GESPREK VAN DE DAG L Romantisch boven mistig Brussel; *H Film is bijzaak in Valentijnsvliegtuig vol soapies Love for sale Koning keert terug in kist Maitreya weet al dat Saddam oorlog overleeft MENSELIJK Een 14-jarige scholier in het Russische Siberië heeft op het inter net een CASSET TEBANDJE ge kocht waarop on bekende opnames van de Britse groep QUEEN ble ken te staan. Hij verwierf de tape voor minder dan een eur0- Op de BI internetmarkt- plaats waar de A jongen het bandje vond, stond dat het ging om muziek van een onbekende band. Omdat hij wilde weten wie op het bandje speelde, stuurde hij de tape op naar een studio in Duitsland. Me dewerkers daar stelden vast dat het om opnames van Queen met zanger Freddie Mercury moest gaan. De lied jes zijn in 1971 tijdens het testen van nieuwe studioap paratuur gemaakt. De jongen kreeg al een aanbod van 26.000 euro voor de cassette. Foto: ANP Een 32-jarige Italiaan heeft woensdag de pastoor van het dorp Castelforte tegen de grond geslagen en is vervolgens zelf voorgegaan in de misviering. Toen de politie, door een kerkganger gewaarschuwd, de kerk betrad, was Bruno Liberato juist bezig het Onze Vader te bidden. Het was een jarenlange wens van de man zelf eens een misviering te leiden. Toen hij eenmaal hier mee bezig was, wist hij van geen ophouden. Ook de politieagenten maakten ken nis met de vuisten van de PSEUDO-PRIESTER. Hij werd ingesloten. De Belgische PRINSES MATHILDE is IN VER WACHTING van een tweede kind. Dat heeft het koninklijk paleis gis teren bekend gemaakt. De echtgenote van kroonprins Filip is in september uitgerekend. Mathilde beviel op 25 oktober 2001 al van een dochtertje, Elizabeth. Zij moet de eerste koningin van België worden. De tweede telg van kroon prins Filip en Mathilde d'Udekem d'Acoz is straks de derde in de lijn voor de troonopvolging, of het nou een jongen of een meisje is. Met dank aan wijlen ko ning Boudewijn. Die liet in 1991 de zogenaamde salische wet afschaffen, waardoor alleen mannen de troon konden bestijgen. Boudewijn wilde zo voorkomen dat zijn 'dom me neefje' Laurent zich ooit koning van België zou mogen noemen. Laurent duikelde daardoor van de tweede (na Fi lip) naar de vijfde plaats, na zijn zus Astrid en haar kinde ren. Door de geboorte van de nieuwe kleinkinderen, daalt Laurent verder in de rangschikking. Foto: EPA ff Een 29-jarige Deen is gisteren veroordeeld tot twee weken gevangenis omdat hij 32.000 GEDROOGDE VARKENSO REN had gestolen uit een bedrijf dat hapjes voor huisdie ren maakt. De 32.000 oren had een waarde van ruim 8.000 euro en waren zondag gestolen uit een container van het bedrijf in het stadje Tistrup. De politie vond bijna de helft van de gestolen waar terug in een dierenwinkel op zo'n honderd kilometer van Tistrup. De andere helft is nog zoek. In sommige landen worden varkensoren net zoals kippenpoten, eendentongen en yaktestikels beschouwd als een delicatesse. In Denemarken denken enkel huis dieren er zo over. HENK WESTBROEK stopt met zijn program ma Denk aan Henk op Radio 3FM. „Zijn con tract loopt tot 1 septem ber en wordt daarna niet verlengd", zo geeft een VARA-zegsman aan. „Beide partijen waren het daarover eens." De presentator liet gister avond in een reactie we ten verrast te zijn door die mededeling. Volgens de Westbroek is welis waar gesproken over het stopzetten van het popu laire radioprogramma maar wilde hij daar alleen mee in stemmen als hem een passend alternatief zou worden aangeboden. De VARA heeft dit echter niet gedaan. West broek werkt ruim twintig jaar voor de VARA en gaat er daarom vanuit dat het dienstverband tussen hem en de omroep wordt verlengd. De eerste uitzending van Denk aan Henk was op 15 januari 1991, op 28 augustus wordt het programma voor de laatste keer uitgezonden. West broek zelf gaf al eerder aan programma's te gaan maken op de