late treffer voor de uit deling. ng naar jkenhuis maandag 10 maart 2003 entus blijft de leiding el i - Juventus heeft met een rig uwde zege op Udinese de uit ositie in de Italiaanse serie nt louden. Trezeguet maakte go linuten voor tijd de bevrij- s e treffer voor de ploeg uit e Omdat Intemazionale rie !-l won van Bologna, bleef lerschil tussen de twee ti- i Hhdidaten drie punten. De eeeinse derby tussen AS Ro- séi Lazio eindigde onbeslist: milet Jaap Stam in de basis koèi Lazio al na 8 minuten op stéprong door Stankovic. lark'oor tijd redde Cassano eiMUnt voor AS Roma. fern steviger eerste plaats VVJ Chen - Bayem München I de koppositie in de Duitse etitie verder verstevigd, ïlvoudig landskampioen "luis met 3-0 van Bayer tusen. Titelverdediger sia Dortmund ging bij sia Mönchengladbach 4 0 onderuit en zag de ach- 00i>nd op Bayem München pen tot dertien punten. !rdam - Feyenoorder ig-Gug Song laat in het zie- luis zijn gekwetste achilles- bekijken. De Zuid-Kore- leek hersteld van de blessu- aar moest zich zaterdag |weer afmelden voor de bijzijn ploeg gewonnen wed- ït d tegen Excelsior (6-2). Me- n$i onderzoek moet uitwij- it er nu precies met de lespees van Song aan de jerenveen ejug bij af uc door Marcel van der Kraan Rotterdam - Een paar weken ge leden riep Bert van Marwijk dat Feyenoord bij vlagen het mooiste voetbal van Nederland speelt. Door sommigen werd een beetje meesmuilend gereageerd op die uitspraak, omdat de Rotterdam mers een straatlengte achter lig gen op koploper PSV. Maar mis schien komt het inderdaad nog goed met Feyenoord. Het elftal blaakt van zelfvertrouwen en liet dat zaterdagavond in de derby tegen stadgenoot Excelsior (2-6) zien. Van Marwijk mag zich nu in elk geval op de borst slaan dat Fey enoord de meest aanvallende en productieve ploeg van de Ne derlandse competitie vormt. Met de 'veegpartij' op Woude- stein knalde de teller voor dit seizoen door de zestig heen, ter wijl er nog elf duels op het pro gramma staan. Als Feyenoord in hetzelfde tempo zou doorgaan zou men zelfs in de buurt van de magische grens van honderd goals kunnen komen. Elke andere club zou daarmee waarschijnlijk kampioen wor den, maar Feyenoord zit nu eenmaal met het gegeven dat de verdediging net zo makkelijk wordt gepasseerd als die van RKC, FC Utrecht, Willem II of Vitesse. Feyenoord scoort meer doelpunten dan Ajax, dat dit sei zoen zo geprezen wordt om zijn aanvallende kwaliteiten. De Am sterdammers hebben er 60 ge maakt, Feyenoord 61 en PSV voorlopig 56. In Eindhoven heb ben slechts 11 tegentreffers de ploeg van Hiddink echter fier aan kop gebracht en gehouden, waar Feyenoord er al 28 achter de oren van eerst Zoetebier en nu Lodewijks heeft zien gaan. Zelfs bij een van de makkelijkste karweitjes van de Stadionclub, moest Lodewijks toch weer twee keer de bal uit het net halen. Die foutjes in het elftal zaten Van Marwijk na de derby daarom best dwars. Hij weet dat Van Hooijdonk, Van Persie, Buffel en Kalou op dit moment de pan nen van het dak spelen, maar dat er achterin steevast wat mis gaat. Van Marwijk: „We zijn be zig aan een prachtige serie, maar individuele fouten zorgen er steeds weer voor dat we doel punten weggeven." Vooraf was Excelsior-Feyenoord een heel interessante confronta tie, vooral omdat over een paar maanden sommige talenten de overstap van Woudestein naar de Kuip weer willen maken. Daarvoor was dit dus een prachtig moment voor een tus senrapport. De bijna naïeve ma nier waarop een aantal Excelsi- or-spelers zich etaleerde en het gemak waarmee Feyenoord over de kleine broer heen