SPORT 'Velocitas heeft geen zwakke punten' Pechtold uit felle kritiek op Kadeclul Opstappen sponsors brengt Unicum in moeilijkhede Saturnus straalt voorlopig alleen in eigen kring Thomans Alsgaard beëindigt carrière Sporting Trigon sluit af met zege Huigsloot trainer Leidsche Boys Haagse versterkt Leiden Atletiek Van Dijk sneller dan Blijlevens Janmaat gaat weg bij TVM De Ron trainer en derde keeper SPORT EN SPEL donderdag 6 MAART 20 Coach Henk Janssen van Leidse tennisvereniging vreest degradatie uit de hoofdklasse Thomas Alsgaard viert een van zijn twee gouden medailles tij dens het WK dat vorige maand in Italië werd gehouden. Foto: Reuters osio - De Noorse skiloper Tho mas Alsgaard beëindigt zijn carrière aan het einde van het seizoen. De tweevoudig wereld kampioen van Val di Fiemme is een van de succesvolste lang laufers uit de historie. De 31-ja rige Alsgaard is de enige die in acht topevenementen op rij - WK's en Olympische Spelen - ten minste één gouden medail le heeft veroverd. De reeks be gon in 1994 in Lillehammer met de olympische titel op de dertig kilometer. leiden - Sporting Trigon heeft het zaalkorfbalseizoen afgeslo ten met een 21-11 overwinning op Refleks. De Leidenaars wa ren al gedegradeerd uit de over gangsklasse, maar wilden in hun laatste wedstrijd nog wel vlammen. Sander de Haas, Daan en Bart Niesing (3), Li- selotte van der Berg, Mirjam Duin en invaller Gijs Wiersma zorgden tussen de 23ste en 48ste minuut voor de beslissen de doorbraak van 6-6 naar 18-7. Het was veelzeggend voor het verzet van de bezoekers dat hun enige tegengoal in deze fa se een strafworp was. Misja IJzerman van Trigon viel uit met een enkelblessure. leiden - Peter Huigsloot is ko mend seizoen trainer van voet balvereniging Leidsche Boys. Hij volgt Marcel Groenendijk op. Huigsloot is assistent-trai ner bij Docos. Leidsche Boys, dat uitkomt in de vierde klase zondag, zag onlangs een fusie met LFC en VNA mislukken. den haag - Marathonloopster Annelieke van der Sluijs van Haag Atletiek stapt over naar Leiden Atletiek. Na een korte buitenlandse trainingsstage komt de 36-jarige atlete op za terdag 29 maart tijdens de City Pier City voor het eerst uit voor haar nieuwe vereniging. Van der Sluijs is ook beschikbaar voor de clubcompetitie. Daarin draait Leiden Atletiek mee in de landelijke eredivisie. De Haagse pupil van trainer Karei van Eg- mond behoort met haar per soonlijke toptijd van 2 uur 36 minuten en 52 seconden tot de Nederlandse subtop. fait-le-franc - Stefan van Dijk heeft op Belgisch grondgebied zijn sprintkwaliteiten weer eens getoond. De Nederlander in dienst van de Belgische wieier- formatie Lotto was gisteren de sterkste in de Memorial Samyn. De 35ste editie draaide op een massasprint uit. In de sprint versloeg Van Dijk de Belg Gert Vanderaerden en de Nederlan der Jeroen Blijlevens. hoogeveen - Schaatser Sicco Janmaat vertrekt na dit seizoen bij de TVM-ploeg. De 24-jarige Janmaat voelt zich niet meer thuis bij trainer Gerard Kern- kers. De schaatser had in 1999/2000 een sterk seizoen, toen hij meedeed aan de EK (achtste) en WK afstanden (vijf de op de 5000 meter). Daarna viel de schaatser uit Abcoude ver terug. Zijn contract met TVM liep nog tot en met vol gend seizoen. Janmaat trainde al mee met de DPA-formatie van trainster Ingrid Paul. Leeuwarden - Wim de Ron be ëindigt na dit seizoen zijn carri ère in het betaalde voetbal. De 34-jarige doelman van RBC Roosendaal, die zeven seizoe nen uitkwam voor Cambuur Leeuwarden en daarvoor bij PSV speelde, wordt volgend sei zoen jeugdtrainer bij RBC. Hij blijft wel als derde doelman be schikbaar. door Gertjan van Geen leiden - Unicum gaat gehandi capt de komende competitie in. Het vertrek van Rick Schalkers is nog niet opgevangen en het budget voor wedstrijdtennis is gehalveerd. Coach