Feyenoord snel klaar met AZ SPORT 3 PSV'ers in de ban van interne concurrentiestrijd ie n Duijnhoven wordt Kohlenpott bejubeld 5(4- Nieuwe trainer behaalt met Barcelona eerste succesje Rotterdammers scoren vier keer in halfuur möller weg iverkusen enveen klopt raafschap h - Heerenveen heeft n Doetinchem royaal n van De Graafschap: (neboom scoorde twee indere treffers van de g kwamen op naam (n, De Jong en invaller b. Voor de hulpeloze b opende Arvid Smit De Graafschap incas- 1e derde nederlaag op 13. Heerenveen is sinds |rstop nog ongeslagen overwinningen en een Breda kan /winnen u™ IAC Breda heeft de >,e aI g omhoog weer ge- ac*De ploeg won zater- ^ad d van Excelsior met 2- [dat ten koste van een ft voor Gudelj en de ^"fele kaart voor topsco- laar. Beiden zullen de wat jende wedstrijd tegen :n missen, met ns d duid Elftal blijft jagen na snelle beslissing tegen FC Zwolle door Henk van Weert eindhoven - Onderlinge concurrentie stuwt de prestaties van PSV omhoog. FC Zwolle werd zaterdag het slachtoffer van die interne competitiedrift. De be slissing viel al na luttele minuten, maar daarna bleef PSV jagen op meer tref fers. Zes keer moesten de Zwollenaren buigen voor de aanvallers van PSV. Als het 10-0 of 12-0 geworden was, had niemand in Eindhoven vreemd opge keken. De ploeg van Guus Hiddink is bezig aan een goede reeks. De overwinning op FC Zwolle was de achtste opeenvol gende winstpartij. Met een selectie waarin de kwartjes gevallen zijn ligt Hiddink aardig op koers richting lands titel. De toppers tegen Ajax en Feyen- oord zijn nog redelijk ver weg. In de ko mende weken heeft PSV alle kans om de basis onder die titel te leggen. Hiddink is met zijn team in een nieuwe fase aanbeland. Na de verkenningen en de analyses in het begin van het sei zoen heeft de oefenmeester in en rond de winterstop zijn selectie ontdaan van spelers die PSV niet verder konden brengen. Met de Koreanen Ji-sung Park en Young-pyo Lee, en doelman Frank Kooiman heeft Hiddink de groep kun nen versterken. Op Kevin Hofland en Kasper Bogelund na is iedereen fit. Leandro is hersteld en staat te trappe len om te spelen. Het gevolg is dat Hiddink mogelijkhe den te over heeft. Op de keper be schouwd is in deze fase bijna niemand zeker van een basisplaats, een feno meen dat de afgelopen jaren niet of nauwelijks speelde binnen PSV. Ronald Waterreus, Mark van Bommel en Mate- ja Kezman zijn de enigen die echt zeker zijn van hun plek in het elftal. Johann Vogel en Arjen Robben hoeven zich weinig zorgen te maken. De Zwit ser, onaantastbaar onder Erik Gerets, dreigde in het begin van het seizoen weg te zakken. Uit bij NAC wisselde Hiddink hem. Vogel was beledigd, maar nadat de boosheid gezakt was legde hij de wissel positief uit. Hij pikte het signaal van zijn coach op, ging minder op de automatische piloot spelen en groeide naar een hoger ni veau, waarop hij minder controlerend en meer initiatiefrijk speelt. Robben is de enige van de nieuwkomers die aan de hoge eisen van Hiddink kan vol doen. De Groninger is eerste keus op links. Daaronder woedt de concurrentie. Hiddink huldigt het standpunt dat spelers zelf uitmaken of ze wel of niet in de basis staan. Met prestaties kun nen ze dat afdwingen. Hij