Van Gaal driemaal achtereen onderuit SPORT 'Leiden' kan Nederland lang bijhouden ^ttrt^aak 'Voetbalmiljonairs bestaan niet' Kaakbreuk houdt Joval maanden uit de ring FC Utrecht Ma Williams beschuldigt Australiërs BV Leiderdorp strandt in kwartfinale bekertoernooi Wedden dat hes: Rjeman sterk feissensee Lucy Witteman is I "W^le geëindigd tijdens het riterium van de Ronde tenrijk. De marathon- iter uit Oegstgeest gisteren op de 'vatt ,see na veertig minuten ronden voorin het pelo- eyjeom de dagzege. Da- rand gering uit Den Ham r ®'a zich de rapste. Met haar Miranda van der Ha- eede) en oud-Rijns- bim >etra Grimbergen op lc^( ium. Bij de mannen, die Istrijd over één uur en d«1fen afw rkten, finishte ;genaar Henk Ange- de eindsprint als acht- laarten Heideman rste, Roel van Hest en oud-Leiderdorper orst derde. Santos naar U raafschap i - Leonardo dos San- lt de rest van het sei- ^j" )r De Graafschap. De mse speler kwam bij 3rd nauwelijks aan spe- - en wordt uitgeleend. hl{ osz, trainer van De ïap, heeft me gezegd eer als echte rechtsbui- rda 'Pe'en a^<hIS Leonar- antos. Hij staat nog an- [(jlt aar onder contract bij hte Id' die d„ 'H' V( t te.., '00 d gh- Dudek Jverpool 1 i - Ex-Feyenoord-doel- ;k Dudek kan op een ans bij Liverpool reke- concurrent, Chris Kir- .eelt de rest van het sei- meer. Hij heeft de kruisband in zijn knie d. Herstel vergt maan- land liep de blessure A n weekeinde op na een Ogj net Christal Palace- 0jSJ lebola. Dudek, eerste bij Liverpool, moest jaar zijn stamplaats nd afstaan na een inders. Ook op het WK idek teleur. ba En in ■hte* m Hgne op Tjtuur in China p Paul Gascoigne zet zijn itbalcarrière voort in e voormalige Engelse 'di[ onal heeft een contract ^bij de tweededivisie- su Tianma. Naast 'p( n zal hij ook de coa- ^het team gaan begelei- :oigne kwam 57 keer iet Engelse elftal. Hij "3aast zijn prestaties op ïaam door zijn ge- ige gedrag, vaak ver- Pi door het drinken van M iohol. .ondscoach irland Brian Kerr (49) is giste- indscoach van de Ierse oeg benoemd. Hij is ;er van Mick McCarthy jaar trouwe dienst in ow r opstapte. Kerr train- verschillende natio- I dploegen. Hij leidde elftal onder de 16, 18 Onder Mc Carthy erde Ierland zich door op het Nederlands elf- et WK in Japan en ea. De inmiddels op- Dondscoach botste in op van het wereldkma- ap met sterspeler Roy Schalken onderuit !n- Sjeng Schalken mag i wereldranglijst voor- hting top-tien stijgen, dijk maken zijn pres- jaar nog weinig in- imburger verloor gis- 1 e eerste ronde van het 2 ïooi in Milaan. De 1 s iomas Enqvist liet de 'oc e geplaatste Nederlan- ?eIfcos met 6-4 en 6-3. Ri- :al jicek, die een wild- 8e voor het evenement, avond slechts aan in lispel. Met Martin aaide hij de tweede Nederlanders ver- 0 et Italiaanse koppel ludenzi met 6-1 en 6- e te Formule i stenrijk' cl at .oi",; lez •vDit jaar wordt voor keer een Formule-1- (18 mei) op de Al- stenrijk verreden, lestone, baas van de heeft dit gezegd in iew met de Oosten- it Wiener Kronenzeit- 'ontract met het cir- nog door tot 2006, estone wil gebruik §e n de ontsnappings- rs£ )e Formule 1 heeft ïformeerd aan de re- e wereldgezondheids- v e WHO die vanaf csreclame in de sport barcelona/gpd - Het kostte een paar centen, maar Barcelona is verlost van Louis van Gaal. Daar mee is de toekomst van de Cata laanse voetbalclub echter geens zins zonnig. Die van Van Gaal net zo min. Medelijden