Romme na'watjesrace' met vakantie Lekker opwarmertje voor Ajax i ÊM BV Leiderdorp zoekt toenadering tot Grasshoppers Angenent mag tien kilometer rijden op WK afstanden j^gendorp u pt nog op Ajax rksen krijgt >;Dubai schok «1 zijn leven SPORT lo maart 2003 r zit weer leven Formule 1 noord dert over rlsior heen ter/Verkerk liezen finale ■each - Raemon Sluiter Verkerk zijn er afge- ht niet in geslaagd het eltoemooi van Delray 'j 1 op hun naam te schrij- 1 JRet Nederlandse tennis- jerloor in de finale met 5-7 t! 7 van het Indiaase/Servi- ioppel Leander Paes en i dZimonjic. stelt zichzelf discussie j - Mike Snoei lijkt gis- 5. jdag in de verloren wed- "tegen FC Utrecht (1-4) i liet laatst als trainer bij Vi- 1 op de bank te hebben ge- 3 De debuterend oefen- o, er stelde zijn positie on- Jlijk na de nederlaag ter 5 jtsie. „Ik moet er heel diep o. iadenken of er nog mu- 1 izit" Voordat Snoei zijn 6 faken in het openbaar j had hij de spelers van zijn 7 Hens op de hoogte gesteld. 2 liner, zichtbaar geëmotio- 0 wilde verder niet al te 1 zijn uitspraken ingaan. 7 nu heel diep nadenken e toekomst op korte ter- 3 n ruggespraak houden i e juiste mensen." iniK - Hij was vereerd met 6' angstelling, maar het 'o, Isnog) niet doorgaan van delijke overstap naar Ajax i5' en invloed gehad op het '2 in Rick Hoogendorp. De Ier van RKC Waalwijk i& e gisteren tegen Heeren- 11 ewoon de score: „Ik zit 3g j)ed, maar ik blijf hopen 5 El" Tot vrijdag bestaat de ijkheid dat de Amster- 52 ers Hoogendorp oveme- 18 lij was de beoogde ver- van Mido, die zo goed 3öker naar Celta de Vigo ver- ^4IKC wil Hoogendorp al- opkopen, niet verhuren. 31 - Heel soms komen fantasieën uit Golfer Jan Derksen moest het week dinsdag nodig zeg- ij een groot aantal af- wegens de oorlogs in Irak mocht hij als .os' reserve aan de Desert in Dubai meedoen. „Ik Woods wel een foto met de beker", grap- -jarige Nijmegenaar. stomme verbazing kon gisteren inderdaad po- de prestigieuze trofee, r een winstpremie van .000 euro. In zijn voor at 82 Tourwedstrijden in- ,20ïde hij slechts 188.537 eu- :®füngeld- ,131de grootste schok m mijn stamelde hij nadat zijn gjvreugdetranen waren op- '!oilgd. „Vrijwel alles lukte Dubai. Vorig jaar dacht ik 45j« ik nooit een toernooi '.2$ Europese Tour zou win- i ^lbetwiste nummer 1 van 3Ctreldranglijst, de Ameri- J q Tiger Woods, liet bij de '7C Classic een startgeld van '■3')en dollar liggen. De num- oEmie Els, was wel in Du- 3 led: gisteren zijn titel koel jongeren. Derksen was 5 gén slotronde van 65 sla- i.8«ven onder par, echter een apart „Hij kwam uit het if, n heeft me verslagen", 3 2litte Els, die dit prille sei- \2 grote toernooien op 35rtam schreef. '°tn, die met zijn sensatio- ige zijn kostbare Europese art tot en met 2005 veilig >egon aan de laatste ron- ledeeld zevende, drie sla- iter de leiders Els, For- Lynn. Met birdies op de zesde, achtste en tiende toop de vastberaden Ne der dichterbij. „Ik heb Moment op het scorebord legde hij uit „De wist goed bezig was, maar hoe tesefte ik pas bij mijn laat- door Gijs van Oosten heerenveen - Met een, in zijn woorden, 'watjesrace' draaide Gianni Romme gistermiddag in Heerenveen zijn eigen nek om. Op de laatste vijf kilometer van het wereldbekerseizoen kon de Brabander mentaal de pijn van het schaatsen niet meer verdra gen. Het succesjaar van Romme als allrounder eindigde voor hem als specialist op de lange afstan den in droefenis. Het wereldkampioenschap af standen in Berlijn - vrijdag, za terdag en zondag - volgt Rom me, voor het eerst sinds de in voering in 1996, tandenknar send vanachter de televisie. Niet de Europees en wereldkampi oen allround, maar Carl Verheij- en, Bob de Jong en Jochem Uyt- dehaage zullen komend week einde op het WK afstanden de vijf kilometer rijden. Als het bij mij even niet goed gaat", zei Romme over zijn vijfde plaats in 6 minuten en 36,46 seconden, „dan is het klets, in één keer klo te." Hij zocht de oorzaak van zijn fa len bij zichzelf. Fysiek, zei hij, was hij volledig in orde, maar mentaal had hij verzaakt. Na