denderde, geven echter aan dat het gros van de spelers deze zomer nog niets aan de overkant van de Maas heeft te zoeken. De jeugdige talenten van Excel sior deden het tot aan de win terstop fantastisch in de eredivi sie, maar krijgen nu in de gaten wat het verschil is tussen jon gens en kerels in het profvoet bal. Met tien geleende, ge huurde of tijdelijk overgenomen Feyenoorders in de basis kon Excelsior niet langer dan twaalf minuten overeind blijven. Daar na maakte Robin van Persie, de beste man op het veld, met een van zijn vele fluwelen bewegin gen die avond de eerste van een half dozijn Feyenoord-goals. Ook Thomas Buffel stijgt boven zijn generaüegenoten uit en groeit in rap tempo door naar een hoger niveau. Na Van Persie knalden Buffel (twee keer), Van Hooijdonk (ook twee keer, een vrije trap en een strafschop) en Kalou nog raak. Tussendoor was er weerwoord van Gill Swerts (1- 2) en Brett Holman (2-4), maar Excelsior kon zich nooit echt in de strijd mengen. EXCELSIOR: Varkevisser; Buys (46. El Hamdaoui), Olfers, De Haan en Bas tos: Swerts, Kim, Boutahar en Mtiliga; Lopes en Pinas (45. Holman). FEYENOORD: Lodewijks: Emerton, Van Wonderen, Gyan en Paauwe; Bos- velt, Acuna, Buffel en Van Persie: Ka lou (80. Lurling) en Van Hooijdonk. Mateja Kezman Is gevloerd. Hij zal zelf op zeer fraaie wijze de penalty benutten. Foto: ANP/Koen Suyk Topscorer van Nederland maakt het verschil bij PSV door Henk van Weert eindhoven - Hij had nog nooit van Antonin Panenka gehoord. Vragende ogen, voorzich tig lachje. Panenka-penalty? Mateja Kezman was nog niet geboren toen de Tsjech zijn beroemde strafschop benutte in de EK-fina- le tegen West-Duitsland in 1976. Rustige aanloop, superieur stiftje door het midden, bal tegen het net. Sepp Maier lag hulpeloos op de grond. Het schijnt geen kunst te zijn als je met 5-0 voor staat. Maar Panenka deed het onder immense spanning in de eindstrijd van het EK, dat verrassend werd gewonnen door Tsjechoslowakije. Luc Nilis nam met zo'n penalty afscheid van PSV. Toen stond er niks op het spel. PSV- NEC was zaterdagavond geen EK-finale, maar in deze fase van de competitie is elke wedstrijd belangrijk voor een ploeg die kampioen wil worden. Op het bord stond nog de 0-0 toen Mateja Kezman door Hesp onderuit werd getrok ken: strafschop. De Serviër ging zelf achter de bal staan. Rus tige aanloop, superieur stiftje door het mid den, bal tegen het net. Dennis Gentenaar lag hulpeloos op de grond. PSV won uiteindelijk met 2-1 van NEC door een doelpunt van Mark van Bommel, nadat Schuurman eerst nog met een prachtige trap gelijk had gemaakt, na een foutieve uit worp van de Eindhovense keeper Ronald Waterreus. De wijze waarop Kezman de strafschop nam zegt veel over hoe Nederlands topsco rer momenteel in zijn vel zit. Met een ge middelde van exact één doelpunt per wed strijd is hij op weg om Ruud van Nistelrooy als PSV-topscorer van de afgelopen jaren (31 treffers) te achterhalen. Beter dan dit seizoen was hij nog niet bij PSV. Dat hij überhaupt een strafschop nam, was al niet zonder betekenis. Bij zijn komst naar Eindhoven, drie jaar geleden, ging Kez man er zonder meer van uit dat hij de man voor zulke momenten was. Bij Partizan Bel grado had hij ze er ook ingeschoten. Nadat hij op een verkeerd moment faalde moest Kezman echter een stap terug in de pikorde. Vaste PSV-schutter vanaf elf meter was hij daarna niet meer. Maar vanuit de spelers groep kwam een tijd terug de vraag of Kez man ze weer wilde nemen. Vorig jaar seizoen raakte hij in een dip. Heel PSV draaide moeizaam. Kezman scoorde te