State of Mind auping Epidemie blijft zich uitbreiden BINNENLAND 2 vision SIQI6- Officier: Vier jaar voor Tuur na mishandeling KATWIJK Baalbergen Wonen, Ambachtsweg 11-13, 071-4028151 ZOETERWOUDE Casba Wonen, Hoge Rijndijk 315, 071-5899346 Burgemeesters: Vergoedingen van nu volstrekt ontoereikend Aantal bedrijven waar (vermoedelijk) vogelpest heerst komt op 23 Ben Salah komt met weer een ander verhaal het perspectief de kunst, De droom, itdek Auping bij de onderstaande Vision Stores: naar de voorwaarden in de Vision Sljrre. 'Gelimiteerde oplage. t www.aupjng.nl T Istraf geëist na tod kickbokser haai - Tegen een 25-jarige uit Alkmaar is gisteren ne- aar cel geëist wegens dslag. De man wordt er van acht vorig jaar juni een 20- e Idckboxer te hebben igeschoten. De officier kan i motief noemen, maar acht oodslag op zich wel bewe- Tegen een tweede ver- ite is vrijspraak van betrok- ïeid geëist. Wel moet hij zes nden krijgen voor het bezit een geluiddemper. ndtekeningen en 'Borssele' haag - Greenpeace heeft A-leider Bos gisteravond 00 handtekeningen gege- tegen het openhouden van erncentrale in Borssele. De Itekeningen stonden op ten die aan een honderden ers lang lint waren geregen, benadrukte dat ook de vindt dat Borssele zo snel elijk dicht moet. Het huidi- ibinet wil de centrale zeker 007 openhouden. dnapper set betalen' Het openbaar ministe- eeft gisteren voor de recht- in Assen geëist dat een 34- e Klazienavener zijn ex- w 97.000 euro schadever- ling betaalt wegens ontvoe- van zijn kinderen. Het OM erder dat de man een cel van drie jaar uitzit, waar een jaar voorwaardelijk. »ns de zitting hield de man at hij de kinderen (nu vijf rie jaar) ontvoerde om ze te hermen tegen zijn ex- iw, die ze zou mishandelen, praak 19 maart. «npbediende «rvalt zichzelf Iceveen - Een gewapende rval op een tankstation van [december in Hoogeveen is felost. De 18-jarige pompbe- |de blijkt de zaak met twee tijdgenoten in scène te heb- Igezet. Het leek het drietal makkelijke manier om aan 1 te komen. De pompbe- Ijde werd vorige week door ilolitie aangehouden omdat verklaringen nogal wat te- itrijdigheden bevatten. De {hebben inmiddels bekend. den haag/gpd - De vogelpestepi demie lijkt zich nog steeds uit te breiden. Gisteren werd bekend dat op zes nieuwe bedrijven ver schijnselen van de dodelijke ziek te zijn opgedoken. Daarmee komt het aantal bedrijven waar (vermoedelijk) vogelpest heerst op 23, aldus het ministerie van landbouw. Het gaat om pluimveebedrijven in Scherpenzeel, De Glint, en twee bedrijven in zowel Wou denberg als Bameveld. Op twee andere bedrijven komt de ziekte zeker voor. LTO-Nederland vreest dat de vogelpest zich ver der zal uitbreiden. Het tempo van de ruimingen is inmiddels flink opgevoerd. De Europese Unie heeft het export verbod voor Nederlands pluim vee en broedeieren met een week verlengd. Het verbod geldt nu voorlopig tot volgende week donderdag. Deskundigen van de Europese Unie bekijken maan dag de situatie opnieuw. Vooral 'broederijen' komen voor een probleem te staan. „We krijgen signalen dat het met de dag meer gaat knellen", zegt sector directeur Dellaert van het Pro ductschap voor Vee, Vlees en Ei eren. Volgens het ministerie van land bouw neemt het tempo van de ruimingen flink toe. Sinds giste ren is ook de elektrocutiewagen in gebruik. In die wagen kunnen per uur zevenduizend kippen per uur worden gedood. Het ministerie verwachtte gister avond in de loop van afgelopen nacht in totaal veertien bedrij ven geruimd te hebben. Het aantal geruimde kippen is dan ongeveer 200.000. In totaal moeten een kleine zeventig be drijven geruimd worden. Land- en tuinbouworganisatie LTO-Nederland is niet gemst op de snelheid van de ruimingen. Voorzitter Doornbos zei gister middag dat er bij pluimveehou ders in de risicogebieden veel onzekerheid bestaat. Hij zegt ook bang te zijn dat de besmet ting niet snel tot staan kan wor den gebracht. Er circuleren veel geruchten over mogelijk be smette bedrijven, die door het ministerie nog niet als verdacht zijn aangemerkt. den haag/anp - De bestaande regelingen voor schadevergoe ding in verband met de vogel pest zijn volstrekt ontoereikend. Dat zeggen de burgemeesters in het door klassieke vogelpest ge troffen gebied, gisteren in een gezamenlijk brief aan kabinet en Tweede Kamer. De brief is me de-ondertekend door de com missarissen van de koningin in Utrecht en Gelderland. De briefschrijvers maken zich zorgen over de gevolgen van de vogelpest op sociaal en financi- eel-economisch gebied. Niet al leen de pluimveehouders on dervinden schade, ook slachte rijen, eierverwerkende bedrijven en transportbedrijven kampen met de