Naam Mido blijft door ArenA spoken SPORT 3 Mazzel voor PSV in Heerenveen Liverpool dolblij na veroveren van 'trofee zonder waarde' Jol voelt zich bezwaard door malaise bij RKC Verbanning spits echoot na in wedstrijd tegen Vitesse Eindhovense ploeg stevent af op laagterecord tegengoals Club kampt met forse schuld F lentus loopt uit concurrentie 1- Juventus heeft dit :inde goede zaken ge in de Italiaanse competi- e koploper bracht zijn to- sndagavond op eenen door naaste concurrent met 2-0 te verslaan. Al na ïinuten werkte Guly de eigen doel. De Tsjech Nedved, straks in het be- jke EK-duel met Oranje looie prooi voor zijn genoot Edgar Davids, te er na ruim een half uur en bekeken schuiver in ek 2-0 van. AC Milan de kans laten liggen om te benaderen. De Milane- >eelden in het eigen San adion 3-3 tegen Atalanta, oeg van trainer Carlo An- i heeft 47 punten. laldo ductief id- Ronaldo was zater- ond op schot voor Real id. De Braziliaan mikte eer raak in de uitwed- tegen Alaves. Real won -1De overige twee doel- n kwamen op naam van Door de overwinning teal de leiding in de ïse Primera Division over eal Sociedad. De Baski- iloeg ging met liefst 3-0 ider tegen Valladolid. 132 dagen it Leverkusen tusEN- Bayer Leverkusen de negatieve reeks in de ïsliga doorbroken. De ge- topploeg boekte zater- i eerste thuiszege sinds igen. Werder Bremen, t jaar nog niet won, werd 0 verslagen. Een belang- ege voor Leverkusen, ge- e penibele stand op de jst. Door de winst neemt ib enigszins afstand van derste drie, Energie Cott- lorussia Mönchenglad- sn Kaiserslautern. Bierof- ïateurspeler Schoof en coorden voor Leverku- at een dramatisch sei- jeleeft. Woensdag was er schakeling in de Cham- League door Newcastle d. isoperatie i'er Fleur n op zoom- Meivin Fleur zaterdagmorgen een iperatie ondergaan. De achter van RBC liep vrij- 1 het duel met Willem II ibroken neus op, toen hij 1 met ploeggenoot David mento naar de bal g. Fleur ging gisteren laar huis en moet zich jdag koest houden. Nas- ito maakte vrijdagavond ingeslagen indruk. Hij et hersteld van een her- ïudding en liep bij de ig met Fleur een fikse wond op. «nal neemt and in League n Arsenal heeft verder d genomen van de voor ste belagers aan kop van imier League. De leiders nden wonnen gisteren harlton Athletics, 2-0. De was bij rust al bereikt, i en Pires scoorden. Van khorst speelde met Arse- !t hele duel. Bergkamp iet van de partij. De voor- g van Arsenal op Man- :r United en Newcatle is dels acht punten. New- zette de achtervolging ;enal zaterdag wel in. De 'an Bobby Robson ver- Chels'ea (2-1), mede ij een eigen doelpunt van Hasselbaink. In punten Newcastle nu gelijk met hester United (55). rseille rst punten tsburg- Koploper Mar- heeft twee punten ver- 1 op de 29e speeldag in inse eerste divisie. In sburg kwam de lijstaan- er tegen subtopper Ra- liet verder dan 0-0. AS 0 profiteerde van de mis- Door de 3-1 overwinning op Lille kwamen de Mo- ken langszij. Beide clubs in 52 punten uit 29 duels, is nog altijd derde. De leed goede zaken in de r bij Auxerre, lang titel- daat maar nu bezig aan lindere serie. Lyon won gavond met 2-1. se blijft ede in België 11- Lierse is tweede ge- 1 in de