REGIO 'Als je 65 wordt, ben je verplicht seniel' Gevangenis op MEOB-terrein: wat een slechte bak! Een echte christen voert geen oorlog tegen Irak Speelweide? Leiderdorp heeft meer behoefte aan rustig park AG 1 MAART 2003 NAVRAAG Staatssecretaris Khee Liang Phoa wil mannen vaker achter het aan recht hebben. Onder het motto 'Mannen in de hoofdrol' gaf de LPF'er voor emancipatie en familiezaken donderdag de aftrap voor een uit gebreide campagne: mannen moeten meer doen in het huishouden. Goed initiatief vindt JOS SCHMIDT (69), scheidend voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen (NVvH), afdeling Leiden. Ze nam eerder deze week afscheid van het NVvH-bestuur. Goed idee om mannen het huishonden in te krijgen? „Nou, ik vind zo'n campagne niet gek. Het gebeurt nog te weinig dat mannen helpen in het huishouden. Is het niet een beetje laat, zo'n campagne? „Zoiets is nooit te laat. Vooral als vrouwen buitenshuis werken moeten mannen ook in het huishouden actief zijn. En als ik zo kijk bij mijn eigen kinderen, dan zie je dat mannen het toch makkelijker vinden als vrouwen het huishoudelijk werk doen. Mannen willen wel wat doen, maar moeten altijd aangespoord worden. Ze blijven toch eerder zitten dan vrouwen." Heeft u uw eigen kinderen goed opgevoed, als het gaa t om het uitvoeren van huis houdelijke taken? „Voor mijzelf is het niet bij zonder dat mannen het no dige in het huishouden doen. Ik kom uit een groot gezin en was gewend dat ie dereen een taak had. Ik heb een zoon en een dochter en mijn zoon kan beter koken dan mijn dochter. Hij vindt dat ook leuk om te doen. Maar de badkamer zal hij nooit schoonmaken. En zo zijn er ook weer dingen die mijn dochter beter kan." En toch ziet u dat de tradi tionele rolverdeling in de gezinnen van uw kinderen nog niet is doorbroken? „Zoals ik zei: mannen moeten meestal echt gevraagd worden om iets te doen: ze doen het niet altijd uit zichzelf. Mijn schoonzoon vindt het prachtig om boodschappen te doen, maar heeft twee lin kerhanden. Het initiatief om dingen te doen komt meestal niet van hem, dus zegt mijn dochter dan vaak: 'doe jij dit maar en doe jij dat maar'. Dat doet-ie dan wel hoor." Hoe zijn de taken bij u thuis verdeeld? „Ik heb nooit problemen met mijn man gehad over dit onderwerp. Hij komt ook uit een groot gezin en is van huis uit gewend om klus sen in huis te doen. We hebben de taken goed verdeeld. Ik hoef bij voorbeeld nooit te stofzuigen, maar zorg wel voor het eten en de was. En hij zorgt dan weer voor de voorbereidingen bij het koken, zoals het schillen van de aardappels, en regelt het in- en uitruimen van de vaatwasser. En hij doet ook een deel van het tuinwerk." tekst: Ema Straatsma foto: Henk Bouwman U IT DE ARCHIEVEN ANNO 1978, woensdag 1 maart LEIDEN - Het Rijkszuivelstation, gevestigd in een pand aan de Vree wijkstraat, bestaat vandaag vijfenzeventig jaar. Het volgend jubile umjaar zal het niet meer halen. In het kader van een nieuwe land- bouwkwaliteitswet, daterend uit 1971, is besloten een aantal onder zoekslaboratoria samen te voegen. Dat ene grote Rijkskwaliteitsinsti tuut voor Land- en Tuinbouwprodukten, wordt gevestigd in Wagenin- gen. Vorig jaar is met de nieuwbouw begonnen. Het Rijkszuivelstation voorzag de goedgekeurde zuivelprodukten van bijvoorbeeld het Rijksbotermerk. In het begin van deze eeuw was het vervalsen van boter met vreemde vetten en andere stoffen nog sche ring en inslag. Eveneens werd in het Leidse Rijkszuivelstation een kaasmerk ontwikkeld bestaande uit een ongekleurd caseineplaatje. Zowel het rijksbotermerk als het kaasmerk treft men ook vandaag nog steeds aan op boter en kaas. ANNO 1978, woensdag 1 maart