SPORT Zorgen over spitsen Oranje Evenwichtig Tsjech wint van Fr ankrif Bode Miller super wereldtitelstrijd slf Volgend jaar zilveren Wopke de Vegt moet Marianne Timmer terugbetaf? goal in verlengingen Schaatsster wint in hoger beroep van schaatscoach Kwaliteitsaanvallers maken ook tegen Argentinië geen grote indruk Arie Haan opgelucht tevreden na vuurdo Acuna mag spelen voor Feyenoord Rotterdam - De Chileen Jorge Acuna is speelgerechtigd voor Feyenoord. De middenvelder heeft dinsdag in zijn vaderland een machtiging voor een voor lopig verblijf in Nederland ge kregen. Eerder ontving hij al de benodigde werkvergunning. Acuna heeft zich vandaag ge meld voor de training bij Fey enoord. In afwachting van zijn papieren hield hij zijn conditie op peil op het sportcomplex van de nationale bond in Chili. Koolhof trainer van AGOW Apeldoorn - Jurrie Koolhof wordt in het nieuwe seizoen trainer/coach van AGOW. De 43-jarige oud-international on dertekende gisteren een con tract voor twee jaar met een op tie voor een extra seizoen. Kool hof is momenteel assistent-trai ner bij Emmen. Vorig jaar was hij hoofdtrainer in de eredivisie bij De Graafschap. AGOW, nu nog amateurclub, speelt vol gend seizoen betaald voetbal in de eerste divisie. Gaspart stapt meteen op Barcelona - Joan Gaspart is gis teravond met onmiddellijke in gang afgetreden als voorzitter van FC Barcelona. De veel be kritiseerde preses van de Cata laanse topclub, die financieel en sportief in problemen ver keert, had eerder aangekondigd zijn functie per 1 maart ter be schikking te stellen. Gaspart haalde vorig jaar Louis van Gaal terug, maar zag zich onlangs genoodzaakt de Nederlander te ontslaan wegens de tegenval lende resultaten. Jong Oranje speelt belabberd Amsterdam - Jong Oranje heeft gisteren een vriendschappelijke ontmoeting verloren van de leeftijdgenoten uit Zuid-Korea. In het Olympisch Stadion in Amsterdam werd het 0-1. Het gisteren vertoonde spel van de Nederlandse voetballers biedt bondscoach Wïm Koevermans weinig hoop voor de belangrij ke derde olympische kwalifica tiewedstrijd op 28 maart tegen Tsjechië. In de ijzige kou maak ten de Nederlanders geen mo ment indruk. Operatie Ritsma aan bloedvat baselga di pine - Rintje Ritsma ondergaht binnenkort een ope ratie wegens een aangeboren afwijking aan een bloedvat in het rechterbovenbeen, die hem hindert bij het schaatsen. De schaatser van TVM is na het WK allround van afgelopen weekeinde klaar met zijn sei zoen, aangezien hij zich niet meer kan plaatsen voor het WK afstanden. Desondanks over weegt hij eerst het seizoen af te maken met trainingen, voordat hij onder het mes gaat. Rentree Theunisse in Berlicum berlicum - De opening van het Nederlandse mountainbikesei zoen staat dit jaar in het teken van een bijzondere rentree. Oud-profrenner Gert-Jan The unisse keert op zondag 9 maart tijdens de zevende Empella MTB Trophy in Berlicum terug inde wielersport. Theunisse (40) beëindigde halverwege de jaren '90 zijn carrière, noodge dwongen door blessureleed en een zware valpartij. Hij richtte zich vervolgens op een baan als manager van een mountain biketeam. Dopingcontrole in paardensport den haag - De Nederlandse Draf- en Rensport (NDR) gaat