Elke dag een gespreid bedje opmaken SPORT Gemeente investeert fors in stadion ADO Nieuwe Minardi begin volgende week klaar Stanley Franker tussenpaus bij ABN/AMRO-toernooi Romme is nog niet klaar met keuzeheren Deel aanklacht Sigi Lens tegen Johan ingetrokken Kuijt niet te stoppen Verkerk in halve finale Lübeck neente helpt iVeendam Lm - De gemeente Veen- fchiet de noodlijdende Wclub BVVeendam finan- f hulp. De Groningse I in de problemen geko- loor tegenvallende spon- pmsten in combinatie Jee uitgaven aan salaris- li voor de spelers. De pro- n leken zelfs zo ernstig .amateurvoetbalclub GV- biditas uit de stad Gro- p, dat nog 3400 euro te- |eeft, het faillissement b aan te vragen. |>leider weg kparta am - Kees van den lorzitter van de Raad imissarissen van voet- Sparta, is gisteren afge- i. Hij heeft zijn functie luuroelegd in het belang van de tueifjo laat de clubleiding van stocL weten. Van den Boer «swJier jaar een bestuurlijke a' «>»het Kasteel vervuld. De leden van de RvC Voftwrta, Pieter Struijs en i 't Hout, hebben hun ze- ineens ter beschikking ge- Zij blijven hun functie ipig echter nog demissio- Itoefenen. veroordeeld 3,5 jaar cel 0 - Het Spaanse hoogge- hof heeft oud-voorzitter 3il y Gil van AÜetico Ma- steren in Madrid tot 3,5 jvangenisstraf veroor- jBovendien moet hij een van 16 miljoen euro beta- 1 werd schuldig bevon- n fraude en valsheid in der Vaart jax-selectie Idam - Rafael van der fervat morgen de groeps- E bij Ajax. De middenvel- Icte begin december ge- pd in de uitwedstrijd bij Vschap, maar is zover i, dat hij zich bij de se en aansluiten. Behalve fr Vaart traint ook de (aan John O'Brien mor- r het eerst sinds maan- ier met zijn ploeggeno- je. Het is zelfs niet uitge- dat Van der Vaart en 3 maandag meereizen jnden, waar Ajax een dag jn Champions League- jgne hervat tegen Arsenal. zaterdag 15 februari 2003 jen bij rte vier lUMPUR - Squashprof v Berden uit Almere fe laatste vier bereikt in l' bijfeisië Open. De als eerste naaffite Nederlander ver- I namsul Islam Khan uit ie p gisteren in Kuala irin vier games, 15-8 14- 15-9. In de halve finale tj vandaag tegenover de je geplaatste Australiër jkspel voor leyers ira - De Nederlandse zijn de testserie in en justralië gisteren begon- in: it een gelijkspel: 2-2. (maakte tegen het gast- ree keer een achterstand jan. Taeke Taekema ler) en Matthijs Brou- chten de treffers voor de che kampioen op hun jlederland bereidt zich ilië voor op het EK be- ember in Spanje, waar I nieuwe Europese kam- len olympisch startbe- =ike hattrick [eter Vaas iaritzburg - Openings- (Chaminda Vaas van Sri leeft gisteren bij het we- bpioenschap cricket in &ika een unieke presta- verd. Met zijn eerste drie n de ruim gewonnen ijd tegen Bangladesh re- lij evenzoveel wickets in. ttrick van een bowler I het topcricket zelden Tie slachtoffers met de lrie ballen van de wed- in het internationale nog nooit vertoond. Aan de Sri Lanka de zege loos veilig. iroot raakt irstrui kwijt :cn ii - Bram de Groot is de h, Jui kwijt in de Ronde t ^-Middellandse Zee. De tappe, van Seillans naar te over 60 kilometer, i de ochtend een prooi 'Australiër Baden Co- en r| versloeg in de eind- lidile Italianen Bettini en te. De Groot kwam na kul1 Hceswijk als achtste 'Streep en behield de ge- In de middag