'Zonder medicijnen brokkel ik af SPORT Verstappen stelt teleur in pre-kwalificatie KNVB houdt vast aan halve finale 's avonds Contracten De Loor en Cramer niet verlengd UCI legt Team Coast schorsing op Opgeven komt in woordenboek van Gert-Jan Theunisse niet voor ten lleidt lificatieduel iuc - Do Deen Kim Mil- jlsen is arbiter bij het EK- catiedu el and-Tsjechië op 29 in de Rotterdamse Kuip. rdt bijgestaan door zijn noten bens Larsen en Bo en. Vierde official is isker. De interland 12 door bo ndscoach Advo- 1( ;crucia;il bestempeld op ip van het Nederlands elf- Is irhet EK 2004 in Portu- j Wonderen Sint bij W p( dam - Kei?:s van Wonde- 0 jft bij Feyienoord. De 34- [erdediger, wiens con- an het eiride van het sei- ji iu aflopen, heeft gisteren !e in jaar bij getekend. „Ik e thuis in deze spelers- Ij waarin een goede sfeer pj en waarin daarnaast erg 0| raliteit aaniwezig is. Ik X veel zin in nog een keer rj 1 alles te zotten om de ti- e Rotterdam te halen", r.|eroutinie t:. 11 blijft terstraiiner u n dam - Wil Coort is ook d seizoen d e keeperstrai- lAjax. De 42-jarige Bos- ar en de reg erend lands- ien hebben het contract j. 1 jaar verlengd. Coort december 1 997 in dienst j als opvolge r van Frans p lij trainde eorder de kee- nFC Den Bosch. er Collen er het mies st e iam - Voetballer Pieter wordt geopereerd aan j el. De verdediger van ord die medi o februari C Breda werd verhuurd, al geruime tijd met de e. Er zweeft e en bot- in het gewricht. De 22- elg hoopte er door een )ode van af te komen, izijn eerste duel voor j, eeg hij wederom veel juut Boog erd aandere n L Raborenner M ichael 1 maakt dit jaair zijn de- de Ronde van 'Vlaande- igerd wilde in .2000 al II jelnemen aan de n, ewereldbekerkoers, in val in de Catadaanse varsboomde die; plan afgelopen twee' jaar 1 Ronde van Vla anderen loogerds programma. P el gaat meteen na de 1 loor naar het Basken- la in moeilijke combinatie, t klassement in die ron- [dan maar een keer niet staan", aldus ploeglei- 0 de Rooij. Erik Dekker, j? pt met een knieblessu- oralsnog ingedeeld voor 10 g die de Scheldeprijs 5( 16 april. nte leidt ^nde Murcia e gallo - De Spa.mse renner Pascual Lllorente sieren voor een diubbel- Drgd in de Ronde van )D De renner uit de Kel- eg won de tweede etap- te am tevens de leiderstrui nde Tsjech Jan Sviorada. n ing over 153,6 kilo,meter Uguazas en de top van lade Gallo. m ierspannen in Tilburg J11 -De Koninklijke N eder- u lippische Sportfedl era- l(j IS) heeft besloten het inds kampioenschap 'F* men dit jaar in Tilburg verrijden. Het even e- at aanvankelijk aan Zel- is vergeven, is op 23'. en ce istus. Zelhem zou piro- a opleveren voor enkele Iers aan wereldbeker- den. Na de aanwijzing 's ïem ontstond zowel bij u ners adviserende sl ssies van de KNHS o n- fj kheid over de manier de evenementen wc»r- 1 gewezen. Mogelijk h eeft volgend jaar wel wéér eldbeker Kostelic lica Kostelic is winmtres [1' vereldbeker allround le itische skister, tweevou- 1 ddkampioene, had giis- 1 d bij de reuzenslalom 1 in ?dse plaats Are aan de; 11 aats voldoende voor de ige eindzege. De 21 -j a- 0 itelic kreeg de kistalle n al in 2001 overhandigd. 