weinig en riep iets te vaak dat hij klaar was voor een grote transfer naar Italië. Dat viel slecht in de spelersgroep. Wie niet scoort moet niet opscheppen, luidt de regel van de kleedkamer. In die tijd liep Kezman wel eens eenzaam rond op De Herdgang. Dit seizoen is alles anders. Vanaf de eerste dag heeft hij het vertrouwen van Guus Hid dink. Dat geloof in zijn capaciteiten heeft Mateja Kezman weer in het zadel geholpen. De 23-jarige Serviër is in alles rustiger ge worden. Kalmer aan de bal, efficiënter in zijn acties, rustiger in zijn uitspraken over zijn toekomst. Hij zal best nog wel eens dro men over Italië, maar hij zegt er niets meer over. Hij geniet ook weer het vertrouwen van zijn medespelers. Kezman maakt dit seizoen het verschil voor PSV, zo vertolkt Ronald Waterreus de gevoelens van de groep. Ook buiten het veld is Mateja Kezman ver anderd. Vroeger kon hij wel eens bits reage ren op kritiek. Nu accepteert hij die. Of hij gaat in discussie. Hij spreekt intussen zeer behoorlijk Nederlands. Op het veld lijkt hij een macho van de Bal kan. Hij maakt nog altijd de gebaartjes naar zijn naam op het shirt als hij gescoord heeft. Af en toe haalt hij giftig uit naar een verdedi ger, zoals zaterdag naar Rob Wielaert. De gele kaart die hij kreeg kost hem een schor sing van een wedstrijd. Eenmaal van het veld, is Mateja Kezman de vriendelijkheid zelve. Arrogantie is hem vreemd, hij is eerder schuchter. Hij is altijd aanspreekbaar en immer bereid om een paar woorden te wisselen met een fan. Hij bezoekt ook wedstrijden van het tweede elf tal. Bij PSV geeft dat aan hoe verbonden een voetballer met de club is. PSV: Waterreus: Bögelund, Ooijer, Bouma en Lee; Rommedahl (64. Park), Van Bommel, Vogel en Gak- hokidze (89. Lucius); Leonardo (64. Vennegoor of Hesselink) en Kezman. NEC: Gentenaar; Wisgerhof, Hesp, Wielaert en Lei- wakabessy; Schuurman, Hersi, Goverdarica, Simr (57. Van Rijswijk) en Zonneveld; Tumba(77. Hristov). wuk - In de jacht op Euro- voetbal leed Heerenveen ticaal wijk kostbaar, mis- n wel fataal verlies. Tegen /e^streekse concurrent RKC n de Friezen zo opzichtig dat trainer De Haan sprak e slechtste wedstrijd sinds ptèmber. eblessure n Beukering FC Zwolle vreest dat I oorlopig niet kan beschik- isst>ver Jhonny van Beukering. 2,i m Vitesse gehuurde spits zaterdag in de eerste van de door zijn ploeg ver thuiswedstrijd tegen Ajax schijnlijk zwaar gebles- ,7( 1. Gevreesd wordt voor een inttirtje in de achterste kruis- Ajacied Steven Pienaar een kroonjuweel uit Zuid-Afrika door André Hoogeboom Amsterdam - Tegen Arsenal was Steven Pienaar tweemaal de held van de avond. Klein van stuk, maar in daden even groot als zijn directe tegenstander, de gelouterde Patrick Vieira. Mor genavond wacht tegen Valencia een nieuwe proeve van be kwaamheid voor de jonge Aja cied, wiens levensverhaal leest als een spannend jongensboek. Zijn moeder werkte in een printshop, waar T-shirts werden bedrukt. Van 's morgens vroeg tot laat in de middag. Zij moest immers vier monden voeden. Zijn vader heeft-ie nooit gekend. Hij kreeg een plastic voetbal om de tijd mee door te brengen en hem van het slechte pad af te houden. Want om hem heen in Johan nesburg regeerden corruptie en geweld. Steven Pienaar koester de het goedkope kleinood als een kostbare schat. Alle voetbal trucjes leerde hij ermee, tot de bal stuk gespeeld was. Op dat moment was hij al zo goed, dat iedereen met hem wilde spelen en hij zelf geen bal meer nodig had. „De mensen uit de buurt kwamen naar mijn wedstrijden kijken omdat ze wisten dat er een clown in