Nepinterview met Beatrix in Revu MEDIA Chatten met Esther Hart: veel sucó in Riga meid Producent Endemol wil zich vestigen in Ai Voor Patty Brard komen camera's te laat Haags dagblad wordt zaterdag vrouwenkrant Rijksvoorlichtingsdienst niet ingelicht Alex en Maxima ruziën in het EU Familie Kazan blijft bij TROS Hilversum - Hans Kazan Ma gie Unlimited produceren in 2003 en 2003 in totaal zestien nieuwe televisieshows en twee specials voor de TROS. Dat is onlangs vastgelegd in een nieuw contract. In deze shows tonen Oscar, Renzo en Mara van Magic Unlimited hun illu sies en betrekt Hans Kazan be kende Nederlanders bij zijn goocheltrucs. Behalve op televi sie is de magische familie Ka zan in het nieuwe seizoen op nieuw in de theaters te zien. NOS-nieuws via telefoon Hilversum - De NOS biedt te genwoordig het actuele radio nieuws aan via de telefoon. Wie belt met het nummer 0900- 0717 hoort het laatste radiobul letin dat ieder uur op Radio 2 wordt uitgezonden. Het bulle tin duurt ongeveer twee minu ten en is nagenoeg direct na de uitzending telefonisch beschik baar. De NOS denkt dat de nieuwsdienst vooral interessant is voor mobiele bellers, zoals reizigers van het openbaar ver voer. Voorlopig is de dienst al leen bereikbaar voor bellers binnen Nederland. Literaire quiz in VPRO-gids Hilversum - De VPRO-gids pre senteert de literaire fragmen tenquiz, oftewel: welk fragment hoort bij welke auteur. In het kader van de aanstaande boe kenweek zijn in de nieuwe gids dertig fragmenten afgedrukt uit de Nederlandse literatuur over doodgaan en geboren worden, plus een lijst met dertig schrij versnamen. De winnaar die alle dertig fragmenten kan koppe len aan de juiste auteurs, maakt kans op een driedaagse reis naar Engeland. De uitslag wordt bekendgemaakt in televi sieprogramma Kunst moet zwemmen op zondagmiddag 16 maart. Afrika-single in aantocht Hilversum - Het dagelijkse KRO-programma Nederland komt thuis gaat een single uit brengen ten behoeve van hon gerend Afrika. De bedoeling is dat bekende Nederlandse ar tiesten zich verenigen en onder het motto 'United for Africa" de honger in Afrika tegengaan. De opbrengst van de single gaat naar giro 555 van de samenwer kende hulporganisaties. Het muzikale initiatief begint dins dag 4 april. Zeker is dat de band Re-play zal meewerken aan de single. Componist Stephen Em mer schrijft de muziek en de tekst voor het lied. Gouden Gids samen met Ilse Amsterdam - Intemetuitgever Ilse Media en Gouden Gids gaan vanaf eind maart samen werken op internet. Wie via de website ilse.nl bijvoorbeeld een loodgieter in Leiden zoekt, krijgt straks niet alleen adressen van Ilse, maar ook uit de Gou den Gids. De twee bedrijven hebben de samenwerking giste ren aangekondigd. Volgens al gemeen directeur D. Ahles van Gouden Gids genereert de sa menwerking „meerdere miljoe nen" aan extra bezoekers voor Gouden Gids. Hij wilde woens dag niet vertellen welke financi ële overeenkomst er tussen bei de ondernemingen is gesloten. DONDERDAG 6 MAARj Zangeres van Songfestival tikt vingers blauw: „Het wordt geen glitterjurk" door Nico Postma Hilversum - Sinds Esther Hart het Nationaal Songfestival heeft gewonnen, wordt ze be dolven onder de bloemen en kaartjes. „Daardoor voel ik me iedere dag jarig", ver telt ze in de wandelgangen van het TROS- gebouw op weg naar de chatroom, waar ze gistermiddag achter de computer kroop om drie kwartier te chatten met haar fans. Die fans willen vooral weten: wat trekt ze