Jan Bos laat zijn gevoel weer spreken SPORT Van Heeswijk weet weer waar hij aan toe is Stuttgart moet kas anders gaan vullen Sprinter vindt signalen van het lichaam belangrijker dan trainingsschema's Waalwijk legt beslag op tv-gelden RKC Alleen kampioen zeker van Champions League 54 ftillip Cocu _et onder mes kïlona - Phillip Cocu hoeft ponder het mes, maar hij is ril minimaal twee maanden ^[[eschakeld. Medisch onder- :wees gisteren uit dat de enste knieband van de mid- f lder van Barcelona is af- eurd. Cocu liep de blessu- tijdens een botsing met etti in het duel met Intema- ?rd tale woensdagavond in de le mpions League. De inter- ri onal mist de belangrijke cwalificatiewedstrijden te- 03/ Tsjechië (29 maart) en Mol- kel (2 april), ïril a no verstevigt dn dende positie W( ctiè haag - ADO Den Haag :or5ft de leidende positie in de gevate divisie verstevigd. Door i olege op middenmoter Eind- rodjen breidden de Hagenaars lorsprong op Emmen uit ijf punten. Beide clubs ien nu 21 duels gespeeld, •r Hofstede maakte achttien iten voor tijd de enige tref- lor ADO Den Haag. t en Bakker voor eke Wauters iaa - Maarten den Bakker angt morgen Mare Wauters Rabo-ploeg voor de ope- pklassieker Omloop het De Belgische renner heeft Den Bakker zou zondag n opwachting maken in irne-Brussel-Kuume. Ploeg- Rooy hoopt zon- innen beschikken Kroon. Hij is her maag- en darm- dnghten en een zware verkoud en Ook Sven Nijs zal in Kuur- 3lai8russel-Kuume zijn op- /oofuing maken, mee ag 28 FEBRUARI 2003 9 -*|ste ^"Tier Jrers gokt op ntract Jordan lan< it it en - Christijan Albers uit ïn maakt kans om bij For- |e-l-team Jordan een test- vertract te krijgen. Zijn mana- vaitodewijk Varossieau onder- iep, delde gisteren in Engeland issqde leiding van Jordan. Het de zoekt een coureur die op leer^rijdag voor een Formule-1 - m 2tkan testen. Jordan, Renault SdMinardi hebben bij de auto- en jrtbond FIA voor de vrijdag ■et (uren aangevraagd. „Chris 'gieizich zo mooi in de picture <thin", zegt Varossieau. Albers liheeft ook een testaanbie- 'nojgop zak van Minardi, maar err|deal gaat waarschijnlijk niet per door. ibrand Chardon liter van het jaar bosch - IJsbrand Chardon iteren in Den Bosch uitge- icn tot ruiter van het jaar. inenner uit Schipluiden ventg de titel wegens dubbel •an tes bij de Wereldruiterspe- schln Jerez. In september werd laar wereldkampioen, zowel i twlridueel als met het team tekeo Monhemius en Mark aat isthof). In totaal heeft Char- iller nu acht mondiale en zes- nationale titels achter zijn i. De verkiezing was tradi- aan de vooravond van Dor Brabant, van 20 tot en :23 maart in de Brabant len van Den Bosch. icord voor iwler McGrath chefstroom - Bowler Glenn Grath heeft tijdens het we- npioenschap cricket in Öelijk Afrika een record ge- tigd. Met zijn 7 wickets voor 'jhts 15 runs in de wedstrijd n Namibië had hij de beste "ingcijfers in de WK-ge- ledenis. Recordhouder was Js 1983 Wmston Davis van (Vest Indies, die in Leeds te- Australië 7 voor 51 bowlde. Bruijn bedankt »r Swim Cup irdam - Inge de Bruijn bedankt voor de Swim die op 29 en 30 maart in Sloterparkbad in Amster- 1 wordt gehouden. De drie- dig olympisch kampioene jg startgeld aangeboden, p vindt de wedstrijd niet in t schema passen. De Bruijn t drie weken later wel mee ide Nederlandse kampioen- kppen in Eindhoven, waar an de limieten voor de WK pcelona (juli) moet vol- n k vo I, linar-coach I "temt ontslag iingen - Basketbalcoach de Boer heeft gisteren