Beddengoed, dieet en de belasting BELASTINGAANGIFTE Hypotheekrenteaftrek is alleen voor het eigen huis Geld verdienen m een accurate gees FNV Belastingservice: 'We denken praktischer' Belasting op vermogen maar ook bij verliezen Extraatjes voor werkende senior T-biljet aanvragen kan voordelig zijn Dubbel fiscaal leed na scheiding Kinderkorting tikt iets langer door Dieetdrempel fors omlaag Seizoen van de blauwe envelop breekt weer aan Grote jongens lopen jaartje achter Al diegenen die een baan heb ben krijgen de zogeheten ar- beidskorting. Ze betalen dus minder belasting dan de niet- werkenden. Vanaf 57 jaar geldt voortaan een extra korting. Tot 57 jaar bedraagt de arbeidskor- ting maximaal 949 euro; van 57 tot en met 59 jaar 1119 euro; 60 en 61 jaar 1289 euro; van 62 tot en met 64 jaar 1460 euro. Een 65-plusser die blijft werken, ontvangt een arbeidskorting van maximaal 654 euro. Dat is flink minder dan de jongere collega's, maar hij hoeven geen AOW-premie meer te betalen. Over de eerste 27.847 euro in komen (uit AOW, pensioen én werk) wordt dus al aanzienlijk minder inkomstenbelasting ge heven. Mensen die denken met hun buitengewone lasten boven de inkomensdrempel uit te komen maar niet eerder gebruik heb ben gemaakt van deze moge lijkheid tot belastingaftrek, kun nen bij de Belastingdienst een T-biljet aanvragen. Met het T- biljet kan met terugwerkende kracht ook nog de opgave over 2000 en 2001 worden gedaan (vóór 31 december 2003). Wie over die jaren inderdaad geld terugkrijgt, komt vervolgens voor 2002 in aanmerking voor de vaste chronisch-ziekenaftrek en de vermenigvuldigfactor, mits het verzamelinkomen vóór aftrek van persoonsgebonden aftrek niet hoger is dan 27.847 euro. Na een scheiding is 70 procent van het laatstverdiende loon bij pensionering verder weg dan ooit. De partner heeft namelijk recht op de helft van het opge bouwde pensioen. Dat is dub bel pech, want de fiscus stelt zich op het standpunt dat de belastingen niet gebruikt mo gen worden pensioengaten te dichten die het gevolg zijn van een echtbreuk. Fiscalisten heb ben hier wat op gevonden. Dë vrouw, want het is meestal de vrouw die alimentatie krijgt, ziet af van haar recht op 50 pro cent van het opgebouwde pen sioenkapitaal. De man hoeft dan daarvoor geen extra lijfren tes te kopen die niet aftrekbaar zouden zijn. Als compensatie stort hij voor zijn vertrekkende partner een bedrag dat wordt omgezet in een direct ingaande lijfrente. En kijk, die storting is weer wél aftrekbaar. Nadeel: dit soort strapatsen is alleen inte ressant bij hogere salarissen, maar dat geldt voor heel veel lijfrenteconstructies. De kinderkorting van 40 euro per kind (dus minder te betalen belasting) gold tot nu toe alleen voor kinderen die op 1 januari nog geen 16 jaar oud waren. Die grens is door de fiscus twee jaar opgetrokken en geldt nu ook voor kinderen die op die datum 16 of 17 jaar waren. Het voordeel geldt alleen voor men sen die gezamenlijk een inko men van minder dan 56.191 eu ro hebben. Bij lage inkomens wordt bovenop die 40 euro per kind nog een aanvullende kor ting gegeven. Als het gezamen lijk jaarinkomen niet hoger is dan 28.096 euro, bedraagt de aanvullende kinderkorting 341 euro per kind. Als het gezamen lijk inkomen niet hoger is dan 26.484 euro, wordt de aanvul lende kinderkorting verhoogd tot 428 euro. In het laatste geval wordt de kinderkorting nog eens met 30 euro extra ver hoogd als er in het gezin ten minste drie kinderen zijn die op 1 januari 2002 jonger dan 18 jaar waren. De drempel om dieetkosten te kunnen aftrekken, is fors ver laagd. Deze kosten vormen on derdeel van de post buitenge wone uitgaven in verband met ziekte. Voorwaarde is wel dat het dieet op medisch voor schrift wordt gevolgd. Omdat voor deze kosten een drempel