'LFC'ers houden toekomst tegen' T YOUR CAR DO THE TALKING SPORT AK John Groen gaat weg bij Leython ae io Henk Angenent moet nog één goede tien kilometer schaatsen 1=1 IsO ffi l£) 4 Houssin Bezzai: 'Het gaat super tot nu toe' Isolatiekussen moet derby redden 1 terk naar Ie ronde tftgi donderdag 13 februari 2oo3 'Tennisser Martin Ver ft gisteren in het Duitse zijn nederlaag van zon- fe Davis Cup tegen de [Michel Kratochvil weg- 0 met een overwinning r Hfcanjaard Fernanda Ver- Alphenaar zegevierde 6-3 in de eerste ronde igd «challengermeteen :t zi eld van 25.000 euro. De egt tegenstander van Ver- Lrbei g Italiaan Martin Vas- ij niiuelo. Peter Wessels ,übeck in de tweede ot v< tgeschakeld. De quali- het \flburg, terug van een oord riode blessureleed, ver- t ha fanko Tipsarevic uit Ier.ontenegro. profzege 1 de Groot "Mtaggia Bram de #^eft gisteren zijn eerste i ning als beroepsrenner LI, De 28-jarige wielren- labobank won de eer ie van de Ronde van de ndse Zee. De Groot leel uit van een kop- n acht renners die in - ag van het tweede en le A illetje was ontstaan. In anse Arma di Taggia tenDre de oud-inwoner van in de slotfase van lometer lange rit. Op hield hij twee secon- iprong over op zijn le achtervolgers, van iliaan Paolo Bettini de laats voor zich opeiste, vai de Noord Thor Husho- ler in di aller i inters maken Leden van LFC stemmen tegen de naam van de nieuwe fusieclub. Foto: Taco van der Eb tegen India Jet Nederlands cricket en tft gisteren in de eerste van het wereldkampi- tegen India veel in- fcaakt. Het uitstekende "r in het Zuid-Afrikaanse ^0Pfet bowler Tim de Leede .J>) als uitblinker, was ;?r üfaiet voldoende om de ioorip grootmacht te ver runs tegen 136. van ^batsman Daan van yk met 62 runs in 116 n ^(grote vorm. Hans id inj ig H» iërs Ie teammanager van :t aan de vooravond iel met India geen jtaan over de uitslag, lunt^ jat Yvjj winnen is even kans dat het voet- in India ons Neder- verslaat." Komende tacht in het Zuid-Afri- tiffalo Park, East Lon- leuw een loodzware *L%jider: Engeland. door Willem Spierdijk vervolg van voorpagina leiden - „Ze willen ons veld en ze willen onze iichtinstallatie." De pijlen van de leden van LFC richt ten zich gisteravond op beoogde fusiepartner Leidsche Boys. Die club zou er met de nieuwe naam van de club 'Leidsche Boys LV' (Leidsche Boys/LFC/VNA) het bes te uitspringen vonden de LFC'ers gisteravond. Gevolg is dat de fu sie tussen de drie clubs niet door gaat. En dat LFC verder moet zon der voorzitter en penningmees ter. Zij kondigden hun aftreden aan. Geen moment zag het er gister avond in de kantine van LFC naar uit dat het voorstel voor de naam 'Leidsche Boys LV het zou halen. Voorzitter Hans Soet legde uit dat de naam van de drie clubs op het toegangshek zou komen, en in de kantine. Dat het briefpapier de naam van de drie clubs zou vermelden, en de inschrijving bij de Kamer van Koophandel. Dat de ereleden van de clubs ook van de nieuwe club erelid zouden zijn. Penningmeester Frits Rijsbergen vertelde dat er voor LFC geen toekomst is als zelfstandige club, dat er te weinig spelende leden zijn, dat LFC afgelopen zondag nauwelijks een eerste elftal op de been kon brengen in de vijfde klasse, dat er een tekort dreigt voor de club van 8000 tot 9000 euro per jaar. Deze argumenten overtuigden niet. Toen het voorstel voor de nieuwe naam ter stemming kwam (al na een kwartier na aanvang van de vergadering), verklaarden 23 leden zich tegen. De meeste leden vonden dat ook Leidsche Boys water bij de wijn moest doen. „Iedere club moet zich in deze fusie herken nen, met