LEIDEN REGIO hoorzitting lauden over t Aalmarkt' Contact herstellen door de kracht van stilte Welkom op de 'Monte Vlietland' Autodealers: 'Geen problemen met disco' R3 stel van WD en CDA Wasstraat op archeologisch terrein Vlasbaan Leiderdorp HDC 972 vrijdag 24 JANUARI 2003 Goeroe Sri Vasudeva uit Trinidad voert managers in restaurant Markt naar Ware Ik mte ndet isten iaanjeit Minkhorst er? hu c WD en het CDA wil- en een hoorzitting or- over de toekomst van ■rktgebied. Daarover aks drie plannen: één jroep Nieuw Aal- '(NAP), een van super- Patijn en een van en wethouders van gemeenteraad bepaalt wat er met het ge- is van de twee partijen loreerd, is nog de fracties liepen in >sie Ruimte en gisteravond niet Jr het voorstel van WD [Op de agenda stond inplan van het Aal zitting kan de in- dure over het uit- voorstel van B en W luidde de kritiek en Groenlinks. Ook rdelijk wethouder R. jl (PvdA) voorzag pro- 1 erkende hij dat het hoorzittingen of ikomsten over het ,'bied een zaak is van jnteraad. „Ik wil u al- ind adviseren dat in- fte doen, en niet me iend. Anders heeft u al okken voor de in- int." Eter niet de bedoeling (tiek de toon zet, voor- sluit over het gebied [omen, gaf WD-raads- /enbergen aan. Hij eerste met het voorstel lorzitting, waar CDA- fopo zich bij aansloot, pt de bedoeling dat wij iden van de plannen, fc juist luisteren." Hij [dat er straks meerde re plannen voorliggen. Boven dien is er nog het onderzoek van Uwe Keppler naar de verkeerssi tuatie in de binnenstad. „Wij hebben behoefte aan extra in formatie", aldus Zevenbergen. Voor de hoorzitting wil de politi cus leden van de projectgroep uitnodigen, andere betrokke nen, maar ook Patijn en Keppler zelf. „Wij hechten zeer aan een hoorzitting", viel Flippo de WD bij. „Bij een inspraakprocedure kan geen discussie plaatsvinden tussen raadsleden en insprekers, bij een hoorzitting wel." Groenlinks-raadslid D. van den Bosch leek een uitgebreide pre sentatie van de projectgroep en Patijn in de raadscommissie meer dan voldoende. PvdA'er D. Wijfje dacht dat er voor een hoorzitting wel 'een modus moest zijn te vinden'. Hij zei nog geen ja of nee, maar had wel dezelfde huiveringen als zijn wethouder. Het is de bedoeling dat B en W hun visie op de Aalmarkt in april presenteren. De politiek kan er voor het eerst uitgebreid over praten op 18 juni. Het finale oordeel volgt dan op 1 juli in de gemeenteraad. Een meerder heid in de commissie vond de tijd tussen 18 juni en 1 juli ech ter te krap. „Als wij het op on derdelen niet eens worden op 18 juni", zei D66-raadslid S. Ver schoor, „dan is 1 juli wel erg kort dag." Hillebrand antwoordde dat de termijn misschien wat ruimer kan. Voor hem is 1 juli niet hei lig. „De wereld stort niet in als we 1 juli niet halen. Maar als het kan, dan wil ik voor de zomer een besluit. Het moet natuurlijk wel een haalbaar, uitvoerbaar en financierbaar plan worden." Of dat zo is, wordt de komende maanden in verschillende on derzoeken uitgezocht. door Silvan Schoonhoven leiden - Ed Verhoeff was mana ger. Hij had een goede baan en een nog beter salaris. Maar hij miste iets. Tot hij goeroe Sri Va sudeva tegenkwam, die hem leerde managers te leren om an ders te managen. Gisteren sprak Sri Vasudeva in Leiden voor een publiek van leidinggevenden, en bracht hen binnen een kwartier terug naar hun Ware Ik. Ed Verhoeff, keurig in pak, neemt ruim de tijd om 'zijn gids' in te leiden bij de zestig toe hoorders in het zaaltje boven restaurant Markt. Sri Vasudeva heeft dan ook een bijzondere rol gespeeld in zijn leven. Dertien