SPORT C weet eer wat erliezen is een een wonder kan Katwijk nog redden v)rtuna walst over TOP heen Sporting Trigon tuimelt na tiende nederlaag uit de overgangsklasse Nek-aan-nek-race in Roadrunnersloop S7 >(- f \ttH Waardeloos seizoen kan The Bassets primeur opleveren maandag 24 FEBRUARI 2003 ivis 1 Diai ïSh ge\ U g was 48 duels ongeslagen Kloos 0l0 - Achtenveertig wed- op rij bleef AZC ongesla- iar sinds gisteren weten enaren weer hoe het is liezen in de Nederland- letitie. AZPC won met 9-7 ploeg die de laatste we- 1 goed draait. Ree ammanager René Cra- Je(|, s duidelijk in zijn analy- we) PC had duidelijk geleerd .ld e vorige wedstrijden. Ze niet met een zone, maar ïen 1 press. Wij waren niet gen] es. In de laatste periode we nog wel een ople- ois aar uiteindelijk verloren lvou 'end- ver inde gisteren zwaar op mp, amer. De lange midvoor de 1 plaag voor de Amerc ers! defensie. In zijn eentje e si, lij AZC in de laatste pe- a een 7-4 achterstand 1 z0 ast AZPC: 7-7. Nadat hij je v ns vanaf zijn favoriete vanjjde twee meter net naast de choten, was het gedaan ha( et Alphense verweer, vrij am het initiatief weer liep uit naar de 9-7 m q id. Omdat medekoplo- end r Bears ook verloor is er oh pi de hand voor AZC. er „We moeten al onze dstrijden winnen en dan en deze competitieron- rste af." itanden: 2-1, 4-2, 7-4 en j^iscorer AZC: Tjerk Kra- d zegereeks van De kwam ook een einde, gelijk opgaande strijd PSV twee seconden de winnende treffer en gelukkigste ploeg de Koen Piasmeier kon al iriode wegens een ge kneusd borstbeen niet meer ver der spelen. „Dat is een gemis, vooral bij de man-meer is Koen een belangrijke pion voor ons", zei trainer Jaco Spijker. Na een wat aarzelend begin waarin de schade tot 2-3 beperkt bleef, leek De Zijl/LGB de wedstrijd in de derde en vierde periode toch naar zich toe te trekken. De ploeg vocht zich weer naast de Eindhovenaren (7-7) en kreeg in de laatste minuut via een man- meer zelfs uitzicht op de zege. Dit buitenkansje bleef echter onbenut en bij een scrimmage voor het doel van De Zijl-keeper Robert van Berkel verdween de bal vlak voor tijd in het net: 7-8. Topscorers Zijl/LGB: Niels Joor 2, Joost Wielaard 2. LZ 1886 was eindelijk een keer in staat de punten binnen te sle pen. In een geconcentreerd ge speelde wedstrijd bleek LZ 1886 met 4-9 te sterk voor BZPC. Coach Wim Siera, die Michel van der Zeeuw (vakantie) ver ving, was tevreden. „Door bles sures hadden we maar weinig spelers. Daarom heb ik met het oog op de persoonlijke fouten toch maar gekozen voor een zo neverdediging. Dat pakte goed uit. Verdedigend zat het goed in elkaar, en als er dan een keer ge schoten werd was Jan Schrama in het doel moeilijk te passe ren." Vanaf het beginsignaal was LZ 1886 de betere ploeg. Halver wege stond de Leidse formatie op een 2-4 voorsprong. In de derde periode deelde LZ de ge nadeklap uit (3-8). De niet on belangrijke zege kwam 'bij 4-9. LZ 1886 houdt uitzicht op het thuisvoordeel in de degradatie play offs. Periodestanden: 0-2, 2-4, 3-8 en 4-9. Topscorers LZ 1886: Jan Langerhorst, Frans Langerhorst en Marko Kerkvliet allen 2. Wubben klopt Creemers door Lukas van de Wetering atletiek - Hans Wubben heeft gisterochtend bij de Roadrun nersloop, de vierde wedstrijd in het Zorg Zekerheidcircuit, de tien kilometer op zijn naam ge schreven. De atleet van AAV '36 versloeg in Leiden na een boei ende strijd Edgard Creemers in de eindsprint. Wubben pakte daarmee zijn tweede overwin ning in het circuit. De