dan Turkije De eer is voorlopig nog voldoende Liever MSV SPORT Hersman hoopt op afzegging Nijenhuis HQC992 donderdag 30 januari Lissenaar overweegt te stoppen als goede resultaten uitblijven Robbie Fowler. Foto: AP Keegan praat Fowler toch om manchester - Robbie Fowler vemiilt Leeds United alsnog voor Manchester City. De 27-ja- rige aanvaller ondertekent van daag een contract voor 3,5 jaar. Twee weken geleden leek de overgang al te zijn beklonken, maar de speler blies op het laat ste moment de transfer af. Na een nieuw gesprek met Man chester City-manager Kevin Keegan ging Fowler alsnog overstag. De club uit de Pre mier League betaalt Leeds on geveer tien miljoen euro. Roemenen verlaten Ajax Amsterdam - De Roemenen Ovidiu Petre en Vlat Munteanu, die anderhalve week bij Ajax hebben proefgedraaid, keren terug naar huis. Munteanu is door de technische staf gewo gen en te licht bevonden. Petre, een 20-jarige middenvelder, be- \iel wel. Ajax had met zijn club National Bucharest al een huurovereenkomst gesloten, met optie tot koop. Maar het verkrijgen van een werkvergun ning duurt ten minste nog twee maanden. Daardoor zou de Roemeen dit seizoen niet meer in actie kunnen komen. De kans bestaat dat Petre aan het eind van het seizoen alsnog een contract ondertekent bij Ajax. Delemarre bij laatste acht Amsterdam - Internationaal Meester Jop Delemarre heeft zich geplaatst bij de laatste acht deelnemers in de NK-voorron- den schaken te Leeuwarden. Delemarre kwam een ronde verder door grootmeester Den nis de Vreugt in een minimatch met 2-0 te verslaan. In decem ber jl. werden door een overvol le wedstrijdkalender enkele tweekampen uitgesteld. Dele marre - De Vreugt werd giste ren in het Max Euwe Centrum te Amsterdam gespeeld. In de eerste matchpartij werd De Vreugt verrast door de ope ningskeuze van Delemarre (Ca- ro-Kann) en verloor hij in hevi ge tijdnood het overzicht op de partij. Omdat De Vreugt in de tweede matchpartij op winst moest spelen (Ben-Oni) kwam de Lissenaar na twintig zetten met een speculatief stukoffer voor de dag. Delemarre bleef koelbloedig en met nauwkeurig spel neutraliseerde hij alle winstpogingen van De Vreugt. Omniworld-duo terug in Noordwijk door Peter van der Hulst noordwuk - Djoenie Steenvoor den is als basketbalinternational inmiddels wat gewend, en toch was hij zenuwachtig. Dat had al les te maken met tegenstander MSV. Steenvoorden groeide op bij de club uit Noordwijk, die hij drieënhalf seizoen geleden ver liet. „Ik speelde vorige week met het Nederlands team voor twaalfduizend toeschouwers in Turkije en toch keek ik meer uit naar deze wedstrijd. De beleving is anders. Zoveel publiek is mooi, maar hier basketbalde ik tegen mijn oud-ploeggenoten." En hij was niet de enige Omni- world-speler. Ook center Ronald van Velzen kwam jaren geleden onder leiding van de nog immer coachende Burhan Alibegovic uit voor MSV. Het betekende niet dat de eredivisieploeg gis teravond in de kwartfinale van het bekertoernooi cadeautjes weggaf. Omniworld won met 97-79 in de Northgohal van de promotiedi visionist. Van Velzen had daar met 20 punten en 9 rebounds een aardig aandeel in. Van Velzen en Steenvoorden reageerden verrukt toen zij drie weken geleden hoorden dat MSV de opponent voor de beker was. „We hebben daar veel over ge praat Vooral hoe leuk het was om hier te spelen", aldus Van Velzen, die Steenvoorden bij de mini's nog training gaf. De twee kregen inmiddels als ploeggeno ten zo toch het duel dat een sei zoen geleden nog de mist in ging. De loting zat destijds mee, alleen verloren Omniworld en MSV, waardoor hun tegenstan ders tegen elkaar uitkwamen. Het geheugen laat de 30-jarige Van Velzen in de steek als hij probeert te achterhalen wan neer hij uit Noordwijk vertrok. „Zeven, acht, misschien wel ne gen jaar." Het is niet vreemd