'Sneller dan in mijn dromen' SPORT Oranje en de interland in een land dat niet bestaat Praktijk dient als test voor antidopingcode DPA-ploeg wint slag om WK-tickets Jan Ullrich wellicht naar Phonak Wennemars boekt eerste zege in wereldbekerwedstrijd over 500 meter Aido wil naar lelta de Vigo hsterdam - Mido hoopt voor rest van het seizoen op =lurbasis voor het Spaanse fclta de Vigo uit te mogen ko len. De uit de Ajax-selectie Irwijderde Egyptische aanval- heeft dit op zijn eigen websi- ikendgemaakt. Het is ech- nog onzeker of de transactie irgang kan vinden, gezien de iwe internationale transfer- lementen. tie supporters »r FC Utrecht iecht - Een groep bezorgde iporters van FC Utrecht is handtekeningenactie ge- De fans willen de provin- en de gemeente Utrecht be- jgen om het stadion te kopen, taald voetbal in de stad zou •rmee gegarandeerd kunnen irden. De fans willen dat •ivoor het geld uit de verkoop het energiebedrijf REMU irdt gebruikt. „REMU is groot 'orden door de bevolking m de provincie Utrecht. Zon- >r hen was de elektriciteits- katschappij nooit geworden it het nu is. Het volk wordt iter niet gepeild wat er met |t geld moet gebeuren", aldus «supporters. KK voetbal 2014 Zuid-Amerika - Een van de landen in i-Amerika mag het wereld- ^ïpioenschap voetbal in 2014 niseren. Voorzitter Sepp tter van de mondiale voet- ond FIFA maakte dat giste- [1 in Ziirich bekend, na een jgadering van het uitvoerend lité. De FIFA laat de organi- e van het WK voortaan via |l rotatiesysteem rouleren s de continenten. Afrika 1 de eindronde in 2010. Ar- Ktinië was in 1978 de laatste fd-Amerikaanse WK-gast- r. Het komende WK in 2006 3 Duitsland toegewezen. tns Westerhof ainer in Mexico )renveen - Hans Westerhof it per 1 april aan de slag als misch directeur bij topclub adelajara in Mexico. De 54- ge oefenmeester uit Heeren- n heeft een contract voor jaar getekend. „Eigenlijk ik pas in juli beginnen, ar dan starten ze al met de rbereiding op het nieuwe toen en dus wilden ze dat ik tier kwam." impras zegt j voor toernooi Han wells - Pete Sampras eft voor de derde keer op rij l deelname aan een tennis- nooi ingetrokken. De Ame- 1 bedankte voor de Pacific |Open in Indian Wells (10- naart). Sampras sloeg geen neer sinds hij in september JS Open won, zijn veertien- idslam-overwinning. De ige balvirtuoos twijfelt sdien of hij nog wel wil te- QJceren op de baan. Sampras et volgens schema over twee en aan het toernooi van li meedoen. C-lid maakt zie met Athene ie - De relatie tussen de lisatie van de Olympische ilen van Athene (ATHOC) en Internationaal Olympisch inité (IOC) is verstoord na atieve uitlatingen van IOC- Cevan Gosper. De Australiër elde de trage manier waar- Ie Grieken de Spelen voor- ïiden. .Athene loopt het ri- het vieze lapje vlees te wor- in de sandwich tussen twee reldige Spelen, die van Syd- 2000 en Peking 2008", zei Sper tegen de Australische jit Herald-Sun. ibel wint appe Murcia avaca - Kopman Erik Zabel ho< ft zijn ploeg Team Telekom .