Henk Jans sen hoopt vanavond een tweede heer naast Wimpe Thomas vast te leggen, maar vreest degrada tie uit de hoofdklasse. De hoogst spelende Leidse ver eniging kan bij lange na niet op boksen tegen de budgetten die bij andere hoofdklassers worden betaald. Niettemin besloten Thomas, Heddy Boers en Ma- non van der Beek met een lage re vergoeding genoegen te ne men. Schalkers deed dat niet en speelt volgend jaar voor Zeven bergen. „Met Rick hadden we het wellicht nog kunnen red den", zegt Janssen. „Hij gaat nog steeds vooruit. We wilden eigenlijk kijken of er nog geld vrij zou kunnen komen voor nog een dame." Dat zit er zeker niet meer in. De slechte economische situatie maakte dat hoofdsponsor CMG, goed voor ruim negenduizend euro op jaarbasis, zijn steun in trok evenals een paar subspon sors. Het geld van CMG bestreek eenderde van het totale budget, dat de technische commissie te besteden heeft. Dus inclusief het complete jeugdplan. Janssen is teleurgesteld. „Het geld is bij de wedstrijdtennissers terug te halen. Met het schaamrood op de kaken heb ik deze winter re keningen moeten versturen naar mensen, die plots voor de trainingen moesten betalen. Ik wil niet het woord wanbeleid gebruiken, maar het is niet goed gegaan." De plek van Schalkers gaat waarschijnlijk ingevuld worden door de jeugdige Romano Fran sen. „Het is leuk voor die jongen in het kader van zijn opleiding, maar het is geen topper." Wat Janssen betreft had Unicum vol gend jaar gewoon weer in de eerste klasse gespeeld. „Want met dit team redden we het niet, no way. De eerste klasse past beter bij de club. Ik heb het aan de spelers voorgelegd. Die wil den graag hoofdklasse spelen. Voor Wimpe Thomas is het weer een uitdaging, want in de eerste klasse won hij singles makkelijk. Heddy Boers wilde graag, omdat ze nog nooit hoofdklasse gespeeld heeft." Voorzitter Win and Steggerda kijkt op van de grieven van Jans sen. „Wedstrijdtennis doe je als er geld is van sponsors. We he- ben ons rijk gewaand met een grote sponsor en nu hebben we een probleem dat we moeten oplossen." Ook Steggerda meent hoofdklasse iets te hoog pen is. „We blijven a houden, maar wij kunn mee met de budgetten d hoofdklasse normaal ziji terugtrekken kon volg preses geen sprake zij gaan het kind niet met 1 water weggooien. De willen graag in de hoo uitkomen. Dat is toch tisch." Korfbalster Wendy Plijter wil nu eindelijk eens kampioen worden door Maarten Dekker leiderdorp - Haar teamgenoten ondernamen al vele vergeefse pogingen, pogingen die zij al leen maar als toeschouwer en supporter meemaakte. Maar als het zaterdag weer niet lukt om kampioen te worden, zullen ze allemaal dezelfde diepe teleur stelling voelen. „Want we willen allemaal heel graag hoger spe len, daar zijn we als team echt aan toe", zegt Wendy Plijter, de butante in het eerste team van Velocitas. De Leiderdorpse korfbalclub hikt al een paar jaar tegen pro motie aan en krijgt overmorgen de zoveelste kans om die lang gekoesterde wens in vervulling te laten gaan. Velocitas speelt dan in de eigen sporthal De Does tegen concurrent De Wei devogels, die één punt voor sprong heeft „De tribune zal wel aardig volzitten", verwacht Plijter. „Ik heb gehoord dat zij met een bus komen en wij nodi gen natuurlijk zelf aardig wat mensen uit" Het moet de fraaie climax wor den van een seizoen dat Veloci tas aarzelend begon. „We moes ten nog een beetje wennen aan elkaar, want deze ploeg is nog niet zo lang samen." En er wa ren een paar blessures, die plek ken moesten worden ingevuld met andere mensen. Al snel leed het achttal van trainer Klaas Bosman z'n eerste en enige ne derlaag, in het uitduel met het zwakke SEV. „Dat soort wed strijden, dat is echt wat voor Ve locitas. Zo'n fout maken we elk jaar wel een keer, ook al worden we ervoor gewaarschuwd. Ik