met de voormalige voetbalkoning Louis I is mis plaatst. Maar op een echt leuke baan als trainer hoeft Van Gaal voorlopig niet meer te rekenen. Voor de meeste coaches is één grote miskleun al genoeg om de loopbaan voortijdig te doen stranden. Van Gaal ging nu al driemaal achtereen op zijn snuf ferd. Van Gaal had krediet, hij kende immers de luxe van een vliegen de start. Wie in zes jaar bij Ajax het Nederlandse voetbal op de kaart zet met een UEFA Cup, een Europa Cup I en een we reldbeker kan zich daarna te recht een slippertje veroorloven. Van Gaal bleef weliswaar een jaartje te lang in Amsterdam, maar in de eerste twee jaar bij Barcelona was hij nog redelijk succesvol. Het spel was nooit groots. In Europa kreeg Barcelo na ook geen poot aan de grond, terwijl Van Gaal juist daarvoor was aangetrokken, maar twee landstitels maakten dat de suc- cescoach zijn aureool hield. Zijn derde seizoen in Spanje was van een heel wat minder gehalte. Het spel werd er niet beter op, prijzen bleven uit en Van Gaal werd definitief de Ca talaanse kop van Jut. Pal voor hij ontslagen zou worden stapte hij zelf op, waarmee hij Barcelona al een afkoopsom van 5 miljoen gulden bespaarde. Van Gaal werd uitgekost bij Bar celona, wat voor menig trainer al het einde had kunnen zijn. De Nederlander ging echter aan de slag bij Oranje en dat werd zijn grootste miskleun. Hoe hij na anderhalf jaar en een mislukte WK-kwalificatie ook fulmineer de over de mentaliteit van de spelers, per saldo restte voor de hele wereld een simpele conclu sie: missie mislukt, Van Gaal ge faald. Stomverbaasd was iedereen toen Louis van Gaal ruim een half jaar geleden terugkeerde bij Barcelona. Waarom de club hem terugwilde, snapte nie mand, nog vreemder was dat de trainer zelf weer in Camp Nou wilde werken. Hij kende immers voorzitter Gaspart, hij wist dat de club financieel aan de grond zit, en bovenal, hij kende de se lectie. Ook Louis van Gaal wist dat de spelersgroep (met een fiks aantal eerder door hem ver ketterde en dus beledigde Ne derlandse internationals) on evenwichtig en kwalitatief bene den peil was. Het kan niet anders of Louis van Gaal liet zich verblinden door zijn eigen eergevoel. Hij voelde zich de grote winnaar toen Bar celona weer bij hem aanklopte, voelde zich apetrots. En maakte de grootste fout uit zijn loop baan. Hij vertrouwde Gaspart, die hem een vetorecht wat be treft transfers beloofde en ook geld voor de noodzakelijke aan kopen toezegde. Van Gaal trapte er met open ogen in en werd wederom de Catalaanse volksvijand nummer 1. Het is wel ironisch, in tegen stelling tot zijn eerste periode Barcelona toen Europese pres taties verlangd werden, was nu de opdracht de club terug te brengen aan de Spaanse top. In de Champions League heeft Barca nog geen punt cadeau ge daan, maar de ploeg is in de Pri- mera Division een heuse degra datiekandidaat. Dat Koning Louis moest vallen was al maanden duidelijk, de vraag was alleen wanneer. Ui teraard valt hem van alles te ver wijten, wie Barcelona ziet spelen krijgt associaties met storm in de woestijn, zoveel los zand is zelden vertoond. En daarvoor is nog steeds de coach de hoofd- aansprakelijke. Louis van Gaal wordt dit jaar 52. Hij stond bekend als een arro gante, eigenzinnige maar ook succesvolle coach. Na vier verlo ren jaren (bij Barcelona, Oranje Alsof er niets aan de hand was, leidde Van Gaal (hier