LEIDERDORP - De nieuwbouwplannen van de streekmuziekschool passen volgens de commissie ruimtelijke ordening en openbare wer ken goed in het totale beeld van de bebouwing rond Gallaslaan en Engelendaal. Volgens een besluit van de raad zullen er op de plek van de 'oude' streekmuziekschool aan de Hoofdstraat (zie foto) wo ningen komen. Foto: archief Leidsch Dagblad Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing 2,50 (voor een exemplaar van 13 bij 18 in zwart wit) over te maken op gironummer 57055 t.n.v. Dagbladuitgeverij Damiate b.v. Postbus 507,2003 PA Haarlem, onder vermelding van Leidsch Dagblad, ANNO d.d.(datum van plaatsing) of door contante betaling aan de oalie van het Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82 te Leiden. U krijgt de foto binnen drie weken thuisgestuurd. COLOFON Leidsch Dagblad Directie: B.M. Essenberg, G.P. Arnold W.MJ. Bouterse (adjunct) E-mail: directie@damiate.hdc.nl Hoofdredactie: Jan Geert Majoor, Kees van der Malen, Léon Klein Schiphorst (adjunct) E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl HOOFDKANTOOR Rooseveltstraat 82, Leiden, tel. 071-5 356 356 Postadres: Postbus 54,2300 AB Leiden. Redactie fax 071-5 356 415 Advertentie fax 071-5 323 508 Familieberichten fax 023-5150 5&7 ADVERTENTIES 071-5 356 300 Sprinters (rubrieksadv.): 072-519 6868 ABONNEESERVICE 071-5128 030 E-mail: abonneeservice@hdc.nl ABONNEMENTEN Bij vooruitbetaling (acceptgiro) p/m €19,60 (alleen aut ine) p/kw €55,00 p/j €210,60 Abonnees die ons een machtiging verstrekken tot het automatisch afschrijven van het abonnementsgeld ontvangen €0,50 korting per betaling. VERZENDING PER POST Voor abonnementen die per post (binnenland) worden verzonden geldt een toeslag van €0,50 aan portokosten per verschijndag. GEEN KRANT ONTVANGEN? Vo{ir nabezorging: 071-5128 030 mzj t/m vr: 18-19.30 uur, za: 10-13 uur AUTEURSRECHTEN Allt auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave wc rden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze ree iten berusten bij HDC Uitgeverij Zuid BV c.q de betreffende auteur. JDC Uitgeverij Zuid BV, 2003 De publicatierechten van werken van beeldende kunstenaars aangesloten bij een CISAC-organisatie zijn geregeld met Stichting Beeldrecht te Amstelveen. HCC Uitgeverij Zuid BV is belast met de verwerking van gegevens van abonnees van dit'dagblad. Deze gegevens kunnen tevens wqrden gebruikt om gerichte informatie over voordeelaanbiedingen te geven, zowel door onszelf als door derden. Heeft u hier bezwaar tegen, dan kunt u dat schriftelijk laten weten aan HDC Uitgeverij Zuid BV, Afdeling Lezersservice, postbus 507,2003 PA Haarlem. Toevallige ontmoeting in Barrera, bruine pleisterplaats voor studenten, stadgenoten en toeristen aan het Rapenburg. Koos Reugebrink (72), hoogleraar met emeritaat, drinkt er op een zondagochtend een kopje koffie en rookt een sigaar aan de stamtafel. Achter hem legt een Engelsman aan een paar Nederlanders uit hoe de tegenoverliggende universiteit is ontstaan. Dat prins Willem van Oranje de Leidenaren na het Spaanse beleg in 1574 wilde belonen voor hun dapperheid en ze voorde keus stelde: of tien jaar geen belasting betalen of een universiteit. Reugebrink staat op, complimenteert de verteller met het verhaal over de instelling waar hij dertig jaar college heeft gegeven en schudt achteloos een tweetalige limerick uit zijn mouw. DE DINGEN DIE VOORBIJ GAAN geven, dus werd ik daar be noemd in 1965. Eerst parttime en nadat de BTW eenmaal was ingevoerd fulltime. Bij el kaar heb ik er dertig jaar ge werkt. Met heel veel plezier, kan ik u zeggen. Vooral in de perioden dat ik decaan was van de Faculteit Rechtsge