Bos luistert weer naar zijn lichaam SPORT 2 Marianne Timmer heeft weer plezier in het schaatsen Schmitz wint Ronde van Rhodos »PI Sprinter heeft in Groningen weinig tegenstand Ook wielersucces voor Vlijm, Kirsipuu en Petacchi Mak voorzitter roeiboi Eberharter wint wereldbeker afdaling Mike Tyson slaat Etienne in 49 seconden knock-out Cricketheid Shane Wan# twaalf maanden geschor: Som loopt record 800 meter indoor I^ivin - Het heeft de organisa toren van de indoorwedstrijden in Birmingham wat tijd gekost, maar ze zijn er uit. Bram Som liep vrijdagavond bij de Energi- zer EuroSeries op de 800 meter. Aanvankelijk werd de Gendrin- ger als tweede geklasseerd, eerst in 1.45,86 en vervolgens in 1.46,06. Gisteren werd duidelijk dat Som in Birmingham uitein delijk derde is geworden. In 1.46,10. Ook die tijd bleek nog een Nederlands record. Het ou de stond op naam van Rob Druppers, die in 1987 op 1.46,29 uitkwam. WK-titel junior Olde Heuvel kushiro city - De 19-jarige Ne derlandse schaatser Remco Ol de Heuvel is gisteren in het Ja panse Kushiro City wereldkam pioen allround bij de junioren geworden. De rijder van de DSB-ploeg eindigde op de slot- afstand 5000 meter in 7.18,41 op de tweede plaats achter de Duitser Robert Lehmann: 7.17,71. Olde Heuvel was eerder derde geëindigd op de 500 me ter en winnaar van de 1500 en 3000 meter. Hockeyteam verliest testserie toowoomba - Het Nederlands mannenhockey-elftal heeft de testserie tegen Australië verlo ren. Het vijfde en laatste duel, voor 3000 toeschouwers in Toowoomba gespeeld, leverde de grootste nederlaag op: 1-6. Oranje leidde nog door een treffer van Bloemendaler Maar ten Froger bij rust, maar be zweek in de tweede helft onder de Australische druk in tropi sche hitte. In de testserie won Australië twee wedstrijden, de drie andere duels eindigden in een gelijkspel. Malysz beste op grote schans val dl fiemme - De Pool Adam Malysz heeft zijn kater van de Olympische Winterspelen in Salt Lake City weggewerkt met de wereldtitel op de grote schans (KI 20). Malysz (26) bleef zaterdag in het Italiaanse Val di Fiemme via twee recordspron- gen (134 en 136 meter) de Fin Matti Hautamaki en de Japan ner Noriaki Kasai voor. Fis opwarmsessie zondag geschrapt parijs - De Internationale Auto mobiel Federatie FIA heeft twee weken voor de start van het for mule-1-seizoen nieuwe richtlij nen bekendgemaakt. Met in gang van dit seizoen is de op warmsessie op zondagmorgen geschrapt. De teams mogen vanaf nu tussen de kwalificatie op zaterdag en de start van de race op zondag alleen onder toezicht van FIA-officials aan de bolide sleutelen. Voor de start mag ook niet meer bijge tankt worden. Wellens wint laatste race SP vorselaar - Bart Wellens heeft zaterdag de laatste wedstrijd van de Super Prestige veldrij den gewonnen. De Belgische wereldkampioen bleef in Vorse laar Sven Nys voor. De derde plaats was voor Erwin Vervec- ken, waardoor het podium weer volledig Belgisch was. Sven Nijs was voor de race al z«ker van de eindzege in het Superprestigeklassement. Hij won de cyclus voor de vierde keer. Dat lukte eerder alleen de Nederlander Hennie Stamsnij- der. Beste Nederlander zater dag was Richard Groenendaal op de zevende plaats. Weer succes Navratilova Dubai - Martina Navratilova blijft op haar oude dag toer nooien winnen. De Amerikaan se, 46 jaar inmiddels, was zater dag in Dubai met de Russische Svetlana Koeznetsova de sterk ste in het dubbelspel. Het kop pel versloeg in de eindstrijd Ca ra Black en Elena Likovtseva met 6-3 en 7-6. Voor Navratilo va was het de 168e dubbelspel- titel en haar derde binnen twee maanden. Toernooizege Henin-Hardenne Dubai - De Belgische tennisster Justine Henin-Hardenne heeft in Dubai haar