Van Hooijdonk legt fans zwijgen op WSB drukt UVS in de zorgen ^K-ticket voor telanie de Lange Roy Sentjens vestigt naam in Vlaanderen maal rood Hans Meyer weg Toekomst van Feyenoord-spits na komst Kuijt onduidelijk IN DE HERHALING De materiaalhokken liggen vol, de schoenen staan in het vet, de kantine is dicht. Het weekeinde is voorbij, maar nog niet vergeten. Jan Siemerink, die met Peter Blangé, Martin Hersman en Ruud Bröring wekelijks op het sportweekeinde terugblikt, zet het bericht over de transfer van Romario in de herhaling. ser al heeft gespeeld. Er wordt namelijk aardig wat prijzen geld betaald, want geld is geen probleem op dit schiereiland. Wat wel een probleem is, is het vieren van oudejaarsdag zoals wij in Nederland gewend zijn. Ik herinner mij nog goed dat we in het prachtige, in de vorm van een pira mide gebouwd hotel 's avonds geen champag ne op de kamer konden bestel len en dat het vuunuerk om 12 uur in geen velden of wegen was te beken nen. Een grap pig brutale col lega kon op een slimme manier toch een flesje 'regelen', waardoor het toch nog gezellig werd. Het vuur werk kregen we door het ge luid van CNN voluit te zetten. Ook de buren vonden het leuk, want die begonnen hard op de muur en voordeur te beuken. In deze wereld zonder party's, alcohol en de aanblik van vrouwelijk schoon, moet Ro mario zich drie maanden lang gaan gedragen als een voetbal prof. De man, die alles wil en doet wat God verboden heeft, zal ook van Mohammed niet de vrijheid krijgen die hij zo graag wil en dus zullen dit de moeilijkste 100 dagen worden uit de voetbalcarrière van deze levensgenieter. Of hij moet netzo inventief zijn als mijn ex-collega. Tot mijn stomme verbazing hoorde ik het bericht over de transfer van de Braziliaanse doelpuntenmaker en lastpost Romario. Hij verlaat zijn club Fluminense voor Al-Sad, een voetbalclub uit het oliestaatje Qatar. De 37-jarige balvirtu oos heefteen contract getekend voor 100 dagen, waarin hij 1,5 miljoen euro gaat verdienen. Geen slechte deal voor een oude ex-international. Maar.zal hij zich gerealiseerd heb ben in wat voor een wereld hij te recht zal komen? Qatar is een isla mitisch land met ongeveer 700.000 inwoners, dat in 1971 onafhankelijk is gewor den van Engeland. Aan het hoofd van de absolute monar chie staat de Emir, die alle be langrijke posten uiteraard bin nen de familie houdt. De man nen dragen de typisch Arabi sche kledij, grote witte gewa den en witte of roodwitte hoofddoeken. Ze rijden rond in grote jeeps en hun mobieltje lijkt wel vast aan het oor te zijn gegroeid. De enkele vrou wen die je op straat ziet, zijn geheel gesluierd. Moeilijk te zien dus of ze er goed uitzien. Wat een wijsheid zult u den ken, maar ik ben er toevallig vaak geweest. In Doha, de hoofdstad van Qatar, wordt elk jaar in de eerste week van januari een tennistoernooi ge houden. In no time is een prachtig tenniscomplex uit de woestijnachtige grond ge stampt, waar menig toptennis- Jan Siemerink uit Noordwijk was vorig jaar nog actief in het interna tionale proftennis. SPORT maandag 3 MAART 2003 door Edward Swier kuurne/den haag - In de Om loop Het Volk draaide het zater dag slechts om één ploeg, Quick Step. Een dag later kreeg ieder een een nieuwe kans, in Kuur- ne-Brussel-Kuume. Maar slechts één man greep die mo gelijkheid aan om zich, namens zijn ploeg, te revancheren. En om zijn naam te vestigen: Roy Sentjens. De 22-jarige Rabo- bank-renner boekte zijn eerste zege als beroepsrenner. Was het in 'Het Volk' nog voor beeldig weer, een dag later opende de hemel zich. Om nooit meer te sluiten. In dat hondenweer ging een negental coureurs na amper een uurtje koers op avontuur. Onder hen BankGiroLoterij-renner Vincent van der Kooij uit Leiden en Roy Sentjens. De favorieten namen een baaidag op, geen van de overige deelnemers kwam ooit ook nog maar in de buurt. Van der Kooij, die tot tweemaal toe een solo probeerde, moest in de finale passen. Hij werd