denk dat we SEV een beetje on derschat hebben. Dat mag niet gebeuren, maar het sluipt erin. Zeker als je als club al zo lang op dit niveau speelt en je de meeste wedstrijden vrij makkelijk wint." Juist daarom is promoveren zo belangrijk voor Velocitas. „We zijn er aan toe om in de tweede klasse te spelen, zeker als team. Voor mij persoonlijk geldt dat misschien wat minder, omdat dit pas mijn eerste jaar is." Maar dat maakt haar ambities er niet minder op. De 20-jarige Plijter is verslingerd aan haar sport, waar ze mee begon na het toernooi tussen de Leiderdorpse basis scholen, een evenement dat ie der jaar wordt gehouden op het veld van Velocitas in de Bloe- merd. Toen ze haar eerste bal richting mand gooide, was ze negen. Elf jaar later zou Plijter niet meer zonder korfbal kunnen, ook vanwege het sociale aspect. Veel van haar vrienden spelen bij Velocitas en ze kan goed overweg met iedereen in haar team. Maar gezelligheid is niet de enige drijfveer, er is ook sportief fanatisme. „Dat zit ge woon in mijn aard. Ik wil altijd winnen, eerste worden." Het korfballen woog zelfs mee in Plijters beslissing om niet naar het buitenland te gaan voor haar opleiding. „Ik zou heimwee krijgen." En dus loopt ze geen stage in een ver, zonnig oord, maar bij de VW in Noordwijk. In juni hoopt ze klaar te zijn met de toerismestudie aan het Leid se ROC. Daarna verlaat Wendy Plijter de schoolbanken, maar welk werk ze wil gaan doen, weet ze nog niet precies. Op korfbalgebied is ze nog lang niet uitgeleerd, zegt de Leider dorpse. „Natuurlijk heb ik sterke kanten, zoals mijn snelheid en spelinzicht Maar er valt ook nog aardig wat te verbeteren. Als we verdedigen, let ik soms te veel op de bal en te weinig op mijn tegenstandster. Die kan dan te makkelijk vrijkomen.Velocitas als geheel heeft eigenlijk geen tekortkomingen. „Onze ploeg is een hecht collectief, daar zijn we de laatste maanden naar toe ge groeid. Ons sterke punt is dat we geen zwakke punten heb ben." Maar op het moment suprème kan het toch nog altijd misgaan, dat weten ze bij Velocitas uit er varing. Behalve de verliesbeurt bij SEV was er dit jaar nog zo'n pijnlijk moment, de uitwedstrijd bij De Weidevogels. In de laatste minuut misten de Leiderdorpers daar een strafworp, waardoor de topper gelijk eindigde: 6-6. Plij ter verwacht zaterdag een verge lijkbaar dueL „We zijn aan el kaar gewaagd, daarom werden er in die eerste wedstrijd ook zo weinig doelpunten gemaakt Maar dit keer zal er wel wat meer gescoord worden. Wij moeten winnen, dus kunnen we niet te voorzichtig spelen." Wethouder tegen nieuwe fusieplar door Willem Spierdijk leiden - Wethouder Pechtold van sport ziet niets in een fusie tus sen de Leidse voetbalclubs UD- WS, LFC en VNA. „Drie keer een niet-gezonde vereniging levert niet een gezonde vereniging op", denkt de wethouder. Hij is van plan volgende week donderdag avond, wanneer de betrokken clubs hun ledenvergaderingen houden, zelf naar de Boshuizer- kade te gaan, waar de betrokken clubs zetelen. Pechtold laat zich in harde be woordingen uit over de clubs die volgende week hun fusie plannen bespreken. Over UDWS zegt hij dat het een club is 'die bestaat dankzij de betalingen aan spelers'. De wethouder noemt LFC en VNA 'marginale clubs'. Hij wil graag dat Leid sche Boys bij fusieplannen wordt betrokken, 'want die club stelt als enige wat voor'. De wethouder verbaast zich bo vendien over de veranderde houding ten opzichte van UD WS. Bij de beoogde fusie tussen LFC, VNA en Leidsche Boys (die inmiddels is afgeketst) mocht die club niet meepraten. Het is volgens Pechtold 'twee voor twaalf voor de clubs. „Ik heb ze misschien al te lang de tijd gegeven om zelf ord ken te stellen. Als er r beurt, grijp ik in en zeg de huur op." Het ontbreekt, denkt houder, niet aan bestuu bij de