pratend met Xavi) gistermiddag nog de training van Barcelona. Foto: AP/Cesar Rangel en wederom Barcelona) rest van dat imago slechts het eigenzin nige en arrogante. Dat is bijna een garantie voor langdurige werkeloosheid, dan wel een functie in de derde wereld van het voetbal. door Michel van Gent leiden - Bijna iedereen kon te vreden zijn over de uitkomst van Leiden - Nederland. De or ganisatie zag de Vijf Meihal vol lopen met publiek, de toeschou wers kregen een attractieve wedstrijd en de spelers van Lei den gingen met 19-26 eervol te- nonder tegen 's werelds beste korfballers. Alleen bondscoach Jan Sjouke van den Bos hield weinig over aan het oefenduel, want hij zat op weg naar Leiden zo lang in de file, dat hij slechts de laatste zes minuten van de wedstrijd zag. Gelegenheidscoach Ruud van der Horst liet Leiden bewust be ginnen met viertallen van De Meervogels (Zoetermeer) en TOP (Sassenheim), omdat dit de meest ingespeelde vakken van zijn selectie waren. Deze keuze pakte goed uit, want de betrokken spelers openden onbevangen tegen de Oranje toppers. Stanley Lardé (3), Ma rion Broekhuizen, Monique Obdeijn, Thijs Havenaar en Dennis Kleijn zorgden zelfs tus sen 1-0 en 7-6 voor een kleine voorsprong. Ook bij rust was de aansluiting met 12-13 nog altijd intact gebleven. Na de pauze nam Nederland het initiatief wel in handen, met na me door het inzetten van diver se reservespelers, inclusief Mir jam de Kleijn van Die Haghe. De topkorfbalster uit Sassenheim nam voor haar oude publiek twee doelpunten voor haar re kening en dwong ook nog een strafworp af. Leiden moest het met de twee genoemde vakken doen en een 'samenraapsel' met Bianca Jou- stra, Maarten van Vliet (ex-Spor- ting Trigon), Johanna van Dron- gelen (TOP) en Sander de Haas (Sporting Trigon) die nooit eer der met elkaar speelden. Dat bleek naarmate de tijd verstreek een zware aanslag op de condi tie en de schotvaardigheid. Van daar dat het verschil in de laat ste zeven minuten nog flink op liep van 18-22 naar 19-26. „Wij kunnen heel tevreden zijn", glunderde Ruud van der Horst na afloop. „Zeker in de eerste helft met onze sterkste formatie was het best afzien voor Oranje. Maar in de tweede Stanley Lardé is aan de aandacht van Oranje-speler Kees Slingerland ontsnapt en gaat schieten. Foto: Henk Bouwman helft gooiden zij er zowat twee nieuwe vakken in. Dat vond ik geen teken van sterkte. Maar toch konden we nog heel lang goed partij bieden." Ook de Leidse jeugdploeg gaf behoorlijk weerwerk aan de na tionale selectie. Zij stond bij rust 9-12 achter en liet dit verschil in het vervolg nauwelijks groter worden, resulterend in een 16- 20 nederlaag. utrecht/anp - Dirk Kuijt wil een arbitragezaak tegen FC Utrecht aanspannen. De spits beweert dat hij nog tekengeld van de club krijgt. Dit bedrag zou hoger zijn dan een jaarsalaris. De aan valler wil het geld snel ontvan gen. Zo niet, dan wil hij transfer vrij bij zijn club vertrekken. Kuijt staat in de belangstelling van verschillende clubs. Zo ziet Feyenoord in de aanvaller op de lange termijn een goed opvolger voor Pierre van Hooijdonk. FC Utrecht verkeert in financiële problemen. De club had vorig seizoen een begrotingstekort van 5 miljoen euro. Voor ko mend boekjaar wordt rekening met een tekort van 4,5 miljoen euro gehouden. FC Utrecht maakte eerder deze maand al bekend dat zes spelers aan het einde van het