Rem op ambities wielerploeg SPORT Paerson superieur op reuzenslalom Michael Schumacher: bewonderd, bemind en gehaat Erik Dekker zegt af voor Ruta del Sol Hoofdsponsor niet enthousiast over uitbreiding team Bankgiroloterij Bod op stadion van FC Utrecht itgras primeur Heracles Heracles Almelo speelt [seizoen als eerste club and de thuiswedstrij- jnstgras. Heracles Al- „dt de Nederlandse [namens de UEFA het set kunstgras gaat uit- ie club wordt met vier „oefkonijn voor de rest ipa. Heracles heeft zich [project aangemeld om lerking te komen voor «die van 204.000 euro it het veld in het Pol- Ifion aan vernieuwing de li* verzekering L - PSV Verzekeringen Enen om binnen enke len met een verzeke rt te komen voor sup- ii de eigen club. Het rerzekeringen voor ren, die de supporters fsluiten met een voor- 1 oplopen tot 20 of ocent. PSV Verzeke- •en samenwerkings- _an de voetbalclub, 'aar Avéro Achmea en ^dienstverlener Can- Ihoven. Avéro heeft et samengesteld waar- peer aansprakelijk- del- en aütoverze- opgenomen. vrijdag 14 februari 2003 - Sparta mag van de lS Rotterdam haar sta ll de verkoop doen. jdende club had hier- Kmming gevraagd bij je van burgemeester iders. In een brief aan irectie stelt sport- jr Janssens dat ver ten deel van het Sparta op de lan- 1 niet uit de financiële dejn zal helpen. De ge- eft een groot belang ioi ■t teVanrooij vol 8C (0r al - Voetballer Carlos jpriipoij verhuist per di- 1 j JjCC Waalwijk naar „1 0(£ndaal. RBC huurt de .6 «iH de ïiddenvelder tot het zaal reid »e d.. rken höSes door p Nederlandse ten- n Verkerk en Fred jt zijn bij het Challen- li in de Duitse plaats irgedrongen tot de 5. De als eerste ge- kerk had nauwelijks n met de Italiaan illo Arguello: 6-3 6- had in de eerst set e brengen tegen de onet^ Pretzsch O*6)» n joelde zich voortreffe- nceü' sers slaan ,i;ire op brug ^5" De opening van an ^nro_tertnistoernooi, 'ag in Ahoy' begint, js Jagmorgen (10.30 Es upasmusbrug ge- iHrtii8 brug wordt tijdelijk eres or het verkeer. Een fpt vPe'ers zal boven de „Jeetje slaan, 's Mid- ,t3 de durfallen onder i te I6rs jubileumedi- Lene™ent (dertig- iike1Ster bijzetten door de Euromast af te l ke tennissers mee- e demonstraties, is ikend. eeD dit seizoen van de op j rs. Daarna tekent Van jfien eenjarig contract e Brabander begon 1 Erfian in 1987 bij RKC, n olgens zeven seizoe- or NEC, twee voor Vi- Pa| lerde in 1997 terug in la art ek-Bloem bij Haarlem Jeremy Overbeek- jnt mee met HFC e 22-jarige aanvaller g van Ajax Cape faid-Afrikaanse satel- hAjax. Daarvoor uit voor Vitesse en De p. Overbeek-Bloem itaal twee weken mee kvan de Amsterdam- *2,piner Leo van Veen ot dat hij dan aan de ^ielectie wordt toege- de Groot eider .stad De Franse wielren- inuel Magnien uit de gère-ploeg heeft de 2^ ppe in de Ronde van andse Zee op zijn acht. Hij was giste- kilometer van Men- Cannet de snelste )rint. Bram de Groot [blijft leider in het issement. Hij won öe openingsrit. door Ad Pertijs n ij verdal - Bankgiroloterij is ook dit seizoen na Rabobank de tweede wielerploeg van Neder land. Evenals vorig jaar ook rijdt de formatie op het tweede plan. En dat steekt, liet manager Arend Scheppink gisteren tijdens de presentatie van het team in Nij- verdal overduidelijk doorscheme ren. „Ik zou mijn renners graag wat meer bieden. Voorberei dingsrondes in Frankrijk en Span je bijvoorbeeld. Waardoor ze be gin maart meteen kunnen mee doen met de beste teams in de voorjaarsklassiekers. Nu kun je niet van ze verlangen dat ze alles al uit elkaar rijden", zegt de za kenman uit Nijverdal. Aan de prestaties van vorig