'Fraudeurs uit ziekenfonds zetten' BINNENLAND 2 Teleurgesteld, treurig en opgelucht tegelijk Olievervuiling Zeeuwse kust verder uitgebreid COC in Nederland eert Blankenstein en Wabeke Verzekeraars willen miljoenenfraude te lijf met identificatie en duidelijker nota's Bus in de kreukels itraf geëist ;ens aanrijding M - Advocaat-generaal a heeft gisteren voor het itshof in Arnhem 27 den cel, waarvan zeven ,n aardelijk, geëist tegen een ige ex-marinier uit Apel- Volgens het OM heeft de I ibp 17 oktober 2001 in het 1 im van Apeldoorn uit ra- he motieven een Turkse angereden. Het slachtof- ikte zwaargewond. Het iet 12 februari uitspraak. ikes blijft bij rBrol ontslag deJaao - Minister Remkes enlandse zaken) blijft bij esluit om burgemeester van Veen (PvdA) van de inte Heythuysen eervol g te verlenen. De ge- ME te had bij Remkes gepro- ird. omdat zij vond dat ontslag ten onrechte edikaat eervol was ver- n. Aanleiding voor het g was de vermeende dief- bn een lippenstift. Maks steeds gezegd dat zij ge- weg was vergeten de lip- ift af te rekenen. htszaak over fevering dj aac - De advocaten van wolse diskjockey en een irerdachte willen dat het itshof in Den Haag zich eekt over de uitlevering eide verdachten aan de ligde Staten. De president i rechtbank in Den Haag december 2001 groen foor de uitlevering. Het in de VS tot respectieve- it en vijf jaar cel veroor- wegens xtc-smokkel. lerendum over >-lijsttrekker el - De kans is groot dat A-leden ook gaan bepa- e hun lijsttrekker wordt e Europese verkiezingen 2004. Van den Berg, hui- ctieleider van de PvdA in opees Parlement, heeft ferendum voorgesteld partijleiding. Het moet is hem gek lopen wil die orstel niet overnemen, zo gisteren. Bos werd op de- manier door zijn partij - uitverkoren als fractie- t en lijsttrekker voor de Kamerverkiezingen. Zie de soepele lijnen. Voel het comfort van het ruime, moderne interieur. Tot in perfectie afgewerkt en voorzien van de allernieuwste veiligheidsvoorzieningen. Laat u verrassen door de enorme kofferruimte. Ervaar de rotsvaste wegligging. Alles ademt een compleet nieuwe dynamiek. De nieuwe SEAT Cordoba is een ervaring voor alle zintuigen. En je rijdt 'm al vanaf 14.750,-. Maak een proefrit en verleid de wind... auto emoción I pl een SEAT Cordoba vanaf €14.750,-inclusief BTW/BPM, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Gemiddeld brandstofverbruik SEAT Cordoba: 4.8-7.5L/100 km (1:20,8 -13,3), C02 emissie g/km 130-180. Importeur Pon Carb.v., Leusden. Bel voorde dichtstbijzijnde SEAT-dealer gratis 0800 23573 28 of kijk op internet; www.seat.nl middelburg/anp-gpd - De OÜe- vervuiling aan de Zeeuwse kust breidt zich verder uit, zo meldde een woordvoerster van Rijkswa terstaat gisteren. De olie, ver moedelijk afkomstig uit het vrachtschip Tricolor, heeft naast de stranden bij Vlissingen, Bres- kens en Oostkapelle ook Ter- neuzen en de Oosterscheldeke- ring bereikt. Rijkswaterstaat is gistermiddag bij Westkapelle begonnen met het opruimen van de olie. In eerste instantie ging Rijkswater staat uit van ongeveer 5.000 liter aangespoelde olie. Dit blijkt in middels al ruim 10.000 liter te zijn en er liggen nog meer olie vlekken op het water voor de kust. Rijkswaterstaat neemt monsters van de olie om te laten onderzoeken of deze echt van de Tricolor afkomstig is. De olievervuiling heeft al hon derden zeevogels het leven ge kost. Bij vogelopvang De Mikke in Middelburg zijn gisteren ruim tweehonderd dieren binnenge bracht Voor de kust vliegen en zwemmen nog eens honderden besmeurde vogels. Op Walcheren zijn inmiddels ruim 200 dode vogels