gevolgen. Volgens de burgemeesters is er naast de di recte schade ook sprake van for se inkomensderving. De burge meesters verzoeken het kabinet en de Tweede Kamer om te zor gen voor een adequate schade loosstelling en individuele ge troffenen en voor een ruimharti ge tegemoetkoming aan andere getroffen bedrijven. Burgemeester Burgering van Bameveld ziet een speciaal fonds als een voor de hand lig gende oplossing. .Alleen moe ten de voorwaarden om in aan merking te komen voor steun uit dat fonds, niet zo star zijn als bij het mkz-fonds", aldus Bur gering. bordeaux/anp Kamel Ben Sa lah is vrijdag 21 mei 1999 niet één keer, maar tweemaal langs de boerderij van de Nederlan ders gereden, die daar de avond tevoren waren vermoord. Hij zegt dat bijna vier jaar na dato voor het eerst. Ben Salah staat voor het Hof van Assisen in Bor deaux in hoger beroep terecht voor de moord op de echtparen Van Hulst en Nieuwenhuis. Die ochtend in 1999 was hij al langs het huis van de Nederlan ders geweest, maar kwam voor een dicht huis. Ben Salah wilde er zijn gereedschap en zijn ver goeding ophalen. Daarna is hij boodschappen gaan doen in het naburige Mauvezin en in Auch. Op de terugweg zag hij 'dat de ketting nog steeds over de oprit hing en de auto's niet onder het afdak stonden' en reed dus door. Vanaf de weg is de boer derij echter nauwelijks te zien, laat staan de laaghangende ket ting en auto's onder een afdak. De verdachte betoogde gisteren opnieuw niets met de diefstal en de geldopnames met credit cards van de Nederlanders te maken te hebben, laat staan met de moorden. „Ik ben niet eens in staat om een insect dood te slaan", zei hij. rotterdam/gpd - Ex-profbokser Regilio Tuur (35) moet volgens het openbaar ministerie in Rot terdam vier jaar de cel in voor het stelselmatig mishandelen van zijn ex-vriendin en het slaan van een politieagent. Officier van justitie Lambrichts verweet Tuur gisteren tijdens de rechtszaak in Rotterdam met name dat hij niet had geleerd van eerdere veroordelingen voor soortgelijke feiten. „Cursussen of een voorwaardelijke celstraf vind ik daarom niet op zijn plaats." De ex-vriendin deed in juli vorig jaar aangifte nadat zij een dag eerder door Tuur in elkaar zou zijn geschopt en geslagen. Het was de zoveelste keer; ze be zocht dat jaar al drie keer eerder een dokter met verwondingen die de bokser zou hebben ver oorzaakt. Maar dit keer was hij volgens haar echt te ver gegaan. „Ik dacht dat ik het niet zou overleven", verklaarde ze later tegenover de politie. Tuur gaf gisteren toe dat hij zijn ex één keer had geslagen met de vlakke hand. Vervolgens had hij haar ook nog een duw gegeven, waardoor ze op de grond viel. „Maar ik heb haar echt niet met gebalde vuist geslagen. Ik zeg het niet graag, want dat vind ik haantjesgedrag, maar als ik wil dan sla ik iemand met één klap dood. Zeker zo'n tengere vrouw. Ik ben zevenvoudig wereldkam pioen boksen." Onderzoekers van het Pieter Baan Centrum in Utrecht con cludeerden na hun onderzoek dat Tuur narcistische trekjes vertoont, perfectionistisch is en altijd alles onder controle wil hebben. Die eigenschappen ver klaren echter niet dat hij er di rect op los slaat als iets hem niet bevalt. Volgens de onderzoekers van het PBC is Tuur namelijk in telligent genoeg om te kunnen kiezen voor een andere oplos sing van een conflict. Wel vin den de onderzoekers dat de voormalige bokser enigszins verminderd toerekeningsvat baar is. De officier van justitie meent dat poging tot doodslag bewezen kan worden en vindt daarom een eis van vier jaar gevangenis straf op zijn plaats. Bovendien moet Tuur de voor waardelijke straf van vijf maan den uitzitten die hem boven het hoofd hing na een eerdere ver oordeling voor mishandeling van zijn ex-vriendin. Uitspraak over twee weken. Regilio Tuur, gisteren in de rechtbank in Rotterdam. Daar stond hij terecht op verdenking van mishandeling van zijn ex-partner. Foto: ANP/Robe rt Vos Peter Diem schilderde voor Auping 'Designer Cow\ Bezoekt u in de periode tot 31 maart een Vision Store, dan ontvangt u gratis een reproductie van het schilderij. Koopt u een Auping bed, dan ontvangt u een gesigneerde en genummerde zeefdruk* t.w.v. 900,-. Kunst is inspiratie. Kijken en ervaren. Het vertalen van een gevoel naar het witte doek. Werken, ontspannen, genieten en weer doorzwoegen. Een oneindige zoektocht naar perfectie. Tot in het kleinste detail. Auping is slapen en dromen. Comfort. Oogstrelend en duurzaam. Een keur aan accessoires. Bodem en matras zijn voor elkaar gemaakt. Zo slaap je gezond en word je uitgerust wakker. Design: Frans de la Haye

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 5