SPORT Gemotiveerd Scylla speelt Brandersstad van de tafi Verlies en winst in 24 uur IJ Snelle achterstal» funest voor RD<E LSG doorbreekt negatieve reeks: play-offs weer in zicht ;eg' BV Leiderdorp dit weekeinde twee keer aan de bak Stompwijk komt fracr tekort in degradatied Voor reserves LSG is vi^ keer geen scheepsrechU Pelotons raken schaatsers kwijt marathonschaatsen - Het lan delijke A-peloton en het keur korps bij de vrouwen moeten het volgend seizoen doen zon der enkele bekende namen. Jan Eise Kromkamp. Yep Kramer, Rene Vergeer (Warmond), Hans Pieterse, Jan Dirk Corts (Koude kerk aan den Rijn), Jan Huize bosch en Ubbo Kuper (Koude kerk aan den Rijn) besloten om uiteenlopende redenen met marathonschaatsen te stoppen. Hillie van der Wal, Laura Kam- minga en Neeke Smit keren niet meer terug in het damesveld. Ook Esther van der Salm heeft afscheid genomen. De Hoog- madese sloot haar schaatscar- rière in Den Haag af met de ne gende plaats in het dagklasse ment. Ze eindigde in de stand van de tussensprints als zeven de en in het algemeen eindklas sement als beste regionale top per (23ste). Maase klaar voor NK cross Mot - Kamiel Maase is klaar voor het Nederlands veldloop kampioenschap. Een week voor de titelstrijd in Harderwijk won de topper van Leiden Atletiek gisteren de finale van de Belgi sche Crosscup in Mol. De Ma rokkaan Bamoh werd tweede en de Belg Tom van Hooste eindigde als derde. Maase sluit met het NK zijn crossseizoen af, omdat zware veldlopen niet meer passen in zijn voorberei ding op de marathon van Rot terdam. Daardoor moet hij tot zijn spijt het wereldkampioen schap veldlopen laten schieten. Gemini opnieuw langs Tonegido volleybal - Gemini/Kangeroes won net als vorige week met 3-2 van Tonegido 3. In Voorburg kwamen de Voorschotense vol- leybalsters met 2-1 achter. De ploeg vocht terug. Gemini moest het stellen zonder Ani- que Hukker en Debby van der Zalm. Coach Peter van Vliet had daarom Wïllemijn van Enk op de middenpositie geposteerd. De trainer/coach was beter te spreken over zijn ploeg dan vo rige week. „Het ging nu minder met pieken en dalen. Boven dien hadden we een redelijk vast scorende buitenaanval." Met nog zeven wedstrijden te gaan is Gemini nog volop in de race voor de tweede plaats. „We gaan met vijf of zes andere ploegen uitmaken wie er p/d- wedstrijden mag spelen", denkt Van Vliet. Lissese veldrijder naast podium veldrijden - Sebastian Lange- veld is er niet in geslaagd zijn verrassende zege in de interna tionale veldrit van Hoogerheide een succesvol gevolg te geven. De 18-jarige Lissenaar finishte zaterdag als zesde in het Belgi sche Vorselaar, waar landge noot Eddy van IJzendoorn met de winst aan de haal ging. Thuisrijder Dieter Vanthouren- hout en Nederlander Lars Boom, die een week eerder nog door Langeveld werden versla gen, finishten respectievèlijk als tweede en derde. Weer dagzege voor Joost Vink marathonschaatsen - JOOSt Vink had zich geen beter slot van de reeks marathon wedstrij den om de Essent Cup voor B- rijders kunnen wensen. De schaatser uit Noordwijkerhout won zaterdag de finale in Den Haag, één week eerder zege vierde hij in Eindhoven. Beide keren verwees het talent, dat volgend seizoen in het A-pelo ton acteert, Erik-Jan Spijker man en Frank Verheijen naar de overige podiumplaatsen. Vink stond vierde in de tussen stand, maar klom mede door de val van concurrent Dennis Wennemars naar de tweede plaats in het eindklassement achter winnaar Gerco van Norel uit Oldebroek. Rijnsburger Ewout Nijgh - in Eindhoven goed voor