jaar geleden, vertelt Verhoeff, besloot hij dat hij geen manager meer wilde zijn. Hij had genoeg van het gewone bedrijfsleven: dat kwam door 'een stukje machocultuur' en 'omdat men sen niet weten hoe ze moeten communiceren'. Verhoeff begon een eigen ad viesbureau, dat mensen zichzelf weer laat terugvinden in hun werk. Hij wil 'managers anders leren managen'. „Ik was inder tijd bang om dat te zeggen zoals ik het nu zeg", bekent hij zijn toehoorders. „Want dan zouden ze denken: dfe vent moeten we niet. Daarom heb ik me de eer ste jaren gewoon neergezet als iemand die een stukje manage- mentbegeleiding doet. Een stuk je interimmanagement. Een stukje training. Dat waren wél bekende woorden." Ondertussen probeerde hij wel de diepere lagen van zijn cliën ten aan te boren. Doe minder en bereik meer, werd VerhoefFs motto. Maar wat bleek: de meeste mensen doen méér en bereiken minder. Die vaststel ling leverde Verhoeff 'frustraties en irritaties' op, waarmee hij 'moest dealen'. Hoe moest hij die mentaliteit omturnen Het antwoord kwam vier jaar geleden, in de vorm van Sri Va sudeva uit Trinidad. Een spiritu eel leraar die ook een soort ad- Sri Vasudeva: „Geef je lichaam de liefde alsof het een huisdier is." Foto: Mark Lamers viescentrum bleek te bezitten in Canada. „Hij leidt in zijn insti tuut managers op om vanuit die diepere drive te gaan werken, vanuit de essentie die je in je hebt", legt Verhoeff uit. Die ging er een kijkje nemen en schrok. Het was een bende, want ze waren midden in de verbouwing. Aannemers en loodgieters liepen dwars door elkaar, het plafond was nog niet af, er moest binnen enkele da gen nog van alles worden afge maakt. Maar wét een harmonie heerste er. „Ik hoorde dezelfde cd als u hier net hoorde. Die draaide daar de hele dag door! Iedereen was aan het werk van uit zo'n diepe stilte, dat had ik nog nooit gezien. Er was zoveel warmte, zoveel liefde, en zie: het werk kwam af. Ik vroeg Sri Vasu deva: hoe doe je dat?" Dat bleek niet zo een, twee drie uit te leggen. Een volle maand moest Verhoeff in de leer bij Sri Vasudeva. En toen nóg drie maanden. „Iedere dag kreeg ik een stukje managementcursus. Vanuit een véél dieper niveau dan ik ooit had gehad. En nu gaat hij ons daar iets over vertel len." Sri Vasudeva zelfheeft zelf tot nu toe geduldig zitten wachten op de eerste rij terwijl de loven de woorden van Verhoeff voor hem worden vertaald. Dan is het zijn beurt. Met grote donke re ogen en een zachtmoedige glimlach staat hij voor de zaal, kijkt op zijn horloge en begint dan zacht te praten. Op een flip- over tekent hij uit hoe onze ziel in elkaar steekt. Daar zit het on derbewuste, en dat lichtje daar, dat is het Ware Zelf. Daarmee zijn we het contact goeddeels kwijtgeraakt, legt hij uit, maar dat contact kan je ook weer her stellen. Hoe? Door de kracht van stilte. Zelf is Sri Vasudeva ook jaren lang naar het Zelf op zoek ge weest. Hij ging studeren, las alle boeken over wijsheid die er zijn, maar kwam erachter dat je van boeken lezen niet wijs wordt. Om verlicht te worden, moet je namelijk in de leer bij iemand die dat al is. Sri Vasudeva ver trok dus naar India. Hij leefde veertig dagen in stilte, en kwam er herboren uit tevoorschijn. Sindsdien wil hij de mensheid dienen en onderwijzen in heel de wereld. Zo ook in Leiden. „Geef me een kwartiertje van uw tijd en ik voer u naar binnen. Als u straks kleuren ziet, is dat normaal. Gaat u ontspannen zitten." Positieve muziek klinkt uit de luidsprekers. „Ontspan je buik", adviseert Sri Vasudeva. „Voel de organen. Je lichaam