|ef eerste zege van het nieuwe lerseizoen bezorgd. De 32- ■£e ;e Duitser schreef gisteren rertrouwde wijze de derde >pe in de Ronde van Murcia tfjn naam. Hij won na ruim llicf kilometer in en rond het lachtige Caravaca de eind- van het peloton. De jnjaard Javier Pascual Llo- #e van de Kelme-ploeg be- d de gele leiderstrui. zaterdag 8 MAART 2003 W nt e b dj s0 inrach twee s ar geschorst Iag - De Tsjechische tennis- Bohdan Ulihrach is twee geschorst wegens doping, ig jaar oktober werden bij controle bij het toernooi in •kou sporen van nandrolon getroffen. Ulihrach heeft Ten in Praag bekendge- kt dat ook de contra-exper- positief was. De nummer van de wereld heeft beroep getekend. Duel met Moldavië op losse schroeven na keus voetbalbond voor Tiraspol door Jaap van Essen den haag - Op woensdag 2 april moet Nederland voetballen tegen Moldavië. De wedstrijd is in de voormalige Sovjet republiek omstreden en staat zelfs op losse schroeven. Het duel zou gespeeld worden in Tiraspol, de hoofdstad van Transnistrië, uitgerekend het deel van Moldavië dat zich onafhankelijk heeft verklaard. Tiraspol weigert derhalve de wedstrijd binnen de stadsgrenzen te la ten spelen. De telefoonlijn met Chisinau, de hoofdstad van Moldavië, is slecht. Doorlopend drukt een ruis het geluid weg. „Oh, dat is omdat we worden af geluisterd", meent de Nederlandse consul P. Meerlo te weten. .Afluisteren doen ze hier al vijftig jaar, dat is een gewoonte die ze na de onaf hankelijkheid echt niet overboord heb ben gezet." De trip van Oranje naar Moldavië, lut tele dagen na Nederland-Tsjechië, be loofde al een soort reis terug in de tijd te worden. Moldavië is namelijk een land van niks. Het tussen Roemenië en de Oekraïne ingeklemde landje geldt als het armste van Europa. Volgens de meest recente schattingen leeft 80 pro cent van de circa 4,4 miljoen inwoners onder de armoedegrens. En dat op ruim twee uurtjes vliegen van Amster dam. Sinds de onafhankelijkheid die volgde op de ineenstorting van de Sovjet-Unie, rommelt het al in Moldavië. Meteen na de oprichting van de staat in 1991 bra ken er gevechten uit tussen de verschil lende bevolkingsgroepen. Ruim de helft van de inwoners spreekt Moldavisch, dat vrijwel hetzelfde is als Roemeens. In totaal is zo'n 30 procent van de in woners van Russische, Wït-Russische of Oekraïnsche afkomst. De Moldaviërs identificeren zich vooral met Roeme nië, niet voor niets is de Moldavische vlag vrijwel identiek aan die van het westelijk gelegen buurland. De overige bewoners (op een Turkse minderheid in het zuiden na) is juist volledig op het oosten gericht. Het fa natiekste deel van die groep richtte Transnistrië op, een onafhankelijke staat op een smalle strook land langs de oostgrens van Moldavië. Moldavië erkent Transnistrië uiteraard niet, niet één land ter wereld doet dat. Tot enkele jaren geleden werd er met grote regelmaat gevochten, er vielen honderden doden. Het werd pas een beetje rustig toen Russische troepen die al gelegerd waren in Moldavië, zich als een soort vredesmacht gingen ge dragen. Nog steeds zijn er circa 2400 Russische manschappen gelegerd in Transnistrië, dat zich heeft ontwikkeld tot een wel heel merkwaardig staatje. Transnistrië wordt door niemand er kend, maar geeft desondanks zijn eigen geld uit. Het houdt er een eigen legertje op na en voert ook grenscontroles uit bij de grenzen die volgens de interna tionale gemeenschap dus niet bestaan. Voorts houdt men zijn eigen verkiezin gen en is er ook een eigen parlement, premier en president, een etnische Rus die luistert naar de naam Igor Smimov. Tot de dag van vandaag is Transnistrië een potentieel kruitvat. Na