Ajax klapt boek Mido dicht SPORT Wachten op nieuwe lichting toppers Schimmig spel rond spitsen Feyenoord 'Hand- en tekengelden oorzaak schuld RKC' Egyptenaar, weer teruggezet naar tweede selectie, moet na seizoen vertrekken Ploeg Rabobank blijft achter bij concurrentie Japan pleegt oofbouw op Ono' (otterdam - Feyenoord heeft _ie Japanse voetbalbond en pndscoach Zico het verzoek ledaan om Shinji Ono niet op nemen in bijna de helft van 01e interlands die de komende ier maanden worden gespeeld. &sen de Japanners Ono wel op, jan wacht hem een moordend Jrogramma waarvan hij over- jermoeid raakt. Japan speelt op |6 en 29 maart, 16 april, van 28 ei tot 6 juni (3 duels Oost- ië Cup), 8 juni (Argentinië-Ja- voor Kirin Cup) en 13 juni (apan-Portugal). zaterdag 1 MAART 20O3 schrijving area Intertoto So lARCELONA - Barcelona houdt jiet het ergste rekening. Daar- |m heeft de tobbende voetbal- jub zich voor de zekerheid in- ischreven voor de Intertoto. idoende wil Bar^a volgend izoen in ieder geval Europees etbal spelen. De club van Ra- imir Antic staat momenteel ntichtste in de Spaanse competi tie en is zes punten verwijderd jan een plek die recht geeft op Jeelname aan de UEFA Cup. Barcelona komt dit seizoen nog Tit in de Champions League en cJeeft daarmee nog een kans tich te plaatsen voor Europees joetbal. Atletiekrecords m en Blom [ARLSRUHE - Polsstokhoog- pringer Rens Blom gaf zichzelf psteravond al een verjaardags- Ljadeautje. De Limburger, die tandaag 26 jaar wordt, verbe- erde zijn Nederlands record in larlsruhe met één centimeter _pt 5,73 en eindigde daarmee ils tweede. Bram Som verbeter- |e zijn nationaal record op de 100 meter tot 1.45,86, goed voor ten vierde plek. Veer winst oor RBC Ioosendaal - Op bezoek bij 1BC leed Willem II gisteravond Ie tweede nederlaag binnen ier dagen. Net als dinsdag bij 1EC gingen de Tilburgers met -0 onderuit. Sillah maakte de nige treffer maar trainer Maas- ant van de thuisclub werd luid oegezongen. De teruggekeerde lefenmeester heeft vertrouwen n punten terug naar Roosen aal gebracht. Onder Maaskant irerd na de winterstop ook al an De Graafschap en Excelsior e wonnen. Tweede WK-titel Adam Malysz al di fiemme - De Pool Adam lalysz heeft zijn tweede we- eldtitel schansspringen binnen én week veroverd. Zes dagen l. ia zijn overwinning op de grote ij chans, werd hij gisteren we- eldkampioen op de kleine chans. In Val di Fiemme vloog e 25-jarige Malysz 104 en 07,5 meter, waarmee hij tot en puntentotaal kwam van 79. Tommy Ingebrigtsen uit foorwegen won zilver, het irons ging naar de Japanner loriaki Kasai. De Nederlandse leelnemers Ingemar Mayr en Ihristoph Kreuzer doorstonden le kwalificaties, maar eindig- len in het hoofdtoernooi in de chterhoede. ierrie Knetemann anger bondscoach voerden - De KNWU heeft het :ontract met bondscoach Ger- ie Knetemann verlengd tot en net 2004. De voormalige be- oepsrenner is bij de wieler- iond verantwoordelijk voor de - ilitecategorie bij de mannen op le weg. Knetemann is als sinds 1991 bondscoach. De verlen ing van het contract houdt in lat Knetemann (51) de regie 'oert over de wielerploegen bij le WK's in 2003 (Hamilton) en forona (2004) en de Olympi- I che Spelen in Athene volgend 5 aa1, Sjeng Schalken uitgeschakeld iubai - Sjeng Schalken is in de wartfinale van het tennistoer- ïooi van Dubai uitgeschakeld. )e als