chelvis het udhaantje j BS Leiden INBWÊ 1 ■GlL SPORT Foreholte kan titel definitief vergeten Scylla moet aanpoten om kampioenspoule te halen ïigerer naast podium bij NK indoor Gemini: zicht op tweede plaats S5 11 yt De Goede sportvrouw van Zoeterwoude Langeveld derde in Frankrijk maandag 17 FEBRUARI 2003 ==t= Donar Leython In Up Go InterRi NOVO Delta 2 3- Be Fi 'sf' InterRi Move Ov» Radius Sovicosj Tonegidj GGV tPOlO Ai - Foreholte speelt ook het komende sei- n de hoofdklasse. De handbalsters uit Voor- erloren met 20-19 bij het Venlose Loreal. Het >t koploper Quintus 2 is daardoor tot vijf pun- poeid. Coach Elly Spreeuw: „Aan het begin it seizoen zeiden we dat we boven in de mid- jot wilden eindigen. Dat is gelukt, maar er is eetje sprake van een domper. Toch moet ik teren dat we nog niet aan promotie toe zijn. slissende momenten, vooral tegen hoger ge arde ploegen, is de druk te groot.'' Ige busreis richting Limburg deed de speelsters ireholte geen goed. Vooral verdedigend leek de niet klaar voor de wedstrijd. Loreal kreeg vanaf meter alle vrijheid om te schieten. „Vanuit alle hoeken vonden ze het doel en er was niemand van ons die even uitstapte", aldus Spreeuw. De Voor- houtse ploeg keek al snel tegen een 9-3 achterstand aan. Bij rust was het gat iets kleiner: 15-9. In de tweede helft sloot de Voorhoutse defensie be ter. Ongeveer tien minuten lang bleef het scorebord op 18-16 staan, maar Foreholte kon niet profiteren van de haperende Loreal-aanval. Vooral opbouwend kwam de ploeg van Spreeuw tekort. De Voorhoutse doelpunten kwamen vooral uit de breaks en via de hoeken, waar A-junior Lindsay Willemen een goede partij speelde. Verlost van degradatiezorgen konden de mannen van Rijnstreek in de regioklasse C vrijuit spelen te gen VQC. „Dat zorgde voor de nodige spirit bij het team. We staan ook veel te laag op de ranglijst. Het is eigenlijk een lachertje", aldus coach Adrie de Jong. Rijnstreek bewees dat door het twee punten hoger staande VQC in een uitwedstrijd met duidelijke cij fers te verslaan: 26-21. Bij rust was het 11-8 in het voordeel van Rijnstreek. Remco Pabst werd, ondanks constante mandekking, topscorer aan Alphense zij de. Voor Thijs van Rijn liep het duel minder floris sant af. Hij stapte op de voet van een tegenstander en brak daarbij zijn enkel. De opdracht voor wouwen van Stompwijk '92 is na de wedstrijd tegen Roda '71 duidelijk. Om in de re gioklasse C te blijven moeten drie van de nog ko mende vier wedstrijden worden gewonnen. Het duel met de ploeg uit Barendrecht geeft trainer Jos Stigter in ieder geval moed. „We speelden een goede wed strijd, maar konden na rust geen aansluiting houden. Toch mogen we niet mopperen. Uit verloren we nog met 29-17." Na een ruststand van 6-7, boog Stomp wijk in eigen huis uiteindelijk met 11-16 het hoofd. In de resterende wedstrijden speelt Stompwijk '92 tegen gelijkwaardige tegenstanders. Stigter kan dan alleen geen beroep doen op keepster Mirella van Rijn. De speelster die in verwachting is, speelde te gen Roda '71 een sterke wedstrijd. Zij wordt in het restant van de competitie vervangen door Jolanda van der Meij. o Schraven Donk m Door de in het laat- nv/ThhT uitblinkende Thomas pakte BS Leiden in de W2K inden de winst op Arnhe- 8-7^- Schelvis gooide een raak. Daardoor werd fc Vijf Meihal 99-98, na- 1 n halverwege nog tegen 9 achterstand aankeek. ize overwinning", h Martin Hoekstra, fel één waarmee BS Leiden g nestelt in de grote moot van de eerste divi- 1 wisselde in de rust irden' met zijn ploeg, ie het niet kunnen ac- dat je op de bank zit en om je teamgenoten moedigen, heb ik geen om te coachen", dschap kwam aan. In de li^helft kregen de Leide- publiek achter zich en ze zestig punten. Tim naakte er daar achttien zag het er lang niet dat Leiden de winst zou Drie lange spelers van konden moeilijk wor- istopt. Een paar keer iden op gelijke hoogte "■-77), maar de laatste ontstond opnieuw inke achterstand: 82-91. noment was ook Schel- et rallen, die in de laatste imponeerde met vijf ra nters, waarvan de laat- seconden voor tijd de ste was. Met twee aan- le verdedigers op z'n Ide hij het afstandschot ord raak, 99-98. 