komend weekeinde bij de wed strijden in Wolvega en Alkmaar voor het eerst controleren op zogenaamde milkshakes. Dit is een mengsel van zuiverings zout, glucose en water dat de renpaarden wordt toegediend om ze harder te laten lopen. De controles werden al eerder aan gekondigd, maar de NDR kon aanvankelijk geen laboratorium vinden om het bloed te laten controleren. donderdag 13 fe8rua nyon/rtr - De UEFA gaat in het Europese topvoetbal de regels van de verlening veranderen. In plaats van de golden goal komt er een silver goal. Het verschil is dat na het maken van een dergelijk doelpunt de wedstrijd niet meteen is afgelo pen. Bij de zogenoemde zilveren treffer wordt in elk geval de helft waarin die is gemaakt nog uitge speeld. De nieuwe aanpak gaat in bij de knock-out ronde van de Cham pions League, volgend seizoen. Ook wordt die van toepassing bij de eindronde van de strijd om de Europese titel, in 2004 in Portugal. De beslissing werd genomen bij een vergadering van het Euro pean Club Forum, een college van 102 Europese clubs, in de hoofdkwartieren van de UEFA in Nyon. De nieuwe regels zou den sportiever zijn, bovendien minder agressie bij de fans op wekken. Het is derhalve ook in zekere zin een veiligheidsmaat regel. door Cijs van Oosten Leeuwarden - Schaatscoach Wopke de Vegt moet schaatsster Marianne Timmer 45.000 euro terugbetalen. Dat bedrag was in december 2001 door de rechtbank in Groningen als voorschot op de uitspraak van een te vol gen bodemprocedure aan De Vegt toegewezen. In hoger beroep heeft het gerechtshof in Leeuwarden gisteren het vonnis vernietigd. De Vegt moet tevens 7000 euro aan proceskosten voor zijn rekening nemen. De Vegt spande in 2001 een kort geding aan tegen Mari anne Timmer, omdat de schaatsster hem in dienst zou hebben genomen als trainer van haar op te richten commerciële ploeg. Na vier maanden tekende de olym pisch kampioene van 1998 echter een contract bij het team Spaar Select. De Vegt, die zich beriep op een mon delinge overeenkomst, vorderde aan salaris en onkosten een vergoeding van meer dan 100.000 euro. De Vegt zette begin januari van dit jaar in Groningen de bodemprocedure, die door middel van getuigenverhoor bewijs kan leveren, in gang. Daarbij liet De Vegt beslag leggen op het huis en de bankrekening van Marianne Timmer. Ook liet hij beslag leggen op de voorlopige voorziening van 45.000 euro, waardoor van een feitelijke terugbetaling aan Marianne Timmer nog geen sprake kan zijn. Mr. P. Claassen, advocaat van Timmer, verwacht dat De Vegt het beslag zal opheffen. Anders zal hij de president van de rechtbank in Groningen daarom verzoeken. Claassen: „Met het arrest van het Hof in Leeuwarden is de grondslag van het beslag er niet meer. W dat de stellingen van De Vegt op geen enkei aangetoond. Het is een stevige uitspraak." Timmer reageerde gisteren zeer verheugdg spraak. Over de bodemprocedure maakt zi»( zorgen, omdat zij denkt dat Wopke de Vegt t melijk kan maken dat hij met haar een arbi komst heeft gesloten. „Dat bewijs kan hij r aldus Timmer. Peter Mueller, schaatscoach en echtgenoot v,, meent dat de leden van het gerechtshof het\j] De Vegt als 'ongeloofwaardig' hebben beoordf rianne heeft een slechte