leerdheid, tussen 1979 en 1982 en van 1993 tot 1995. Als decaan vond ik dat ik voorzit ter moest zijn van de afstu- deersessies en dat waren er nogal Terug op zijn stoel begint de oud-hoogleraar belasting recht, die zoals hij zelf zegt 'verplicht seniel' werd toen hij de pensioengerechtigde leef tijd had bereikt en niet mocht doorwerken, een betoog over recht en onrecht en de zin en onzin van het leven. Redeloze rijmen, gekke gedichten en losse limericks komen in hoog tempo voorbij, aange vuld met anekdotes over de afstudeersessies die hij voor zat in de twee perioden dat hij decaan was van de Facul teit Rechtsgeleerdheid. „Zo'n 4000 bullen heb ik uitgereikt. Dat heeft nooit iemand ge haald in Nederland. Eigenlijk zou ik dus in het Guinness Book of Records moeten staan, maar dat wilde de fa culteit niet. Te ludiek. Onzin en jammer, want aan de hand van het ludieke onthoud je vaak dingen." Reugebrink, de man die de wet voorbereidde waarmee in 1969 de BTW werd ingevoerd, is er het levende bewijs van. Hij kreeg de prestigieuze Hof- stra-penning omdat hij fiscale vraagstukken zo toegankelijk kon maken, en volgens oud studenten waren zijn colleges in de droge stof een feest. Een afspiegeling daarvan is het vervolggesprek bij hem thuis, waar hij een complete one- manshow opvoert. De oud wethouder van Leiderdorp, die ook nog wel eens preekt sinds hij z'n kandidaatsexa men theologie haalde, zingt zonder enige schroom een zelfgemaakt lied en draagt met stemverheffing voor uit eigen sonnetten en ander mans gedichten. „Heeft u vanmorgen in de kaant gelezen dat het asielzoe-1 kerscentrum in Sidderburen dichtgaat? Ja? Nou, ik ook, maar dan denk ik onmiddel lijk: 'Wat zou er met de bok gebeurd zijn?' Welke bok zegt u? De bok die Kees Stip be schreven heeft: In Sidderburen was een bokdie machtsverhiefen wortel trok/Die bok heeft onlangs onverschrok ken/de wortel uit zich zelf getrokken/waar na hij zonder onge rief/zich weer in het kwadraat verhief./ Maar 't feit waar door hij voort zal le ven/ is dat hij ach teraf nog even/ de massa die hem hul- digde! met vijf ver menigvuldigde. Dat vind ik leuk en heb ik altijd leuk ge vonden. Gekke gedichten voor dragen. Deed ik ook altijd als ik college gaf. Om te vluchten uit de droge stof van Koos Reugebrink: „Zo'n 4000 bullen heb ik uitgereikt. Dat heeft nooit iemand gehaald in Nederland." Foto: Mark Lamers SCHRIJVENDE LEZERS het belastingrecht, om even op adem te komen. De weten schap moet natuurlijk wel voorop staan, maar daar mag best af en toe een glimlach bij, vind ik. Dat heb ik op de uni versiteit wel eens gemist en dat heb ik op mijn eigen ma nier proberen in te vullen. Natuurlijk heb ik ook weten schappelijke boeken geschre ven, maar mijn speelveld was toch de collegezaal. Daar kon ik het toneel spelen, zoals ik dat had geleerd in mijn stu dententijd op de Belasting academie in Rotterdam, waar ik na mijn HBS- en diensttijd op terecht was gekomen. En niet omdat mijn vader doua neambtenaar was, maar om dat je 35 gulden in de maand kreeg als je daarop zat. Ik heb die Academie afge maakt in de vijfjaar die ervoor stonden en ben op het Minis terie van Financiën gaan wer ken. Elke dag naar de Kneu terdijk, vanuit mijn woning in Den Haag, waar mijn vrouw en ik als pas getrouwd stel waren gaan wonen. Juist in die tijd begonnen in Brussel de besprekingen over de har monisatie van de indirecte belastingen, en aangezien dat mijn hoofdrichting was ge weest op de Academie, lag het voor de hand dat ik die ge sprekken bij moest wonen. Zoals ook voor de hand lag dat ik op het ministerie ver antwoordelijk werd voor het invoeren van de BTW, wat uit die gesprekken was voortge