5 BS Leiden: Bakker 21, Schelvis 19, Ver- eo-j ;h n de Mk -BerrM t 1.25 (35 I (Noo).i ni (Ita), 19. B«_ Van Hea iout 1.57 ijdrit: 1 bobank O La Bouli 6. Cret tini (II Chavar- y uten c 6.29, (Spa), loniz (S 0. Van inga, 6: VanBc GPlld( 2. 2. VÏ el) 0.3! Bel).05 e Knegt 5 (Nedl •ns 133 09, 11 Verhagf (B 1. Boa "Cï k» den, Istrijd. I) 0.04, 'ervec) rhagene 3, 9 k id 1.30 h 4.15 2. Nijsr I 232.! Verhaj 51. VI cHOta) ?est*i' Tsjech iem Van «Oo, Nobus 5 Ho 1 Emdïïfaann m 93-92 overwinning op e 2 revancheerde MSV de uitnederlaag in tijds was het verschil (twee punten). De de Noordwijkers in de slotfase tot Marco Pikaar met voor een belangrijke score zorgde. Bij de rust had MSV een kleine voorsprong, 47- 43. De Noordwijkers verdedig den goed, maar konden niet voorkomen dat de Zwolse ploeg van afstand veelvuldig raak schoot. Landstede kwam tegen het einde terug van een lichte achterstand, maar vlak voor tijd maakte MSV definitief het ver schil. Topscorers MSV: Van Leeuwen 22, Koek 20, Derks 18, Engelhart 11. Vrouwen Eredivisionist Grasshoppers lijkt de smaak te pakken te heb ben. Na de midweekse winst op Shooters, versloegen de Katwijk- sen nu het Groningse Celeritudo met 70-57. Vooral de verdedi ging was solide, waardoor de te genstander een groot aantal aanvallende persoonlijke fouten maakte. Offensief kwam Grass hoppers goed uit de verf, met Tanya Broring (32 punten) als productiefste speelster. Na een 27-17 voorsprong in de tweede periode, werd het in het derde kwart weer gelijk: 35-35. Grass hoppers nam in de vierde perio de weer het voortouw en bij 67- 53 was er een definitieve schif ting. Topscoorsters Grasshoppers: Bröring 32, Driessen 10, De Zwart 11 rebounds. BV Leiderdorp blameerde zich door tegen de nummer laatst in de eredivisie met 77-71 te verlie zen. De ploeg van trainer Joris Zandbergen miste tegen het Bunschotense Shooters agressie, bezieling, concentratie en team spirit, zoals hij het omschreef. De meeste speelsters waren bo vendien vooral op eigen succes uit. Dat resulteerde in uiterst slordig spel met een hoop ge miste kansen en een laag per centage aan benutte vrije wor pen. Te vaak werd voor een af standschot gekozen, terwijl juist dicht onder de basket voordeel voor Leiderdorp te behalen viel. Na een 44-37 ruststand kwam BV Leiderdorp aanvankelijk nog op voorsprong, maar die werd Treffers na dubbele overwinning op vierde stek door Ron Hoogendam tafeltennis - Scylla zal in de twee resterende wedstrijden nog flink z'n best moeten doen om in de kampioenspoule te belan den. De Leidenaars verloren za terdag met 6-1 van Westa en zakten daardoor naar de zesde plaats. Na een goede eerste game (11-9) verloor Gerard Bak ker met 11-5, 11-4 en 11-6 van Daan Sliepen, die vooral het thuisfront irriteerde door bij ie dere slag een luide kreun ten beste te geven. „Het is niet onreglementair wat hij doet", zei Scyila-speler Mark Heemskerk. „Maar het is een soort code dat je dat bij tafelten nis niet doet." Bakker had so wieso geen lekkere dag want ook in zijn eerste pot tegen Mi- chiel Janssen begon hij goed en eindigde hij met een 1-3 verlies. Er viel voor de hele ploeg wel wat te mopperen. Zo kreeg Ed gar Malchasian in de openings partij (1-3) geen