Belgische eerste In de jacht op Europees al maakte de ploeg zater- ond geen fout tegen AA 2-1. De onaantastbare Club Brugge bracht de prong gistermiddag weer stien punten door Ant- met 1-0 te verslaan. An- ht won gisteravond met in Charleroi. maandag 3 maart 2003 door Peter van Duyl Amsterdam - De meest bespro ken man van Ajax-Vitesse lag gis termiddag waarschijnlijk op het strand, ergens in de buurt van Cairo. Voor, tijdens en na het duel waarde de naam van ver schoppeling Mido voortdurend door de Arena. Het weerhield de Amsterdammers er niet van een simpele zege op de onbeschrijflijk zwakke ploeg van Mike Snoei te boeken: 2-0. Het was Ronald Koeman na af loop van het gezicht te lezen, dat hij graag een keer over iets anders dan Mido wilde praten. Dat hij vooral naar de toekomst wil kijken, dat het in de Arena over voetbal moet gaan. Maar ook de trainer ontkwam er niet aan nogmaals zijn visie te geven op de nieuwe strafmaatregel te gen Mido, die de Egyptenaar voor de rest van het seizoen tot de tweede selectie van Ajax ver oordeelt. En zoals altijd was Koeman zo professioneel op el ke vraag fatsoenlijk antwoord te geven. Volgens de oefenmeester was er bij Ajax helemaal niemand die nog twijfelde, toen Mido woens dag na Ajax-Arsenal liet opteke nen dat hij geen aanleiding zag zijn gedrag te veranderen. „Ook de spelers hebben Mido een al lerlaatste kans gegeven. Toen duidelijk werd wat hij heeft ge zegd, vond iedereen binnen de club dat er maar één oplossing mogelijk was. Mido kreeg, anderhalve week te rug, zijn eerste straf omdat hij niet op een sponsorbijeenkomst verscheen. Volgens Koeman was het slechts één steentje in een enorme muur van onprofessio neel gedrag. Volgens de trainer nam de Egyptenaar een loopje met de Nederlandse les, schond hij afspraken en vergat hij zich na afloop bij de medische staf te melden terwijl hij geblesseerd was. Op de lange duur was iedereen Jan van Halst (ex-Ajax) probeert met Vitesse-teamgenoten Tim Cornelisse en Matthew Amoah de doelpuntenmaker van Ajax, Steven Pie- naar, te mangelen. Foto: Ron Pichel in de Arena de vedetteneigingen van Mido meer dan zat. „We praten over Mido hoor, niet over Romario. Als een speler denkt dat hij belangrijker is dan de club, heb je een probleem. Mido is twintig jaar. Iedere speler van twintig moet blij zijn als hij bij Ajax mag voetballen." Volgens Koeman heeft Ajax ge noeg geduld met Mido gehad. Hij vindt ook niet dat de club het afgelopen jaar ook maar iets fout heeft gedaan. „We hebben de goede weg gekozen, maar het houdt een keer op. Natuurlijk, jonge spelers mogen fouten ma ken, maar dan moeten ze er wel van leren. Je mag acht keer een afspraak vergeten, maar niet 25 keer." Ronduit geïrriteerd reageerde Koeman op de stelling dat Ajax de Egyptenaar woensdag beter had moeten begeleiden. „Hou op zeg! Moeten we dan ook met hem mee naar huis rijden om te kijken of-ie niet harder gaat dan tachtig? Laten we er maar over ophouden. Ik loop nu al een week met Mido in mijn hoofd." Aanvoerder Cristian Chivu moet ook persoonlijk zwaar teleurge steld zijn in Mido. De Roemeen was één van de spelers die vori ge week zijn nek voor de Egypte naar uitstak en