aan in Riga? Ene Marjo is de eerste die de stoute schoe nen aantrekt en Esther via www.songfestival.nl de vraag stelt of ze al heeft nagedacht over een spetterende outfit. „Ik word helemaal gek van dat gezeur over die jurk", zegt de zangeres. Wat haar betreft wordt het geen zoetsappige japon, maar iets stoers. „Of ik daar de echte songfestivalfans een plezier mee doe is de vraag", zegt ze. „Verwacht van mij geen jurk met glitters en roze strikken", schrijft ze de fans. En even later als Leonie de vraag stelt opnieuw een soortgelijke vraag stelt „Leonie, ik ben er nog niet uit, maar ik wil wel graag dicht bij mezelf blijven. Dan voel ik me ook het fijnst" Ook Dolf doet een poging iets te we ten te komen over de garderobe. „Het wordt geen jurk met pofmouwen", schrijft Esther geduldig terug. De vragen vliegen over het beeldscherm en de tikkende Esther heeft de grootste moeite om het tempo met twee vingers bij te hou den. Ze glimlacht als oude bekenden zich melden, zoals Jacco die Esther nog kent als Katinka Hartkamp van de lyceumperiode in Alphen aan de Rijn. Hij schrijft wat klassen- foto's tevoorschijn te hebben gehaald. Wes ley wil van Esther weten aan wie ze zelf twaalf punten had willen geven zaterdag. „Aan Gorden, twelve points", tikt Esther te rug. Ze krijgt regelmatig sms-jes van de zan ger uit Blaricum, die voor zijn programma met haar meereist naar Riga en haar heeft uitgenodigd om deel te nemen aan zijn con cert in Ahoy' waar ze samen One more night zullen zingen. Esther noemt het een chatchy popliedje. Ook haar aanstaande al bum bevat vooral popmuziek met soul- en countryinvloeden, vertelt ze. „Soul is de kleur van mijn stem. Tips Gifan vraagt of 'Esther ff haar duim wil op steken' naar zijn kleine broertje. Esther zwaait in de webcam: „Dag broertje van Gifan, al hoor je me niet." Jeroen vraagt om een dansje voor de webcam, maar dat gaat de Rotterdamse te ver. Ene Eddy voorziet Esther van wat tips voor Riga: „Denk aan je act, de kleding en kijk vooral in de camera. Dat is heel belangrijk." Esther: „Die Eddy weet er wel veel vanaf volgens mij." Nadat Nanc laat weten dat ze Esther een toppertje vindt, beantwoordt de zangeres nog wat nieuwsgierige vragen: „Mijn vriend heet Aram en we hebben nog geen kinde ren. Ja, ik wil wel doorgaan met lesgeven aan de Rockacademie. Het gaat toch maar om een dag in de week" Esther noemt het verder gunstig dat ze als veertiende deel neemster, ergens in het midden van het deelnemersveld het podium betreedt. „Dat is na een intermezzo. Daarna kunnen we knallen", schrijft Esther zelfverzekerd. Ze is nog nooit in Riga geweest. „Het schijnt een mooie stad te zijn", tikt ze voordat ze even uitstrekt, ontspannen achterover leunt en aan de champagne nipt Berend wil we ten of er nog leven is na het Songfestival. Zeker Berend, want Esther zal altijd blijven zingen. „Op wat voor manier dan ook Danny hoort bij de hekkensluiters als hij Es ther aanraadt zichzelf te blijven. Frits steekt Esther een hart onder de riem: „Veel suc6 in Riga meid, zet hem op." Esther sluit af met de oproep dat iedereen de single moet ko pen. Zelfheeft ze het schijfje net opgehaald bij de platenmaatschappij in Hilversum. Vanaf vandaag is de single overal verkrijg baar voor nog geen vier euro en dat vinden de internetters veel te goedkoop. door Susanne van Velzen Hilversum - 'Beatrix spreekt Wekenlang zweeg koningin Bea trix over de Margarita-rel. In een bijzonder vraaggesprek slaat de majesteit