Westbury voetbal de, die allemaal leuke trucjes kon uithalen." De clown in Steven Pienaar is verdwenen. Daarvoor in de plaats is een zelfbewuste prof voetballer gekomen, die de om slag heeft gemaakt van de ach terbuurten van Johannesburg naar de weelde van de ArenA. Twintig jaar is hij nog maar en al uitgegroeid tot een bescheiden vedette in de kleuren van Ajax. Hij praat zacht, fluistert bijna Steven Pienaar heeft al veel in terviews gegeven en het ging al tijd weer over zijn verleden. Over zijn harde jeugd in een één-ouder gezin in Zuid-Afrika, over de armoede, over het ge weld. „In Westbury barstte het van het talent", lacht hij nu even hartelijk. „Niet alleen voetbalta lent trouwens. Je had talentvolle bankovervallers, criminelen en vechtersbazen." Het levensverhaal van Steven Pienaar, hier in actie tegen FC Groningen, leest als een spannend jongens boek. Foto: Ron Pichel Maar ook voetballers. Voetbal was volksvermaak. „De gangs speelden wedstrijden tegen el kaar. Als je heel goed was, mocht je meedoen. Ik mocht meedoen. Maar er kwamen nooit scouts kijken, want dat was veel te gevaarlijk. Als je al van plan was te komen, werd je afgeschrikt door de verhalen in de kranten. Zuid-Afrika is een gevaarlijk land, Johannesburg is gevaarlijk en Westbury is heel gevaarlijk. Wapens werden er openlijk gedragen en gebruikt. Daarom gaf mijn moeder me die bal. Als ze aan het werk was, mocht ik niet buiten ons kleine veilige gebied. En om me te ver maken was ik met die bal aan het spelen." Hij lacht weer. Van de aanvan kelijke schroom om over zijn verleden te praten, is niets meer over. Terugkijkend op een grim mige jeugd haalt hij nog vol doende mooie herinneringen boven: „Ik ging altijd al om ze ven uur naar school, want dan had ik nog tijd genoeg om een potje te voetballen. En je moest zorgen dat je bij de besten hoor de, want dan mocht je op het mooiste veld spelen." Hij doorliep de basisschool, tot en met de achtste klas. Leerde lezen en schrijven en hield zich ver van het criminele milieu, dat zich zo verleidelijk aan hem ma nifesteerde. Een verkeerde stap was zo gemaakt, maar de bal hield hem staande. Zijn talenten brachten hem naar de South Af rican Soccer School of Excellen ce. Leren was het parool, voet ballen de praktijk. „Niemand gaf een cent om de lessen. We voet balden, voor de lessen, na de lessen, 's avonds en in het week einde. Ik raakte bewust van het feit dat het voetbal een paspoort was naar een ander leven." Ajax wierp de reddingsboei. Ste ven Pienaar belandde bij Ajax Capetown, al ging ook dat niet zonder slag of stoot. „De eerste keer werd ik afgewezen. Daar raakte ik enorm van in de put, ik was ervan overtuigd dat ik beter was dan de jongens die wel mochten." Van opgeven wilde hij niet weten en jaar later be hoorde middenvelder Pienaar, groen maar begiftigd met een overdosis talent, tot de keurtroe pen van het Zuid-Afrikaanse voetbal. De stap naar Amster dam was vanaf dat moment re latief klein. Hij speelde een juniorentoer- nooi in Groningen, en viel daar zo op dat hij een (jeugd)contract kreeg tot 2006. Een contract dat inmiddels is opengebroken en verbeterd. Want het gaat snel met Pienaar. Neem de uitwed strijd tegen Arsenal, waarin hij minstens zo goed was als Pa trick Vieira, een van de vedettes van Highbury. Herinner hem er aan en Pienaar relativeert. „Nee, ik vond dat niet mijn beste wed strijd. Dat was dit seizoen tegen Feyenoord." Hij woont nu in Diemen, in een flatje, samen met landgenoot Mofokeng. Het leven Nederland in het algemeen en Amsterdam in het bijzonder, bevalt hem