betrokken veren „Er is bij het fusieplar Leidsche Boys, LFC en I onvoldoende tijd gein om de achterban mee te Daarbij heb ik me verba de emoties uit een heel leden die meespelen." Er moet volgens de we aan de Boshuizerkade nancieel gezonde club die sportief goed voor kan komen en een jeugd heeft. Bovendien vindt hij openbare ruimte die nu voetbalverenigingen woi nomen, op een zinnige moet worden benut. De betrokken clubs vra af waarom de wethoude van zijn ambtenaren) middelende rol heeft bij de fusiepogingen Boshuizerkade. „Ik vind het typisch iets] clubs zelf. Je krijgt gai als: 'waar bemoeit die mee'. En als het dan jaar mislukt, krijg ik h< die fusie te heb! kokstoofd", aldus Pechti BILJARTEN Wendy Pleiter: „We zijn er aan toe om in de tweede klasse te spelen, zeker als team. Voor mij persoonlijk geldt dat misschien wat minder, omdat dit pas mijn eerste jaar is." Foto: Hielco Kuipers Leidse handbalclub mikt noodgedwongen op de breedte door Loman Leefmans leiden - Het eerste mannenteam van Saturnus zette jarenlang de toon in Leiden en omstreken. Twee jaar geleden werd de afda ling ingezet nadat een handvol spelers was gestopt of elders was gaan spelen. Noodgedwon gen wil de club zich nu eerst in de breedte manifesteren voor dat er weer aan een stapje om hoog kan worden gedacht. Daar is de vrouwentak van Saturnus, die zich altijd in de marge be woog, misschien al eerder aan toe. Marcel Nieuwenhuys maakte de hoogtijdagen van Saturnus mee. De club speelde op het tweede niveau van de nationale hand balsport „Het is voornamelijk 'ouderdom' die ons de das om deed. Twee spelers stopten en toen zijn Paul van Leeuwen en ik naar Animo overgestapt. Wat overbleef was een team dat ronduit te zwak was voor de eer ste divisie en daar ook keihard uitvloog." Saturnus zag zich aan het begin van dit seizoen genoodzaakt dat verzwakte eerste team terug te trekken en op een veel lager re creatieniveau door te laten gaan. „Na zo'n rotjaar waarin ook de trainer vertrok was het zaak om het weer een beetje gezelligheid in het team te krijgen en ik ben blij dat dat is gelukt", aldus Nieuwenhuys die als trainer fungeert. „De huidige groep zou nog.,een "afdeling kunnen stijgen, maar Marcel Nieuwenhuys in actie toen Saturnus nog op het een na hoogste niveau uitkwam. Archieffoto: Eric Taal dan zit het team echt aan zijn plafond. We hebben geprobeerd twee keer in de week te trainen, maar dat lukte niet Nu is ieder een er één keer in de week bij, maar daar word je natuurlijk niet veel beter van." Aanvulling vanuit de jeugd is vooralsnog geen optie. „Daar voor is het gat te groot. De ie(ugd waar we het over hebben is 12, 13 en 14 jaar oud. Het duurt dus nog minimaal zeven jaar voor dat ze de seniorenleeftijd heb ben. Het is zaak dat we eerst in de breedte wat groeien. Voorlo pig staat het handbal bij de mannen op een lager pitje en ik weet niet of dat wel zo erg is." Ondanks de recente problemen schetst voorzitter Ilse Lubrun een zonnig beeld van de vereni ging. „Terwijl de mannen bezig waren de schok te verwerken, is er heel hard gewerkt aan de vrouwenafdeling. Het eerste team is twee keer achter elkaar gepromoveerd en Giovanni Vos kuil is een goede, actieve trainer. Hij heeft leden geworven door oud-speelsters te bellen en er voor te zorgen dat Satumusj bij de introductieweek van de stu denten aanwezig was." Ondanks de vorderingen komt het vrouwenteam nog niet op een noemenswaardig niveau uit. „In onze vereniging is de nadruk op breedtesport komen te lig gen", beaamt Lubrun. Dat geldt voor veel handbalclubs in de re gio. Een mogelijke samenwer king zoals verschillende basket balclubs dat doen, is niet aan de orde hoewel er wel ideeën in die richting zijn. „Met HW uit Voorschoten heb ben we samengewerkt. Zoiets sterft dan langzaam uit om later weer te worden