Leidsche Boys is geen zaken te doen", was er te horen in de LFC-kantine. Accommodatie De LFC'ers wilden wel toegeven dat de club weinig leden heeft „Maar wij hebben ook een sterk punt, wij hebben een mooie ac commodatie." De meeste LF C'ers wilden dat het bestuur weer achter de onderhande lingstafel plaats zou nemen, maar daar voelden voorzitter Soet en penningmeester Rijs bergen weinig voor. „Wij hande len de lopende zaken af en tre den daarna af. We hebben hier al heel veel over vergaderd." Rijsbergen kon na afloop niet bevatten dat de vergadering zo was verlopen. „Niemand be grijpt dat LFC geen enkele toe komst heeft. Ik heb de afgelopen jaren geld in de club gestoken om de boel overeind te houden, maar ik kan dat niet blijven doen. Bij LFC hebben vanavond 23 mensen de toekomst tegen gehouden." In de bestuurskamer van Leid sche Boys, waar de drie bestu ren later op de avond bijeen kwamen, was de stemming be drukt. „Wat was er mooier ge weest om samen iets moois op te bouwen", vond VNA-voorzit- ter Gé van den Hoed. „Ik heb onze leden in het clubblad op geroepen om niet met het hart, maar met het verstand te stem men. Dat is bij VNA gelukkig ge beurd." Michel van der Laan, secretaris van Leidsche Boys: „Ik was er van overtuigd dat de drie clubs samen verder zouden gaan. Wij moeten ons nu opnieuw bera den. We hebben veel te veel teams op een veel te krappe ac commodatie. Ik ben bezorgd over volgend seizoen." 0-J (advertentie) VIDEO RELAX AIRCO STEREO TOILET door Peter van der Hulst woubrugge - Henk Ange nent moet nog één goede tien kilometer rijden om ze ker te zijn van deelname aan de WK afstanden in Berlijn. De marathonschaatser uit Woubrugge heeft samen met Carl Verheijen en Bob de Jong op de langste afstand voldaan aan de selectiecrite ria die de Commissie Top sport van de KNSB daarvoor stelt. De drie rijders dienen nog wel vormbehoud te to nen. Verheijen en De Jong moeten dat doen tijdens de wereld bekerwedstrijden van Basel- ga di Piné en Heerenveen. Zij rijden daar een vijf kilometer. Angenent is daarvoor niet ge plaatst en schaatst, waar schijnlijk over twee weken, een tien kilometerrace in Heerenveen. Voldoen de drie rijders in de ogen van de Commissie Topsport dan vallen Gianni Romme en Jo- chem Uytdehaage buiten de boot. Romme won afgelopen weekeinde tijdens de WK all round zowel de vijf als tien kilometer en zei toen zich op beide afstanden te willen richten voor de WK afstan den. Angenent heeft van de Com missie Topsport geen tijd op gekregen waaraan hij moet voldoen, maar vindt het wel terecht dat hij een bescherm de status heeft gekregen. „Bob de Jong en ik zijn tij dens de NK Afstanden, de wereldbeker in Heerenveen en de NK allround alle keren bij de eerste drie geëindigd." De Woubruggenaar werd in Assen nationaal kampioen. Carl Verheijen scheeft de leiderdorp - De Leiderdorpse volleybalclub Leython moet voor het komende seizoen op zoek naar een nieuwe trainer. John Groen houdt het na acht jaar voor gezien. De coach, die de laatste vijf jaar samen met Willem Spierdijk leiding gaf aan het eerste mannenteam, meent dat hij het maximale uit de spe lersgroep heeft gehaald. „Op een gegeven moment treed je in herhalingen en wordt het moei lijker om door te gaan. Als je tig jaren trainer bent, heb je op een bepaald moment alles aan spelers gedaan. Vaak zeg je dezelfde dingen en ga je je uit eindelijk ergeren. Om door te gaan moet er dan iets verande ren waardoor de frisheid, de uit daging blijft. Dat kan door spe lers te vervangen waarin je het niet meer ziet zitten. Ook had den we door kunnen