jaar ligt het niet. Bankgiroloterij ein digde - mede door enkele aan sprekende zeges van Bart Vos kamp - op de tweede plaats in de tweede divisie en mocht van de UCI derhalve doorstromen naar de eerste divisie, ofwel toe treden tot de trade-teams I. „Daarvoor moest echter ook het budget omhoog. Want je moet dan gaan werken met meer ren ners en een uitgebreider pro gramma." En daar zat 'm voor Scheppink eind vorig jaar de pijnlijke kneep. Hij vroeg Wïbo van de Linde, de nieuwe baas van Bankgiroloterij om meer geld, maar die hield de boot nog even af. Van de Linde: „In oktober zijn de drie goede-doelen-lote- rijen van Nederland, de Bankgi- roloterij, de SponsorBingo Lote rij en de Postcode Loterij sa mengekomen in één onderne ming. Wij kregen de wielerploeg daarmee in de schoot gewor pen. Het lopende contract tot eind 2004 zullen we zeker nako men, maar over een eventuele uitbreiding of verlenging van onze activiteiten in de wieler sport wil ik eerst eens goed na denken." Hij heeft adviseur Frank van den Wall Bake in de arm genomen om de sponsoring van de wie lerploeg en het schaatsteam meerle/gpd - Het wordt niet be ter met zijn knie en dus gaat het slecht. Nog altijd kan Erik Dek ker niet pijnvrij fietsen. De Drent reist morgen niet naar dé Spaanse rittenkoers Ruta del Sol. Daarmee valt het voorsei zoen in duigen voor de renner van Rabobank. „De voorberei ding is nu volledig in de war." Erik Dekker weet het zelf niet meer. En dat is niet zo gek, want zelfs de doktoren van de wieler ploeg hebben geen benul wat er mis is met de knie van Dekker. Op oudejaarsdag stootte de oud-winnaar van de wereldbe ker tijdens een trainingskamp in Italië zijn knie tegen een deur post. Vorige week stapte Dekker nog af in de Challenge Mallorca, een veredelde trainingskoers. Uitvoerige medische onderzoe ken tonen geen enkele afwijking in gewrichten, spieren of weef sels. Dekken „En had ik naar de Ruta del Sol willen gaan, dan had ik pijnvrij moeten rijden. En dat gaat het absoluut nog niet. Er is wat dat betreft niet zo veel nieuws. We zijn weer een week verder en da's niet best." Zonder wedstrijdritme is het voorseizoen (tot 21 april, Luik- Bastenaken-Luik) verloren, ver wacht Dekker. „Ik ga niet naar Spanje, dus geen competitie en daar is een reden voor. Want door de blessure kan ik in die tijd ook niet trainen zoals het moet. En dan zijn we alweer twee weken verder voor we naar de Ronde van Valencia (van 25 februari tot 1 maart) gaan. Tot Luik-Bastenaken-Luik zal ik misschien wel in wedstrijden kunnen starten, maar niet op de manier waarop ik dat graag had gewild." Dekkers vervanger in de Ruta del Sol is Remmert Wielinga. De andere Rabobank-renners in Spanje zijn Robert Bartko, Jan Boven, Oscar Freire, Robert Hunter, Steven de Jongh, Kar- sten Kroon en Mare Wauters. De renners van Bankgiroloterij vormen na de Rabobankploeg de tweede wielerploeg van Nederland. Foto: GPD/Wouter Borre utrecht/gpd - Vastgoedbelegger Evert Kroon wil stadion Nieuw- Galgenwaard kopen. Hij heeft 20 miljoen euro over voor het onderkomen van FC Utrecht. Voorwaarde daarbij is wel dat de gemeente of een andere kapi taalkrachtige huurder tien jaar garant staat voor de maandelijk se huur. De koop van het stadion zou FC Utrecht bijna uit de schulden helpen. De club stevent af op een tekort van 21 miljoen euro. Als gevolg van de problemen dreigt een leegloop van spelers. Gluscevic, Wapenaar, Arts, Jo- chemsen, Roest en Dijkhuizen moeten aan het einde van het seizoen vertrekken. De inkom sten van een transfer van Kuijt en Bosschaart lijken ook nood