voor een spe ler die al aardig wat omzwervin gen over de wereld maakte. Zo ging hij eerst naar Goba, vertrok daarop naar Amerika, kwam voor een Franse ploeg uit, om vervolgens bij Omniworld neer te strijken. Toch kende hij nog genoeg spelers van MSV. Bart Koek, Gerben van der Holst, Zeeger van Leeuwen en Richard Augustinus, die bij wijze van grap vergeefs probeerde de broek van zijn oud-teamgenoot naar beneden te trekken. Steenvoorden en Van Velzen lie ten in het duel meteen merken dat ze er waren. Ze zorgden voor de eerste vijf punten en be zorgden hun ploeg een voor sprong die niet meer uit handen werd gegeven. Van Velzen kreeg van zijn coach Cees van Rootse- laar wel heel wat meer speeltijd dan Steenvoorden. Van Velzen benaderde dan ook bijna het puntenaantal van topscorer (23 punteti) en smaakmaker Travis Young. „Met Cees nu als coach, draait het veel beter. Hij weet ook hoe ik speel." Steenvoorden Timon van Leeuwen maakt furore bij Feyenoord en in Oranje S BILJARTEN Sportrust/Van Diemen is door een zwaar bevochten 4-2 matchzege op WBD iets verder weg gekomen van de degrada tieplaatsen in de nationale ka dercompetitie. In een gevecht om de tweede plaats versloeg De Plas uit Ter Aar het trio van De Engel/Van der Aart uit Us- se met 4-2. André van der Aart verloor en Cas Juffermans ver loor in slechts twee beurten. Hans Borst van De Plas begon z'n wedstrijd van acquit met 226 caramboles en maakte in z'n tweede beurt de resterende 24 caramboles. Hij had daar mee een moyenne van 125. Louis Opstal redde in twaalf beurten de Lissese eer. BOWLING Paula van Hemert (BV Leiden) heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van het interna tionaal bowlingtoemooi te Lomme in Frankrijk. Ze gooide afgelopen weekeinde in de voorronden, over acht games, een gemiddelde van 210,75 pins met een hoogste game van 248. Van Hemert gooide daarmee tien pins beter dan de nummer twee op de rang lijst. Van Hemert speelt zon dag de finale. BRIDGE Het Leidse Crash is in de com- petitiestrijd voor het lands kampioenschap niet verder ge komen dan een gedeelde der de plaats. Het Crashviertal plaatste zich in de reguliere competitie als nummer één voor de play-offs, maar strui kelde over Pegasus in de halve finale. De eerste zitting ging PORT en spe met 8-40 verloren en dat kon den de Leidenaars in de daar opvolgende zes zittingen niet meer goed maken (183-205). BC De Lombard (Rotterdam) van captain Berry Westra, ver sloeg vervolgens Pegasus in de finale met 263-190 en is daar mee landskampioen. De Crash-reserves degraderen uit de landelijke meesterklasse, omdat ze in de degradatiepou le van de onderste zes teams (de laatste drie degraderen) niet verder kwamen dan een vijfde positie. DAMMEN Leidenaar Cor van Dusseldorp heeft zijn leidende positie in voorrondegroep vier voor het NK 2003 verstevigd. Met een remise en een winstpartij kwam Van Dusseldorp op 14 punten uit zes ronden. Met nog drie ronden te gaan lijkt hij zeker van een plaats op de NK-finale. In groep twee staan de Katwijkers Bas Messemaker en Michiel Kloosterziel na zes ronden op de plaatsen twee en drie. Alleen de nummers één en twee plaatsen zich voor het NK Alphenaar Richard Meijer en Eric-Jan van Reenen uit Woubrugge konden zich niet verbeteren en staan beiden laatste in hun voorrondegroep. Bij de vrouwen heeft de Rijns- burgse Mariëlle Kromhout ook een foutje nodig van de num mer drie op de ranglijst, om er nog een barrage uit te slepen. DARTS De Stalgasten uit Leiden is door een eclatante 0-10 zege op Ramses Sjaffies uit Roelof- arendsveen steviger aan de lei ding gekomen in de regionale door Maarten Dekker leiden - Zijn ouders hadden een vooruitziende blik, want Timon van Leeuwen is een man van eer, precies de betekenis van zijn voornaam. De 15-jarige Leidse Feyenoorder staat te boek als