zesde geplaatste Neder- ander verloor gisteren met wee keer 6-4 van de Tsjech Jiri fovak, die de derde positie op le plaatsingslijst bezet. Akkoord Ajax met Pienaar Amsterdam - Ajax heeft met Steven Pienaar een akkoord be- eikt over een verbeterde hono- ering van zijn lopende con- ract. De overeenkomst van de onge Zuid-Afrikaanse voetbal- er loopt in de zomer van 2006 if. In zijn verbintenis was een Jassage opgenomen waarin Pienaar een verbeterde honore ring werd beloofd wanneer hij een bepaald aantal wedstrijden in het eerste elftal van Ajax had gespeeld. De middenvelder Werkte tot nu toe al 23 competi tiewedstrijden af en scoorde driemaal. door Peter van Duyl Amsterdam - Ahmed Hossam, voetbalnaam Mido, vertrekt aan het einde van dit seizoen bij Ajax. De aanvaller werd gisteren voor de tweede keer in acht dagen te ruggezet naar de tweede selectie van de Amsterdammers, ditmaal tot het einde van het seizoen. Technisch directeur Leo Beenhak ker gaat op zoek naar een oplos sing die voor zowel Ajax als Mido het beste is. „En die ligt dus ex tern," zei hij gistermiddag. Nog geen vier dagen nadat trai ner Ronald Koeman de deur voor Mido op een kier had ge zet, werd diezelfde deur gisteren met een smak weer in het slot gegooid. De uitlatingen die de Egypte naar deze week na Ajax-Arsenal deed, hebben de emmer - de laatste maanden vol gedruppeld - doen overlopen. Net weer in genade aangenomen verkondig de Mido woensdag dat hij, in weerwil van wat zijn trainer be weerde, helemaal geen excuses aan zijn medespelers had aan geboden. „Dat is ook niet nodig, want ik heb niets verkeerd ge daan." Mido voegde daar aan toe: „Nee, ik ga niet veranderen. Als ze me zeggen wat ik verkeerd heb gedaan, zou ik misschien veranderen. Maar ik weet écht niet waarom ik eruit ben gezet. Ze hebben me het niet verteld en ik heb het niet gevraagd. Vo rige keer werd ik door het pu bliek uitgefloten. Dat was lo gisch, want toen had ik voor de televisie dingen gezegd die ik niet had moeten zeggen. Nu werd er gejuicht. Dat is ook lo gisch, want de fans weten dat ik niets fout heb gedaan. Koeman heeft misschien moeite met mijn karakter. Dan kan gebeu ren." Die opmerkingen zijn Koeman volledig in het verkeerde keelgat geschoten. Vorige week verwij derde hij Mido om disciplinaire redenen al uit de eerste selectie. De aanvaller, die bij Ajax door de ontwikkeling van Zlatan Ibra- himovic nog maar weinig aan spelen toekomt, werd vooral een gebrek aan professionalisme verweten. Op voorspraak van de spelers én omdat Ajax de eigen gereide speler hard nodig had, streek Koeman dinsdagmorgen de hand over zijn hart. Maar gis teren, nog voordat de trainer met Beenhakker om de tafel ging zitten om de situatie van de Mido in betere tijden. De Egytenaar viert met Andy van der Meyde (links) en Thomas Galasek een treffer van Ajax tegen AZ. Foto: Ron Pichel aanvaller te bespreken, gaf Koe man al aan 'dat hij grote proble men met de uitspraken van Mi do had'. In het persoonlijk onderhoud waren Beenhakker en Koeman er snel uit. Ze besloten Mido an dermaal terug te zetten naar de tweede selectie, met de toevoe ging 'tot het einde van het sei zoen'. „Ik kijk er niet meer als trainer tegenaan, maar ik verkeer wel in de gelukkige omstandigheid dat ik dat vak ook een tijdje heb be oefend", aldus Beenhakker. „Dit is een vertrouwensbreuk. Ik