Feyenoord werkt aan mooi einde SPORT !S Formule 1-team Minardi rijdt zonder hoofdsponsor ArenA juicht vooral om rentree Van der Vaart Beslaglegging op inkomsten Utrecht PSV zonder franje langs Heerenveen ft Van Persie schiet Rotterdammers naar halve finale tegen Ajax 20. lemen rond =inoord-Ajax am - Er dreigen grote fyien rond de halve finale MÏNVB-bekertoernooi tus- ^Tenoord en Ajax, die op ag 16 april moet wor- peeld. De gemeente am hanteert al jaren het int dat de voetbalklas- p zondag moet plaats- Het stadsbestuur wil aanhang niet op een 'I veekse dag en in het a in de stad hebben. Los is er een groot logistiek 11.7 m. In de avondspits 7,1 de Nederlandse Spoor- |een extra treinen vrij /oor het vervoer van de ers. staakt en naar spits >am - Ajax zoekt niet laar een spits nu de tus- transfer van Rick Hoo- (RKC), als vervanger i ongenade gevallen lar Mido, is afgespron- iclubs konden het niet den. „Hoogendorp nige die de vacante po- invullen", zei Koeman van het bekerduel te- ironingen. „Een ander niet in Nederland die üteit van Ajax kan Ronald Koeman zei litsprobleem met spe- eigen selectie wordt i moet nte verlaten Scott Booth moet lind van het huidige eizoen FC Twente ver jet contract van de 31- hot loopt af en zal niet verlengd, meldde de il ese club gisteren. vam tot nu toe in 96 tiewedstrijden uit voor ers en scoorde daarin V Hij speelde eerder voor n, FC Utrecht, Borussia 8 pd en Vitesse. rn in rfinale - Bayem München finale bereikt van het om de Duitse voetbal- e koploper in de Bun- ron gisteravond voor bliek met 3-1 van Bay- usen. De Braziliaan El ide man bij de re- jipioen. Hij scoorde vlak l iveemaal. In de eind- at Bayem op 31 mei in igenover Erik Gerets' Jserslautem, dat dins- Ier Bremen met 3-0 Telde. heva maakt ^iedenis Recreativo Huelva voor het eerst in het bestaan geplaatst voor ise bekerfinale. De loeg van Spanje speel avond gelijk tegen Os- f f2. Voor eigen publiek Iva het eerste duel in finale met 2-0 gewon- le finale treft Huelva op Mallorca. Die club portivo La Coruna op t al zeer verrassend e hebben gewonnen. ird| ozame zege '.ÏÏJnited dir 'aarding van Jopingcode donderdag 6 MAART 2003 Stoddart boos op collega Dennis van McLaren melbourne/anp/rtr - Minardi rijdt het Formule 1-seizoen zon der hoofdsponsor. Bij de pre sentatie van de nieuwe auto in Melbourne bleek dat geen ver vanger is gevonden voor het af gehaakte KL. Jos Verstappen mocht gisteren in Melbourne met zijn teamgenoot Justin Wil son de wagen onthullen. Daarbij werd duidelijk dat Mi nardi steun krijgt van een serie kleine geldschieters. Na het ver trek van de Maleisiër Alex Yoong haakte hoofdsponsor KL (Kuala Lumpur) af. Minardi vond geen vervanger. Teambaas Paul Sto ddart heeft nu de naam van zijn vliegtuigbedrijf European Avia tion op de wagen gezet. Verstap pen nam sponsors Trust, Muer- mans, Halfords en Formule 1- blad RaceReport mee. Overige geldschieters zijn Gazprom, BSA en Superfund. Bij de presentatie waren veel fans van de dinsdag 31 jaar ge worden Verstappen aanwezig. De Nederlander staat centraal in een grote mediacampagne van Minardi. Verstappen bezocht voor promo-activiteiten een die rentuin, een ijsbaan en het dak van de hoogste wolkenkrabber in de stad. Hij boekte ook zijn eerste over winning, in een