is verzot op concurrentie in de sélectie. Het is de sfeer die past bij een topclub. Met die uitdagende houding prikkelt hij de groep. Spelers mogen geen wed strijd verzaken. Geen helft zelfs. Geen helft van een helft. Ze beseffen onder tussen dat onder Hiddink niets van zelfsprekend is. Het is maar de vraag bijvoorbeeld of Hofland automatisch terugkeert in het hart van de verdedi ging als hij hersteld is van zijn voet blessure. Wilfred Bouma blijft het goed doen op die plek. Emest Faber geeft bijna iedere wedstrijd wat meer glans aan zijn come-back. Die geest van onderlinge concurrentie was tegen FC Zwolle goed waarneem baar. PSV had de partij al na drie mi nuten gewonnen door doelpunten van Jan Vennegoor of Hesselink en Kez man. Na negen minuten stond het 3-0 (Kezman) en na twaalf minuten 4-0 (Van Bommel). Tijd om te freewhee len, zo leek het. Dat gebeurde echter niet. PSV bleef gretig in de aanval en vinnig in de duels. Voor de rust werd het nog 5-0 door opnieuw Kezman. Na de hervatting maakte Robben er 6-0 De tweede helft was een stuk minder fraai dan de eerste, maar de beleving bij PSV bleef wel intact. Bij de coach trouwens ook. Hiddink bleef rusteloos naast zijn dug-out staan, alsof de be slissing nog moest vallen. Lee en Park debuteerden. Ze kwamen in de ploeg voor Jan Heintze en Dennis Rommedahl. Voor het eerst in lange tijd speelde er even geen Deen in PSV. De Aziaten wilden direct imponeren, ook omdat de wedstrijd live werd uitge zonden in nachtelijk Zuid-Korea. Ze wilden te veel, met als gevolg dat er ook veel fout ging. PSV: Waterreus; Ooijer, Faber, Bouma en Heintze (46. Lee) Rommedahl (46. Park), Van Bommel, Vogel en Robben (67. Bruggink); Ven negoor of Hesselink en Kezman. FC ZWOLLE: Van der Werff; Marco Roelofsen, Schol, Richard Roelofsen (46. Van Steeg) en Van der Haar; Lim-Duan, Kras, Karlsen en De Ridder (46. Doesburg); Bosschaart en Van Beu kering. u,iN - Het bestuur van everkusen heeft trainer bpmöUer gisteren de 'II Qjgestuurd Leverkusen O olerdag de vijfde neder- <*5 rij, voor eigen publiek ansa Rostock (1-2), en -Meden naar de degrada- 'gen 4 De 51 - jange Topmöl- aan o^, seizoen nog uitgeroe- coach van het jaar, had 28h contract tot juni 2005. chaPfc Horsten, die het talen- >ritz onder zijn hoede had, lorlopig de verantwoor- risverhoging r de t man baan 'laats ^NNistelrooy a zwagjTE* - Ruud van Nistel- 1 secrifn aan het einde van de °p $tie in de Premier Lea- lucratieve aanbieding de (gichester United tege- in de en. Volgens het boule- ede J The Sun is de club oon^jn Nederlandse aan- ik aljfer 28,5 miljoen euro te t. vófvoor een nieuwe, vijf- ging ijerbintenis. De 26-jarige aedet^elrooy gaat volgend De 108.000 euro per week Iwenqen, 30 mille meer dan prot> lM:janse vreest enie degradatie erstea - In drie wedstrijden iens reffers tegen. Co Adri- kan jnog geen kwartaal in AZ of hij voelt zich al jf ik ten machteloos als zijn in h igers. Na negentien wi eft AZ de meeste te ch d ers (49) van alle eredi- plaai s. De Alkmaarders in- ergv jen ook de meeste jvoel met als koploper Bar- jenjalen met acht gele en zi^ „Ik dacht echt dat we opees voetbal konden ;r." ik heb de selectie a Kosat", aldus Adriaanse. Ie de li niet zo goed