kan me dan ook voor honderd pro cent inleven in de beslissing van Ronald Koeman. Als je 26 man in je hok hebt, is het zaak geen concessies te doen. Je moet al tijd zorgen dat je die 26 spelers allemaal recht in de ogen kunt blijven kijken. Er zijn nu een maal bepaalde regels, daar moet iedereen zich aan houden. We hebben meer dan eens met Mi do gesproken, wat denk je dat hier de afgelopen anderhalf jaar is gebeurd? Het is niet gelukt. Ie dere trainer maakt het in zijn loopbaan wel een keer mee, dat hij een speler treft die totaal on- coachbaar is." Eerder deze week bemoeide Beenhakker zich nadrukkelijk met de terugkeer van Mido in de A-selectie van Ajax. En ook nu neemt de technisch directeur zijn verantwoordelijkheid. In het officiële persbericht dat de club gisteren verstuurde, staat letter lijk dat Beenhakker Mido voor lopig op non-actief heeft gezet. „Het is mijn taak om een ideale werksituatie te creëren voor de mensen hier beneden. Dus als er met iemand een onwerkbare situatie ontstaat, is het mijn taak dat op te lossen." De oplossing voor Mido ligt niet langer in Amsterdam. Koeman gaf dinsdag nog aan, dat de Egyptenaar wat hem betreft zijn allerlaatste kans bij Ajax kreeg. Het is ondenkbaar dat de oefen- meester nóg een keer op zijn schreden zal terugkeren. Mido heeft dus zijn laatste wedstrijd voor Ajax gespeeld. Beenhakker: „Kapitaalvernietiging? Het is mijn taak dat te voorkomen en anders zo veel mogelijk te be perken, verder is het onbelang rijk. Wat overeind blijf is, dat er een goede werkbare situatie moet zijn." De straf voor Mido brengt Ajax op korte termijn in aanvallend opzicht behoorlijk in proble men. Door het vertrek van Nikos Machlas en de blessures van Jari Litmanen, Victor Sikora en Wamberto, waren de mogelijk heden voor Koeman al niet breed. Daar kwam de schorsing van Andy van der Meyde (vier duels na rood tegen FC Utrecht) nog eens bovenop. Nu Mido is weg gevallen, zijn Ibrahimovic en Nourdin Boukhari de resterende Ajax-spitsen. door Ad Pertijs breda - De lange tijd verloren gewaande 'patatgeneratie' zit - qua leeftijd - in de lage dertigers. Michael Boogerd, Servais Kna- ven, Erik Dekker zijn renners die in de grote wedstrijden nog een aantal jaren mee kunnen strij den om de zege. Ze hebben de leeftijd waarop in het moderne wielrennen geoogst wordt. Achter hen heerst - op een en kele uithaal van Karsten Kroon na - de stilte. Bij hof-opleider Rabobank raken ze er nog niet van in paniek. Voor het bereiken van de wereldtop is geduld ver eist. Maar toch. Ondanks alle inves teringen van de bank, is het voorlopig de beurt aan andere landen. Na de Spaanse lente, zit momenteel het Duitse wielren nen behoorlijk in de lift. Het Ull rich-effect van acht jaar geleden begint haar vruchten af te wer pen. Straks in juli staan er drie Duitse teams aan de start van de hon derdjarige Tour de France. Team Coast en Gerolsteiner konden de afgelopen jaren, wat voor Bankgiroloterij niet was weggelegd: het geld vinden dat nodig is om alle talenten op een hoger niveau te laten fietsen. In Nederland maken teams als Bankgiroloterij en Axa (financi eel) noodgedwongen al twee jaar een pas op de plaats. Op een of andere manier zijn ze niet in staat hun publicitaire waarde te 'vermarkten'. Wat de Duitsers dus beter af gaat. Bank giroloterij (de sponsor in dit ge val) gaat het komende