seizoen mogen vertrekken. Gluscevic, Wapenaar, Roest, Arts, Jochem- sen, en Dijkhuizen moeten op zoek naar een nieuwe werkge ver. FC Utrecht onthoudt zich van commentaar over het con flict met Kuijt melbourne/dpa - De moeder van Serena Williams heeft het Australische tennispubliek in Melbourne beschuldigd van ra cisme. Haar dochter werd in de halve finale van de Australian Open tegen Kim Clijsters uitge jouwd tijdens een controversiële time-out. Williams onderging twee keer een blessurebehandeling voor blaren, waarna ze een 5-1 ach terstand in de derde set goed maakte op publiekslieveling Clijsters, de vriendin van Austra liër Lleyton Hewitt. Het publiek reageerde met spottende uitla tingen. „Volgens mij komt het omdat het tennismilieu groten deels wit is", aldus ma Williams. „Vooral in een cultuur waar de plaatselijke bevolking de inlan ders heeft verjaagd." SPORTUITSLAGEN BASKETBAL landsmeer - BV Leiderdorp is er gisteren niet in geslaagd de hal ve finale van de bekercompetitie te bereiken. In Landsmeer ging de wedstrijd tegen Lions met 66- 49 verloren. Met de gevoelige nederlaag van afgelopen zaterdag tegen Lely waarschijnlijk nog in het achter hoofd speelde Leiderdorp op nieuw geen sterke wedstrijd. De basketbalsters - ook niet gewend om vier wedstrijden binnen ne gen dagen te spelen - kampten vooral met een uitermate zwak afstandsschot. Driepunters vie len er niet te noteren en ook van net buiten de bucket waren de scores zeer spaarzaam. Deson danks vocht Leiderdorp zich een paar keer terug. In de tweede helft bedroeg het verschil zelfs nog maar vijf pun ten. Cruciale fouten (balverlies, eenvoudig gemiste lay-ups en foutieve passes) maakten een ommekeer in de wedstrijd ech ter onmogelijk. Mariska van Zegveld herstelde zich prima van haar zwakke optreden tegen Lely, dat ook de tegenstander in de halve finale zou zijn geweest. Desondanks benutte de ploeg ook inside de kansen die zij kreeg onvoldoende. De verliezende coach Joris Zandbergen: „We zijn het mo menteel even kwijt. Het is geen onwil van de speelsters, maai' de scherpte was er gewoon niet. Het zelfvertrouwen om fouten van de tegenstander af te straf fen ontbreekt. Dan mag je ook geen aanspraak maken op een overwinning, ook al had ik graag thuis tegen Lely gespeeld." Topscorers Leiderdorp: Van Zegveld 18, Bransz 12 (10 rebounds). New York. NBA. Washington Wizards - Phoenix Suns 98-93, Cleveland Cavaliers'- LA Clippers 104-100. In diana Pacers - Miami Heat 102-95, Minnesota Timberwolves - San Antonio Spurs 106-95, Houston Rockets - Memphis Grizzlies 100-95, Milwaukee Bucks - New Orleans Hornets 108- 93, New Jersey Nets - Denver Nuggets 92-66. MARATHONSCH AATSEN Techendorf. eerste criterium Ronde van Oos tenrijk. Mannen (1 uur en 5 rnd): 1. Heideman (01de- broek), 2. R. van Hest (Apeldoorn), 3. Borst (St. Nicolaasga), 4. R. Ruitenberg (Elburg), 5. Huizebosch (Loozen), 6. Aerts (Riel), 7. Baars (Nieuw-Vennep), 8. Angenent (Woubrugge), 9. Bovenmars (Raalte), 10. P. de Vries (Oranje woud). Vrouwen (40 min en 3 rnd): 1. Bekkering (Den Ham), 2. Van der Haring (Zeewolde), 3. Grim bergen (Amsterdam), 4. Sterk (Ferwert), 5. Witteman (Oegstgeest). 