gaan met jeugdspelers, maar dan lever je aan kwaliteit in en dat is zon de." Leython heeft enkele ta lentvolle spelers, maar zij kun nen volgens Groen op korte ter mijn het niveau van de tweede divisie nog niet aan. Groen en Spierdijk kwamen tot de conclusie dat het beter was om zelf te stoppen. Ook een nieuwe trainer kan voor de fris heid en uitdaging zorgen, waar Groen het over heeft. „Ons doel ligt hoger dan dat van de spe lers. Sommigen zitten aan hun plafond en anderen kunnen be ter maar willen dat niet. Dat werkt ook niet, want zij zijn te goed om weer weg te doen. Laat iemand anders het dan doen; een fris gezicht, iemand die nie mand van de club kent." De beslissing van Groen heeft puur sportieve achtergronden. Dat blijkt wel als hij het over zijn hoogtepunt bij Leython heeft. Hij praat dan over de gezellig heid bij de club. „Het volleybal bepaalt toch een belangrijk deel van je sociale leven. Het houdt je jong, vooral ook doordat je met jonge mensen omgaat." De Zoetermeerder sluit een tweede periode bij de Leider- dorpse club af. Eerder al was hij trainer toen Leython nog in de eerste divisie speelde. Toen Groen na zo'n vijf jaar terug keerde, trof hij een club in ver val aan. „In die tijd was de club afgezakt van de eerste divisie naar de eerste klasse. Spelers gingen weg. Met pijn en moeite konden we twee mannenteams op de been brengen. De promo tie uit de eerste klasse was daar om misschien wel het moei lijkst. Daarna konden we lang zaam weer een ploeg opbouwen en kregen we de omgekeerde weg. Spelers kwamen weer naar Leython toe." Leython is inmiddels uitge groeid tot een stabiele midden moter in de tweede divisie. Een niveau waarop de ploeg redelijk aan zijn plafond zit. Groen: „Veel hoger zit er niet meer in. Dan moet er nog meer worden getraind, wordt de zaalhuur ho ger en krijg je meer reiskosten." De Zoetermeerder voelt er wei nig voor om op korte termijn al bij een nieuwe club aan de slag te gaan. „Zoals het er nu voor staat, heb ik daar nog geen zin in. Lekker even helemaal niets." Groen wil de samenwerking met Spierdijk, die zelf ook een jaar rust wil, in de toekomst wel voortzetten. „Het klikte goed sa men. Met zijn tweeën kun je el kaar compenseren. Bovendien is het werk te veel om alleen te doen. Dat trek ik niet meer." Leidse speler verlengt contract met TOP world cup van Heerenveen op zijn naam. „Bovendien moest ik tegen omstandighe den opboksen die voor mij nadelig waren. Zo reed ik in Heerenveen in de vroege ochtend en moest ik het tij dens de NK allround alleen opknappen. Ik vind dat ik op die tien kilometer thuis hoor", aldus de marathon schaatser. Zekerheid over deelname krijgt Angenent overigens pas na de wereldbekerfinale in Heerenveen (7-9 maart). ,A1 rijd Henk in zijn race een tijd van 13.30 dan nog moet hij afwachten", aldus de ploeg leider van Angenent Pascal Vergeer. „Henk moet ge woon laten zien dat hij een goede tien kilometer kan rij den. Lukt dat niet dan is het ook niet leuk voor hem om in Berlijn te schaatsen." door Maarten van Helvoirt oss/leiden - Houssin Bezzai blijft nog een jaar langer onder contract bij TOP Oss. De eerste- divisieclub heeft zijn verbintenis opengebroken. Die liep tot juli 2004, nu tot 2005. De 24-jarige Leidse verdediger - meestal rechtsback, maar door trainer Harry van den Ham in geval van blessures of schorsin gen ook op andere posities in de defensie ingezet - is bezig aan een uitstekend eerste seizoen bij TOP. Hij kwam van Sparta, dat door de degradatie de selectie moest inkrimpen. In een testwedstrijd tegen RKC Waalwijk op het ter