zevende titel in het profcircuit veroverd. In een zware finale rekende de als eer ste geplaatste speelster af met Monica Seles. De Amerikaanse won de eerste set met 6-4, maar kon in de tweede bij 6-6 een tie break niet tot een goed einde brengen. Die ging met 7-4 naar Henin-Hardenne, die vervol gens in de beslissende set met 7-5 de beste was. Het duel duurde zaterdag bijna drie uur. Voor de eindzege kreeg de Bel gische, speelster 90.000 euro uitgekeerd. maandag 24 FEBRUARI 200} Aanval loon *c", opnieuw voo fd° Cédric Micha door Eric Korver door Peter van der Hulst Groningen - Jan Bos combineer de de afgelopen zomer het baan- wielrennen met schaatstrainin- gen. De sprinter van de DSB- ploeg gaf zijn lichaam amper rust en was daardoor al opgebrand voordat het winterseizoen goed en wel was begonnen. „Ik had mezelf beter in bescherming moeten nemen", blikte Bos tij dens het NK sprint terug. Tijdens de wereldbekerwedstrij den en het WK (zevende) stelde Bos teleur, maar in de laatste weken kwam de felheid in zijn slag terug. „Ik wil laten zien wat ik nog kan", sprak Bos over zijn voornaamste drijfveer voor het toernooi. De schaatser uit Har derwijk, die Gerard van Velde afloste als titelhouder, werd gis teren in Groningen Nederlands kampioen. Jacques de Koning pakte het zilver, Beom Nijen- huis het brons. Zijn vijfde nationale titel biedt Bos weinig houvast. Erben Wen- nemars en Van Velde hadden de zege van de sprinter in perspec tief kunnen plaatsen, maar Wennemars zegde af om zo eni ge ruimte in zijn overladen pro gramma te scheppen en Van Velde kende in Groningen de nodige materiaalproblemen. De buis van Van Velde's rechter- schaats veranderde de laatste tijd telkens van vorm. Hij pro beerde zaterdag nieuwe buizen uit. „En daarvan hebben we het resultaat gezien." Van Velde moet in Groningen in staat zijn op de 500 meter een lage 36'er te rijden. Hij deed er een halve seconde langer over. Schaatser Jan Bos is op het Groningse kunstijs op weg naar de nationale sprinttitel. Foto: ANP/Marcel Antonisse „Dat is de onwennig- „Dit komt op een ongelegen moment. Eigenlijk moet je nieu we buizen in trainingsritjes uit kunnen proberen en niet in wedstrijden." Dat Van Velde zijn zaakjes niet snel genoeg op orde kreeg, bleek op de slotafstand. Hij kwam al in de eerste bocht ten val. heid." De tijd dringt ondertussen voor Van Velde. Over drie weken is de WK afstanden. „Het kan snel de goede kant opgaan, maar het kan ook nog een paar weekjes duren voordat de schaatsen weer in orde zijn." Waar Van Velde baalde, was Bos zeer tevreden na het behalen van de titel. „Je hebt even zo'n prikkel nodig. Er valt in een keer heel veel druk van mijn schou ders. Hier kan ik weer mee ver der." De sprinter dankt zijn progressie van de laatste weken aan kleine veranderingen in de training. „Ik luister nu goed naar mijn li chaam. Wat ik moet doen, heb ik ook gedaan." En dat was en kele maanden geleden wel an ders. Wielrennen en schaatsen, het kon in de zomer niet op voor Bos. „Ik was supergemoti- veerd, maar de trainingen waren ook intensief en op een gegeven moment kun je dat niet meer opbrengen." Het probleem is gewoon dat Bos veel dingen leuk vindt. Zo ver beterde hij zijn bochtentechniek dankzij de shorttracktrainingen van Jeroen Otter. „En dan denk ik: 'Ik ga shorttracken'." Zo gek maakt Bos het nog net niet, maar het baanrennen wil hij niet uit zijn hoofd zetten. De Harderwijker wil samen met zijn broer Theo en Teun Mulder tij dens de Zomerspelen van Athe ne uitkomen op de olympische sprint. „Ik wil het combineren met het schaatsen, maar ik zal wel meer rust moeten nemen tussen de verschillende trainingskampen. Afgelopen zomer ging ik van de ene naar de andere. Maar het