ludieke tramra ce. De coureur versloeg met teamgenoot Wilson zijn baas Stoddart en de Australische mi nister van Transport. Teambaas Stoddart haalde gis teren verder flink uit naar zijn collega Ron Dennis van McLa ren. Stoddart stelt dat Dennis hem uit de Formule 1 wil wer ken. „Ik denk dat Ron van me af wil en het kan hem niet schelen of Minardi daarbij ook ter ziele gaat", vertelde de Australiër. De twee staan al een tijdje op voet van oorlog met elkaar. Dennis heeft eerder gezegd dat de toekomst van Minardi onze ker is en dat het team eigenlijk voor spek en bonen meedoet. Volgens Stoddart leverden die opmerkingen hem problemen op bij het zoeken naar sponsors. „Minardi zou niet in de Formule 1 thuishoren? We zijn het op vier na oudste team. Dit wordt ons negentiende seizoen." Stoddart kocht Minardi in 2001. Hij wil het team in vijf jaar op stuwen naar de subtop, maar Minardi zit krap bij kas. „We hebben genoeg geld om het sei zoen te voltooien, als we geen problemen krijgen met een van onze sponsors. We hebben een krap budget. De Formule 1 ver loor Prost en Arrows en nu zet Ron me onder druk met zijn op merkingen. Dat is niet de ma nier om de sport vooruit te hel pen." Justin Wilson heeft een speciale manier gevonden om aan meer geld te komen. De Britse team genoot van Jos Verstappen bij Minardi riep investeerders op geld in hem te steken. „Een ris kante, maar zeer efficiënte be legging", meende de 24-jarige Wilson in Melbourne. De debutant is de eerste cou reur die aandelen uitgeeft om zijn plek in de Formule 1 te be kostigen. Een 'stukje' Wilson kost minstens 800 euro, maar volgens het 34 pagina's tellende prospectus levert de coureur waarschijnlijk het dubbele, op. Beleggers hebben tot 2012 recht op 10 procent van zijn inkom sten. Wilson betaalt zichzelf uit zijn eigen bedrijfje een voor For mule 1-begrippen heel beschei den salaris. Hij ontvangt dit jaar 80.000, volgend jaar 120.000 en het jaar erop 160.000 euro. Wilson wijst investeerders eerlijk op de gevaren. „Minardi maakt mogelijk het seizoen niet af van wege geldgebrek", waarschuwt hij. Jos Verstappen wenste zijn nieuwe teammaat succes met Teambaas Paul Stoddart toont de Minardi aan de premier van de Au stralische deelstaat Victoria, Steven Bracks. De coureurs Jos Verstap pen en Justin Wilson kijken toe. Foto: Reuters/Zainal Halim de onderneming. De Nederlan der krijgt op zijn wagen een stic ker met de oproep www.inves- tinwilson.com. >g< r!e>« - Manchester Uni- in de achtervolging op Arsenal gisteravond jeen fout tegen Leeds. De 2-1- im echter uitermate n tot stand. De win- effer kwam pas tien PVf r voor tijd op naam van ilvestre. Het verschil rootste concurrent uit s na 29 wedstrijden nu vijf punten. .Rijirk verliest sjlray Beach cH - Martin Verkerk kans op een mooi het tennistoernooi Beach laten liggen, ider verloor in de ide van de Chileen ios. Verkerk startte de als derde ge leen. Hij won de met 6-2. Daarna is beter in zijn spel. De erikaan won het gelijk- e duel vervolgens met door Marcel van der Kraan Rotterdam - Feyenoord kan het seizoen nog van een mooi einde voorzien als het in de halve finale van het nationale bekertoernooi van Ajax wint. Die wedstrijd is voor de Rotterdamse ploeg de beloning voor de triomf op Vites se, gisteravond (3-1). Bij winst op Ajax heeft Feyenoord het thuis voordeel in de finale tegen de winnaar van FC Utrecht-PSV. De Kuip is immers traditioneel het toneel voor het slot van de Am- stel Cup. Het lijkt een beetje op de weg die de ploeg van Bert van Mar wijk aflegde toen Feyenoord vo rig jaar de UEFA Cup won. Vooraf stond al vast dat de eind strijd van het Europese beker toernooi in Rotterdam zou plaats hebben. In de halve finale wachtte toen ook een zware kluif, Inter Milaan. Het bereiken van de Amstel Cup-finale zou dit seizoen wat glans kunnen geven. Ook zou Feyenoord er misschien zo veel zelfvertrouwen uit kunnen put ten dat de ploeg alsnog een gooi kan doen naar de tweede plaats in de competitie. Vitesse wierp Feyenoord gister avond in elk geval geen al te grote blokkade op naar de halve finale. De Arnhemse club is be zig aan het meest curieuze sei zoen van de laatste tien jaar. Omdat de club in de competitie worstelt tegen degradatie, is Vi tesse verder dan ooit verwijderd van Europees voetbal, waarin het elftal dit jaar nog leuke par tijtjes tegen Werder Bremen en Liverpool speelde. Maar de kwetsbaarheid van Vi tesse werd al na twee minuten blootgelegd door Bonaventure Kalou, die sinds de winterstop in weergaloze vorm verkeert en met een van zijn kenmerkende solo's door het hart van de Vi tesse-verdediging sneed. Jevric was kansloos (1-0) en zag Kalou binnen tien minuten nog een keer op zich afkomen, toen de Afrikaan langs dezelfde weg aan een slalom begon. Die actie had Kalou met een simpel tikje Robin van Persie passeert Vitesse-verdediger Tim Cornelisse. Foto: ANP/Marcel Antonisse breed op Pierre van Hooijdonk moeten eindigen, maar hij ging voor eigen glorie en strandde uiteindelijk in zijn eigen bewe gingen. Dat Kalou meer aan zichzelf dacht, heeft waarschijnlijk alles te maken met zijn ambitie om na dit seizoen Feyenoord te ver laten. De international uit Ivoor kust heeft het in Rotterdam- Zuid wel gezien en verlangt naar een nieuw avontuur in Spanje of Engeland. Hij heeft zijn zaak waarnemer Rodger Linse ge vraagd zijn ogen en oren open te houden. Met zijn eerzucht ontnam hij in de eerste helft Feyenoord zijn tweede treffer, waardoor de ploeg halverwege moest toe staan dat Vitesse langszij kwam. Een doorgekopte hoekschop be landde pardoes voor de voeten van de vrijstaande Bob Peeters, die de hoek nog even mocht uit zoeken: 1-1. De boomlange Belg, die zijn plaats in het elftal had terugge kregen omdat alle andere aan vallers het bij trainer Mike Snoei hebben verbruid, had daarna ook de 2-1 voor Vitesse op zijn schoen. Maar Patrick Lodewijks, die nu al maanden Edwin Zoe- tebier vervangt en voorlopig de voorkeur geniet van Van Mar wijk, voorkwam een debacle in de lang niet uitverkochte Kuip. Van Marwijk besloot in de rust tot een opmerkelijke tactische ingreep. Hij liet de kopsterke Gerard de Nooijer in de kleedka mer achter en posteerde de kleinste man van Feyenoord, Chris Gyan, in het hart van de verdediging. Gyan is een speler die bij Feyenoord eigenlijk zel den verzaakt, ook al zit hij meer op de bank dan dat hij in het veld staat. Gisteravond deed hij ook weer zijn plicht en dus kwam Vitesse niet meer tot sco- Omdat Robin van Persie het aan de andere kant wél op zijn heu pen kreeg, werden de Rotter dammers door het talent naar de halve finale geschoten. Maar een van de mooiste momenten in de wedstrijd had plaats bij de derde treffer van Feyenoord (de tweede van Van Persie). Pierre van Hooijdonk leverde bij die goal de assist en daarvoor kreeg hij nog net geen staande ovatie, maar wel een forse steunbetui ging van het legioen. 