reputatie als het h met schaatscoaches betreft", aldus Mueller. J geen slecht persoon. Ze is goudeerlijk" Australië klopt Engeland Clarence Seedorf duelleert met de Argentijn Pablo Aimar. Foto: ANP/Michael Kooren door Marcel van der Kraan Amsterdam - De recordlijst van de bondscoaches Dick Advocaat en Wim van Hanegem ziet er in middels indrukwekkend uit. De overwinning op Argentinië (i-o) was gisteravond de zevende op rij sinds maart 2002. Verloren heeft het Nederlands voetbalelf tal onder de leiding van de twee nog nooit, want bij hun debuut speelde Oranje gelijk tegen Enge land. Maar aan cijfers, is de con clusie van Advocaat, heeft hij niets. „Wat moet ik met statistie ken? Het gaat maar om één ding. Als je de volgende interland te gen Tsjechië verliest, kun je alle voorgaande interlands vergeten." De meeste zorgen moet de bondscoach zich maken over zijn spitsen die niet goed uit de verf komen. Nederland-Argentinië stond als vriendschappelijk duel daarom volledig in het teken van de zwaarste hindernis die het Ne derlands elftal wacht op weg naar de eindronden van het EK in Portugal. De leiding van Oranje zette een elftal neer dat over zes weken (29 maart) goed genoeg moet zijn om in de Rot terdamse Kuip de Tsjechen van een machtsgreep in de groep van Nederland af te houden. Of dat het elftal is dat gister avond in de ArenA begon, is de vraag. Advocaat liet er geen mis verstand over bestaan dat het optreden van Mark van Bommel hem niet was meegevallen en dat een enkeling 'dus nog moet bewijzen dat hij eerste keus is in deze ploeg'. Ten opzichte van het vorige, uiterst succesvolle optreden in en tegen Duitsland waren er gisteravond drie pop petjes verwisseld. Onder de lat stond Ronald Waterreus in plaats van Edwin van der Sar, op het middenveld kreeg Van Bom mel de voorkeur boven Paul Bosvelt en in de spits moest Roy Makaay zijn plaats afstaan aan Ruud van Nistelrooij. Het is zeker niet onwaarschijn lijk dat Waterreus ook tegen de Tsjechen zal keepen. Van der Sar heeft bij het Londense Ful- ham al geruime tijd niet meer in het doel gestaan. Hij is gebles seerd. Advocaat ,Als ik zeker zou weten dat hij volgende maand weer fit is, had ik Sander Westerveld nog een helft laten keepen. Maar nu leek het me beter dat Waterreus tegen een sterke ploeg als Argentinië een hele wedstrijd onder de lat bleef staan." Door dat besluit kreeg de Bra bander de kans om zich in het tweede bedrijf te revancheren op een verre van vlekkeloos op treden in de eerste helft. De PSVer hield de nul, maar deed dat soms met hachelijke reddin gen. Na rust ging het hem beter af. Meer dan bij de keepers is de vorm bij de club van belang Bondscoach Advocaat boos op Ferguson Het ridderlijke verzoek van Manchester United-manager Sir Alex Ferguson was wel aan Dick Advocaat besteed. Natuurlijk wilde hij in het vriendschappelijke treffen van Oranje met Argentinië (1- 0 zege) Ruud van Nistelrooij best een halve wedstrijd spa ren, gezien het programma van de Engelse topclub. Gis teravond bleek Juan Sebasti an Veron, de United-ster van de Argentijnen, echter vrolijk een vol uur mee te doen. Ad vocaat was er boos over. „Ik heb Van Nistelrooij gezegd voor de spitsen bij Oranje. Roy Makaay