Een verloren middag in het Vijf Meibad SPORT Fans Rohda moeten lang wachten met polonaise lopen Kamiel Maase verovert twee titels in één race bv Leiderdorp behaalt Let wint in Leiden S7 Castricum viert feest in Leiden artie Ders. >to: Eric Taal ly Boers •oit trilogie lia een - Heddy Boers E fii de derde achtereen- maal het sterk bezette it 25 3 toernooi van tennis- 3SR; De Kegel op haar schreven. De speelster fdklasser Unicum was :war»rhaling van de eind perk vorig jaar Kim Bakker ia ;ts de baas. In de halve °°pis Boers in twee sets de e geweest van natio- 'dtopper Eva Boschloo. e operatie na. Kramer olaa 'ckeWaterpolointernational imer moet onder het 5 AZC' er heeft al lange ius ran zijn meniscus en •ze week geopereerd, ir mist Kramer de eer competitiewedstrijden, pt de Leidse midvoor er snve>-offs weer bij te zijn. e »akt de I weer op ■en-I AStao - AZC Alphen heeft es weer op i gezet. De d ren, die vorige week bur, stuurden HZ/Zian 10-4 nederlaag naar ie.BC domineerde vanaf nda maar kon pas in der de echt afstand nemen. bur^ liep toen uit van 4-2 Donderdag ontvangt ir Bears. Aanvang 20.30 odestanden: 1-1, 4-2, 3 i. Doelpuntenmakers: FC imer (2), Niels Zuidweg Boom (2), Kimmo »ijk'ï2). Tweedeklasser Sas- vi verloor thuis met 8-7 :us. De vrouwen van hebben na de 9-12 ling op OZPC/Piranha i gezet in de richting sporjngatie van het hoofd- ïap. Alleen in de eerste teek de formatie van =^e Olthof tegen een ind aan. Mede dankzij k keeperswerk van Paula ;rk behaalde LZ de ze- roorsters: Noeki Klein r(kh Hakverdian beiden L 'nent vierde hetra marathon »er en>NscHAATSEN - Henk hait is als vierde geëin- 5 g«en marathon in Breda, lat jruggenaar had zater- »te onderd ronden met vijf Roéén ronde achterstand geiar Jan van Oosterom. alVas ook Ralf Zwitser 50t|, die zesde werd. Tij- Ie te extra krachtmeting in Ten 2002-2003 werd het gevormd door A-rijders tsers uit het landelijke _Je hoogst geklasseerde kvas Noordwijkerhouter ik. Hij liet met zijn ne- aats zien dat volgend T Jar in het keurkorps "hem rekening gehou- Nk worden. Martijn van voorkeur aan een op- dens de Alternatieve tocht nabij het Finse Hij kwam eergisteren I silometer als vijftiende miindstreep, 27 minuten Jeinden na nummer één anrten Heideman. di hoppers ■ist finale :eg e u - De meisjes junio- jrasshoppers zijn er dit ppjle niet in geslaagd de s ^vinnen. In de finale e |t 73-54 verloren van itef Den Helder, dat in de a I bovendien een thuis- ,ptJl speelde. De jonge aar Katwijk, met Tanya i b*n Carola de Jong als n Iters, deed in het eerste kelii 16-13 nog goed mee. ndpge was de achterstand Wi opgelopen tot 41-24. b'de periode kwamen de jC en op karakter terug tot ede doordat zij Den u, zeven minuten tijd an rie punten toestonden. ali fet vierde kwart hield de bei(j Grasshoppers nog am)> maar verder dan 52- g4 de ploeg niet meer. westers voor Grasshop- tenjeze finale waren Tanya ogeffiet 19 en Carola de II n 16 punten. Sporting Trigon maakt het de kampioen moeilijk door Michel van Cent korfbal - Sporting Trigon hield de supporters van Rohda lang in span ning. De degradant van de overgangs klasse bood zo lang kranig verzet, dat de polonaise van de aanstaande kam pioen pas een minuut voor tijd op 11- 13 kon worden ingezet. Het werd uit eindelijk 11-14. De Leidenaars leken aanvankelijk naar een ruime nederlaag gespeeld te wor den, maar herstelden zich van de zwakke opening. Misja IJzerman (twee strafworpen), Aukje van Rijn, René Bekker, Sander de Haas en Bart Niesing, vervanger van zijn geschorste broer