won de lan David Montcoutié de La Motte naar Toulon aron over 110 kilometer, nam Bettini de leiders- ()1JDe Groot over. door Gertjan van Geen Amsterdam - Onder leiding van tussenpaus Stanley Franker be gint maandag de 30ste editie van het ABN/AMRO-tennistoernooi in Rotterdam. De voormalig tech nisch directeur van de tennis- bond KNLTB komt in een ge spreid bedje terecht. „Maar het moet wel elke dag opgemaakt worden", zegt de 57-jarige Fran ker. Het best bezochte indoortennis- toemooi ter wereld krijgt door het overlijden van toernooidi recteur Wim Buitendijk een so ber karakter. Ook Franker was geschokt door het nieuws over de terminale ziekte van Buiten dijk, de man die het toernooi groot maakte. Het organisatie team kwam bij hem terecht, toen bleek dat Buitendijk niet meer verder kon. „Ze denken dat ik capabel ben en ik weet dat ik capabel ben. Ik ken de tenniswereld zowel commerci eel als technisch als mijn broek zak. Ik ken het jargon, voelde me gelijk thuis. Maar de vraag die me het meest interesseerde, was of ze met Wim erover ge sproken hadden. Het bleek dat ik zijn kandidaat was. Wim werkte twintig jaar met hetzelf de perfect geoliede projectteam. Die mensen zijn gepokt en ge mazeld. Ik moet alleen klaar staan voor verrassingen, ben een meewerkend voorman." Toen Franker bij de KNLTB aan trad, lag het Nederlandse tennis op zijn gat. Zijn beleid bracht de gouden generatie voort. „En de Davis Cup kostte alleen maar geld. Er zaten misschien 300 man te kijken. Mijn salaris, dat van de gehele technische staf, het honderdjarig bestaan van de KNLTB en de bijeenkomst van de Internationale Tennis Fede ratie in Noordwijk zijn betaald met het geld dat ze daarna met de Davis Cup hebben ver diend." Niettemin liep de relatie spaak. Zijn gedwongen afscheid bij de tennisbond na een dienstver band van ruim elf jaar verliep niet zonder problemen. Het ar beidsconflict werd bij de rechter beslist, in zijn voordeel. Zijn re putatie bleek niet aangetast door het voorval. Franker: „Ik ben blij dat ik nog steeds een re putatie heb. De KNLTB heeft wel geprobeerd mij te beschadi gen, maar het is ze niet gelukt. In Nederland zijn ze niet ge wend aan dit soort rechtszaken. Dan zien ze je als een querulant ten opzichte van je werkgever. Maar waarvoor zijn die instan ties er dan?" Hij kijkt niet om in wrok, kan ie dereen recht in de ogen kijken. Franker is nog steeds meer dan begaan met het Nederlands ten nis. Vooral met de jongeren. „Mijn prioriteit heeft altijd bij de overbrugging van jeugd- naar proftennis gelegen. Jeugdtennis is leuk, maar het bepaalt geen bal, heb ik altijd gezegd. Zo heb ik Diederik de Groot geholpen bij het verkrijgen van een scolar- ship in Amerika." De Groot gaf in zijn tijd in Jong Oranje zijn begeleider een kaakslag en werd uit de selectie gezet. Franker: „Dan vraag je je af: Waar ben je in godsnaam mee bezig? Die ac tie was niet goed te praten, maar het zou zonde van het talent zijn als hij nooit meer zou tennissen. Hij zag het niet meer zitten. Ik ben met hem gaan praten op verzoek van zijn moeder." Franker bulkt van de energie. Stanley Franker International BV draait op volle toeren. Hij geeft lezingen, organiseert het NK squash, is bezig in Gronin gen een challengertoemooi voor mannen en vrouwen van de grond