de vierde stek - fi nishte op het kunstijs van De Uithof als vijfde. Zwitser op één na beste jongere marathonschaatsen - Ralf Zwitser heeft het seizoen afge sloten als de op één na beste jongere in het A-peloton. Roel van Hest uit Apeldoorn eindig de boven de Katwijker. Jens Zwitser, die niet één wedstrijd- punt in de reeks om de Essent Cup vergaarde, kwam uit op plaats zes. In het eindklasse ment van de tussensprints reik te Martijn van Es uit Stompwijk tot de vierde positie. Lars Hoo- genboom (Roelofarendsveen), die geen punten voor de bij zondere standen behaalde, fi nishte zaterdag als zesde, direct voor Van Es. Hoogenboom werd dertiende in de algemene rangschikking, drie plaatsen achter Woubruggenaar Henk Angenent. maandag 24 FEBRUARI 2( door Ron Hoogendam tafeltennis - Met een 7-0 triomf op hekken sluiter Brandersstad heeft Scylla zich weer op de vierde plaats genesteld. Óver twee weken -komend weekeinde wordt in Groningen het NK gespeeld- kan de Leidse ploeg de play-offs definitief bereiken met een goed resultaat te gen debutant De Toekomst. Vorig seizoen verloor Scylla nog met 4-3 bij het toen debuterende Brandersstad. Zaterdagmid dag had de thuisclub geen schijn van kans te gen de gemotiveerde Leidenaars, die na twee grote verliesbeurten iets goed te maken had den. Slechts drie games werden er weggege ven. Mark Heemskerk won met 3-0 van Arjan Karbaat en liet een game liggen tegen kopman René Waterreus (3-1). Scylla-kopman Edgar Malchasian was snel klaar met Karbaat en Je roen Bastiaansen. Beiden werden met 3-0 aan de kant gezet. Gerard Bakker won met 3-1 van Bastiaansen en van Karbaat. Tevens was de Leidenaar samen met Malchasian opper machtig in de dubbel. De mannen van De Treffers/Lelystad hielden thuis tegen landskampioen FVT de schade be perkt tot een 5-2 verlies. Het stroef draaiende team van coach Marcel Warmerdam zal zo goed als zeker opnieuw in de degradatiepoule belanden, want tijdens de slotronde wacht de zware uitbeurt tegen nummer twee Westa. In Roelofarendsveen deed Merijn de Bruin van zich spreken door Roy Visser te verslaan. De Bruin was ook sterk in de dubbel waarin hij met Frank Rengenhart een 3-2 zege boekte op het 'koningskoppel' Toriola en Wïjers. Kop man Rengenhart, die volgend seizoen zo goed als zeker kopman af is vanwege zijn geringe percentage, speelde bij vlagen briljant maar trok tegen zowel Toriola als Wijers aan het kortste eind. Ossie Elmak haalde ook in zijn zesde eredivisieduel geen punten. Pecos speelde tegen Remax een sterke partij, maar verloor uiteindelijk het bijna vijf uur du rende duel ruim: 2-8. De positie van de Oegst- geester eerstedivisionist wordt met de week wankeler. .Alles viel de verkeerde kant op, maar zij wa ren wel scherper", verzuchtte Friso Reitsma. Vooral de partijen tegen de Limburger Van Gellekom verliepen schlemielig. Herman van den Broek stond in de vijfde game met 7-2 voor en verloor met 11-7. Reitsma verloor met 11-9 in de beslissende game. Beide routiniers wisten alleen van Korpershoek te winnen. De niet fitte Ron Schipaanboord verloor al zijn partijen. Avanti komt maar niet op gang in de tweede divisie. In Huizen verloor de Hazerswoudse equipe met 6-4 van Bijmaat, met een stevige plek in het rechterrijtje als gevolg. Martin Groenewold hield met drie enkelzeges zijn ploeg nog op de been. Ronald Peeters, alleen goed voor een punt in de dubbel, en invaller Pieter van der Poel kwamen verder niet tot scoren. In de derde divisie staat het Leidse Docos aan kop, maar na de 7-3 nederlaag bij FVT 2 wordt het