lang onder handelen was afgesproken dat de Rus sische troepen zouden vertrekken, maar ze zijn er nog steeds, wakend over een enorm arsenaal aan oude Sovjet wapens. In de Moldavische pers wordt dagelijks bericht over de onderhandelingen tus sen de regeringsleiders in de eigenlijke hoofdstad Chisinau en die in het afval lige Tiraspol. Duidelijk is dat er geen centimeter vooruitgang wordt geboekt. Sterker, de spanningen lopen schijn baar steeds meer op, omdat Smimov van Transnistrië en Vladimir Voronin van Moldavië niet bepaald eikaars bes te vrienden blijken te zijn. En dat terwijl Voronin toch ook een Russisch spre kende Moldaviër is en net als Smimov een oude Stalinist. De verhoudingen tussen Moldavië en het afvallige deel aan de oostkant zijn zo langzamerhand uiterst ondoorzich tig. Zo rijden er wel gewoon lijnbussen tussen beide hoofdsteden, maar moe ten Moldaviërs die in Tiraspol arrive ren, net als alle andere buitenlanders, binnen drie uur na aankomst een vi sum kopen op het politiebureau. Tegelijk spelen voetbalclubs uit Molda vië en Transnistrië in een gezamenlijke voetbalcompetitie. De hoogste divisie telde acht clubs, tot FC Hincesti zich enkele weken geleden wegens geldpro blemen terugtrok. Van de overgebleven clubs komen er twee uit Tiraspol, de overigen uit Moldavië. Spelers uit Tiraspol doen sinds kort ook weer mee met het nationale team, maar ook in het voetbal zijn de verhou dingen broos. Wat de nationale bond drie weken geleden bezielde om uitge rekend Tiraspol als speelplaats voor de interland tegen Oranje aan te wijzen, begrijpt dan ook niemand. Weliswaar is het stadion van FC Sheriff Tiraspol ver uit het beste, maar tot op heden werd er logischerwijs nooit een interland ge speeld in de stad die het gezag van de regering niet erkent. In Moldavië voelde men zich ronduit beledigd toen de voetbalbond Tiraspol aanwees. „Het was een enorme rel en eigenlijk nog steeds", vertelt een mede werkster van persagentschap Basa. „De Moldaviërs zijn beledigd en voor zover wij nu weten is de beslissing om in Ti raspol te voetballen alweer terugge draaid. Niet omdat de Moldaviërs boos waren, maar omdat de regering van Transnistrië weigert het Moldavisch team te laten spelen. Ze willen niet dat de Moldavische vlag er te zien is, laat staan dat het Moldavische volkslied in hun hoofdstad gespeeld wordt." Dat Tiraspol is afgevallen als speel plaats is zowel bij de KNVB als UEFA totaal onbekend. „Wij waren ook ver baasd over de speelplaats, maar Mol davië als geheel geldt blijkbaar als een veilig land, dus wij hebben maar te spelen waar de UEFA ons wil hebben", aldus KNVB-voorlichter Herman Poos. „En tot nu toe weten we niet beter dan dat we in Tiraspol voetballen." keulen/gpd - Jan Ullrich, top- renner van de Duitse wieler ploeg Team Coast, zou het team willen verlaten. Hij zou willen overstappen naar de Zwitserse Phonak-ploeg, geleid door Urs Freuler. Dit melden Duitse me dia, nu Team Coast van de in ternationale wielerunie UCI een startverbod heeft gekregen we gens het niet nakomen van fi nanciële verplichtingen. Volgens de Duitse media heeft Ullrich zijn driejarig contract met Team Coast nog steeds niet getekend, zodat hij van de ene op de andere dag zou kunnen opstappen. Phonak zit al maan den achter Ullrich aan. Men is op zoek naar een renner