terug. „Verzoening is een zware opgave".' Met deze tekst en een levensgrote foto van Koningin Beatrix op de cover lijkt het weekblad Nieuwe Revu deze week een graantje mee te willen pikken van de ruzie in de konink lijke familie. In het blad staat een vijf pagi na's tellend interview van Frank van der Linden en Leon Verdon- schot met Koningin Beatrix. Al thans die suggestie wordt ge wekt In werkelijkheid gaat het om een fakeverhaal. Het 'ge sprek' gaat overwegend over Margarita maar ook over de dreigende oorlog met Irak en andere actuele zaken. De antwoorden die de koningin geeft komen uit eerdere inter views. De nietsvermoedende le zer komt daar echter pas achter als hij de website van Nieuwe Revu bezoekt Het interview ein digt met het zinnetje: 'zie voor een toelichting op dit artikel www.nieuwerevu.nf. Daar leg gen de hoofdredactie en de schrijvers van het plak- en knip- verhaal uit dat het hier om een 'journalistieke practical joke' gaat bedoeld als 'protest tegen het feit dat het koningshuis zich dezer weken opnieuw lijkt te onttrekken aan echte democra tische controle. Deel daarvan zou een volwassen omgang met de media moeten zijn. Tot dus verre heeft het koningshuis zich in de affaire-Margarita echter beperkt tot het via de Rijksvoor lichtingsdienst verspreiden van een uiterst summiere verklaring. Inhoudelijke antwoorden op vragen van de pers worden niet gegeven.' Volgens de verklaring van Nieu we Revu staat het Beatrix-inter view in een lange traditie van provocatieve Nieuwe Revu-jour- nalistiek De tekst van het ver haal is een mix van realiteit en fictie. 'De vragen en sfeer-obser vaties zijn ontsproten aan onze fantasie. De antwoorden van de majesteit heeft zij (soms) in ge heel andere context gedaan: de quotes hebben we voor vijfen negentig procent ontleend aan toespraken die de vorstin in de loop der jaren heeft gehouden, officiële interviews die zij heeft afgestaan en eerder in druk ver schenen uitlatingen tijdens di verse bijeenkomsten (soms openbaar, soms besloten). Op de internetsite herhaalt Nieuwe Revu het verhaal nog een keer. Ditmaal staat erbij waar en wanneer koningin Bea trix de uitspraken heeft gedaan. Veel antwoorden komen uit toe spraken. Een deel van de uit- door onze mediaredactie Hilversum -De lezers van de Haagsche en de Goudsche Courant krijgen komende za terdag een krant op de mat die wellicht een beetje anders is dan anders. De mannelijke hoofdredactie geeft op die dag - 8 maart is Internationale Vrou wendag - voor één keer de 'macht' uit handen. De inhoud van de krant wordt dan geheel bepaald door de vrouwelijke re dacteuren. Zij beslissen dus welke onder werpen in de krant worden be handeld, op welke manier het nieuws wordt aangepakt, welke verhalen moeten worden ge schreven en in de krant komen en welke foto's er worden ge plaatst. Bij de Haagsche en de Goud sche Courant werken in totaal dertig vrouwelijke redacteuren, onder wie drie chefs. De hoofd redactie van de krant bestaat geheel uit mannen, zoals bij het merendeel van de Nederlands dagbladen het geval is. „Een interessant experiment", zo noemt Jacqueline Nienhuis, chef bijlages, het initiatief dat pas twee weken geleden opbor relde, „en vervolgens door de hoofdredactie werd omarmd." „Het is hard werken, juist om dat het plan van zo'n recente datum is. Een aantal verhalen hebben we vooraf gepland, maar we zijn natuurlijk net zo afhankelijk van het lopende nieuws als anders. We maken een échte krant, al zullen de