bestaat uit miljarden cellen. Elke cel heeft een bewustzijn. Geef je lichaam de liefde alsof het een huisdier is. Ik hou van mijn li chaam. Het is mijn lichaam. Ik hou van je, maag. Moge je altijd gezond zijn. Denk ook eens aan je lever, die je bloed ontgift. En je nieren, die het filteren. Ik hou van jullie, nieren." „Het leek wel een een uur te du ren, hè, dat kwartier", zeggen twee vrouwen in mantelpak na afloop tegen elkaar. „En ik was de hele tijd bang dat m'n tele foon niet uit stond." :n was de sporthal van het Vliet- ge aan de Apollolaan gister- 31 in Tiroler sferen. Compleet met «^1 en en gejodel. Met veel tamtam opening aangekondigd van de klimwand van Leiden, de Mon- unte nd. En de grootste is het inder- ifel t sten de kenners. De hoogte van 'it gi iter is niet uniek want zo'n nba ngt er ook in de Zijlhal maar de ken ran vijf meter is in Leiden onge- tP I. limmen is een rage geworden lees rand was al héél lang de harten ken 1 leerlingen en docenten. Een 1 dn especterende school kan niet r ap Na een paar jaar sparen was het inde geld binnen en kon er wor- nu mwd. Gistermiddag was het ielij er. ?lijk I heeft balkons waarop vijf klim- et a kunnen worden uitgezet. Di- 1 tel ites dus met verschillende ij di ïeidsgraden. Bijkomend voor de wand is dat hij door twee :r oj nde groepen is te gebruiken, e p heidingswand in de sporthal ijni eden komt ontstaan er twee za- aar der over de helft van de klim- aai nnen beschikken, uw. ïraren hebben allemaal een iminstructeur gevolgd zodat de Iers onder deskundige leiding :iavi leren klimmen. Rector A. Hen- Deg daar gisteren al een voorproefje van. Soepeitjes klom de grote baas van de school aan een touw naar boven, trok daar vakkundig een flesje champagne open om vervolgens net zo soepeitjes weer met beide benen op de grond te komen. De klimwand mag ook door niet-leerlin- gen van het Vlietland worden beklom men. In het kader van het jaarlijkse pro ject Schoolsport van Sportbedrijf Leiden mogen ook leerlingen van andere scho len aan de Apollolaan hun klimkunsten vertonen. Huis Aan Bod Onder de kop Huis Aan Bod stond er in het Leids Nieuwsblad tot en met eind vorig iaar een overzicht van alle vrijko mende huurwoningen van woningcor poraties in Alkemade, Leiden, Leider dorp, Oegstgeest, Voorschoten en Zoe- terwoude. Daarmee zijn de corporaties dit jaar echter gestopt Woningzoeken den kunnen nu op internet terecht, zij kunnen Huis Aan Bod op diverse plek ken ophalen of ze kunnen voor 25 euro per jaar een abonnement nemen en dan wordt het krantje opgestuurd. Bij de eerste verspreiding van Huis Aan Bod in bijvoorbeeld bibliotheken, stad huis of bij de sigarenboer, ging het ech ter fout De krantjes waren dermate snel weg dat veel mensen voor niets kwa men. „We hadden een bepaalde in- leiderdorp - Over het plan voor een groot uitgaanscentrum op bedrijventerrein De Baanderij in Leiderdorp heeft iedereen wel een mening. Maar het verhaal dat rondgaat over autodealers die doodsbang zijn voor zo'n disco om de hoek, klopt niet. Dat zegt althans één van hen, Johan Verheyen, directeur van Auto-Home met diverse vesti gingen op het bedrijventerrein. „Het grootste gedeelte van de ondernemers hier heeft er geen problemen mee", zegt Verhey en, naar wie diverse dealers doorverwijzen voor een mening over de disco. Andere dealers kennen het plan niet. Verheyen is verbaasd over het besluit dat burgemeester en wethouders van Leiderdorp de ze week namen. Zij staan de bouw van het uitgaanscentrum niet toe. „Vreemd dat ze zeggen dat gebrek aan politieagenten een