te krijgen, treedt op als ambassadeur van verschillende toemooisponsors en is sinds kort een week per maand tech nisch directeur van de Oosten rijkse tennisbond. Na twintig jaar werd hij teruggevraagd. Hij overweegt zelfs om er weer te gaan wonen. Vijf uur slaap per nacht is ge noeg. Opgegroeid in Suriname baselga di pine/gpd - Het lijkt vrijwel uitgesloten dat Gianni Romme, winnaar van de tien ki lometer op zowel het EK als het WK allround, half maart op die afstand zal aantreden op het WK afstanden. De schaatser zelf gaat 'daar eerst nog wel eens een ste vig woordje met de heren over wisselen', maar zelfs al haalt hij zijn gelijk niet, hij wil dat er een eind komt aan 'de willekeur' van de selectiecommissie, zoals hij het noemt. „Want volgend jaar zit iemand anders met dit pro bleem." Gianni Romme laat vandaag, als gevolg van een koortsaanval gis ternacht, de vijf kilometer van de World Cup-wedstrijden in Baselga di Pine aan zich voorbij gaan. Maar het lichaam mag dan even een moment van zwakte vertonen, zijn geest is in het hotel Olimpic vlak aan de ijsbaan van het Italiaanse dorp scherper en strijdbaarder dan ooit. Onderwerp is de selectie voor het WK afstanden op de tien ki lometer. Romme dreigt die mis te lopen, omdat de Europees en wereldkampioen tijdens de eni ge World Cup-wedstrijd op de langste afstand, in november vorig jaar in Heerenveen, een slechte dag had. Carl Verheijen, Bob de Jong en marathon schaatser Henk Angenent waren de beste Nederlanders en zijn de voornaamste kandidaten om naar het WK in Berlijn te gaan, bevestigde Jan Augustinus van de selectiecommissie gister avond nog eens in Baselga. „Mits zij vormbehoud tonen." Verheijen en De Jong moeten dat doen in de resterende twee door Dimitri Walbeek haarlem - Zaakwaarnemer Sigi Lens heeft in een rechtszaak te gen het voetbalmaandblad Jo han een deel van zijn aanklacht ingetrokken. In een twee jaar durend conflict voor de Haar lemse rechtbank had hij in eer ste instantie geklaagd over een artikel over Brutil Hosé (ex-Ajax) in het julinummer van 2001. De makelaar vond dat hij daarin ten onrechte als 'onbetrouwbaar en slecht' was afgeschilderd in een citaat. Toen de rechter oordeelde dat de woorden van de geciteerde Stanley Franker: „Als mens was ik geneigd me te ergeren aan bepaalde zaken, maar dat doe ik niet meer." Foto: GPD/Roland de Bruin verbood zijn vader hem uit te slapen. Op zijn 21ste verhuisde Franker naar Nederland, maar hij heeft de gewoonte nooit af geleerd. „Bij zonsopgang mocht niemand meer in zijn bed lig gen. De morgenstond heeft goud in de mond, zo ben ik op gevoed. Als God had gewild dat ik langer zou slapen, had hij wel gezorgd dat het later licht werd. Suriname was een streng land, nog calvinistischer dan de Ne derlanders die het voorbeeld hadden gegeven. Het zit gebak ken in mijn systeem." Hij zegt lachend dat hij al jaren liegt over zijn leeftijd. Eigenlijk is hij 45, om aan te geven dat 57 jaar helemaal niet oud is. „De man die nu zijn baan kwijt is in Oostenrijk zei in een krant dat ik te oud was. Nou, ik zou hem graag tegenkomen op de tennis baan. Dan is hij kansloos. Een sportdirektor, zoals dat daar heet, hoeft toch geen marathons te lopen? Ik heb me nooit opge hangen aan leeftijden. Ik heb heel wat mensen gezien die