REGIO 'Het is toch heerlijk om snel in Katwijk te zijn?' Kattenliefhebbers azen op een onderscheiding Meiden Alkmani aan 't we De Hertenka deze week op voor publiek G E Z O N D Laat u meten en ontvang 60 Euro 0906 - 9850 0906 - 9688 Laat de albatroi niet verdrinkenl Vlam in de pan, huis vol rook alphen aan den run - Tijdens het frituren schoot zaterdag nacht in de keuken van een huis aan de Aletta Jacobsstraat in Alphen de vlam in de pan. De 23-jarige bewoner was in slaap gevallen nadat hij vet op het vuur had gezet. Hij werd pas wakker toen de beneden verdieping vol rook stond. De man werd voor onderzoek overgebracht naar het Rijnland Ziekenhuis. Hij had veel rook binnen gekregen. De overige drie bewoners, die boven slie pen, konden door het ambu lancepersoneel ter plekke wor den behandeld. De brandweer had het vuur snel onder contro le. De schade bleef beperkt tot rook- en roetschade. Huigsloterdijk vier weken dicht weteringbrug - De Huigsloter- dijk wordt ter hoogte van het HSL-aquaduct voor alle verkeer afgesloten van maandagoch tend 17 maart tot en met vrij dagavond 11 april. De afsluiting is nodig om een tijdelijke brug over de Huigsloterdijk aan te leggen. Die brug is nodig voor de aanvoer van de laatste delen van de spoorviaducten die wor den gebouwd in de Haarlem mermeer. De omleidingsroute loopt via de Kaagweg en de Lis- serweg. Rookmelder doet zijn werk alphen aan den rijn - Door kortsluiting in een cv-ketel on stond in de nacht van zaterdag op zondag brand in een huis aan de Tuinstraat in Alphen. Een tekort aan zuurstof voor kwam dat het vuur zich kon uit breiden. De bewoners schrok ken tijdig wakker dankzij een in de hal aangebrachte rookmel der. De brandweer was snel ter plaatse. Toch ontstond er een behoorlijke schade in de cv- ruimte. maandag 3 maart 2003 Hazerswoudenaar gewond hazerswoude-dorp - Een 52- jarige automobilist uit Hazers- woude-Rijndijk is vrijdagavond omstreeks 20.30 uur gewond geraakt toen hij met zijn auto van de Gemeneweg in Hazers- woude-Dorp raakte. Hij kwam in een kleine sloot tot stilstand. De man is met rugletsel overge bracht naar het LUMC in Lei den. De oorzaak van het onge luk is nog niet bekend. De weg was voor alle verkeer een uur afgesloten. Lezing over bijna- doodervaring hazerswoude-rijndijk - Ina Vonk houdt donderdag 13 maart een lezing over bijna- doodervaringen in de biblio theek in Hazerswoude-Rijndijk. De lezing is zowel voor leden als niet-leden van de biblio theek toegankelijk. Kaarten kos ten 2,50 euro en zijn verkrijg baar in de vestigingen van de bibliotheek aan het Frederik van Eedenplein 4a in Hazers woude-Rijndijk en de Pieter de Hooghstraat 3 in Hazerswoude- Dorp. De lezing begint om 20 uur. Honderden katten in De Tweesprong roelofarendsveen - Sporthal De Tweesprong in Roelofarends veen zit deze zondag vol ver slaafden. „Want dat zijn we", zeggen Carian en Marco van Loenen uit Schiedam, die met hun katten naar de Kat-expo zijn gekomen. Ze staan achter de kooien waarin Liza en Tim- my, alletwee van het ras main coon, rustig soezen. Nog maar net drie maanden oud heeft Liza al een beker in de wacht gesleept „Main coons zijn gewoon heel erg lief', legt Carian van Loenen haar versla ving uit. „Het zijn net honden, ze zijn gek op kinderen, niet agressief en ze hangen nooit in de gordijnen. De main coons zijn katten die precies bij mij passen." Enkele honderden bezoekers wandelen van kooi naar kooi, van korthaar naar siamees en van Perzische katten naar Noor se Boskatten. Vele tientallen soorten zijn er. Met hun baasjes zijn ze uit alle delen van het land gekomen om zich aan de strenge keuring te laten onder werpen. Bea Vestjens, een van de elf keurmeester, is tot nu toe tevreden over het aanbod. Ze let op de vacht, de kop en de kleur. „Eigenlijk verklaar ik nooit ie mand voor gek om met zijn kat hierheen te komen. De deelne mers