ac centen af en toe wel verschil len." Ludiek Alhoewel de 'vrouweneditie' ook bedoeld is als lichtelijk lu diek experiment dat wellicht tot een discussie onder de lezers zal leiden, heeft de krant wel degelijk serieuze bedoelingen met het 8 maart-nummer. „Het is natuurlijk leuk om te kijken naar het eindresultaat: maken vrouwen een andere krant of maakt het weinig uit wie de krant maakt? Wordt het nieuws anders geselecteerd? Uiteinde lijk zal het experiment breed worden geëvalueerd, en wel licht worden bepaalde elemen ten meegenomen in de manier waarop onze kranten worden gemaakt." Hilversum - Na de Osboumes, de Pfaffs en Adam's Fa mily is het vanavond de beurt aan Patty Brard om in Patty's Posse haar 'hysterische huishouden' breeduit op tv te vertonen. Yorin belooft een 'verslavende cocktail van drama, comedy, roddel, hysterie en liefde'. 'Slechts weinigen ervaren de extreme highs en lows die Patty Brard in haar roerige bestaan ten deel vallen', zo prijst Yorin de celebrity-soap rond 'de grande dame van de Nederlandse jetset' aan. De Posse (bende) omvat haar vijftien jaar jongere echtgenoot René Muthert en haar 19-jarige vrijgevochten dochter Priscilla, met wie Patty nogal wat te stellen heeft. „Ik wil laten zien dat el ke familie uiteindelijk tegen dezelfde problemen aan loopt", aldus de ex-Luv-zangeres. Of dat spannende te levisie oplevert? Te vrezen valt dat de camera's jammer lijk net een paar jaar te laat het leven van Brard binnen dringen. Patty lijkt haar bestaan na een roerige tijd namelijk weer aardig op de rails te hebben. Dat was een jaar of tien ge leden wel anders. Haar scheidingen van onder anderen de Italiaanse multimiljonair Carlo Nasi, vader van Pris cilla, en Ron Brandsteder werden breed uitgemeten in de bladen. En toen zij na haar relatie met Eric Peute achterbleef met een miljoenenschuld, was het helemaal smullen geblazen voor roddelminnend Nederland. De veiling van haar inboedel werd vertoond op televisie, tot in Nova aan toe zagen we een huilende Patty. „Ik vind dat de meest grove schande die ik hier in Nederland ooit op tv vertoond heb gezien! Te schandalig voor woorden", zei Brard toentertijd. Reality-drama avant la lettre, concluderen we nu. Cosmetisch Niet alleen op drama-gebied lijken Patty's hoogtijdagen geteld, ook op cosmetisch vlak heeft de zelfbenoemde 'flamboyante showbizzdiva' haar hoogtepunt duidelijk achter zich. In 1988 was zij inyol ornaat in Playboy te bewonderen, tegenwoordig ',etreedt de 47-jarige graag Patty Brard: „Elke familie loopt uiteindelijk tegen dezelfde problemen aan." Foto: GPD/Patricia Steur de rode loper in wansmakelijk strakke jurkjes, die niets te raden overlaten wat betreft haar kunstmatig geboet seerde decolleté. Over haar cosmetische ingrepen heeft ze overigens nooit geheimzinnig gedaan. Tot aan de haarextensions toe, Patty vertelde het openhartig aan de bladen. Nadat Brard was opgekrabbeld uit de misère presen teerde ze enkele programma's bij Veronica, met als voorlopig slotakkoord de presentatie van Big Brother, the Battle op Yorin. Inmiddels 'is het niet louter kom- mer en kwel' dat de klok slaat in huize Brard. Ze over- r.weegt zelfs een comeback in de rr'^ziekbranche, zo krij gen we te zien in Patty's Posse. Yorin hoopt natuurlijk dat het 'turbulente leven' van Brard dat van Adam's Family ruimschoots verslaat. Adam en Patries lieten HMG immers op het laatste mo ment in de steek voor SBS 6 omdat ze de regie over hun tv-leven volledig in