gold van 340 euro vielen veel mensen met een beperkt dieet buiten de boot. De drempel is nu verlaagd tot 113 euro. Dat is overigens gebeurd met terug werkende kracht tot 2001. Voor de diverse diëten zijn vaste be dragen vastgesteld. In die be dragen is steeds de drempel al verwerkt. De bedragen zijn te vinden in de aanvullende toe lichting c.q. brochure: als u ziektekosten of andere buiten gewone uitgaven heeft, op de internetsite (www.belasting- dienst.nl) of in een van de vele belastinggidsen. De brochure is met bestelcode 289 gratis aan te vragen bij de bestellijn van de Belastingdienst: 0800-0043. VRIJDAG 7 MAART 2003 Het seizoen van de 'blauwe enveloppen' is losgebarsten. Hoewel de meeste mensen uiteindelijk geld terugkrij gen, wordt het invullen in brede kring als een kwelling gezien. Particulieren sturen samen 6,2 miljoen aangiften inkomstenbelasting in, waarvan vorig jaar al 70 pro cent op floppy of via inter net werd aangeleverd en nog maar een derde op pa pier. Dit jaar zijn er volgens de fiscus geen grote inhoudelij ke fiscale veranderingen, al leen is de toelichting hier en daar verhelderd. De fiscus heeft aangekondigd scherp en gericht te controleren. Speerpunten zijn geld dat op buitenlandse banken aan het fiscale oog wordt ont trokken en de aftrekregeling voor ziektekosten. „Andere thema's blijven het geheim van de smid", aldus Marcel Homan, woordvoerder van financiën. Bij ongeveer 650.000 aangif ten -10 tot II procent- wor den 'onregelmatigheden' opgespoord. De Staat ver wacht over 2002 een belas tingopbrengst van 108,3 miljard, waarvan 28,3 mil jard loon- en inkomstenbe lasting, 17 miljard vennoot schapsbelasting, 3,8 miljard dividendbelastingen en 1,9 miljard successierechten. door Petra Dircks en Anita de Haas De Belastingdienst maakte het tot thema bij de aangifte over 2002: de ziektekosten of buiten gewone uitgaven. Er wordt extra voorlichting over gegeven en ex tra gelet op kosten die mensen opgeven en waarvan zij een deel via de belastingen terug willen zien. Zo'n aangekondigde alert heid schrikt misschien velen af. En dat is juist niet de bedoeling zegt Mieke Rijken van het Ne derlands Instituut voor Onder zoek van de Gezondheidszorg. Want uit onderzoek van het NI- VEL blijkt namelijk dat van die regeling door chronisch zieken veel te weinig gebruik wordt ge maakt. Slechts één op de tien chronisch zieken profiteert van de extra belastingaftrek Vaak weten mensen niet eens dat de mogelijkheid bestaat. „Daarbij komt dat eenderde van alle chronisch zieken nog geen 1000 euro in de maand te beste den heeft, omdat velen zijn aan gewezen op een uitkering en soms ook hoge ziektekosten hebben. Juist die groep kan een belastingvoordeeltje als tege moetkoming in de gemaakte kosten prima gebruiken", legt Rijken uit. Nederland kent ongeveer 1,5 miljoen chronisch zieken. Met gehandicapten en ouderen erbij praten we over 3,7 miljoen per sonen. Dat wil niet zeggen dat al Tekening: Ilse Vermeulen deze mensen zo veel extra kos ten maken die de zorgverzeke raar niet vergoedt, dat zij die bij de belasting kunnen opgeven. Dit is ook afhankelijk van je in komen. Hoe meer je verdient, hoe hoger de kosten moeten zijn, wil je ze mogen opgeven. Rijken: „Maar volgens bereke ningen zou in 2001 maar liefst 56 procent van de chronisch zieken in aanmerking zijn geko men voor de regeling. Terwijl maar 11 procent er gebruik van maakte. Dus een grote groep voor wie de regeling bestemd is, dupeert in feite zichzelf." Betere voorlichting is zeker be langrijk om meer mensen erop te wijzen dat zij veel niet vergoe de kosten kunnen aftrekken. Op termijn is volgens Rijken ook het aanpassen van de regeling een mogelijkheid. Een werkgroep van divérse ministeries is bezig te bekijken hoe de inkomenson dersteuning