Huiveren om de Adam's Family MEDIA Tips van Gerard voor Jim Brabbelen in oude cassetterecorder Bergen-Binnen hoopt op fans van Oppassen Wouter Bos: man zonder minpuntjes Televisiedagboek moet 'het kleine huis op de prairie-gevoel' oproepen AVRO gaat mislukken video-opnamen te lijf KRO weer katholiek oek valt voor ovije Izvestija $kou - Het dagblad Novije estija, een van de schaarse jositiekianten in Rusland, is eren voor het laatst versche- i De journalisten gooien de iddoek in de ring omdat ze voortdurende tegenwerking ar het Kremlin zat zijn. Di- te aanleiding voor het op- eken van de krant is het be- it van aandeelhouder Oleg tvol om de algemeen direc- rvan Novije Izvestija te ont- in. Volgens journalisten van blad wilde Mitvol door die atregel in de gunst van de ering-Poetin komen. „Onze nt irriteerde het Kremlin", 1de journaliste Zoja Svetova. Tj hadden kritiek op politieke iluiten en waren een van de laarse media die protesteer- tegen de oorlog in Tsjetsje- ooi verhaal j een liedje versum - De NCRV start in i met het nieuwe tv-pro- mma Brok in de keel. In dit igramma, gepresenteerd or Joris Linssen (Taxi), staan insen centraal die speciale, ukkige of ontroerende herin- ringen aan een bepaald lied bben. Zoals bijvoorbeeld Ge- die de liefde van haar leven enkwam tijdens een concert Willy De Ville en nog steeds nen met haar man de optre- ïs van De Ville afstruint. De nbinatie van het verhaal en lied bezorgen hen een brok de keel. Mensen die een per- inlijk verhaal bij een lied )ben, kunnen zich aanmel- voor het programma via: Av.ncrv.nl/brokindekeel. rbeidsvitaminen maf Bonaire versum - Het AVRO-pro- mma Arbeidsvitaminen ïdt volgende week in samen- rking met het Wereld Natuur nds dagelijks tussen 09.00 en 00 uur op Radio 3 uit vanaf naire. Het programma zal 1 week lang uitgebreid aan- :ht besteden aan de campag- Geef het koraal weer kleur het Wereld Natuur Fonds, raalriffen staan wereldwijd der grote druk. In elke uit- iding ontvangt presentator rard Ekdom diverse mensen i het eiland Bonaire die te iken hebben met koraal of :hten voor het behoud van onderwaterparadijs. Onder n de wereldberoemde onder- terfilmer Hendrik Wuyts (op taart). De verzoekplaten ko- in van bedrijven op Bonaire. zaterdag 1 maart 2003 door Monique Brandt Amsterdam - Zon in de serre van het vermaarde Amsterdamse res taurant De Kas. Champagne, oes ters, Italiaanse antipasta en een gastheer en gastvrouw die hun gasten een kwartiertje of drie la ten wachten. Het is duidelijk, we gaan op sjiek. Wat wil je ook, als jet set-paar Adam Curry en zijn vrouw Patricia Paay, ontvangen. Aanleiding is de start vanavond van de reality-reeks Adams Fami ly, waarvan rond de kerst een voorproefje op de buis was te zien. Aangezien de 12-delige serie de aandacht vooral wil vestigen op de glitter en glamour waarin het paar zich dagelijks zou wente len, mag de échte wereldpre mière best wat kosten. „Jullie mogen wel een beetje lachen hoor. Het is allemaal gratis", roept het hoofd van de 'first fa mily of showbusiness' het geno digde journaille vervolgens niet al te vriendelijk toe. Het zijn volgens Curry dan ook de journalisten die al achttien jaar tot zijn ergernis en onge vraagd hun brood verdienen met het beschrijven van zijn le ven. Zijn helikopterbedrijf, de vermeende geldzorgen van het paar, hun liefdesleven, hun le ven op het Belgische kasteel: „Onze vuile was hangt allang buiten", verzucht Paay. „Met deze serie doen wij