oppassen geblazen voor het trio j den Berg (2), zoon Steven(l) en Basimj sainy (0). VROUWEN Pecos overklaste in De Voscuyl Bad Oni 1. De ploeg is virtueel koploper in de divisie groep 1. Iris Sjaardema en Jeani den bleven ongeslagen tegen de ploeg chen. Anna van Beuningen won twei De vrouwen van Docos (tweede divis 2) versloegen in Hilversum Victoria n dankzij een foutloos optreden van Diai der Meer en twee winstpartijen van Sh een zege van Yu Ling Wu en de gi dubbel. Burgundie Porter aan de bal voor BV Leiderdorp in de wedstrijd tegen Lieshout. De Amerikaanse werd met dertig punten topscoorster. Foto: Taco van der Eb door Menno Schraven basketbal - BV Leiderdorp kende een bijzonder zwaar weekeinde, waarin het zowel zaterdag als zondag aantrad voor de competi tie. In sporthal De Bloemerd won nen de Leiderdorpers met 91-73 van Lieshout. Een dag later waren er opnieuw 91 punten te noteren, maar nu in het voordeel van de tegenstander, Perik Jumpers. In Tubbergen werd het ondanks een goede eerste helft van de Leider dorpers 91-70. De 91 gemaakte punten van za terdag betekenden een sei zoensrecord voor thuisploeg BV Leiderdorp. Lieshout stond in de eerste helft lange tijd op een punt of zeven achter, maar was bij de rust weer naast Leider dorp gekropen: 39-38. In het derde kwart was Leiderdorp vooral verdedigend superieur. Vrijwel elke rebound vormde bovendien het sein voor een fast-break, waardoor het ver schil snel opliep naar twintig punten. Leiderdorp kon de voorsprong daarna eenvoudig consolideren, al kreeg de ploeg door het uitvallen van Kika Stij- ger (enkelblessure) met een flin ke tegenslag te maken. Nog geen 24 uur na de winst op Lieshout stond een uitgerust Pe rik de acht overgebleven speel sters van Leiderdorp op te wachten. Van een groot krachts verschil was in deze wedstrijd, zeker in de eerste helft, weinig te merken. Leiderdorp bleef tot aan de rust goed in het spoor van Jumpers (36-32), dat de druk op Leiderdorp voortdu rend aanhield en flink doorwis- selde met 'verse' speelsters. Tot 70-61 (diep in het vierde kwart), bleef de ploeg van coach Joris Zandbergen zelfs overeind. Daarna werd het spel allengs slordiger, mede het gevolg van vermoeidheid, en liep het ver schil in scores alsnog hoog op. Zandbergen: „Ondanks het ver lies in deze wedstrijd ben ik met een positief gevoel van het veld gestapt. De wedstrijd van zater dag was het belangrijks^ omdat we Lieshout op de ranglijst graag onder ons wilden houden. Bovendien onderbraken we met die overwinning onze serie van drie nederlagen op rij." Topscoorsters BV Leiderdorp tegen Lieshout: Porter 30, Van Zegveld 18 (13 rebounds), Van der Voort 17, Bransz 12 (15 rebounds). Topscoorsters tegen Perik: Ellis 19, Bransz 16, Porter 11, Van der Voort 10. Grasshoppers kreeg in Amster dam geen voet aan de grond te gen BV Lely, een van de sterkere ploegen in de dameseredivisie. Ondanks een vroege voorsprong van zeven punten in het eerste kwart verloor de Katwijkse ploeg met 64-53. Het grote klassever- schil werd daarmee niet eens volledig in de score tot uitdruk king gebracht. Lely kon zich vaak te gemakkelijk een weg vinden door de press van Grass hoppers. Bovendien ondervond een van de belangrijkste Kat wijkse speelsters, Marloes Dries- sen, opnieuw veel hinder van een rugblessure, waardoor ze toch enigszins gehandicapt speelde. Aanvallend was de ploeg redelijk op dreef, hoewel er tegen de afspraken in te veel naar de driepunter werd ge zocht. Die viel niet, waardoor Tanya Bröring als enige boven de tien punten