seizoen die waarde nauwgezet analyse ren. Althans het bureau Tref punt neemt het team onder de loep. Velen houden het hart vast, maar als de 'marketeers' echt serieus naar de cijfers kij ken, kan er voor de wielerploeg een opbeurende score uit rollen. Zes jaar geleden werd Ad Bos door de topmannen van 'zijn' bedrijf gedwongen de sponso ring van de TVM-wielerploeg in te dammen en middels een on derzoek om te zien naar andere wegen van massacommunica- I Michael Boogerd tijdens de door hem gewonnen koninginnerit in de Tour van 2002. Foto: ANP tie. De uitkomst van dat onder zoek: vooral doorgaan met wiel rennen. Nergens anders haal je zoveel media-exposure voor je geld binnen. Telekom kwam daar achter toen Jan Ullrich als een speer naar de top reed. De plannen om het team op te doeken (aangekon digd vlak voor de Tour van 1996) werden bliksemsnel te ruggedraaid. Sindsdien is Team Telekom een begrip in Duits land. Dat begrip moet vanaf dit sei zoen echter verder zonder Ull rich. Het zorgenkindje van teammanager Walter Godeffoot verkaste naar Team Coast. In zijn plaats werden renners als Savoldelli en Botero aangetrok ken. 'Je mag je afvragen of ze met die coureurs net zo scoren als met Ullrich' vragen vooral de marketingexpert zich af. Scoren op het gebied van uitslagen zal geen probleem zijn. De gekte losmaken in Duitsland is een ander verhaal. Dat kan alleen Ullrich. En een beetje Erik Za- bel. Wat dat betreft zit de wieler sport anders in elkaar dan de voetballerij. Het maakt de fans in de Arena echt niet uit welke Zweed of Nigeriaan ze er in schopt, zolang Ajax maar wint. Het chauvinisme in wielerland is veel meer op individuele ren ners gericht. Boogerd kan de na tie in verrukking brengen. Pedro Delgado kon dat destijds bij PDM niet. Toch gaat Rabobank de laatste tijd in zee met buitenlandse top pers. In 2002 werd de Ameri kaanse klassementsrenner Levi Leipheimer aangetrokken en dit seizoen maakt de Spaanse klas- bak Oscar Freire zijn opwach ting bij de ploeg van Jan Raas. De bank is daarbij overigens niet over een nacht ijs gegaan. Men zag in dat in eigen land de opvolgers van Dekker en Boo gerd voorlopig niet voorhanden zijn en dus werd over de grens gekeken. Op de eerste plaats om gegarandeerd te zijn van vol doende UCI-punten. Je hebt scorende renners nodig om je handhaven in de top van het UCI-klassement, de ranglijst die bepaald wie de grote koersen mag rijden. Ook brengt een win nende coureur een winnende stemming in de ploeg. Zoals de Deen Rolf Sörensen de ploeg ooit op sleeptouw nam, zo moet Freire dat dit voorjaar gaan doen. Daarnaast keek het mana gement ook wel degelijk naar de mediagenieke kant van de ren ners. Op een tweede Abdoesja- parov (de Oezbeek die puur ge focust was op het doen van zijn eigen ding en verder niet om keek naar de ploeg of de spon sor) zat Raas niet te wachten. Bij Rabobank benadrukken ze daarom dat Leipheimer zo'n voor pers en publiek toeganke lijke renners is. Verstaanbaar, een teamspeler en altijd goed voor een aardig verhaal. Daar mee klikt het nog een beetje met de Nederlandse fans. Nog niet wat Boogerd en Dekker teweeg brengen, maar goed genoeg voor de bank. Zo ook met Oscar Freire. Een vriendelijke, sociale jongen, van wie opvalt dat hij ondanks zijn dubbele wereldtitel zo gewoon is gebleven. Nergens vedettenei gingen of machogedrag. En