eigenlijk het zelfde", aldus Curry. .Alleen is dit ons eigen, ware verhaal. Zie het als een soort televisie-dag- boek, als een weblog op inter net. We gooien overigens niet ons hele hebben en houwen op straat." Paay: „Kees van Kooten bracht vroeger met zijn boekjes een soort faïnilierapport. Wij doen hetzelfde, maar dan met beeld." Volgens het paar toonden zowel omroepen als producenten de afgelopen periode veel interesse in het filmen van het gezin Cur ry, inclusief hun de honden, twee katten, goudfazant, veertig eenden, zes geiten, twintig kip pen en twee paarden. Vijf of zes aanbiedingen lagen er, waarvan die van de Holland Media Groep, RTL 4 en 5 en Yorin, het meest aantrekkelijk leek. Die sa menwerking ketste af op de ma te van invloed die de Curry's op het eindproduct wilden hebben. Adam Curry: „Ik zie er af en toe niet uit, ben een redelijke lui, maar we hebben niets te verbergen/'Foto: GPD Als je de regie uit handen geeft, krijg je niet het programma dat je wilt maken." Daarbij wilde Curry ook niet de gangbare ma nier van filmen met voice overs of uitsluitend 'knipwerk', zoals bij de MTV-serie rond het gezin van Ozzy Osboume: het moest allemaal intiemer en échter. Zo zien we Curry af en toe zowaar in een wit hemd en valt Paay zelfs een keer in een badjas te bewonderen. Curry: „Het is dus meer het kleine huis op de prai rie-gevoel." Botox Waar de programmamakers van HMG voor vreesden, is in de SBS-versie van Adams Family echter volop bewaarheid gewor den. De eerste aflevering van de reeks, deels gefilmd door het paar zelf, is een huiveringwek kend lange promotiespot voor het modelgezinnetje Curry. Na een half uur komt dan ook een hevig verlangen op naar de maf fe belevenissen van de échte griezelfamilie Addams, bekend van het witte doek. We zien het paar laveren van fotoshot naar fotoshot, we zien het paar met dochter Christina in romantisch winterlandschap schaatsen op de vijver bij hun Belgische kas teeltje, we zien Adam en Patricia kirren als tortelduifjes en we volgen Patricia als zij per heli kopter naar de Botox-specialist in Duitsland afreist om even een paar antirimpelspuiten te halen. Intussen wordt dochter Christi na ook nog verkozen als één van de beste vier deelnemers van een junior joumalistenwed- strijd. In een stukje schuifdeur toneel van de bovenste plank is de kijker getuige van de zoge naamde verbijstering van Paay als ze in een roddelblad leest dat ze ontslagen is als medewerkster van RTL Boulevard. En natuur lijk zien we Adam in de weer met zijn helikopter, die in dit ge val niet start. „Tja, iedereen vraagt altijd naar die helikop ter", aldus Patricia Paay. De meeste sterren hebben geen he likopter maar bijvoorbeeld een mooi jacht. Adam vindt dit ge woon leuker." Curry verwacht veel van de se rie, die moet gaan concurreren met -onder meer - Patty's Posse, een reality-programma rond het leven van Patty Brard op RTL 4. „Zij is extremer", weten de Cur ry's. „Maar er zijn en paar din- door onze mediaredactie Hilversum - Niets is ffustreren- der dan je videorecorder op scherp hebben staan en ach teraf blijkt het eind van de film er niet op te staan omdat de uitzendtijd in de gids niet klopte. Het AVRO radiopro gramma Antenne 2 (Radio 2, 16.00 uur) start zondag een grote publiekscampagne met de titel Videovenijn om klach ten hierover te bundelen. De luisteraars worden door presentator Roeland van Zeijst opgeroepen een kaartje met handtekening of een e-mail te sturen