zijn terugkeer be pleitte. Ook Chivu heeft het in middels volledig gehad met Mi do. „Als meer dan twintig spe lers vragen iets aan je houding te doen en je zegt dat je niet zal veranderen, is dat niet normaal. Mido heeft zijn excuses aange boden en we waren ook blij dat hij terug was. Maar hij moet zich gedragen. Dit is niet normaal", verzuchtte Chivu. Door het tumult rond Mido was er gisteren in de Arena in elk ge val nog iets om over te praten. Het duel van Ajax met Vitesse gaf namelijk geen enkele stof tot welk gesprek dan ook. De Arn hemmers moeten gisteren in de Arena de zwakste wedstrijd heb ben gespeeld, sinds ze in 1989 terugkeerden in de eredivisie. Het spel van Vitesse kenmerkte zich door een totaal gebrek aan wilskracht, accuratesse en bele ving. Het is dat Ajax (Ibrahimo- vic, Sneijder, Boukhari) een pak huis vol kansen om zeep hielp, anders waren de Amsterdam mers in de buurt van de dubbele cijfers gekomen. Nu bleef het bij twee doelpunten van Steven Pienaar. De Zuid- Afrikaan vierde het openbreken en verlengen van zijn contract al voor rust met een schot, dat via het lichaam van Petri Pasanen het doel in stuiterde. Kort voor tijd schoot Pienaar op aangeven van John O'Brien nog een keer raak. De Amerikaan, voor het eerst sinds 21 september weer van de partij, bekroonde daar mee een geslaagde rentree. AJAX: Lobont; De long, Chivu, Pasanen en O'Brien; Trabelsi (74. Seedorf), Ga- lasek en Sneijder (79. Witschge); Pie naar, Ibrahimovic en Boukhari. VITESSE: Jevric; Cornelisse, Dingsdag, lansen en Frankel; Sone (64. Peeters), Vein Halst (73. Levtjsenko), Janssen en Martel (77. Mustafa); Mbamba en Amoah. door Henk van Weert heerenveen - Een verongelijkte Friezin riep zaterdagavond in het Abe Lenstra Stadion nogal hard 'Guus Geluk' in de richting van de coach van PSV. Guus Hiddink liet het maar over zich heen komen, in de wetenschap dat de vrouw geen ongelijk had. PSV mazzelde tegen SC Heeren veen naar een 0-1 overwinning. Scheidsrechter Dick van Eg- mond had de fluit al in de mond toen Arjen Robben, in blessure tijd, de bal achter doelman Hans Vonk prikte. „Dit was een typische 0-0 wed strijd. Een gelijkspel had daar om ook mijn goedkeuring ge kregen", gaf Hiddink na afloop grif toe. PSV speelde niet goed in Friesland. Heerenveen wel. Het was dus eigenlijk oneerlijk dat de Eindhovenaren met de winst de bus in stapten. In de sport is eerlijkheid echter geen criteri um. Net zomin als geluk of on geluk aan of af te leren is. Je hebt het of je hebt het niet. In Eindhoven wordt vaak sma lend gesproken over 'Lucky Ajax'. Als Amsterdammers er behoefte aan hebben mogen ze dit seizoen de kreet 'Lucky PSV' in de mond nemen. Een week geleden, thuis tegen NAC, had de Philips Sport Vereniging al een grote meevaller. Arbiter Braamhaar zag niet dat Theo Lucius vlak voor tijd de bal te gen de arm kreeg. NAC kreeg geen penalty en PSV behield de 1-0 voorsprong. Foppe de Haan had zaterdagavond ook een scheidsrechterlijke dwaling ge zien die aan het doelpunt vooraf was gegaan. „In de opzet van de aanval duwde Van Bommel in de rug van Sibon, maar dat had Van Egmond niet gezien." Met het doelpunt van Robben hield niemand meer