Daan, werkten in het tweede kwartier een 1-6 achterstand helemaal weg (7-7 rust). In de tweede helft bleef de formatie van Robin Sommeling 21 minuten lang verstoken van doelpunten. Het zegt genoeg over de bescheiden kwali teit van Rohda, dat hier nauwelijks van werd geprofiteerd (7-11). Het werd in de slotfase opnieuw span nend. Mirjam Duin, Misja IJzerman en invaller Gijs Wiersma maakten 10- 11. De bezoekers stelden met twee treffers op rij hun kampioenschap vei lig- TWEEDE KLASSE Gebrek aan motivatie brak Tempo op in de ontmoeting met ACKC: 12-11 verlies. De Alphenaren waren met promotie op zak duidelijk minder ge dreven dan hun tegenstanders, die nog met degradatiegevaar kampten. Erik Holthausen, topscorer met vier goals, zorgde even na rust (6-6) voor de enige positieve tussenstand (6-7). De achterstand was naderhand hoog stens één punt. Marcel Haagsman leek twee minuten voor tijd een gelijk spel veilig te stellen met 11-11, maar zijn goal verloor in de blessuretijd alle waarde door een raak schot van de thuisploeg, waarbij geen enkele af vang was geregeld. DERDE KLASSE Madjoe behaalde een glansloze 15-12 zege op SEV. De oranjehemden ston den even na rust op 11-6, maar kwa men toch in problemen, omdat hun felheid en scherpte afnamen. Janneke Veldhuijzen en Jos Star waren vanwege griep niet volledig fit, terwijl Marco Ravensbergen om dezelfde re den helemaal ontbrak. Zijn vervanger Jan Pieter Sip had al vijftig minuten in het tweede achttal in de benen. Aren- da Heemskerk (2), Erwin Kellner en Jos Star konden op 11-9, 12-10 en 14- 12 steeds een aansluitingstreffer verij delen. De derdeklasser uit Rijnsburg legde met Ron van der Berg, onlangs in dienst bij Crescendo, een nieuwe trai ner voor het volgende seizoen vast. Binnen acht minuten stond Fluks op 3-1 tegen Valto, maar deze goede ope ning kreeg een matig vervolg (4-4 rust) De aanvallers kregen over en weer weinig ruimte om aan te leggen. Coach Peter Bierens gelastte in de rust het tempo op te schroeven en minder met een vaste afvanger te werken. Deze tactiek leverde in het slotkwar- tier rendement op. Amo van Haarlem (3), Nicole Bierens (2), Esther Hoek en invallers Inge Spaanderman en Ro nald van Drongelen brachten hun club na 6-7 via 11-7. in veilige haven: 14-10 winst. door Jan Bey schaken - Grootmeester Nor- munds Miezis uit Letland heeft het 63ste Noteboom weekend schaaktoernooi gewonnen. Hij behaalde 5.5 punten uit zes ron den. Op de tweede plaats ein digden zes schakers, onder wie de Leidse IM Edwin van Haas- tert. Aan het toernooi deden ruim driehonderd schakers mee uit binnen- en buitenland. Grootmeester Friso Nijboer, winnaar van de laatste twee edi ties, bleef in zijn eerste partij op remise steken tegen Alphenaar Dinard van der Laan. Iets dat de 'professional' in de resterende vijf ronden dit weekeinde bleef achtervolgen. De LSG-Meesters Van Haastert en Stefan van Blit- terswijk deden lang in de top mee. Twee schakers van het organise rende Leidsch Schaak Genoot schap maakten het bovendien Miezis moeilijk. In de tijdnood fase van zijn tweede partij ont snapte de Let aan een nederlaag tegen Raoul van Ketel, en in de vierde partij was Miezis de ge lukkigste tegen LSG'er Martin Roobol. Na vier van de zes ronden op zaterdagavond was Miezis de enige met de volle score van vier punten. Miezis werd op de slot dag met een half puntje achter stand op de hielen gezeten door onder anderen Nijboer, Meijers, Kohlweijer en Van Haastert. De volledig uit vorm zijnde Leidse IM Jan Smeets was door twee