hardloper uit Roelofarendsveen nadert daardoor in het klassement over zeven wedstrijden Creemers, die ondanks zijn nederlaag de lei ding houdt. In de resterende drie wedstrijden moet het duo uitmaken wie het circuit op zijn naam schrijft. De strijd in Leiden voorspelt in elk geval een nek-aan-nekrace tussen de twee kemphanen. Creemers was in Leiden sneller weg dan zijn concurrent, maar viel op een stuk gras na zo'n drie kilometer terug tot bij Wub ben. „Ik had wat moeite om op het gras het tempo hoog te hou den", zei Creemers. „Ik had wei nig profiel onder mijn schoenen en daarom had ik niet zo veel grip." Wubben probeerde later Creemers nog een paar keer te lossen, maar de Leidenaar hield stug vol. Daarom moest een sprint de beslissing brengen. Creemers ging die al vroeg aan, maar Wubben liet zich niet ver rassen en schakelde de laatste honderd meter nog een tandje bij. Dit bleek de nekslag voor Creemers, die eind december Wubben nog op grote achter stand liep bij de tweede wed strijd in het circuit. Voor Wubben was de Roadrun nersloop de laatste test voor de Twintig van Alphen over twee weken. Ook Creemers verschijnt in Alphen aan de start, maar hij hoopt nog deel te nemen aan het Nederlands kampioenschap veldloop van aanstaande zon dag. Hoopt, want door zijn va kantie heeft Creemers zich niet kunnen inschrijven. Hij moet daarom nog zijn best doen de organisatie over te halen hem te laten meedoen. „Ach, anders heb ik een weekendje vrij", zei de Leidenaar laconiek. Op de vijftien kilometer won Michael Woerden uit Mijdrecht al zijn derde wedstrijd in het cir cuit. Woerden hoeft nog maar één van de komende drie wed strijden te winnen om de over winning in het circuit veilig te stellen. Achter Woerden eindig de de Leidse triatleet Pablo Teje- ra Cuesta op de tweede plaats, voor de winnaar bij de vijftig plussers, Warmonder Henk van Velzen. Op de vijf kilometer ging klassementsleider Hans van Beek uit Boskoop voor de derde achtereenvolgende keer met de overwinning aan de haal. Vin cent Los en Richard Pleeth van Leiden Atletiek eindigden res pectievelijk als derde en als vijf de. Bij de vrouwen ging de over winning op de kortste afstand naar Leny van der Plas. De Kat- wijkse veterane van Leiden Atle tiek had deze keergeen concur rentie te dulden van haar jonge clubgenote Sabine Gorter, die na een voetoperatie zeker twee maanden uit de roulatie is. De volgende wedstrijd in het Zorg&Zekerheidcircuit is de Voorschotenloop op 15 Maart. Keeper Robert van Berkel en Johan Kluivers van De Zijl/LGB wachten op een schot in de wedstrijd tegen PSV. Foto: Taco van der Eb Ren rodefc Kloos K\|io - Vlvax leverde een ik shde prestatie door Het lopen een vier-puntenwed- n rrtt 9-5 te verslaan. Coach lit Aïjsberg: „We liepen uit :n wi en speelden de wed- ?n ged uit. Verdedigend zat ijdt t en aanvallend konden e. Kist bewaren. Door deze st kyen we in de race voor teglde eindklassering." In had Vïvax nog nipt nu waren de Oegst- vanl ssenl geestenaren oppermachtig. Pe riodestanden: 3-1, 6-1, 7-3 en 9- 5. Topscorers Vivax: Alex Bolo- mey 2 en Niels Plasmeijer 2. Voor Katwijk ziet de toekomst er somber uit. Het degradatie duel tegen De Gouwe werd met 10-8 verloren. Door deze neder laag is Katwijk erg vast op de laatste plaats terechtgekomen. Alleen een wonder kan de ploeg van coach Hugo Boonstoppel nog redden. Verdedigend zit het bij de Katwijkers wel goed. Met scoren hebben zij meer moeite. Tot halverwege hielden de ploe gen elkaar