was tegen Oostenrijk en Duitsland de eerste keus van Advocaat en Van Hanegem, maar gisteravond moest hij toch weer op de bank plaatsnemen. De bondscoach legde na afloop uit dat hij gelet op de prestaties van Van the Man' in Engeland niet meer om Van Nistelrooij heen kan. „Hij verkeert in grote vorm. Als je hem elke week in z'n eentje in de spits bij United ziet spelen, begrijp je waarom ik voor hem kies." Toch leverde de samenwerking met Patrick Kluivert voor de zo veelste keer stof tot nadenken op. Individueel zijn het sterren dat ik dit dus niet meer doe. Ik was vooraf al benieuwd hoe lang Veron zou spelen. Wat Van Nistelrooij zei? Nou, die wil ook liever een hele wedstrijd spelen. Het lijkt me dat die het wel met me eens is." De zevende zege op rij greep de bondscoach niet aan voor een lofzang op het elftal. Wel haalde hij aan dat in acht wedstrijden pas twee tegentreffers werden toegela ten. „Dat zegt ook iets over de klasse van Stam en Frank de Boer." van wereldniveau, als tandem komen de twee al een paar jaar moeilijk uit de verf. De assists van Kluivert kwamen niet aan of de Argentijnse verdedigers zaten het tweetal te dicht op de huid. „In het geval van Kluivert heeft het ook te maken met wat hij bij Barcelona doormaakt", sprak Advocaat. „Ik hoop dat deze wedstrijden hem weer een prik kel geven. Je ziet wat het bij Frank de Boer doet. Die blijft, als hij zo speelt, een van de bes te verdedigers van de wereld." Na de pauze mocht Makaay, die bij Deportivo La Coruna vol doende scoort en in Spanje met zijn club hoger op de ranglijst staat dan Barcelona, Van Nistel rooij alsnog aflossen. Effect sor teerde het niet, Makaay kwam in de resterende drie kwartier zelfs niet in de buurt van de goal. Kluivert wel, maar het vizier van de sterke nummer 10 stond niet op scherp. Advocaat: „Maar over Patrick Kluivert heb ik na tuurlijk geen twijfels, hè? Die heeft al zo lang bewezen waar om hij een vaste plaats heeft in de voorhoede van het Neder lands elftal." Als er rapportcijfers waren gege ven, zouden ook Fernando Rick- sen en Boudewijn Zenden net als Van Bommel en Waterreus nauwelijks een voldoende heb ben gehaald. De uitschieters naar boven waren gisteravond Jaap Stam, Phillip Cocu, Edgar Davids en Clarence Seedorf, het voorlaatste station bij de win nende treffer van Giovanni van Bronckhorst. En hoewel de Ar gentijnen op het WK al heel vroeg werden uitgeschakeld, oogst een triomf op de Zuid- Amerikanen internationaal nog behoorlijk veel bewondering. NEDERLAND: Waterreus; Ricksen, Frank de Boer, Stam (46. Reiziger) en Zenden; Seedorf, Van Bommel (70. Van Bronckhorst), Cocu (81. Bosvelt) en Davids; Kluivert en Van Nistelrooij (46. Makaay). ARGENTINIË: Cavallero; Quiroga, Ayala, Samuel en Aimar, Ortega (63. Gallardo), Zanetti, Veron (75. Cambi- asso). Sorin en Gustavo Lopez (58. Sa- viola); Claqdio Lopez (81. Solari). SPORTUITSLAGEN BADMINTON Birmingham. All England. Mannen, kwalificaties: Pang (Ned) - Zwiebler (Dui) 15-6 13-15 15-10, Pang - Lefort (Fra) 15-6 15-11, Delfs (Den) - Pang 15-6 15-13. Eerste ronde: Palyama (Ned) - Hidayat (lno/5) 15-10 15-9, Xia Xuanze (Chn/3) - Bruijstens (Ned) 15-8 15-4 Tweede ronde: Lee Tsuen SengTMal) - Palyama 15-10 