reikte. Coach Rick Driessen: „In feite voerden we een kansloze missie. Ik had gehoopt dat we na de re cente twee winstpartijen, onze goede vorm vast konden hou den. Dat lukte niet en is volgens mij te wijten aan een gebrek aan routine. Ik heb het nog gepro beerd met een andere verdedi- gingsvorm, maar ook daarin zie je het gemis aan ervaring. Speel sters kunnen een plotselinge omzetting, ondanks de nodige uitleg in de time-outs niet gelijk goed uitvoeren, zonder daar eerst specifiek op getraind te hebben." Topscoorster. Tanya Bröring 14. MANNEN MSV won zaterdagavond uiterst plichtmatig met 64-83 van BC Utrecht. In een weinig hoog staande, eerder saaie wedstrijd hadden de Noordwijkers halver wege een voorsprong van elf punten (24-35). Vooral in het eerste kwart was MSV erg slor dig in de aanval en dat drukte een stempel op het verdere ver loop van het duel. De ploeg kwam moeilijk in het goede rit me en beperkte zich tot eenvou dig basketbal zonder al te veel frivoliteiten. Coach Burhan Ali- begovic had voor eerst dit sei zoen de beschikking over 'slechts' negen spelers, mede door de blessures van Kevin Jor dan (elleboog uit de kom) en Tijmen Moesker (schouder uit de kom). Topscorers: Van Leeuwen 24 (10 re bounds), Derks 15. van der Holst 14, Engelhart 12 (14), Aaanhaanen 10, Pi- kaar 11 rebounds. 'Rot baskets' en een aanvangs- tijdstip van kwart over een 's middags waren de excuses voor de 76-65 nederlaag van BS Lei den bij Eastwood Tigers. De na delen hiervan demonstreerden door Jan Bey schaken - Het Leidsch Schaakgenoot schap (LSG) kan weer enige hoop koeste ren op de play-offs van de Meesterklasse, na de winst op het verzwakt opgekomen Groningen (6-4). „Deze overwinning is allesbehalve overtuigend te noemen, maar we hebben hiermee wel de negatie ve spiraal van de laatste maanden een halt toegeroepen", zei captain Rudy van Wessel. Het zat de Groningers onderweg niet mee. Station Amersfoort was niet toegan kelijk, waardoor zij om moesten reizen via Arnhem. Daardoor kwamen de scha kers een uur te laat. LSG was zo sportief om de arbiter te vragen het aanvangstijd- stip uit te stellen, waardoor er normaal gespeeld kon worden. Een voorspoedig begin van Groningen zorgde voor zorgelijke blikken bij de LS- G'ers. Internationaal meester Gert Ligte- rink had al vlot, dankzij een snel spelen de Leon Konings, een prettige stelling en bouwde die bekwaam uit naar een vol punt. Jan Smeets kreeg een tegenstander tegenover zich die goed op de hoogte bleek van het Weens. Smeets werd er langzaam afgeschoven en dat gebeurt hem de laatste tijd niet meer zo vaak. Tom Middelburg maakte het debacle aan de topborden compleet door met wit te verliezen van Yge Visser. Een konings jacht werd door Visser vakkundig afge rond (0-3). Edwin van Haastert bracht zijn ploeg weer op het goede spoor. Hij toonde veel moed door voor een riskante pionwinst te gaan. Even later offerde Van Haastert een kwaliteit om nog meer materiaal te winnen, maar hij vertrouwde de zaak niet helemaal en bood remise aan, dat gretig werd geaccepteerd. Het wedstrijdbeeld draaide volledig om, nadat Eugène Rebers met een verrassen de combinatie won en Mark van der Werf met een kwaliteitsoffer een domi nant en winnend paard op c6 had ge plaatst. In de tijdnoodfase blunderde Ste fan van Blitterswijk weliswaar een dame op r door Jan Bey letiti plow - De Rijnsburgse Damclub (RDC) sloot de com petitie af met een teleurstellend 7-19 verlies tegen DES Lunteren. RDC zag zich op het laatste mo ment genoodzaakt om twee in vallers te gebruiken. De