van chronisch zie ken en gehandicapten verbeterd kan worden. Maar ook met de huidige regels kunnen veel meer mensen dan tot nu toe deden, een beroep doen op de Belastingdienst. „Want chronisch zieken en ge handicapten hebben vaak veel extra kosten, die door gezonde mensen niet of veel minder worden gemaakt. We noemen dat de verborgen kosten", licht Rijken toe. Zij noemt als voor beelden kosten voor speciale voeding of dieet, extra kleding of beddengoed, extra vervoerskos ten naar ziekenhuis, specialist en apotheek en kosten van kunst- en hulpmiddelen, waar bij ook gedacht moet worden aan de kosten van het huren van verpleegartikelen bij de kruis vereniging. Mensen cfie zelf hun aangifte in vullen en vermoeden dat ze bo ven de drempel uitkomen, doen er daarom goed aan zich goed te documenteren over alle moge lijke aftrekposten. Wat ook nog wel eens wordt vergeten, is dat het niet alleen om 'extra' of 'ver borgen' kosten gaat. De basis van de berekening buitengewo ne lasten ziektekosten begint met de betaalde premies voor ziekenfonds of ziektekostenver zekering, inclusief door de werk gever betaalde premies (terug te vinden op de jaaropgave) en het betaalde eigen risico. De vaste aftrek van 730 euro per persoon geldt zowel voor chro nisch zieken en arbeidsonge schikten als voor 65-plussers. Het is een persoongebonden af trek, dus als echtelieden ty| chronisch ziek of 65-plus mag de aftrek verdubbeld den naar 1460 euro. Voor de Belastingdienst is mand 'chronisch ziek' als 2000 en 2001 de drempel aftrek van ziektekosten is schreden en er dus recht teruggaaf. Van 'arbeidson| c schiktheid' is sprake wam iemand 'als gevolg van zie gebreken niet in staat was werken 55 procent te verd j van wat een gezond iemai der dezelfde omstandighe t verdiend zou hebben'. Vo belasting kun je niet én ch e nisch ziek én arbeidsongec én 65-plus zijn. De vaste i a geldt per persoon maar maal. e Door de vaste aftrek van 7 k ro per persoon komen ge] e sioneerden met alleen AOjh en/of een klein pensioen snel boven de drempel ui e Het belastingstelsel kent s a 2002 het fenomeen van d( i hoogpremie' (officieel: vefy nigvuldigingsfactor) voor sen met een gering inkon jaarlijks terugkerende ziel ten. Iemand die ook in 20 aftrek van ziektekosten h« mag in 2002 het bedrag b de drempel met 25 proce hogen. Althans als het vei linkomen (inkomen in all h boxen samen) vóór aftrek u de buitengewone lasten r ger is dan 27.847 euro. Wtó wel in 2000 als in 2001 bo j< drempel uitkwam en niet u inkomen heeft dan 27.84' d mag het bedrag boven den pel met 50 procent verho j door Anita de Haas 'Duizenden huishoudens zijn de klos' kopte een krant vorig jaar. Het verhaal was een aan klachtvan de Consumentenbond tegen hypo theekadviseurs die hun klanten hadden voor gerekend dat de fiscus zou meebetalen aan de verhoging van hun hypotheek. Normaal ge sproken is dat ook zo, maar dan moet het geld ook echt tot op de laatste cent zijn uitgegeven aan aankoop, verbouwing of verbetering van het eigen huis. Tegenwoordig zelfs omschre ven als 'eerste eigen huis', want hypotheekren te-aftrek voor een tweede huis of vakantiewo ning is helemaal afgeschaft. In bovengenoem de situatie was dat niet gebeurd: het geld uit een extra hypotheek was niet gebruikt voor het huis, maar voor beleggingen op de beurs. Dat mag best, maar daar betaalt de fiscus niet aan mee; ook niet als die belegging deel uitmaakt van een financiële constructie om de hypo theekrente te betalen. Duizenden huishou dens waren verkeerd voorgelicht en kregen van de fiscus een navordering. Het is nog niet zo lang geleden dat bij de fiscus rente over geleend geld altijd aftrekbaar was. Het nieuwe - in 2001 ingevoerde - belasting plan laat daarover geen enkele twijfel meer be staan. Sinds 1 januari 