als ik had Er staat ons maar één oen. We moeten de g hei etitie ontlopen. Daar bij eten we nog veertien [alen." dan 5001 ho r de in 2(1 ons), k hal ïg er d di lat v cea' ge e; •ldl ïldig ii dril ams ,Ik rhrofe ooi Vaai hien ndat no angefo, ft ei ie linst ;rovi °PPedt n Heei met :r held bij VfL Bochum «Vos - In Nederland is hij bekend doordat hij als van MW tegen FC :h een keer scoorde uittrap. In Duitsland is de klassementen van lebbende voetbalblad de één-na-beste van de Bundesliga. 'King Kahn'. Rein van ren (35) wordt in de op handen gedre in hij zaterdag ondanks xswerk zijn ploeg VfL niet voor een dikke ne- 1) behoeden in de [en Borussia Dort- 4m k* ml m 111 «p inhoven kwam in Ne- niet verder dan vijf jaar vijf jaar bij Helmond Duitsland behoort hij bij de beste doelman- het land. Hoewel Bo- ed draait, en zelfs nog ni om een Europees tic- t de Helmonder zater- vlag op een modder- let als meest aanspre- Jorbeeld het doelpunt er in de 43e minuut, ijnhoven redde twee een prachtige reflex, bleken paarlen voor de De derde doelpoging Ie doelman te machtig, er redden en nog is die Weg. Ze stonden te sla- dan wordt het wel heel (hele wedstrijd moeilijk vnjfenlijk stond Bochum in ven,e Revier-derby' (de gro te Revier-derby is Schalke- Borussia) vanaf het begin onder druk. Toch nam de underdog uit Bochum nog een voor sprong, maar door onder meer twee strafschoppen (waaronder één heel dubieuze) en een van richting veranderd schot pakte Borussia Dortmund tamelijk eenvoudig de winst. Bochum gaat in eerste instantie nog voor handhaving in de Bundesliga. Met 29 punten is de ploeg aardig op weg. Van Duijn hoven: „Normaal ben je met veertig punten veilig. Dat moet dus lukken. Alleen moet je het niet op de laatste wedstrijden aan laten komen. Je ziet van daag de concurrentie winnen. We zullen zelf dus ook snel weer punten moeten pakken, anders begint dat gezeik weer." Hoe dan ook, in de Kohlenpott wordt Rein van Duijnhoven op handen gedragen. Desondanks maakt hij zich geen illusies meer. „Ik ben hier bekender dan in Nederland, dat is waar. Daar heb ik me bij neergelegd. Ik ben 35, in september word ik 36. Er komt echt geen club meer voor mij. Vorig jaar had ik naar Gladbach gekund, maar ik moest vier miljoen Mark kosten. Dat is veel geld voor een 34-jari- ge keeper." Het is ook niet erg. De tijd van dromen is voorbij. Van Duijn hoven speelt in een van de mooiste en grootste competities van Europa. „Kijk maar naar de wedstrijd van vandaag. Voor ze ventigduizend toeschouwers spelen, daar verheug ik me van Keeper Rein van Duijnhoven protesteert bij scheidsrechter Juergen Aust, die wederom in het voordeel van Borussia Dortmund fluit. „Daar waren we voor gewaarschuwd. Een scheidsrechter die in Dortmund fluit moet sterk in zijn schoenen staan om niet beïnvloed te worden door de omgeving." Foto: Reuters tevoren op. Nu, na een 4-1 ne derlaag, is het even minder pret tig, maar toch: ik ben blij dat ik bij Bochum speel. Het voetbal leeft hier enorm. En het blijft al lemaal leuk hè, je ziet de sup porters van twee clubs samen bier drinken en braadworst eten. Dat kan in Nederland niet. Hier kun je nog samen met je kinderen naar het stadion." Na tien jaar betaald voetbal in