15-8. Vrouwen, eerste ronde; Yao Jie (Ned) bye, Au- dina (Ned) bye. De Wit (Ned) - Li Wenyan (Chn) 6-11 13-10 11-1, Meulendijks (Ned) - Aparna Popat (Ina) 11-4 8-11 13-10, Kim Ky- eung-Ran (ZKo) - Beenhakker (Ned) 11-6 11- BASKETBAL New York. NBA. Cleveland Cavaliers - Minnesota Timberwolves 91-102, Philadelphia Sixers - Chicago Bulls 119-111, Toronto Raptors - Atlanta Hawks 97- 96,New York Knicks - Golden State Warriors 107-113, Memphis Grizzlies - New York Nets 96-90, New Orleans Hornets - Indiana Pacers 72-83, Denver Nuggets - Los Angeles Lakers 102-113, Milwaukee Bucks - Dallas Mavericks 120-114, Utah Jazz - Houston Rockets 76- 106, Los Angeles Clippers - Washington Wi zards 104-108. CRICKET Zuid-Afrika/Zimbabwe. WK. Groep A (Paarl, ZAf): India - Nederland 2-0. India 204 in 48,5 overs, Nederland 136 in 48,1 overs. India- Tendulkar 52, Mongia 42, Srinath 4/30, Kumble 4/32. Nederland: Van Bunge 62, Smits 26. Schiferli 13, De Leede 4/35, Raja 2/47 Groep B (Potchefstroom, ZAf): Zuid-Afrika - Kenia 2-0. Zuid-Afrika 142/0 in 21,2 overs, Kenia 140 in 38 overs. Zuid-Afrika: Gibbs 87 not out. Kirsten 52 not out. Klusener 4/16. Ke nia.- Shah 60. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3021. 6.10.11.15.16.24.33.35.44.47.49 50.54. 55.64.67.68.70.73.74. (Onder voorbehoud van typefouten). Totol3. 1.1.2.2.1.2.1.2.2.3.1.3.3. (Onder voorbehoud van typefouten). SCHAKEN Moskou. Aeroflot Open. Tweede ronde (belangrijkste uitslagen): Dvoirys (Rus) - Van Wely (Ned) 1/2 - 1/2, Ga- goenasjvili (Geo) - MorozevitS) (Rus) 1-0, Ivanov (Rus) - Smirin (Isr) 1/2 - 1/2, Morovic Fernandez (Chl) - Joessoepov (Dui) 1/2 - 1/2, Grisjoek (Rus) - Kozirev (Rus) 1-0, Balasiov (Rus) - Svidler (Rus) 1/2 - 1/2, Drejev (Rus) - Zagrebelni (Oez) 1-0. SKI St. Moritz. WK. Mannen, reuzenslalom: 1. Miller (VSt) 2.45,93 (1 19,63 1.26,30), 2. Knauss (Oos) 2.45.96 (1.18,76 1.27,20), 3. Schlopy (VSt) 2.45.97 (1.20,68 1.25,29), 4 Gorza (Slv) 2.46,32, 5. Svindal (Noo) 2.46,77, 6 Palan der (Fin) 2.46,82, 7. Von Gruenigen (Zwi) 2.46,86, 8. Schieppati (Ita) 2.46,97, 9. Che- nal (Fra), Raich (Oos) 2.46,99. TENNIS Marseille. Mannen, 500.000 euro. Eerste ronde: Bjórkman (Zwe) - El Aynaoui (Mar/5) 6-2 6-4, Mirnyi (WRu) - Robredo (Spa) 6-7 6-1 7-6, Grosjean (Fra/3) - Calatrava (Spa) 6-2 6-1, Federer (Zwi/1) - Ljubicic (Kro) 7-6 opgave Ljubicic, Nieminen (Fin) - Stepanek (Tsj) 6-2 4-6 7-6, Voinea (Roe) - Arthurs (Aus) 6-4 7-6, Olivier Rochus (Bel) - Kafelnikov (Rus/6) 7-6 6-4, Mutis (Fra) - Vinck (Dui) 6-4 2-6 6-5, Ancic (Kro) - Dupuis (Fra) 6-7 6-4 6- 4, Escudé (Fra) - Novak (Tsj/2) 6-2 6-1, Kuce- ra (Slw) - Kratochvil (Zwi) 3-6 6-1 4-1 opgave Antwerpen. Vrouwen, 585.000 euro. Eerste ronde: Razzano (Fra) - Stevenson (VSt/9) 6-3 6-2, Roesch (Dui) - Serna (Spa) 6- 7 6-1 6-1. Tweede ronde: Henin-Hardenne (Bel/3) - Ondraskova (Tsj) 6-4 7-6, Schnyder (Zwi/7) - Chladkova (Tsj) 7-5 6-0, Venus Wil liams (VSt/1) - Matevzic (Slv) 6-1 6-1. VOETBAL Oefeninterlands. Nederland - Argentinië 1-0 (0-0). 