die grote ronden kan winnen. Pho nak zou volgens de Duitse me dia ook beter bij Ullrich passen omdat de ploeg voor hem zou rijden, terwijl dat bij Team Coast, met veel Spaanse ren ners, nog maar de vraag zou zijn. Ondertussen heeft de eige naar van Team Coast, textielba ron Gunther Dahms, de UCI-ac- tie tegen de ploeg als een mis verstand afgedaan. Erben Wennemars is uitgelaten na zijn rit op de 500 meter. Foto: Reuters/Jerry Lampen door Gijs van Oosten heerenveen - Een bijzondere sta tistiek kwam gisteravond voor Erben Wennemars uit de lucht vallen. Hij won tot zijn verbazing in Heerenveen de 500 meter (in 35,25 seconden) en heeft nu in zijn loopbaan op drie afstanden - 500,1000 en 1500 meter - een of meer wereldbekerwedstrijden gewonnen. Wennemars vierde het succes op uitbundige wijze. De armen in de lucht, de vuisten gebald en de tong uit de mond. En even later schaatste hij een ereronde met de vlag van FC Zwolle, de eredivisieclub uit zijn woon plaats. „Dit is prachtig", zei hij. „Ik reed nog sneller dan in mijn dromen." De zege kwam onverwacht om dat Wennemars de 500 meter niet tot zijn specialisme rekent. Hij is dichter bij een internatio nale hoofdprijs op de 1000 en 1500 meter. De 500 meter is het hele seizoen het exclusieve do mein van Jeremy Wotherspoon. De Canadees won alle acht we reldbekerwedstrijden, goed voor de totaalzege, en de twee 500 meters op het WK sprint. Wotherspoon deed wel mee, was zelfs de directe tegenstan der van Wennemars, maar was in geen velden of wegen te be kennen. De wereldkampioen sprint uit Calgary had een rug- spier verrekt tijdens de eerste valse start. Wotherspoon vertrok nog wel nadat het tweede schot was gelost, waarbij Wennemars ontsnapte aan diskwalificatie, maar reed de 500 meter voor zichtig uit. Overigens nog altijd goed voor een tijd van 39,76. Al te veel waarde moet er met het oog op het WK afstanden volgende week in Berlijn niet worden gehecht aan de zege van Wennemars op de 500 meter. Een medaille behoort tot de mogelijkheden, maar de Zwolle naar is zelf realist genoeg om te beseffen dat Wotherspoon en ook Shimizu, gisteren derde, normaliter sneller zijn dan hij. Vanmiddag wordt nog een 500 meter gereden, de laatste in het kader van de wereldbeker dit seizoen. Erben Wennemars, Ge rard van Velde (gisteren vijfde) en Jan Bos (vierde) zullen zich als de drie Nederlanders voor het WK afstanden plaatsen. De vraag is interessanter in welke volgorde ze het wereldbeker klassement zullen afsluiten. Wennemars staat derde in de totaalstand, op kleine afstand gevolgd door Van Velde. Bos staat, wat punten betreft, verder weg op de vijfde plaats. De Duitse Monique Garbrecht won gisteren, een week na de eindzege op de 1000 meter, de wereldbeker op de 500 meter bij de vrouwen. De 34-jarige we reldkampioene sprint onder streepte haar klasse met een overwinning in 38,30 seconden. Marianne Timmer (39,23), An drea Nuyt (39,29) en Marieke Wijsman (39,36) vielen buiten de top-10, maar veroverden wel een startbewijs voor het WK af standen. door Gijs van Oosten kopenhagen - Internationale sportbon den, olympische organisaties en overhe den aanvaardden deze week tijdens een conferentie in Kopenhagen unaniem de antidopingcode van het Wereld Anti Do ping Agentschap (WADA). De waarde van de afspraken moet in de komende ja ren bij