opgeraapt. Op Schouwen-Duiveland liggen sinds gisteren nog 100 tot 150 dode vogels en langs de Zeeuws-Vlaamse kust zijn giste ren 25 dode vogels gevonden. In vogelopvang De Mikke worden de dieren bekeken en de meest- vervuilde krijgen direct een spuitje. De overige vogels krij gen medicijnen en voedsel en vandaag wordt bekeken hoe de conditie is. Volgens plaatsver vangend beheerster Van Dijk zijn de vogels er zeer slecht aan toe. Ze druipen gewoon van de olie. Sommige beesten plak ken zo dat we ze bijna niet meer uit de doosjes krijgen." amsterdam/anp - De belangen organisatie voor homoseksuelen COC heeft de Bob Angelo Pen ning toegekend aan oud- scheidsrechter John Blanken stein. Voormalig hoofdofficier van justitie Jan-Willem Wabeke ontvangt de Bob Angelo Oor konde. De penning en de oorkonde zijn bestemd voor personen of orga nisaties die zich hebben onder scheiden in de strijd voor gelijke rechten voor homoseksuele mannen, lesbische vrouwen, bi- en transseksuelen. Blankenstein is uitgekozen om dat hij 'in de homo-onvriende lijke omgeving van het profvoet bal zijn nek uitstak en een voor beeld was voor anderen', aldus de jury. Ook na beëindiging van zijn scheidsrechtersloopbaan blijft hij zich inzetten voor ho mo-emancipatie. Hij klaagde bijvoorbeeld imam El Moumni aan voor diens anti-homo uit spraken. Bovendien stelde hij in de media talloze keren het be lang van acceptatie van homo seksualiteit in de sport aan de orde. Wabeke, tegenwoordig natio naal Ombudsman Verzekerin gen, was volgens de jury de af gelopen jaren een van de drij vende krachten achter de open stelling van het burgerlijk huwe lijk voor paren van hetzelfde ge slacht. Het tweetal neemt de onder scheidingen op 14 februari in ontvangst in het Nieuwe De La Mar Theater in Amsterdam voorafgaand aan een benefiet voorstelling van de musical Nonsens. In 1991 werden de Bob Angelo Penning en Oorkon de voor het eerst uitgereikt Eer dere winnaars waren onder meer Paul de Leeuw, de Scho rerstichting en Rob Tielman. Bob Angelo (1913-1988) is de schuilnaam van Niek Engelsch- man, mede-oprichter en eerste voorzitter van het COC. Hij was tevens initiatiefnemer voor het homotijdschrift Levensecht, dat voor het eerst in 1940 ver scheen. Hilversum/ANP - De zorgverze keraars willen dat fraudeurs uit het (verplichte) ziekenfonds kun nen worden gezet. Om de fraude in de zorg terug te dringen, wil len ze bovendien in ziekenhuizen identificatie met een paspoort. Zorgverzekaars Nederland gaat bovendien bij de minister van volksgezondheid aandringen op duidelijker specialistennota's. Directeur Bontje van Zorgverze keraars Nederland (ZN) zei dit gisteren in het tv-programma Nova. De fraude bedraagt vol gens hem zo'n 400 tot 800 mil joen euro per jaar, dat is meer dan één procent van de totale kosten in de gezondheidszorg. Zonder die fraude zouden de premies met ongeveer 25 euro per jaar omlaag kunnen. De zorgverzekeraars kwamen twee jaar geleden met het rap port 'Reden tot Zorg' over de fraudegevoeligheid van de gang van zaken in de zorg. Daarna heeft elk van de verzekerings maatschappijen een fraudeco- ordinator aangesteld en die functionarissen wisselen onder ling informatie uit. Dat heeft ge leid tot een databank met onge veer tweehonderd fraudeurs, meest verzekerden, maar ook zorgaanbieders. Het kan daarbij bijvoorbeeld gaan om het declareren bij de verzekering van een kroon die nooit door de tandarts is ge plaatst. Ook wordt veel gesjoe meld met rekeningen van dok ters in het buitenland. Het openbaar ministerie schrijft in het rapport 'Zorg om zorg- fraude' dat