87. Van Bronckhorst 1-0. Scheidsrechter: Nielsen (Den). Toeschouwers: 40.090. Gele kaart. Sa muel, Gustavo Lopez (Argentinië). Spanje - Duitsland 3-1, Italië - Portugal 1-0, Schotland - Ierland 0-2, Frankrijk - Tsiechië 0- 2, Noord-lerland - Finland 0-1, Engeland - Au stralië 1-3, Wales - Bosnië 2-2, Slovenië - Zwi- terland 1-5, Kroatië - Polen 0-0, Roemenië - Slowakije 2-1, Griekenland - Noorwegen 1-0, Turkije - Oekraïne 0-0, Cyprus - Rusland 0-1, Georgië - Moldavië 2-2, Letland - Litouwen 2- 1. Israël - Armenië 2-0, Egypte - Denemarken 1-4, Algerije - België 1-3, Mali - Guinée 1-0, Marokko - Senegal 1-0, China - Brazilië 0-0. parijs/anp - Tsjechië heeft gis teravond in Saint-Denis gewon nen van Frankrijk. De volgende tegenstander van Oranje in de kwalificatiereeks voor het EK deed dat met 2-0. Voor Tsjechië, Nederlands enig overgebleven concurrent in de strijd om rechtstreekse plaatsing voor de titelstrijd, scoorden Grygera en Baros. Bij de evenwichtige Tsjechen, die Vladimir Smicer al na ruim een kwartier door een blessure kwijtraakten, speelde Galasek van Ajax van het begin. Bij Frankrijk, met veel van zijn ve detten, werd Marcel Desailly ge huldigd. De verdediger speelde voor de 103e keer voor de natio nale formatie. Hij evenaarde daarmee het record van Didier Deschamps. Het was de eerste nederlaag van de Fransen onder leiding van bondscoach Jacques Santini. Deze zag zijn Ulrich Ra- mé, de vervanger van de gebles seerde Barthez, al na zeven mi nuten in de fout gaan. De doel man van Bordeaux liet zich on aangenaam verrassen door een schot van Grygera van zeker 25 meter. De Fransen waren er niet erg van onder de indruk, maar maakten ook geen aanstalten iets aan de achterstand te doen. Op Zidane na geloofde de ster- renploeg het wel. Milan Baros bedierf het avondje van Desailly helemaaL Engeland leed op eigen veld een IJ D( tal pe\ nd lee gevoelige nederlaag stralië, 3-1. Bij de A (jje Emerton van Feyei van de doelpunterm e c Engeland werd Wayi^,ei de jongste speler in diyor elf ooit. De aanvaller uj ton, 17 jaar en 111 da sp als invaller in het vel jg komst was James I jj. jeugdigste, met 17 ji jaj dagen. De speler var Rovers debuteerde in Schotland. Spanje versloeg Dui Mallorca met 3-1. twee doelpunten Spaans topscorer all< 25-jarige aanvaller drid staat op 30. Zijn Fernando Hierro zijn lange carrière De Duitsers bogen slotfase. Bobic had passend antwoord Of ste treffer. Die bi tien minuten voor op voorsprong doorj schop te benutten, volgende goal van l^. goed voor de statisl Moldavië, een van de| der van Nederland in| catiereeks richting bij Georgië gelijk. H( Voor de Moldaviërs 1 du voor de doelpunta^J ste goal kwam tot staf strafschop. In beiq maakte hij een goed. fac u ff China houdt guangzhou/gpd - Met angst en beven had China de wedstrijd tegen Brazilië tegemoet gezien. De selectie van de Nederlandse bondscoach Arie Haan betrad nog net niet met knikkende knieën het veld, maar het ont zag voor de regerend wereld kampioen was bijzonder groot. In het vriendschappelijk voet balduel was daar echter weinig van te merken. De Chinese spe lers konden dan ook moet opge heven hoofd en toegejuicht door 50.000 enthousiaste toe schouwers de kleedkamers op zoeken. Het machtige Brazilië was op 0-0 gehouden en dat vervulde iedereen met grote trots. Ook Arie Haan. „Ik heb nog niet van de Brazilianen verloren", glunderde hij met verwijzing naar het WK van 