regionale omroep van Utrecht: Radio M. Foto: Ton Kastermans DAGELIJKS LEVEN Hüd?. IK n IS PIE HtNK. M eXüoeUJK DIE VKEiElyWr K/WIMAK on ve Wereldstunt! Zo kondigden (de nieuwe) vliegmaatschappij DutchBird, filmmaatschappij Warner Bros., NET 5 en de kleine re partners Noordzee FM, Spits en het omroepblad Televizier de filmpremière van Two weeks no tice aan, die gisteravond op zo'n elf kilometer hoogte werd gehou den. Inderdaad niet - eufemistisch gezegd - het méést milieuvrien delijke initiatief om met zo'n 250 man in een afgehuurde Boeing 757 een Valentijnsrondje te vliegen boven 'romantische steden' als het onder de dikke mist verstopte Antwerpen en Brussel én de gelukkig nog wel goed zichtbare Franse Lichtstad. Volgens de organiserende partij en was het een absoluut unicum wat de opgetrommelde journa listen, cameraploegen, genodig den, prijswinnaars van een NET 5-prijsvraag én natuurlijk de on vermijdelijke bekende Neder landers - en dan heb je het in dit land toch al gauw over de cate gorie soapies - voorgeschoteld kregen. Nog nooit eerder ver toond in de glamourwereld van de speelfilms. Niet zo'n wonder dus ook, dat zoveel liefdesduo's (het was per slot van rekening een afgehuur de lovejet) en journalisten/foto grafen wel oren hadden naar een dergelijk geheel verzorgd tripje. Nou moet aan dat geheel verzorgde ook weer niet zoveel waarde worden gehecht, hoewel er wel alles aan werd gedaan om het bioscoopsfeertje zo veel mo gelijk na te bootsen. En óók nog iets te doen met het Valentijns- sfeertje. Met megazakken M &M's lukte dat, met blikken Pepsi Cola ook wel, de dikke re pen Kitkat Chunky's zaten ze er ook niet zo ver naast en met de complete emmers popcorn die keurig op alle vliegtuigstoelen waren neergelegd sloeg de orga nisatie de spijker ook behoorlijk De aanwezige (ex-)soapies laten zich maar wat graag fotograferen. Bart Ettekoven en Ellemieke Vermolen laten zich de popcorn smaken (foto linksboven), Jasmine Sefno seert tussen de stewardessen en Marit van Bohemen lacht haar tanden bloot naast Sander Foppele (foto rechts). Foto: All in Produkties/Frans van Zijst n elt op zijn kop. Met het roze toilet papier met hartjes-opdruk zat het met Valentijn eveneens goed. Maar ja, bij een filmpremière ga je toch een beetje uit van een re delijk groot doek. Nu moesten alle 250 passagiers het helaas stellen met de zes kleine tv-toe- stellen die in het midden van de Boeing 757 - boven het tussen- pad - hingen. En wie een beetje pech had, zag al helemaal wei nig tot niks. Om nog maar te zwijgen over de ondertiteling, waarvoor je toch de gezonde ogen van een havik nodig had. Het kon desondanks allemaal de pret niet drukken. De soapies en presentatoren genoten allemaal zichtbaar - niet in de laatste plaats door de enorme opkomst en düs de volledige aandacht van de hele 'school' fotografen. De fonkelwitte tanden werden weer vrijgevig en niet zonder flair aan de flitsende fotografen getoond. Enige lichte irritatie ontstond slechts, toen bleek dat de BN'ers langs de immense rij genodig den werden geloodst, zodat zij niet een half uur of langer bij de incheckbalie hoefden te wach ten. Dat zou toch inderdaad al te gek zijn voor die tere zieltjes en zwakke beentjes van onder anderen Kelly (bekend van Big- Brother), Annette Barlo [ex-Op passen), atlete Ellen van Langen, zangeres Ellen ten Damme, Jas mine Sendar [Goudkust én Onderweg naar Morgen), Bart Ettekoven (ex-GTST, nu presen tator), Koert Jan de Bruin Goudkust) en Stella Gommans, die samen met Ellemieke Ver molen (ook present) program ma's voor RTL 4 presenteert. In de rij klonk nog even het hard nekkige maar later ontzenuwde gerucht, dat hoofdrolspelers van 'Two weeks notice' Hugh Grant en Sandra Bullock gezellig een M&M-snoepje en een Kitkat Chunky zouden meeknabbelen in het toesteL Maar nee, de ont vangsthal was slechts volgehan