argument is. Volgens hen moet dit centrum in Leiden ko men, maar dat zou betekenen dat Leiden wel voldoende agen ten heeft. Volgens mij is dit een politiek spelletje." Het uitgaanscentrum is volgens Verheyen juist een aanwinst voor het bedrijventerrein. „Die jongeren kunnen mijn toekom stige klanten worden. Het mooie van het plan is ook dat je opti maal gebruik maakt van de grond. Nu staat het hele par keerterrein 's nachts leeg." Verheyen vindt dat het gemeen tebestuur niet bang moet zijn. Zelf verwacht hij geen golf van criminaliteit over De Baanderij. Hij denkt dat het terrein goed af te grendelen is, en dat de initia tiefnemers van het uitgaanscen trum, Hylke Postma en Wim Re geer, zorgen voor goede bewa king. „Ik vind dat je het eerst een kans moet geven. We moeten niet overal gelijk tegen zijn. Ik heb zelf kinderen die erheen willen. Er komt een borrelbus, er komt bewaking, wat wil je nog meer?" Mocht er toch schade ontstaan, dan moeten de initiatifnemers extra maatregelen treffen. „De gemeente kan ook nog dreigen met sluiting of een dwangsom." De autohandelaar kent maar één collega die tegen het plan is: Mitsubishi-dealer Oudshoom. Inderdaad is Don Oudshoom blij met het besluit van het ge meentebestuur. „Mensen gaan niet direct naar huis, ze blijven buiten rondhangen. Bij ons staan al die gebruikte auto's buiten. Er zijn in het verleden al wel eens antennes afgebroken van die auto's. Nu zouden er honderden mensen langsko men." Het was een drukte van belang in de sporthal van het Vlietlandcollege waar gister middag de klimwand In gebruik werd genomen. Foto: Hielco Kuipers schatting gemaakt maar op sommige Maar niet iedereen, zeker ouderen niet, De Blauwe Steen, die al 700 jaar in de Breestraat ligt, is het symbolische middelpunt van de stad. Onder redactie van Tlmoteus Waarsenburg en Erlc-Jan Berendsen TELEFOON 0 71 - 53 56 424 verspreidingspunten lagen inderdaad te weinig kranten", aldus een woordvoer ster van Huis Aan Bod. „Het was de eer ste keer, dus een kinderziekte. We heb ben de aantallen inmiddels aangepast en er zijn deze week geen klachten meer geweest." hebben toch internet? „Dat klopt, daar om kunnen mensen ook kiezen tussen zelf een exemplaar halen of een abonne ment." Eric-Jan Berendsen leiderdorp - Op de hoek van de Zijldijk en de Vlasbaan in Lei derdorp komt een autowas- straat. De wasserette wordt ge bouwd op het terrein waar eerst bouwmarkt Karwei zou komen, bovenop de muurresten die ver moedelijk toebehoren aan Het Huis ter Zijl, dat in de dertiende eeuw is gebouwd. De muurresten kwamen eind 2000 bloot te liggen. Slopers wa ren bezig een oude loods neer te halen, die plaats moest maken voor het nieuwe pand van Kar wei. Bij dat werk stuitten zij op de overblijfselen uit de dertien de eeuw. Gemeente en provin cie besloten dat de bouwmarkt niet op de geplande locatie mocht komen. Als er op de ar cheologische vindplaats wordt geheid, verstoort dat de bodem en kunnen archeologen die later nooit meer onderzoeken. De ei genaar van de grond, Ed Klin kenberg, besloot daarop het ter rein in te richten als parkeer- Inmiddels heeft Klinkenberg zijn plannen wat gewijzigd. Hij heeft een hoek van het parkeer terrein verpacht aan een onder nemer, die er een autowasstraat wil beginnen. „Dat mag wel, omdat dan niet geheid hoeft te worden", legt Klinkenberg uit. „Die wasstraat komt op een be tonplaat te staan. Daar mag je alles op doen." Binnenkort wordt er op deze plek een oude tank opgegraven. Na deze sane ring komt de betonplaat erop en wordt de wasstraat gebouwd. LEIDEN WIJK