wat stelt de bank bij hem tevreden vast: dat uit de vele e-mails blijkt hoe razend populair hij is bij de Nederlandse vrouwen. Dat komt dus wel goed met de Spanjaard, die zijn eerste koers al heeft ge wonnen voor Rabobank. In Spanje, Duitsland, Frankrijk en België duiken overal de ta lenten op. Het wielerplan van de Rabobank lijkt daarbij achter te blijven. Het duurt jaren vooraleer je een nieuwe generatie hebt opge bouwd, houdt Raas zijn man schappen voor. De hoop is ge vestigd op de lichting die nu de tienerjaren achter zich laat: op jongens als Pieter Weening, Niels Scheunemann, Thomas Dekker en Hans Dekkers. 'Het beste wat we ooit in huis gehad hebben' klinkt het al hardop. Het werd tijd ook, zullen de cri tici mompelen. Vanaf 1996 is Raas met zijn vaste opbouwers (De Rooy, Van Houwelingen, Verhoeven, Maassen) nu al aan de slag. Een leuk lichtpuntje is Remmert Wielinga. Kon twee jaar terug niet doorstromen naar de profsectie (want men ruimde de twee beschikbare plaatsen in voor Mutsaars en Sentjens), koos daarop voor een dapper avontuur bij een kleine Italiaanse formatie en werd af gelopen najaar alsnog opgeno men in de profploeg van Rabo bank. Ondertussen won hij ook al twee koersen. door Marcel van der Kraan Rotterdam - De komst van Dirk Kuijt naar de Kuip heeft een in teressante vraag opgeworpen voor de supporters van Feyen oord. Hoe ziet straks het elftal er uit met een spits die niet voor de bank wordt gehaald en wat is de toekomst van Pierre van Hooijdonk? Voor de topscorer van de Rot terdammers, die als de meest productieve spits sinds jaren geldt en wiens goals Feyenoord aan de UEFA Cup hebben ge holpen, is die vraag niet zo moeilijk te beantwoorden. Het een heeft niets met het ander te maken. Maar achter de scher men en de deuren van de kleed kamer wordt wel degelijk gedis cussieerd over de komst van Dirk Kuijt. En zonder dat hij daar om vraagt wordt Van Hooijdonk in het spel betrok ken. Die discussie zou al lang gesloten zijn als Feyenoord en zijn spits in januari als grote mensen rond de tafel hadden gezeten en de besprekingen over het lichten van de optie in het contract van Van Hooijdonk hadden afgerond. Tot op de dag van vandaag is dat niet gebeurd. Het enige dat heeft plaats gehad is de korte mededeling van tech nisch directeur Rob Baan dat de optie is gelicht en dat er nog wat besprekingen zouden volgen. Daardoor kan het gebeuren dat beide partijen zich in de tussen tijd steeds vaker storen aan klei ne incidenten en er ongemerkt een vertroebelde relatie ont staat. In januari gaf Baan de spits op de nieuwjaarsreceptie een compliment voor zijn spel en tegelijkertijd een draai om de oren omdat hij zijn mond te vaak opentrekt. Van Hooijdonk werd daar onaangenaam door verrast. Later hoorde hij dat hij in de besprekingen rond zijn contractverlenging nog wat aan vullende eisen zou hebben. Een financiële of materiële kwestie (keuze van auto en kle ding) kan de afronding van de gesprekken over het komende seizoen echter niet zijn, omdat alle zaken in zijn contract voor het derde seizoen bij Feyenoord al vastliggen. De speler was op nieuw geprikkeld. En nu zou Feyenoord weer wachten totdat 'Pi-Air' een ei legt, voordat men de komst van Kuijt bekend maakt. Van Hooijdonk onthoudt zich van commentaar, maar aan alles is te merken dat hij langza merhand op 