hebben echt wel iets te la ten zien, want ze moeten door de reis en het inschrijfgeld, be hoorlijkwat kosten maken." Een fanatieke deelneemster is Jolanda van Dorp uit Hazers- woude-Dorp. Ze is er met poes Dunya Cameleon en diens zoon Wizard. De Hazerswoudse wil weten of Wizard een goede dek- kater is en daarom is ze be nieuwd naar het oordeel van de keurmeesters. „Als de keur meesters niet enthousiast zijn, dan hoeft hij niet te dekken, want ik wil er bij het fokken van katten niet op achteruit gaan." Voor Dunya aast ze op een on derscheiding, een 'CAC'tje'. „Als ze er drie heeft op drie verschil lende keuringen, krijgt ze de titel kampioen achter haar naam. Dat komt dan in haar stamboek te staan." Aan het eind van de dag blijkt dat Dunya inderdaad een CAC'tje heeft gekregen. Dat is de derde. Maar of Wizard een goe de dekkater is, weet ze niet. „Het keuringsrapport is zoekge raakt", zegt ze spijtig. „Een ko pie krijg ik deze week thuisge stuurd. Ik ga er van uit dat hij goed is, want hij heeft de beoor deling 'uitmuntend' gekregen. Dat betekent dat hij een ten- toonstellingsdier is dat uitste kend geschikt is voor de fok." Stilstaande sneltram trekt duizenden bezoekers door Marieta Kroft alphen aan den run - Daar staat 'ie dan. Achter grote ijze ren hekken op het spoor bij sta tion Alphen. Een bewaker houdt nauwlettend in de gaten dat nie mand bij het splinternieuwe lightrailvoertuig kan komen. „Stel dat er met verf wordt ge spoten, of dat iemand het voer tuig bestudeert om het elders na te maken", legt de bewaker uit. „Dat kan niet. Daarom wordt hij 24 uur per dag bewaakt." Piet en Anneke Nagtegaal uit Koudekerk aan den Rijn lopen deze zaterdagmiddag wat te leurgesteld terug naar hun auto. „We dachten we de trein-tram of tram-trein, of hoe je het ook noemt, vandaag konden bezich tigen", zegt Piet Nagtegaal. „Maar we hebben het zeker mis. Gelukkig moesten we toch in Al phen zijn. En zo van een afstand is hij best mooi hoor. Maar ja, hoe hij zit, dat blijft in het onge wisse." De bewaker weet het stel weer op te vrolijken. Hij verwijst ze naar het station, waar nog een lightrailvoertuig staat. Dat is wel van binnen te bezichtigen. Op spoor 4 is het een drukte van jewelste. Gele en blauwe ballon nen, de kleuren van de snel tram, lokken de geïnteresseer den naar binnen. Een moeder rijdt haar kinderwagen met ge mak van het perron het voertuig in. Het is het eerste verschil met de trein. Daar zou ze kind en wagen op moeten pakken en een paar treden omhoog moe ten klimmen. Binnen valt de enorme lichtval op. De grote ra men zijn het tweede verschil met de trein. Wie op een van de blauwe stoelen zit, kijkt tegen het onderstel van de trein er naast aan. Het is het derde ver schik de trein is veel hoger. En zo blijft het publiek vergelij kingen maken. Uniek voor Ne derland is dat de sneltram zowel over een treinrails als over een tramspoor kan rijden. Tenmin ste, als er geen kinderziektes op treden, zoals vrijdagmiddag toen pers en hoogwaardigheids bekleders de eerste rit tussen Gouda en Alphen maakten. Een rit voor het publiek zit er deze zaterdag niet in. Het duurt nog zeker enkele weken voordat de sneltram tussen Alphen en Gouda gaat rijden. „Totdat er toestemming van de inspectie is om reizigers te vervoeren, hou den we alleen test- en oplei- dingsritten", zegt Nathalie Roet van het Projectbureau Rijn Gou we Lijn. Samen met een collega staat ze de hele dag al het publiek te woord. Roet schat dat zo'n vier duizend mensen deze dag naar het lightrailvoertuig zijn komen kijken. „Veel meer dan ver wacht. We hadden 1500 puzzels bij ons om uit te delen. Die wa ren we al snel kwijt." Bij Piet en Anneke Nagtegaal is de teleurstelling verdwenen. „Prachtig, gezellig en wat een ruimte", zeggen ze. Piet Nagte gaal wijst op de intercom die op verschillende plaatsen in de sneltram hangt. „Dat is handig. 