31 irson was voor eigen de beste bij deze kunst- dstrijd. Z had voord.:; 111 anches 2 minuten en tonden nodig. Het wais ^achtereenvolgende ?:e- de wereldkampioene in scipline. vrijdag 7 MAART 2003 aigle/dpa - De International^; Wielren Unie UCI heeft het. Duitse Team Coast met onmidb'. dellijke ingang van wedstrijden'^ uitgesloten. De wielerploeg^; waar olympisch kampioen Jan Ullrich voor komend seizoen^»; onderdak vond, zou een beta^ lingsachterstand bij de renners' hebben. Team Coast is nog met de UCI in gesprek. Als de wielerploeg de betalingsachterstand ongedaan heeft gemaakt, wordt de ban opgeheven. Diverse renners en personeelsleden hebben hun salaris van januari en februari nog niet ontvangen. Team Coast haalde in januari ronderenner Jan Ullrich binnen. De voormalige Tourwinnaar was bij zijn oude team Telekom in een dopingzaak verwikkeld geraakt. Hij is nog tot 23 maart geschorst. Ullrich zou bij Team Coast een jaarsalaris van 2 mil joen euro hebben bedongen. Overigens tekende Ullrich pas een driejarig contract nadat Team Coast in tweede instantie een positief antwoord van de UCI had gekregen op een licen- tieaanvraag. Ploegleider Rudy Pevenage, met Ullrich meegekomen naar Team Coast, verklaarde wel zijn salaris over januari te hebben ontvan gen, maar niet over februari. „Hoe de situatie er bij Ullrich uitziet, kan ik niet zeggen", al dus de Belg. Wolfgang Stroh- band, de manager van Ullrich, schijnt de afgelopen weken al in Spanje en Italië te hebben geïn formeerd naar alternatieve ploe gen voor zijn pupil. Eigenaar Dahms van de wieler ploeg zegt dat alle problemen terug te voeren zijn op een mis verstand. De bezitter van acht tien kledingzaken in Duitsland had van de UCI tot 5 maart de tijd gekregen bewijzen te over leggen van de betalingen aan renners en personeel. Volgens Dahms heeft hij inmid dels de juiste papieren verzon den, maar zou het carnaval in Duitsland voor vertraging heb ben gezorgd. De salarissen zijn niet de enige problemen voor Team Coast. Hotelrekeningen zouden de afgelopen maanden niet zijn voldaan en de Duitse belastingdienst claimde in fe bruari ook al een fors bedrag. „Het vertrouwen is inmiddels wel weg", meende Pevenage na alle berichtgeving. Als gevolg van de straf van de UCI kan Team Coast zondag niet starten in de Franse ritten koers Parijs-Nice. De renners die momenteel de Ronde van Murcia afwerken, mogen in koers blijven. De Ronde van Murcia eindigt zaterdag. door Maarten van Helvoirt mallorca - Zijn lichaam, afge schreven door de medici, vroeg om een comeback als profcou reur. Gert-Jan Theunisse heeft maar meteen de zwaarste disci pline van de wielersport uitgeko zen: marathons op de mountain bike. „Soms moet je wel een uur klimmen. Dat mag ik wel, veel klimmen." Het zandpad dat leidt naar het huis van Gert-Jan Theunisse is de laatste drie maanden veran derd in een modderpoel van an derhalve kilometer lang. De aanhoudende regenval op Mal lorca en het smeltwater van sneeuw sleuren grind en gravel van de helling. En werkverkeer laat diepe bandensporen achter. De wielrenner - in 1989 bergko ning in de Tour de France - en zijn vriendin Nancy wonen in het heuvelachtige deel van het eiland, ver weg van de luidruch tige toeristen. Hun huis is af, ze zijn er nu ruim een jaar geset teld. Alleen moest er nog een ondergrondse fietsenruimte an nex kantoortje komen. En die klus duurt nu al drie maanden. „Ze houden er hier in Spanje iets andere werktijden op na dan we in Nederland gewend zijn. Als wij het rustig willen hebben, gaan zij aan de gang. 