het winnen van het WK allround in februari had Romme het sei zoen 'in z'n kop afgesloten'. Romme meldde zich na zijn ze getocht in Göteborg met griep af voor de wereldbekerwedstrijd in Baselga een week later. Daarna kostte het hem veel moeite het seizoen nog een paar weken te verlengen tot het WK afstanden van komend weekeinde. Rom me: „Ik kon niet meer door rammelen. Ik vond het moeilijk om me weer te moeten bewij zen." Die geestelijke blokkade uitte zich gisteren in de race tegen Bob de Jong. De Leimuidenaar - zoals vaker, tweede - ging Rom me na 3300 meter voorbij en versloeg zijn voormalige plaag geest met zeven seconden. „Ik voelde, toen ik naar de start ging al, dat ik niet super zou zijn", al dus Romme. „De kon het knopje niet omzetten." Jochem Uytdehaage won de vijf kilometer overtuigend in 6.27,42, voor de gedegen stayers Bob de Jong (6.29,48) en Carl Verheijen (6.31,56), de winnaar van het gecombineerde wereld bekerklassement over vijf en tien kilometer. Daarmee toonde de olympisch kampioen, drie weken geleden in Baselga ook al winnaar, aan zijn vormcrisis te boven te zijn. Op weg naar het WK afstanden behoort Uytde haage tot de favorieten op de vijf kilometer. Normaal gesproken zou dat ook het geval zijn op de tien kilome ter, maar de complexe selectie criteria van de KNSB weerhou den Uytdehaage van een start op de langste afstand. De leden van de commissie topsport, ge vangen in hun eigen regels, be sloten marathonrijder Henk An genent te selecteren. Op grond van de regels en de vrije inter pretatie van het begrip vormbe houd. Angenent had in de woorden van de commissie, na zijn derde tijd op de enige tien kilometer van het seizoen in november, 'het traject in zijn geheel afge legd'. Het werd gisteren pas dui- SP0nsOr o.loVjd* BlnSoY.otrtr.. f ^egon Gianni Romme zoekt met coach Jac Orie naar een verklaring voor zijn falen: .A's het bij mij even niet goed gaat, dan is het klets, in één keer klote." Foto: ANP/Vincent Jannink delijk dat Uytdehaage, die met 0,14 seconden in die bewuste race van Angenent had verloren, nadien geen rol meer had ge speeld in de kwalificatie voor de tien kilometer op het WK afstan den. „Het was wel zo netjes ge weest als de commissie dat eer der aan hem had verteld", zei zijn coach Gerard Kemkers. Omdat Angenent in de ogen van de commissie topsport twee we ken terug had voldaan aan de subjectieve eis van vormbe houd, was de weg voor Uytde haage, die de laatste weken naar een grote vorm groeit, afgeslo ten. Commissielid Jos Valentijn er kende dat de regels in dit speci fieke geval wel rekening houden met vormbehoud, maar niet met een sporter die herstelt na vormveriies. „Dat is een leemte in de regelgeving." Jochem Uytdehaage was het met de gang van zaken niet eens („Als ik een goede vijf rijd, dan rijd ik ook een goede tien"), maar voelde er weinig voor om energie in de oeverloze discussie te stoppen „Het probleem is dat de commissie niet had voor zien dat een buitenstaander uit de marathon zich met ons zou kunnen meten Henk Angenent is een bijzonder gevaL Hij rijdt een goede tien, maar geen goe de vijf" Angenent, de winnaar van de Elfstedentocht in 1997, had twee weken geleden voor zichzelf al de conclusie getrokken dat hij vormbehoud had getoond. „Het was een vlakke race in een ac ceptabele tijd onder moeilijke omstandigheden Ik heb ook na de race van Jochem niet getwij feld. De afspraken waren voor iedereen duidelijk." Uytdehaage rest niets anders dan zich te richten op de vijf ki lometer op het WK afstanden van komende vrijdag. Gianni Romme zal zich de komende dagen moeten verzoenen met het feit dat zijn seizoen voorbij is. Romme: „Een rare gewaar wording. Ik kan het nu nog geen plek geven." Simpele zege op zwak FC Zwolle in voorbereiding op duel tegen Valencia Rafael van der Vaart wurmt zich tussen de Zwolle-verdedigers Karlsen (links) en Doesburg door. Foto: ANP/Toussaint Kluiters zwolle/anp - Na afloop van een aangenaam bezoekje aan een ontstellend zwak FC Zwolle (0- 5) won bij Ajax zaterdagavond de blijdschap