rein van Festilent in Zeeland overtuigde Bezzai de Osse club direct en dwong hij een tweeja rig contract af. Het nieuwe, verbeterde contract - met terugwerkende kracht in gegaan op 1 januari - is gefinan cierd door sponsors van TOP. Bezzai ziet het als een stimulans voor de rest van het seizoen. „Het gaat super tot nu toe, ik heb een keer of zes een uitver kiezing gehad in het elftal van de week in VI. Maar ik weet dat ik nog beter kan." Het initiatief om aan de onder handelingstafel te gaan zitten kwam van beide partijen. Bez zai: „Er is toch een punt waarop je je afvraagt of je je helemaal op het voetbal moet richten of ook stilaan aan een maatschappelij ke carrière moet gaan denken. Het is lekker dat ik nu een jaar extra heb om me in de kijker te spelen. Mocht ik tussentijds ver trekken dan help ik daarmee de club en voor mezelf is het ook niet verkeerd." De Leidenaar traint sinds deze week weer mee met de groep na een paar weken gekwakkeld te hebben met een blessure aan zijn lies/buikspier. spakenburg/gpd - Niets is Spa kenburg te dol om de derby te gen IJsselmeervogels zaterdag middag doorgang te laten vin den. Geschrokken door de weervoorspelling heeft de voet balclub maatregelen getroffen om het veld in de juiste conditie te houden. Voorzitter Willem de Graaf: „We leggen een soort luchtkussenfolie op de grasmat zodat de vorst niet in de grond kan komen. Zoals het er nu naar uitziet, kunnen we zaterdag ge woon voetballen." Alleen een al gehele afgelasting door de KNVB kan nog roet in het eten gooien. SPORT EN SPEL leld.'l actie WEGENS SUCCES vEBLEN6D BILJARTEN ut eer in. „I mijz veel Onze Chrysler Voyager wordt de komende maan den geleverd als bioscoop op wielen. Met de issen )VD-speler, een flink kleurenscherm en een hifi-stereo hoofdtele- jdml ï'tteert u uw medepassagiers op de nieuwste speelfilms. Succes ndeerd met carpoolen en kinderpartijtjes. En u, als chauffeur, e naJatuurlijk blijvend rekenen op alle gemakken die de Chrysler lebes r al te bieden had. Kom een proefrit maken in de Voyager bij Staande dealer. CHRYSLER De Plas uit Ter Aar heeft met succes z'n tweede plaats verdedigd in de na tionale kadercompetitie: 6-0 tegen H- Team. De Engel/v.d. Aart uit Lisse ver sloeg concurrent WBD voor de derde plaats in de rangschikking. Cas Juffer mans bracht z'n ploeg op voorsprong in acht beurten en André van der Aart ging tegen een sterke opponent in tien beurten onderuit. Captain Louis Op stal bracht de beslissing met een ster ke winstpartij in zeven beurten. Spor- trust/Van Diemen uit Sassenheim be haalde in een matige wedstrijd de ze ge op HWA/Swatch. Uitslagen: Sportrust/Van Diemen-HWA/S- watch 4-2; De Plas-H-Team 6-0; Visprox-Hon- ly Tonk 2; De Maasstad-Concordia 4-2; HWA- /Boele-Honky Tonk 3 6-0; WBD-De En- gel/v.d.Aart 2-4. Stand aan kop: 1. HWA/Boe- le 18-34; 2. De Plas 17-28; 3. De Engel/v.dAart 17-24; 8.Sportrust/v.Diemen 16-12; 13. De Sport 15-8. BOWLING HOLLANDSE AUTO IMPORTMIJ B.V. Floralaan 2, Rijnsburg. Telefoon 071 - 402 92 24. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00 -18.00 uur. Zaterdag 10.00 -16.00 uur. de ti niet 4 '001 V Voyager vanaf 29.230, Afgebeeld model Grand Voyager Limited vanaf 55.245,- incl. BTW/BPM, excl. kosten naken, www.chrysler.nl of 0347 - 36 34 00 lease/finance 030 - 605 98 71 Gem. verbr: 7,2 -12,71/100 km. 13,9 -7,9 km/l. "311 g/km. (actie geldt voor orders van 5 februari t/m 31 maart 2003) Paula van Hemert (BV Leiden) heeft afgelopen weekeinde een uniee pres tatie geleverd. In de voorronde van een toernooi in Nieuwegein gooide ze een zogeheten