negende. Sentjens speelde het spel slim mer. Telkens koos hij, na demarrages van onder anderen Ordowksi, Hoste en Bramati het juiste spoor. Op anderhalve kilometer van de streep zocht hij zelf de vrijheid, met een vinnige uitvaL De concurrentie kon niet reage ren. Hij analyseerde nuchter: „Als 22-jarige voel je toch mis schien iets minder druk. Meer dan mijn best kan ik niet doen. Toch? Met die gedachte lukte het me rustig te blijven en het juiste moment af te wachten." In de aanloop naar Kuume- Brussel-Kuume werd het pro gramma van Sentjens keer op keer omgegooid. De Omloop Het Volk stond aanvankelijk niet in de planning. Toen de Rabo- ploeg vanwege een griepgolf - die ook de andere profploegen het afgelopen weekeinde parten speelde - een beroep op de 1.89 meter lange Limburger deed, beschaamde hij het vertrouwen niet. De Rabo's konden zaterdag weliswaar geen indruk maken, maar Sentjens deed zijn werk naar behoren. In de eindrang schikking was hij zelfs de beste: 25ste. Sentjens behoorde bij de jeugd, met 156 zeges, tot de allersterk- sten. Als neo-amateur boekte de Limburger in 2001 zijn belang rijkste overwinning, de Ronde van Vlaanderen. Toen al werd duidelijk dat de fysiek sterke Sentjens in de zware, Makke klassiekers een voorname hel- persrol kan vervullen. Sport 2: Max van Heeswijk beste van de rest ndia wint ricketoorlog Pakistan Mido lijft door spoken ■■■Hl er Woods durft >t naar Dubai (bad - Tiger Woods gaat jnde week niet naar Dubai, este golfer ter wereld heeft jisteren in Carlsbad afge- voor de Dubai Desert ic. Hij vindt golfen in Du- riskant gezien de intema- le spanningen rond Irak. eeft de organisatie toege in 2004 wel te verschijnen. uid-Afrikaan Emie Els is an plan zijn titel in Dubai rdedigen. enslang voor ringzondaars h - De wereldvoetbalbond wil spelers na sommige igovertredingen een le- ange schorsing kunnen gen. De FIFA heeft dat iunt kenbaar gemaakt gaand aan een conferen- n het wereldantidoping- au WADA in Kopenhagen, vergadering stemmen de emers waarschijnlijk in »en geharmoniseerde an- ingcode. De FIFA wil de lid hebben om zelf korte of straffen op te leggen. Nu sanctie voor een overtre- standaard twee jaar. k tweede titel voor Cees Juffermans idorp/ stomp wijk - De on- tchte nationale shorttrack- iet de hele winter van Mela- le Lange op zijn kop. De rdorpse had zich al ver- 1 met een geruisloze afloop iet seizoen, maar is als Ne- nds kampioene plotseling anger op het wereldkampi- chap over drie weken in chau. Zowel zaterdag als en hield zij in Heerenveen iger gewaardeerde concur- e achter zich. „Ik kan het ilijk nog niet geloven", zegt ange, die voor de tweede I de nationale titel won. jtweelingzus Maureen ein- p als vierde, een plaats ach- |e Woubrugse Liesbeth Mau De tweede zege van ipwijker Cees Juffermans en NK baarde minder op- Ruim was zijn Voorsprong egiogenoten Dave Versteeg e) en Robbert-Kees Boer )brugge). een tegenvallend voorsei- brak voor Melanie de Lan- is vorige week de zon door. kreeg zij te horen dat Ne- via een achterdeur mag aan het wereldkam- voor landenteams „Om me in die ploeg te moest ik bij de beste op dit NK", aldus ange in een poging om alles rijtje te zetten. „Door dit bat mag ik ook meedoen jhet individuele toernooi, Mariëlle Lootsma. Ik weet piet wat ik op het WK kan maken, maar ik ga er met [oed gevoel heen, zeker niet tldvulling." ange baseert haar optimis- Jp haar vier optredens in Bnveen. „Toegegeven, I zat het me mee, maar ik eindelijk weer eens lekker len. Dat ik de 500 meter vierduizendste van een se- ie janeiro/anp - In de Bra- voetbalcompetitie is Wedstrijd tien minuten voor gestaakt. De scheids- gaf alle elf spelers van de rode kaart. Het in- had plaats tijdens de tussen Bangu en Ola- conde verloor reken ik mezelf niet aan, want Mariëlle kwam buitenom. Daar valt weinig te gen te doen. De 1.000 meter op zondag won ik in de snelste tijd die ik ooit heb gereden, en dat op Nederlands ijs." Daardoor kon de Leiderdorpse