vloeid. Even terzijde: in Brussel sprak ik vaak met een Duitser over de ethiek van het recht. Door die gesprekken gie gaan studeren, maar ik krijg er ook weer een andere associatie van. Met een ge dicht van Stip. Vertel ik u ook even: 'Dit weekeinde ging een groepje maden/in Schevenin- gen pootjebaden/De welbe- spraakste van het stel/ sprak: makkers, merken jullie wel! er zijn hier heel wat maden bij! die made zijn in Germanij'. Maar goed, in de tussentijd was de Belastingacademie op geheven en was de opleiding overgeheveld naar de Universiteit Leiden. Er was er maar één die daar les wat. Zeker in de eerste perio de, waarin zo'n 1000 studen ten per jaELr afstudeerden. In mijn toespraken mocht ik graag een paar regels citeren van Robert Burns, Schot, dichter en douaneambtenaar. 'Friendship is the green hill, along life's dusty road', vond ik zeer toepasselijk, want de weg van het belastingrecht is stoffig en dan moet je af en toe even naar een groen heu veltje kunnen vluchten. Even lachen met je vrienden bij een pilsje en dan die stoffige weg van het dagelijks leven weer op. Even lachen hoorde er altijd bij, ook tijdens de plechtige promoties. Zo hadden we een keer een kandidaat uit wiens proefschrift een geweldige be wondering voor de dichter Martinus Nijhof bleek. Diens laatste stelling was: 'Marsman is geen dichter'. Nu mag een laatste stelling omstreden en grappig zijn, maar dit ging een hoogleraar in de letteren die erbij was toch te ver. 'Ik weet dat er over een laatste stelling gewoonlijk niet gede batteerd wordt', zei hij, 'en ik zou sommige regels van Marsman ook niet gemist hebben als hij ze niet had ge schreven, maar dat hij geen dichter zou zijn geweest, vind ik toch lichtelijk beledigend. Dit kan niet'. Het werd dood stil. Tot de kandidaat het woord nam. 'Ik ben blij dat u erover begint', zei hij, 'want ik heb het hier niet over Marsman de dichter, maar over mijn buur man die Marsman heet en loodgieter is. En zo als bewezen is toen mijn waterleiding was gesprongen: hij krijgt geen pijp dicht. Dus ik houd het vol: Marsman is geen dichter'. 1 Dergelijke humor zorgde dat ik er al tijd plezier in hield. Ook in het uitreiken van de bullen. Rond de 4000 heb ik er overhandigd en het stond me nooit tegen, zoals ik ook eens tegen koningin Beatrix heb ge zegd. Prins Constantijn was 'mijn' nummer 3612 en in mijn toespraak re kende ik hem en zijn ouders voor dat' ik, uitgaande van een gemidi delde van tien minuten per 1 uitreiking, er op dat momenf al 602 uur aan had besteed. I kunt zich afvragen of ik die 1 tijd niet beter had kunnen bf steden', vervolgde ik, 'maar dan is mijn antwoord vol mondig 'nee'. Het is uiterma te belangrijk om aandacht te' schenken aan het afstuderer van een student. Twee keer i mijn leven heb ik gezeten waar u nu zit, toen mijn zoor en mijn dochter afstudeerder en ik weet nog dat ik dat harr verwarmend vond. Ik was bf retrots'. Na afloop kwam deP koningin naar me toe, gaf mr een hand en zei: 'Meneer E Reugebrink, ik ben beretrots Ja, ik vind het jammer dat ht allemaal voorbij is. Ik had j graag door willen werken, maar op je 65ste doe je niet meer mee. Dan word je 'verf plicht seniel' en kun je kennP lijk geen handtekening meer zetten. Daar ben ik licht verf, bitterd over. Maar ach, ik hef mijn vrouw, mijn kinderen e mijn kleinkinderen, ik puzzé graag, wandel drie keer per dag en ik preek nog af en toe- In de buurt en bij speciale gr legenheden, zoals bij de her denkingsbijeenkomst van h6 ongeval op het Christelijk LC ceum in Apeldoorn. In de tij dat ik daar op zat, was daar een gevechtsvliegtuig op ge-p stort, waarbij een aantal mej deleerlingen omkwam. Ik hi er mijn