met hun klacht over het mislukken van video-opna men. Antenne 2 gaat deze handtekeningen en reacties aanbieden aan de Publieke Omroep en aan de HMG en de SBS Holding. Hierbij wordt ook een aanbeveling gedaan om een eind te maken aan het videovenijn. Niet alleen beginnen en eindi gen de programma's van de omroep vaak op andere tijden dan vermeld in de gidsen, ook het zogeheten pdc-systeem, dat wijzigingen automatisch moet opvangen, en het pro grammeersysteem showview functioneren niet goed. Pdc, dat start- en eindsignalen met de programma's meezendt, is nog niet geautomatiseerd bij de Publieke Omroep. Er moet nu een ingewikkelde handmatige aanpassing wor den gedaan in de Eindregie als de begin- en eindtijden van programma's afwijken van het schema. De commerciële om roepen maken overigens nog geen gebruik van pdc. Verder is de sluitdag van de gidsen een dag eerder dan die van de afdeling Programma Publicatie van de NOS. Daardoor kunnen ook verschillen ontstaan tus sen de gegevens in de gidsen en de echte uitzendtijden. Soms worden per ongeluk ver keerde pdc- en showviewcodes afgedrukt in de programma gidsen. Menbsen die mee willen doen met de actie Videovenijn kun nen een kaartje met handteke ning sturen naar Antenne 2, Postbus 20200,1202 AE Hilver sum. Of een e-mail sturen naar antenne2@avro.nl. Via de web site www.antenne2.nl kan ook meegedaan worden aan de ac tie. In de uitzending van mor gen ontvangt Roeland van Zeijst diverse vertegenwoordi gers van zowel de Publieke Omroep als van de commerci ële zenders. Bovendien wor den collega's uit België uitge nodigd, waar het opnemen van programma's met de vi deorecorder geen problemen geeft. gen belangrijk op televisie. Emo ties bijvoorbeeld als kwaadheid, liefde, erotiek. Alleen zijn die niet makkelijk over te brengen. Ik denk dat wij daar wel in sla gen, omdat we zo vreselijk op ons gemak zijn. Ik zie er af en toe niet uit, ben een redelijke lui, maar we hebben niets te verbergen." De komende periode kan de kij ker onder meer zien hoe het ge zin Curry vakantie viert en van dichtbij zien of er sprake is van geldelijke nood, zoals De Bladen beweren. Curry: „Iedereen wil weten hoe het zit met de finan ciën van de Curry's." Paay: „Ik heb nog nooit zo makkelijk geld verdiend." Adam's Family, vanavond, 21.00 uur, SBS 6. door onze mediaredactie Hilversum - De KRO gaat, in sa menwerking met de RKK, weer helemaal op de katholieke toer. De omroep heeft zich de afgelo pen jaren op een wat moderne re wijze geprofileerd, maar wil het komende jaar weer meer aandacht gaan besteden aan zijn katholieke wortels. Een andere reden voor de start van de campagne 'katholiek met hart en ziel' is de 'viering' van het 150 jaar herstel van de bis schoppelijke hiërarchie in Ne derland. Een feit dat anders on getwijfeld onopgemerkt voorbij was gegaan. Een van de hoogte punten van de campagne 'ka tholiek met hart en ziel' is een landelijke manifestatie op 7 juni in Utrecht, waar onder andere VN-commissaris en voormalig CDA-leider Ruud Lubbers zal spreken. Ook op radio- en televisiegebied is KRO/RKK het nodige van plan. Zo is vanaf woensdag 5 maart de zesdelige serie Voor God en de wereld op Radio 747AM te beluisteren. In dit programma vertellen zusters van verschillende congregaties over hun leven. Radio 747 AM zal vanaf zondag ook de tweede lige documentaire Verum Bo- num Pulchrum uitzenden (23.09 uur), waarin het herstel van de bisschoppelijke hiërarchie ver