'ploffen' slaat. Van Hooijdonk piekert er bo vendien niet over om nog naar een land als Turkije te verhuizen en zelfs Engeland trekt hem niet meer. De club die hem toch wil contracteren zou zo'n 2,5 mil joen euro - transfersom plus sa laris - kwijt zijn voor één jaar. En dat is zelfs voor een trefzekere Van Hooijdonk veel geld. den bosch/gpd - RKC Waalwijk denkt nog twee weken nodig te hebben om met een pasklare oplossing te komen voor de hui dige liquiditeitsproblemen. Dat vertelde clubvoorzitter Jan Snoeren gisteren. Pas dan wil hij opening van zaken geven over de financiële situatie. Donderdagavond werd in de vergadering van de Waalwijkse gemeenteraad duidelijk dat RKC aan het einde van het seizoen 3,5 miljoen euro te kort komt. „De cijfers zoals die in de ge meenteraad van Waalwijk zijn besproken, kloppen", aldus de preses. „De situatie is somber. Want geen liquiditeit betekent dat er geen geld is om aan lo pende verplichtingen te vol doen. Dat we momenteel geen geld hebben, komt door de hand- en tekengelden die be taald moeten worden bij het aangaan van contracten met spelers. Die voldoen we meteen, maar de afschrijving van zo'n bedrag loopt begrotingstech nisch soms wel vier seizoenen door. Je praat al gauw over 22 contracten en dus over een flink bedrag." Snoeren wijst erop dat RKC over de hand- en tekengeld belasting heeft afgedragen en de vereiste bedragen in het CFK heeft ge stort. „RKC is een van de weini ge clubs die aan die verplichtin gen heeft voldaan." Ook de sala rissen aan de spelers zijn steeds betaald. RKC heeft wel een huurachterstand aan de ge meente Waalwijk voor het stadi on. Dat de gemeente beslag wil laten leggen op de tv-gelden doet Snoeren niet zoveel. „Het zou vervelend zijn, maar meer ook niet Want de tv-gelden worden pas juni overgemaakt." BETAALD VOETBAL EREDIVISIE RBC Roosendaal - Willem II 1-0 (0-0). 61. Sillah 1-0. Scheidsrechter: Oskam. Toeschouwers: 5000. Gele kaart: De Graaf, Nascimento (RBC), Van Nieuw- stadt, Matthijssen, Janssens (Willem II) De Graafschap - Roda JC 1-1 (1-0). 21. Van Gastel 1-0, 55. Soetaers 1-1. Scheidsrechter: Schenkels. Toeschou wers: 11.500. Gele kaart: Hermans, Van Gastel, Van der Haar, Van Leerdam (De Graafschap), Addo (Roda JC). Programma, vandaag: Excelsior-RKC Waalwijk, Heerenveen-PSV, FC Twente- AZ. Morgen: Ajax-Vitesse, FC Gronin- gen-FC Zwolle, Feyenoord-NAC Breda. PSV 21 17 3 1 54 53-10 Ajax 21 14 5 2 47 53-21 Feyenoord 21 13 4 4 43 53-25 Roda JC 22 10 6 6 36 37-31 NEC 22 10 6 6 36 28-27 FC Utrecht 21 8 8 5 32 29-25 RKC 21 9 4 8 31 21-26 Willem II 22 9 4 9 31 34-31 NAC 21 7 9 5 30 26-20 Heerenveen 21 7 7 7 28 37-33 AZ 21 7 4 10 25 33-52 RBC 22 7 4 11 25 24-34 FC Twente 21 5 8 8 23 24-32 Vitesse 21 5 5 11 20 21-26 Excelsior 21 4 7 10 19 24-37 FC Zwolle 21 4 4 13 16 19-42 Groningen 21 3 5 13 14 18-35 Graafschap 21 3 5 13 14 20-47 Santvliet, Den Dunnen (FC Dordrecht). FC Den Bosch - Heracles 2-0 (0-0). 68. Jansen 1-0, 78. Van de Laak 2-0. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 4478. Gele kaart: Reekers. Leurink (Heracles). Haarlem - TOP Oss 1-0 (1-0). 29. Ket ting 1-0. Scheidsrechter: Van Beek. Toeschouwers: 2245. Gele kaart: Hooy- boer, Piket, Longuet (Haarlem), Becker, Arnarsson, Gesthuizen (TOP Oss). Veendam - Helmond Sport 1-3 (0-1). 