op hoge leeftijd nog prestaties leve ren. Ik vind het ook belachelijk om op je 65ste met pensioen te gaan. Ik heb de inspiratie om door te gaan." Hij geniet van het leven en heeft dat altijd gedaan. Ook nadat bij Franker in januari 2002 pros taatkanker werd geconstateerd, is zijn denken niet wezenlijk veranderd. „Als mens was ik ge neigd me te ergeren aan bepaal de zaken, maar dat doe ik niet meer. Ik loop niet in andermans schoenen. In het verkeer vond ik het moeilijk om rustig te blijven. Je wordt constant uitgedaagd. Ik heb gemerkt dat je niet moet denken dat je onkwetsbaar bent. Ik tartte het noodlot niet. Ik heb het niet gekregen van hard wer ken. Als ik met 200 kilometer per uur over een bochtige weg rijd en tegen een boom knal, heb ik het zelf gedaan. Iemand die overspannen raakt, heeft dat voor een groot deel aan zichzelf te danken. Dat gebeurt als je dingen niet in perspectief kunt zien. Maar wat moet je doen aan kanker?" Het is nooit levensbedreigend geweest. Daarvoor waren ze er snel genoeg bij. De kanker was niet uitgezaaid. Een maand na de operatie liep hij alweer rond in Ahoy', waar hij als ambassa deur van de ABN/AMRO-bank optrad. Stil zitten is niks voor hem. „Hard werken is de basis van het leven. Als ik morgen 20 miljoen euro krijg, op voorwaar de dat ik nooit meer mocht wer ken, zou ik doodongelukkig worden." De ziekte was een incident, is zijn stellige overtuiging. „Buiten wat je genen je hebben gegeven, kun je jezelf ziek maken. Ik ge loof heilig in de gedachte. Ik denk mijzelf energie toe. 's Och tends ga ik niet eerst voelen of ik iets mankeer. Ik spring uit bed." Hij zal het nodig hebben. Fran ker, die reeds een volwassen zoon uit een eerdere relatie heeft, wordt volgende maand opnieuw vader. Niet om iets te bewijzen na zijn ziekte, verdui delijkt hij. „We wilden al graag een kind. Mijn vriendin heeft eerder een miskraam gehad." Hij richt zich nu volledig op Rot terdam. Tot september is hij in terim-directeur van het ABN/AMRO-toernooi. Na de ju bileumeditie moet hij ook nog een sterk spelersveld voor vol gend jaar bij elkaar krijgen en dan draagt hij de fakkel over aan Richard Krajicek. Groter groeien kan het toernooi niet meer. Franker heeft eerder een ander soortig deelnemersveld voor ogen. „Nu doen er geen Ameri kanen mee. Ik vind het leuk om die naar Rotterdam te lokken, zodat ze hier op hun flikker kunnen krijgen. Ik denk aan tennissers als Andy Roddick en James Blake." En Andre Agassi? Wim Buitendijk probeerde het, maar het bleef een onvervulde droom. Franker: „Die kans is klein. De datum past slecht in zijn schema. Ik weet niet of Wim van boven mee kan kijken, maar voor zijn nabestaanden zou het heel erg leuk zijn." World Cups op de vijf kilometer, Angenent moet dat op een na der te bepalen moment doen op de tien kilometer omdat hij niet aan de World Cup deelneemt. Zoals het er nu naar uitziet gaat hij dat in zijn eentje doen. Welke tijd hij waar moet rijden, staat nergens. En daar wringt hem de schoen, vindt Romme. „Het is die vaagheid waar een eind aan moet komen. Ange nent of wie dan ook kan in zijn eentje wel een wedstrijd gaan rijden. Maar wie zegt of dat vormbehoud is of niet? Wie zegt hoe goed of slecht het ijs is? Er zijn geen andere rijders om zijn tijd mee te vergelijken, zoals