de afsluitende 3.000 meter in een zetel uitrijden. „Om kampi oen te worden hoefde ik alleen maar de finish te halen. Ik ben dus rustig achteraan begonnen en heb geprofiteerd van een ver gissing van de concurrentie. Toen Mariëlle ons allemaal op een ronde had gezet, dachten de andere meiden dat de nul op het rondebord ook voor hen gold. Daardoor remden ze alle maal, ook mijn tweelingzus Maureen. Zodoende werd ik tweede op die afstand en dik kampioen." Juffermans Om het zichzelf moeilijk te ma ken aasde Cees Juffermans op vier gouden afstandsmedailles. Hij slaagde glansrijk in zijn op dracht. „Daarom ben ik hart stikke blij met dit kampioen schap", aldus de 21-jarige Stompwijker, die gisteravond thuis zijn titel vierde met taart in het bijzijn van een oom en tante die voor het eerst van hun leven een shorttrackwedstrijd hadden bijgewoond. „Zij zijn helemaal enthousiast geworden", zegt Juffermans, „net als andere toe schouwers in Heerenveen. Al leen was het niet druk, nee. Daarvoor moet je in Canada of in de Verenigde Staten zijn, met 10.000 mensen op de tribunes." Juffermans kijkt met de meeste voldoening terug op de 500 me ter, die hij op Nederlands ijs nooit sneller aflegde. „Er zit nog meer in, ook op het WK dat ik nog nooit eerder goed heb gere den. Meestal gooiden blessures roet in het eten. Ook dit seizoen begon slecht, want door een keelontsteking liep ik een trai ningsachterstand op die ik nog niet helemaal heb ingelopen." Blessures, stelt Juffermans, spe len ook zijn trainingsmaatjes parten. „Wij hebben maar zel den met z'n twaalven in Zoeter- meer kunnen trainen. Was dat wel zo geweest, dan was de uit slag van het NK waarschijnlijk wel hetzelfde geweest, maar zouden de verschillen kleiner mönchengladbach/anp - De man die voorrang geeft aan een goede teamspirit boven allerlei tactische varianten maakt plaats voor de man wiens hoofd vol zit met systemen. Hans Meyer ver trekt bij Borussia Mönchenglad- bach, Ewald Lienen volgt hem op. Meyer leverde zaterdag kort na het gelijke spel (2-2) tegen Schalke 04 zijn contract in. door Loman Leefmans door Jaap van Essen Rotterdam - Pierre van Hooij donk en Feyenoord, het is een vreemd verhaal. Gisteren scoorde hij in de Kuip tegen zijn oude lief de NAC, een unicum. Feyenoord mocht blij zijn met dat primeur tje pal voor tijd, genoeg voor een 2-1 zege. De ploeg is daardoor nog niet kansloos voor de titel, al geeft PSV (dat met o-i van Hee renveen won) nauwelijks nog punten weg. Maar Pierre van Hooijdonk rea geerde na zijn treffer merkwaar dig. Hij rende langs de tribunes met het meest fanatieke deel van de Feyenoord-aanhang en legde zijn vinger op de lippen, alsof hij wilde zeggen: 'en nu stil zijn'. Het tekent de gespannen ver houdingen in Rotterdam-Zuid. Een deel van de Feyenoord-fans kan de lange Brabander maar niet in het hart sluiten. Doel- puntenmachine of niet, bij de minste tegenslag is Van Hooij donk de pineut. Gisteren miste hij in de 55ste minuut een kans, waarna uit honderden kelen geroepen werd om achtereenvolgens Johan El- mander, Jozsef Kiprich en Peter Houtman. Een belachelijke re actie die even later ook wel de gelijk werd overstemd door ge zang dat Van Hooijdonk steun de. Maar een half uur later bleek Pierre van Hooijdonk de eerste spreekkoren niet vergeten. Binnen de kantoren van Feyen oord wordt inmiddels al net zo'n opvallend spel gespeeld rond de spits. Al wekenlang wordt er gesproken over con tractverlenging voor de aanval ler, maar er wil maar geen witte rook komen. De vraag of die rook ooit te zien zal zijn, wordt steeds actueler. Helemaal nu Feyenoord bijna akkoord is met Utrecht-spits Dirk Kuijt. Vandaag of morgen volgt het uitsluitsel daarover, als voorzitter Jorien van Herik weer even in het land is. Naar verluidt moet hij enkele zaken regelen rondom de transfer. Het lijkt onwaarschijnlijk dat Feyenoord beide (dure) spitsen onder contract wil hebben, aan gezien ze normaal gesproken nooit samen