der wordt uitgediept. In de maand maart besteedt Kruis punt Radio (Radio 1, zaterdag 18.30 uur) aandacht aan de rol van de kerk in de huidige sa menleving. tterdam - Chiem van Houwe- Bge is de grote man achter di- rse televisieseries, waaronder k Luifel&Luifel van SBS 6. Zijn lotste successen behaalde Houweninge echter met RA's Oppassen. Dit met een uden TeleVizier Ring be- onde programma kwam zelfs het Guiness Book of Records echt. als langst lopende co- idyserie ter wereld, rige week zaterdag verdween Oppassen, na dertien jaar, van de buis. Maar Van Houweninge zat niet stil en schreef samen met, onder anderen, Frits Ferres een scenario voor een nieuwe comedyserie. Deze nieuwste trots van Van Houweninge heet Bergen-Binnen en is vanaf van avond op de televisie te zien. Tijdens de eerste opnamen van Bergen-Binnen toont de zo er varen Van Houweninge zich bij zonder nerveus. „Je vraagt je af of de serie zal aanslaan bij het grote publiek, zeker als opvolger van het populaire Oppassen". Veel Oppassen-fans zullen geïn teresseerd zijn in de eerste afle veringen van Bergen-Binnen, omdat hierin de karakters uit Oppassen nog belangrijke rollen spelen. De makers van Bergen- Binnen hopen dat de Oppassen- fans hierdoor aan de nieuwe co medyserie blijven plakken. Ber gen-Binnen vertelt het verhaal van opa Willem Bol. De opa wordt gevraagd om het grote huis van zijn jeugdliefde Char lotte op de knappen. Samen met zijn handige vriend Harry reist Willem af naar de villa in Ber gen-Binnen.. Suzanne Vesters i-Binnen, vanavotid, Ne derlands, VARA, 19.30 uur. el Egmond heeft de zenuwen, lijkt het. Haalt Jim Bakkum ïavond de finale van het talen- iprogramma Idols? Nu de 15-ja- e havo-scholier uit Egmond- inen bij de laatste drie kandi- ten zit, komt de sprong naar de im steeds dichterbij. Om zijn fige collega voor de uitzending nvanavond een duwtje in de te geven, vroegen we Gerard ing die achttien jaar geleden ïde werd in de finale van de Undmixshow van Henny Huis- Bn, of hij wat tips had voor Jim. lat Jim nu meemaakt, maakte toen mee. De gekte met fans n de deur, de slimmigheidjes f contracten en alle media- ndacht. Ik heb overal van ge- rd." Vijf vragen en vijf advie- fantip: Jim: „Vooral het om an met fans die zo maar aan- llen vind ik wel eens moeilijk, ik op zondagochtend in mijn nerjas rondloop, zit ik daar t op te wachten." rard: „Vergeet nooit dat je s straks je cd's gaan kopen, wees altijd aardig voor ze. lar zorg dat ze niet alle ener- uit je wegtrekken. Leg wat o's met handtekeningen klaar de deur en vraag maar of je ders die meisjes te woord an. Het zal na een tijdje van- f ophouden, want het type Ssjesfans dat op de stoep at, heeft om de paar jaar een uw idool." mediatip: Jim: „Ze willen al- Gerard Joling: „Misschien was het niet zo handig datje over je verkering hebt verteld, want dat haalt il lusies weg bij sommige meisjes."Foto: GPD les van me weten. Over mijn school, over mijn vriendin, alles. Zelfs op mijn slaapkamer willen ze filmen. Maar dat gaat me echt te ver, hoor." Gerard: „Neem ze niet mee naar je kamer als je daar geen zin in hebt. Maar vertel de bladen en de tv altijd wat leuks, want het is goed als je veel publiciteit krijgt. Mijn liefdes heb ik in het begin altijd verborgen gehouden. Mis schien was het niet zo handig dat je over je verkering hebt ver teld, want dat haalt illusies weg bij sómmige meisjes." Jim: „Maar het zijn toch geen echte fans als ze niet meer op me stemmen