ont- [enomen bij de Groningse Isionist MPC-Donar. De kwam tot die beslissing ag na het verloren duel 12) met Rotterdam. De Boer aarde het bestuur van Do- lat hij zich in de steek gela- 'oelt door de spelersgroep, lesprekken is gebleken dat le spelers geen heil zagen en verdere samenwerking de coach. Het bestuur zegt tftng van zaken te betreuren. door Peter van der Hulst inzeu - Gevoel. Jan Bos spreekt het woord om de paar minuten uit. Alles bij hem draait om dat ene, vaak ongrijpbare begrip. „Ik herinner me nog de WK afstan den in Salt Lake City. Het kwam er toen niet uit. Een week later reed ik een seconde sneller, om dat ik toen deed wat volgens mijn gevoel juist was. Gevoel is gewoon heel erg belangrijk." Jan Bos besefte dat maar al te goed na een te inspannend zo merseizoen. Hij combineerde het baanwielrennen - de Har derwijker wil op de Spelen van Athene uitkomen op de olympi sche sprint - met het schaatsen en nam te weinig rust. Pas tij dens de vorige week gehouden NK sprint trad hij weer eens op de voorgrond. „Door je eigen enthousiasme en dat van anderen word je gek ge maakt. Je denkt dat het allemaal wel kan, maar het gaat niet al tijd. Je hebt met heel veel facto ren te maken en je moet dan op je gevoel afgaan. Achteraf kun je vaak pas zeggen of iets goed of slecht is geweest. Een van die factoren waar Bos het over heeft, is het materiaal. De DSB-rijder testte voor aan vang van het seizoen nieuwe buizen. Het beviel hem niet. Vlak voor het eerste grote toer nooi, de NK afstanden, greep hij daarom weer terug op zijn oude spullen. Bos snapt dan ook als geen ander wat Gerard van Vel de meemaakte. Ook de olym pisch kampioen worstelde tij dens de NK sprint met zijn bui zen." „Je moet je materiaal constant Jan Bos probeert trouw te blijven aanpassen. Kom je op ander ijs dan is de druk op je schaats weer anders. De baan van Inzeil verschilt heel erg met die van Groningen. Het moeilijkste van schaatsen is dat de omstandig heden nooit hetzelfde zijn. Als ze in Calgary een centimeter van het ijs afschaven, is de kwaliteit weer heel anders. Bos gaat dan bij zichzelf te rade, aan zijn eigen principes. Foto: ANP/Marcel Antonisse maar dat is soms als balanceren op het slappe koord. „Het ge voel kan je behoorlijk bedriegen. Zo kan een lange reis je bijvoor beeld misleiden." Coaches kun nen Bos helpen bij zijn zoek tocht, maar zijn zeker niet alles bepalend. „Sommigen zijn volledig afhan kelijk van een trainer. Ik weet hoe ik moet rijden. In mijn ge dachten heb ik een bepaald ide aalbeeld waaraan een race moet voldoen. Als ik dat in mijn hoofd kan creëren, moet dat in de praktijk ook kunnen. Ik benader het nu tot op zo'n 85 procent. Het mooiste is om een trainer te hebben met technische kennis én het vermogen mij aan te vul len. Hij moet, als mijn laatste ronde niet zo lekker loopt, kun nen zeggen dat ik 'dit' en 'dit' moet doen." Bos vindt dat veel belangrijker dan het stringent naleven van een trainingsschema. „Die sche ma's zijn absoluut niet heilig. Daar botste ik ook heel erg met Leen Pfrommer. Wat voor mij goed is, hoeft voor een ander niet zo te zijn. Het moeilijke van trainer zijn, is flexibel zijn." Pfrommer bezat die gave in de ogen van Bos niet en moest in het olympische jaar bij DSB wij ken voor Konstantin Poltavets. Door schade en schande wijs geworden denkt Bos zelf als trai ner geen modderfiguur te slaan. „Ik zou er goed in zijn, maar ik denk niet dat ik het moet doen. Ik heb andere