zullen spelen. Voor de winterstop gaf de top scorer al aan dat hij graag eerst met Feyenoord wilde praten al vorens een beslissing te nemen omtrent een verlengd verblijf. Luttele dagen later vertelde voorzitter Van den Herik in een tv-programma echter dat er he lemaal niets te praten viel. „Wij hebben een eenzijdige optie voor een derde contractjaar en die lichten wij gewoon." Dat standpunt neemt Feyen oord nog steeds in, zo bevestig de manager Jan D. Swart gister avond weer eens. En ook Rob Jansen, zaakwaarnemer van Van Hooijdonk, laat zich in die woorden uit. „Er was een optie en die is gelicht In principe blijft Pierre dus bij Feyenoord." Het zal allemaal wel, maar waar om zegt de hoofdrolspeler zelf tot op de dag van gisteren niets over een verlengd verblijf in Rotterdam? Sterker, de spits zwijgt sinds december in alle ta len over de perikelen rond zijn contract Hij is overduidelijk van plan zijn kaken stijf op elkaar te houden, zodat hem niets verwe ten kan worden. Van Hooijdonk is voor Feyen oord natuurlijk een uiterst dure speler. Zijn salaris is het hoogste van alle eredivisiespelers (onge veer 1,5 miljoen euro), maar ge zegd moet worden, daarvoor le vert hij wel de gevraagde waar. Vorig seizoen maakte hij 24 competitietreffers, dit jaar staat hij alweer op veertien. Bij de laatste cijfer moet aangetekend worden dat hij door een langdu rige blessure slechts zestien duels speelde. En natuurlijk, vo rig seizoen pakte Feyenoord de UEFA Cup, vooral dankzij Pierre van Hooijdonk. De man is zijn geld dus dubbel en dwars Pierre van Hooijdonk legt het legioen het zwijgen op na zijn doelpunt tegen NAC. Mariano Bombarda en Thomas Buffel hebben de achtervol ging op de spits ingezet. Foto: ANP/Fred Ernst waard. Ook gisteren weer, want per slot van rekening bezorgde hij Fey enoord uiteindelijk de drie pun ten. Bij de winnende treffer kwam enig fortuin om de hoek kijken. Van Hooijdonk schoot laag in, maar raakte Penders, waarna de bal een fraai curve over doelman Babos kreeg. Dat Feyenoord won, was gezien de tweede helft niet helemaal onverdiend te noemen. Over negentig minuten was een ge lijkspel eerlijker geweest. NAC begon heel goed en nam na vijf minuten een voorsprong dank zij Ali Boussaboun. Na een kwartiertje maakte Buffel alweer gelijk. Daarna golfde de wedstrijd heen en weer, zonder ooit echt goed te worden. De fouten, de kansen en de spanning vergoedden het gebrek aan echte kwaliteit. Het publiek mocht ook nog la chen om een botsing van Emer- ton met arbiter Temmink, die zich vervolgens met een blessu re moest laten vervangen door vierde official Van Dongen. Om die man moest NAC-trainer Ten Cate helemaal niet lachen. Hij zag in de 70ste minuut een loepzuivere handsbal van De Nooijer over het hoofd. Typisch NAC, dat een week eerder tegen PSV ook al een strafschop door de neus geboord kreeg. „Je moet tegenwoordig de bal echt klemvast in twee handen hebben, wil je een strafschop krijgen", meende Ten Cate. FEYENOORD: Lodewijks; Gyan, Van Wonderen, De Nooijer en Paauwe; Ka- lou, Emerton, Acuna (61. Song) en Van Persie (84. Bombarda): Buffel en Van Hooijdonk. NAC: Babos; Colin (77. Van den Eede), Penders, Schenning en Gudelj; Feher, Schreuder, Slot en Engelaar; Bobson (82. Abdellaoui) en Boussaboun. leiden - Van een groot krachts verschil was gistermiddag in de matig bezochte derby nauwe lijks sprake. Toch is door de 1-0 zege van WSB op UVS een to taal verschillende uitgangsposi tie ontstaan voor beide clubs. De Noordwijkerhouters houden zicht op de nacompetitie en dus op een plekje in de hoofdklasse. En UVS, al decennia de hoogst spelende club van Leiden, staat nog maar vijf punten boven de degradatiezone en is zelfs maar vier punten weg van een pro motie/degradatieduel. „We ma ken even pas op de plaats", zei trainer Hans van Leeuwen. Niemand zal beweren dat de spelersgroep van UVS onvol doende kwaliteit herbergt voor de eerste klasse. Maar wie het elftal gisteren op eigen