snelle achterstand door ver- liespartijen van invalster Mariël- le Kromhout (liep in een zetje) en Marc Bremer (liep in een 'dammetje') werd daarna onvol doende hersteld. Arjen de Mooij scoorde door een mooi initiatief voor RDC, maar dit kreeg geen vervolg. Richard Kromhout kwam met voordeel uit een rommelige opening, maar speelde te gemakkelijk verder (remise). Eric Hogewoning pak te het initiatief, maar moest ook een remise toestaan. RDC-cap- tain Cor van Dusseldorp pro beerde wat aan de achterstand te doen door vol voor de winst te gaan. Na een twee-om-drie- ruil raakte hij echter een schijf kwijt en beet in het stof. Invaller Fons van der Plas boekte een fraaie remise tegen sterkere tegenstander, jan Hogewoning, Hans der en Eric-Jan van Ree amr gen ondanks hun goed; s di gen geen loon naar wei PCJ leen Van Reenen hield over. Eersteklasser Samen kwam niet echt geraas aan de start en verloor van Constant/Charlois terdam. De Hazerswou iend wisten vooraf dat ze ver mdf waren tot de nacompt ani' ontmoeten daarin de tien uit de andere eerstl Samen Sterk scoorde slf"j puntendelingen. Die remises kwamen zof351 aan het eind van de op het formulier, wantje f partijen van Martin de c^"' Linda Schnieders hat;t trend van de match vrij 2111 paald. Jo Fijen, Erik doom en Micha van den uit hun uitstekend r gen niet meer dan waardoor de uitslag er geflatteerd uitziet. de Leidenaars overigens wel erg duidelijk door in de eerste helft slechts zeven van de 35 schot- pogingen te verzilveren. „Een koele 20 procent", becijferde Martin Hoekstra die prestatie. De coach zag zijn spelers zoals wel vaker ook van de vrije worp- lijn schutteren met een totaal van 10 op 26 benutte schoten. Door de magere aanvalspresta- ties begonnen de Leidenaars aan de tweede helft met een 38- 23 achterstand. Daarin kwam de ploeg aanvallend beter vopr de dag (18 op 41), hoewel de ach terstand in het begin toch op liep naar 49-30. BS Leiden be gon daarna aan een inhaalrace, maar vanaf 52-40 bleef het gat steeds rond de tien punten. „Hoekstra: ,Als we in de eerste helft wat scherper waren ge weest, hadden we de wedstrijd misschien wat spannender kun nen maken. Het was moeilijk spelen tegen deze snelle, fysiek sterke ploeg, die bovendien thuis pas twee keer verloren heeft We treuren niet. We zitten in een moeilijke, maar niet on overkomelijke situatie. Er ko men nog genoeg wedstrijden om te winnen." Topscorers: Verwoerdt 16, Schelvis 15, Hoste 13. handbal - Alleen een wonder kan voorkomen dat de handbal- sters van Stompwijk '92 degra deren uit de regioklasse C. De laatste strohalm voor het team van trainer Jos Stigter knakte gistermiddag. In de eigen sport hal De Meerhorst verloor Stompwijk met klein verschil van Savosa: 19-21. Het verschil met de veilige achtste plaats op de ranglijst is drie wedstrijden voor het eind van de competitie opgelopen tot zes punten. Zelfs als Stompwijk '92 de overi ge duels wint, rekent Stigter - gezien het gemakkelijke pro gramma voor Savosa - op degra datie naar de eerste klasse. Te gen Savosa speelde de Stomp- wijkse ploeg goed tot de rust (10-11), maar door een dipje na de pauze liep de thuisclub ach ter de feiten aan. Zonder Yvon ne van Dijk (net getrouwd) en Aranka Lelieveld kon Stompwijk de schade niet meer herstellen. Alex Milosevic was gisteren bij Rijnstreek de grote man. De 36- jarige oud-speler van Joegoslavi- goe pi; deft lie L 1 Be 1 c „V istri en rste kw PS sche origine toonde z één keer bereid om h dunde Alphense gezel; te staan in de thuiswet gen Westlandia. Ond< brek