vliegangst aan overj houden. Toch heb ik nog een jaartje aan de universiteit van Floriè< gedoceerd en verder heb ik b een prachtig leven gehad. Ikili heb de herinnering aan al div ogen die me bij het begin va 1; h« studiejaar aankeken met a die onuitgesproken vraag: 'Wat is recht?' Recht is alles wat geen onrecht is, zei ik dan. Maar soms is recht ookjir onrecht en moet je dat on- r recht gebruiken om een gro ei ter onrecht te bestrijden. Oo a log is onrecht, maar was in c w Tweede Wereldoorlog het ei re ge middel om een groter on-aj recht uit te schakelen. Wat Saddam Hussein doet is on recht, maar ik ben fel tegen een oorlog met Irak, omdat het onrecht van zo'n oorlog groter is dan het onrecht dat blijft bestaan als je die niet voert. Zo is alles relati* Daar is een out maar toepassel ke limerick ove 'Er was een kaa boer in Gouda/ die zat om de ti fel zijn vrouw n maar riep die vief/alles is rek tief/ want als ik ;i iets harder loop^& zit ik jou na. Stomverbaasd, in opperste verbazing of - di plomatiek uitgedrukt - bijzonder onaangenaam verrast. Zo kun je onze gemoedstoestand om schrijven toen wij kennis namen van het artikel in het Leidsch Dagblad van zaterdag 1 februari over de plannen voor de bouw van een gevan genis op het MEOB-terrein in Oegstgeest. Het is wel een bak zeg: een gevangenis voor driehonderd gedetineerden zo dicht bij een woonwijk en dat terwijl op een steenworp af stand, aan de rand van Sassenheim, ook al een jeugdgevangenis (Teylingereind) staat. Op deze manier wordt het crimineel gehalte in de buurt wel ongekend hoog. Dit is een uiterst onge wenste situatie. Oegstgeest en zijn omgeving hebben toch zeker wel hun bijdrage geleverd met Teylingereind? En dat in zulk een dichtbe volkt gebied? Dit kan toch niet de alom geroemde Oegstgees- ter klasse zijn, waarmee de bewoners naar deze nieuwbouwwijk Morsebel werden gelokt? Wij werden verwelkomd met een bord: 'De natuur als naaste buur'. Wat bezielt een wethouder überhaupt om zelfs maar over dit soort plannen van gedachte te wisselen? Is het een slinkse manier om het res terende deel van het terrein in handen te krij gen? Neen, dat is niet eerlijk. Het was de gemeente óók om de werkgelegenheid te doen. Let op het woordje 'ook', dat betekent dus dat er eveneens andere overwegingen zijn geweest. Wij zouden graag willen weten welke dat dan zijn. En waar blijven onze politieke partijen? Van hen horen wij in deze kwestie tad noch teken. O ja, er is nog iets waar de buurtvereniging nogal over gepikeerd is. In 2002 heeft wethou der Meester ons nog toegezegd dat bewoners en de buurtvereniging Haaswijk en de Morse bel vroegtijdig zouden worden geïnformeerd over mogelijke plannen met betrekking tot het MEOB-terrein. Het is daarom voor de buurtver eniging onbegrijpelijk en onaanvaardbaar dat gedane toezeggingen wederom niet worden na geleefd. Hoe moeten wij het trouwens rijmen dat wet houder De Ruijter in het Leidsch Dagblad van 7 december 2002 het uitgebreid heeft over een toekomstvisie voor het MEOB-terrein en zijn collega Meester hier al een concrete invulling aan geeft? Tot slot hebben wij nog één kwestie waar wij ons zorgen over maken: is de gemeente wel sterk genoeg om voldoende weerstand te kun nen bieden tegen de Rijksgebouwendienst CRgd). Heeft zij daar wel de mogelijkheden voor (financieel en vakinhoudelijk gezien)? Wij denken eigenlijk dat deze bekendmaking een 'cri de coeur' was van onze wethouder Meester. Zij zoekt natuurlijk medestanders om dit waanzinnige plan van de Rgd tegen te houe den. Daarbij kan zij alle steun gebruiken. Nou ei die kan zij krijgen - van de bewoners en van onze buurtvereniging. Wij willen haar graag