SERVICE HQ 00 00 00 7i0 I C5 Pasta met bosuitjes en roerei Grijs en miezerig Kruiswoord-min-een i MAANDAG 3 MAART 2003 CD VAN D DAG Genre: jazz Scolohofo: Scofield, Lovano, Holland Foster Oh! (Blue Note/EMI 7243 5 42081 2 6) Dat moet een melige borrel zijn geweest. Gitarist John Scofield, te norsaxofonist Joe Lovano, bassist Dave Holland en slagwerker Al Foster hebben hun gezamenlijke live-sessies in Sear Sound New York voor deze plaat er bijna opzitten. Dan komt de onvermijdelij ke vraag hoe 'het kindje' (de cd) te noemen. Eerder hebben de he ren bedacht dat het eerste fragment van hun achternamen rijmen. Oh! Alle woordspelingen op deze onomatopee van de gespeelde verwondering tref je grafisch verbeeld op de cd-cover aan. De op namen zijn even vederlicht, maar allesbehalve melig. Het door Scofield bedachte trage tempo van Right About Now port venijnig in je zij. De combinatie van Lovano's sopraansax en Scofields am per versterkte gitaarfiguren walst in perfecte harmonie over de zoemende bas van Holland in Bittersweet. De ruimte die hier over en weer gegeven wordt, is typerend voor de verstandhouding tus sen deze grootmeesters. Alleen al de combinatie van roffels en grooves die Foster opbouwt voor het intro van New Amsterdam is een demonstratie van puur kunnen. BOEK VAN DE DAG Genre: biografie Fred Sellin Boris Becker uitg. Tirion Prijs: 19,90 Auteurs hebben vaak het idee dat alle beroemdheden een biografie waard zijn. Het leven van menig celebrity is echter nogal eens te weinig enerverend om een boek te rechtvaardigen. Daar is bij de uitgave over Boris Becker gelukkig geen sprake van. Het leven van de ex-tennisser kent zoveel pieken en dalen dat het de Duitse free lance publicist Fred Sellin weinig moeite kostte tien opzienbaren de hoofdstukken over zijn landgenoot te produceren. De lezer krijgt niet alleen inzicht in Beckers succesrijke carrière, maar wordt ook tot in detail op de hoogte gebracht van zijn tumultueu ze privéleven. Sellin vertelt onder meer uitgebreid over het huwe lijk met Barbara Feltus, de geboorte van zijn buitenechtelijke kind als gevolg van een avontuurtje in een linnenkast van een Londens hotel, zijn scheiding en zijn vervolging door de Duitse justitie we gens belastingontduiking. KOKKERELLEN Het is niet juist te menen dat de sauzen die bij Italiaanse pastage rechten gegeven worden altijd tomaten moeten bevatten. Feit is wel dat de tomaat in Italië uitermate populair is en het ook niet zo verwon derlijk is dat die vrucht groente ook een opval lende rol in de pas- tasauzen speelt. Het een en ander neemt echter niet weg dat het geen wet van Meden en Perzen is om altijd te moeten kiezen voor sau zen met tomaten wan neer het om de bege leiders van pasta gaat. Kies voor het gerecht van vandaag fettuccine die er uitziet als een dun nere en smallere versie van de bij ons veel beken dere tagliatelle. Hoofdgerecht voor 2 personen: 150 - 175 gram fettuccine; zout; 2 bosuitjes, met veel fris groen, gesnipperd; 1 eetl. olijfolie, tra ditioneel; 4 eetl. (kook)room; 1 1/2 eetl. groene pesto (basili cum); 3 eieren; ca. 20 gram bo ter, witte peper uit de molen; ca. 60 gram fijngeraspte Parme zaanse kaas; 6 verse basilicum blaadjes, in uiterst smalle reep jes (draadjes) gesneden. Kook de pasta zoals op de ver pakking is aangegeven in ruim water waaraan 1 eetlepel olie en wat zout is toegevoegd. Laat de pasta op een zeef uitlekken. Breng in een pan met dikke bo dem de room aan de kook. Schep de bosuitjes er door laat alles 2 - 3 minuten zachtjes sudderen. Voeg 1 eetlepel geraspte kaas, pesto en wat zout en peper toe. Houd alles warm. Roer eieren en 2 eetle pels water (of melk, of groentebouillon) los. Voeg wat zout en peper toe. Verhit een (koeken) pannetje en laat de bo ter smelten. Wacht tot het schuim begint weg te trekken. Voeg de eieren toe en laat ze boven een niet al te hoog afgestelde warmtebron, onder voortdurend roeren en omscheppen, stol len. Ze moeten er be- slit 'nat' en rul uitzien wanneer het pannetje de warmtebron wordt genomen. Schep de pasta door de roomsaus met bosuitjes en tuinkruiden. Laat alles, onder voortdurend roeren en omscheppen, door en door warm worden. Presentatie: Verdeel de pasta over voorver warmde borden. Strooi roerei eren en basilicum er over. Geef de rest van de kaas er apart bij. Dien er eventueel een gemeng de groene salade met (rode) pa prika- en/of tomatenreepjes bij op. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: (in beide richtin gen) op de Al 2 tussen knooppunt Gouwe en knooppunt Ouden rijn; op de A20 tussen knooppunt Terbregseplein en knooppunt Gouwe en op de A28 tussen knooppunt Rijnsweerd en knooppunt Hoevelaken. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A4 bij Haarlemmermeer en Al6 bij Breda. Zondag: A2 bij Breukelen en A2 bij Ouder-Amstel. Maandag: A32 bij Steenwijk en Al6 bij Moer dijk. Dinsdag: A7 omgeving Hoorn en A12 bij Bunnink. Woensdag: A2 bij Ouder-Amstel en A12 bij Woerden. Donderdag: Al 3 bij Delft en A4 bij Bergen op Zoom. Vrijdag: A67 bij Asten en A58 bij Mid delburg. Zaterdag: A50 bij Epe en A29 bij Oud-Beijerland. Zondag: A9 bij Castricum en A2 bij Weert. HET WEER door Jan Visser Aan de achterzijde van een zwakke storing die gister avond en vorige nacht door ons land trok, stroomde veel meer koelere lucht binnen dan dat we de laatste tijd gewoon waren. Het kwam in Schiphol zelfs tot vorst, met een minimum van 0.2 graden, terwijl het in Bloemendaal aan Zee het kwik met 1.2 graden boven het vriespunt bleef. Het kwam ook vrijwel overal tot negatieve grasminima. De opklaringen hadden we te danken aan een uitloper van hogedruk die ook komende nacht het weer ten dele bepaalt. De mobiele wig van hogedruk trekt ech ter verder naar het zuidoosten, zodat het weer lang zaam onder invloed komt van een depressie met een kem ten zuiden van IJsland. Een storing, die opnieuw zachtere maar tevens vochtiger lucht voorafgaat, be reikt morgen in de loop van de dag onze streken. Vanavond en vannacht is het nog niet zo ver en profi teren we van droog weer met flinke opklaringen, al drijven er wel velden vooral hogere bewolking binnen. Het wordt koud met minima rond 2 of 3 graden en wellicht komt het plaatselijk opnieuw tot een graadje vorst aan de grond. De wind waait meestal zwak uit zuidelijke sector. Heel plaatselijk ontstaat een enkele mistbank. Morgen begint de dag op de meeste plaatsen met een afwisseling van zon en bewolking. In de loop van de ochtend neemt de bewolking gaandeweg toe, en na de middag is het overwegend grijs. Uit de aanwezige be wolking kan af en toe wat lichte regen of motregen vallen, zpnder dat grote hoeveelheden worden ver wacht. De zuidelijke wind neemt toe tot matig, aan de kust tot vrij krachtig. De maxima liggen met 8 of 9 gra den dicht bij de normale waarde, maar door de wind voelt het kouder aan. De volgende dagen blijft het weer onbestendig. Woensdag bevinden we ons achter de storing in de zachte lucht. De dag begint grijs met af en toe neer slag, maar later zijn er ook af en toe opklaringen. Zacht met maxima rond 10 of 11 graden. Temperatuur min/max Neerslagkans Neerslag-mm Dl WO DO VR ZA ZO 4 Z 4 ZW 5 Z 3 Z 5 0 d d 50% 0-2 50% 0-1 60% 3-10 20% 0 50% 2-4 SNEEUWHOOGTEN wintersportgebieden Spanje 18 Verwachting voor morgen A berg dal V A berg dal V AJto Campoo 160 60 La Pinilla 150 30 Astun 260 190 Navacerrada 90 70 Baqueira 455 335 Port-Aine 300 150 Espot Esqui 200 90 Pradcdlano 270 120 Formigal 295 165 San Isidro 220 60 Javalambre 200 70 Valdeiinares 165 60 La Molina 210 105 VaJdesqui 200 100 MA Spanje Dl Ital WO Duitsland DO Zwitserland VR Frankrijk ZA Oostenrijk STRIPS O Wassenaar ÏO Den Haag PUZZEL DIRK JAN DE RECHTER door Mr Jesse van Muylwijck BC Niet het gevraagde woord invullen, maar een woord dat bestaat uil letters van het gevraagde woord in dezelfde volgorde min 1 letter. Omschrijving "dierenverblijf". Antwoord zou zijn "stal", maar ingi 1 moet worden "sta"of "tal". Welke van die twee het moet worden, blijken uit de kruisende woorden.) Horizontaal: 1Deel v.e. fiets; 4. bamboebeer; 7. zinke£ 9. kippenloop; 11. droge turfstof; 12. heidemeertje; 13. buts; 15. schaamte; 16. hoofdengel; 18. feestmaal1 19. strand bij Venetië; 20. hijswerktuig; 22. tamelijk; 25. spoorstaaf; 27. jeugdig; 28. totaal; 29. hinder; 31. 32. roeiriem; 34. voetwarmer; 35. rivier in Frankrijk. Verticaal: 1. Wolkam; 2. tuinhaag; 3. lichtbol; 4. verm. 5. houding; 6. sollicitant; 8. kasteel; 10. onderwijzend; 12. wilskrachtig; 14. tros bananen; 15. grasland; 17. k soort elft; 18. zachte veren; 20. nakomelingen; 21. vis;] 23. grap; 24. zonder gezelschap; 26. huis; 29. aardig; 30. nakomeling; 32. klompje planten; 33. mondrand. Oplossing van zaterdag: Horizontaal: 1. Tof; 5. tuf; 7. bombast; 10. tl; 12. kot; 14. It; 15. riel; 17. jj 19. na; 20. me; 21. kien; 23. Enak; 25. en; 26. toe; 28. se; 31. broeder; 33. rijm; 34. sec. Verticaal: 2. Ob; 3. fop; 4. Ebro; 5. tsa; 6. ut; 8. strekel; 9. stakker; 11. li 12. klant; 13. temee; 14. Ig; 16. ene; 18. een; 22. in; 24. as; 27. Orel; 2! j.' 30. bes; 31. bij; 32. re. wi£ KAN vwmwi mmm txem 5eueu om nvs nêk vraoeti?

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 14