eigen hand wilden houden. Patty Brard noemt zichzelf echter geen grote publiekstrekker. „Je houdt van me, of je haat me. Berrit de Lange Patty's Posy, vanaf vanavond, Yorin, 20.30 uur Esther Hart laat zich tijdens het chatten verrassen als oud-klasgenootjes inloggen en h wensen tijdens het Songfestival in Riga. Foto: Ton Kastermans Mediabedrijf zoekt partner in China en Japan g spraken deed (toen nog) prinses Beatrix kort voor haar troonsbe stijging in april 1980 deed tegen over televisie-interviewer Ad Langebent. Het gaat om stukjes van het vraaggesprek die nooit zijn uitgezonden. 'Ze staan op NOS-videobanden met de ruwe, nog ongemonteerde - vóór uit zending gekuisde - versie van het interview.', aldus Nieuwe Revu. RVD De Rijksvoorlichtingsdienst is door Nieuwe Revu niet op de hoogte gebracht van het ver schijnen van het nep-interview. Woordvoerder H. Tonnon van het koningshuis wil geen enkel commentaar geven op het ver haal. „Het enige dat ik zeg is dat het interview niet heeft plaats gevonden." Tonnon wil niet zeggen of de RVD stappen zal ondernemen tegen Nieuwe Re- door Susanne van Velzen Hilversum - Televisieproducent Endemol wil zich vestigen in Azie. Het bedrijf is op dit mo ment in Japan en China op zoek naar partners om tv-program- ma's te maken en uit te zenden. In Azie wacht Endemol een mil- jardenpubliek Azië is het enige werelddeel waar het tv-bedrijf, dat onder deel is van het Spaanse telecom- bedrijf Telefonica, nog geen ves tiging heeft. Endemol heeft wel eerder in China programma's verkocht Zo waren eind jaren negentig onder meer de Honey- moonquiz en de Miniplayback- show op een Chinese regionale zender te zien. Dan heb je het al over over 100 miljoen kijkers, die Henny Huisman zagen on dertiteld of nagesynchroniseerd. „Nu willen we in die landen zelf onze programma's gaan maken met een plaatselijke partner," aldus een woordvoerder van En demol. Uitvoerend producer Etienne de Jong verblijft mo menteel in Azie om de mogelijk heden te onderzoeken voor het openen van een vestiging. De tv-producent is in gesprek met een aantal mogelijke part ners in Japan en China. Wie dat zijn wil Endemol nog niet zeg gen. Volgens de woordvoerder kan de partner een tv-produ cent, een tv-zender of een com binatie van beiden zijn. „In Mexico en Brazilië hebben we joint-ventures met de grootste televisiezenders van het land. Dat heeft voordelen. Ze kennen de markt heel goed en je bent er zeker van dat je programma's uitgezonden worden." Het is volgens d|^ woordvoerder in China niet mogelijl producent zomaar'' komen en een bed£ nen. „De samenle,, daar net aan het oph een moeilijke marl? een enorme barrier^ Endemol wil in Japjj zijn bestaande ent formules op tv br moeten die prograj, passen aan de plaa ten. Daar zijn we Zuid-Amerika bijvo ren programma's j,1 ters en de Honeymi langer dan in Ned1 houden de preseir langere gesprekken,, didaten." EndemoLc Japan het eerst ront1 een partner. k BIJ DE KAPPER Prinses Maxima en kroonprins Willem-Alexander. Foto: van der Kort Margarita, edwin en en TRIX; er komt maar geen einde aan het ge donder in de koninklijke glazen. De roddelbladen proberen al wekenlang panisch hun nieuwe en succesvolle concurrent HP- /De Tijd te overtreffen in ORAN- JE-nieuws. Lachwekkend is het koortsachtige gewroet in het verleden van de families VAN ORANJE, DE BOURBON PARME en DE ROY VAN ZUYDEWIJN. Vult ook lekker de kolommen, al die lange adellijke (of op z'n minst adellijk klinkende) na men. Handig, nu het skiseizoen op z'n eind loopt en alleen types als LINDA DE MOL nog door Lech slenteren. Story meent deze week de moe der aller Oranjegeheimen uit de doeken te doen. Ja, u leest het goed: de familie draagt een duister geheim met zich mee. En juist daarom moest de clan niets hebben van indringer ED WIN, die met z'n loslippigheid de ganse dynastie in gevaar zou kunnen brengen. 