's Morgens om zeven uur begint het drillen. Precies onder onze slaapkamer. Mij maakt het niks uit, maar mijn vriendin vindt het erg vervelend." Als de bouwvakkers beginnen met beuken en boren, zit The unisse al op de fiets. De hond uitlaten. „Vind ik lekker, zo wak ker worden en daarna ontbij ten." Dagelijks zelfgeplukte si naasappels uit eigen tuin horen daarbij. Ondraaglijke gewrichtspijn dwong Theunisse, 40 jaar nu, het vochtige Nederland te verla ten. Het subtropische klimaat van Mallorca moet verzachtend werken, helend zelfs. „Maar door het slechte weer van de laatste maanden is die pijn er nog altijd. Het laatste jaar is in heel Zuid-Europa veel regen ge vallen. Als dat zo blijft, zal ik toch een ander land moeten zoeken. Australië misschien. Als het moet, dan moet het. Mijn gezondheid staat voorop." En dat zegt de man die acht jaar na zijn afscheid werkt aan een comeback in het profcircuit. De man die soms zo hard traint dat het zwart voor zijn ogen wordt. De man die het laatste half jaar zijn lichaam veertig uur per week afbeult. Een of twee keer per week last hij een sessie in van vier uur waarin hij het wat rustiger aan doet. Losfietsen noemt hij dat. Onlangs reed Theunisse op Mal lorca al een wegkoersje voor eli te-renners. De jonge garde her kende hem nog altijd als de ver overaar van de bolletjestrui in de Tour en de renner die in 1989 na een machtige solo als eerste aankwam op Alpe d'Huez. Hij finishte in de kopgroep van acht als achtste. Het sprintwerk liet hij aan de coureurs van Fassa Bortolo, ONCE en de Spaanse selectie. „Maar ik kan nog altijd hardrijden en dat lang volhou den." Dat bewees hij vorig jaar oktober al, toen hij de Europese wegtitel in de leeftijdscategorie 30+ pakte, ook op Mallorca. De MTB Trophy in Berlicum, zondag 9 maart de opening van het Nederlandse mountainbike seizoen, telt Theunisse als zijn officiële comeback als prof. „Verwacht niet dat ik met de besten meega. Vergeet niet dat ik lang niet gekoerst heb en al 40 ben. Ik fiets liever zeven uur lang 20 kilometer per uur dan twee uur 23 gemiddeld." Daarom gaat Theunisse zich in zijn tweede profleven vooral richten op een van de zwaarste disciplines van de wielersport: marathons op de mountainbike. „Zes, zeven uur zit je op de fiets en je krijgt veel hoogteverschil len voor je kiezen. Soms moet je wel een uur klimmen. Dat mag ik wel, veel klimmen. Dat spreekt me meer aan dan tel kens hetzelfde rondje, waarbij je zeer explosief moet kunnen rij den." De professionele mountainbiker heeft bij de internationale wie- Ierunie UCI om dispensatie ge vraagd, omdat de medicijnen die hij gebruikt wel eens als prestatiebevorderende midde len aangemerkt zouden kunnen worden. En hij wil niet nog eens als dopingzondaar te boek ko men te staan. In 1990 kreeg hij al eens twaalf maanden schor sing aan zijn broek. „Zonder medicijnen kan ik niet leven. Dan brokkel ik af. Zo broos zijn mijn botten. Ik heb een aangeboren afwijking in mijn hormonenhuishouding. Het deel van de hypofyse, dat is een kwabje in mijn hersenen, dat die aanstuurt, is bij mij ka pot. Dat valt niet te opereren." Omdat zijn skelet zo poreus is, is het medisch dossier van Gert- Jan Theunisse een aaneenrijging van botbreuken. Op zijn schedel na (maar wel vier hersenschud dingen) brak hij van top tot teen alles minstens een keer. „Omdat Gert-Jan Theunisse: „Ik kan nog altijd hardrijden en dat lang volhouden." Foto: GPD/Van Helvoirt het me zo vaak overkwam, be gon het zo op te vallen dat ik werd doorverwezen naar het ziekenhuis. Op de röntgenfoto keek de arts dwars door me