aan wedstrijdritm Milosevic zijn ploeg overwinning (30-27). I ge stond Rijnstreek, da sisspelers miste, nog n achter. In de tweede he de ploeg topscorer Ren kwijt vanwege een rode* Klo drie twee-minutenstrafl Foreholte kreeg in K\lio een ongenadig pak shde Quintus 2. De koplopen ee hoofdklasse B won ntt9-! van de vrouwen uit \öjsb< voor wie het seizoen wi en lijkt te duren. Na een ged l ste seizoenshelft glijdt fl en weg uit de top drie. Kist fa lings, die weer last ktfen haar kriie, speelde tej tus slechts tien mini doelvrouw Anita Seur fit. De verdediging te was niet opgewassei reserves van Quintus. ha weg, tegen een toren en een paard, maar hij had zoveel compensatie dat hij toch won. Ook Martin Roobol leek in de aan val aanvankelijk z'n hand te overspelen, maar trok in de tijdnoodfase toch nog het volle punt naar zich toe. De Leidenaars waren op een 4.5-3.5 voorsprong gekomen en de resterende partijen stonden ook gunstig voor de ploeg. Rudy van Wessel werd matchwinner door in het verre eindspel pionwinst en een dodelijk loperpaar te verzilveren. Mi- chiel Bosman had een kwaliteit gewon nen, maar z'n opponent beschikte over voldoende positionele troeven om de ba lans te bewaren (remise). door Jan Bey schaken - Koploper Oegstgeest '80 won met minimale cijfers (4.5-3.5) van de VastNed-reser- ves. De Rotterdammers kwamen in een sterkere samenstelling dan verwacht en op het kop- bord bereikte internationaal meester Nebosja Nikolic geen voordeel tegen de ook in Leiden niet onbekende schaaktrainer Rob Brunia. Na snelle remises van Rob Veenhuijsen en Eric van 't Hof moest er worden ge werkt voor de matchpunten. Nederlagen van Joop Piket en Anne Reedijk werden ietwat for tuinlijk opgevangen door winst partijen van Robert Straver (klo- kincident) en Caroline Reedijk- Slingerland, die haar tegenstan der zag blunderen. Fred Slinger land verzilverde zijn favoriete stelling. De LSG-reserves hadden op nieuw een off day, waardoor het kampioenschap hen voor het vierde opeenvolgende jaar door de vingers glipt. Van Promotie uit Zoetermeer werd met 3.5-4.5 verloren. Na winstpartijen van Raoul van Ketel en Eelco Kui pers leek LSB een minimale ze ge of een gelijkspel te behalen. Maar Mark Irwin blunderde bij het 'uitvluggeren' een volle to ren weg. De koploper in de derde klasse, Voorschoten, liet een steekje vallen. Tegen runner-up Capel- se SV werd met 3-5 verloren. Halverwege werden de nederla gen van Frits Fritschy en Gert Both nog opgevangen door [t spt winstpartijen van Petei en Wouter Noordkami remises werden - bij] stand - onverantwooi pogingen gedaan Houweling en Wouter en deze werden hart" gestraft door CSV. Vt en CSV gaan nu sam< leiding. Bij de koploper in de se D, LSG 3, haalde dej me Schaakclub (ASC) stunt uit. LSG kwam met de schrik vrij. Dej ren Sabolzs Tengely, der Laan en Paul de Vr ten ASC met 1.5-3.5 ding. Hardheid in de se van Lucien van d< Albert Termeulen en Benthem zorgde er dat de LSG'ers aan kt LSG 4 ging opnieuw Tegen BAT uit Zevei met 3-5 verloren. Katwijk haalde een gelijkspel tegen Moerkapelle. Na van Jan Hellenberg, der Bent en Arnolt kwam Katwijk met 3.9ppl maar de twee restereifanv en leken niets op te lef1 ti Compagnie sleepte etKra een reddend halfje uit let ei Philidor Leiden speken, met een 4-4 gelijksjhet Caissa 2 definitief uit-14. renzone. LSG 5, dat nftsfc verloor van DD 2, en öd bi '80 2, dat met 2.5-Sfhot van HWP uit Haarlems, hierdoor niet van $ng< plaats in hun klasse. ilei sti

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 22