omdat ik verkering heb? Een echte fan is toch ge woon fan omdat ik goed zing?" De tip tegen de zenuwen: Jim: „Mensen kloppen het zo op. Laat mij nou gewoon lekker zin gen. Daar hoeven ze toch niet zo veel toestanden omheen te maken?" Gerard: „Het is meer de gekte eromheen die de stress veroor zaakt. Als jij lekker nuchter blijft en je oude vrienden probeert te houden, valt het best mee." De juridische tip: „Teken geen contracten voor je ze door een advocaat hebt laten lezen. Want je moet er straks wel wat aan verdienen", zegt Gerard. Vader Bakkum is blij met die raad. Het maakt Jim niet zo veel uit: „Ik heb er altijd van gedroomd om zanger te worden en straks in Ahoy' te staan. Dan zit ik nu toch in 'n droom die uitkomt?" De schooltip: Jim: „Ik denk dat ik blijf zitten. Er is nu zo veel te doen met tv en optredens. Dat vind ik zo mooi dat ik mijn aan dacht moeilijk meer bij school kan houden." Gerard: „Ik raad je aan je school af te maken. Vooral van je En gels kun je later veel plezier heb ben. Maar ik was zelf geen haar beter dan jij. Ik was ook van school af toen ik vijftien was. Aan gouden platen heb je meer dan aan diploma's." Jan Vriend Idols, vanavond, RTL 4, 21.00 uur door Dolf Rogmans Hilversum - De man zonder minpuntje: PvdA-leider Wouter Bos. De VPRO volgde de nieuw bakken politiek leider van de so cialisten vier maanden met de camera. Bos blijkt een man die weinig aan het toeval overlaat. En ook het imago van de ideale schoonzoon blijft in tact. Nu drong de VPRO ook niet aan. Bij lang niet alle gebeurtenissen waren camera's welkom. Toch geeft de aflevering Wouter van de documentaireserie Te genlicht een interessant kijkje achter de schermen van de jongste verkiezingscampagne van de PvdA Is Bos in het begin nog wat onzeker over zichzelf, hij groeit snel in zijn rol als poli tiek leider van de PvdA. De documentairemakers bewa ren het lekkerste voor het laatst. Op de verkiezingsavond is de camera erbij als Bos in een ho telkamer en later in een kleed kamer de uitslagen op de televi sie bekijkt. Terwijl om hem heen mensen tevreden naar de uitslag kijken, baalt Bos. Hij had zo ge hoopt de grootste partij te wor den en dat lukt net niet. Als de PvdA-leider al een min punt heeft, dan is het dat hij geen minpunten heeft, vindt zijn oud-studiegenoot Otto van der Harst, directeur van een re clamebureau. „Hij zou een aar dig minpuntje moeten hebben. Een verfrommelde jas zoals Joop den Uyl die altijd had", meent Van der Harst, cüe inten sief bij de campagne was be trokken. Op zijn advies komt het woord vernieuwing niet voor op de verkiezingsaffiche van de PvdA „De persoon Wouter Bos communiceert al vernieuwing. Het verhaal over de toekomst van Nederland en de PvdA, zo zegt Bos in de documentaire, heeft hij in de campagne niet kunnen brengen. Hij vindt de „meest vervelende conclusie" dat succes te maken heeft met de persoon die de standpunten verkondigt. „Is Wouter Bos nou in een heleboel opzichten zo anders dan Ad Melkert", is de retorische vraag die hij in de do cumentaire stelt. Helaas mochten de documen tairemakers bij heel veel bijeen komsten niet of onvoldoende aanwezig zijn. Het huwelijk van Bos is maar even in beeld, een privéleven lijkt de man niet te hebben en nooit valt hij uit zijn rol. Daardoor blijft een beetje de vraag hangen: is dit echt het he le verhaal? Is Bos echt zo'n evenwichtige man wiens enige eigenaardigheid is dat hij hard op meezingt als hij naar muziek