heen." Omdat hij ook zijn hartrit- mestoomissen niet langer kon negeren en ook een maagbloe ding en twee longontstekingen hem velden, was het in 1995 einde carrière voor Theunisse. Door die opeenstapeling van blessures was hij lichamelijk een wrak geworden. In 1997 kwam daar nog eens een partiële dwarslaesie overheen. In een af daling bij Annecy botste hij met zijn fiets frontaal op een auto. Theunisse, toen nog manager van mountainbikeploeg Specia lized, was een half jaar gekluis terd aan een rolstoel. Slechts een miniem deel van zijn zenuwstelsel gaf nog prik kels door. „Als alles stuk is, kun je revalideren wat je wilt, maar dan lukt het je nooit." Maar ook met deze diagnose gaven de doktoren hem weinig kans op verbetering. Echter, opgeven komt in het woordenboek van Gert-Jan Theunisse niet voor. Als ik 's ochtends twee uur the rapie had gehad, deed ik het thuis nog een keer over, soms wel dubbel. Dat maakte mij niks uit. Ik was gewend aan die licha melijke arbeid." Omdat hij zelf geen fietspedalen kon rond krijgen, kwam hij op het idee om zich te laten vast binden op een fiets die aange sloten was op een vliegwiel. „Ie mand anders moest dat dan aanzwengelen en vervolgens kon ik uren en uren trappen. Langzaam maar zeker voelde ik de tintelingen terugkomen. Dat motiveerde me om door te gaan." De Powerplate, een uitvinding uit de fitnesswereld, versnelde zijn revalidatie. De trilmachine versterkt de spieren zodanig, dat een mens dat nooit op eigen kracht zou kunnen. „De laatste twee jaar heb ik een grote stap vooruit gemaakt. Dat apparaat is me gigantisch goed bevallen. Ik kon weer fietsen! Ik kan wel zeg gen dat de Powerplate me ertoe gezet heeft om mijn comeback te maken." Een jaar geleden kwam de eer ste grote sportieve overwinning op al zijn blessureleed. Op de marathon, te voet welteverstaan. In Zuid-Afrika klokte hij een tijd van drie uur. Wat een godswon der is voor iemand die volgens de medici nooit meer lopen zou. Op Mallorca is er meer tijd voor rust dan hij ooit heeft gehad. Als hij klaar is met douchen en de masseur is langs geweest, ploft hij op de bank. Dankzij schotel en decoder blijft hij op de hoog te van wat er in zijn vaderland gebeurt. ,AUe sportprogram ma's kijk ik natuurlijk, maar ook de politieke debatten volg ik. Ik voel me nu meer Nederlander dan in Nederland. Ik ben altijd gewend geweest om de helft van het jaar onderweg te zijn." Behalve broze botten heeft The unisse ook nog een verzwakt ruggemerg.Als je het ruggen merg als een dashboard ziet, ha pert bij mij een groot aantal on derdelen. De radio, de kachel en de knipperlichten zijn stuk. Maar, ik heb de andere functies zo extreem beter gemaakt dat ik me aardig redden kan." De laatste dertien procent komt nooit meer goed. Theunisse is en blijft gehandicapt. Hij moet leren leven met zijn evenwichts stoornissen. „Soms lijkt het wel of ik dronken ben. Op blote voe ten lopen gaat moeilijk. Dat doe ik op de bal van mijn voet. En ook voor traplopen heb ik me zelf een andere manier aange leerd. Ik gebruik gewoon andere spieren en peesgroepen." 