poot aan de grond tegen dezelfde Sliepen, behalve dan in de sterke eerste game. En na de pauze kreeg de Leidse kopman met 0-3 een 'les je tafeltennis' van de ervaren Chinees Liu Giang. „Malchasian speelt goed, maar niet con stant", was het oordeel van de 30-jarige Aziaat die in septem ber een Nederlands paspoort hoopt te krijgen. Mark Heemskerk speelde een aardige partij maar kwam tegen Liu (0-3) en Janssen (1-3) snel heid tekort om van zich te doen spreken. „Het wordt heel span nend, want het kan nu alle kan ten op", aldus Bakker, die ver rassend genoeg wel de dubbel met Malchasian verzilverde. Treffers/Lelystad behaalde dit weekeinde twee overwinningen. Zaterdag werd debutant De Toekomst in Lochum met 4-3 verslagen en gisteren pakte de ploeg uit Roelofarendsveen uit bij Brandersstad: 2-5. Daarmee maakte Treffers een flinke jump: van de zesde naar de vierde plaats. „Maar de plek in het lin kerrijtje is tijdelijk", merkte Me- rijn de Bruin op. In de komende wedstrijden stuit Treffers op sterkere opponenten. De Bruin speelt een sterk sei zoen, waarin hij van de tien par tijen er slechts twee verloor. Za terdag pakte hij tegen Remie Beelen een overwinning en koesterde hij tegen Gert Kobes in de derde game twee match points, maar hij verloor de partij tegen de sterk spelende Kobes in de vijfde game: 11-4. De Bruin versloeg gistermiddag Re- né Waterreus en Arjan Karbaat met 3-1 en 3-0. Maatje Frank Rengenhart bleef in die twee duels keurig op honderd pro cent staan. Tegen Ron van Spanje en Beelen (Torenstad) en Waterreus en Bastiaanse (Bran dersstad) toonde Rengenhart zijn stijgende vorm met duidelij ke zeges. Ook in de beide ge wonnen dubbels kende het Veense koppel geen problemen. Derde man Ossie Elmak was al leen tegen Bastiaanse (11-8 ver lies in de vijfde game) dichtbij zijn eerste overwinning. On danks de beperkingen van «El- mak wijt De Bruin de wankele positie van zijn ploeg ook aan het bestuur, in casu voorzitter Ted van der Meer. „Hij heeft voor de toekomst verwachtin gen geschapen die hij niet heeft waargemaakt. Wij willen ge woon in een serieus team spe len met een speler erbij. En dat hoeft echt geen internationale topper te zijn, maar wel iemand die een beetje het niveau van Frank en mij heeft." De vrouwen van Docos kwamen in Utrecht bij SVE een remise overeen. Door de 5-5 staan de Leidsen op een gedeelde tweede plaats, zeven punten achter de koploper in de tweede divisie, GTTC. Dianne van der Meer en Sheila Tol boekten twee winst partijen, Yu Ling Wu bleeft te gen het trio Van Rooyen en de zusjes Susanne en Iris Huy- bregtsen op nul steken. Leython kansloos tegen koploper: 0-4 Corina Guyt scoort met een lay-up voor Grasshoppers. Foto: Dick Hogewoning weer weggegeven. Zandbergen was niet mals in zijn commen taar: „Iedereen deed maar wat. We waren aan onze stand ver plicht om van Shooters te win nen, maar dat lukt niet op halve kracht. Drie mensen haalden hun normale niveau, voor de rest was het een grote chaos. Ze zullen dat de komende tijd wel merken als ze veel minder speeltijd krijgen." Topscoorsters BVL: Bransz 18 (10 rebounds), Porter 17, Van der Voort 13. volleybal - De vrouwen van Gemini/Kangeroes boekten een belangrijke overwinning. Door de 3-2 zege op Tonegido 3 houdt de ploeg uit Voorscho ten de tweede plaats in zicht. Bij een 2-0 voor sprong zat er misschien wel meer in. „We speel den in de tweede set het beste volleybal van het seizoen", aldus coach Peter van Vliet. „Maar in de derde set viel de servicedruk weg." Dat zette zich in de vierde set door, zodat een vijfde speldeel noodzakelijk was. Daarin nam Gemini een ruime voorsprong, maar moest uiteindelijk bij 13-13 nog heel hard knokken