aar blijven toch die tweedehands auto's? WEG WIEL 2 Mm A \/CP|f CCDCIfD A NT lnformatie voor Leiden en de w ink k%. E is» 1%. M# IM i dagelijks actueel: www.leldschdagblad.nl Heeft u nog tips (geen vragen) over verkeershinder? e-mail dan naar: info@verkeerskrant.nl EXPORT TOP io MERKEN merk percentage 1. Opel 4,68% 2. Volkswagen 3.94% 3. Ford 2,58% 4. Peugeot 9.40% 5. Mercedes-Benz 8,46% 6,98% 7. Audi 5,89% 8. Mazda .4,73% 3,31% 10. Toyota 2,89% Export top 10 landen land percentage 1. Bulgarije 13,75* 2. Polen 12,62% 3. Belarus 11,90% 4. Frankrijk 7,95* 5. Oekraïne 6,76% 6. Tsjechië 6,27* 5.92* 7. Litouwen 8. Hongarije 3,89% 9. Rusland 3,49* 10. Spanje 2,69* EXPORT TOP IO AUTO'S MODEL BOUWJAAR 1. Opel Vectra 1990/1991 2. Opel Astra 1992/1993 3. VW Passat 1991/1992 4. Audi 80 1990/1991 5. Peugeot 405 1992/1993 6. Ford Mondeo 994/1995 7. Opel Vectra 1992/1993 8. Mazda 626 1992/1993 9. Ren. Laguna 994/1995 10. Audi 80 988/1989 (Bron: VWE bureau voo r voertuig docu- j mentatie en -administratie) b van Ginneken eind van het jaar vliegen je tra- de berichten om de oren over Verkopen. In 2002 waren het er ^cht veel: 510.000. Met de Au- >or de deur zal ook 2003 zonder »en mooie start hebben. Toch minstens één vraag open: raakt nd niet vol? Of misschien moet {ders zeggen: waar blijven al s aan het eind van hun leven? niet te ontkennen: Nederland l. Met auto's dan. En tijdens nde AutoRai zullen de auto- Inporteurs alles op alles zetten errassend goede verkopen van lopen jaar naadloos in 2003 zetten. Met pakweg een half Jbezoekers op de tentoonstel- 1 en media die bol staan van - en reclame-uitingen zal ken ook. Nederland staat !ken lang in het teken van de ssen al die glimmende auto- n is er één vraag, die zelden •steld: waar blijven ze? kjaar rond 500.000 personen- li een kleine 100.000 bestelwa- g op stuurt en - dat weten nensen - ook nog een stuk of n jong gebruikt spul impor- dt rap helder dat er aan het fend van de keten ook serieuze fe auto's van de weg moeten Een. Anders staan we snel van fe tot Maastricht vol. kontje naar de Rijksdienst I Wegverkeer leert dat die re- g in elk geval klopt. Aan de ene den auto's technisch gezien k steeds beter en halen ze in de respectabele gemiddelde an 14,5 jaar. Maar dat neemt dat er in het afgelopen jaar .890 oudjes voor sloop zijn af- Bij negen van de tien gebeur- ouwens via de officiële kana- LUto Recycling Nederland, rerk van erkende bedrijven hancierd door de kopers van auto's) de bruikbare onderde- pnteert en de overgebleven n vermaalt tot bruikbare Ifcffen als glas, rubber en staal. door gretige buitenlandse kopers wor den meegenomen naar hun thuisland. Ook daar weet de RDW exact om hoe veel auto's het gaat: in het afgelopen jaar werden er maar liefst 171.577 'au to's met levenservaring* geëxporteerd. Hoe dat werkt? Als je de AutoRai voor ogen hebt kan het contrast eigenlijk niet veel groter zijn. Je kunt de ver koopkanalen ruwweg in drie belang rijke routes onderverdelen: handela- it ook een heel andere, aan- /ontuurlijker kant aan het :n dan hebben we het niet die tienduizenden auto's die f andere reden uit beeld ver in liefhebbersverzamelingen :eld. Vele malen meer van die rdwijnen namelijk op regu- over de grens, omdat ze 'Utrecht' is de grootste automarkt van Europa. Kopers kunnen er compleet met papieren en tijdelijke kentekenplaat slagen. ren die hele partijen op de trailer zet ten, de Bameveldse autoveiling en de Utrechtse automarkt, die iedere dins dag rond de Veemarkthallen wordt gehouden. Adriaan de Vries, directeur van het grote Nefkens Opel, kent dat eerste traject uit ervaring. „Vooral voor de wat oudere auto's die we hebben staan, komen regelmatig grote opko pers langs. Vergis je niet in de aantal len, want dat zijn niet zelden handela ren, die letterlijk een schip vol occa sions naar pakweg Rusland sturen. Een heel ander soort