rekening. Het was de eerste keer in de wedstrijd dat Heerenveen een flinke fout maakte in de verdedi ging- De overwinning in Heerenveen was de tiende winstpartij op rij. Daarmee evenaarde PSV de prestatie uit 1999 onder Erik Ge- rets. Het clubrecord lijkt onaantast baar. Dat werd in 1987 bereikt, onder leiding van Guus Hid dink. PSV verloor toen 22 wed strijden lang geen enkel punt. De verdediging werkt ondertus sen aan zijn eigen record. PSV heeft tot nu toe slechts tien tref fers tegen gekregen. Zes wed strijden achtereen hoefde Ro nald Waterreus niet naar het net. Daarmee evenaarde het elf tal het clubrecord. In het seizoen 2000-2001 werd PSV met groot machtsvertoon voor de zestiende keer lands kampioen. De grootste compli menten daalden toen niet neer op de aanvalslinie, maar op de verdediging. Op de dag dat PSV de titel binnenhaalde (wedstrijd 31 op 6 mei, ten koste van Hee renveen) had de ploeg van Erik Gerets nog maar 18 doelpunten tegen gekregen. Ooijer, Nikiforov, Hofland en Heintze, met achter hen Water reus, hadden het fundament voor die titel gelegd. Omdat PSV nogal lummelde in de resteren de drie wedstrijden eindigde de ploeg met 23 tegentreffers, 0,67 gemiddeld per wedstrijd. Het lopende seizoen laat zich aardig vergelijken met die jaar gang. De verdediging is ook nu bijna niet te passeren. Na 22 wedstrijden staan er slechts tien tegentreffers genoteerd, gemid deld 0,45 per wedstrijd. Achter volger Ajax heeft er eens zoveel tegen gekregen. Drie keer eerder in de geschie denis handhaafde PSV zes wed strijden op rij de nul. In vijftien van de 22 wedstrijden tot nu toe incasseerde PSV geen enkel te gendoelpunt. FC Zwolle, Hee renveen (in Eindhoven), Willem II en FC Utrecht wisten één keer te scoren, NAC, Feyenoord en Ajax twee keer in een wedstrijd. Nog meer dan zijn voorganger Gerets hamert Guus Hiddink op defensieve zekerheid. Balletje desnoods naar de tribune? Waarom niet? Terugspelen op Waterreus is ook al geen dood zonde bij Hiddink. Als een te genstander druk zet op de de fensie (zoals Feyenoord deed) mag de bal gerust met een lel naar voren getrapt worden. Bal verlies achterin is namelijk wel een doodzonde bij de Achter hoeker. Hiddink: Davids is gedreven heerenveen/anp - PSVs coach Guus Hiddink heeft geen enkele moeite met het gegeven dat Edgar Davids bij het Nederlands elf tal nogal tekeer is gegaan tegen de Eindhovense spelmaker Mark van Bommel. Sterker nog, hij vindt 'gedrevenheid' spreken uit het gedrag van de middenvelder van Juventus. Dat mag opvallend worden genoemd. Davids, wel vaker in op spraak, is in zijn succesvolle loopbaan slechts één keer door een trainer hard aangepakt Bij het EK van 1996 in Engeland werd hij naar huis gestuurd door de toenmalige bondscoach, Guus Hid dink. Dergelijke maatregelen verwacht Hiddink in de verste verte niet van Dick Advocaat, nu de baas in Zeist „Ik wil het incident ook niet zwaarder maken dan het is. Dergelijke dingen gebeuren wel vaker. En als ze uitblijven probeer je als coach wel eens iets in dit opzicht aan te wakkeren. Het is ook zeker niet zo dat Van Bom mel dit als een last met zich meedraagt." Hiddink ziet zelfs voordeeltjes in het incident.Aan