uitdagingen no dig." En dan opeens enthousi ast: „Ik zou wel trainer van trai ners willen zijn. Voor heel veel gevallen weet ik een oplossing. Of dat arrogant is? Ik heb al zo veel meegemaakt." Bos kan bijvoorbeeld over zijn overgang van Spaar Select naar DSB in 2000 op zich al een boek schrijven. De schaatser had geen vertrouwen meer in zijn coach Peter Mueller en wilde per se weg. De rechter verplichtte hem wel tot een schadeloosstelling van 325 duizend gulden. „Ik ben daar een stuk wijzer van geworden. Je ziet daardoor din gen eerder aankomen, je bent eerder wantrouwig. Die over gang heeft me financieel be hoorlijk genekt, maar de keuze was absoluut goed." Bos durft niet te zeggen of zijn nationale titel een voorbode is voor succes in de komende we ken. Morgen wacht hem in In zeil eerst de wereldbeker sprint, gevolgd door de finale in Hee renveen (8-9 maart) en de WK afstanden (15-16 maart) in Ber lijn. „Ik moet voor het WK tech nisch en fysiek nog wat verbete ren. Net zo min als ik vooraf wist hoe de NK zou verlopen, valt ook de WK moeilijk in te schatten. Het kan zo maar zijn dat alle dingen in een keer sa menvallen." Carrière Nederlandse coureur krijgt nieuwe impuls bij ploeg van Lance Armstrong door Edward Swier weelde - Morgen wordt het wie- Ierseizoen officieel geopend met de Omloop Het Volk. In de aan loop naar de semi-klassieker da gelijks een verhaal om het nieu we seizoen op te warmen. Van daag Max van Heeswijk. Max van Heeswijk moest deze winter veel salaris inleveren. De krapte op de arbeidsmarkt was in het wielerpeloton voelbaar. Ook voor hem. Toch lijkt Van Heeswijk, die komende zondag 30 jaar wordt, er beter uitge sprongen dan veel van zijn col lega's. Met de overstap naar de US Postal-ploeg, de formatie van viervoudig Tourwinnaar Lance Armstrong, heeft hij zijn carrière namelijk een nieuwe impuls gegeven. „Die Amerikanen houden veel meer rekening met elkaar." Hé, wat? Dat moet Max van Hees wijk eens uitleggen. Zo kennen we ze niet, de Yanks. In de har de maatschappij van de VS is het toch ieder voor zich? Van Heeswijk heeft echter in de eer ste maanden bij de US Postal- ploeg het tegendeel ervaren. Tij dens de trainingskampen, in Texas en Califomië, ging het er - vergeleken met zijn vorige, Eu ropese werkgevers - zo anders aan toe. Gemoedelijker, meer ontspannen. Sympathieker en meer collegiaal. „Ik bedoel het eigenlijk zo: op de training proberen ze niet el kaar er vanaf de eerste kilometer af te rijden. Er wordt echt geza menlijk getraind. Bij de ploegen die ik in Europa heb gehad, is dat heel anders. Dan proberen ploegmaten je stuk te krijgen. Begrijp me niet verkeerd: afzien vind ik OK, ook tijdens de trai ning. Maar in Europa trachten ze je, zelfs tijdens zo'n collectie ve trainingstocht, te degraderen. Waarom? Ik denk dat ik het wel weet. Om hun plekje veilig te stellen. Ze proberen hun plaats voor de klassiekers af te dwin gen." Bij US Postal hoeft Van Hees wijk zich daar sowieso niet druk over te maken. Hij mag ze bijna allemaal rijden, de Waalse klas siekers uitgezonderd. Er is hem, aan de zijde van kopman Geor ge Hincapie, zelfs een belangrij ke rol toegedicht in de wereld bekerwedstrijden. „Een promo tie? Een beetje wel ja. Bij Rabo, maar ook onder Patrick Lefeve- re, bij Mapei en Domo, moest ik altijd vechten om een plaatsje. Nu kan ik me volledig concen treren op de klassiekers." Aan de Tour de France hoeft hij voorlopig niet te denken. Welis waar zit