'Put your hands up for Pi-Air', zong het vak, waaruit zondag nog de ha telijke liedjes klonken in de rich ting van de topscorer. Groningen in bekerduel geen partij voor Ajax door Peter van Duyl Amsterdam - Dik een uur hadden ze er in de ArenA op gewacht, zijn naam was al verschillende malen luid gescandeerd en na 65 minuten werden de Amsterdamse smeekbeden verhoord. Rafael van der Vaart maakte voor het eerst sinds 7 de cember zijn opwachting in het eerste van Ajax. Een cruciale rol in de bekerzege op Groningen (4-1) speelde Van der Vaart niet, de feestvreugde was er niet minder om. De invalbeurt van Van der Vaart was een spaarzaam lichtpunt op een overwegend donkere avond. Meer dan een verstands huwelijk heeft Nederland nooit gehad met zijn bekertoernooi, maar het laatste restje liefde lijkt verdwenen sinds de commerciële managers van SBS6 de re gie voor veel geld van de KNVB hebben overgenomen. Het is geen wonder, dat de voetbalfan niet warm loopt voor nationaal beker voetbal. Zowel in Rotterdam als Amster dam zaten de stadions nog niet half vol. Sinds de ArenA in 1996 in gebruik werd genomen, zaten er tijdens een officiële wedstrijd nog nooit zo weinig mensen als gisteren tijdens Ajax-Groningen. Natuurlijk zei Ajax-trainer Ronald Koe man aan de vooravond van het beker duel met zijn oude ploeg wél, dat hij het toernooi serieus neemt. Maar hij greep het tussendoortje met beide handen aan om een aantal spelers hun broodnodige rust te geven. Hatem Trabelsi (maandag vader geworden) hoefde zich zelfs hele maal niet om te kleden, Tomas Galasek, Maxwell en Petri Pasanen mochten zich genoeglijk op de reservebank installeren. Het maakte de weg vrij voor anderen. André Bergdolmo stond voor het eerst sinds zijn blessure en de winterstop in de basis. Ook Witschge en Yakubu waren er dit keer vanaf het begin bij. Het meeste plezier beleefde de half gevulde ArenA aan de rentree van Rafael van der Vaart. De middenvelder mocht 25 minuten voor tijd invallen voor Richard Witschge, het leidde tot een euforische stemming onder de Amsterdamse fans. Van der Vaart kon risicoloos invallen, omdat FC Groningen ook al weinig trek had in een échte wedstrijd. De noorder lingen strijden in de competitie tegen de gradatie en bleken zich ai in de bus naar Amsterdam te hebben neergelegd bij hun bekereinde. Tien minuten stribbel den ze tegen, maar toen Ajax duidelijk maakte dat er niets te halen viel, tekende Groningen de capitulatie razendsnel. Dat het desondanks heel lang duurde voor er enige aftekening in de score kwam, mocht Ajax zich opnieuw zelf aanrekenen. Ondanks de vier goals tegen Groningen begint het gebrek aan pro ductiviteit in de ArenA onderhand een serieus probleem te worden. Drie weken geleden was Ajax oppermachtig in de competitiewedstrijd tegen FC Groningen, het won met slechts 2-1. Een week later was Ajax de betere va$ Utrecht, maar het verloor met 1-0. En afgelopen zondag werd