die er bijvoorbeeld in de World Cup of op een WK wel zijn." Het probleem is volgens Rom me dat er geen duidelijke lijn te ontdekken is. „Op de vijf kilo meter gaan straks degene die het World Cup-klassement wint en degenen die tijdens de World Cup finale in Heerenveen het best presteren. Valt wat voor te zeggen. Je zit vlak voor het WK en wie dan goed is moet rijden. Goede manier van selecteren. Ik ga er vanuit dat het nu ook zo gaat. Want zo ging het vorig sei zoen ook Toen won ik de eerste vier wedstrijden maar na een mindere race, kon ik het meteen schudden. Als het nu anders gaat, moeten ze morgen de se lectiecommissie naar huis stu ren. Het gekke is dat nu op de tien kilometer een uitslag van november gehanteerd wordt als norm. Dat is toch zo tegenstrij dig als de pest? Ze hebben ook al eens gezegd: Het WK allround tellen we ook mee. Maar daar hoor ik nu niks meer over." den haag/gpd - De gemeente Den Haag legt 29,2 miljoen euro op tafel voor de bouw van een nieuw stadion ten behoeve van ADO Den Haag. Bovendien krijgt de club de grond voor niets. Het nieuwe stadion bij het Prins Claus verkeersplein zal ge bouwd worden door Ballast Ne- dam. Het ontwerp is afkomstig van de Amsterdamse architect Moshé Zwarts. Ballast Nedam kwam in de aan bestedingsprocedure in vergelij king met andere gegadigden als BAM HBG en Volker Wessel Ste- vin als voordeligste bouwer/ont wikkelaar uit de bus. De bouw kosten van het stadion bedragen 28,2 miljoen euro. De totale kos ten zijn (inclusief bijvoorbeeld 2,7 miljoen voor aanpassing van de infrastructuur) hoger. De bouwonderneming geeft een korting van één miljoen euro op de stichtingskosten van het sta dion. Hierdoor is Ballast Nedam enkele miljoenen goedkoper dan BAM HBG en Volker Wessel Stevin, die beide een offerte van ruim 30 miljoen euro uitbrach ten. Het nieuwe stadion krijgt een buitenkant van staal. De over kapping lijkt erg op die van het Feyenoord-stadion, waar Moshé Zwarts verantwoordelijk was van een grote renovatie enkele jaren geleden. Het stadion is ovaalvormig en is in principe al leen geschikt voor voetbaleve nementen. In maart 2004 moet met de bouw begonnen wor den. Dan zou de nieuwe accom modatie medio 2005 opgeleverd kunnen worden. Roosendaal - Tininho van RBC trekt aan het shirt van Dirk Kuijt van FC Utrecht. De Utrechtse spits was gis teravond weer moeilijk af te stoppen. Kuijt kopte in de 20e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd in de touwen. In het matige duel op een slecht veld was FC Utrecht een klasse beter dan RBC. De 1-0 zege was meer dan terecht. Foto: ANP/Robert van den Berge SPORTUITSLAGEN Pietermaritzburg. WK, groep B Sri Lanka - Bangladesh 2-0. Sri Lanka 126/0 in 21,1 overs. Bangladesh 124 in 31.1 overs Sri Lanka. Atapattu 69 not out, Jayasuriya 55 not out. Vaas 6/25. Stand: 1. Sri Lanka 2-8, 2. Canada 1-4, 3. Nieuw-Zeeland, West Indies, Zuid-Afrika 2-4, 6. Kenia 1-0, 7. Bangladesh 2-0 PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3023, d.d. 14.02.2003 1.8.13 20.29.30.39.40.43 44. 