2001 zijn alleen nog voor maximaal 30 jaar rente en kosten van geldle ningen aftrekbaar die aangegaan zijn voor de aankoop, verbouwing of verbetering van de eerste eigen woning. Onder 'geldleningen' ver staat de fiscus niet alleen hypothecaire lenin gen, maar ook tijdelijke kredieten voor een verbouwing of rente op een lening van ouders of andere familieleden. Als een deel van het geld gebruikt is voor bij voorbeeld de aanschaf van een auto of de in richting van het huis, moet dat bij de opgave van de rente verrekend worden. Immers: de voorlopige aanslag is gebaseerd op de infor matie die op het formulier of de diskette is in gevuld. De computer van de Belastingdienst berekent automatisch een teruggave of bijbe taling, maar als diezelfde computer een afwij king constateert (bijv. een hogere hypotheek schuld) gaat de aangifte voor nadere controle naar een van de belastingambtenaren. As die constateert dat er meer hypotheekrente is op gegeven dan waarop betrokkene recht heeft, moet er bij- of terugbetaald worden. Menigeen heeft daar inmiddels ervaring mee opger want de hypotheekrente-aftrek is een piv lang een extra controlethema van de Bef tingdienst geweest. I1 De fiscus gaat er vanuit dat de opgevoei potheekschuld die aan het eigen huis is| geven met bonnen kan worden verantv Ook alle arbeid die door anderen is ven| En dat gaat soms tot op de gulden nau rig. Onder aftrekbare kosten valt in pri les wat nagelvast aan het huis is verbon| van houten vloer en inbouwkoelkast tof^ ken en wastafel. As voor particulieren op 1 april de reguliere speeltijd erop zit, begint Herman van Doorn. As belastingsdeskundige bij Deloit- te Touche heeft hij een 'speci ale regeling' met de fiscus en mag hij aangiften uitsmeren tot 1 maart van het volgend jaar. „Ik ben nog bezig met 2001", zegt Van Doom, „In april begin ik aan 2002." Deloitte rekent afhankelijk van de ingewikkeldheid van de aan gifte 60 tot 150 euro per uur, en trekt per aangifte 'minimaal 4 uur' uit. Dat loont meestal niet voor Jan Modaal. „Voor particu lieren maken we van tevoren een afweging of het loont", zegt Van Doom. „Je kunt niet echt meten of wij er meer uithalen dan vrijwilli gers, maar ja, wij werken er het hele jaar mee, staan ermee op en gaan ermee naar bed. Elke week vakstudienieuws, becom mentarieerde rechtspraak. Het verschil bij het invullen zit hem meestal niet in het salaris, maar in bijkomende dingen die het ingewikkeld maken. Vruchtge bruik van een erfenis bijvoor beeld." Analytisch vermogen van de ad viseur is volgens Van Doom even onontbeerlijk als 'feeling voor je klanten.' „Je moet hun dossiers zo kennen dat als er iets gebeurt je ook weet voor welke klanten dat iets betekent. Dat is geen extraatje maar een voor waarde. De klanten verlangen het van ons. Wij moeten ons waarmaken." De belastingfloppy vindt Van Doom redelijk gebruiksvriende lijk, maar de toelichting soms 'moeilijk.' „Ik ben bang dat par- Herman van Doorn, belastingdeskundige van Deloitte Touche. Foto: GPD/lnge van Mill ticulieren er niet het maximale uithalen. Ik denk dat er nog wel wat ruimte zit in de juiste verde ling van lasten en aftrekposten over partners. Ik heb de indruk dat de meesten hun a rig jaar traditioneel hebben in gevuld. Nu zouden ze hun pro gressie-nadeel (van de oplopen de belastingtarieven per schijf) kunnen tegengaan door daar eens goed naar te kijken." door Jos van Rijsingen Mensen met weinig geld dro men wel eens: 'Moest ik maar veel belasting betalen, dan was ik tenminste rijk1' Het relatief nieuwe belastingstelsel, dat sinds 2001 geldt, kan voor de vermogenden echter snoeihard uitpakken. Een rijke landgenoot die zijn vermogen van 1 miljoen euro afgelopen twee jaar met 50 procent zag verdampen, moet toch gewoon 30 procent over een verondersteld