het 2-0 tegen Vitesse, maar misten utrecht/gpd - Het pensioen fonds voor profvoetballers (CFK) heeft beslag gelegd op in komsten van FC Utrecht. De club, die in grote financiële pro blemen verkeert, heeft een schuld van ruim één miljoen euro bij het CFK. Het CFK zag geen andere moge lijkheid meer dan rechtsmaatre gelen te nemen. De beslagleg ging heeft betrekking op de transfersom die FC Utrecht ont vangt voor de verkoop van Dirk Kuijt aan Feyenoord en op tele- visiegelden. FC Utrecht krijgt een vergoeding van de Eredivi sie NV voor rechtstreeks uitge zonden competitieduels bij Ca- nal+ en van de KNVB voor live uitzendingen van bekerduels door SBS6. Die inkomsten mag FC Utrecht niet aanwenden voor andere doeleinden dan de betalingsachterstand bij het pensioenfonds. Houden de be stuurders van FC Utrecht zich daar niet aan, dan zijn zij straf baar. FC Utrecht-voorzitter Erik Jan Visser wil geen mededelingen doen over zaken die het CFK of andere 'individuele crediteuren' betreffen. „Wij hopen op maxi male medewerking van alle cre diteuren, omdat daarmee de kans op een oplossing maximaal is. Maar ik heb er alle begrip voor dat elke crediteur probeert zijn eigen belangen zo goed mo gelijk veilig te stellen," aldus Vis ser. Aangezien de beslaglegging geldt voor toekomstige inkom sten, komt FC Utrecht niet di rect in acute problemen. Koreaan Lee blinkt uit door Henk van Weert eindhoven - Ook het tweede be drijf van het voetbalstuk PSV- Heerenveen was voor de waar schijnlijke winnaar. Opnieuw was het echter geen vertoning om van te sidderen. Met zakelijk voetbal, zonder jus en opsmuk, worstelde PSV zich naar de hal ve finale van de Amstel Cup, waar op 15 of 16 april FC Utrecht in de Domstad de te genstander is. Gisteravond werd het 2-1 voor PSV. Deze keer werd het treffen niet pas in blessuretijd beslist. Kezman scoorde twee keer in de tweede helft, Samaras bracht Heerenveen kort voor tijd terug op 2-1. Voor het eerst na zes (competitie)wedstrijden, een deel van Ajax-PSV en bijna twee hele bekerduels (ADO Den Haag en Heerenveen) kreeg PSV een doelpunt tegen. Waterreus hield zijn doel ruim 750 minuten schoon. Zoals het afgelopen zaterdag een saai spelletje schaken werd, zo draaide het bekerduel in Eindhoven uit op een potje stra- tego voor de open haard. Smeu lend houtvuurtje, nimmer ge knetter, laat staan vlammen. PSV was weer niet in staat om Heerenveen voortdurend zijn wil op te leggen. Met een personele wissel in ver gelijking met de competitiewed strijd (Leandro voor Jan Ven- negoor of Hesselink achter Kez man) wilde Guus Hiddink de of fensieve bedoelingen van PSV minder voorspelbaar maken. Het tegendeel werd realiteit. Met Vennegoor of Hesselink heeft PSV tenminste nog een aanvaller/middenvelder in huis bij wie je in stilstaande wedstrij den de bal kwijt kunt. De Brazi liaan is (nog) niet zo'n richt punt. „Leandro staat goed te kloppen op de deur. Maar hij mag nog dominanter zijn. Het mag een paar onsjes meer wor den, dat is een kwestie van tijd. Hij zal weer ritme moeten krij gen, hij zal gevaarlijker moeten worden", vond Hiddink. Van de opbouw kwam bij PSV in de eerste helft weinig terecht. Heerenveen in goeden doen is een ploeg die de kunst verstaat om heel goed posities in te ne men, waardoor de tegenstander