schaatsen blijft voor mij het be langrijkste", aldus Bos, die in Groningen drie van de vier af standen won. Alleen op de laat ste 1000 meter moest hij de zege aan Martin Hersman laten. me en; P< ers 3ï lor fik p. door Peter van der Hulst Groningen - 'Doe een Wens'. De tekst op haar pak is Marianne Timmer uit het hart gegrepen. Op het verlanglijstje van de sprintster uit Zuidlaren stond de afgelopen tijd maar één ding. Ze wilde verlost worden van alle sores die het gevolg waren van de juridische strijd met haar voormalige coach Wopke de Vegt. .Anderhalf jaar lang had ik geen plezier in het schaatsen." En haar onte vreden gevoelens bleven niet beperkt tot de sport. „Ik kon niet meer genie ten." 's Nachts lag ze te piekeren in bed. De rechter bracht de glimlach op haar ge laat terug. Die oordeelde dat ze De Vegt geen geld verschuldigd is. „Daarmee viel een ontzettend grote last van mijn schouders. Ik heb het gevoel dat ik nu weer lekker kan schaatsen." Timmer bewees dat met haar vijfde nationale sprinttitel. Ze loste in Groningen An drea Nuyt af. Timmer nam het woord niet in haar mond, maar de laatste anderhalf jaar moet een hel voor haar zijn geweest. Ze kon de problemen niet van zich afzet ten. „Hoe kan dat nou als je deurwaar ders voor je huis hebt staan." Het was het gevolg van haar mislukte pogingen om een eigen Team Timmer op te zetten. De Vegt eiste als coach van de geflopte ploeg een schadever goeding omdat zijn contractuele ver plichtingen niet waren nagekomen en kreeg die in eerste instantie ook toege wezen.' Anderhalve week geleden be paalde de rechter alsnog dat De Vegt ten onrechte een voorschot ontving. „Het ging om veel geld, tussen de vijf tig- en zestigduizend gulden, maar ook om de waarheid. Die moest op tafel ko men", aldus Timmer. De hele affaire maakte Timmer onze ker. „Ik had hier helemaal geen erva ring mee en wist ook niet hoe ermee om te gaan. Ik ben een sporter, maar moest constant meedenken. Ik werd overal van beschuldigd en in een hoek je gedrukt waarin ik niet wilde staan." Timmer voelde zich gekrenkt door krantenartikelen waarin haar privé-le- ven al te nadrukkelijk op straat kwam te liggen. Ook de reacties van haar ploeg genoten op een team in verval deden haar geen goed. ,Als het wat minder gaat, gaan ze op jou staan en wordt het niet even samen opgelost. Dat doet pijn. Ik vond dat het allerergste." Het olympisch jaar 2002 viel daardoor in duigen. Alleen op de 1000 meter kon ze met een vierde plaats in Salt Lake Ci ty internationaal mee. Het herstel liet daarna lang op zich wachten. De rechter bevrijdde Timmer uiteinde lijk van een loden last. Drie dagen na die uitspraak liet ze in Baselga di Pine al zien op de weg terug te zijn. Met een tijd van 2.03,57 was ze in de B-groep de snelste Nederlandse over 1500 meter. In Groningen zette het herstel zich door. Timmer won alle vier afstanden van het NK sprint. Haar enige concur rente op papier stelde in de praktijk te leur. Nuyt, al het hele seizoen niet in goeden doen, had twee weken terug last van een ribblessure en kwam op de eerste dag in Groningen vooral op de 1000 meter (zevende) te kort. De TVM- sprintster meldde zich gisteren griepe rig af. Daardoor werden Marieke Wijs man en Frouke Oonk op zeer ruime af stand (drie volle punten) tweede en derde in het eindklassement. Timmer, die over drie weken tijdens de WK afstanden op de 500, 1000 en 1500 meter wil uitkomen, heeft voorlopig ge noeg van alle sponsorperikelen. Na haar vertrek bij DSB, het echec rond haar eigen ploeg en het afhaken van Spaar Select als geldschieter, zit ze nu wel goed bij Sponsor BingoLoterij. ,Als het aan mij ligt is SBL mijn laatste sponsor." De sprintster vindt het 'leuk' dat elke