het uiteindelijk van de algehele verbazing. Nog verwonderd over het enorme gebrek aan tegenstand consta teerden de Amsterdammers dat ze zich met het oog op de ont moeting met Valencia van mor gen geen betere tegenstander hadden kunnen wensen. De heersend landskampioen hoefde zich nauwelijks in te spannen en bleef vlak voor het belangrijke duel in de Cham pions League gevrijwaard van nieuwe blessures. Meegenomen was ook dat niemand meer rep te over een spitsenprobleem waarmee de club na het ge dwongen vertrek van de verban nen Mido ook naar eigen zeggen worstelde. De weer van een blessure her stelde Rafael van der Vaart en Zlatan Ibrahimovic scoorden tweemaal. Het beoogde spitsen- koppel voor het duel met Valen cia kreeg hulp van Albert van der Haar die zijn eigen doelman met een slap schotje passeerde. FC Zwolle, vorige week nog te zwak voor FC Groningen (4-0), deed tegen Ajax bijna alles fout wat het fout kon doen. Spelers die eigenlijk niet meer verder willen met de huidige trainer Peter Boeve, maakten voor de tweede keer binnen een week opzichtig duidelijk dat ze zelf ook veel voor het hoogste ni veau tekort komen. Ondanks het gebrek aan enige tegenstand was de succesvolle oefenmeester in de aanloop van de ontmoeting met Valencia toch weer iets wijzer geworden. „Hatem Trabelsi is geen rechts half maar rechtsback", oordeel de hij. „Daarom heb ik hem in de tweede helft ook een linie te ruggehaald. Bij een gebrek aan buitenspelers kunnen Ibra himovic en Van der Vaart een goed aanvalskoppel vormen." De kans is levensgroot dat Ajax tegen Valencia opnieuw breekt met de traditie van aanvallend voetbal met buitenspelers. Al min of meer vooruitlopend op het treffen met de Spanjaarden speelden de Amsterdammers op bezoek bij het zwakke FC Zwolle met slechts één diepe spits. Ibrahimovic kreeg hulp van Van der Vaart. De zijkanten bleven onbemand. Maxwell mocht op links doorkomen, Trabelsi en na rust Steven Pienaar op rechts. Laatstgenoemde kreeg een. helftje rust Galasek staat niet ter discussie als middelste middenvelder. Hij krijgt tegen Valencia hulp van Wesley Sneijder of de tegen FC Zwolle slordig spelende Nigel de Jong. De achterste linie zal nor maal gesproken door Hatem Trabelsi, Cristian Chivu, Petri Pasanen en John O'Brien wor den gevormd. „Een uitstekend stel", sloot de verliezend trainer Peter Boeve van de verliezende en door blessures geplaagde ploeg af. „Het was de reus tegen klein duimpje met een pleister. FC ZWOLLE: Boer Doesburg, Van der Haar, Marco Roelofeen en De Ridder (77. Blom); Promes, Van Steeg, Karl sen, Schops (46. Ravensbergen) en Lim-Duan; Van Beukering (24. Cvet- kov). AJAX: Lobont: De Jong (46. Pienaar). Pasanen, Chivu en O'Brien; Trabelsi. Galasek. Sneijder (73. Wïtschge) en Maxwell; Van der Vaart (70. Boukhari) en Ibrahimovic. "Wil je het kunnen opnemen tegen andere bolwerken, dan is samenwerking wenselijk' door Gertjan van Geen katwijk - Als het aan BV Leider dorp ligt, speelt het vrouwen team alleen dit jaar nog een duel in de eredivisie tegen Gibo Groep/Grasshoppers. Coach Jo ris Zandbergen wil om het hoofd te bieden aan de concur rentie, verregaand gaan samen werken met de Katwijkse vereni ging- „Er zijn te weinig eredivisie waardige speelsters in Neder land", aldus Zandbergen. „Ook in het vrouwenbasketbal wordt aan spelers getrokken. Vooral de 'powerhouses' willen alles naar zich toetrekken. Het lijkt mij dat je in deze tijd sterker staat als je samenwerkt met een club die vijftien kilometer verderop ligt" Zaterdag stonden de ploegen te genover elkaar in sporthal Cleyn Duin. BV Leiderdorp toonde zich ook in het uitduel de meer dere van Grasshoppers. In het laatste kwart namen de bezoe kers afstand: 54-59. Vanaf woensdag gaat de degra datiepoule van start Dan treffen beide ploegen elkaar nog één keer. Na het duel voerden Zandber gen en teammanager Rinus Kroon een oriënterend gesprek met de Katwijkse coach Rick Driessen en voorzitter Tjomme van Norden. „We hebben nog geen plannen gemaakt, maar al leen een lijntje uitgegooid", zei