goed. „Het is hier in ieder geval veili ger dan in Zuid-Afrika en de mensen zijn aardig. Amsterdam is ook een smeltpot van cultu ren en nationaliteiten en daar voel ik me wel in thuis. De over gang naar Nederland is minder schokkend geweest dan aanvan kelijk van huis naar het voetbal- internaat. Ik heb het daar de eerste drie weken erg moeilijk gehad. Maar ik bleef gefocust op dat ene doel en dat heeft me er doorheen geholpen." De ontwikkeling van de mid denvelder gaat gestaag door. Hij is leergierig en gretig. Net als toen, met die bal van plastic. Al leen is het speelse verdwenen. Ervoor in de plaats is een haast koel aandoende ambitie geko men, een ambitie die hij deelt met een heel nest aanstormen de jeugd in de ArenA. Van Van der Vaart tot Sneijder, van De Jong tot Ibrahimovic, die ook nog maar twintig is. Het leven lacht hem en zijn collega's toe. Als de zon schijnt, schijnt-ie niet alleen op mij. We zijn met z'n allen gretig, dat maakt deze groep zo speciaal." EREDIVISIE Excelsior - Feyenoord 2-6 (1-3). 14. Van Persie 0-1, 26. Buffel 0-2, 31. Swerts 1-2, 35. Van Hooijdonk 1-3, 50. Kalou 1-4, 86. Holman 2-4, 88. Buffel 2-5, 90. Van Hooijdonk 2-6 (strafschop). Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 3768. PSV - NEC 2-1 (1-0). 32. Kezman 1- 0 (strafschop), 53. Schuurman 1-1, 67. Van Bommel 2-1. Scheidsrech ter: Haverkort. Toeschouwers: 33.000. Gele kaart: Vennegoor of Hesselink, Kezman (PSV), Hesp (NEC). Willem II - FC Twente 1-2 (0-2). 8. Polak 0-1, 32. Cairo 0-2, 90. Sjoekov 1-2. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 13.450. Gele kaart: Wau (Willem II), Zomer (FC Twente). FC Zwolle - Ajax 0-5 (0-3). 15. Van der Vaart 0-1, 21. Ibrahimovic 0-2, 33. Van der Haar 0-3 (eigen doel punt), 58. Van der Vaart 0-4, 65. Ibrahimovic 0-5. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 5000. Gele kaart: Lobont, Galasek (Ajax). NAC Breda - De Graafschap 1-0 (1-0) 32. Bobson 1-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers-. 13.024. Gele kaart: Van Den Eede (NAC), Her mans, Bot (De Graafschap). RKC Waalwijk - Heerenveen 3-0 (1- 0). 14. Hoogendorp 1-0, 50. Corne- lisse 2-0, 79. Oost 3-0. Scheidsrech ter: Wegereef. Toeschouwers: 6350. Gele kaart: Petrovic (RKC Waalwijk), Venema (Heerenveen). Vitesse - FC Utrecht 1-4 (0-2). 21. Kuijt 0-1, 31. Vreven 0-2, 53. Kuijt 0-3, 78. Peeters 1-3, 84. Roiha 1-4. Scheidsrechter: Luijten. Toeschou wers: 22.800. Gele kaart: Stefanovic, Theo Janssen, Cornelisse (Vitesse), De Jong, Zuidam (FC Utrecht). FC Groningen - RBC Roosendaal 1-0 (0-0). 64. Drent 1-0. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 11.940. Gele kaart: De Graaf, Oliseh, Van Wan- rooij, Keiler, Tininho (RBC Roosen daal). Topscorers: 1. Kezman (PSV) 23, 2. Van Hooijdonk (Feyenoord) 16, 3. Buffel (Feyenoord), Kuijt (FC Utrecht) 13, 5. Perez (AZ), Ibrahimo vic (Ajax) 10, 7. Mido (Ajax), Soetaers (Roda JC), Van der Vaart (AjaxX Hoogendorp (RKC) 9. Programma: woensdag: De Graaf schap - FC Utrecht; zaterdag: De Graafschap - RKC Waalwijk, SC Hee renveen - FC Twente, Roda JC - NAC Breda, Vitesse - PSV, FC Zwolle - RBC Roosendaal; zondag: Ajax - Ex celsior, AZ - FC Utrecht, FC Gronin gen -Willem II, NEC - Feyenoord. groningen/gpd - Mevrouw Jans krijgt vandaag een bosje bloe men van haar man. Belofte maakt immers schuld. Haar echtgenoot, de trainer van FC Groningen, zegde het ruikertje toe voor het geval zijn club ein delijk boven de degradatiestreep zou geraken. Gisteren was het zover. Voor het eerst dit seizoen staat FC Gro ningen niet meer in de gevaren zone. De