Nederland wilde Van Duijnho ven in 1999 graag naar het bui tenland. Hij werd in verband ge bracht met Besiktas, PSV, Real Zaragoza, Liverpool, Arsenal, Feyenoord, maar het werd VfL Bochum. De plaatselijke voet- baltrots VfL Bochum was altijd een grijze muis, die de laatste tien jaar maar wat op en neer pendelde tussen de eerste en tweede Bundesliga. Inmiddels weet Van Duijnhoven de club te waarderen. Omge keerd is de waardering nog gro ter. De doelman kan bijtekenen. Voor één jaar, misschien zelfs voor vier. Van Duijnhoven: „Mijn contract loopt sowieso nog een jaar door, en als ik bij teken voor nog een jaar, ben ik bijna 38 als ik stop. En mis schien teken ik wel voor vier jaar. Blijf ik eerst nog lekker kee pen en maak ik daarna plaats voor een andere doelman, die ik kan gaan begeleiden en trai nen." „Ik zou wel gek zijn als ik niet zo lang mogelijk in de Bundesliga zou proberen te spelen. Alles is hier perfect geregeld. Ik word gewaardeerd, heb een bepaalde stem binnen de club. Omdat ik een duidelijke mening heb en die ook laat horen. Aan de ande re kant, als er wat aan de hand is ben ik degene die naar de Presi dent moet stappen. Maar de lei ding is tevreden over me, anders zouden ze me niet willen hou den." Inter pijnlijk onderuit tegen Chievo barcelona/anp - De nieuwe trainer Antic heeft met Barcelo na zijn eerste succesje behaald. De geplaagde ploeg won zater dagavond in de Spaanse com petitie de stadsderby tegen Es- panyol met 2-0. Cocu en Xavi scoorden voor de rust In zijn eerste wedstrijd als coach van Barcelona speelde de opvolger van Louis van Gaal vorige week met 2-2 gelijk tegen Athletic Bil bao. Grotere verrassingen vielen op andere plaatsen. Koploper Real Sociedad verloor voor de tweede opeenvolgende keer, met 3-2 bij Betis in Sevilla. Real Madrid profiteerde niet met de overna me van de koppositie. Het elftal met de duurste sterren verloor met 1-0 bij Osasuna. Valencia handhaafde zich op de derde plaats dankzij een zege van 2-0 op Malaga. Makaay was weer eens waardevol voor Deportivo. De international maakte het enige doelpunt in de wedstrijd bij Valladofid (0-1). Inter, de koploper in Italië, is zaterdagavond bij subtopper Chievo Verona pijnlijk onderuit gegaan. Twee omstreden straf schoppen werden de Milanese ploeg fataal: 2-1. Juventus kwam gisteren langszij door de uit wedstrijd tegen Parma met 2-1 te winnen. AC Milan schaarde zich niet naast Juventus en Inter aan de kop door thuis tegen La- zio op 2-2 te blijven hangen. AS Roma, tegenstander van Ajax in de Champions League, stelde tegen Brescia opnieuw teleur: 0- 0. De Romeinse ploeg heeft in de laatste zes wedstrijden slechts één keer gewonnen. Brescia daarentegen is al negen duels ongeslagen. In het Olympiastadion van München vond zaterdag in de Duitse Bundesliga een doelpun- tenfestijn plaats. De fans van 1860 München waren echter niet te genieten. Rivaal Bayem München won de stadsderby met 5-0. Alle treffers vielen na de rust in een tijdsbestek van amper 22 minuten. Scholl was voor 63.000 koukleumende toe schouwers de grote man met drie doelpunten. Lizarazu en Pi- zarro scoorden eveneens in het uitbundige offensief van Bayem, dat met de grote zege de riante koppositie