een van Nederlands grootste voetbaltalenten, maar hij beseft dat die status geen en kele garantie is voor een loop baan als profvoetballer. Dat on gewisse stoort hem geenszins: als hij maar lekker kan voetbal len, dan is dromen van de roem voorlopig ruim voldoende. Menige jongen van zijn leeftijd zou sterallures krijgen wanneer hij een cv zou bezitten als dat van Timon van Leeuwen. Vijf jaar geleden bezocht hij de ta lentendag van Feyenoord, in na volging van zijn teamgenootjes bij UVS, die hun geluk allemaal bij Ajax zochten. „In die tijd had iedereen het erover, voetballen bij een grote club. En ze liepen naderhand altijd te pronken met spullen die ze mochten houden na zo'n talentendag, kleding bij voorbeeld, of een kalender." Het was geen toeval dat Van Leeuwen zijn diensten niet in Amsterdam aanbood. Zijn grootvader bracht hem van jongsaf aan de liefde voor Fey enoord bij. Spelen bij 'de vijand' zou zijn eer te na zijn. „Feyen oord is de beste keuze. Ik vind Ajax gewoon niks, ze hebben daar allemaal iets arrogants over zich. En ik kan ook niet tegen dat accent van ze." Toen zijn moeder eindelijk overstag ging - ze vreesde dat ze haar zoon da gelijks naar Rotterdam moest chaufferen - meldde Van Leeu wen zich bij De Kuip. Hij werd na de talentendag uitgenodigd voor een stage, die hij maar voor de helft afrondde. Toen was het voor de scouts van Feyenoord al zonneklaar: dat ventje uit Lei den had alles in zich om uit te groeien tot een topper. Sindsdien werkte Timon van Leeuwen zich gestaag op bin nen de jeugdopleiding van de stadionclub. Een jaar geleden vertaalde de progressie zich in een uitnodiging voor het Neder lands elftal onder vijftien jaar. In het beslissende selectieduel van de districtsteams scoorde Van Leeuwen twee keer. Alles lukte in die wedstrijd. Een van de doelpunten maakte ik met mijn hak, echt heel mooi. Ik ging on der applaus van het veld." On der de klappende toeschouwers bevond zich op die memorabele middag ook de toenmalig bondscoach Louis van GaaL Inmiddels heeft Van Leeuwen een vaste plek in 'oranje onder 16', waarmee hij onlangs een toernooi in Engeland speelde. De confrontaties met leeftijds genoten uit Spanje, Duitsland en het gastland vielen hem niet mee. „Die Engelsen zijn alle maal reuzen, joh. Daar kun je bijna geen duel van winnen, zo groot en sterk." Winnen was zo doende niet weggelegd voor de Nederlandse talenten, maar de ervaring was onvergetelijk. „We speelden een van de wedstrij den in het stadion van Sunder land, het Stadium of Light. Daar hebben ze geen lichtmasten, maar allemaal losse lampen aan het dak van de tribunes. Schitte rend, ook omdat er heel veel pu bliek was." Engelse voetbalvelden zijn so wieso het decor van zijn dro men. Van Leeuwen volgt de Pre mier League op de voet, via de samenvattingen en live-wed- strijden op RTL5. Daar wil Ti- Timon van Leeuwen (links): Ik vind Ajax niks, ze hebben daar alle maal iets arrogants over zich." Foto: Joep van der Pal/Cor Vos mon van Leeuwen ooit ook lo pen, maar hij weet dat er nog heel wat moeten gebeuren voor dat die droom realiteit kan wor den. In september wordt de Lei denaar 16 jaar en dan moet Fey enoord beslissen of hij een 'koelkastcontract' krijgt, een ver bintenis voor jeugdspelers. En de lastigste horde komt dan nog: de gapende kloof tussen jeugdvoetbal en een volwaardi ge plek in de selectie van Feyen oord. Voorlopig moet hij het nog doen met een 'extra onkostenvergoe ding' van 46 euro per maand en draait zijn moeder op voor de helft van de reiskosten die zoon lief maakt. Van Leeuwen pen delt vijf dagen per week per trein tussen Leiden en Rotter dam, waar hij 's ochtends op school zit en 's middags traint Al met al is het zeker geen vet pot, erkent hij schoorvoetend. „Maar ach, ik vind dat allemaal niet zo belangrijk. Als ik maar mag