rendement van 4 procent betalen. Stel dat zijn gemiddelde vermogen, mi nus vrijstellingen, nog 500.000 euro is, dan bedraagt de heffing 6000 euro. De vermogensrendementheffing dus. Veel Nederlanders hebben er niet mee te maken, omdat hun grootste materiële bezit, hun eigen huis, in box 1 valt. Maar als er erfenissen zijn vrij gevallen of na de middelbare leeftijd wanneer allerlei spaar potjes, vakantiehuisje of andere financiële meevallers aantikken, kan dat snel veranderen. Dan moet voortaan twee keer per jaar de stand van zaken worden opgemaakt. Want het 'gemid delde vermogen' vormt de ren dementsgrondslag. As het sommetje vorig jaar ook al is gemaakt, kan de stand per 31 december 2001 gebruikt wor den als beginstand 1 januari 2002. De tweede peildatum is dan 31 december 2002. Over het algemeen kan gesteld worden dat alles wat aan financiële be zittingen aanwezig is bij elkaar opgeteld moet worden. Schul den, minus een kleine drempel, gaan daar weer vanaf. Het eigen huis telt dus niet mee en daar om mag ook de hypotheek schuld niet worden afgetroicken. Van de tweede woning weer wel. Over 100.000 euro op de bank moet 1200 euro vermogensren dementheffing worden betaald. Auto, boot, caravan, antieke meubels of kunst zijn echter weer vrijgesteld. As u dus een keer een fraai meesterwerk wil scoren, doe dat dan in decem ber. Dat drukt het gemiddelde vermogen over dat jaar aanzien lijk. Naast de spullen die niet hoeven worden meegeteld voor het eigen vermogen, zijn er ook diverse vrijstellingen: voor spe ciale beleggingen, oude kapi taalverzekeringen én het geblok keerde deel van de spaarloon- en premiespaarregelingen (wat begin dit jaar extra vrijviel, moet dus volgend jaar wél worden meegeteld, tenzij het dit jaar wordt uitgegeven!). Het uitein delijk gemiddelde van de bere kende vermogens op de twee peildata is de rendements grondslag. Dan geldt eerst nog een heffingvrij vermogen van 18.146 euro per persoon voordat de fiscus toeslaat. Per minderja rig kind mag dat heffingvrij ver mogen worden verhoogd met 2422 euro. Voor 65-plussers met een groot vermogen en een laag inkomen is een extra stukje ver mogen vrijgesteld. Bij een jaar inkomen boven de 17.079 euro vervallen deze toeslagen. Jerry Boer. Foto: GPD/Peter Arno Broer door Anita de Haas Het invullen van een aanfitebiljet is voor velen een kwelling. Daarom laten hon derdduizenden Nederlanders dat een an der doen. De Belastingdienst zelf, een fis caal adviseur, een vrijwilliger of een naaste. Ruud van Iersel (49) uit Goirle werkt parttime bij de politie. Maar twee maanden per jaar is hij louter met belas tingaangiften in de weer. Voor een be langrijk deel met zijn financieel advies bureau en voor een ander deel als een van de acht topinstructeurs van de FNV Belastingservice. De interesse voor het fiscale cijferwerk begon zoals bij veel andere mensen: ge donder met de Belastingdienst over zijn eigen aangifte. „Ik heb dat destijds voor de rechter uitgevochten met steun van de FNV. Daardoor viel bij de vakbond op dat ik aardig op de hoogte was van belas tingzaken en vroegen ze mij om les te ko men geven. Zo ben ik erin gerold." De gratis Belastingservice van de FNV, die vorig jaar van de leden het cijfer 8,5 kreeg, telt 5000 vrijwilligers die samen zo'n 200.000 aangiftes verzorgen. Deze vrijwilligers worden opgeleid door in structeurs. De instructeurs op hun beurt door topinstructeurs. Deze mensen schrijven ook jaarlijks de lijvige FNV Be- lastinggids. De samenwerking met de Belastingdienst gaat zelfs zo ver dat zij betrokken worden bij veranderende wetgeving. Van Iersel: „Bij het nieuwe belastingplan waren wij een bijna dagelijkse gesprekspartner voor het ministerie. Wij denken praktisch, zij theoretisch. Ook nu testen wij bijvoor beeld de