voortdurend moet piekeren over de juiste oplossing. De Friezen stelden zich zo op dat bij PSV de opbouw vrijwel steeds bij André Ooijer kwam te liggen. Ooijer is belangrijk als het op strijd aan komt, maar zijn kwaliteiten lig gen niet in de eerste plaats op het creatieve vlak. Echte kansen wist PSV voor de rust niet te scheppen. Een paar afstandsschoten, meer zat er niet in. Heerenveen was een keer, via Nurmela, gevaarlijk voor de goal van Waterreus, daarmee hadden ook de Friezen het gehad. In de tweede helft speelde PSV beter dan voor de rust, zij het slechts in korte perioden. Opval lend was dat de Eindhovenaren pas beter werden kort nadat de twee doelpunten vielen. Met na me in het eerste kwartier na de rust liet PSV iets zien dat over eenkomt met zijn status. Beide doelpunten waren wel fraai. Het eerste kwam tot stand na een goede actie van links back Young-pyo Lee. Een typi sche actie ook voor de Zuid-Ko- reaan. Bij zijn zoveelste run naar voren gaf hij de bal niet blind voor, maar bleef hij nadenken. Lee wipte de bal op zijn rechter voet en legde hem uit stand rus tig op het hoofd van Kezman, 1- 0. Vogel gaf in de 85e minuut een steekpass op Kezman, die de partij besliste, 2-0. Lee was de uitblinker bij PSV. Defensief tegen Nurmela, maar ook aanvallend. Over twee wed strijden gemeten was hij de baas over de Beckham van het Noor den en was hij aanvallend aar dig bezig. „Ik heb altijd vertrou wen gehad in Lee, die zich op merkelijk snel aangepast heeft bij ons. Hij heeft Nurmela uitge schakeld. Goed gespeeld tegen een Fins international, goed bij ons binnengekomen", vond Hiddink. SPORTUITSLAGEN New York. NBA. Toronto Raptors - Houston Rockets 95-97, Washington Wizards - Los Angeles Clippers 99- 80, Boston Celtics - New York Knicks 97-95, Orlando Magic - Milwaukee Bucks 111-99, Qleveland Cavaliers - Atlanta Hawks 105-111, Memphis Grizzlies - Denver Nuggets 96-86, Phoenix Suns - Portland Trailblazers 98-92, Utah Jazz - Seattle Supersonics 94-83, Sacra mento Kings - Minnesota Timberwolves 96-95, Los Angeles Lakers - Indiana Pacers 97-95. PRIJSVRAGEN de Amsterdammers meer dan tien doel- rijpe kansen. Tegen Groningen was het gisteravond al niet veel anders. De grootste zondaars waren Nourdin Boukhari en Zlatan Ibra- himovic. De Zweed scoorde tweemaal, maar miste zeker zeven opgelegde kan sen. Boukhari, de zwakste Ajacied, slaag de er tot tweemaal toe niet in de bal van dichtbij in het doel van Jelle ten Rouwel- aar te krijgen. De jonge Wesley Sneijder opende na een half uur de score met een knappe schui ver van 25 meter. Kort na de pauze kopte Ibrahimovic eindelijk wel raak na een voorzet van Witschge. Volkomen onver wacht scoorde Groningen nog tegen via Hoogstrate, maar Boukhari droeg uitein delijk toch zijn steentje bij aan de over winning. In de laatste vijf minuten miste Martin Drent namens Groningen een penalty, krulde SneijdgY de bal aan de overkant nog een keer op de paal en legde uitein delijk Ibrahimovic de eindstand vast: 4-1. Lucky Day 3039. 2.3.5.8.10.20.28.30.32.40.42 43.50.52. 53.58.64.65.71.79. (Onder voorbehoud van typefouten). SCHAKEN Linares. Internationaal toernooi. Tiende ronde: Vallejo (Spa) - Kramnik (Rus) 1/2-1/2, Ponomariov (Oek) - Radjabov (Aze) 1/2-1/2, Kasparov (Rus) - Leko (Hon) 1/2-1/2. Anand vrij. Stand: 1 Kramnik 5 1/2, 2. Leko 5 (uit 9). 