'Daarom wil len de Oranjes hem de mond snoeren. Ze zijn doodsbang dat hun vreselijke familiegeheim uitlekt...', zo schrijft sterreporter GUIDO DEN AANTREKKER met veel gevoel voor dramatiek En wat is dat 'vreselijke geheim' dan wel? Nou, gewoon een oude roddel: Niet WILLEM DE DER DE zou WILHELMINA hebben verwekt bij EMMA, maar ene jonkheer JOAN ROËLL. Poeh poeh, wat een vreselijk geheim; zó geheim dat geschiedschrijver CEES FASSEUR er al over schreef. Wel sportief van DEN AANTREKKER trouwens, om heel subtiel FASSEURS boeken even aan te stippen, als bron vermelding. Privé gooit het over een andere boeg bij het opstapelende Oran jeleed: niet de vete tussen TRIX en MARGARITA, maar de strub belingen tussen ALEX en MAXI MA krijgen het mooiste plaatsje in het blad. 'Dagelijks heftige ru zies in het Engels. Wat gaat er mis? Eerste barstjes in het hu welijk van de eeuw", schreeuwt Nederlands Grootste Familie weekblad. Volgens Privé trekt MAX zich steeds minder aan van het strenge hofprotocol en dat irriteert manlief mateloos. Alleen thuis in Argentina is de prinses vrolijk en ontspannen. 'Dan is ook WILLEM-ALEXAN DER weer smoorverliefd op zijn vrouw, een liefde die weer be koelt zodra zij in Nederland te rug zijn.' Beetje flauw, om dat met dat laatste op de proppen te komen. Alsof de rest van de Nederland se stelletjes het zo leuk vindt om na een zonnige vakantie in het zuiden 's maandags weer in de file te moeten staan, of op de fiets overvallen te worden door een Hollandse hoosbui. Ja, dan ben je aan het eind van de dag wel eens een tikkie chagrijniger dan op vakantie. Wel een goed idee trouwens van het kroon prinselijk stel, om die ruzies in een neutrale taal te voeren. Ik vermoed dat WILLEMS Spaanse scheldvocabulaire nog altijd niet verder reikt dan 'caramba' en dat MAX zich niet constant wenst te verlagen tot de ordinai re kreet 'loei'. Behalve de koninklijke relletjes vertonen de bladen deze week meer gelijkenissen. Droeve om standigheden in huize OERLE- MANS, de nieuwe vlam van IRE NE VAN DER LAAR en de schei ding van ANDRÉ HAZES en zijn RACHEL zijn zo'n beetje overal terug te vinden, van Party tot en met NL Deze Week Gek, maar bij zo'n bericht over ANDRÉ denk je direct aan de meest wonderlijke songtekst d)irhij ooit heeft geschrev® tussen jou en tusse De fotograaf van W PATTY BRARD betit 'veel jongere man', rig verslag over een in het Hilton Amst< in een van de luxue 'pas laat' de gordijn gaan. We zien op d getrouwde PATTY i dere vent kussen. Gki een toelichting waaji van afzakt: 'Hoe sp i foto's ook zijn, bew I niets. We weten nié. met hem de nacht bracht in het Hiltoi afknapper, je bent je bent het niet! Alsof er nog geen e noeg is op de werel MARTIN GAUS in se column in Party pijnlijk onderwerp iemands persoonlij x ten aan zijn of haai de status van z'n béC TIN vindt dat maaiü wend idee. 'En dat functie niet echt m f oud bent. Want he niet zo heel lang m de beurt ben.' MAI zich af wie hem lat g als hij niet meer op Het antwoord is sii hond. Martin Ruesink

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 10