zakelijk. Toch wil FC Utrecht voorlopig niet reageren op het aanbod van Kroon. Dat komt voor de vastgoedbelegger niet als een verrassing. Hij vermoedt dat FC Utrecht wacht op een beter aanbod van de gemeente of provincie. (SponsorBingo Loterij) onder de loep te nemen. Van de Linde kan nog alle kanten op met zijn wielerploeg. Bankgiroloterij (BGL) is met een omzet van 71 miljoen euro (met het even gro te SponsorBingo Loterij) de kleinste loot aan de tak. De Postcode Loterij scoort 350 mil joen euro. „Bij de huidige omzet is het huidige sponsorbedrag van 1,13 miljoen euro het maxi mum voor de wielerploeg", al dus Van de Linde, die overigens aan de schaatsploeg meer dan het dubbele van dat bedrag uit geeft. Wil Van de Linde meegaan in de ambities van Scheppink, dan zal of de omzet van BGL fors moe ten stijgen ('met zo'n 20 tot 25 procent'), of zal het team moe ten worden overgeheveld naar de marketingafdeling van de Postcode Loterij. „De uitkomst van ons onderzoek kan ook zijn dat een kleine ploeg beter bij ons imago past dan een grote dure. We zijn per slot van reke ning een goede-doelen-loterij. Ik kan me voorstellen dat men sen het maar raar gaan vinden als wij renners in dienst hebben die miljoenen verdienen. Dat ri sico moeten we vermijden." Kortom, Van de Linde is er nog lang niet uit. Arend Scheppink wacht geduldig, maar vol ver trouwen af. „Voor mij is het alle maal geen reden om nu al op zoek te gaan naar een andere hoofdsponsor. Ik geloof nog al tijd in de potentie van de loterij en. Ga maar na, La Frangaise des Jeux, Once, Lotto. Met een loterij-firma zitten we absoluut op de goede weg. En voor alle duidelijkheid, als Bankgiroloterij met ons wil doorgaan als kleine re ploeg, dan heb ik daar vrede mee en zeg ik 'ja'. Alleen voor de renners zou ik wat beters wil len." Scheppink gaat dit seizoen op pad met dertien renners. Tien van hen reden ook vorig jaar al bij het team. Jeroen Blijle- vens, Jans Koerts en Matthé Pronk zijn de nieuwkomers. Eerste ploegleider blijft de Belg lohan Capiot. SPORTUITSLAGEN BADMINTON Birmingham. All England. Vrouwen, tweede ronde: De Wit - Hallam (GBr) 11-3 11-2, Meulendijks - Mann (GBr) 11-3 11-1, Ning Zhang (Chn/2)-YaoJie (Ned) 11-2 11-2, Audina - Pittard (GBr) 11-111-3. Derde ronde: Audina - Morgan (GBr) 11-5 11-3, Xingfang Xie (Chn/6) - De Wit 11-2 11-5, Mi Zhou (Chn/4) - Meulendijks 11-4 11-7. «er (Ita) 2.33,10, 7. Moelgg (Ita) 2.33,19, 8. Nef (Zwi) 2.33,28, 9. Flemmen (Noo) 2.33,60,10. Ertl (Dui) 2.33,65. TENNIS BASKETBAL New York. NBA. Detroit Pistons - Orlando Magic 98-88, Port land Trailblazers - Boston Celtics 92-100. Zweedse treedt in voetsporen van dorpsgenoot Ingemar Stenmark CRICKET Anja Paerson snijdt scherp een poortje aan. Foto: Reuters/Wolfgang Rattay sankt moritz/rtr - In superieu re stijl gleed Anja Paerson giste ren in de harde sneeuw van Sankt Moritz naar de wereldtitel op de reuzenslalom. Haar sou plesse riep herinneringen op aan de dagen van Ingemar Sten- mark, de Zweedse skilegende die Paerson in hun beider woonplaats Tamaby de eerste beginselen bijbracht. Paerson (21) won beide man ches afgetekend. Ze had 1,55 se conden voorsprong op de Itali aanse Denise Karbon die op haar eerste WK verraste met zil ver. Het brons ging naar een an dere outsider, de Canadese Alli son Fortsyth die 1,79 seconde toegaf. Titelverdedigster Sonja Nef werd achtste, olympisch kampioene Janica Kostelic der tiende op ruim drie seconden. In Zweden is Paerson de opvol ger van Pemilla Wiberg. Die nam eind vorig jaar abrupt af scheid na een loopbaan die haar veel succes (24 WB-zeges, twee olympische- en vier wereldtitels) en nog meer rampspoed in de vorm van blessures bracht. In de aanloop naar het WK behaal de Paerson een kleine maand geleden haar eerste overwinning op de reuzenslalom. In Cortina d'Ampezzo doorbrak ze einde lijk de serie tweede en derde plaatsen. Het betekende haar definitieve doorbraak op de langste techni sche discipline in de alpine ski. Na brons op het WK 2001, olympisch zilver in 2002 was het goud gisteren een logisch ver volg in de reeks. De 21-jarige Paerson verkeerde dit seizoen toch al in bloedvorm. Ze won vijf wereldbekerraces en bracht daarmee haar totaal op tien. „Het liep perfect", jubelde ze na haar wereldtitel. „Ik kan niet al leen winnen, ik kan winnen met een seconde of meer voor sprong. Dat zegt veel over mijn kracht." Voor Paerson ligt er nog een uitdaging in Sankt Mo ritz: de slalom. Daarop verdedigt ze haar titel van Sankt Anton 2001. De slalom was destijds het paradepaardje van Stenmark, haar buurman in Tamaby. Die won in zijn carrière het nooit overtroffen aantal van 86 races. Zo ver is Paerson nog niet Zuid-Afrika/Zimbabwe. WK. Poule B (Port Elizabeth): Nieuw-Zeeland - West Indies 2-0. Nieuw-Zeeland 241/7, West Indies 221. Batting Nieuw-Zeeland: Astle 46, Cairns 37, Adams 35 not out; West Indies: Sarwan 75, Jacobs 50. Bowling Nieuw-Zee- land: Adams 4/44, Oram 2/26; West Indies: Hinds 3/35. Stand: 1. Sri Lanka, Canada 1-4, 3. Zuid-Afri- ka, West-Indies, Nieuw-Zeeland 2-4, 6. Ban gladesh, Kenia 1-0. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3022. 7.15.21.23.25.26.32.33.34.36.39.41. 43.49.55.61.63.65.72.73 (Onder voorbehoud van typefouten). SCHAKEN Moskou. Aeroflot Open. Derde ronde: Van Wely (Ned) - Inarkiev (Rus) SKI Sankt Moritz. WK alpine. Vrouwen, reuzenslalom: 1. Paerson (Zwe) 2.30.97 (1.19,21+1.11,76), 2. Karbon (Ita) 2.32,52 (1.20,08+1.12,44), 3. Forsyth (Can) 2.32,76 (1.19,33+1.13.43), 4 Dorfmeister (Oos) 2.32,83, 5. Maze (Slo) 2.33,03, 6. Put- Marseille. Mannen, 500.000 euro. Tweede ronde: Sluiter (Ned) - Saulnier (Fra) 7- 5 6-7 6-2, Björkman (Zwe) - Voinea (Roe) 7-6 6-7 6-3, Kucera (Slw) - Grosjean (Fra/3) 7-6 6- 1, Cadart (Fra) - Mirnyi (WRu) 7-6 6-2, Hrbaty (Slw) - Mutis (Fra) 6-3 6-4, Escude (Fra) - An- cic (Kro) 6-2 3-6 7-6, Federer (Zwi/1) - Niemi- nen (Fin) 6-3 6-3. Antwerpen. Vrouwen, 585.000 euro. Tweede ronde: Sugiyama (Jap) - Rösch (Dui) 6-1 6-1, Pisnik (Slo) - Razzano (Fra) 4-6 6-3 6-0, Dechy (Fra/8) - Husarova (Slw) 1-6 6-3 6- 0, Hantuchova (Slw/4) - Callens (Bel) 5-7 6-4 6-3. VOLLEYBAL Pamu. Mannen, Top Teams Cup. Eerste wedstrijd kwartfinale: Falck PSrnu (Est) - Piet Zoomers/Dynamo (Ned) 3-2 (25-23 25- 18 23-25 27-29 15-13). Return: 19 februari in Apeldoorn. WIELRENNEN Le Cannet. Ronde van Middellandse Zee. Tweede etappe (Menton - Le Cannet): 1 Mag nien (Fra) 109 km in 2.39.22, 2. Pozzato (Ita) 3. Sacchi (Ita), 4. Hushovd (Noo), 5 Bettini (Ita), 6. Blaudzun (Den), 7. Camenzind (Zwi), 8. Nicolas Jalabert (Fra), 9. Brochard (Fra), 10. Zanotti (Ita). 11. De Groot (Ned). Overige Nederlanders: 14. Boogerd, 20. Lotz, 48 Sentjens 17.52. 61. Veneberg, 62. Traksel, 70. Van Dijk. 79 Van Heeswijk, 81. Moeren hout. Algemeen klassement: 1. De Groot 5.16.32, 2 Bettini 0.05, 3. Hushovd 0.07, 4. Brochard 0.11, 5. Voeckler (Fra), 6. Chavanel (Fra), 7 Celestino (Ita). 8. Magnien 1.25, 9. Pozzato 1.29, 10. Sacchi 1.31 Nederlanders: 27. Lotz 1.35, 28. Boogerd, 46. Veneberg 20.27, 90. Traksel 24.19, 98. Van Heeswijk. 102. Moerenhout. 117. 