hij bij de voorselectie van 14 man, maar er is hem te verstaan gegeven dat hij zich niet moet blindstaren op een Frans avontuur aan de zijde van Lance Armstrong. „Het is alle maal heel helder. Ik weet waar ik aan toe ben, heb mijn positie binnen de ploeg duidelijk voor ogen." Duidelijkheid. Van Heeswijk is er bij gebaat. Hij kent zijn pro gramma. „Ik hoef niet te stressen waar ik volgende week nu weer zal rijden. Zeg hem zijn doelen te stellen en hij doet het.Als je tegen mij zegt: focus je op die koers, dan doe ik dat. En negen van de tien keer ben ik die dag dan ook echt goed. Dat de Tour mogelijk aan zijn neus voorbijgaat, deert hem niet zozeer, hoewel hij er altijd graag voor in aanmerking kwam. „Ik heb twee keer aan de Tour mee gedaan, en goed uitgereden hè. Als je je erop verheugt, is de te leurstelling groot als je niet mag. Nu weet ik dat het een moeilijk verhaal wordt. Dat is niet erg. Als je maar duidelijkheid hebt." Van Heeswijk, die in het najaar van 1994 debuteerde als stagiair bij de Motorola-ploeg, maakte het anders mee. Bij Rabobank, Mapei en Domo. Het program ma dat hij dacht te kunnen rij den, werd telkenmale aange past. „Bij Rabobank viel ik het tweede jaar, om mij onduidelij ke redenen, buiten de boot voor de Tour. En bij Domo hoorde ik vorig jaar een week voor de Om loop Het Volk dat ik die wed strijd maar beter toch niet kon rijden. Ik moest mijn plaats af staan omdat anderen beter zou den zijn. Maar toen kwam plots die kwestie met Vandenbroucke en mocht ik alsnog. Dan sta je Max van Heeswijk: „Die Amerikanen houden veel meer rekening met elkaar." Foto: GPD/Ben Steffen toch niet met een lekker gevoel aan de start." Hij snapte het vaak niet.Als je geen vastomlijnd programma hebt, als je jezelf geen doelen kunt stellen, waar moet je dan naartoe werken? Hoe weet je dan waar je wilt pieken?" Die rust heeft hij nu wel. Stress is hem, enkele dagen voor de start van het seizoen, dan ook vreemd. „Misschien komt dat wel omdat het hoofddoel voor onze ploeg de Tour de France is. Alles wat we laten zien in de klassiekers is meegenomen. Voor heel veel andere ploegen is dat omgekeerd. Die weten dat er in de Ronde van Frankrijk, bui ten een ritzege, niet veel eer te behalen valt. Wij kunnen nu heel relaxed fietsen. Het is mooi als het lukt, maar gaat het niet, dan hebben we straks nog de Tour." Max van Heeswijk voelt zich goed. De voorbereidingskoersen sloot hij af met een derde stek in de Classico Haribo, achter Kirsi- puu en Michaelsen. En er had misschien wel meer ingezeten als Stuart O'Grady in de laatste bocht niet voor hem tegen het asfalt was gestuiterd. „De eerste wedstrijd, de Ronde van de Middellandse Zee, was me wel tegengevallen hoor. Ik had zo veel gedaan van de winter, was buiten de trainingskampen van de ploeg ook nog eens op eigen kosten naar Lanzarote en Calpe geweest. Maar als het lichtjes omhoog ging, vlogen ze me aan alle kanten voorbij. Het was even wennen. De twijfel en teleurstelling ver dwenen snel, vooral ook omdat de ploegleiding zich niet direct zorgen maakte. Hij heeft Johan Bruyneel en Dirk de Mol hoog zitten. Het vertrouwen is groot. „Bruyneel had, voor de laatste plek in zijn ploeg, de keuze uit 12 man, maar heeft mij geko zen." Hij haalt zich de situatie van af gelopen najaar nog eens voor de geest. Na de fusie met Lotto zou er bij Domo geen plek meer zijn voor Van Heeswijk, en had Pa trick Lefevere bij QuickStep evenmin een fiets voor hem ge reserveerd. „CSC