6. Splinter (Haarlem), 7. De Ronde (Amsterdam), 8. Borst-Bok (St. Nicolaasga), 9 Kleibeuker (Heerenveen), 10 Verdouw (Oudewater). PAARDENSPORT Alkmaar. Draf- en rensport. Eerste koers, 2060 m: 1 Michel Compaen (Roeges, K. 1.19,7, 2. Orka, 3. Nancy Prin cess Niet gestart: Noble Texas. Toto. winnend 10.10; plaats 1,90 1.40 1.30; duo 18.00; trio 78.90. Tweede koers, 2060 m: 1. Charlie Sharp (Rijn, A van) 1.20,7, 2. Phinto S, 3. Marybell. Niet gestart: Roxy Shoeing. Toto-, winnend 1,60; plaats 1,70 2,40 2,00; duo 27,30; trio 110,70; dubbel winnend 21,00 Derde koers, 2060 m: 1. Niget Kingly (8akker, R 1.19,1, 2. Pegasus Dragon, 3 Nichole Hornline. Toto: winnend 5,50; plaats 1,20 1,10 1,20; duo 17,70; trio 36,70. Vierde koers, 1720 m: 1. Ranzen Boko (Bak ker, R 1.21,7, 2. Silvan K, 3. Rosalie d'Almere. Toto: winnend 1,40; plaats 1,10 1,40 1,50; duo 3,70; trio 12,10 Vijfde koers, 2060 m: 1. Robyn Buitenzorg (Dooyeweerd, J.F. van) 1 21,3, 2. Tellittomy- heart, 3. Radetsky's Wish Niet gestart: Run to fly, Odin Kingly. Toto: winnend 4,40, plaats 1,70 2,30 2,30; duo 18,00; trio 81,00. Zesde koers, 1100 m; 1. Mister Diamond (dead heat) (Blonk F.W. van der) 1.16,3, 2. Nero Boko (dead heat), 3. Mike E Bellwood Toto: winnend 3,50/4,10; plaats 2,60 3,80 2,90; duo 22,10/20,40; trio 59,60/79,80 Zevende koers, 2060 m: 1. Icare Quatre (Hof- stra. Mw. H.F.) 1.19,4, 2. Profiler, 3 Marian ne Dragon. Toto- winnend 5,00; plaats 1,60 1,50 1,10; duo 36,00; trio 86,50. Achtste koers, 2060 m: 1Koko des Champs (Blonk F.W. van der) 1.20,0, 2. Penny Lane, 3. Renaissance. Toto: winnend 3,80, plaats 1,50 1,40 2,40; duo 18,70; trio 64,50. Negende koers, 2060 m: 1 Patty Shoeing (Schalkers. D.) 1.20,2, 2. Orion Dijkhoeve, 3. Pareltje Star VS Toto: winnend 28,10, plaats 6.50 3,50 2.20; duo 84,80; kwartet jackpot. Totalisat(aomzet: 55.796.00. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3007. 2.6.19.21.22.35.36.42.44.45.51.56.63.64. 69 71.76.77.79.80. (Onder voorbehoud van typefouten). Totol3. 1.2.3.2.2.2.1.1.1.1.3 1.2. (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS door Jaap van Essen Zeist - Het profvoetbal verkeert in zwaar weer. Dat merken ook de spelers, die steeds vaker het idee hebben dat zij door ieder een de zwartepiet krijgen toege speeld, dat zij verantwoordelijk zijn voor de financiële malaise. Tijd voor een weerwoord van de 'zakkenvullers' en 'voetbalmiljo nairs' gisteravond in Zeist. Het was een rare bijeenkomst, georganiseerd door de Centrale Spelersraad, de CSR. Er was een 'financieel deskundige', meneer Kool, die de salarisgegevens van de Nederlandse profspelers middels een ruime steekproef onder de loep nam. Zijn voor naamste conclusie: 'Men' heeft een zwaar overtrokken beeld van het gemiddelde eredivisie salaris. Volgens de officiële cijfers zou dat ruim 250.000 euro per jaar zijn, Kool kwam voor het sei zoen 2000-2001 tot 'slechts' 229.000 euro. Niet zo vreemd, want voor het cijfer dat het mi nisterie van sociale zaken han teert worden de salarissen van de achttien best betaalde spelers per club genomen. Kool nam al le spelers, dus inclusief de jeugdspelers, onder de loep. Middels een andere rekensom wist Kool het gemiddelde nog een heel eind te drukken, name lijk tot nog maar 129.000 euro. Kool gebruikte daarvoor het zo genaamde gemiddelde volgens de mediaan-norm. Daartoe wordt niet het absolute gemid delde genomen (alle jaarsalaris sen bij elkaar optellen en vervol gens weer delen door het aantal spelers), maar geldt het principe van de grootste algemene deler, een fraaie rekenmethode waar bij alle echt hoge salarissen niet meegeteld