in evenwicht (4-4). In de derde periode sloeg De Gou we het beslissende gat (6-4). Pe riodestanden: 2-1, 4-4, 6-4 en 10-8. Topscorer Katwijk: Alex Sieval 3. Sassenheim kroop tegen Ocea- nus door het oog van de naald. Het laag geklasseerde Oceanus had de eerste wedstrijd al ge wonnen en leek zaterdagavond voor een herhaling te zorgen. Telkens keek Sassenheim tegen een achterstand aan, maar iede re keer kon de ploeg weer langs zij komen. In de laatste periode stelde Sassenheim orde op za ken. Oceanus werd terugge drongen. De 7-6 voorsprong die Sassenheim zo verkreeg leek toch nog te verdwijnen. Met nog veertig seconden te gaan kreeg Oceanus een strafworp. Keeper Donald van Leeuwen tikte de bal via de paal naast. Alkemade redde het niet tegen OZV: 6-3. Coach Ruud Wormg- oor: „Een slechte wedstrijd van onze kant. We zitten een beetje in de hoek waar de klappen val len. Gelukkig hebben we genoeg punten verzameld om uit de de- gradatiezorgen te blijven." Tot 2-2 ging de wedstrijd gelijk op. Daarna was OZV te sterk Perio destanden: 2-1, 2-2, 4-2 en 6-3. Doelpunten Alkemade: Ton Kloosterman, Ivo Scholz en Ro nald van der Tang allen 1 VROUWEN LZ 1886 was twee parten lang de evenknie van De Ham. Hal verwege leidde LZ zelfs met 4-5. Daarna ging het helemaal mis. De Ham nam de leiding en de Leidse hoofden gingen hangen. Niets lukte meer en De Ham profiteerde. Bij 15-7 kwam er een einde aan de lijdensweg van LZ 1886. Topscorer LZ 1886: Noeki Klein 4. Alkemade won het midden- mootduel van De Kempvis met 4-5. De vrouwen van Alkemade kunnen de competitie zorgeloos uitspelen. rugby - Zonder ook maar een moment in de wedstrijd te zijn geweest, verloor DIOK op eigen veld met 8-32 van het Amster damse Ascrum. De Leidse rug- byploeg speelde zonder captain Wilnus Versteijnen en fullback Marc Schoon. De internationals werden na de interland tegen België aan de kant gehouden. Er was niemand die de rol van lei der overnam. De aanvallen kwa men totaal niet uit de verf en vraten energie, terwijl DIOK ver dedigend vaak te laat was om het Ascrum lastig te maken. Ty perend was de verdedigende ac tie van gelegenheids-fullback Thijs Verheijen. In een uiterste poging de bal uit te verdedigen bracht hij zichzelf in de proble men, 0-5. Ascrum voerde de druk op en slechts een enkele keer kwam DIOK in de buurt van de score- lijn, waar de tegenpartij de Lei- denaars al snel duidelijk maakte dat ze daar niets te zoeken had den. Pas in de laatste minuut van de eerste rondgang bracht Danny Evers met een penalty de eerste punten voor DIOK op het bord, 3-17. In de tweede helft speelde Ascrum in een lagere versnelling, maar DIOK had te veel moeite om snelheid in het spel te brengen. De enige keer dat het publiek de handen op elkaar kreeg was na de vijfpun ter van Chris de Wal. In Rotterdam ging The Bassets met 41-13 roemloos ten onder. Op het moeilijk te bespelen Rot terdamse veld had de ploeg uit Sassenheim geen verweer op het afbraakrugby van de thuis club. Slechts een enkele keer kregen de driekwarten de ruim te om terreinwinst te boeken, maar het rendement bleef uit. Het ziet er naar uit dat The Bas sets de primeur krijgt om als eerste club puntloos te degrade ren. In Middelburg verloor Oranje na een 17-5 ruststand met 25-32 van België. De nationale ploeg bereidt zich voor op het interna tionale seizoen dat over twee weken in Hannover begint met het duel tegen Duitsland. LIS. htnheimse hoofdklasser degradeert amp iel van Gent bij - In het program