luistert met een koptelefoon op? Aan de andere kant biedt de do cumentaire ook veel geruststel lends. Politiek is in Nederland toch nog een redelijk amateuris tische aangelegenheid. Een paar mannen (dat wel) die proberen de werkelijkheid naar hun hand te zetten. De middelen zijn be perkt, de dagen lang. Bos brengt regelmatig een avondje door op zijn werkkamer om zich voor te bereiden op een spreekbeurt. Tegenlicht: Wouter, zondag Ne derland 3, 21.05 uur. RADIOGEZICHT Naam: Sander de Heer Leeftijd: 28 Radioprogramma: Ruudde- wild.nl, De Heer zij met U, That's live Zenden Radio 3FM Altijd al bij de radio willen wer ken? Ja, het was altijd mijn grote jon gensdroom. Wat voor andere jongens voetballen was, was voor mij plaatjes draaien, mu ziekjes luisteren en brabbelen in een oude cassetterecorder. Hoe ben je bij de radio terechtge komen? Via hele kleine lokale zendertjes in België. Op mijn veertiende presenteerde ik daar mijn eerste programma. Met een hoog stemmetje, ik had nog niet eens de baard in de keel. Maar wel heel enthousiast. Radio-cv? Na mijn werkzaamheden voor verschillende lokale zenders, ben ik bij City FM in Amsterdam terechtgekomen. Daarna heb ik vijf jaar voor Radio 538 gewerkt. Sinds tweeënhalf jaar werk ik nu Sander de Heer Foto: Ray Christi- an/De Kroon Studio als presentator bij BNN. Wat is er zo leuk aan radio ma ken? Ik kan kwajongensstreken uitha len en word daar ook nog voor betaald. Mensen bellen, grap pen uithalen, stiekeme planne tjes bedenken. Dat is het leuk ste. En dan ook nog eens in de studio met mensen praten alsof je in de kroeg zit. Is radio maken moeilijk? Het is niet altijd even makkelijk. Het lijkt of je in de studio zit en maar wat lult, maar zo werkt het niet. Ook wij moeten nadenken over formules, muziek, ideeën en budgetten. Wat ook moelijk is, is dat je heel persoonlijk wordt beoordeeld. Als iemand aanmerkingen heeft, gaat dat over jou persoonlijk. Je geeft je bloot en dat is soms lastig. Wat voor soort presentator ben je? Dat vind ik heel lastig om te zeg gen. Ik probeer altijd gewoon te doen en niet dat oude dj-toontje aan te slaan. Ik probeer als me zelf te praten. Een cliché na tuurlijk, maar wel een cliché dat klopt. Heb je een bepaald ritueel tij dens het presenteren? Het liefst presenteer ik naakt en met wierook. En dan ook nog in de boeddha-houding, ha ha. Ik heet niet voor niets De Heer, ik moet wel op een gelovige ma nier presenteren. Krijg je veel reacties van luiste raars? Ja, onwijs veel. Vooral op ons programma Ruuddewild.nl. We krijgen honderden mails binnen en bijna alleen maar positieve. Heel prettig, het is leuk om te merken dat het lukt. Luister je zelf veel naar de radio? Ja, behalve dat ik voor mijn werk alle nieuwe muziek die uitkomt beluister, luister ik zelf ook veel naar de radio. Favoriete programma? Cappucino op Radio 2. Dat vind ik leuke radio. Je hoort aan het programma dat er over is nage dacht en dat er een hoop onder werpen in zitten, maar het komt toch heel relaxed over. Favoriete presentator? Dennis Ruyer van Radio 538 vind ik echt een deejay van nu! Snel, druk en stoer, maar niet achterhaald of irritant. Voor welk programma zou je de overstap naar televisie maken? Het ligt niet heel erg voor de hand dat ik een overstap naar televisie maak. Maar als ik het zou doen, dan zou het voor een muziekprogramma a la Count down van vroeger zijn. Lieneke van der Fluit

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 31