handel dan je als gerenommeerd dealer hebt natuur lijk." En lachend: „Hun redenering is simpel: liever hun hele terrein vol voor 20 mille dan een enkele jonge occa sion waarvan je maar moet afwachten wanneer je je geld terugverdient. Is iets voor te zeggen natuurlijk." Voorraad Een bezoek aan de automarkt Utrecht leert, dat die locatie schilderachtige plaatjes oplevert. In de omgeving van de Veemarkhallen vind je opvallend veel politie en douane langs de wegen. Niet zo raar, want we hebben nog zel den zo'n imposante voorraad aan ou dere vehikels met groene handelaren- platen en tijdelijke kentekenplaten bij elkaar gezien. Utrecht heeft de groot ste automarkt in Europa. Bij de toegangspoort passeren we een Noord-Afiikaanse handelaar in lang gewaad, die knielend op een hand- doekje met het opschrift Happy Holi days in oostelijke richting in gebed is verzonken. Vlak naast hem wordt let terlijk met handjeklap over een be jaarde Ford Transit onderhandeld. Toch is dat laatste volgens Ton Veste- ring van dienstverlenend bedrijf VWE niet de normale gang van zaken. „Er zijn rond de hal 1.650 vaste genum merde verkoopplekken waarvoor per drie maanden een handelarenkaart wordt uitgegeven. Dat moeten dus er kende autohandelaren zijn. Wij ver zorgen binnen in de hal ter plekke de papieren, nemen het kenteken in en vernietigen de Nederlandse kenteken plaat en zorgen vervolgens dat er een tijdelijke plaat wordt gedrukt voor de rit naar het buitenland. Soms wisselen hier wel duizend auto's op een dag van eigenaar. Een klein deel blijft in ons land, maar dan meestal wel bij particulieren, die in hun eigen cultuur gewend zijn aan dit soort handel." De verrassende massaliteit verklaart meteen de tientallen meters lange se rie VWE balies, waar allerhande admi nistratieve en financiële handelingen worden verricht. Net als de vele vertalers, de aanwezig heid van een compleet nummerplaten fabriekje en faciliteiten voor het ver werken van kentekenpapieren en ver zekeringen. De koper rijdt luttele uren na aankomst als trotse eigenaar en ge heel voorzien van tijdelijke witte ken tekenplaat, exportpapieren en groene kaart weer richting huis. Of als het om een uur nog niet is ge lukt: terug in de bus. „Je ziet hier 's morgens zomaar vijf touringcars vol aspirant kopers aankomen. Of hande laren die in een klein busje met een man of zeven, acht komen en 's mid dags weer in colonne met een hele se rie auto's vertrekken." „De kopers komen overal vandaan. Op dit moment zie je vooral veel Bul garen en Wit-Russen, maar ooit waren het ook veel Roemenen. Kennelijk hebben ze daar de grenzen dichtgedaan of zo, want je ziet zo nu nog maar sporadisch. De bestseller modellen in de export? Op dit moment zijn vooral Opels Astra en Vectra tussen de acht en elf jaar ge wild. Maar ook de Mondeo, Passat en 405. Het verschilt per regio, zo kijken Ma rokkanen vooral naar Franse auto's, kopers uit het Oostblok naar Duitse en Afrikanen naar Japanse." 2. Herbestrating deel Kruisstraat Noordwijk Lijn 40,42,52,90,95 en 240: De bussen worden in verband met werkzaamheden aan het Picképlein omgeleid t/m vrijdag 30 mei 2003. Vervallen haltes: Huis ter Duinstraat, Picképlein, Parallel Boulevard (Oostzijde) Tijdelijke haltes: Westzijde Parallel Boulevard, Vuurtorenplein bij de winkels (alleen lijn 52) Oegstgeest Lijn 30 en 42: De bussen worden in verband met werk zaamheden op de Lange Voort omgeleid in de periode maandag 10 februari t/m zondag 9 maart 2003. Vervallen haltes: Lijn 30: Hazenboslaan, Kennedylaan, Narcissenlaan Lijn 42: Irislaan, Dahlialaan Lijn 30 en 42: Aert van Neslaan Tijdelijke haltes: Lijn 30: Irislaan, Dahlialaan Lijn 42: Hazenboslaan, Pres. Kennedylaan, Narcissenlaan Voorschoten Lijn 48 en 49: De bussen worden in verband met werk zaamheden aan de keerlus Starrenburg omgeleid in de periode maandag 17 februari t/m woensdag 