toonde inte resse tijdens de Ronde van Ne derland. Maar ze kwamen er nooit op terug. Ging ik bellen, bleek dat ze eerst nog een spon sor moesten vinden. Lekker, je gaat toch geen renners benade ren als je het geld nog niet hebt. Dat er interesse was, deed hem niettemin goed. „Je hebt het idee dat je nog mee telt." Gesprekken met Marlux en BankGiroLoterij volgden. „Ik heb een goed gesprek met Arend Scheppink gehad." De beste zaken deed Van Hees wijk echter niet aan de onder handelingstafel, maar in de koers. Tijdens het WK in Zolder liet hij zich veelvuldig zien. „Het was voor mij een heel belangrij ke wedstrijd. Daarom heb ik ook niet op de finale gewacht en ben ik enkele keren gedemarreerd. Ik wilde me laten zien, puur voor mijn eigen positie." US Postal-ploegleider Johan Bruyneel, voormalig ploegmaat bij Rabobank, was al gechar meerd van de in het Belgische Weelde woonachtige Van Hees wijk, maar werd tijdens de we reldtitelstrijd overtuigd. Arm strong en Hincapie, die halver wege de jaren negentig^bij Mo torola al kennis gemaakt had den met de Nederlander, kon den zich ook vinden in zijn komst. Het duurde alleen even voor manager Mark Gorski over de streep was getrokken. Van Heeswijk heeft wel salaris in moeten leveren. „Daar ga ik ook niet over liegen. Er stonden deze winter ook zoveel jongens op straat." Hij tekende een eenjarig con tract. „Omdat ik hoop dat ik weer terug kom op mijn oude niveau, zodat ik volgend jaar een verbeterde aanbieding krijg." waalwijk/gpd - Op korte ter mijn laat de gemeente Waalwijk beslag leggen op een deel van de televisie-inkomsten van voet balclub RKC. Op 4 februari som meerde de gemeente RKC de huurachterstand van 66.000 eu ro over het laatste kwartaal van 2002 binnen veertien dagen te voldoen. Dat is niet gebeurd en inmiddels heeft de gemeente een advocaat aan het werk ge zet. De gemeente Waalwijk probeert ook de niet betaalde huur over het eerste kwartaal van dit jaar via deze omweg binnen te krij gen. Dat maakte wethouder Van Steenoven gisteravond bekend. Volgens de wethouder is er sprake van een buitengewoon zorgelijke situatie, zowel voor RKC als voor de gemeente. FC Utrecht licht de opties in de contracten van hoofdtrainer Foeke Booy en diens assistent John van Loen niet. Ook Erik van der Meer, trainer van Jong FC Utrecht, werd gisteren schriftelijk op de hoogte gesteld. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Arnhem heeft besloten voetbal club Vitesse 1 miljoen euro te le nen. Daarmee kan de door fi nanciële problemen geplaagde club in maart aan zijn verplich tingen voldoen. Het geld is afkomstig uit het doorlopend krediet van 5,4 mil joen euro dat de gemeente Am- hem in april 2002 ter beschik king heeft gesteld aan Vitesse. Het bestuur van de eredivisio- nist verzocht de gemeente dins dag of het gebruik kon maken van dit krediet. Op basis van de gegevens die onderzoeksbureau Ernst Young presenteerde, besloot het college positief te reageren. stuttgart/anp - Met opbreng sten uit de UEFA-beker wilde VfB Stuttgart een schuld van 16,8 miljoen euro voor een groot deel weg werken. De Duitsers moeten echter een andere ma nier vinden om de tekorten te dekken. Celtic kwalificeerde zich ondanks een kleine nederlaag (3-2) via Stuttgart voor de kwart finales. De Schotten verdedigden in het duel een voorsprong van 3-1. Binnen een kwartier geloofde niemand meer in een stunt van de Duitse club die dit seizoen sportief wel goede resultaten