die van TOP werd nog de liter gesproken dat tegen- ardl 3ortuna wat gas terug Voden met het oog op de iameJes om de nationale ti- ileek al snel een illusie, de d tenaren veegden de e de met de thuisploeg, die b oorwassing (11-31) de n# uit de hoofdklasse. De ïdskampioen wilt wor- ly, D0t je elke wedstrijd als Ie Vrlpioen spelen, dus vol aJrinst gaan", verklaarde de ti :oach Hans Heemskerk derf spelen van zijn team. en mijn voorbereiding al sr et niet voor zijn laatste n ko vechten. Dat zag ik ge euw hl de slappe manier zich opwarmden, dat lelemaal niks uit. Maar Wen vandaag ook wel tmoet ik zeggen." wiiimir feüg start van Fortuna. De :t 3.9Pploeg scoorde zowat tererfanval en stond in een te lefl tijd op 0-6. Coach te et Kraaijeveld van TOP e uit let een time-out het rit- spe&en, maar een kwartier ïlijksfhet verschil al opgelo- f uit-14. Zijn ploeg maakte lat nitsfouten en speelde en fld bijzonder pover. Zo- als de afvang was De mannen van (fingen namelijk steeds I minuten was de wed- oedig ingeklapt door de Johanna van Drongelen degradeerde met TOP uit de hoofdklasse. Archieffoto: Taco van der Eb voor de afvang, waarbij zij de Sassenheimse vrouwen bij de paal simpel aftroefden met hun kracht en lengte. Aan de andere kant had TOP to taal geen greep op de scherpe acties van met name Dennis Vreugdenhil en Arline en Mar- loes Preuninger, die naar harte lust raak bleven schieten. „Je kunt wel hard gaan spelen of achterverdedigen, maar dat le vert alleen irritatie op. Zij waren gewoon veel beter, diaar doe je niets aan", zei Mascha Nieuwenhuijsen. De zwakheid van TOP en de da dendrang van Fortuna leverden een draak van een wedstrijd op. De Sassenheimers werden uit eindelijk met 11-31, hun groot ste nederlaag op topniveau ooit, uit de hoofdklasse verbannen. Toch wilde coach Kraaijeveld niet van een verloren jaar spre ken: „Wij hebben wel degelijk een goede ontwikkeling doorge maakt, alleen liep die achter bij die van de tegenstanders. We hadden steeds fases waarin het niet liep en dat brak ons op. Die fases zijn wél steeds korter ge worden. We waren gewoon niet stabiel genoeg om erin te blij ven. Vandaag verlies je van één van de beste ploegen van Ne derland, je moet hier gewoon van leren. Al was ik wel blij met het eindsignaal." TOP - Fortuna 11-31 (4-18). Doelpun ten TOP: Stanley Lardé 3, Marijke van den Berg, Anioüd Kok, Felix van der Sommen 2, Mascha Nieuwenhuijsen en Tim van der Horst. Tempo verspeelt kampioenschap door Michel van Gent korfbal - Sporting Trigon heeft de aan sluiting met het landelijke korfbal voorlo pig verloren. De Leidse club, vorig jaar uit de hoofdklasse gezakt, redde het ook niet in de overgangsklasse. Trigon incasseerde tegen WION met 19-13 de tiende nederlaag van dit seizoen. Deze bleek fataal, aange zien Refleks zich met een zege op Stanfries verzekerde van handhaving. Trainer Robin Sommeling was teleurge steld over het verweer van zijn ploeg tegen de nummer twee van de ranglijst: „Het was niet te zien dat wij voor onze laatste kans streden. Wij misten overtuiging en gaven door stommiteiten een paar onnodige goals weg." Dat gebeurde vooral in het eer ste kwartier, wat leidde tot een 8-2 stand. Even richtte de ploeg zich op, want René Bekker (3), Wendy van Hooven, Brenda Ve- nema en Daan Niesing brachten de achter stand terug tot drie punten met 10-7 en 11- 8. Na rust (13-9) stak de schotloosheid de kop weer op. Beide aanvallen kwamen niet verder dan elk twee treffers. Daardoor was een