'Als er iemand niet goed wordt, of als er een vechtpartij is, sta je snel in contact met de conduc teur." Het Koudekerkse stel is vast van plan er gebruik van te maken, ook al duurt het nog tot 2007 voor de sneltram tussen Gouda en het transferium bij de A44 in Leiden rijdt, en tot 2010 voordat de verbinding met de kust er is. „Het is toch heerlijk om snel in Katwijk te zijn", zegt Anneke Nagtegaal. „Ik hoop maar dat er ook een station in Hazerswou de-Rijndijk komt" alkemade - Auto's wa voor serveerster spelei feesten, op de kwekerij ken, oppassen, tijdens d kantie een krantenwijk nemen, met Koninginr als cheerleader naar An dam; de meiden van Al nia die volgend jaar juni een internationaal vot toernooi naar Amerika w wacht een druk jaar. Oi 25.000 euro die nodig is de reis bij elkaar te sp gaan de zestien meider het juniorenteam een lang hard aan de slag. Er moet gewerkt worder ders gaat de reis niet Dat was afgelopen vri avond de harde boods van Arjan van der Zee, tr van het meidenteam en atiefnemer voor de Ami reis. De vereniging heef aantal sponsoracties in En de meiden moeten zi dere week tweeëneen euro apart leggen. De mi zelf, dus niet de ouders nadrukte Van der Zee maar een keertje. „Ik steeds: mijn moeder hee betaald. Ouders, u maj best geven, maar dan mi ze er wel wat voor doen oproep van de trainer door de ouders hartelijl groet, de meiden ware minder blij mee. Voor het eind van dit ja; Van der Zee proberen ht nodigde geld bijeen te s pen. Naast het werk e spaarpot staan daarvoo der meer op het progra het huis aan huis verk van pennen, een statie actie voor flessen en in tronen, een sponsorloo een modeshow. wassenaar - Het nieuv tuurgebied De Hertei naast het Wassenaarse att park Duinrell is vanaf vri maart open voor het publi dag ervoor nemen provir stuurder Van der Sar ei houder Vriesendorp het feestelijk in gebruik. De Hertenkamp was tot 1 gebruik voor de bloeml teelt. Maar omdat de wat functie in gevaar kwam, 1 het Duinwaterbedrijf Zui land van het gebied een noemd duinzoomgebied ken. Over enige tijd ligt duinlandschap met een li liëf waarin de vorm van d< malige strandwal weer t kennen is. Vanuit de du! stroomt water door de, beek. De natuur gaat t gang. De begrazing door ren en paarden draagt bij ontwikkeling van een ge\j de vegetatie. Het publie vanaf vrijdag via een aan schelpenpad wandelen j natturgebied. (advertentie) Tel. 072-519 68 68, fax 072-519 68 69 Sprinters, Postbus 2, 1800 AA Alkmaar www.plaatseensprinter.nl sprinters@hdc.nl Verloren,vermist en gevonden Gezocht: vrijwilliger/-ster voor Amivedi regio Leiden. Registreren van vermiste/gevonden huisdieren. Leuk, afwisselend en dankbaar! Bel 070-3682841 Rijscholen Verkeersschool Tempo: Starterspakket €199,- Autorijlessen €28,- Motorrijles €32,- Ook automaat-, aanhanger-, vracht en busies. Leiden tel: 071-5122046, Den Haag tel: 070-3469391, Zoetermeer tel: 079-3212132. Kijk ook op www.rijtempo.nl Te huur aangeboden Te huur aang. GARAGEBOX LEIDEN ZW, 150,- p/m. Inlichtingen 06 - 55 86 37 38. ITALIË Maak kennis met cultuur rijk Italië! We hebben een uitgebreid aanbod van rondreizen langs de klassieke steden Florence, Rome, Pisa, Assisi en Siena, opera- reis Verona en Toscane, Umbrië en Rome. Ook kunt u met eigen auto naar het Comomeer, de Dolomieten en Toscane. En wat dacht u van de rondreis naar het prachtige Sicilië? Bestel de gratis brochure via www.sterDroduktles.nl. bet 073-5 999 969 of kom langs op ons reisbureau op Kanaalkade 28 in Alkmaar Oproepen en reünies Voor een onderzoek naar de eigenschappen van de vaatwand van bloedvaten, zoeken wij 20 jonge gezonde mensen vanaf 18 jaar. Dit onderzoek van de afdeling Radiologie van het Leids Universitair Medisch Centrum moet helpen beroerten en andere aandoeningen van hart en vaten te voorkomen Wat vragen we van u? In een soort ronde tunnel krijgt u een