overwinning op RBC was heel mager (1-0), maar le verde net zo vrolijk drie punten op als de 4-0 overwinning op Zwolle, van vorige week. En dus staat FC Groningen nu vijftiende op de ranglijst, met evenveel punten als de nummer veertien, Vitesse. Uitgerekend tegen die ploeg uit Arnhem begon de ellende deze competitie. In het Oosterpark werd het 2-1 voor Vitesse, en daarna ging het heel lang slecht met FC Groningen. Na acht wedstrijden moest trainer Dwight Lodeweges het veld rui men. Ron Jans kwam, de man die als trainer in het betaalde voetbal alleen ervaring had opgedaan als assistent bij Emmen. Er was dus scepsis. Ook onder Jans ging de eerste wedstrijd (thuis tegen Feyenoord) verloren. Maar daarna kwamen de punt jes toch langzaam binnen. Gisteren was het eindelijk zover. Heel Groningen was zich er van bewust dat een overwinning op RBC een plaats boven de fatale scheidslijn zou betekenen. Uiteindelijk slaagde de machts greep in de onderste regionen. Niet omdat FC Groningen beter was dan RBC, maar omdat de noordelingen meer geluk had den, en kunnen beschikken over Martin Drent. De reusachtige spits begon wegens een ham stringblessure op de bank, maar kwam na iets minder dan een uur toch in het veld. Hij maakte meteen het verschil. Een mi nuutje of tien was de thuisploeg beter dan RBC en aan het einde van die periode, in de 64ste mi nuut, kopte hij een hoekschop werkelijk snoeihard binnen. PSV 23 19 3 1 60 56-11 Ajax 23 16 5 2 53 60-21 Feyenoord 23 15 4 4 49 61-28 RKC 23 11 4 8 37 26-27 Roda JC 23 10 6 7 36 37-32 NEC 23 10 6 7 36 29-29 FC Utrecht 22 9 8 5 35 33-26 NAC 23 8 9 6 33 28-22 Willem II 23 9 4 10 31 35-33 AZ 23 8 5 10 29 34-52 Heerenveen 23 7 7 9 28 37-37 FC Twente 23 6 9 8 27 26-33 RBC 23 7 4 12 25 24-35 Vitesse 23 5 5 13 20 22-32 Groningen 23 5 5 13 20 23-35 Excelsior 23 4 7 12 19 27-45 FC Zwolle 23 4 4 15 16 19-51 Graafschap 22 3 5 14 14 20-48 EERSTE DIVISIE TOP/Oss - FC Den Bosch 1-2 (1-2). 1. Van de Laak 0-1, 8. Onyeike 1-1, 43. Van de Laak 1-2. Scheidsrechter: Schenkels. Toeschouwers: 2335. Ge le kaart: Van de Laak,. Brazil, Plum (FC Den Bosch). Topscorers: 1. De Groot (Emmen) 23, 2. Koevermans (Sparta) 18, 3. Plat voet (Heracles Almelo) 17, 4. Bruin (Cambuur Leeuwarden) 15, 5. Stroe ve (AD0 Den Haag), Van de Laak (FC Den Bosch) 14, 7. Weerman (Veen- dam) 13, 8. Jansen (FC Den Bosch), Holwijn (Stormvogels/Telstar) 12. Programma: vandaag: Haarlem - He racles Almelo; vrijdag: AD0 Den Haag - Telstar/Stormvogels, FC Den Bosch - Emmen, FC Dordrecht - Helmond Sport, FC Eindhoven - TOP/Oss, For- tuna Sittard - Cambuur Leeuwarden, Haarlem - Go Ahead Eagles, MW - Heracles Almelo, BV Veendam - Sparta, VW - FC Volendam. DenHaag Emmen Heracles Volendam Helmond Sp. Den Bosch GA Eagles Cambuur L. TOP Stormv. Eindhoven Sparta Veendam Haarlem MW VW Dordrecht Fortuna S. Periode 3: DenHaag Emmen Helmond Sp. Den Bosch Heracles Volendam Stormv. Eindhoven MW TOP GA Eagles Sparta Cambuur L. VW Dordrecht Fortuna S. Haarlem Veendam 22 18 2317 2214 2314 2313 2213 23 11 23 10 2 2 56 54-13 3 3 54 48-22 3 5 45 51-29 2 7 44 44-31 4 6 43 53-34 3 6 42 5 7 38 2 11 32 4 10 31 2 12 29 5 11 26 4 12 25 5 12 23 4 1Z22 5 IT20 4 14 19 4 14 19 7 14 13 40-22 46-38 40-44 34-44 25-32 24-33 36-46 28-43 19-41 20-33 26-45 23-43 19-37 5 1 0 16 8- 1 5 1 1 16 12- 5 4 2 1 14 12- 9 4 1 1 13 10- 2 4 1 1 13 9- 4 4 1 2 13 14- 7 4 1 2 13 10- 9 3 2 2 11 7-6 3 1 3 10 9- 7 2 2 3 8 9-10 2 2 3 8 10-14 2 2 3 8 6-10 2 1 4 7 10- 9 1 3 3 6 5-8 1 2 4 5 4-9 0 4 3 4 2-7 1 0 5 3 2-10 0 1 6 1 3-15

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15