rijder van de ploeg is verbon den aan een van de goede doelen die SBL ondersteunt. Zelf zet Timmer zich sinds kort in voor de Stichting Doe een Wens, een organisatie die de dromen van ernstig zieke kinderen uit laat ko men. Een instelling die bij haar past. Timmer beseft als geen ander wat het is om wensen vervuld te zien. den haag - Hij hóefde niet drie Michaud, maar deet toch. De kleine Fransman terde in de finale van de thoncompetitie een vooi van een punt op riva; Maarten Heideman, maar voor de aanval. En zoals zo vaak dit seizoei die tactiek lonend. Na de Oleg Bozjev, twaalf jaar gel veroverde Michaud zaterd; de Haagse Uithof als buitenlander de KNSB Cup De apotheose van de mai competitie was zoals verv spetterend. Tot de allerliRa bocht kon de strijd tussei ts i chaud en Heideman alle k i oi op. Alles wat er verder o op Uithof gebeurde, was eig »ue bijzaak. De ontsnapping va Ayi drietal Bertjan van der Vee rvo roen de Vries en de uiteinc t, el dagwinnaar Miel Rozendal iy. mooi, maar deed er eij ir\ niet toe. Wat de andere i ivei deden evenmin. Michau da Heideman, daar ging het o its De twee kemphanen ven tD in die honderdvijftig rondt verhaal van het hele se Heideman was, zoals alti man van de tactiek, de z gi rijder die loerde op het moment. Michaud verloti 1 de zijn karakter evenmin, dere keren stoof de Nefit|EW er in het oranje leiderspalse door, in eenzame poginge te raken of in ieder geval I man te slopen. Het levert ole boeiend gevecht op. Zondt >P pers, gewoon man tegen va) „Zoals ik het het liefst hel ê2 kende Michaud lachend.de voor mij het echte mar; de schaatsen, geeft me veel vi zij ning." ns De sprint van het pelotoi ui} moveerde ineens van bijzawe hoofdnummer. De vierdt n s oordeelde over succes of over glorie of die verdc tweede plek. Heideman lang goed te zitten, maai net voor de laatste bocht to seerd door Michaud. Daniëlle Bekkering was c110 zoen de sterkste bij de vro mf Opvallend, want pas twt iva terug, tijdens de zesdaags rA ze haar eerste wedstrijd marathonpeloton. Zaterd; eü knelde ze met twee han< te i KNSB Cup, als beste vai'ar maal. „Het is snel gegaan' oe cludeerde ze zelf al. Bek Le moest wel tot op de allei meters blijven strijden o nc grootste succes uit haar aal baan binnen te halen. Ze dai dagzege aan naaste conci ftaJ Petra Grimbergen en blee t n.' tweede plek binnen de 'ig die ze mocht verspelen. e c rhodos/anp/afp/gpd - Bram Schmitz, beroepsrenner bij de BankGiroLoterij, is eindwinnaar geworden van de Ronde van Rhodos. Hij veroverde zaterdag in de derde etappe de kopposi tie en verdedigde deze een dag later in de slotetappe over 136 kilometer met succes. Ploeggenoot Rudie Kemna ver hoogde de feestvreugde bij de Nederlandse ploeg door in een massasprint de laatste etappe op zijn naam te schrijven. Kemna versloeg in de sprint de Tsjech Svorada en de Australiër Brown. De Amerikaan Rodri guez, de grootste bedreiging voor Schmitz, kwam 200 meter voor de streep ten vaL Rodri guez had via bonificatiesecon den alsnog de eindzege kunnen grijpen. Bij een andere valpartij was onder anderen Jans Koerts betrokken. De nieuwkomer bij BankGiroLoterij liep daarbij ge kneusde ribben en een pijnlijke heup op. Schmitz had de leiderstrui za terdag in de derde etappe ver overd. De renner uit Aalst werd daarin tweede achter de Deen Thomas Bruun Eriksen en ver diende daarmee enkele bonifi catieseconden. In het eindklas sement had Schmitz 2 secon den voorsprong op Eriksen en Rodriguez. Kemna werd op 3 seconden derde. Het jongeren- klassement werd gewonnen door Bas Giling. De renner uit de opleidingsploeg van Rabo bank was twaalfde in de eind rangschikking. In de Classico Haribo was de Estse wielrenner Jaan Kirsipuu de