helpen, een handtekeningenactie opzetten, g woon allerlei andere middelen inzetten om va Ik deze onzalige gedachte een zalige gedachte te maken. En dan ruste deze gedachte in vrede., ne Maar dan willen wij er wel goed bij betrokken 101 zijn en niet meer met voldongen feiten worde et geconfronteerd. Neen, het spijt ons mevrouw Meester, wij kunjio nen dit toch echt geen goede bak vinden! Namens buurtvereniging Haaswijk en de Morfcc sebel, Albert Nleuwenbu e HJV. Cot ui Peter Thomijr OegstgeeOX f: Weer staat het mensdom aan de vooravond van een oorlog, een oorlog die Amerika zo graag wil. 'In de naam van God val aan', God is met Amerika volgens de president van Amerika. Geef ons heden ons dagelijks olie, geld en macht Onze regering staat achter deze misdaad, want oorlog is mis daad daar hoeven we niet over te redetwisten. Nederland loopt weer als een schuw eendje ach ter Amerika aan met de hoop dat het ook nog een olie-graan tje kan meepikken van zo een verschrikkelijke oorlog. Onze minister-president is zwaar christelijk Maar een waar chris ten voert geen oorlog waar vele onschuldige mannen, vrouwen en kinderen de dood worden in gejaagd. Dit weet Balkenende zeer goed, maar, zegt hij: 'Het is een nood zakelijke oorlog en in iedere oorlog zijn er slachtoffers'. Zijn woorden zijn altijd tweevoudig zoals: 'Ik ben tegen oorlog, maar die leider van Irak is een bandiet en moet een halt worden toege roepen. Ook als dit met oorlog moet gebeuren. Er zullen doden vallen, maar dat is een aan vaardbaar risico'. Dit heeft niks meer te maken met Christus. Het zijn woorden van Kaïn, de moordenaar van den beginne. Jezus is de vrede vorst. Koningin Wïlhelmina Jan Peter Balkenende. Foto: Reuters/Guido Benschop sprak in 1945 de woorden 'Wij zullen van Nederland een chris telijke natie maken'. Er is niks van terecht gekomen. Dat zien wij allemaal en alles gaat weer in de naam van God. De wereld en vooral Nederland is aan het ein de van de balk. P. van Delft, Oegstgeest. Hierbij een reactie op het artikel 'Politiek ak koord met speelpark De Bloemerd' in de krant van 6 februari. Ik vind het belachelijk dat er in De Bloemerd een speelweide ge pland staat voor kinderen van 10 jaar en ou der. De halfpipe die is geplaatst, was al bela chelijk en nu ook nog een speelweide. De Bloemerd is een park waar men gaat wandelen of sporten. Het is al geen groot park, maar nu worden er steeds meer stukjes natuur verruild voor faciliteiten waar slechts een kleine vraag naar is. De speelweide bij voorbeeld. Er was jarenlang een stukje gras met daarop een aantal klimrekken. Deze zijn weggehaald omdat ze verrot waren, maar niet vervangen door nieuw materiaal. Nu is er het plan voor een speelweide bij de halfpipe waar kinderen kunnen spelen uit, jawel, Leyhof. Deze buurt is ruim opgezet en bestaat uit nieuwbouw, ut kunnen ze daar geen toestellen neerzetten? ol Trouwens, wie laat zijn jonge kinderen allei iel in een donker park spelen? Nog een voorbeeld: de hangplek. Er is een hangplek gecreëerd waar totaal geen vraag naar was. Men zat aan het water in de zom .1 en niet bij het basketbalveld. Het hele idee van 'hangen' is gezellig bij elkaar zijn, en nijeri op een donkere koude plek vernikkelen. Ik hoop dat Leiderdorp eens zijn prioriteite ee gaat stellen en dan hoop ik dat de natuur eens een keer voorrang krijgt. Er is meer vraag naar een rustig mooi park dan naar een speelweide. Er is namelijk geen rustig plekje meer te vinden en na het centrumplsier bij de Houtkamp is alleen De Bloemerd noj io( over. Ik hoop dat de gemeente daar eens aa )e denkt. Nienke Sixm >ül Leiderdof er ap

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 14