gen met posters van het be roemde acteursduo. Na afloop op het vip-feestje in Grand Café Livingstone op het Schipholterrein werd niet echt nagepraat over de inhoud van de film. Dat kén natuurlijk aan de geringe omvang van de tv- schermen hebben gelegen - da's niet helemaal duidelijk. Ellen van Langen spr geval van 'een uiterst haal' en Annette Bar! d 1 de even later dat ze kunnen genieten dooie v lijk zichtbare tv-schetlgei is overigens ook eeni verhaal, de film draai |p op de ontegenzeggeli kwaliteiten van Grant Bullock. Dergelijke ki - dun verhaal maarn*p acteurs - vielen overij nn te horen op de vip-pa rie in de kleine uurtjes dion Jan van Stipriaan Lui! Liefde is niet te koop, maar het verkoopt weL Dat bewijst het jaarlijks terugkerend Valen tijnsdagdrama. Ik haat de dag van de liefde. Het is de ultieme vernedering vooral- les waar liefde voorstaat. Liefde kent geen regels, geen grenzen en geen genade, maar de commercie blijkbaar ook niet. Het hele assortiment aan clichés wordt uit het magazijn getrokken om de tegengevallen omzetcijfers van kerst in één roodvlammende vuurzee te compense ren. Elke etalageruit confronteert me door de schreeuwe rige 'Happy Valentine' kreten opeens met mijn eigen een zame spiegelbeeld. Op de televisie, de radio, in de krant en in elke willekeu rige reclamefolder, er lijkt niet aan te ontkomen. Het 'lekker single zijn', mijn doorgaans met sterke argumen ten onderbouwde levensovertuiging verandert op slag in een bodemloos uitgangspunt, met 14 februari als harte loos dieptepunt. Vroeger. Vroeger was alles anders. Voordat mijn hormo nen zich ermee gingen bemoeien, had Valentijnsdag voor mij meer een Pavlov-ejfect, omdat er elk jaar 's morgens bij het ontbijt een klein doosje bonbons op mijn bordje lag dus werd ik bij voorbaat kwijlend wakker. Pas op de middelbare school werd het interessant. Het wel of niet krijgen van een kaart was belangrijker dan het wel of niet halen van een proefwerk. Licht gespannen kwam ik 's middags thuis en hield mezelf nuchter met de gedachte dat er waarschijnlijk toch niks zou liggen. Dan toch die hoopvolle blik bij binnenkomst en in het verlengde daar van de teleurstelling. Het was gelukkig ook wel eens raak. In de tweede klas kreeg ik bij de kaart zelfs een cd. De afzender had net iets te laat bedacht dat hij toch lie ver anoniempje wilde zijn en had in alle onschuld tipp- ex over zijn naam gekalkt. Ik wist dus al snel wie het was, maar pas als je het weet, weet je dat je het beter niet had kunnen weten. Behalve kaarten kon je bij ons op school ook rode rozen sturen, die in de klassen werden rondgebracht. Dat kwam er in feite op neer dat bij vriendinnen onderling druk heen en weer werd gestuurd om er zeker van te zijn dat je niet met lege handen zou blijven zitten, aangezien dat de populariteit ernstige schade zou toebrengen. Woe lige tijden dus, al stuurde ik zelden zelf een kaart. En die ene keer dat ik het wel deed, was dat omdat hij dat als vriendje van me verwachtte en er dus niets te verliezen viel Om toch een beetje origineel te blijven, kocht ik een groot vel rood karton en knipte me twee dagen lang hele maal suf tot daar niets anders van over was dan een bergje kleine hartjes. Hopend dat hij de envelop enthou siast zou openscheuren en verrast zou worden door de explosie van hartjes. Maar die explosie bleef uit, want door de nauwkeurigheid waarmee hij hem open maakte, leek het alsof er helemaal niets inzat. Vrij snel daarna was het alweer uit. En zo gaat het nog steeds. Relaties zijn alweer over nog voor we samen een degelijke kerst of Valentijnsdag hebben gevierd. Dus probeer ik semi-gelukkig te zijn met het idee dat ik in ie der geval niet verplicht ben aan deze commer ciële anti-romantische klopjacht mee te doen, terwijl alle goed gesorteerde stelletjes daar niet aan kunnen ontkomen. Voorde maatschap