consolideerde. De ploeg van coach Hitzfeld is in de Bundesliga al tien wedstrijden zonder nederlaag. Borussia Dortmund bleef op acht punten van de lijstaanvoerder dankzij een royale overwinning op mid denmoter VfL Bochum: 4-1. Werder Bremen zakte door een kleine nederlaag bij FC Nüm- berg (1-0) van de vierde naar de vijfde plaats op de ranglijst. Schalke'04 klom naar de vierde positie dankzij een driepunter tegen nummer drie VfB Stutt gart: 2-0. Tien duels was Standard Luik in België ongeslagen, maar op be zoek bij koploper Club Brugge kwam zaterdagmiddag een ein de aan die reeks. De gedood verfde kampioen won met 4-2. Zes dolle minuten, halverwege de eerste helft, beslisten het duel. Mendoza, Simons en Ceh scoorden in die periode voor de Bruggenaren die veertien pun ten voorsprong hebben op naaste belager Lierse. door Sjoerd Bootsma alkmaar - Feyenoord heeft zijn intentie om de concurrenten PSV en Ajax in de rest van het seizoen na te jagen serieus vorm gege ven. De Rotterdammers zegevier den bij AZ met 1-4 en dat was voor de Alkmaarders nog een meevaller. De formatie van Co Adriaanse gaf zich wederom te snel gewonnen en was na 31 mi nuten (0-4) reeds gezien. Er is weinig mis met dit Feyen oord. Bert van Marwijk sprak die woorden eerder en herhaalde ze zaterdagavond nogmaals in de Alkmaarder Hout. De trainer had na de eerste helft tegen AZ ook alle reden om tevreden te zijn. Zijn elftal liet zich geen mo ment imponeren en maakte uit bijna elke kans een doelpunt. De bezoekers hadden geen ont zag voor een opponent die al weken op zoek is naar defensie ve stabiliteit. „We deden de eer ste helft weinig verkeerd. We hadden zelfs zes of zeven goals kunnen maken," oordeelde Van Marwijk Duidelijk werd waarom AZ met 49 tegentreffers de meest gepas seerde doelman in Oscar Moens heeft. Co Adriaanse stelde vijf verdedigers, vier defensieve middenvelders en slechts één spits (Robin Nelisse) op. Ook dat mocht niet baten. „We kwa men heel snel (twaalf minuten) achter en toen zag ik het zelfver trouwen dalen. Misschien had den we aanvallender moeten spelen, maar dat deden we in december al bij Feyenoord (6-1 verlies). Wat is wijsheid?" vroeg Adriaanse zich af. De trainer had Barry Opdam als valse linksbuiten opgesteld om de aanvalsdrift van Brett Emer- ton in te dammen. Die opzet mislukte compleet. Een overtre ding van Tim de Cler op de Au straliër leidde de openingstreffer uit een vrije trap van Robin van Persie in: 0-1. Drie minuten later stoomde Emerton wederom op. Pierre van Hooijdonk kopte de voorzet op maat knap achter Moens: 0-2. De spits van Feyenoord was za terdagavond sowieso prima op dreef. Uit zijn vrije trap maakte Bonaventure Kalou 0-3 en in twee instanties knikte de Bra bander vervolgens zelf de 0-4 binnen. „Hij heeft hard gewerkt en goed gespeeld," oordeelde Van Marwijk, die op slag van rust een vrije trap van Pierre van Hooijdonk op de dwarsligger zag eindigen. Met die riante voorsprong kon Feyenoord het na de pauze al leen maar minder doen. De Rot terdammers speelden in een la ger tempo, zodat AZ niet defini tief op de knie en ging. „We hadden het beter moeten afma ken," vond aanvoerder Paul Bosvelt. Het competitiedebuut van Jorge Acuna bleef daarom het