46.47.55.56.64.66.71.74.79 80 Onder voorbehoud van typefouten RKC NAC NEC Heerenveen FC Twente AZ Excelsior RBC Vitesse Groningen FC Zwolle Graafschap 19-24 23-13 22-26 30-30 23-28 27-45 18 4 7 7 19 22-31 21-33 17-22 16-29 16-33 18-40 7 28 2 27 6 24 7 24 6 23 9 21 4 ii 19 4 10 16 511 14 4 ii 13 4 11 13 TENNIS correct waren weergegeven, liet Lens die aanklacht vallen en richtte hij zijn pijlen op een arti kel in het oktobernummer van 2001 over eendagsvliegen in het voetbal. Voetballer Rick Hilgers zei daarin dat hij zijn interesse in het voetbal had verloren 'me de door slechte zaakwaarne mers Sigi Lens en Peter Ge- rards'. Lens is echter nooit zaakwaar nemer van Hilgers geweest. De rechtbank was van mening dat Johan onrechtmatig jegens Lens heeft gehandeld en veroordeel de het maandblad tot het beta len van duizend euro. Marseille. Mannen, 500.000 euro. Kwartfinale- Federer (Zwi/1) - Sluiter (Ned) 6- 4 4-6 6-4 Lübeck. Challenger. 25.000 euro. Kwartfinales: Verkerk (Ned/1) - Heuberger (Zwi) 7-6 (4) 7-6 (3), Karlovic (Kro) - Hemmes (Ned) 6-3 6-4. Antwerpen. Vrouwen, 585.000 euro. Kwartfinales: Venus Williams (VSt/1) - Pismk (Slo) 6-1 6-4. Hantuchova (Slw/4) - Oechy (Fra/8) 7-6 7-6, Henin (Bel/3) - Sugiyama (Jap) 6-2 6-4, Clijsters (Bel/2) - Schnyder (Zwi/7) 7-5 6-1. VOETBAL Eredivisie RBC Roosendaal - FC Utrecht 0-1 (0-1). 20 Kuyt 0-1. Scheidsrechter: Temmink. Toe schouwers: 5000. Gele kaart: Wooter, Helle- mons (RBC), Van den Berg, Zuidam (FC Utrecht). PSV Ajax Feyenoord Roda JC FC Utrecht Willem II 19 15 19 13 19 11 18 8 1 48 46-10 1 44 51-19 4 37 45-23 5 29 32-25 5 28 26-23 7 28 29-29 Eerste divisie MW - Stormvogels Telstar 1-2 (O-O). 54. Dekkers 1-0. 78. Lettinga 1-1, 85. Let- tinga 1-2. Scheidsrechter: Olde Olthof. Toeschouwers: 1877 Rode kaart: 62. Inia (Stormvogels). Fortuna Sittard - Heracles/Almelo 0-3 (O- 2). 7. Rose O-l, 44 Platvoet 0-2, 90. Rose 0-3. Scheidsrechter Van de Hilst. Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Hooge- veen (Heracles) Eindhoven - Cambuur Leeuwarden 1-0 (1-0). 28. Laponder 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Buiting. Toeschouwers: 1402. Gele kaart: Wellens, Hese (Eind hoven), Bölstler, Rogers (Cambuur). FC Dordrecht - TOP Oss 1-2 (1-1). 32. Gesthuizen 0-1, 45. Van de Ent 1-1, 54 Van den Berg 1-2. Scheidsrechter- Smit. Toeschouwers: 1000. Rode kaart: 90. Bezzai (TOP). Gele kaart: Van de Ent, Van der Meer, Boogers (Dordrecht), Bez- zai, Langenberg (TOP). FC Den Bosch - Helmond Sport 3-0 (2-0) 7. Jansen 1-0, 32. Van de Laak 2-0, 75. Van de Laak 3-0. Scheidsrechter: Koopman. Toeschouwers: 5263. Rode kaart: 15. Voigt (Helmond Sport), 54. Stock (Helmond Sport). Gele kaart: Ael- brecht (Helmond Sport). VW - Emmen 1-1 (1-0). 14. Van Galen 1-0, 90. Cairo 1-1. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 2566. Gele kaart: De Waard, Grootaert, Verdellen (VW), Cairo (Emmen). Haarlem - Volendam 0-1 (O-O). 56. Tuyp 0-1. Scheidsrechter: Vink. Toeschou wers: 1045. Gele kaart: Willems, Hooy- boer (Haarlem). ADO Emmen Heracles Volendam GA Eagles Helmond Sp. Den Bosch Cambuur L. TOP Veendam Sparta Eindhoven Stormv. Haarlem MW Dordrecht WV Fortuna S. 18 15 1 2 20 14 3 3 19 13 2 4 20 11 2 7 18 10 4 4 20 10 4 6 19 10 3 6 19 9 1 9 19 8 3 8 18 6 5 7 19 6 4 9 19 6 4 9 19 7 1 11 19 5 4 10 20 4 4 12 20 4 3 13 19 4 3 12 19 2 5 12 46 50-12 45 41-20 41 48-25 35 33-30 34 39-25 34 47-32 33 33-21 28 35-38 27 29-39 23 25-30 22 32-37 22 21-29 22 19-27 19 17-38 16 18-31 15 20-40 15 22-39 11 18-34 WIELRENNEN Ronde van de Middellandse Zee. Derde etappe, Seiilans - La Motte: 1. Co oke (Aus) 60 km in 1 18.46, 2. Bettini (Ita), 3. Gasparre (Ita), 4. Bennati (Ita), 5. Trenti (VSt), 6. Hushovd (Noo), 7. Van Heeswijk, 8. De Groot, 9. Magnien (Fra), 10. Brochard (Fra), 36. Lotz, 63. Boo- gerd, 88. Sentjens 1.45, 118. Traksel 5.28, 132. Van Dijk 6.07, 134. Moeren hout. Vierde etappe, La Motte - Toulon: 1. Montcoutié (Fra) 110 km in 2.35.34, 2. Martinez (Fra) 0.09, 3. Boogerd 0.11. 