1974, toen hij met Oranje al van de Zuid-Ame rikanen had gewonnen (2-0). De nieuwbakken bondscoach was even opgelucht als tevreden over zijn vuurdoop. „Dit is een mooi resultaat, het biedt per spectief voor de toekomst. Het is een basis om verder op te bou wen." Tijdens de wereldtitelstrijd van afgelopen zomer had China nog Brazilië op 0-{ kansloos met 4-0 veriif Brazilië. Met de nod_ ties keerde de WK-de| toen nog onder leidi Joegoslaaf Milutinovil gens huiswaarts. Tijd toernooi in Japan/Zuf was geen punt gehaa doelpunt gescoord. Haan schoof gisterenf knappe remise grooöL eer naar zijn ploeg, di plineerd en opofferiu had gespeeld. Brazilii met alle sterren (Rob Rivaldo, Ronaldinho, Cafu), maar speelde) beetje met de handre Dat voordeeltje kond nezen er precies bij g Ze gaven nauwelijks! weg en hielden zich i opzicht keurig aan d< Haan en assistent Th verstrekte opdrachte In het voetbalgekke het gelijkspel tegen d Brazilianen als een g< schenk begroet. Arie na alle plichtpleging! gen plaats in de auto, terugbracht naar het checkte onderweg zij en sprak tevreden: „1 sade heeft al gebeld.' Amerikaan wint ook reuzenslalo Charkov (Oek) - Matador Puchov (Slw) 3-0 (25- 11 25-15 25-19), Petrom Ploiesti (Roe) - Azot Tsjerkasi (Oek) 2-3 (25-23 23-25 25-23 18- 25 10-15) Donderdag: ESS Falck Parnu (Est) - Piet Zoomers/Dynamo (Ned). Vrouwen, kwartfinales eerste duel: Asterix Kiel- drecht (Bel) - Arke Pollux (Ned) 1-3 (25-18 23-25 19-25 21-25), Schweriner SC (Dui) - Zeiler Köniz (Zwi) 3-2 (17-25 25-21 22-25 25-23 15-12), Villebon (Fra) - Slavia Brati slava (Slw) 3-0 (25-9 25-16 25-18), Eburon Tongeren - Panellinios Athene (Gri) 3-0 (25- 20 25-1125-23). WIELRENNEN VOLLEYBAL Rijswijk. Top Teams Cup. Mannen, kwartfinales eerste duel: Rabotniki Fersped Skopje (Mac) - VC Omniworld (Ned) 3- 1 (25-20 23-25 25-22 25-19, Lokomotiv Arma di Taggia. Ronde van de Middellandse Zee. Eerste etappe (Taggia - Anna di Taggia): 1 De Groot (Ned) 112 km in 2.37.20 (40,696 km/u), 2. Bettini (Ita) 0.02, 3. Hushovd (Noo), 4. Brochard (Fra), 5. Celestino (Ita), 6. Chava- nel (Fra), 25. Veneberg 1.25, 53. Lotz, 60 Boogerd, 85. Traksel 5.19, 101. Van Hees- wijk, 107. Moerenhout, 119. Sentjens, 137 Van Dijk 13.06. sankt moritz/dpa - Bode Miller is de superster van het WK alpi neskiën in Sankt Moritz. De 25- jarige Amerikaan won na het goud op de combinatie en het zilver op de Super-G gisteren de titel op de reuzenslalom. Met een tijd van 2 minuten en 45,93 seconden in twee manches was hij driehonderdste seconde sneller dan de Oostenrijker Hans Knauss, de winnaar van de eerste manche. Millers land genoot Erik Schlopy eindigde met vierhonderdste seconde achterstand op de derde plaats. De ontknoping was zeer span nend. „Twee Amerikanen op het ere podium, dat is ongelooflijk", juichte Miller die d combinatie vanaf plaats in de twe< naar het goud sn< mars in de beslissei zijn landgenoot mogelijk nog im' Hij vloog tussen door van de 23e n; plaats. „Veruit de b( den van mijn 1< Schlopy die nooit ei kerwedstrijd won. manche nam ik mijL in de tweede veel j maken." Na zeven van de tie, den heeft nog niet kampioen van 2001 tel geprolongeerd.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 18