worden. In dat re kensommetje bestaan er dus geen voetbalmiljonairs meer. Probleem van de beeldvorming opgelost, zou je kunnen zeggen. Maar ook Kool ontkwam er blij kens zijn eigen cijfertjes niet aan, 38 procent van alle 800 spelers die onder contract staan bij een eredivisieclub verdient meer dan 150.000 euro exclusief de hand- en tekengelden. De bijeenkomst was niet alleen bedoeld om de meningsvor ming over de voetbalsalarissen van enige kanttekeningen te voorzien. Ook wilde vakbonds voorman Theo van Seggelen duidelijk maken dat er bij de te korten van clubs veel te makke lijk gekeken wordt naar de spe lers. „De spelers van FC Utrecht kunnen er niets aan doen dat de stadionplannen veel te duur uit vallen. Clubs gaan ten onder aan mismanagement en vervol gens wordt van de voetballers een loonoffer gevraagd." Henk Kesler, directeur van de KNVB, vindt dat er wel degelijk iets aan de salarissen moet ge beuren. „Dit lopende seizoen wordt al ongeveer 10 procent, zo'n 20 miljoen euro, bespaard op de totale salarispost in het betaalde voetbal. AJs we dat nog twee jaar volhouden, zijn we re delijk op streek." En passant meldde Kesler dat er weer iets strenger opgetreden gaat worden door de licentie commissie. „Er zijn momenteel clubs waarvan we volgens de re gels de licentie zouden kunnen intrekken. Maar dat willen we natuurlijk zo mogelijk voorko men. Wel zullen we komend sei zoen veel strenger kijken naar de zogenaamde garantstellingen wanneer de begroting gaten ver toont. Voortaan gaan we alleen akkoord met keiharde bankga ranties." Tot slot werd nog even de be reidheid gepeild van de aanwe zige profs om salaris in te leve ren op het moment dat hun club in acute geldnood verkeert. Bij de tien aanwezige voetballers staakten de stemmen: vijf voor en vijf tegen. Gevecht tegen Ben Salah van de baan blijkt te gaan, kun je vergeten dat Raymond op 16 maart bokst", stelde de Cohen. „Ze zijn drie uur met hem bezig ge weest. Dat doen ze niet om zijn tanden te poetsen." Cohen schat dat het zeker acht, negen maanden duurt eer Joval zonder problemen weer een duel kan aangaan. In zijn optiek kan dat nog niet meteen het prestigegevecht tegen Fighting Nordin zijn. „Eerst zal Ray het vertrouwen moeten terugkrijgen dat die kaak weer honderd pro cent is en tegen een stootje kan. Daar is, denk ik, een partijtje tussendoor voor nodig. En dan wordt het onderhand weer tijd dat hij zijn titel verdedigt." Pas daarna, maar dan zijn we onderhand een jaar verder, komt wellicht het duel met Fighting Nordin weer aan de or de. Organisator Mare de Weerd zou het jammer vinden als het inderdaad zo lang gaat duren. „Maar van uitstel komt, als het aan ons ligt, geen afstel. Het blijft toch hét gevecht waar heel boksminnend Nederland om vraagt." amsterdam/gpd - Van uitstel komt geen afstel, beloven de or ganisatoren. Maar dat de bok sers Raymond Joval en 'Figh ting' Nordin Ben Salah elkaar op 16 maart in de ring van het Rot terdamse Sportpaleis Ahoy' ont moeten, is volstrekt uitgesloten. Jovals begeleider Fred Cohen steekt zijn mening niet onder stoelen of banken: „Enkel ge stoorde mensen denken daar nog aan." Middengewicht Joval is gister middag geopereerd in het AMC in zijn woonplaats Amsterdam. Volgens Cohen had de kampi oen van de International Boxing Organisation zondagavond na zijn gewonnen gevecht tegen de Argentijn Francisco 'Chino' Mo ra van de