Petra de Zwart van Grasshoppers wordt onreglementair gestuit door Mariska van Zegveld. Links Renske van der Voort (9). BV Leiderdorp won in Katwijk met 54-59. Foto: Taco van der Eb Zandbergen. „Ik vertegenwoor dig ook niet het standpunt van het bestuur. We wilden alleen aangeven dat er van onze kant interesse is. Ik weet niet of mijn ideeën overeenkomen met de werkelijkheid. Grasshoppers heeft een uitstekende jeugdop leiding en wij een redelijke. Alle bei hebben we moeite om teams vol te maken. Dan kun nen we beter één eredivisieteam maken. We liggen relatief dicht bij elkaar. Wil je het kunnen op nemen tegen andere bolwerken, dan is samenwerking wenselijk. Er zijn kapitaalkrachtige clubs zonder jeugdopleiding, die elk jaar weer speelsters nodig heb ben." Vorig seizoen vertrok Cheryl Simson naar BV Lely. Ze was de meest getalenteerde uit de Lei- derdorpse opleiding. Zandber gen: „Die hebben ze helemaal gek gemaakt en nu dient ze in Amsterdam als opvulling van het tweede en de junioren. Dat is zonde." Grasshoppers vormt al een bol werk met MSV. Driessen vindt het prematuur om nu al te rea geren op het voorstel van Zand bergen en Kroon. „Ze hebben ons gevraagd of we er iets voor voelden. Dit nemen wij mee naar het bolwerk toe. Maar het bolwerk is niet machtiger dan de vereniging. Grasshoppers heeft de verantwoording over het eerste damesteam en is erg honkvast. Het feit dat er na drie jaar nog geen naam is voor het bolwerk is een teken aan de wand." Grasshoppers en BV Leiderdorp zijn van oudsher niet de groot ste vrienden, eerder grote riva len, beseffen beide coaches. „Daarom staan er nog een hoop spoken te wachten, voordat dit kindje geboren is", meent Dries sen. Zandbergen: „Maar er is ook geen haat en nijd. Op pa pier is het mogelijk. Of het in de praktijk gaat werken is de vraag." GiboGroep/Grasshoppers - BV Lei derdorp 54-59 (11-17, 24-27, 41-40). Topscorers Grasshoppers: De Jong 19, Dnessen 10, BV Leiderdorp: Fllis 14, Porter 13, Van der Voort 11. N DE HERHALING De materiaalhokken liggen vol, de schoenen staan in het vet, de kantine is dicht. Het weekeinde is voorbij, maar nog niet vergeten. Ruud Bröring, die met Peter Blangé, Martin Hersman en Jan Siemerink wekelijks op het sportweekeinde terugblikt, zet de transfer van Dirk Kuijt naar Feyenoord in de herhaling. „In mijn tijd als trainer van Noordwijk speelden we eens tegen Quick Boys, in een van de zes wedstrijden die Dirk Kuijt daar in het eerste stond. Ik kan me nog goed herinne ren dat Cees Smit, het monu ment van Noord- wijk 1, na die wedstrijd com pleet gesloopt was. Ook toen was zijn loopver mogen al van uitzonderlijke kwaliteit. Maar wat onterecht is, is dat iedereen nu over Kuijt roept dat hij een typi sche Feyenoord- speler is, omdat hij zoveel werkt en sjouwt en sleurt Kuijt is net zo goed een ideale speler voor Ajax, omdat hij is bijvoorbeeld ook sterk is in de combinatie. Volgens mij had hij in Amster dam perfect uit de voeten ge kund in een rol a la Stefan Pet- terson. Kuijt is zoveel meer dan een werkpaard, alleen ziet bij na niemand dat. Iedereen wordt verblind doorzijn strijdlust, omdat die zo opvalt temidden van al die andere lamlendige voetbalprofs. In mijn optiek is het een blun dervan Ajax, om hem niet aan te trekken. Ze zoeken juist zo'n type. Niet voor niets dumpen ze Mido, zo'n arrogant ventje. Die weet vast niet wat een kilo kabeljauw kost of wat de ge middelde Kat- wijker verdient. Dirk Kuijt weet dat wel, die is altijd met z'n poten op de grond blijven staan. Het{is geen verwend ventje gewor den, maar een man van stava st, met zeebe nen. Mijn vader zei altijd tegen me: wie talent heeft, is koning. Wie een vech tersmentaliteit heeft, is keizer. En als je beide hebt, ben je ad miraal. Dirk Kuijt is admiraal Mijn felicitaties voor Feyen oord. Ze lopen dit seizoen wat achter op Ajax, maar volgend jaar vliegen ze eroverheen. Daar ben ik van overtuigd, met zulke aankopen. Ruud Bröring uit Noordwijk is trai nervan FC Lisse.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 13