voor de punten: 3-2. De mannen van Leython stonden voor een moei lijk taak tegen koploper Keistad omdat 'aanvaller in vorm' Peter Sniekers ontbrak. De Leiderdorpers boden redelijk tegenspel, maar daar was alles ook mee gezegd. Met Koen van Duin en Björn Groen in een redelijke vorm, kreeg de ploeg van coach John Groen vier keer setverlies om de oren: 4-0. WO/Aspasia kon wel weer eens wat puntjes ge bruiken en haalde die op bij VOC/Maarssen. „Het was een slechte wedstrijd", was het oordeel van coach Hans Broere. De ploeg uit Rijnwoude profi teerde goed van het uitvallen van een van de bete re spelers bij de tegenstander. „En hun beste aan valler was er vanaf het begin al niet bij", wist Broere. De coach kon ook wat positieve punten opnoemen over zijn ploeg. „De korte service liep beter en de kansen die we kregen werden goed af gemaakt." L. IT ?re Van Noort imponeert op de 200 meter s van de Wetering Martijn Ungerer is bij „^Nederlands Kampioen- 5 Indooratletiek in Gent als geëindigd op de zestig „^mértDe atleet van Leiden A't- piat 42fep in de finale 6,85 se- In de series was hij 2 iets sneller. De sprint Alphenaar verliep be tiet vlekkeloos. Ungerer >E b de in zijn eerste passen [Ti daardoor moeilijk op In de laatste meters hij nog iets terug, maar de buurt van de eerste VP 2-. 'damse int- Gra in dit veld de hoogste Groenalheid en ben ook de bes maar het loopt op dit Jt niet zoals ik wil", zei Rozet'" frotteerde hardloper. Bakkent ik afgelopen lente ziek veest, gaat het allemaal x eilijk. Ik ben fysiek en 11 niet in balans. En voor 'estiandfede meter moet al- >pen." De ambities van r Ujden niet onder zijn allende prestaties. „Ik wil atsen voor het wereld- M enschap dat aanstaande uvs vcs DONK GDA zw. m BiiidfflrP1 Pariis wordt gehou- weet dat ik als alles niveau aankan." clubgenoot Leomar werd in de series van .EN (best-f* van Ta 2-01 de 60 meter al uitgeschakeld. De pas 'l7-jarige junior liep een tijd van 7,10 seconden. Daar mee werd hij zevende in zijn serie. Bij de vrouwen werd Ma rina Schoenmakers, een ande re, even oude clubgenoot, met een tijd van 8,01 seconden eveneens in de series uitge schakeld Bij het hoogspringen eindigde de 17-jarige Rick van Ruiten op een gedeelde vijfde plaats. De atleet van de Lissese vereniging De Spartaan reikte in zijn eerste poging over 1,96 meter, maar sprong op 2,01 meter drie keer fout. Bij de vrouwen eindigde Fraukje Brinksma van Leiden Atletiek met een hoogte van 1,60 meter als tiende. Ook op de langere loopnum mers was er nog enige inbreng uit de Leidse regio. Op de 800 meter eindigde Peter van Lan gen als derde in de 'langzame' serie. Hij liep het grootste deel van de race op kop, maar hij moest in de spannende eind sprint nog twee lopers voor zich dulden. In de serie waarin de favorieten aan bod kwamen liepen nog zes man sneller dan de 1.54,87 van Van Langen. De atleet van De Spartaan eindigde op de negende plaats. Wouter Spreij van Leiden Atletiek kwam op de halve afstand niet verder dan een laatste plaats in zijn serie. Met een tijd van 50,41 seconden kon hij geen rol van betekenis spelen. Bij de B-Junioren (15-16 jaar), die ook in Gent om de NK-me- dailles streden, maakte Romara van Noort grote indruk. De Lis sese won met overmacht de 200 meter. Haar tijd (25,20 se conden) was goed voor de vijf de tijd ooit door een B-juniore gelopen. Opmerkelijk was dat Van Noort met deze tijd ook bij de vrouwen Nederlands Kam pioen zou zijn geworden. De winnende tijd was op de zwak- bezette 200 meter voor vrou wen 25,24, vierhonderdste langzamer dan Van Noort. Naast het goud op de 200 meter behaalde de sprintster van De Spartaan ook nog een zilveren plak op de 60 meter. Van Noort