opgestart. Ik sluit niet uit dat er in de toe komst op dat punt wat gaat ge beuren. Het handbalwereldje is klein. Onze secretaris is ook se cretaris van Warmunda en haar man speelt bij Animo." Het opkrikken van het niveau is vooralsnog van later zorg. Lub run is al blij dat de club over ba sisvoorwaarden beschikt om te kunnen draaien zoals voldoende kader en vrijwilligers. Ze is daar zelf een goed voorbeeld van. Haar voorganger Rob Otten kondigde diverse malen zijn ver trek als preses aan om bij het ontbreken van een opvolger toch als voorzitter aan te blijven. „Ik was bij de jeugdcommissie actief en wilde aanvankelijk Ot ten niet opvolgen. Uiteindelijk ben ik overstag gegaan en het kader draait goed bij de club. Slechts af en toe moet ik op een ouder een beroep doen. Ik zie de toekomst van Saturnus optimistisch in." heel Carel Wagenaar uit Voorscho ten en Rob Lamboo uit Leiden nemen deel aan het grote Grand Prix A-ranking Drieban den-toernooi in Jumbo te War mond. Aan dit evenement (17 tot en met 24 maart, 30 en 31 maart met de finales op 3 en 4 mei) doen 64 topbiljarters mee uit het hele land. Wie veertig caramboles haalt, gaat door naar de volgende ronde. Het is voor de tweede keer dat Jumbo een A-ranking biljarttoernooi krijgt toegewezen. Willem van Hemert van BV Lei den eindigde afgelopen week einde bij de Bison Bowling Open te Bilthoven op een twee de plaats. Ook echtgenote Paula van Hemert ging bij de vrou wen naar de eindronden, maar kwam niet tot een topnotering. Het Open Leiderdorp werd af gelopen zondag gewonnen door Leidenaar Wouter Redel. Het duo Ingrid Kiljan (Leiden) en Evelien Poelman (Oegst- geest) is op het NK voor vrou wen met een gemiddelde score van 50.58 procent op een zesde plaats geëindigd. Het tweetal speelde afwisselend met Ria van den Berk uit Haarlem. Het NK ging over 182 spellen en werd gewonnen door het duo Wil Buket (Den Haag) en Els Witteveen (Amsterdam) met een score van 53.92 procent. Dit duo vertegenwoordigt Ne derland eind juni op het EK in het Franse Menton. DAMMEN Alle drie de Leidse regioteams zijn in de degradatiepoule van de regionale hoofdklasse DMH buiten schot gebleven. Door een 11-11 gelijkspel van Katwijk tegen GDC uit Boskoop degra deerden de Boskopers. De re serves van het Leids Damge- nootschap wonnen hun degra datieduel tegen de KDC-reser- ves met 17-5. Voor LDG 2 scoorden Meijer, Kolfot der Berg, Bronstring en se driepunters. Eindstand degradatiepoule: 5; 2. LDG II3-4; 3. KDCII3- 3-1. DARTS The Hornet's uit Noordi hout is door een zege op! Poort uit Coevorden eni boven de rode streep gef in de nationale superle; darters van het Leidse I ted slaagden daar niet men na de nederlaag te Position Roosendaal dit een degradatieplaats. V Leidenaars wordt het v( duel tegen hekkensluitt Boulevard doorslaggevi Uitslagen: De Poort - The H(: 6; HJ United-Pole Position 4 aan kop: 1. The Specials 11- 1 stdarts 11-20; 3. No Entertaii 18; 6. The Hornet's 11-13; 8. 11-12. POOLBILJART De poolers van Dijkje' staan na de achtste spe van de landelijke eerste op een derde plaats. H< van Fu Ching versloeg tion Groningen 3 in eig met 7-2. Lijstaanvoerde Billiards verstevigde ziji, positie door een 8-1 ze hekkensluiter Hague F Stand aan kop: 1. Jerry's Bill' 58; 2. SPC Hengelo 7-50; 3. Dijkje's/Cartex 8-46. SNOOKER Vier Leidse regio teams zich geplaatst bij de laa in de nationale bekerco i tie. Jumbo 1 zegevierde 2. Daan Hoekstra won mes, Florian Moedersc Rogier van de Kamp w<1 ieder twee frames. Jum won met 5-4 door fram van Martin Zevenhovei Gerben Schraa (2) en Uc Kuilboer (1). Hogewoer1 eveneens naar de volge de: 5-4. Snookerij Five i 7 tegen 2 frames de stei j de volgende ronde (bej spelen de laatste zestiei finaledag (18 mei) in d< Snookerij.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 18