op veel verschillende manieren wordt gefraudeerd. Vooral fraude met gestolen pas jes baart zorg. Illegalen en ver slaafden, die zich niet kunnen verzekeren, gebruiken ze bij be handeling in het ziekenhuis. Daardoor bestaat het gevaar dat verkeerde informatie terecht komt in het dossier van degene die wel verzekerd is. Verzekeraars klagen ook over de codes waarmee ziekenhuizen aangeven welke handelingen zijn verricht bij een patiënt. Ze bieden de verzekeraars onvol doende houvast om te kunnen controleren wat er is gebeurd. Officier van justitie Speijers zei in Nova dat het afgelopen jaar 115 keer aangifte is gedaan van fraude door zorgverzekeraars en dat dit geleid heeft tot negen strafrechtelijke onderzoeken. Het gaat bij de aangiftes om een schadebedrag van in totaal 880.000 euro. Speijers houdt het voor mogelijk dat de fraude jaarlijks meer be draagt dan twee miljard euro. Hij denkt dat de zorgverzeke raars meer kunnen doen om de fraude terug te dringen door er in de eigen organisatie meer alert op te zijn. Zo wees hij erop dat er al min der gesjoemeld kan worden met verzekeringspasjes als daar een foto op staat. den haag/gpd - De Tweede Kamer vergaderde gisteren voor het laatst in de oude sa menstelling. Zesenveertig Ka merleden namen, al dan niet tijdelijk, afscheid van de poli tieke arena. Kamervoorzitter Weisglas richt tot iedereen die vertrekt het woord, waarna de zaal applaudisseert Voor Leef baar Nederland-voorman Teeven blijven de handen het langst op elkaar. „U hebt veel respect in de Kamer verwor ven", drukt Weisglas hem op het hart WD'er Blaauw heeft het langst in de Kamer gezeten, sinds 1978. De 61-jarige was graag nog een tijd langer volksvertegenwoordiger ge bleven. „Maar dat heeft niet zo mogen zijn, vanwege de vernieuwing binnen mijn partij." Bij de LPF moeten de meeste Kamerleden vertrekken. Achttien van de 26 leden die na 15 mei hun debuut in de Kamer maakten keren niet terug. Voor Van Dijke van de Chris tenunie komt het afscheid onverwacht. Pas twee dagen eerder is bekend geworden dat hij zijn Kamerzetel moet afstaan aan fractiegenote Huizinga, die met voorkeur stemmen in de Kamer is ge kozen. De 47-jarige Van Dijke omschrijft zijn gemoedstoe stand als 'teleurgesteld, opge lucht en treurig tegelijk'. „Te leurgesteld omdat het op de ze manier moest lopen. Op gelucht omdat ik eindelijk een ontspannen bestaan kan leiden. Maar ik voel me ook treurig, omdat ik nog zoveel had willen doen." Het PvdA-Kamerlid Rehwin- kel ontbreekt. Hij keerde de Tweede Kamer uit eigener beweging al in november vo rig jaar de rug toe uit onvrede met de naar zijn mening lage plaats (34) op de kandidaten lijst. „Ik was teleurgesteld over die plek. Ik heb acht jaar in de Kamer gezeten en vond dat ik meer had verdiend." De vertrekkende Kamerleden Rosenmöller (Groenlinks), Van Blerk (CDA) en Te Veld huis (WD) werden gisteren geridderd in de Orde van Oranje Nassau. zwolle- Zeventien buspassagiers en de chauffeur van een lijnbus zijn gistermiddag in Zwolle bij een aanrij ding met een tankauto gewond geraakt. De buschauffeur raakte volgens een politiewoordvoerder bekneld en is met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. De passagiers kwamen er met lichte ver wondingen vanaf. De 55-jarige chauffeur van de tankauto is aangehouden voor het veroorzaken van een aanrijding met zwaar lichamelijk letsel. Volgens ooggetuigen reed hij, na te hebben stilgestaan, door rood licht een kruising over. De vrachtauto schampte vervolgens de bus. Foto: ANP/Cerlinde Schrijver

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 5