's Nachts en als het lichaam echt moe is van de inspannin gen van de dag, vertoont het ze nuwtrekjes. Als het ook maar een beetje donker is, moet hij zich vastklampen aan een muur. Vandaar dat 's nachts altijd het licht brandt in zijn huis op Mal lorca. Als het lichaam er compleet doorheen zit - ook dat van een topsporter - reageert het, zeker in ijle lucht, met een steeds nau wer wordend blikveld. Is dat niet gevaarlijk voor iemand met evenwichtsstoornissen? The unisse: „In '89 heb ik op de laat ste klim naar Alpe d'Huez ook niemand meer gezien. Terwijl er toch aardig wat mensen waren. Als je weet hoeveel ik heb moe ten incasseren, dan stelt zo'n bergetappe in de Tour de Fran ce niets meer voor." Ferrari-coureur Barrichello het snelst Rubens Barrichello is op weg naar wordt afgestraft, moest een ba lans worden gezocht tussen snelheid, felheid en veiligheid. Barrichello gokte, nam de mees te risico's en won. Michael Schumacher, als wereldkampi oen als eerste het asfalt opge stuurd, koos daarentegen voor controle en voorzichtigheid. Hij moest uiteindelijk genoegen moest nemen met een vierde plek (1.27.103). de snelste tijd in de pre-kwalificatie. „Vroeger werd de vrijdag benut om de ideale afstelling van de auto te vinden. Nu zijn de prio riteiten verschoven. Ik vind het nog te vroeg om te zeggen of het nieuwe systeem een verbetering is. Het was wel spannend. Kijk naar rookie Da Matta die als laatste start en lang kans maakte op een top 3-klassering. Ik vond het wel een nadeel om als eerste van start te gaan, omdat er nog- Fpto: Reuters/Stringler al wat zand op het circuit lag", vertelde Michael Schumacher. Het regime van het uurwerk. McLaren-coureur Kimi Raikko- nen (ook al in een auto jaargang 2002) was gewapend tegen de stress, getuige zijn stevige twee de plek. Maar ook de BAR-cou- reur Villeneuve (derde) en But ton (vijfde) baarden opzien. Bij zonder zuur daarentegen waren de druiven voor Williams/BMW. SPORTUITSLAGEN Nog overleg over Feyenoord-Ajax melbourne/gpd - Het nieuwe Formule 1-seizoen is begonnen zoals het oude jaar eindigde. Met Ferrari als snelste. Rubens Barrichello bracht op het circuit in Melbourne in een oude Fer rari, model 2002, de beste tijd op de klokken (1.26.372). Jos Verstappen noteerde tijdens de nieuwe kwalificatieprocedure in de Minardi een ronduit teleur stellende een achttiende tijd (1.30.053). De Limburger was weliswaar viertiende tel sneller dan teamgenoot Justin Wilson, maar kon in zijn zwarte bolide niet verrassen. Minardi lijkt vooralsnog niet te kunnen profiteren van de nieu we regels. De auto's waren op de eerste dag van de GP Austra lië met afstand de langzaamste. Zonder tractiecontrole en zon der echte stuurbekrachtiging le verden Verstappen (3,6 secon den) en Wilson (4,1 seconden) dik in op Barrichello. Het was enkel aan een blunder van nieuwkomer Pizzonia te danken dat beide coureurs niet samen achteraan stonden. Bijzonder, spannend en cool. De eerste reacties op de pre kwalificatie waren positief. De procedure waarin de startvolg orde wordt bepaald voor zater dag (als gestreden wordt om po- le-position) was zenuwslopend. De coureurs gingen in één vlie gende ronde de strijd aan tegen de klok. Omdat elk klein foutje onmiddellijk en onverbiddelijk BASKETBAL New York. NBA. San Antonio Spurs - New Jersey Nets 92-78. Chicago Bulls - Golden State Warriors 119 10S, Portland Trailblazers - Philadelphia 76- ers 60-88. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3040. 1.6.7.17.19.20.23.24.30.40.42.48.57.59. 61 62.68.72.75.80 (Onder voorbehoud van typefouten). SKI Are. Wereldbeker vrouwen. Reuzenslalom: 1 Paerson (Zwe) 2.29.88 (1 13.30+1.16.58). 2. Merighetti (Ita) 2.30.00 (1.15.04+1 14.96). 3. Karbon (Ita) 2 30.02 (1.13.97+1 16,05). 4. Ertl (Dui) 2.30.28, 5. Janyk (Can) 2.30.45. 