sterkste. De zege in de tiende editie van deze wielerwedstrijd betekende voor Kirsipuu, die rijdt voor het Franse AG2R, al zijn derde zege in het nog zo prille seizoen. De Italiaan Alessandro Petacchi was de beste in de Trofeo Luis Puig. Petacchi klopte na 176 ki lometer tussen Benidorm en Valencia in de sprint de Span jaard Isaac Galvez. In de Ster van Zwolle was er succes voor de AXA-wieler- ploeg. De losbandigheid van weleer is aan banden gelegd door John den Braber zelf. De oud-renner van AXA verruil de het stuur van de fiets voor dat van de ploegleiderswagen en wil het negatieve imago van zijn team opkrikken: AXA is vanaf nu niet meer de ploeg van dat stelletje vrijbuiters dat bij een derde-divisieploeg op zijn top zit. Al bij zijn debuut werd Den Braber getrakteerd op de overwinning: Mark Vlijm uit Hoom spurtte op de Zwartewa- terallee naar de zege in de Ster van Zwolle. De 25-jarige Noord- Hollander klopte in de ope ningswedstrijd van de topcom- petitie Max Nielsen. De Deen werd echter wegens onreglementair sprinten terug gezet in de uitslag. Marco Bos, de winnaar van vorig jaar, werd daardoor tweede, Tom Veelers eindigde als derde. amsterdam/anp - Jan Karei Mak uit Huizen is zaterdag in de RAI te Amsterdam gekozen tot voor zitter van de Koninklijke Neder landse Roeibond. Hij volgde de tussentijds afgetreden Rotter dammer Carel van den Driest op. Mak won in de stemming van tegenkandidaat Hans Huisinga uit het Drentse Darp met 113 tegen 74 stemmen. Mak was de kandidaat van het bondsbestuur. Hij had daarin al zitting als commissaris wedstrij den. Bestuurslid Paul van der Kuil werd herkozen als commissaris Bosbaanproject. In de plaats van Mak koos de ledenvergade ring Richard Spek van het Delft- se Laga als commissaris strijden. Behalve voor heleti zittersschap was er voo functies slechts één kaniuu Twee kandidaten voor dejan was bij de roeibond injoli jaar niet meer voorgekoii v, was dan ook een enorude langstelling voor de ledei)m! dering. bei Er komt binnenkort eefor baanclub van kleine spenc plus een zogenaamde 'H?de club' met oud-kampioen|nd hart voor het roeien als sadeurs. Nico Rienks eqdi Emke plus oud-chef d'tnl Henk Hospers zetten de; on op, die geldschieters prol k c lokken voor de roeibond. tin IOO garmisch-partenkirchen/dpa/anp - Stephan Eberharter rijgt deze winter de successen aaneen. De Oostenrijker die lang in de schaduw van Her mann Maier stond, won zaterdag een wereldbe kerafdaling in Garmisch-Partenldrchen en werd een dag later in het Duitse skioord tweede op de Saper-G. Het leverde hem de wereldbeker afda ling op en een riant uitzicht op het binnenhalen van de algemene wereldbeker. Eberharter liep uit op Bode Miller, zijn voornaam ste concurrent. De Amerikaan eindigde zaterdag in het achterveld en behoorde een dag later tot de uitvallers. Eberharter heeft, met nog negen WB- wedstrijden voor de boeg, een voorsprong van 185 punten op Miller. In het afdalingsklassement is hij na zaterdag niet meer te achterhalen. Op de bijzonder lastige Kandahar-piste was Eberharter met 1.55,68 verre weg de snelste. Tweede was de Zwitser Didier Cu- che op ruim een seconde achterstand, 1.56,75, voor de Amerikaan Daron Rahlves. Hij is tweede in de WB-stand, met 533 punten. Eberharter heeft et 710. Op het gladde en gevaarlijke parkoers haal den veel skiërs de finish niet. De pas gekroonde wereldkampioen Michael Walchhofer maakte de zwaarste crash. De Oostenrijker klokte de beste tussentijd, maar kwam daarna ten val. Hij was even buiten bewustzijn, artsen constateerden evenwel geen verwondingen. Walchhofer kaapte bij de WK in St Moritz verras send de titel voor de neus van zijn landgenoot weg. Eberharter pakte daar wel de titel op de