3 Kasparov 5. 4. Anand 4 1/2 (uit 9), Ponomari ov en Radjabov 3 1/2,7. Vallejo 3 (uit 9). TENNIS Delray Beach (VSt). Mannen, 351.000 euro. Eerste ronde: Verkerk (Ned) - Mello (Bra) 7-6 6-4, Spadea (VSt/6) - Llodra (Fra) 6-3 6-0, Meligeni (Bra) - Savolt (Hon) 6-3 6-4, Fish (VSt) - Roddick (VSt/1) 7-6 4-3 opgave Rod dick, Sargsian (Arm) - Coria (Arg/2) 7-5 6-2, Kratochvil (Zwi) - Clement (Fra/5) 6-3 7-6, Kendrick (VSt) - Koubek (Oos) 6-4 6-4, Spa dea (VSt/8) - Llodra (Fra) 6-3 6-0, Martin (Spa) - Vahaly (VSt) 6-4 3-6 6-3, Saretta (Bra) - Goldstein (VSt) 6-4 6-4. Tweede ronde: Rios (Chl/3) - Verkerk 2-6 6-4 7-5, Lee Hyung-Taik (ZKo) - Kratochvil 6-2 6-3. Scottsdale. Mannen, 328.000 euro. Eerste ronde: Zabaleta (Arg) - Ginepri (VSt) 7-6 6-3, Corretja (Spa/6) - Toersoenov (Rus) 6-4 6- 2. Draper (Aus) - Björkman (Zwe) 6-3 7-6, He- witt (Ay$/1) - Vicente (Spa) 6-4 6-3, Nalbandi- an (Arg/3) - Calleri (Arg) 7-6 6-3, Corretja (Spa/6) - Toersoenov (Rus) 6-4 6-2, Philip- poussis (Aus) - Chela (Arg/7) 7-6 3-6 6-1, Fer- reira (ZAf) - Arthurs (Aus) 7-5 6-7 6-2. Tweede ronde: Zabaleta - Schüttler (Dui) 6-3 2-6 6-4, Sanchez (Spa) - Lapentti (Ecu) 6-3 7-6. Indian Wells. Vrouwen, 2,1 miljoen euro. Kwalificatie, tweede ronde: Morigami (Jap) - Noorlander (Ned) 6-4 5-7 6-1. Hoofdtoernooi, eerste ronde: Bedanova (Tsj) - Wartusch (Oos) 6-3 6-2, Cohen-Aloro (Fra) - Schett (Oos) 4-6 6-1 6-3, Serna (Spa) - Loit (Fra) 6-4 6-3, Zvo- nareva (Rus) - Putschek (WRu) 6-2 7-5, Gagli- ardi (Zwi) - Lucic (Kro) 7-5 6-3, Foretz (Fra) - 8arna (Dui) 7-5 2-6 7-5, Benesova (Rus) - Pis- nik (Slv) 6-7 6-4 6-2. VOETBAL Amstel Cup. Kwartfinale. Ajax - FC Groningen 4-1 (1-0). 31. Sneijder 1- 0, 50. Ibrahimovic 2-0, 53. Hoogstrate 2-1, 69. 8oukhari 3-1, 90. Ibrahimovic 4-1 Scheidsrechten Van Egmond. Toeschouwers: 7000. Gele kaart: Schoenmakers. Broerse (FC Groningen). Feyenoord - Vitesse 3-1 (1-1). 3. Kalou 1-0, 26. Peeters 1-1, 60. Van Persie 2-1, 65. Van Persie 3-1. Scheidsrechter-. Luinge. Toesc|»j- wers. 21 615. Gele kaart: Emerton (Feyw- oord), Claessens, Stefanovic (Vitesse). PSV - Heerenveen 2-1 (0-0). 51 Kezman 1-0, 85. Kezman 2-0. 90. Samaras 2-1. Scheids rechter: Van Huiten. Toeschouwers: 30 000. Gele kaart: Klompe (Heerenveen). UEFA Cup. Indeling kwartfinales: Besiktas (Tur) - Lazio (Ita), Celtic (Sch) - Liverpool (Eng), Malaga (Spa) - Boavista (Por), FC Porto (Por) - Panathi- naikos (Gri) Speeldata: 13 en 20 maart- Tel Aviv. Oefenwedstrijd. Israël - Moldavië 0-0. Scheidsrechter: Berini (Ita). Toeschouwers: 8000. WIELRENNEN Ceuti. Ronde van Murcia. Eerste etappe: 1 Svorada (Tsj) 153 km in 3 58.08, 2. Zabel (Dui), 3. Radochla (Dui), 4. Furlan (Ita), 5. Strazzer (Ita), 6. Valverde (Spa) Nederlanders: 20. Engels (Ned), 24. Kroon, 50. Veneberg. Algemeen klassement: 1 Svorada 3.57.58, 2. Zabel 0.04, 3. Radochla 0.06, 4. Wegmann (Dui) 0.07, 5. Contrini (Ita). 6. Valverde 0.08. Nederlanders: 22. Engels 0.10, 26. Kroon, 52. Veneberg. Fait-le-Franc. Memorial Samyn. 1 Van Dijk (Ned) 185 km in 4.16.00:2. Van- deraerden (Bel), 3. Blijlevens (Ned), 4' Wojtas (Pol), 5. Sentjens (Ned), 11. Löwik, 16. Van der Ven, 19. Lucassen.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19