de ene kant hoop ik zelfs dat dit soort zaken vaker gebeurt. In die zin dat er alleen maar positieve energie door naar buiten komt. Er is een periode geweest dat er een bepaalde gelatenheid rond Oranje heerste. Die is nu weg. Spelers spreken elkaar ook na de wed strijd aan over technische zaken. Dat is alleen maar goed." Een bemiddelende rol in het conflict tussen beide spelers ziet Hiddink niet voor zichzelf weggelegd. „Ik denk dat we daarmee de zaak wat belangrijker maken dan die is. Bovendien werk ik niet bij de Verenigde Naties." HEERENVEEN: Vonk; Venema, Hans- ma, Hansson en Edman; Radomski, De Jong (87. Samaras) en Vayiynen; Nurmela, Sibon en Denneboom (80. Selakovic). PSV: Waterreus; Bögelund, Faber, Bouma en Lee; Rommedahl, Van Bommel, Vogel en Robben; Vennegoor of Hesselink (55. Bruggink) en Kez- man. EREDIVISIE 22e speeldag: 8 wedstrijden. Toeschouwers: 144.459; totaal 3.157.064. Best bezochte wedstrijd: 48.162 toe schouwers, Ajax - Vitesse. Slechtst bezochte wedstrijd: 2638 toe schouwers, Excelsior - RKC. Rode kaarten: 0; totaal: 36. Gele kaarten: 22; totaal: 530. Meeste kaarten: 5, De Graafschap - Ro- da JC (Schenkels) 5x geel. RBC - Wil lem II (Oskam) 5xgeel. Doelpunten: 16; totaal: 567. Hoogste score: 4 doelpunten, FC Gro ningen - FC Zwolle 4-0. Snelste treffer: 6. Boussaboun (NAC). Topscorer van de dag: Krstev (FC Gro ningen), Hoogendorp (RKC), Pienaar (Ajax) 2. FC Twente - AZ 0-0. Scheidsrechter Koopman. Toeschouwers: 13.100. Gele kaart: Grujic (FC Twente), De Cler, Wij- ker (AZ). Excelsior - RKC Waalwijk 1-2 (0-1). 32. Hoogendorp 0-1, 59. Hoogendorp 0-2, 72. Holman 1-2. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschouwers: 2368. Heerenveen - PSV 0-1 (0-0). 90. Rob ben 0-1. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 13.500. Gele kaart: Robben (PSV). FC Groningen - FC Zwolle 4-0 (1-0). 13. Tuhuteru 1-0, 47. Drent 2-0, 73. Kr stev 3-0, 83. Krstev 4-0. Scheidsrech ter: Haverkort. Toeschouwers: 11.830 Gele kaart: Kras, Lim-Duan (FC Zwolle). Ajax - Vitesse 2-0 (1-0). 27. Pienaar 1- 0, 90. Pienaar 2-0. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 48.162. Gele kaart: Frankel, Mbamba (Vitesse). Feyenoord - NAC 2-1 (1-1). 6. Boussa boun 0-1, 15. Buffel 1-1, 86. Van Hooijdonk 2-1. Scheidrechter: Tem mink (52. Van Dongen). Toeschouwers: 40.100. Gele kaart: Van Wonderen (Feyenoord), Slot, Van den Eede, Abdel- laoui (NAC). Topscorers: 1. Kezman (PSV) 22. 2. Van Hooijdonk (Feyenoord) 14. 3. Buf fel (Feyenoord), Kuijt (FC Utrecht) 11. 5. Perez (AZ) 10. 6. Mido (Ajax), Soetaers (Roda JC) 9. 8. Engelaar (NAC), Ibrahimovic (Ajax), Denneboom (Heerenveen), Sonko (Roda JC), Hoo gendorp (NAC). Programma: Vrijdag: AZ - Roda JC. za terdag: FC Zwolle - Ajax, NAC - De Graafschap, Excelsior - Feyenoord, PSV - NEC, Willem II - FC Twente, zondag: RKC Waalwijk - Heerenveen, FC Gronin gen - RBC Roosendaal, Vitesse - FC Utrecht. PSV 22 18 3 1 57 54-10 Ajax 22 15 b 2 50 55-21 Feyenoord 22 14 4 4 46 55-26 Roda JC 22 10 b 6 36 37-31 NEC 22 10 6 6 36 28-27 RKC 22 10 4 8 34 23-27 FC Utrecht 21 8 8 b 32 29-25 Willem II 22 9 4 9 31 34-31 NAC 22 9 6 30 27-22 Heerenveen 22 7 7 8 28 37-34 AZ 22 7 5 10 26 33-52 