4. Beat Zberg (Zwi), 5. Bettini, 6 Brochard 0.14, 7. Chavanel (Fra) 0.23, 8. Voigt (Dui) 0.31, 9. Garcia Casas (Spa) 0.35, 10. Hushovd 0.42. Algemeen klassement: 1. Bettini 9.11.04, 2. Brochard 0.13, 3. Chavanel 0.22, 4 Hushovd 0.37, 5. Voeckler (Zwi) 0.58, 6. Celestino (Ita) 1.10, 7. De Groot 1.23, 8. Martinez 1.28, 9 Boo gerd 1.28, 10. Zberg 1.34, 33. Lotz 4.13, 55. Veneberg 23.43, 74. Van Heeswijk 27.37, 97. Traksel 33.05, 102. Sentjes 34.28, 110. Moerenhout 35.34, 137 en laatste: Van Dijk 55.46. faenza/anp - De nieuwe auto van Minardi, het Formule 1- team van Jos Verstappen, is be gin volgende week klaar. De PS03 rolt dinsdag of woensdag uit de garage in Italië. Volgens Gabriele Tredozi, de technisch directeur van Minar di, wordt de bolide voor de eer ste Grand Prix nog minstens tweemaal intensief getest. Eerst volgt een zogenaamde shake down, waarbij het team alle on derdelen inspecteert. Minardi maakt in vergelijking met de andere teams maar wei nig testuren. Verstappen en zijn Britse teamgenoot Justin Wilson reden met de oude wagen twee weken geleden alleen een keer op het circuit van Valencia. Tre dozi zegt in een interview op de website van Verstappen dat Mi nardi met de voorbereidingen wel precies op schema ligt. De PS03 is een verdere ontwik keling van de auto van 2002, maar volgens Verstappen zijn bijna alle onderdelen nieuw. .Alleen het onderste deel van de voorvleugel is niet veranderd ten opzichte van de auto van vorig seizoen. De rest is allemaal nieuw. De ophanging, de aëro dynamica, de versnellingsbak en de motor." Veel wordt verwacht van de mo tor, de Cos worth. Het is een krachtigere en lichtere motor dan de Asiatech waarmee Mi nardi vorig seizoen tekortkwam. De Cosworth zou 70 pk's meer vermogen leveren, al wil Minar di dat getal niet bevestigen. lübeck/anp - Martin Verkerk heeft de laatste vier bereikt in de challenger van Lübeck. De ten nisser uit Alphen aan den Rijn versloeg de Zwitser Heuberger gisteren in twee tiebreaks, 7-6 (4) 7-6 (3). In de halve eindstrijd staat hij vandaag tegenover Ju lian Knowle. Venus Williams heeft in Antwer pen de laatste vier bereikt. De als eerste geplaatste Amerikaan se tennisster stond gisteren in de kwartfinale vijf games af aan de Sloveense Tina Pisnik, 56e van de wereld, 6-1 6-4. In de halve finale staat de titelverde digster vandaag tegenover Da- niela Hantuchova. De Slowaak se, nummer vijf van de wereld, ontdeed zich in twee uur in twee tiebreaks van de Frangaise Nathalie Dechy, 7-6 (4) 7-6 (6). In de andere halve finales staan de twee Belgische publiekslieve lingen tegenover elkaar. Kim Clijsters, tweede geplaatst, sloeg Patty Schnyder van het hard court, 7-5 6-1. Justine Henin, derde ingeschaald, had weinig moeite met de Japanse Sugiya ma, 6-2 6-4.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 27