6 Kostelic (Kro) 2.30,54 Stand WB algemeen (na 28 van 33 wedstrijden): 1. (en kampioen) Kostelic 1452. 2. Dorfmeister (Dui) 887, 3 Paerson 877 Stand WB reuzenslalom (na 8 van 9 wed strijden): 1 Paerson 469, 2. Putzer (Ita) 413, 3. Kostelic 343. TENNIS Scottsdale. Mannen, 328.000 euro. Tweede ronde: Blake (VSt) - Enqvist (Zwe) 7-6 6-7 6-2, Dent (VSt) - Mamiit (VSt) 4-6 6-2 6- 0. Delray Beach. Mannen, 328.000 euro. Tweede ronde: Fish (VSt) - Meligem (Bra) 6-2 7-6. Martin (Spa) - Labadze (Geo) 6-4 6-2, Kendrick (VSt) - Lisnard (Fra) 7-5 7-5. Dubbelspel eerste ronde: Sluiter/Verkerk (Ned) - Lee/Voltsjkov (ZKo/WRu) 4-6 1-1 opgave (armblessure Voltsjkov). Indian Wells. Vrouwen, 1,8 miljoen euro. Eerste ronde: Black (Zim) - Taylor (VSt) 6-0 6- 4, Tu (VSt) - Roesch (Dui) 2-6 6-0 6-1, Asagoe (Jap) - Toeljaganova (Oez) 7-6 6-2, Gagliardi (Zwi) - Lucic (Kro) 7-5 6-3, Kostanic (Kro) - Torrens Valero (Spa) 4-6 6-4 6-2, Callens (Bel) - Svensson (Zwe) 2-6 6-4 6-4, Reeves (VSt) - Sharapova (Rus) 6-3 1-6 6-0, Pennetta (Ita) - Mattek (VSt) 6-0 4-6 6-1, Casanova (Zwi) - Muller (Dui) 6-3 6-4, Jidkova (Rus) - Cacic (VSt) 7-5 6-1, Widjaja (Ino) - Morigami (Jap) 5-7 6-2 6-4, Cho Yoon-jeong (ZKo) - Sucha (Slw) 6-1 6-3, Zuluaga (Col) - Craybas (VSt) 2- 6 6-3 6-2, Chladkova (Tsj) - Safina (Rus) 0-6 7-6 7-6, Koesnetsova (Rus) - Kirkland (VSt) 6- 3 6-0. Talaja (Kro) - Kruger (ZAf) 6-2 3-6 6-2, Mandula (Hon) - Jankovic (Joe) 6-4 6-2. Raz- zano (Fra) - Cervanova (Slw) 6-1 6-0, Pascual (Spa) - Irvm (VSt) 6-3 6-2, Koenkovskaja (Rus) - Grande (Ita) 6-4 6-1, Koulakova (Tsj) - Marre- ro (Spa) 6-4 6-3, Adriana Zanetti (Ita) - Anto- nella Zanetti (Ita) 6-7 6-3 6-3, Bartoli (Fra) - Nagyova (Slw) 6-1 6-4, Golovin (Fra) - Dulko (Arg) 6-2 6-3, Schual (Lux) - Peng Shuai (Chn) 6-3 6-4, Rittner (Dui) - Drake (Can) 3-6 6-4 7- 6. Tweede ronde: Mauresmo (Fra/5) - Casano va 6-4 6-0, Tanasugarn (Tha) - Asagoe 6-2 6- 0, Widjaja - Schnyder (Zwi/9) 6-4 6-2, Demen tia (Rus/14) - Benesova (Tsj) 2-6 6-4 6-1, Serna (Spa) - Fernandez (Arg) 3-6 6-4 6-1. Het team dat de afgelopen maanden de meeste testkilome ters aflegde (26.191 tegen bij voorbeeld 1.261 voor Minardi) ontbeerde pure snelheid. Mon- toya kwam niet verder dan plaats 10, terwijl Ralf Schuma cher na twee grove stuurfouten in de eerste chicane slechts po sitie 16 restte. Veel zegt de ranglijst na de pre kwalificatie nog niet. Het bete kent enkel dat Barrichello mor gen als laatste start in ronde twee van het zenuwenspel en dan vermeend betere omstan digheden aantreft. Minardi-cou- reur Wilson begint de dans in de strijd om pole, terwijl Jos Ver stappen als derde van acquit moet gaan voor zijn vliegende ronde. Nieuwe regels zorgen voor op winding. Maar onbekende fac toren voeden ook speculaties. Zo vreest David Coulthard (McLaren) dat een team als Fer rari wel eens een pakt zou kun nen sluiten met Sauber (ook Ferrari-motoren) of Minardi (zelfde testcircuit). Met een be paalde strategie (lichte auto's, dus snelle ronden) zouden de kleinere teams de concurrenten van Ferrari wel eens kunnen frustreren tijdens inhaalma noeuvres. Ferrari verwees de veronderstelling van Coulthard naar het rijk der fabelen, maar in een strijd om de punten en het snelle geld zijn uiteraard alle middelen geoorloofd. WIELRENNEN Cresta de Gallo. Ronde van Murcia. Tweede etappe: 1 Javier Pascual Llorente (Spa) 153,6 km in 3.47 44, 2. Zubeldia (Spa) 0.03, 3 Valverde (Spa) 0.10, 4 Gutierrez (Spa). 