verliespartijen kansloos voor een topnotering. Op zondagochtend ging Nijboer verrassend onderuit tegen de Limburgse kampioen Martijn Dambacher. Dit bleek een kost bare nederlaag, want de stoel te genover Miezis bleef in de vijfde ronde opvallend lang leeg. Te genstander Steven Geimaert uit België had zich in z'n hotel in Den Haag verslapen. Hierdoor kwam Miezis wel erg gemakke lijk aan zijn punt. In de slotron- de nam Edwin van Haastert al snel genoegen met remise tegen Miezis, omdat hij een nul-uit- drie-historie heeft tegen deze grootmeester. Na acht zetten toonde de Leidenaar zich tevre den met de puntdeling en de gedeelde tweede positie. De Zijl/LGB, LZ 1886 en scheidsrechters delen in de malaise door Gertjan van Geen leiden - In een uiterst povere wa- terpoloderby mocht De Zijl/LGB zich gisteren enigszins bestolen voelen. Maar omdat het zelf een veel te laag niveau haalde tegen het eveneens matige LZ r886, was het gelijkspel (4-4) niet meer dan terecht. Scheidsrechters Non- nekes en Nieuwkoop pasten zich moeiteloos aan het niveau aan, waardoor het gisteren een com pleet verloren middag werd in het Vijf Meibad. Het duel tussen de Leidse hoofdklassers was pure reclame voor het in tweeën delen van de competitie. De Zijl en LZ spelen om degradatie te voorkomen en daarmee is niets te veel gezegd. De Zijl is het dichtst bij dat doel, voor LZ breken nog zware we ken aan. De Zijl kan zich volgende week definitief veilig spelen als het in eigen huis De Ham verslaat. Het mag dan zelfs een gooi doen naar de vijfde plaats. De ploeg van Jacob Spijker is een stuk verder dan vooraf gehoopt mocht worden. Debutanten hebben het traditioneel moeilijk in de hoofdklasse, maar voorals nog bewijst De Zijl het tegen deel. Na de tweedeling won het zes keer op rij. De nederlaag te gen PSV, de concurrent voor de tweede plaats, vorige week was een domper, net als het punt verlies tegen de stadsgenoot. „We voelen de druk van het bo venaan staan. We willen bij de eerste twee eindigen", zei Jacob Spijker gisteren. „De ploegen gaan zich op ons instellen. Maar toch gaat het boven verwach ting, zeker omdat de verschillen zo klein zijn." Misschien was het ook wel te veel gevraagd om 'eventjes' twee punten op te halen bij het te genvallende LZ. Koen Plasmeijer (gekneusd borstbeen) en Mark Sieval (gebroken neus) ontbra ken nog op het appèl. De afwe zigheid van linkshander Plas meijer woog het zwaarst. Zijn aanvallende impulsen werden gemist en nu moest Twan Mar tijn als overgebleven linkshan der overuren maken. Spijker: „Ik kon weinig variëren." Michel van der Zeeuw kampt het hele seizoen al met een per- Jacob Spijker haalt verhaal bij scheidsrechter Gert Nonnekes, die De Zijl/LGB tien seconden voor tijd een strafworp heeft gegeven, maar die beslissing later herroept. Inzet: de viermeterworp van LZ'er Jan Langerhorst belandt op de paal. Het arbitrale duo kende een doelpunt toe. Foto's: Mark Lamers soneelstekort. De LZ-coach moet zien te overleven. Het eni ge doel is nu nog vierde worden om bij de playoffs thuisvoordeel te hebben ten opzichte van Brandenburg, dat zaterdag ver rassend van het carnaval vieren de PSV won, of BZ&PC. Het ver schil met Brandenburg is een schamel puntje. Door een stugge zone in het wa ter te leggen, maakte Van der Zeeuw het voor de bezoekers lastig om aan te vallen. De Zijl sprong daarbij erg slordig met het balbezit om. Van de acht overtalsituaties scoorde de ploeg er slechts in twee, waar onder met een afstandsschot van Niels Joor. LZ zelf was of fensief ook