boekt. Thompson en Sutton zet ten de nummer drie van de Duitse competitie snel op ach terstand: 0-2. VfB Stuttgart vocht zich nog wel naar een zege: 3-2. Het verschil van een doelpunt bleek onvoldoende voor een plaatsje bij de laatste acht. Ook Anderlecht zag een goede en spectaculaire wedstrijd tegen Panathinaikos niet met een tic ket voor de kwartfinales be loond. De Belgen moesten voor eigen publiek een achterstand van 3-0 ongedaan maken. An derlecht kwam op een voor sprong van 2-0 en zag vervol gens dat de bezoekers zonder Vokolos en Konstantinidis ver der moesten. Het duo kreeg de rode kaart. Het bleef echter bij 2-0. Hertha BSC werd door Boavista uitgeschakeld. Avalos maakte vijf minuten voor tijd de enige treffer van de wedstrijd: 1-0. Hertha won thuis nog met 3-2. Na Vitesse bedwong Liverpool ook Auxerre. De Engelsen won nen dankzij treffers van Owen en Murphy met 2-0. Liverpool was in de uitwedstrijd ook al de sterkste geweest: 0-1. De treffer van Owen was zijn twintigste in een Europees toernooi. Hij eve naarde daarmee het clubrecord van Rush. Ook Malaga haalde de kwartfi nales. De Spanjaarden wonnen bij AEK Athene (1-0). Het eerste duel tussen beide ploegen lever de geen treffers op: 0-0. Sanchez maakte na goed voorbereidend werk van de Nederlander Mus- ampa de enige treffer van de wedstrijd. Ook Besiktas schaar de zich bij de laatste acht ploe gen in de UEFA-beker. De Tur ken wonnen voor eigen publiek van Slavia Praag: 4-2. De Tsje chen begonnen met een kleine voorsprong (1-0) aan de wed strijd. zeist/gpd - Alleen de Nederland se voetbalkampioen is komend seizoen automatisch verzekerd van deelname aan de Cham pions League. De nummer twee in de eindrangschikking zal zich in augustus via twee voorronde wedstrijden moeten zien te plaatsen. De KNVB heeft dit be kend gemaakt op basis van in formatie van de Europese voet balbond UEFA. Dit seizoen had Nederland nog recht op twee tickets voor de Champions Lea gue en kon een derde gegadigde zich plaatsen via een voorronde. Door de mindere prestaties van Nederlandse clubs de afgelopen vijf seizoenen, is dat aantal ver laagd. In de nieuwe situatie heeft Ne derland recht op vier in plaats van drie plaatsen in het UEFA Cup-toemooi. Deze vier zijn de winnaar van de Amstel Cup (of de verliezer, als de winnaar zich heeft geplaatst voor de Cham pions League) en de eerstvol gende drie clubs op de ranglijst die geen Champions League deelnemer of Amstel Cupwin naar, dan wel vervangend win naar, zijn. Mochten beide finalisten van de Amstel Cuj^zich hebben ge plaatst voorae Champions Lea gue, dan zal de club die het hoogst is geëindigd is in de ere divisie en zich niet rechtstreeks heeft geplaatst voor de UEFA Cup, worden ingeschreven voor die Cup. SPORTUITSLAGEN BASKETBAL PRIJSVRAGEN Eredivisie v Grasshoppers - Utrecht 47-50. Noordkop Probuild 62-60, Binnenland - Leiderdorp 74- CRICKET Zuid-Afrika. WK. Groep A: Australië - Namibië 2-0 (Potchef- stroom). Australië 301/6 (50 overs). Namibië 45 all out. Australië wint met 256 runs. Groep B: Zuid-Afrika - Canada 2-0 (East Lon don). Zuid-Afrika 254/8 (50 overs). Canada 136/5 (50 overs) Zuid-Afrika wint met 118 runs. Lucky Day 3034. 