kwam na 7,94 seconden over de streep. In de series was ze nog één honderdste van een se conde sneller. Schoorl In Schoorl is Jaap van Duijven voorde bij de Groeten Uit Schoorl Run als zesde geëin digd. De atleet van Leiden Atle tiek legde de dertig kilometer af in ruim 1 uur en 39 minuten. De Leidenaar was tevreden met zijn prestatie. „Ik had nooit ver wacht dat ik zo hard zou gaan", zei hij. „Ik had een mooi groep je. Met het oog op de voorbe reiding op de marathon in Rot terdam is dit een enorme mee valler, misschien moet ik mijn schema's nog maar wat naar beneden bijstellen." Op de tien kilometer verraste Ralph Apeldoorn, ook van Lei den Atletiek, met een 18de plaats. Apeldoorn liep een tijd van 32 minuten en 38 secon den. Voor de wedstrijd was wat verwarring ontstaan over de startplaats. Die lag niet op de zelfde plaats als bij eerdere edi ties. Hierdoor moesten de Leid se wedstrijdatleten René van Dijke en Jaco Luijendijk, die net als Apeldoorn de tien kilometer liepen, helemaal achterin het veld starten. Dit kostte Van Dij ke en Luijendijk de nodige plaatsen. Waalwijk Royce Kortekaas is als vierde geëindigd bij een duatlon in Waalwijk. Het parcours be stond uit acht kilometer cros sloop, twintig kilometer moun- tainbiken en weer vier kilome ter crossloop. Wim Nieuwkerk won, Rob Barel werd tweede, gevolgd door een Belgische du- atleet. zoeterwoude - Suzanne de Goede is zaterdag middag gekroond tot Sportvrouw van het jaar in Zoeterwoude. De wielrenster werd in zalencen trum Don Bosco ook gekozen tot de beste spor ter van het dorp en mocht daarom de Van Cromvoirt-wisselprijs in ontvangst nemen. De Goede boekte afgelopen jaar meer dan der tig overwinningen. Beste prestatie was onge twijfeld het behalen van de wereldtitel bij de ju nioren. De Zoeterwoudse kreeg de prijs uit han den van Leontien van Moorsel. Zij had mooie woorden over voor De Goede. Van Moorssel verwacht dat Nederland nog mooie dingen gaat beleven met De Goede. „Zij heeft het talent en het karakter om ver te komen." Bij de mannen ging de eerste prijs naar Koen Meerwijk. Deze rolstoeltennisser won met de nationale ploeg de World Team Cup voor junio ren. Sportploeg van het Jaar werd het eerste meisjesteam van SJZ. De ploeg werd met over macht kampioen en won ook de beker. Sport club van het Jaar werd de IJsclub Zoeterwoude. De vereniging slaagde er na jaren gesteggel met de gemeente in een landijsbaan te realiseren. Archieffoto: Hielco Kuipers veldruden - Sebastian Lange veld is derde geëindigd in de voorlaatste wedstrijd van de Su perprestige voor junioren. De 18-jarige Lissenaar boog giste ren in het Noord-Franse Hames opnieuw het hoofd voor zijn landgenoten Lars Boom en Ed dy van IJzendoorn, die hem een week eerder tijdens het WK voorgingen. Was Langeveld in het Italiaanse Monopoli net niet sterk genoeg voor brons, dit maal kon hij wel een grote con current - de Belg Dieter Vant- hourenhout, die «iterdag eerste werd in het Belgische Lille - bui ten het podium houden. De af sluitende krachtmeting wordt verreden in Vosselaar (België). Langeveld werd zaterdag achter Boom tweede in Pijnacker. Simon Apperloo heeft met overmacht de wintercompetitie in Havelte op zijn naam ge schreven. De 21-jarige Noord- wijker won gisteren de derde mountainbikecross. Hij nam di rect de leiding en schudde in de tweede ronde zijn concurrenten af. Apperloo had na één uur en één ronde een voorsprong van twee minuten op de nummers twee en drie, Arie de Jong en Onno Reinhout. „Ik was dit keer een klasse beter", luidde zijn commentaar. Tijdens de eerste cross werd de renner vierde, de daarna verreden tijdrit won hij.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17