onmachtig. Een sco re van één op vijf in de man- meer-situaties vertelde het ver haal van de thuisploeg. Het had allemaal nog meegeval len als er een beetje derbysfeer was geweest. Nu moest het tam me duel opgeluisterd worden door twee falende mannen in het wit. In de derde en vierde periode waren de twee com pleet de weg kwijt. De twee be langrijkste beslissingen vielen in het nadeel van De Zijl uit. Eerst schoot Jan Langerhorst een strafworp op de paal. Nonnekes en Nieuwkoop hadden blijkbaar een vuiltje in hun linkeroog en wreven in hun rechter. Ze ken den een doelpunt toe aan LZ, dat daarmee op 4-3 kwam. Nadat Serge Dietz gelijk had ge maakt, kreeg De Zijl nog één kans. Met nog tien seconden te spelen werd die verprutst. De bal was los, een speler Van De Zijl ontfermde zich erover en werd onreglementair gestuit. Nonnekes kende een viermeter worp toe, Nieuwkoop had ech ter reeds gefloten voor een time out, daarmee ten onrechte aan gevend dat LZ in balbezit was. Het waren de enige twee opwin dende momenten van de mid dag. Daar hadden de scheids rechters geen schuld aan. Dat konden LZ 1886 en De Zijl/LGB zich aanrekenen. LZ 1886 -De Zijl/LGB 4-4 (1-1, 1-1,2- 2, 0-0). Doelpunten LZ 1886: Marco Kerkvliet 2, Frans Langerhorst en Jan Langerhorst. De Zijl/LGB: Twan Mar tijn, Niels Joor, Pascal Bontje en Serge Dietz. Leidse veldioopsuccessen in Harderwijk VOlwaSSeil OVCrWlWlillg harderwijk - Aan de hand van Kamiel Maase heeft Leiden Atle tiek een dubbelslag geslagen op het Nederlands veldloopkampi oenschap. De vaandeldrager won gisteren in Harderwijk met een zelden vertoonde over macht zijn derde crosstitel op rij. Daarnaast werden de Leidse mannen mede dankzij Maase voor de tweede keer in de ge schiedenis clubkampioen. De clubtitel leverde Leiden Atletiek niet alleen vijf gouden medailles uit handen van bondscoach Ge rard Nijboer op, maar ook tic kets voor de Europa Cup veld loop. De Leidse veldloopsuccessen zijn niet alleen te danken aan de aparte klasse van Maase. Met name trainer Bram Wassenaar probeert al jaren om een grote groep atleten warm te krijgen voor de cross, die hij beschouwt als de basis voor goede presta ties op de atletiekbaan en op de weg. De succescoach was daar om blij met de winst in het ploe- genklassement. „We hingen er al een aantal jaren tegenaan", zei Wassenaar, na vijf jaar over heersing door Prins Hendrik uit Vught. „Nu zijn we eindelijk eens als winnaar uit de strijd ge komen." Naast Maase beschikte Leiden op het zanderige Harderwijkse parcours ook over andere atle ten die zich konden meten met titelverdediger PH, dat kopman Luc Krotwaar (op trainingsstage in Kenia) miste. De Leidse kom- Kamiel Maase won gisteren in Harderwijk met een zelden vertoonde overmacht zijn derde crosstitel op rij. Foto: ANP/Koen Suyk panen van Maase bleken precies op tijd in vorm. Jeroen van Dijke eindigde mede dankzij een ster ke laatste ronde knap op de tiende plaats. Twee plaatsen achter hem voltooide Robert Smits na een kwakkelwinter voor het eerst een veldloop. Op zijn tandvlees klopte de Leide naar bovendien concurrent Mi chel Otten in de eindsprint, wat de marge tussen Leiden Atletiek en PH vergrootte. Jaco Luijen- dijk (23ste) en Tim Brouwer de Koning (dertigste) zorgden er met klasseringen in de topdertig voor relatief weinig strafpunten. Het clubkampioenschap is voor de ploeg waarvan 4de beste vijf atleten de minste strafpunten verzamelen. Hoe hoger de klas sering in het individuele klasse ment, hoe minder strafpunten. Het Leidse succes had compleet