de toepassing ervan blijken. Voor lopig ligt er niet meer dan een vel papier met het voornemen om gezamenlijk de strijd aan te binden tegen dopinggebruik door sporters. IOC-voorzitter Jacques Rogge en WADA- directeur Richard Pound was er de afge lopen dagen in de Deense hoofdstad al les aan gelegen de dopingcode er door heen te jagen, een uniforme aanpak zou anders nog jaren op zich laten wachten. Om het doel te bereiken rolde er een compromis uit, waarin opgenomen con cessies aan de belangrijkste criticasters, de internationale voetbalbond FIFA en de internationale wielerbond UCI. Beide federaties hadden onoverkomelijke problemen met de minimale strafmaat van twee jaar voor iedere overtreder van het dopingreglement De internationale voetbal- en wielerbond, die te maken hebben met veel beroepssporters, vrezen de financiële schade bij een eventuele vrijspraak van de sporter bij het Hof van Arbitrage voor Sport in Lausanne. Een aanpassing in de dopingcode biedt de in ternationale sportfederaties in 'buitenge wone omstandigheden' de ruimte om af te wijken van de automatische schorsing van twee jaar. De minimale straftnaat is dus afgezwakt tot norm. Ondanks deze knieval liet Rogge weten zeer in zijn nopjes te zijn met de breed gedragen dopingcode, waarin ook opge nomen een allesomvattende dopinglijst. Hij noemde de ondertekening een 'veel belovende' stap in de strijd van het WA DA tegen dopingmisbruik in de sport. Rogge twijfelt er niet aan dat voor de Olympische Spelen van 2004 in Athene alle regeringen en bonden een consensus over bestrijding van doping zullen berei ken. Muiterij valt niet te verwachten. Rogge had de toehoorders al op de eerste dag het mes op de keel gezet door te stellen dat landen of sportfederaties die de over eenkomst niet van een handtekening zouden voorzien, worden uitgesloten van deelname aan de Olympische Spelen. Pound constateerde bij de afsluiting van de conferentie dat het imago van het WADA in positieve zin is veranderd. De atleten zijn er van doordrongen, zei hij, dat de organisatie er in de eerste plaats is om te beschermen. De gezondheid van de atleet, de integriteit van de sport en een eerlijke competitie zijn de nobele doelen. Pound wil naar een situatie waarin een atleet 'geen chemische voor raadkast hoeft te zijn om succes te heb ben'. Het WADA gaat de atleten en de sport beschermen door nog betere dopingtes- ten te ontwikkelen en door middel van een eigen 'opsporings- en inlichtingen dienst' preventief op te treden. Op die wijze wordt mogelijke overtreders zo min mogelijk speelruimte geboden. Zonder de sport te criminaliseren verwacht het WADA met de dopingcode in de hand de strijd tegen doping te gaan winnen, hoe wel de sport nooit dopingvrij zal zijn. Het voornemen klinkt mooi, de praktijk zal moeten uitwijzen hoeveel het waard is. Mark Tuitert verliezer op 1500 meter door Gijs van Oosten heerenveen - De Nederlandse commerciële schaatsploeg die bij het begin van het wereldbe kerseizoen nog moest worden opgericht, was gisteravond in Heerenveen de grote winnaar op de 1500 meter bij de man nen. Ids Postma en Ralf van der Rijst uit het team van DPA plaatsten zich op de valreep voor het WK afstanden, volgen de week in Berlijn. Mark Tuitert was de grote verliezer. Zijn sei zoen zit erop. De 22-jarige Russische specialist