pelijke geloofwaardigheid van hun relatie zijn ze gedwongen het verplichte nummertje te draaien, omdat de kalender daarom vraagt. Verliefden en verloofden zijn jaarlijks het slacht offer van de dodelijke inschikkelijkheid van de liefde. Pas als de etalages weer van alle tierelan- tijnerij worden ontdaan en liefde weer even vrij blijvend als tijdloos mag zijn, heb ik weer de moed erin te geloven. En wie weet, misschien vind ik dan zelfs iets heel moois in de uitver koop! Reageren? Reacties_op_column@hotmail.com Vijftig jaar na zijn dood kwam giste ren het stoffelijk overschot van de Roemeense ex-koning Carol II aan in zijn vaderland. De 'koninklijke los bol' was in zijn ballingsoord in Portu gal overleden. Portugese en Roe meense hoogwaardigheidsbekleders woonden gisteren een orthodoxe ce remonie bij in de katholieke kerk in Estoril waar Carol begraven lag, waarna diens kist samen met die van zijn derde vrouw Elena Lupescu aan boord ging van een regerings vliegtuig naar Boekarest. Vandaag is Carol II, koning van Roemenië van 1930 tot 1940, herbegraven in de ko ninklijke kapel in Curtea de Arges in het zuiden van Roemenië. Daar lig gen ook andere leden van de konink lijke familie begraven. Veel Roeme nen vinden dat de notoire schuins marcheerder Carol geen staatsbegra fenis verdient, maar premier Adrian Nastase sprak gisteren van een 'ver zoening met het verleden'. Foto: EPA/Robert Ghement Het werk van de inspecteurs in Irak was overbodig. Er zijn namelijk allang ondub belzinnige antwoorden op de vraag of Sad dam Hussein biologische of chemische wapens heeft. Ook staat als een paal boven water dat Saddam geen banden heeft met al-Qaeda, dat hij de oorlog zal overleven en dat de pre sident van Irak geen kern wapens in handen heeft. Deze informatie is afkom stig van de spirituele we reldleraar Maitreya, die ach ter de schermen de wereld bestuurt. Maitreya is een fi guur met een Jezus-achtige allure. Hij verschijnt nooit in het openbaar, maar on derhoudt het contact met de buitenwereld via de En gelse kunstenaar en schrij ver Benjamin Creme. Die zegt telepathisch in verbin ding te staan met de 'We reldleraar voor alle mensen'. In de laatste nieuwsbrief van Share Inter national, Creme's organisatie die de spiri tuele boodschap van de Maitreya uitdraagt, lost de Leraar een hoop onzekerheid op. „Denkt u dat Saddam Hussein de oorlog zal overleven?", luidt één van de vragen. Het antwoord zal de Amerikaanse veilig heidsdiensten de oren doen spitsen. „Ja. Hij heeft een speciaal aangelegde bunker die onkwetsbaar is voor de zwaarste bom bardementen en waarin een flink leger het maanden kan uithouden." De CIA spaart kosten nog moeite om uit te zoeken hoe veel landen over massavernietigingswa pens beschikken; de Maitreya woord al. Het zijn er namelijk 28. Benjamin Creme treedt al decern li ambassadeur van de Maitreya. H r de Wereldleraar in verborgenhei tekent volgens het am h nui md£ late idl °P enig rich 5.1 ge leifojw ijge >rst Hdwe ot en 1 niet dat hij de t^rij van de wereldg )ei nis niet stevig i heeft. Af en ti de zaak kracl Koude Oorlog, digingvande en de eenwon Duitsland; het het werk van treya. Creme belooft dat de Meester kort zelf in dei heid zal treden zelfs 'spoedig1 view geven op rikaanse televi Tot het zover is, verspreidt Crem j ter wereld een boodschap van 1: 'de overtuiging die nodig is om aan een sceptische wereld te prefaeu Ook mensen die zich afvragen w ient blijkbaar oppermachtige Maitrey iaJy; stokje steekt voor de oorlog, kri antwoord. „Voor de Meesters ij heilig", schrijft Creme. „Maitri een plan en er rijn misschien 1 verschillende aspecten waarmt ning moet houden. 1 V cn d iel khjg m'( trey, .n Silvan Schoonhoven ■fa Bng van 'ord cenc 1 ;t de aar gna rres slevishing :nt tai |d ■O leefcde der er ii asc

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 2