behandelende arts te horen gekregen dat zijn kaak op meerdere plaatsen was gebro ken. Joval (34) bracht de nacht door in het ziekenhuis, waarna een CT-scan gistermorgen defi nitief uitsluitsel moest geven over de aard van de blessure. De operatie nam een kleine drie uur in beslag. „Nu het inder daad om een dubbele breuk Milaan. Mannen, 380.000 euro. Eerste ronde: Enqvist (Zwe) - Schalken (Ned/2) 6-4 6-3, Ste'panek (Tsj) - Novak (Tsj/1) 6-4 6- 3, Hrbaty (Slw) - Escudé (Fra/7) 6-4 1-6 6-3, Nieminen (Fin/8) - Kratochvil (Zwi) 6-4 3-6 6- 1, Mirnyi (WRu) - Carlsen (Den) 7-5 2-6 4-0 opgave Carlsen, Pless (Den) - Arazi (Mar) 6-3 1-6 6-3. Dubbelspel eerste ronde: Krajicek/Verkerk (Ned) - Furlan/Gaudenzi (Ita) 6-1 6-3. Fullerton. ITF-toernooi vrouwen, 50.000 euro. Halve finales: Noorlander (Ned) - Lee-Waters (VSt) 6-3 6-4. Finale: Mattek (VSt) - Noorlan der (Ned) 6-43-6 6-4. Hull. ITF-toernooi vrouwen. Finale: Groenefeld (Dui) - Van de Ven (Ned) 7- 6 6-3 Tokio. Vrouwen, 1,3 miljoen euro. Kwalificaties derde ronde: Mia-Ra Jeon (ZKo) - Boogert (Ned) 2-6 6-3 7-5. Eerste ronde: De- mentjeva (Rus/8) - Shaughnessy (VSt) 7-5 6-2, Srebotnik (Slv) - Coetzer (ZAf) 6-4 7-5, Tanasugar^ (Tha) - Fernandez (Arg) 7-6 6-2. Cohen Aloro (Fra) - Panova (Rus) 6-0 6-3. ACHTERLIJN T A Tie er met hem wilde wed- X X den, vroeg een collega, dat Quick Boys geen kampioen wordt. Met de blamerende ne derlaag in de verkiezingspoule - allerlaatste - nog vers in het geheugen, kijk ik wel beter uit. Toch ging ook geen van de an dere collega's deze wedden schap aan. Andere wedden schappen - TerLeede wordt het, nee, Rijnsburgse Boys - zijn trouwens ook niet afgesloten. Dat is opvallend voor een re dactie waar het praten in wed denschappen zo'n beetje de voertaal is, maar als het gaat om de titelverdeling in de hoofdklasse, dan hebben wij ons lesje geleerd. Ons past be scheidenheid. We herinneren ons allemaal nog veel te goed hoe we enkele jaren geleden in de winterstop al zaten te klagen dat alle spanning weg was in de hoofdklasse A, want Katwijk zou glansrijk kampioen wor den. Mooi niet dus. In dat seizoen stond boven een interview met Lissenaar Ralph Polman dat zijn club binnen vijfjaar kampioen zou worden. Ik zie nog de collega voor me, die naar de kop boven het arti kel wees en zijn hoofd schudde. Dat halen ze niet, daar is de club npg lang niet klaar voor", bromde hij. Polman zat inder daad helemaal mis. Hij had moeten zeggen dat Lisse bitinen vijfmaanden klaar zou zijn voorde titel want dan had hij qua voorspelling precies goed gezeten. En vorig seizoen, ach, het schaamrood staat weer op onze kaken als we denken aan de keren dat we schreven dat Ex celsior Maassluis voetbalde als de nieuwe kampioen, dat Ex celsior Maassluis de titel niet meer kon ontgaan, dat Excelsi or Maassluis^e nieuwe kampi oen wds. Dat was nadat we massaal op het verkeerde paard van Ter Leede hadden gewed. En de titel ging naar ASWH. Quick Boys moet dus maar blij zijn dat niemand van ons durft te wedden dat het kampioen wordt. Dat maakt de kans dat het gebeurt een stuk groter. En als nou iedereen binnen de Katwijkse club ook eens op houdt met het voor de muziek uitlopen, wat de drufc op de spelersgroep zo groot zal ma ken dat die er onder bezwijkt, dan durf ik te wedden dat mijn collega zijn weddenschap ver liest. Janet van Dijk

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17