'Sentjens 27.37, 129 Van Dijk 32.08. Duitse Formule 1-coureur wil nog recordaantal poles en zesde wereldtitel behalen door Peter van Duyl kerpen - Het is nog niet zo heel lang geleden dat de Formule 1- volgers ervan overtuigd waren, dat het record van de legendari sche Juan Manuel Fangio, in de jaren '50 vijfmaal wereldkampi oen, voor altijd in de geschiede nisboeken zqu staan. Wie die mening nu nog verkondigt, kan rekenen op een meewarige glimlach. Michael Schumacher won afgelopen jaar zijn vijfde wereldtitel en eigenlijk twijfelt niemand eraan dat de Duitser er komend seizoen nog eentje aan vastplakt Zes jaar verdedigt Michael Schumacher nu het knalrood van Ferrari, maar nog niet eer der stond hij tijdens een seizoen zo vaak met zijn handen in de lucht. De Duitser dook het afgelopen seizoen in de denkbeeldige gro te recordkist en graaide daar in het wilde weg om zich heen. Schumacher gold al als een van de allergrootsten uit de historie van de autosport, sinds kort kan hij die naam met granietharde cijfers onderbouwen. Met zijn vijfde titel evenaarde hij het record van Fangio. Boven dien was het de derde keer op rij dat Schumacher wereldkampi oen werd, ook dat deed alleen de Argentijn hem voor. Hij won het recordaantal van elf Grand Prix' in één seizoen, pakte (op een maximum van 170) liefst 144 WK-punten en stond - nog nooit vertoond - na alle zeven tien races op het podium. Schu macher was al na elf races zeker van de wereldtitel, won in zijn loopbaan meer races (64) dan wie ook en verzamelde in totaal inmiddels 945 WK-punten. Ruim meer dan Alain Prost, de nummer twee op de ranglijst al ler tijden (798,5 punten). Het enorme succes van Ferrari (Schumachers ploeggenoot Ru bens Barrichello won ook nog eens vier races) heeft de roep om vernieuwing in de Formule 1 een ongekend volume gege ven. De sport heeft in een paar jaar tijd een volledig ander ima go gekregen. Flitsend en snel hebben plaatsgemaakt voor saai en voorspelbaar. Want spanning was tussen de snelle bolides met de beste wil van de wereld niet te ontdekken. Al die klagers en bezwaarmakers zijn wel heel makkelijk vergeten waar Ferrari stond, toen Mi chael Schumacher er in 1996 zijn contract tekende. De Itali aanse renstal had eerder dat de cennium al geprobeerd Ayrton Senna aan te trekken. De Brazi liaan, ook al een legende, had echter geen trek in Ferrari. Hij zag veel te weinig perspectief bij een team dat zijn laatste wereld titel in 1979 vierde. Schumacher en Ferrari pasten bij elkaar als twee aanpalende stukjes van een legpuzzel. De ambitieuze Duitser stapte in 1991 voor het eerst in een For mule 1-wagen. Als vervanger van de Belg Bertrand Gachot nam hij in een Jordan/Ford deel aan de Grote Prijs van België op het circuit van Spa/Francor- champs. Hij maakte tijdens de kwalificaties (zevende) zoveel indruk, dat Flavio Briatore hem onmiddellijk naar Benetton Schumacher gold al als een van de allergrootsten uit de historie van de autosport, sinds kort kan hij die naam met granietharde cijfers onderbouwen. Foto: Reuters haalde. Daar werd hij in 1994 en doel: wereldkampioen met Fer 1995 wereldkampioen. Schumacher koos vervolgens vol overgave voor de moeilijkste weg. Het heroveren van de su prematie in de Formule 1 met Ferrari werd zijn volgende mis sie en daarbij kreeg hij carte blanche. In zijn kielzog kwamen ook Ross Brawn en ontwerper Rory Byrne van Benetton naar Ferrari. Heel langzaam ging het beter. In 1996 werd Schumacher derde in het WK, in 1998 tweede en in 2000 verwezenlijkte hij zijn ran. Er is niemand die betwist dat Schumacher recht heeft op zijn succes. Hij is zonder discussie de beste van allemaal. Geen