MRI-meting. Dit is een meting met magneetvelden zonder gevaarlijke straling. Verder nemen we een bloedmonster bij u af, uw bloeddruk wordt gemeten en u moet een korte beroerterisico- tèst invullen. Het onderzoek duurt één uur en wordt twee keer herhaald (na één week en na ongeveer één maand). Wat levert het u op? Voor uw medewerking aan het onderzoek ontvangt u 60 Euro Interesse? Of wilt u meer informatie? Neem dan contact op met drs. F.M.A. Box van de afdeling Radiologie van het LUMC. Telefoon 071 - 526 21 37 e-mail: f.m.a.box@lumc.nl \V W W i. U MI N Zaken en transacties Te koop gevraagd: WINKELVOORRADEN en restanten in alle branches w.o. Fa. D. Kooistra, Fortuinweg 17-19, 9101 PE DOKKUM Bijna Failliet Schulden Wij hebben voor ieder probleem een pasklare oplossing. Bel ons voor vrijblijvende informatie, tel. 06-30138295. Mail: schuldsaneringen@hotmail.com Geld nodig? 074-2568440. Damhuis Financieringen B V. AUTO-, BUS- EN VLIEGVAKANTIES In onze reisbrochure vindt u reizen naar o.a. Italië, Spanje, Duitsland en Frankrijk. En wat dacht u van fiets- en wandelreizen? Ook onze topbestemmingen China, Zuid-Afrika, USA en Thailand komen uitge breid aan bod. Autoreizen bieden we naar de diverse landen in Europa. Bestel de gratis brochure via KRAS Stervakanties: bel nu: 073-5 999 999, kijk op www.kras.nl, of kom langs op ons reis bureau op Kanaalkade 28 te Alkmaar AUTOVAKANTIES FRANKRUK KRAS Stervakanties heeft een zeer uitgebreid programma met auto- reizen naar Frankrijk. Wij bieden vele accommo daties, van stacaravans tot gites en van bun galows tot hotels. Er zijn mogelijkheden aan o.a. de Cote d'Azur, de Franse Alpen, Normandië en de Elzas! Ook kunt u genieten van Bourgondië, de Dordogne en de Provence Bestel de gratis brochure via www.kras.nl. bel 073-5999999, of kom langs op ons reisbureau op Kanaalkade 28 te Alkmaar Onderhoud en reparaties ALLROUNDKLUSSERS b.z.a. voor alle voorkomende werkzaamheden in om huis, schilderwerk binnen/buiten, behangen/alle montagewerk, vloeren, badkamers keukens,CV, gaswater, electra, bouw en verbouw, renovaties, 7 plaatsen dakkapellen, kozijnen etc. zie ook onze website http.//members.lycos.nl/allroundklussers of bel met - 06-41985045. Wij doen alles en hebben alles in eigen beheer Onroerend goed gevraagd Verhuizingen en inboedels TE KOOP GEVRAAGD: verhuurde appartementen, flats, (eengezins-)woningen, winkels en bedrijfsruimten. Eventuele afwikkeling binnen 24 uur. Aanbiedingen aan- ERKEND Verhuisbedrijf Jan van Duuren B.V. Telefoon: 071 - 522 59 99. Tevens pianotransport Internet: www.janvanduuren.nl Metterwoon Vastgoed B.V. Tel.: 070-3544300, fax 070-3525124. Erotieklijnen 24/7 Zijn er meiden LIVE in 't OrgieHuis! Ze wachten hier in 1 van de kamers op JOU! Ze kunnen het wel met 6 mannen tegelijk. Hoevaak kan jij komen? 0906-0633 pm70ec Vraag en aanbod 1e kwaliteit OPENHAARD HOUT eiken en beuken, 60,- m3. Tuincentrum van Winsen, Herenweg 54, Warmond 071 -30 10 282 De goedkoopste LiveSexLijn van Nederland! Nu 25 ct. p/m! Rijpe vrouwen en Tieners 18+ wachten thuis op jou! LIVE! Nu 25 ct. p/min. 0906 - 9300 Erotieklijnen Heeft jouw sex-leven een extra dimensie nodig?! Wacht dan niet langer en bel me! (50 ec/pm). Erotieklijnen Maak me gek... Bel me snel! (50 ecpm). Secret Phone Company! De 1e afluisterlijn van NL! 45cpm 0906 - 9722 Contact Jan Bik, H'lem, 5 29, 7 dg. v a f ^jdame^vell^ Escortsi Your Chois Escortbem 071-408 Escortservice www.angel-escort.nl (24 h| Alsof er een engeltje Tel. 023-5512850, (dames met foto en video] Jaarlijks verdrinken ruim 100.000 albatrossen door longline visserij. Steun de actie voor een vogelveilige vismethode. Giro 656500 X Nogelbi'scherming Keurmeester Vestjens is tevreden over de gemiddelde kwaliteit van de katten. „Alles moet in verhouding staan." Foto: Mark Lamers

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 10