succesvolle inhaalrace uitgesloten. TWEEDE KLASSE De tweede aanval van Pernix kon in het eerste half uur tegen DKV(IJ) niet impone ren. Het kwam in 24 minuten tijd niet ver der dan drie doelpunten van Inge (2) en Frans Treur (2-1, 4-3 en 7-4 rust). Coach Perry Venema liet bij 11-7 dan ook Manon Lalau in dit vak invallen voor Inge Hom berg. Zij bracht meer beweging en dreiging in het spel en bekroonde haar optreden met een treffer. Ook haar vakgenoten Inge Treur (2) en Mark Piket hadden succes in de laatste twee aanvalsbeurten, zodat de zege nooit in gevaar kwam: 17-9. Tempo verspeelde het kampioenschap van de tweede klasse G aan HKC(U) door het onderlinge duel met 16-14 te verliezen. Marcel Haagsman (3), Elmer Veenman (2), Suzanne Zeüstra, Erik Holthausen en Wou ter Keizer zorgden in de eerste helft wel voor een positief scoreverloop (3-1, 7-3, 8-6 rust). Na 9-8 raakten de Alphenaren hun greep op de topper stilaan kwijt (9-11, 11- 11, 11-13). Dit was vooral te wijten aan de schotvaardige vrouwen van de tegenstan ders. Ook met invallers Linda Toet en Mar- tijn Hooijer bleef een gelijkmaker net bui ten bereik. DERDE KLASSE Velocitas blijft in de race voor de titel in de derde klasse B door een 15-13 zege op Val- to. Het achttal van trainer Klaas Bosman leek aanvankelijk een makkelijke wedstrijd af te werken. Wendy Plijter, Arjan van Mee- teren (2), Elsbeth de Mooij, Janneke Olden- kamp en Marlinde Oosterhoff bouwden na 3-3 een voorsprong van vier punten op tus sen 7-3 en 10-6. De bezoekers kwamen echter door drie schutters, die ineens alles raak gingen schieten, helemaal terug (10- 11,13-13). In de laatste zes minuten maak ten Emanuel Vlagsma, vrijgesproken van zijn rode kaart tegen Madjoe, en nogmaals Oosterhoff het verschil. In de eerste helft had Fluks alle moeite met het hoge tempo en het opportunistische aanvallen van SDO(H). De Noordwijkers kwamen na een 3-1 achterstand hooguit twee punten voor. Dat veranderde na de paalwisseling (7-8 rust). De aanvallen wer den doordachter opgezet, terwijl de verde diging met een straffere dekking veel drei ging wegnam. Frank van Meijgaarden (3), Arno van Haarlem (2), Alexandra Braun, Manon Oosting en Maarten Dekker, ver vanger van de geblesseerde Ramses Duin dam, brachten in 21 minuten de omme keer met 7-16, waarna het nog 11-19 werd. KZ Leiden nam de wedstrijd tegen GKV(H) te gemakkelijk op en gaf een 4-1 voor sprong weg (5-5). „Wij hebben in de rust de koppen bij elkaar gestoken om het zo te zeggen, en daarna ging het eerfstuk beter", omschreef coach Erik van Lunteren de praatsessie in de rust (7-5). Zijn spelers toonden in het tweede gedeelte inderdaad meer gedrevenheid en lieten in de laatste 26 minuten geen goal meer door. In de tus sentijd vergrootten Rik Noordervliet (3), Joost Kwestro (2), Maartje van Berkum, Christel van Lunteren, Bianca Wïtteveen en René Amoldus de winstmarge van 9-7 tot 18-7. Crescendo sloot het zaalseizoen af met een 16-14 nederlaag tegen titelkandidaat DKC. De Leidenaars toonden beduidend meer inzet en strijdlust dan in de voorgaande duels. Nisha Verwey, Gertjan Hensing (3), Michel Wijnen (2), Linda Meijers, Thierry Arnoldus en Johan Baak lieten de score ruim vijftig minuten gelijkopgaan, tot 11- 13. De bezoekers hadden aldoor minder kansen nodig om te scoren. Dat gaf in de slotfase ook de doorslag. Alleen Hensing en Baak hadden nog eens succes, maar daar zaten wel twee strafworpen bij.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 23