coureur is fitter dan hij, nie mand werkt harder of is meer toegewijd en geen rijder heeft zoveel invloed op de ontwikke ling op zijn auto gehad als Schu macher. Hij is tactisch ijzersterk, weet zijn wagen als geen ander goed af te stellen en wordt bewon derd om zijn prachtige manier van racen. Twijfel lijkt hij niet te kennen, angst heeft hij nooit, hoewel hij in 1999 een been brak tijdens een zware crash op Silverstone. Daarbij heeft Schu macher het charisma dat bij zijn status past: dat van een groot kampioen. Niet alleen sportief gezien heeft de wereldkampioen zijn zaakjes goed voor elkaar, hij is inmid dels miljardair. Schumacher is big business. Hij maakt reclame voor onder meer shampoo en mobiele telefonie en onder zijn naam worden wereldwijd meer dan honderd producten ver kocht Overigens vergeet Schumacher (getrouwd met de vroegere vriendin van Heinz-Harald Frentzen Corinna, samen heb ben ze twee kinderen) nooit zijn succes op gepaste wijze te de len. Aan de vooravond van de Grand Prix op de Nürburgring nodigt 'Schumi' jaarlijks al zijn mecaniciens uit voor een avondje op zijn eigen kartbaan. En na zijn eerste wereldtitel met Ferrari verraste de Duitser zijn hele crew met een peperduur horloge. Schumacher wordt dan ook bemind door zijn monteurs, die voor hem door het vuur gaan. Die overdaad aan sportief geluk, materiële voorspoed en hoffe lijkheid ten spijt zitten er wel de gelijk deukjes in het imago van de Duitse superkampioen. Ooit stuurde hij zijn wagen met op zet tegen die van Damon Hill in een poging de Brit van de we reldtitel af te houden. In 1997 was Schumacher betrokken bij een soortgelijk incident. Ditmaal ramde hij op het circuit van het Spaanse Jerez de Williams van Jacques Vileneuve. Als straf werd hij dat jaar door de inter nationale autosportbond FIA uit de WK-stand geschrapt. En ook afgelopen jaar kwam Schumacher in opspraak. Tij dens de Grand Prix van Oosten rijk leidde teamgenoot Barri chello tot kort voor het einde, maar om elk risico uit te sluiten werd de Braziliaan door de ploegleiding gesommeerd Schu macher te laten winnen. De ma noeuvre van Ferrari werd door miljoenen Formule 1-fans over de gehele werd met woede en onbegrip bejegend. Twee weken later in Monaco werd Schuma cher getrakteerd op boegeroep en een daverend fluitconcert. In zijn vrije tijd is de coureur het liefst bij zijn gezin, een playboy is hij allerminst en hij is iemand die zijn afspraken nakomt Toch wordt hij regelmatig afgeschil derd als arrogant De kampioen ligt er niet meer wakker van, het is de prijs die hij betaalt voor de roem. „Ik heb momenten dat ik iemand anders zou willen zijn. Het steeds aangestaard worden is niet altijd even prettig. Je pro beert je daartegen te wapenen door je blikveld enorm te ver nauwen. Niemand aankijken, niks horen, snel doorlopen. Op veel mensen komt dat arrogant over. Het is niet anders. Medelij den krijg je gratis, om afgunst te wekken moet je keihard wer ken." Over zijn toekomst laat hij zich zelden uit, nog nooit heeft Schumacher, die 34 jaar is, ge zinspeeld op een afscheid. Straks, in maart, begint er weer een nieuw Formule 1-seizoen. De Duitser gaat dan op jacht naar dat enkele record dat nog niet in zijn prijzenkast is terug te vinden. Hij kwam in zijn carri ère tot vijftig poles, Senna reed er tot zijn fatale crash 65 bij el kaar. Maar de wereldtitel zal op nieuw het hoofddoel van Schu machers inspanningen vormen. En er is niemand die gelooft dat hij straks naast zijn zesde hoofd prijs zal grijpen.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17