RBC 22 7 4 11 25 24-34 FC Twente 22 b 9 8 24 24-32 Vitesse 22 b b 12 20 21-28 Excelsior 22 4 1 1 19 25-39 Groningen 22 4 5 13 17 22-35 FC Zwolle 22 4 4 14 16 19-46 Graafschap 21 3 b 13 14 20-47 EERSTE DIVISIE 22e speeldag: 6 wedstrijden. Toeschouwers: 16.226; totaal: 605.285. Best bezochte wedstrijd: 4478 toe schouwers, FC Den Bosch - Heracles. Slechtst bezochte wedstrijd: 1000 toe schouwers, Dordrecht'90 - Stormvo gels/Telstar. Rode kaarten: 0; totaal 48. Gele kaarten: 17; totaal: 602. Meeste kaarten: 6, Haarlem - TOP Oss (Van Beek) 6xgeel. Doelpunten: 16; totaal: 607. Hoogste score: 4, Veendam - Helmond Sport 1-3, Sparta - Volendam 0-4. Snelste treffer:e 10. Marbus (Go Ahead Eagles). Topscorer van de dag: Faria (Volendam) 2. Topscorers: 1. De Groot (Emmen) 21. 2. Koevermans (Sparta) 18. 3. Platvoet (Heracles Almelo) 17. Programma: morgen: Veendam - Go Ahead Eagles, vrijdag: Emmen - Haar lem, Helmond Sport - VW, Cambuur - FC Dordrecht, Heracles Almelo - FC Eindhoven, Stormvogels/Telstar - Fortu- na Sittard, ADO Den Haag - MW, Go Ahead Eagles - Sparta, FC Volendam - BV Veendam, zondag: TOP Oss - FC Den Bosch. cardiff/den haag/gpd - De tijd dat Liverpool de sterkste club van Europa was, dateert alweer van een jaar of twintig terug. Maar de laatste jaren vul len de Reds hun prijzenkast weer regelmatig aan met nieuw zilverwerk. Gistermiddag veroverde de formatie van coach Gerard Houllier de League Cup door een 2-0 zege op Manchester United. De League Cup is een troostprijs die niet in de schaduw mag staan van de FA Cup, de meest prestigieuze beker in de voetbalsport. Het tweede bekertoernooi in Engeland bestaat al weer een dikke veertig jaar. Het evenement ont sproot aan het eind van de jaren vijftig aan het brein van Alan Hardaker. De FA-bons meende op die manier een nieuwe geldstroom aan te kunnen boren. Vooral voor clubs uit lagere divisies is het een aardige bron van inkomsten. Van de totale omzet, zo'n 40 miljoen pond, blijft meer dan de helft hangen aan de strijkstok van clubs die niet op het hoogste plan uitkomen. Hoewel er in de Worthington Cup (de sponsoren de bierbrouwer gooit er jaarlijks 23 miljoen pond tegenaan) een aardige grijpstuiver te verdienen is en er zelfs een Europees ticket aan verbonden zit, nemen de topclubs de League Cup niet erg seri eus. Daardoor bevat het rijtje namen van win naars opvallend veel kleine clubs. Dit jaar lag dat anders. Een finale tussen Manchester United en Liverpool, zo'n affiche mag er wezen. Dat de twee meest gereputeerde Engelse clubs zich ditmaal wel druk wensten te maken over de 'Worthless Cup', de Waardeloze Cup - en zelfs in hun sterkste opstellingen aantraden - had van al les te maken met de actuele verhoudingen in het Engelse voetbal. Manager Alex Ferguson vreest dat zijn sterrenensemble voor het tweede jaar op rij met lege handen blijft zitten. De landstitel lijkt opnieuw een prooi voor Arsenal te worden, in het echte bekertoernooi zijn de Red Devils al door diezelfde Gunners uitgeschakeld, en in de Cham pions League gelden de Mancunians hooguit als outsider. Voor Liverpool was het winnen van de League Cup een nog grotere noodzaak. Manager Houllier heeft de laatste