perfect game. Twaalf trikes op rij leverde het maximum van 300 punten op. Ze was de eerste vrouw die dat ooit op de banen in Nieuwegeid presteerde en Van He mert werd de achtste vrouw in Neder land die ooit een perfect game gooide. In de euforie van die game gooide ze in de finale niet best meer en werd uiteindelijk tiende. Met haar perfect game verdiende ze een nieuwe Apex- bowlingbal. BRIDGE Het Leidse Crash 8 greep met een maximale 25-0 zege op middenmoter Bodegraven 4 de runner-up positie in de hoofdklasse van het NBB district Leiden. Crash 8 bestaat uit de man nen Van der Velden, Van der Ven, Van den Berg en Van der Wiel. Koploper Bodegraven 1 versloeg de Pelikaan All Stars 3 en die werd daardoor opnieuw hekkensluiter. Bodegraven 1-PAS 3 17-13; Bodegraven 2-LBC 16-14; PAS 2-Crash 9 12-18; Bodegraven 4- Crash 8 0-25; Crash 7-Bodegraven 3 7-23. Stand aan kop: 1. Bodegraven 1 8-170; 2. Crash 8 8-147; 3. Sassem Troef 7-130; 4. Crash 9 8-127. DAMMEN De Hoornse Damclub (HDC) uit Al phen aan den Rijn is de play-offs voor het kampioenschap van de regionale hoofdklasse DMH goed begonnen. HDC boekte een ruime 17-6 zege op de Damlust-reserves uit Gouda. Ri chard Meijer, Micha van Tol, André Venema, Wim Meijer en Hans Brunt scoorden Alphense driepunters. Het derde team van de Rijnburgse Dam club (RDC) boekte een verrassende 15-9 winst op het sterke Samen Sterk 2 uit Hazerswoude. Op het eerste bord verloor weliswaar Leidenaar Arno Kooloos van Ronald van Egmond, maar de driepunters van Michiel Kloosterziel, Piet van Egmond, Renate Sneijders en de heren Casper en Sietze de Leeuw zorgdenvoor een rui me Rijnsburgse zege. DARTS Brandewijn United heroverde in de Leidse derby tegen Verbaal Geweld de koppositie in de regionale eredivisie door met 8-2 te winnen. United-speler Henny van der Ster gooide vier keer 180. De Stalgasten uit Leiden kwamen tegen de nummer drie op de ranglijst, Bullshit uit Roelofarendsveen, met de hakken over de sloot: 6-4. Jan Hons- beek van De Stalgasten gooide drie keer 180. Dartsworld uit Oegstgeest verloor met de maximale cijfers van Tarsal Koos Minck en blijft daardoor hekkensluiter. De Gouwe-Downstairs 4-6; Verbaal Geweld- United 2-8; Dartsworld-Tarsal Koos Minck 0- 10; Ramses Sjaffies-Geen Flauw Idee 8-2; Square Point-Winning Darts 6-4; Bullshit-De Stalgasten 4-6. Stand: 1. United 11-89; 2. De Stalgasten 11-87; 3. Bullshit 11-75; 4. Downs tairs 11-67; 5. De Gouwe en Ramses Sjaffies 11-56; 7. Tarsal Koos Minck 11-54; 8. Geen Flauw Idee 11-54; 9. Verbaal Geweld 11-42; 10. Square Point 11-31; 11. Winning Darts 11-28: 12. Dartsworld 11-23. POOLBILJART Dijkjes Predators uit Leiden en The Pocket uit Katwijk hebben de tweede ronde bereikt van de nationale BNP- Cup. De Katwijkers werden met 20 punten eerste in poule jf) en de Pre dators werden tweede in poule 21 met 13 punten. Beide ploegen spelen deze week in de tweede ronde in eigen huis. Florian Moederscheim verstevigde zijn koppositie in het Open kampi oenschap van Warmond door als hal ve finalist punten te verdienen voor het algemeen klassement. De Noord- wijkerhouter verloor in de halve finale van de nationale juniorenkampioen Kai Corvalan. Ook Noordwijker Ro nald Blok verdiende in de halve finale punten voor het klassement. Corvalan verloor op zijn beurt weer in de finale van Karan Chand. De verliezersfinale werd gewonnen door Niels Kelder. Stand aan kop: 1. Florian Moederscheim 156; 2. Martin Zevenhoven 147; 3. Ronald Blok 133; 4. Leon Alewijnse 127; 5. Nico Seisveld 118. Jan Bey

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19