veld aan het werk zag, bekroop toch een lichte twijfel. Het samenspel oogde vrijblijvend, voorspelbaar ook. Het rondspelen van de bal leek een doel op zich in plaats van een methode om de tegen stander terug te dringen en kan sen te creëren. Een chronisch gebrek aan creativiteit, zeker met een man meer, en de schijnbare angst om een indivi duele actie te maken, speelden de gretige, felle en opportunisti sche tegenstander in de kaart. WSB profiteerde daar een keer van. Het bleek voldoende. Twee gebeurtenissen bepaalden het duel. Al na zes minuten plaatste Jessi Lissauer bij de ver ste paal met het hoofd een voor zet van Sint Bavo-routinier Paul Warmerdam naar het centrum van het strafschopgebied: Een kopduel volgde tussen twee aanvallers en twee verdedigers waarna de bal voor de voeten van de geheel vrijstaande Geert van de Weiden plofte. Hij haalde onbedaarlijk hard uit: 1-0. Het tweede moment, precies een uur later, was de tweede ge le kaart voor Laurens Bianchi wegens het wegtrappen van een bal toen het spel stil lag. De zoon van trainer Rob had even daarvoor geel gezien voor een andere lichte overtreding. In de periode tussen deze twee bepa lende momenten had UW aan vankelijk een overwicht. De ijve rige rechtsbuiten Raymond Bennekers ontdeed zich een paar maal van bewaker Tayfun Demitras maar de harde voor zetten van de vleugelspits von den geen oplettende medespe lers. Daama werd het duel rom melig en bleven kansen uit. „Wat wil je", zei WSB'er Martijn Hoe ver WSB zich soms liet terugzakken blijkt wel uit dit duel waarbij UVS-aanvaller Majid Darrazi (links) moet afrekenen met WSB-spits Mark Ens. Foto Dick Hogewoning. Kijk in de Vegte. „Vorig jaar was het hier een duel tussen twee topploegen. Dit keer ging het om twee middenmoters. Dan kun je twee hardwerkende elf tallen verwachten die strijd leve ren rond het middenveld." Voor Kijk in de Vegte werd het een vrolijke middag. Vijf seizoe nen geleden verruilde de Leide- naar UVS voor WSB. Het was zijn eerste overwinning in de Kikkerpolder op zijn oude club. „Dat geeft natuurlijk een extra goed gevoel", beaamde hij. De rode kaart voor zijn teamge noot Bianchi bracht de overwin ning niet in gevaar. Van Leeu wen wisselde na het incident spelmaker Kenny van Grootveld voor aanvaller Dick van der Hei den. UVS had even later pech dat Joeri Onderwater, die de plaats van Van Grootveld als regisseur overnam, met kramp naar de kant moest. Het Leidse elftal had weliswaar vijf aanvallers, maar slechts één man die de ballen hun kant op moest stu ren: vrije verdediger Marco Akerboom, van ver achteruit. Het leverde een zeer voorspel baar beeld op van lange ballen richting het WSB-doel waarop het centrale Bavo-duo Lissauer en Jos de Haas zich uitleefde. De beste kansen waren voor het tiental uit Noordwijkerhout. Dreigende counters van Van de Weiden en Mark Ens leverden zeker vier mogelijkheden op, maar de twee werkten bijzonder slap af. Ens miste zelfs voor een leeg doel nadat hij een snoei hard schot van Smerko Kros- zynski via de lat voor de voeten kreeg. Het kon de pret niet drukken voor WSB dat volgende week uitziet naar de beladen derby met SJC. Daarin kan het zich re vancheren voor het eerdere ver lies tegen de Noordwijkers en daarmee de hoge positie beves tigen. UVS gaat op hetzelfde tijdstip naar het eveneens laaggeklas seerde Wilhelmus, maar met een heel ander doel. „Wegblij ven van de degradatieplaatsen, dat is wat ons rest", verzuchtte Van Leeuwen. UVS - WSB 0-1 (0-1). 6. G.van de Weiden 0-1. Toeschouwers: 350. Scheidsrechten Hagen. Rode kaart: 65. Bianchi (WSB, twee keer geel). UVS: De Heiden; Buijs, Parrel, Aker boom, Koers; Groeneweg (46. Darrazi), Van Grootveld (66. Van der Heiden), Onderwater (83. Turk); Kooimans, Van Es, Bennekers. WSB: Duivenvoorde; Demitras, De Haas, Lissauer. Kijk in de Vegte; War merdam, Bianchi, T. van de Weiden, Kroszynski; Ens, G. van de Weiden.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15