Yevgeny Lalenkov schreef de laatste wedstrijd (in 1 minuut en 47,77 seconden) en ook de zege in het wereldbekerklassement van de 1500 meter op zijn naam. Postma (1.48,56) en Van der Rijst (1.48,67) waren gisteren met hun tweede en derde plaats de snelste Nederlanders. De ploegmaten verdienden daar mee het recht om op het WK af standen te starten, met Erben Wennemars. Door toedoen van Postma en Van der Rijst werd Mark Tuitert de grote verliezer van de avond. De schaatser van de Sponsor- BingoLoterij-ploeg zal in Berlijn ontbreken. Tuitert is weliswaar de tweede Nederlander in het klassement van de 1500 meter (vijfde), maar voor de WK-selec- tie telt alleen de laatste race van gisteravond. Tuitert, gisteren zesde in 1.49,02, liep de grootste schade op in de laatste ronde van de 1500 meter, waarin hij een halve seconde verloor op Van der Rijst en een volle secon de achterbleef bij Postma. „Ik was niet goed begonnen. In de laatste ronde moest het gebeu ren", zei Postma over de slot- ronde die hij als snelste, in 28,9 seconden, afraffelde. Marianne Timmer, ploeggenote van Tuitert, start in Berlijn wel op de 500 en 1000 meter, maar ontbreekt ook op de 1500 meter. Zij verloor de selectiestrijd op de afstand waarop zij in 1998 nog de olympische titel veroverde van Renate Groenewold (zesde), Annamarie Thomas (achtste) en Barbara de Loor (tiende). Tim mer eindigde als elfde. Cindy Klassen uit Canada, de wereld kampioene allround, won giste ren de 1500 meter (1.57,70) en veroverde daarmee ook de we reldbeker. BETAALD VOETBAL EREDIVISIE AZ - Roda JC 1-0 (0-0). 53. Elkhattabi 1- 0. Scheidsrechter: Suiting. Toeschou wers: 6871. Gele kaart: Meerdmk (AZ), Anastasiou, Elkhattabi (Roda JC). Programma zaterdag: FC Zwolle - Ajax, NAC - De Graafschap, Excelsior - Feyen- oord, PSV - NEC, Willem II - FC Twente, zondag: RKC Waalwijk - Heerenveen, FC Groningen - RBC Roosendaal, Vitesse - FC Utrecht. EERSTE DIVISIE Emmen - Haarlem 2-1 (2-0). 9 De Groot 1-0, 13. De Groot 2-0, 55. Douglas 2-1. Scheidsrechter: Van Meenen. Toeschou wers: 3953. Gele kaart: De Groot (Em men), Kenselaar, Splinter, Piket (Haar lem). Helmond Sport - VW 2-1 (1-0). 20. Ael- brecht 1-0, 72. Erik van Dijk 2-0, 86. Ja cobs 2-1. Scheidsrechter: Oskam. Toe schouwers: 2386. Gele kaart: Marc van Dijk, Hobbelen (Helmond Sport), Groot- aert, Jans (Haarlem). Cambuur Leeuwarden - FC Dordrecht 0-1 (0-1). 8. Boogers 0-1. Scheidsrechter: Van der Hilst. Toeschouwers: 3685. Gele kaart: Bolster, Van Dijk, Hupkes (Cam buur), Rosario, Van der Pennen, Van Dommelen (FC Dordrecht). Heracles Almelo - FC Eindhoven 1-1 (0- 1). 45. Van Kallen 0-1, 58. Rose 1-1. Scheidsrechter: Van Beek. Toeschou wers: 4750. Rode kaart: 80. Hoogeveen (Heracles), 83. Jansen (Heracles), 90. trainer Verbeek (Heracles). Gele kaart: Leurink (Heracles), Laponder, Hese, Ayaz (Eindhoven). Stormvogels Telstar - Fortuna Sittard 2-1 SPORTUI (1-1). 22 Holwijn 1-0, 44. Tychon 1-1, 88. Holwijn 2-1, Scheidsrechter: Wiede- meijer. Toeschouwers: 1404. Gele kaart: Van Heulen (Stormvogelsrielstar), Rajco- mar, Tychon (Fortuna Sittard). ADO Den Haag - MW 1-0 (1-0). 39. Stroeve 1-0. Scheidsrechter: Koopman. Toeschouwers: 4307. Gele kaart: Bodde, Van Heiningen (ADO Den Haag), Wau, Vaessen (MW). Go Ahead Eagles - Sparta 1-2 (0-0). 