kunnen zijn, als ook de vrou- wenploeg voltallig zou zijn ge weest. Meestal vaardigt Leiden Atletiek als één van de weinige verenigingen een voltallige ploeg (van drie) af naar het NK, maar dat lukte gisteren niet. Daardoor spanden Boonstra (derde) en clubgenote Claartje Raedts (na een snelle start eer vol zevende) zich 7,5 kilometer uitsluitend in voor het individu ele klassement. Boonstra was door het dolle heen met haar hoogste crossklassering ooit, die zij beschouwde als een beloning voor haar recente trainingsar- beid in Kenia. Warmonder Henk van Velzen moest bij de 50-plussers buigen voor superveteraan John van de Wansem. Die nederlaag had Van Velzen ingecalculeerd in zijn laatste crosskampioen schap. De veteraan van Leiden Atletiek, die 's ochtends vroeg na negen kilometer als tweede over de meet kwam, wil het rus tiger aan gaan doen. Voor Leny van der Plas geldt bij na hetzelfde verhaal. De Kat- wijkse veterane werd net als Van Velzen tweede en bovendien liep ook zij haar laatste Neder landse titelstrijd. Van der Plas stopt wegens chro nische knieproblemen met wed- strijdatletiek. basketbal - BV Leiderdorp ont moette voor de derde keer bin nen één week een tegenstander uit de top drie. Ditmaal liet de middenmoter in de eredivisie zien dat het verschil met die top niet groot hoeft te zijn. Den Hel der werd gisteren met 73-69 ver slagen. De Leiderdorpsen ken den met 1-11 een beroerde start. Na een time-out herstelde de thuisploeg zich goed. Burgundie Porter tekende gelijk voor een driepunter, waarna het vanaf 4- 11 langzamerhand weer een wedstrijd werd. In de eerste helft scoorden beide teams er flink op los, getuige de 42-40 tussenstand bij de rust. Leider dorp kon de straffe Helderse verdediging een aantal malen goed omzeilen en voor eenvou- door Pieter van der Vliet rugby - Castricum is gisteren in Leiden Nederlands kampioen geworden. De rugbyers uit Noord-Holland versloegen DI- OK met 24-3 en grepen voor de vierde maal de titel. DIOK-coach Robert Broers moest weer een beroep doen op de creativiteit van zijn spelers. Spelverdeler Stefan Ong speelde in de centers, terwijl veteraan André de Haas de zieke Joost van Rappard verving. Daardoor debuteerde Tom Martin als scr- umhalf in de hoofdmacht. Maar tegen een surplus aan ervaren dige scores zorgen. Direct in het derde kwart kwam Leiderdorp eerst nog op achterstand, waar na de wedstrijd bij 68-60 duide lijk in het voordeel van de thuis ploeg was gekanteld. Renske van der Voort rondde een be langrijke aanval op 71-67 perfect af, waarna de zege niet meer in gevaar kwam. Coach Joris Zand bergen sprak van een 'volwas sen overwinning' van zijn team. Junior Kee Brinks vervulde als invalster een belangrijke rol. Te meer omdat Marijke Goudberg - afgelopen donderdag brak ze haar neus tegen Binnenland - en Kika Stijger geblesseerd wa ren. Topscoorsters: Porter 24, Van Zegveld 17, Van der Voort 11. Bransz 10 (10 re bounds). Engelstalige spelers kon DIOK weinig inbrengen. De Leidse vesting hield precies een half uur stand. Toen liet Lammert Ruiter zijn tweede vijfpunter voor Castricum noteren. Ong zat toen alweer in de kleedka mer. Een confrontatie met zijn Noord-Hollandse collega lever de hem een gebroken neus op en hij werd vervangen door Matthieu van der Bom. In de slotfase van de eerste helft druk te de lijstaanvoerder in de slot fase nog eens twee vijfpunters voor 3-24. In de tweede helft be heerste Castricum zonder zich echt in te spannen de wedstrijd.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21