enige waarop Van Marwijk zich ver heugde. De Chileen verving al voor de pauze Shinji Ono, die een lichte dijbeenblessure op liep. Acuna acteerde sober en hield zich moeiteloos staande. AZ, dat zonder wissels het ein de moest halen, kon weinig uit richten. De thuisclub had een foute pass van Emerton nodig om via Jan Kromkamp tot sco ren te komen. „AZ werd één keer gevaarlijk en het was direct raak," analyseerde Van Mar wijk „Brett scoorde bijna een tien. Hij had de situatie op een andere manier kunnen oplos sen, maar koos voor de moeilij ke weg. Nu was het 4-0, maar bij een andere stand had het ons kunnen opbreken. Hopelijk zijn dit goede leermomenten." Ook ageerde de Feyenoord- trainer tegen de moeilijkheden die Kalou zich in de slotfase op de hals haalde. De aanvaller van Ivoorkust draalde te vaak met de bal en werd door, zoals Van Marwijk het noemde, ge frustreerde Alkmaarders van de nodige tikken voorzien. Scheidsrechter Ben Haverkort beoordeelde de voorvallen op de juiste waarde, waar zijn col lega's wellicht een karton uit de borst- of broekzak tevoorschijn hadden getoverd. Het had deze editie van AZ - Feyenoord ook ontsierd. AZ: Moens; Lamey, Wïjker, Volmer en De Cler; Mans, Rodrigues, Linden- bergh, Opdam en Kromkamp; Nelis se. FEYENOORD: Lodewijks; Emerton, Van Wonderen (61. Gyan), De Nooijer en Paauwe; Kalou. Bosvelt, Ono (36. Acuna) en Buffel; Van Persie (79. Par- do) en Van Hooijdonk. AZ-speler Jan Kromkamp (links) probeert Feyenoord-nieuweling Jorge Acuna af te stoppen. Foto: ANP maandag 17 februari 2003 EREDIVISIE 20e speeldag: 9 wedstrijden. Toeschouwers: 144.840; totaal: 2.800.651. Best bezochte wedstrijd: Ajax - FC Gro ningen, 47.215. Slechtst bezochte wedstrijd: RBC Roo sendaal - FC Utrecht, 5000. Rode kaarten: 1. Gudelj (NAC); totaal: 27. Gele kaarten: 25; totaal: 449. Meeste kaarten: 5, NAC - Excelsior (Luyten) lx rood, 4x geel; RBC Roosen daal - FC Utrecht (Temmink) 5x geel, RKC - Vitesse (Bossen) 5x geel Doelpunten: 33; totaal: 517. Hoogste score: 6, PSV - FC Zwolle 6-0, De Graafschap - Heerenveen 1-5. Snelste treffer: 1. Vennegoor of Hesse link (PSV). Topscorer van de dag: Kezman (PSV) 3. NAC Breda - Excelsior 2-1 (1-0). 21 Engelaar 1-0, 72. Holman 1-1, 77. Schreuder 2-1. Scheidsrechter: Luijten. Toeschouwers: 12.153. Rode kaart 51. Gudelj (NAC Breda). Gele kaart: Bob- son, Engelaar. Babos (NAC Breda), Swerts( Excelsior) PSV - FC Zwolle 6-0 (5-0). 1. Vennegoor of Hesselink 1-0, 3. Kezman 2-0, 9. Kezman 3-0, 12. Van Bommel 4-0, 25. Kezman 5-0, 59. Robben 6-0. Scheids rechter: Van Dongen. Toeschouwers: 28.500. Gele kaart: Schol, Marco Roe lofsen, Bosschaart, Van Steeg (FC Zwol le). Willem II - Roda JC 5-0 (2-0). 21 Ceesay 1-0, 27. Quinn 2-0, 48. Land zaat 3-0, 63. Sjoekov 4-0, 74. Sjoekov 5-0. Scheidsrechter: Van Egmond. Toe schouwers: 13.250. Gele kaart: Soetaers. Sonkaya (Roda JC). Ajax - FC Groningen 2-1 (1-0). 38. Van der Meyde 1-0, 59. Ibrahimovic 2-0, 74. Schoenmakers 2-1. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschouwers: 47.215. Gele kaart: Krstev (FC Groningen). AZ - Feyenoord 1-4 (0-4). 13. Van Per sie 0-116. Van Hooijdonk 0-2, 19. Ka lou 0-3, 31. Van Hooijdonk 0-4, 80. Kromkamp 1-4. Scheidsrechter: Haver kort. Toeschouwers: 8072. Gele kaart: Fortes Rodrigues (AZ). De Graafschap - SC Heerenveen 1-5 (1- 1). 