tijd bij de eigen aanhang veel sym pathie verloren. Het behoudende spel van de roemruchte Merseyside-formatie doet vaak pijn aan de ogen. Bovendien is het team op de ranglijst behoorlijk weggezakt. Zozeer zelfs dat deelname aan het UEFA-Cup-toernooi op de tocht was ko men te staan. Dat gevaar werd gisteren bezworen, zodat Liverpool niet - net als Barcelona - gedwon gen is om zich voor de Intertoto in te schrijven. De zege van Liverpool in het Millennium Stadium van Cardiff was niet erg verdiend. Manchester had het beste van het spel en creëerde ook meer kan sen. Bovendien was de openingstreffer van inter national Steven Gerrard, zeven minuten voor de rust, wel erg fortuinlijk. Het afstandsschot van de middenvelder was doelloos tot David Beckham het van richting veranderde; doelman Barthez had geen antwoord op de rare cuive: 1-0. Vlak voor tijd gooide Michael Owen de deur in het slot. De watervlugge spits mocht vijf minuten voor tijd alleen op Barthez af gaan. De Fransman legde het af tegen de koelbloedigheid van Owen: 2-0. Steven Gerrard (Liverpool) juicht nadat hij het openingsdoelpunt heeft gescoord. Foto: AP/Martin Rickett waalwijk/gpd - Martin Jol voelt zich bezwaard. RKC Waalwijk kampt met acute liquiditeitspro blemen en een schuld die aan het einde van het seizoen opge lopen zal zijn tot 3,5 miljoen eu ro. De trainer acht zich mede verantwoordelijk omdat hij het beleid -jonge spelers kopen en met winst doorverkopen- mede initieerde. „Ik voel me bezwaard. We voe len ons allemaal een beetje be zwaard. Maar ik kan niet zeggen dat het me spijt", verklaarde Jol zaterdagavond na de door RKC met 1-2 gewonnen uitwedstrijd tegen Excelsior. „Ik heb altijd gezegd over die jonge spelers: als het nodig is breng ik ze met de fiets weg. Van der Leegte, La- mey, Gudjohnson. Ze zijn alle maal met flinke winst verkocht. Dit seizoen zat dat er met Rogier Molhoek en Khalid Boulahrouz ook weer in. Die braken door. Dan denk je: het is weer gepiept. Niemand had kunnen voorzien dat de transfermarkt zo abrupt in zou storten." Jol bestrijdt dat RKC de laatste jaren met zijn omvangrijke se- lectiegroep boven zijn stand leefde. „Het hele"verhaal is dat we momenteel in de A-selectie twee of drie spelers te veel heb ben. Dat drukt behoorlijk op de begroting. Verder lopen er door omstandigheden nogal wat jongens bij het beloftenteam rond. Die hebben kleine con tracten. Daar zal de pijifvan de bezuinigingen straks het meest voelbaar zijn. Dat gaat me wel aan het hart." De stelling van voorzitter Jan Snoeren dat spelers met een af lopend contract bij RKC Waal wijk moeten verdwijnen onder schrijft Jol niet. De Schevening- se trainer vindt het bijvoor beeld nog te vroeg dat Zeljko Petrovic afscheid neemt en zou de Joegoslaaf er in een gecom bineerde functie van speler/as sistent-trainer volgend seizoen bij willen houden. „Ook het contract van mijn tweede kee per (Sinouh, red) loopt af. Het enige alternatief is nog Kris Ot- tey, een jongen van achttien jaar. Als de tweede keeper ver trekt, moet ik toch weer een an dere halen. Want ik zal toch het aantal keepers op peil moeten houden."

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17