aangiftediskette. Daarop zijn al veel verbeteringen aangebracht, maar het kan altijd nog duidelijker. Ook mensen die er voor het eer$ mee aan de slag gaan, moeten snappen wat er staat." Van Iersel heeft ook nu nog wel eens een meningsverschil met de fiscus. Zijn ad viesbureau telt zo'n 1000 gezinnen als klant.As ik vind dat ik gelijk heb, ga ik naar de rechter. In 23 jaar heb ik nog nooit een zaak verloren." Zo'n verschil van mening is momenteel het zwartwerken bij particuliere verbou wingen. As je moet aantonen dat je ge leend geld gebruikt hebt voor een ver bouwing, kan dat volgens mij ook met foto's van bijvoorbeeld een stapel bakste nen en de daarmee gemetselde muur en een bewijs van geldopname voor het be talen van de metselaar. Dat die metselaar zwart werkt, is niet de schuld van degene bij wie hij werkt. De overeenkomst is: jij werkt, ik geef je geld. En dat is geen zake lijke werkgever/werknemer overeen komst. De Belastingdienst daarentegen stelt dat alles wat zwart is niet aftrekbaar is." Normaal gesproken doet Van Iersel een gemiddelde aangifte in 45 minuten. As ik alleen belastingvragen stel, ben ik binnen 15 minuten klaar, maar je moet ook een sociaal praatje maken. Weten of mensen ziek zijn geweest, of ze ver bouwd hebben, of ze korter willen wer ken of eerder willen stoppen." Zijn ervaring is dat er bijna altijd geld te rug te halen is. Vooral door ouderen. Van Iersel:As iedere Nederlander zijn belas tingrechten zou claimen, zou dat slecht zijn voor de staat." Zijn belangrijkste ad vies is: „Bewaar altijd alle rekeningen. Maar denk niet dat je dezelfde bon als je buurman kunt gebruiken. De Belasting dienst scant alles in. Ze kunnen zo zien of iets al bij iemand anders is gescand." As de buurman de bon niet nodig heeft, ligt het al anders. „Op de vloer van de Gamma is tegenwoordig geen bonnetje meer te vinden." Jerry Boer heeft 'één keer goed naar een aangifte gekeken' en toen zijn privépraktijk zien uit waaieren van alleen 'familie en vrienden' naar 'kennissen van kennissen'. Twintig formulieren vult de arbeidsongeschikt ge raakte rayonleider van een koel- technisch bedrijf gratis in. Soms is het vechten tegen de bierkaai, omdat sommigen nog te be roerd zijn om een bankafschrift in een mapje te stoppen. „Ik zeg altijd: met een accurate geest kun je geld verdienen. Bewaar die bonnen!" De eerste aangifte is al de deur uit. „Van mijn oude schoon moeder van 92. Die woont in een verzorgingshuis en kreeg vorig jaar geen aangiftebiljet. Dat heb ik dus maar aange vraagd, want iedereen in een AWBZ-instelling mag een deel van de kosten als ziektekosten opvoeren. Het heeft moeite ge kost, maar uiteindelijk is de re geling van acht pagina's doorge faxt en dat levert mijn schoon moeder toch 350 euro netto op. Nou hoop ik maar dat ze niet vallen over die post steunkou- sen..." Maar het zal wel loslope Boer. „Ik ben maar een i >r teur. Dan kun je meer m ai dan een professional. Hf e er niet om de boel te flet d maar rare fouten wordei is minder snel kwalijk gen<;e Een professional kan da e registratiecode kwijt rak>1 particulier ben je toch w g Nog een voordeel: ik we d bekenden, ik denk aan c p die ze zelf vergeten, ik zi vj nieuwe bril en vraag wal heeft gekost." d Boer is 'het hele jaar dof met inlezen voor 'maart moet een accurate geest voor dit werk. As de me komen, heb ik meestal a mapje met nieuws voor j i klaar." Boer heeft dit jaa a: klant afgestoten. „Mijn 2e afgestudeerd als fiscalist m gaat met miljoenen, ma ir gen biljet invullen is noj y wat anders. Ik heb 'm ef in pietje gegeven van mijn ei en gezegd: probeer jij h< m maar eens." Advies: Schn niet om te bellen met df ni tingtelefoon. Dat zijn aa v; mensen die je ter wille z :t

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 6