20. Aelbrecht 0-1,48. De Vries 1-1, 61. Van Dinteren 1-2, 79. Schaap 1-3. Scheidsrechter: Olde Olthof. Toeschou wers: 3158. Go Ahead Eagles - Emmen 1-2 (1-1). 10. Marbus 1-0, 20. Cairo 1-1, 57. De Groot 1-2. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 3350. Gele kaart: Zijm (Go Ahead Eagles), Ahannach (Emmen) Sparta - Volendam 0-4 (0-3). 21. Faria 0-1, 35. Ouhsaine 0-2, 42. Faria 0-3, 90. Smit 0-4. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 3000. Gele kaart: Marti nez (Sparta), Weng (Volendam) EERSTE DIVISIE FC Dordrecht - Stormvogels Telstar 1-1 (0-0). 54. El Khalifi 1-0, 76. De Lange 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Bui- ting. Toeschouwers: 2150. Gele kaart: ADO Den H. 21 17 2 2 53 53-13 Emmen 22 16 3 3 51 46-21 Heracles 21 14 2 5 44 50-28 Volendam 22 13 2 7 41 43-31 Helmond Sp. 22 12 4 6 40 51-33 Den Bosch 21 12 3 6 39 38-21 GA Eagles 21 10 5 6 35 43-35 Cambuur L. 22 10 2 10 32 40-43 TOP 22 9 4 9 31 33-42 Stormv. 22 8 2 12 26 23-31 Eindhoven 22 7 4 11 25 23-32 Veendam 21 6 5 10 23 27-40 Haarlem 21 6 4 11 22 18-39 Sparta 22 6 4 12 22 34-45 MVV 22 5 5 12 20 20-32 VW 22 5 4 13 19 25-43 Dordrecht 22 4 4 14 16 22-43 Fortuna S. 22 2 7 13 13 18-35 SPORTUITSLAGEN ATLETIEK Karlruhe (Dui). Internationale indoorwedstrijd. Mannen. 60 m horden: 1 Garcia 9Cub) 7,47, 2. Jack son (GBr) 7,49, 3. Bownes(ZAf) 7,65. 800 m: Kipketer (Den) 1.44,96, 2. Sepeng (ZAf) 1.45,12, 3 Mutua (Ken) 1 45,25. 4. Som (Ned) 1.45,86. 1500 m: 1. Chircher (Ken) 3.34,85, 2. Sal- mouni (Mar) 3.37,82, 3 Baala (Fra) 3.39.63. 4 Liefers (Ned) 3.40,00 3000 m: 1 Gebrselassie (Eth) 7.28.29. 2. Abate (Eth) 7.40.75, 3. Geneti (Eth) 7 40.83 Driesprong: 1 Edwards (GBr) 17,02, 2. Oprea (Roe) 16,77 Polshoog: 1. Börgeling (Dui) 5,73, 2. Blom (Ned) 5,73 NR, 3. Jeremenko (Oek) 5,63. Verspringen: 1 Moudrik (Mar) 7,98, 2. Gaisah (Gha) 7,98.3. Maljawin (Rus) 5,87 Vrouwen. 60 m: 1. Fynes (Bah) 7,14, 2 Kislova (Rus) 7,20,3. Campbell (Jam) 7,23 60 m horden: 1. Clarke (Jam) 7,95, 2. Hent- schke (Dui) 8,10, 3 Perez (Cub) 8,16. 800 m: 1 Ceplak (Slv) 1.59,97, 2. Cummins (Can) 2.00,66. (74) Bruijstens. 107. (127) P»>g Vrouwen: 1 Ning Zhang (Cht® 2 Ruina Gong (Chn), 3 Mi Zhou (Chn), 4. Chan Wang (Chn), 5. (7) Audina (Ned), 6. Martin (Den), 12. (13) De Wit, 15. (17)Meulendijks, 16. (11) Yao Jie. 26. (30) Beenhakker CRICKET WK. Bulawayo. Groep A: Nederland - Zimbab we 0-2 Nederland 202/9 (50 overs), Zimbab we 301/8 (50 overs). Zimbabwe wint met 99 runs. Zimbabwe: Blignaut 58, Streak 44, Whittall 30. Bowling: Murphy 3/44, Marillier 2/49 Nederland: Van Bunge 37. Lefebvre 30, Van Troost 26. Bowling: Lefebvre 2/38, Klop penburg 2/40, Schiferli 2/43. Kaapstad. Groep B: Sri Lanka - West Indies 2- 0 Sri Lanka-. 228/6 (50 overs). West Indies 222/9 (50 overs). Sri Lanka wint met 6 runs. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3035, d.d. 28.02.2003 4.10.17.18.21.27.29.30.37.38.40.45.46. 61.63.67.69.74.77.78 (Onder voorbehoud van typefouten) BADMINTON TENNIS Wereldranglijsten Mannen: 1 Hong Cheng (Chn), 2. Xia Xuanze (Chn), 3. Choong (Mal), 4. Jonassen (Den), 5. (10) Lee (ZKO), 27. (30) Palyama (Ned), 68. Dubai. Mannen, 1 miljoen euro. Kwartfinales: Novak (Tsj/3) - Schalken (Ned/6) 6-4 6-4, Robredo (Spa) - Lopez (Spa) 6-7 6-3 6-4, Federer (Zwi/1) - Arazi (Mar) 7-5 6-3, Lju- bicic (Kro) - Schüttler (Dui/5) 6-3 6-4.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 27