18. Smit 1-0, 40. Denneboom 1-1, 47. De Jong 1-2, 51. Sibon 1-3, 64. Denneboom 1-4, 90. Selakovic 1-5. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 11.000. RKC - Vitesse 1-0 (1-0). 42. Van Die- men 1-0. Scheidsrechter: Bossen. Toe schouwers: 6000. Gele kaart: Boulah- rouz, Teixeira (RKC), Stefanovic, Theo Janssen, Claessens (Vitesse). FC Twente - NEC 1-2 (0-2). 19. Hesp 0- 1 (strafschop), 34. Hersi 0-2, 79. Polak 1-2. Scheidsrechter: Luinge. Toeschou wers: 13.250. Gele kaart: Pothuizen, Cziommer, Rahim (FC Twente). Topscorers: 1. Kezman (PSV) 22; 2. Van Hooijdonk (Feyenoord) 11; 3. Buf fel (Feyenoord), Kuijt (FC Utrecht), Mi- do (Ajax) 9-, 6. Perez (AZ), Engelaar (NAC), Ibrahimovic (Ajax), Denneboom (Heerenveen) 8; 10. Ono (Feyenoord), Van Galen (AZ), Sjoekov (Willem II), Sonko (Roda JC), Van der Meyde (Ajax), Van der Vaart (Ajax) 7. Programma: woensdag 19 februari: AZ - NAC Breda, Excelsior - Roda JC, Vitesse - FC Zwolle. Vrijdag 21 februari: NEC - De Graafschap Zaterdag 22 februari: Excelsior - RBC Roosendaal, PSV - NAC Breda, Roda JC - FC Twente, Vitesse - AZ. Zondag 23 februari: Feyenoord - FC Groningen, FC Utrecht - Ajax, FC Zwolle -RKC Waalwijk. PSV 20 16 3 1 51 52-10 Ajax 20 14 5 1 47 53-20 Feyenoord 20 12 4 4 40 49-24 Willem II 20 9 4 7 31 34-29 RKC 20 9 4 7 31 20-24 NAC 19 7 9 3 30 25-16 NEC 20 8 6 6 30 26-27 Roda JC 19 8 5 6 29 32-30 FC Utrecht 19 7 7 5 28 26-23 Heerenveen 20 7 6 7 27 35-31 FC Twente 20 5 8 7 23 24-30 AZ 19 6 3 10 21 28-49 Excelsior 19 4 7 8 19 23-33 RBC 20 5 4 11 19 21-33 Vitesse 19 4 4 11 16 17-23 Groningen 20 3 5 12 14 17-31 FC Zwolle 19 3 4 12 13 16-39 Graafschap 19 3 4 12 13 19-45 EERSTE DIVISIE 20e speeldag: 9 wedstrijden. Toeschouwers: 19.887; totaal: 547.659. Best bezochte wedstrijd: FC Den Bosch - Helmond Sport, 5263. Slechtst bezochte wedstrijd: FC Dor drecht - Top Oss, 1000. Sparta - ADO Den Haag 1-2 (0-0). 52 Stroeve 0-1, 68. Castelen 0-2, 90. Ho- sé 1-2. Scheidsrechter: Wegereef. Toe schouwers: 4234. Programma: morgenavond: FC Eindho ven - Fortuna Sittard, Go Ahead Eagles - TOP/Oss, Haarlem - Heracles Almelo, Veendam - Cambuur Leeuwarden, VW - Stormvogels/Telstar. ADODenHaag 19 16 1 2 49 52-13 Emmen 20 14 3 3 45 41-20 Heracles 19 13 2 4 41 48-25 Volendam 20 11 2 7 35 33-30 GA Eagles 18 10 4 4 34 39-25 Helmond Sp. 20 10 4 6 34 47-32 Den Bosch 19 10 3 6 33 33-21 Cambuur L. 19 9< 1 9 28 35-38 TOP 19 8 3 8 27 29-39 Veendam 18 6 5 7 23 25-30 Eindhoven 19 6 4 9 22 21-29 Stormv. 19 7 1 11 22 19-27 Sparta 20 6 4 10 22 33-39 Haarlem 19 5 4 10 19 17-38 MW 20 4 4 12 16 18-31 WV 19 4 3 12 15 22-39 Dordrecht 20 4 3 13 15 20-40 Fortuna S. 19 2 5 12 11 18-34 Periode 3: Heracles 3 3 0 0 9 6-0 ADODenHaag 3 3 0 0 9 6- 1 Eindhoven 3 2 1 0 7 4-2 Emmen 4 2 1 1 7 5-3 Stormv. 3 2 0 1 6 4-4 MW 4 2 0 2 6 7-5 Sparta 4 1 2 1 5 3-3 Helmond Sp. 4 1 2 1 5 6-7 GA Eagles 2 1 1 0 4 3- 1 Den Bosch 3 1 1 1 4 3- 1 TOP 3 1 1 1 4 4-5 Volendam 4 1 1 2 4 3-6 Cambuur L. 3 1 0 2 3 5-3 VW 3 0 2 1 2 1-2 Fortuna S. 3 0 2 1 2 1-4 Veendam 2 0 1 1 1 0- 2 Dordrecht 4 0 1 3 1 1- 6 Haarlem 3 0 0 3 0 0

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15