30 april 2003. Vervallen haltes: J. van Hooflaan, Van Dulmplein, Starrenburg Tijdelijke haltes: Halte Rouboslaan (station) is in deze periode tijdelijk begin- en eindpunt Voort fislaan idmiraal de yterlaan nzenboslaan Kennedylaan -ange Voortplein Kijk voor meer informatie op de site van uw krant onder de knop verkeerskrant Leiden - De Kruisstraat en het laatste gedeelte van de Narm- straat worden herbestraat. De werkzaamheden duren ongeveer vier weken (tot vrijdag 7 maart) en worden in twee fasen uitgevoerd. Fase 1) betreft het gedeelte tussen de Morsstraat en de Narmstraat. Fase 2) betreft het gedeelte tussen de Narmstraat en de le Binnenvestgracht. Het verkeer kan tijdens de werkzaamheden geen gebruik maken van de Kruisstraat. Even geen tijd voor ander nieuws! "www.verkeerskrant.nl,, Oegstgeest - De Lange Voort is tussen de Irislaan en de Admiraal de Ruyterlaan tot en met vrijdag 7 maart 2003 voor alle verkeer afgesloten. Het verkeer wordt tijdens de werkzaamheden omgeleid via een aangegeven omleidings route. De omleidingsroute loopt via de Hazenboslaan, de President Kennedylaan en de Irislaan en in omgekeerde richting. Katwijk - In diverse straten worden bomen gekapt. In de Helmbergweg betreft het de hele straat. In de Boekhorststraat en lokatie hoek Boerslaan/ventweg Hoomeslaan worden enkele bomen gekapt. Verkeer moet rekening houden met gedeeltelijke afsluitingen. Naar verwachting duren de werkzaamheden tot vrijdag 21 februari. i. Deel Lange Voort afgesloten Gedurende de uitvoering van de werkzaamheden kan niet op de gebruikelijke plaatsen worden geparkeerd. 3. Secretaris Varkevisserstraat A) Secr. Varkevlsserstr B) Duinstraat C) Schoolstraat Katwijk - De herbestratings- werkzaamheden aan diverse parkeerstroken aan de Secretaris Varkevisserstraat duren nog ongeveer één week. 5. Herbestrating voetff en fietspad Hoorneslaan A) Hoorneslaan B) Pierssonstraat C) Schaepmanstraat Katwijk - Langs de Hoorneslaan wordt nog voor de duur van twee weken het voet- en fietspad herbestraat. Het betreft het gedeelte van de Hoorneslaan voor de bibliotheek, tussen de Piersson straat en Schaepmanstraat. 6. Herinrichting Picképlein 7. Deel Narcislaan tijdelijk éénrichtingsverkeer Wassenaar - De Narcislaan (tussen de Deijlerweg en de parallelweg van de Rijksstraat weg) is nog tot half maart éénrichtingsverkeer. Het kruispunt De Grent/ Abraham van Royenstraat is vanaf maandag 17 februari tot en met vrijdag 21 februari geheel afgesloten. —I A) Narmstraat B) Kruisstraat C) Morsstraat D) 1e Binnenvestgracht E) Beestenmarkt F) Blauwpoortsbrug G) Steen straat 4. Helmbergweg A) Helmbergweg B) Boekhorststraat C) Boerslaan D) Hoorneslaan B) A. van Royenstr C) De Grent D) Kon. Wilhelminablvd Noordwijk - Het Picképlein en omgeving worden gerecon strueerd. De maatregel geldt op alle dagen gedurende de spitsuren van 's morgens 7.00 uur tot 10.00 uur. A) Narcislaan B) Deijlerweg C) Rijksstraatweg D) Seringenlaan E) Seringenlaan F) Rozenplein In het deel van de A. van Royenstraat wordt het één richtingsverkeer tijdelijk omgedraaid. Om het verkeer een goede doorgang te geven wordt tevens de rijrichting op de Koningin Wilhelmina Boulevard omgedraaid. De totale werkzaamheden duren naar verwachting vijftien weken. De gemeente heeft deze maatregel moeten nemen vanwege de realisering van het voetgangerstunneltje aan het Ammonslaantje. De bouw van de tunnel heeft tot gevolg dat er sluipverkeer is ontstaan in met name de Narcislaan. 8. Herinrichting De Zilk In De Zilk worden diverse herinrichtingswerkzaamheden uitgevoerd. De werkzaamheden duren naar verwachting tot medio juli 2003. De werkzaamheden bestaan uit het herbestraten van de rijbaan en in een aantal straten wordt de rijbaan versmald. In een groot deel van de bebouwde kom worden 30 km-zones ingevoerd. ZONE

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21