8.9.13 18.20.23.30 31.34.40 43.44.53 55 63.64.66.73.75.79 (Onder voorbehoud van typefouten). SCHAATSEN Kuopio (Fin). Mannen. Marathon over 50 kilometer: 1. Kromkamp (Wolvega), Meggelen (Amsterdam) 1.29.51, 3. Stam (Sprang Capelle) 0.01 TENNIS Dubai. Mannen, 975.000 euro. Tweede ronde: Schüttler (Dui/5) - Mirnyi (WRu) 7-6 4-6 7-6, Arazi (Mar/8) - Kafelnikov (Rus) 6-4 4-6 6-3. Federer (Zwi/1) - Abel (Dui) 6-4 7-5, Ljubicic (Kro) - Savolt (Hon) 6-4 6-4. Indeling kwartfinales: Schalken (Ned/6) - No- vak (Tsj/3), Lopez (Spa) - Robredo (Spa). Fede rer - Arazi. Ljubicic - Schüttler Dubbel kwartfi nales: Bjorkman/Woodbridge (Zwe/Aus'2) - Hr- baty/Schalken (Slw/Ned) 6-3 6-3. Kopenhagen. Mannen. Tweede ronde: Kratochvil (Zwi) - Lisnard (Fra) 7-6 7-6, Kucera (Slw/3) - Rosset (Zwi) 7-6 6- 3, Beek (Slw) - Dupuis (Fra) 4-6 7-6 1-0 opga ve Dupuis Arthurs (Aus/2) - Vinciguerra (Zwe) 6-7 6-4 7-6, Norman (Zwe) - Pless (Den) 6-4 7-6, Behrend (Dui) - Vanek (Tsj) 6-7 6-3 6-3. Wrexham. Mannen, Challenger, 25.000 euro. Kwartfinales: Lu (Tai/6) - Van Scheppingen (Ned/3) 6-4 7-6. St. Paul (VSt). Vrouwen, ITF, 50.000 euro. VOETBAL Eerste divisie. Eindhoven - ADO Den Haag 0-1 (0-0). 72 Hof stede 0-1 Scheidsrechter: Luinge Toeschou wers 1678 Gele kaart Wellens, Scheepers (Eindhoven), Carrilho, Heerkens, Jansen (ADO Den Haag). Stand aan kop. ADO DenHaag 21- 53, Emmen 21-48, Heracles 20-44, Volen- dam 21-38. UEFA Cup. Vierde ronde, tweede wedstrijd. AEK Athene (Gri) - Malaga (Spa) 0-1 (0-1) 28. Sanchez 0-1. Scheidsrechter. Styles (Eng) Toeschouwers: 17.500. Eerste wedstrijd: 0-0 VfB Stuttgart (Dui) - Celtic (Sch) 3-2 (1-2) 13. Thompson 0-1, 15. Sutton 02, 28. Tiffert, 76 Hleb 2-2. 87. Mutzel 2-3. Scheidsrechter Wegereef (Ned). Toechouwers 50.600. Eerste wedstrijd: 1-3. Besiktas (Tur) - Slavia Praag (Tsj) 4-2 (1-0). Pancu 1-0, 61. Guiaro 2-0, 68. Durson 3-0, 70. Ilhan 4-0. 76. Dostalek 4-1. 83. Hrdlicka 4-2. Scheidsrechter: Messina (Ita). Toeschou wers: 30.000. Eerste wedstrijd: 0-1. Anderlecht (Bel) - Panathinaikos (Gri) 2-0 (0- 0) 69 Jestrovic 1-0, 80. Jestrovic 2-0. Scheidsrechter- Fandell (Dui) Toeschouwers 17.900 Rode kaart: 43. Vokolos (Panathinai kos), Liberopoulos (Panathinaikos). Eerste wedstrijd: 0-3. Denizlispor (Tur) - FC Porto (Por) 2-2 (0-1). 43 Derlei 0-1, 52 Martin 1-1, 58. özkan 2-1, 87. Clayton 2-2. Scheidsrechter Colombo (Fra) Toeschouwers: 14.000 Eerste wedstrijd: 1- Liverpool (Eng) - Auxerre (Fra) 2-0 (0-0). 66 Owen 1-0. 73. Murphy 2-0 Scheidsrechter: Lopez Nieto (Spa). Toeschouwers 34 252. Eerste wedstrijd: 1-0 Boavista (Por) - Hertha BSC 1-0 (0-0). 85 Avalos 1-0. Scheidsrechter: Hamer (Lux). Toi- eschouwers: 6000. Rode kaart. 66. Dardai (Hertha BSC), 80. Anunciacao (Boavista). Eer ste wedstrijd: 2-3 Wisla Krakow (Pol) - Lazio Roma afg. Eerste wedstrijd: 3-3 Loting kwartfinales: Besiktas - Wisla Krakow- /Lazio Roma, Malaga - Boavista, Celtic - Liver pool, FC Porto - Panathinaikos. WIELRENNEN Puerto de Sangunto. Ronde van Valencia. Derde etappe (Onda - Puerto de Sangunto): 1 Astarloa (Spa) 157,6 km in 3 44 55. 2 Edo (Spa). 3 Vicioso (Spa). 4. Perdiguero (Spa). 5 De Groot (Ned), 6. Munoz (Spa). 7 Serrano (Spa). 8. Lotz (Ned). 9 Zaballa (Spa). 10. Moos (Zwi). Overige Nederlanders: 12 Boo- gerd. 43. Mutsaars, 58 Veneberg 3.22, 60. Engels, 62. Tankink Algemeen klassment: 1 Casero (Spa) 7.46.18, 2. Frigo (Ita) 0.04. 3. Zulle (Zwi) 0.09, 4. Jaksche (Dui) 0.11, 5 Millar (GBr) 0.12, 6. Vicioso 0 17, 7 Bernabeu (Spa) 0.19, 8. Llorente (Spa), 9. Florencio (Spa) 0.24, 10. Hruska (Tsj) 0.27 Nederlanders: 15. Boogerd 0.39, 21. De Groot 0.43, 39. Mutsaars 5.08, 44. Engels 5.48, 46. Lotz 6.39, 54. Veneberg 9.59, 58. Tankink 10 16.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15