68. Van der Berg 0-1, 84. Van der Berg 0-2, 88. Leferink 1-2. Scheidsrechter: Van Dongen. Toeschouwers: 3850. Gele kaart: Brack (Go Ahead Eagles), Montei- ro, Koevermans, Vandenbussche (Spar ta). FC Volendam - BV Veendam 1-0 (0-0). 58. OuhsaineOuichou 1-0. Scheidsrech ter: Van Sichem. Toeschouwers: 1891. Gele kaart: Hardarson (Veendam). Programma zondag: TOP Oss - FC Den Bosch. AD0 22 18 2 2 56 54-13 Emmen 23 17 3 3 54 48-22 Heracles 22 14 3 5 45 51-29 Volendam 23 14 2 7 44 44-31 Helmond Sp. 23 13 4 6 43 53-34 Den Bosch 21 12 3 6 39 38-21 GA Eagles 23 11 5 7 38 46-38 Cambuur L. 23 10 2 11 32 40-44 TOP 22 9 4 9 31 33-42 Stormv. 23 9 2 12 29 25-32 Eindhoven 23 7 5 11 26 24-33 Sparta 23 7 4 12 25 36-46 Veendam 23 6 5 12 23 28-43 Haarlem 22 6 4 12 22 19-41 MW 23 5 5 13 20 20-33 VW 23 5 4 14 19 26-45 Dordrecht 23 5 4 14 19 23-43 Fortuna S. 23 2 7 14 13 19-37 TSLAGE N Centurion. WK, Super Six Australië - Sri Lanka 2-0 Australië 319/5 in 50 overs. Sri Lanka 223 all out in 47,4 overs. Australië. Gilchrist 99. Ponting 114, Martyn 52. Lee 3/52. Sri Lanka De Silva 92. Fernan do 3/47. Australië naar halve finales. SCHAATSEN Heerenveen. Wereldbeker, finale. Vrouwen, 500 meter 1. Garbrecht (Dui) 38.30, 2. Kotiuga (WRu), Wang (Chn) 38.45, 4 LeMay-Doan (Can) 38,56, 5. Wolf (Dui) 38.71, 6 Osuga (Jap) 38,80, 7. Zóllner (Dui) 38,86, 8 Watanabe (Jap) 38,97, 9 Zjoerova (Rus) 39,14, 10. Xin Zhao (Chn) 39,21, 11. Timmer (Ned) 39,23, 12. Nuyt (Ned) 39,29, 13. Wijsman 39,36 (Ned). Stand wereldbeker: 1. Garbrecht-Enfeldt 840 punten, 2. LeMay-Doan 736, 3. Osuga 572 1500 m 1 Klassen (Can) 1.57,70, 2. Rodri guez (VSt) 1.58,78, 3 Friesmger (Dui) 1 58.97, 4. Anschütz (Dui) 1 59,76, 5. Pechstem (Dui) 2.00,15, 6. Groenewold (Ned) 2.00,41, 7. Groves (Can) 2.00,86, 8. Thomas (Ned) 2.00,88, 9. Bazjanova (Rus) 2.00,97, 10. De Loor (Ned) 2.01,02, 11. Timmer 2.01,21, 13. Vis 2.02,05. Eindstand 1. Klassen 530, 2 Pechstem 380, 3. Rodriguez 370, 5. Thomas 252, 6 An schütz 212, 7. Groenewold 203, 8. De Loor 189, 11. Vis 140. Mannen. 500 m: 1. WennemarsINed) 35,25, 2. Ireland (Can) 35,31, 3. AÉimizu (Jap) 35.42, 4 Bos (Ned) 35,43, WVan Velde (Ned) 35.48, 6. Lee (ZKo) 35,56, 7 Cheek (VSt) 35,60, 8. Kato (Jap) 35,66, 9. Choi (ZKo) 35,69, 10. Carpenter (VSt) 35,72, 14 Oltrop 35,97. Stand aan kop wereldbeker. 1. Wotherspoon (Can) 852 punten, 2 Kato 574, 3 Wenne mars 542, 4. Van Velde 523, 5. Bos 437, 6. Shimizu 405. 1500 meter 1. Lalenkov (Rus) 1.47.77. 2. Postma (Ned) 1.48,56, 3. Van der Rijst (Ned) 1 48.67, 4 Lee (ZKo) 1.48,78. 5 Hersman (Ned) 1.48.87. 6. Tuitert (Ned) 1 49.02, 7. Cheek (VSt) 1.49,09, 8. Parra (VSt). Skobrev 1.49,13, 10. Nijenhuis (Ned) 1 49,59. Eindstand wereldbeker 1Lalenkov 460 pun ten. 2. Parra 376, 3. Wennemars 310, 4. Ki- balko 252, 5. Tuitert 241, b. Postma 194, 9 Postma 142. WIELRENNEN Ronde van Murcia, derde etappe Caravaca - Caravaca: 1. Zabel (Dui) 160,8 km in 3.42.36, 2. Zberg (Zwi), 3. Sijmens (Bel), 4. Kupfernagel (Dui), 5. Bortolami (Ita). 6. Serrano (Spa), 12. Veneberg 0.02, 14. Kroon, 17. Engels. 61. Armstrong (VSt). Klassement: 1. Llorente (Spa) 11.28.20, 2. Valverde (Spa) 0.07, 3. Zubeldia (Spa), 4. Gu tierrez (Spa) 0.20, 5. Evens (Aus) 0 25. 6. Piepoli (Ita) 0.26, 15. Engels 0 47. 42. Arm strong 1.36, 70. Veneberg 3.28, 79. Kroon 4.51.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 27