5. Evans (Aus) 0.15, 6. Piepoli (Ita) 0.16, 12. Engels (Ned) 0.37, 20. Leipheimer (VSt) 0.42, 41. Armstrong (VSt) 1.26. Overige Nederlanders: 80 Veneberg 3.18, 89 Kroon 4.41. Algemeen klassement: 1 Pascual Llorente 7 45.42, 2. Zubeldia 0.07, 3 Valverde 0.10, 4 Gutierrez 0.20, 5. Evans 0.25, 6. Piepoli 0,26, 14 Engels 0,47, 19. Leipheimer 0.52, 42 Armstrong 1.36. Overige Nederlanders: 75. Veneberg 3.28, 89. Kroon 4.51. zeist/gpd - De KNVB wil van de gemeente Rotterdam weten on der welke voorwaarden de halve finale in het bekertoernooi Fey- enoord-Ajax toch in de avond uren gespeeld kan worden. Dit heeft de zegsman van de voet balbond, Herman Poos, laten weten. De bond houdt voorals nog vast aan het spelen in de avond, ondanks Rotterdamse bezwaren. Het gemeentebestuur wil klassiekers als Feyenoord- Ajax alleen op zondagmiddag toestaan. Dat beleid is al jaren geleden bepaald. Komende dinsdag zal de gemeenteraad zich over de zaak uitspreken. Poos stelde dat er al lang overleg gaande is tussen Rotterdam en de.KNVB. Hij wees erop dat al lang geleden de data voor de halve finales in het bekertoer nooi zijn vastgesteld: 15 en 16 wognum/anp - Schaatssters Barbara de Loor en Wieteke Cramer zitten over twee weken, na de wereldkampioenschap pen afstanden, zonder ploeg. Hun huidige werkgever DSB heeft besloten hun contracten niet te verlengen. De ploeglei ding maakte het besluit gisteren bekend. De coaches van de DSB-schaat- sploeg zien onvoldoende per spectief in de 28-jarige De Loor en de 21-jarige Cramer, zegt woordvoerder Toon Gerbrands. „De blik is gericht op de Olym pische Spelen van 2006 in Tu rijn. Daar wil DSB met een jonge en kansrijke ploeg naar toe. De Loor en Cramer passen volgens de coaches niet in dat plaatje." De Loor zelf had het gevoel dat ze ±>ij DSB was uitgekeken. Vol gens de Nederlands kampioene op de 3 kilometer was de ploeg april. In beide gevallen is sprake van een avondwedstrijd. „De gemeente wil het duel bij dag licht. Wij hebben nu gevraagd onder welke voorwaarden de wedstrijd toch in de avonduren kan plaatsvinden. Die voorwaar den moet de gemeente stellen", aldus Poos. „Het is niet zeker dat de wedstrijd niet in de avond gespeeld kan worden. Het wordt nog volop besproken. Er zijn grote publieke belangen in het geding." SBS6 wil de wedstrijd recht streeks uitzenden. Dat kan niet als de wedstrijd niet in de avond wordt gespeeld. Poos ontkende dat er een boeteclausule in het contract tussen KNVB en SBS6 staat, mocht een wedstrijd niet doorgaan. Wel is de KNVB per seizoen verplicht een vastgelegd aantal duels te leveren. te groot, hetgeen leidde tot on duidelijkheid. „Er wordt geïn vesteerd in jonge schaatsers die nog kneedbaar zijn", zegt ze. „Ik ben echter 28 jaar en rijd we reldbekerwedstrijden en kampi oenschappen. Er was duidelijk een splitsing. Bij DSB heb je sprinters, jonkies, André Vreug- denhil en wat vrouwen. De sa menwerking was niet honderd procent. Een jammerlijke con statering." De Loor is inmiddels al in ge sprek met andere ploegen. „Ik wil volgend jaar zeker schaat sen", aldus de Heerenveense. „Na een slecht olympisch sei zoen heb ik dit jaar - ondanks een rugblessure - bewezen dat ik weer tot de top-8 van de we reld behoor. Dit weekeinde wil ik me kwalificeren voor het WK afstanden om daarna in Berlijn het seizoen goed af te sluiten."

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17