voetballen. En van die 46 euro kan ik toch weer een leuke broek kopen." Als hij maar mag voetballen, die houding heeft de jeugdintema- tional ook als hij eenmaal op het veld staat Dan maakt het hem weinig uit waar de trainer hem posteert. Bij UVS speelde Timon van Leeuwen vooral als buiten speler. Bij Feyenoord schoof men er aanvankelijk lustig op los met het grote talent, hij stond alleen nog nooit linksach ter en keeper. In zijn eerste sei zoen als B-junior heeft de Leide naar eindelijk een vaste stek ge kregen, als nummer 10, tussen het middenveld en de spits. Daar spreekt vertrouwen van de trainer uit, en dat versterkt ook het zelfvertrouwen van Van Leeuwen. Hij is vast van plan ooit wekelijks in een volle Kuip te staan, zoals hem al eens ge beurde tijdens zijn stage. Toen speelde hij als D'tje een wed strijd tegen Volendam, voordat het 'echte' Feyenoord aantrad tegen diezelfde club. Van Leeu wen scoorde toen drie keer, met opa zo trots als een pauw op de tribune. i eredivisie, wijn United, ook uit won 'slechts' met 9-1. uit Roelofarendsveen is ge ploeg die de flink Leidse ploegen in het kan houden. Deze sloegen Square Point Eredivisie: United-Downstain De Go uwe-Tarsal Koos Minck Verbaal Geweld-Geen Flauw I Dartsworld-Winning Darts 8-i ACi H fi n 0-10 ses Sjaffies-De Stalgasten 0- re Point-Bullshit 3-7. Stand ai l.De Stalgasten 9-74 2.United 3.Bullshit 9-66 4.Downstairs 9 rech Vijf spelers van de Leidse ?en- Club (LGC) nemen deel a ^taa finale van het Nederland! ktii kampioenschap in Amste )01 (top zestien). Na de vierd ffca ronde gaat de Amsterdan &he' Emil Nijhuis (zesde dan) de leiding met vier zeges, voor LGC uitkomende sp CCT Gerald Westhoff (zesde dilterr en Michiel Eijkhout (zesd dan) staan op een gedeell tweede plaats met drie w(|(.J punten. De andere LGC't Geert Groenen (zesde da Filip Vanderstappen (vijfi dan) hebben twee winstp ten en Arnoud Rutgers va "tai Loeff (vierde dan) heeft ti 6 ge dusver één partij gewonri,an I POOLBILJART Adrie van Delft heeft na t drie evenementen 9-ball, ball en 14.1 de leiding gei ip b; men in de B-rankings vai van district West 2. Hij verzai unie in deze disciplines respet ie. E velijk 50,35 en 30 rankinj >r de ten. pven :n, k Jan Bey n de \gric lodij elerp is e Hiegi een ;en. door Peter van der Hulst heerenveen - Sponsor Bingo Lo terij presenteert morgen zijn nieuwe ploeg. Voor Martin Her sman wordt het een ingetogen feestje. De schaatser uit Lisse slaagde er gisteren in Heeren veen niet in om zich op de 1500 meter te plaatsen voor de we reldbekerwedstrijd in Baselga di Piné. Hersman kan slechts hopen dat TVM-rijder Beom Nijenhuis zich afmeldt voor de wedstrijd in Italië, anders komt er niet al leen vroegtijdig een einde aan het seizoen van Hersman, maar kan het ook wel eens het einde Nan zijn carrière betekenen. „Resultaten motiveren je om door te gaan. Van zevende plek ken word ik niet meer warm. Lukt het niet dan ga ik eens goed nadenken. Dan moet ik maar eens in de spiegel kijken. Ik kan ook nog andere dingen doen. Gelukkig heb ik een heao- diploma. De resultaten die ik tot nu toe heb geboekt zijn in ieder geval te mager. Op zo'n middag als deze gooi ik het liefst mijn schaatsen weg." Hersman neemt pas een definitieve be slissing na overleg met zijn trai ner Jac Orie. Veel zal afhangen van de beslis sing van Beom Nijenhuis. TVM- sprintcoach Geert Kuiper maak te gisteren aan Hersman voor zichtig duidelijk dat Nijenhuis mogelijk de 1500 meter in Basel ga di Piné aan zich voorbij laat gaan. De rijder heeft met het oog op de WK afstanden, waar voor hij zich nog moet plaatsen, nog een vol programma af te werken. Maar met een afmel ding van Nijenhuis is Hersman er nog niet. „Stel, stel, stel dat ik mag rijden dan moet ik nog heel wat laten zien." In Heerenveen lukte dat gisteren niet. De opening (24,71) was te matig om de achterstand op Ralf van der Rijst, die wel naar Baselga mag. nog goed te kun nen maken. Hersman (1.50,71) gaf slechts achthonderdste van een seconde op hem toe. De Lissenaar kwam vorig jaar de zelfde marge tekort om kwalifi catie voor de Olympische Spe len af te dwingen. Destijds was de latere olympisch kampioen Jochem Uytdehaage hem net te snel af. Als reserve voor Baselga kan Hersman nu nog slechts hopen. „Ook al zal tot het laatste moment onduidelijk blijven of ik daar mag rijden. Ik zal me er in ieder geval wel op voorberei den." Hersman doet dat onder meer door de selectie voor de NK sprint te rijden. Helen van Goozen liet op de drie kilometer de cijfers, hoe ge ring ook weer (0,31 seconde), wel in haar voordeel spreken. Voor haar kan het seizoen nog wel een mooi staartje krijgen. „Ik wil eerst in Baselga goed rij den en misschien mag ik dan ook wel aan de wereldbekerfina le in Heerenveen meedoen." Daar zou ze dan met een snelle tijd op de drie kilometer eventu eel deelname aan de WK afstan den kunnen afdwingen. Van Goozen had gisteren aan ploeggenote Barbara de Loor een prima tegenstandster. De rijdsters bleven in eikaars buurt, waardoor de Hoogmadese in de laatste ronde net onder de tijd van Martine Oosting kon dui ken: 4.18,26 om 4.18.57. Van Goozen durfde aanvankelijk niet naar het scorebord te kijken. Pas toen ze haar moeder langs de kant zag wist ze dat het goed was. De rijdster maakt daarmee op nieuw haar reputatie waar dat ze pas laat in het seizoen op gang komt. „Mijn fysiotherapeut zei ook al: 'het einde is in zicht en jij gaat weer beter rijden'." Bob de Jong kreeg in Heeren veen nog een kans om zich te L Martin Hersman: „Van zevende plekken word ik niet Archieffoto: ANP/Robin Utrecht plaatsen voor de WK alround in Uytdehaage. Nu was Gotenburg. De Leimuidenaar bereiding ook niet won de 5000 meter in 6.35,81, Jong ging vorige week maar liet op de 1500 meter trappen van de ijsbaan (1.53,53) veel te veel tijd liggen furt door zijn enkel, om in het klassement over die kon hij enkele dagen twee afstanden een rol van bete- nen. De Jong kan zich ir kenis te kunnen spelen. Hij ein- van het seizoen digde als vierde achter Ids Post- richten op de WK ma, Ralf van der Rijst en Jochem Berlijn. Djoenie Steenvoorden (midden) en Ronald van Velzen (rechts) luisteren naar hun coach. „We moesten dus wel aanpoten. MSV is een niet te onderschatten ploeg, met die eredivisie kunnen spelen." Foto: Taco van der Eb was wat ongelukkiger. Zijn schoten vielen niet lel&er en hij maakte enkele onnodige fouten. Beide spelers waren onder de indruk van het spel van MSV. Steenvoorden: „Ik heb ze al een aantal keren zien spelen, maar in het vierde kwart gaat toch de conditie een rol spelen." Ook Van Velzen kon zich nog herin neren dat MSV een fanatieke ploeg heeft. „We moesten dus wel aanpoten. Het is een niet te onderschatten ploeg, met men sen die eredivisie kunnen spe len." Als voorbeeld noemde hij Edwin Engelhart en Zeeger van Leeu wen. Engelhart was met 20 pun ten en 10 rebounds ook de uit blinker aan Noordwijkse zijde. Jeroen Derks was goed voor 13 punten, Bob Vegter voor 12 en Van Leeuwen voor 11 punten. MSV hield het verschil tot hal verwege de wedstrijd beperkt tot 9 punten (40-51). Uiteindelijk werden het er 18, ondanks de soms hartstochtelijke aanmoe digingen van de ongeveer drie honderd toeschouwers. „Wij hadden ook niets te verliezen. Zij zijn de nummer vier van de eredivisie, wij de nummer vier van de promotiedivisie. We gin gen het veld in om er een leuke pot van te maken, voor ons was om de me$i. Dé laten zien dat hier Ie bal wordt gespeeld, volgende keer weer konicleii ken. Ik vind dat we het jes hebben gedaan." En daarmee zei Koek niets verkeerd. hcht

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 18