Su- per-G. „Dit is voor mij dan ook een speciale dag. Het parkoers was erg moeilijk, maar echt alles klopte bij mij. Ik was verrast dat ik zo'n grote voorsprong had op Rahlves." Een dag later was Eberharter op de Super-G weer voorin te vinden. Hij moest alleen Marco Büchel voor zich dulden. De alpineskiër uit Liechtenstein nam dankzij die overwinning de leiding in het tus- senklassement over van Cuche. Het was de eerste WB-overwinning uit zijn loopbaan. Büchel kwam naar beneden in 1.16,13 en was daarmee 13-hon- derdste van een seconde sneller dan Eberharter. De Zwitser Tobias Grünenfelder werd derde in Garmisch. De knock-out in wording: de rechterhand van Mike Tyson haalt ver woestend uit, Clifford Etienne gaat neer. Foto: AP/Alan Spearman memphis/afp/rtr - Het gevecht tussen oud-wereldkampioen boksen Mike Tyson en Clifford Etienne heeft zaterdag in Mem phis slechts 49 seconden ge duurd. Tyson stootte zijn even eens uit de Verenigde Staten af komstige tegenstander in de eerste van de maximaal tien rondes knock-out. Het was de vijftigste overwin ning van Tyson (36), die rege rend wereldkampioen Lennox Lewis opnieuw wil uitdagen. De Brit gaf hem in juni vorig jaar een zware afstraffing die in knock-out. eindigde. Begin vorige week was nog on duidelijk of het gevecht tegen Clifford Etienne zou doorgaan. Tyson meldde zich af omdat 4iij griep had. Toen hij die beslis sing een dag later herriep, leek zijn tegenstander plotseling niet te willen. Het kwam alsnog goed. Tyson trainde de hele week niet, maar was toch zeer scherp. Hij verdiende 5 miljoen euro. Zijn verslagen tegenstander kreeg een miljoen euro. „Ik ben blij terug te zijn", ver klaarde Tyson na snell overwin ning. „Ik zette hem klaar met een linkse en hield mijn armen hoog om een opening te zoe ken. Ik kreeg de opening heel snel. Eigenlijk was ik niet klaar voor deze wedstrijd, maar ik had verplichtingen. Clifford Etienne had het geld nodig en ik ook. Hij is een beste kerel." kj; melbourne/rtr/anp - De Au stralische circketbond (ACB) heeft bowler Shane Wame za terdag voor twaalf maanden geschorst. De maatregel geldt vanaf 10 februari. Een 'pilletje van zijn moeder' om af te val len bevatte verboden stoffen en is de reden van de zware sanctie. De cricketheid werd eerder de ze maand op doping betrapt en mocht daarom niet deelne men aan het wereldkampioen schap, dat momenteel in zui delijke Afrika wordt verspeeld. Wame kondigde aan beroep aan te tekenen tegen de straf. „Ik ben het slachtoffer van de antidoping hysterie." Bij een routinecontrole werden zogeheten diuretica bij Wame (33) gevonden. Dat zijn vocht- afdrijvende middelen die ge wichtsverlies stimuleren, maar ook het gebruik van andere doping kunnen maskeren. Wame ontkent dat hij presta- tieverbeterende middelen heeft gebruikt. „Ik ben boos, verdrietig en wanhopig. Nog nooit heb ik gesport met be- 'iZc 'ra; ori bit Er hulp van doping." Wel gaf hij toe dat hij var rig jaar een streng dieet j..j om zijn gewicht op peil ti den. Na een schouderbl in december zou hij op "f den van zijn moeder B een pilletje hebben gesliv' ervoor zorgt dat ovt11 vocht zijn lichaam verlaa „Mijn moeder dacht d goed voor me is, maar ik haar niets kwalijk", spralf ne, een van de kleurrijks stralische sporters. Dir James Sutherland van d s.' zei echter: „Er zijn geel standigheden die de aanj fen sporen bij Wame vaardigen." Wame was onder meer <r te man in de WK-fina! 1999 tegen Pakistan. De l j, verliest veel geld als hij* werkelijk wordt geschoi contract met de ACB rende een jaar lang ontbonden en hij is uitgt van alle cricketwedstrijdj wel die van zijn clubs (I shire en St. Kilda), als zijn staat. to

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 18