LADDER pancras - In het Digitaal Lo kaal van de Centrale Biblio theek wordt zondag van 14.00 tot 16.00 uur de workshop 'Zoeken en Vinden' gegeven. Een instructeur helpt de weg te vinden op het Internet met behulp van zoekmachines zo als Altavista, Google en Yahoo. Maar ook het zoeken op ISBN, zoeken naar Nederlandse mu zikanten en met meerdere zoekmachines naast elkaar zoeken komt aan bod. Voor deze workshop is wel enige kennis van de computer no dig. Er is slechts plaats voor 10 deelnemers. Kaarten a 14,50 euro zijn te koop in het Digi taal Lokaal van de Openbare Bibliotheek, Nieuwstraat 4, te lefoon 5149943. pancras - In buurthuis de Pancrat aan de Middelste gracht 85 is het zondag om 13.15 uur Kaarten en Sjoelen Binnendijks. meerburg - De Key City Country Dancers verzorgen zondag van 15.00 tot 18.00 uur een open dansbijeenkomst met Amerikaanse Line-dance in buurtcentrum Matilo. Deel name bedraagt 2 euro. Matilo staat aan de Zaanstraat 126. GASTHUiswiJK - Er is vanavond weer een algemene kaart- en sjoelavond in het clubgebouw van wijkvereniging Aktief aan de Berlagestraat 2. Aanvang 19.30 uur. boshuizen - Voor 55-plussers is er zondag weer een ont spanningsactiviteit in Rijn en Vliet, het centrum voor oude ren aan de Aaltje Noordewier- laan 1. Het kwartet Kwitka verzorgt om 14.45 uur een op treden met Russische folklore muziek en zang. De toegang bedraagt 1,20 euro. Woensdag 29 januari is er in het zorgcen trum van 15.00 tot 17.00 uur een kledingbeurs. houtkwartier - Kinderen in de leeftijd van 6 tot 11 jaar kunnen woensdag 29 januari met de IVN Kindematuurclub leren hoe ze de vogels in de winter kunnen helpen, door onder meer vetbolletjes te ma ken. De Kindematuurclub wordt op de laatste woensdag van de maand gehouden van 14.00 tot 16.00 uur in het Koetshuis in de Leidse Hout. Per keer zijn de kosten één eu ro. Inlichtingen over deze acti viteiten bij Els Witte, telefoon 5213620 of Coby van Rijn: 5221111. meerburg - In buurtcentrum Matilo aan de Zaanstraat 126 beginnen dinsdag 28 januari schildercursussen. Van 9.30 tot 11.30 uur wordt onder des kundige leiding geleerd een tekening in perspectief te zet ten en van 14.00 tot 16.00 uur wordt de techniek van het aquarelleren aangeleerd. Voor 15 lessen bedragen de kosten 71,25 euro. merenwijk - De lezing die dinsdag 28 januari in de cy clus over groei en bewustwor ding in buurthuis Op Eigen Wieken wordt gegeven, gaat over het vinden van de au thentieke kracht op het diep ste punt van het leven: 'Le venscrisis als uitdaging'. In onze jeugd hebben we geleerd een verdedigingspantser om ons heen te bouwen, die ons belemmert om in contact met onszelf te blijven. Deze lezing wordt gegeven door creatief therapeute Maya Schier-Kers- tan. De toegang bedraagt 9 euro. Buurthuis Op Eigen Wieken staat aan het Valken pad 5. professorenwuk - Vrouwen van 40 jaar en ouder kunnen elke maandag van 9.15 tot 10.15 uur iets aan de conditie doen tijdens de lessen condi- tiegymnastiek, die in de gym nastiekzaal aan de Lammen- schansweg 4 worden gegeven. Vooraf aanmelden is niet noodzakelijk. Er kan direct worden meegedaan. burgemeesterwijk - Met ple zier zingen en tegelijkertijd kennis maken met de creatie ve kracht ervan? Dat kan tij dens kennismakingswork shops koorzang die maandag 27 januari en maandag 3 fe bruari bij De Zonneboom worden gegeven door de nieu we koordirigent Taco Sorgdra- ger. Stemverkenning en stern- expressie komen aan bod, evanals gebaar en geluidsim provisaties. De kosten bedra gen voor beide workshops 5 euro. De Zonneboom is geves tigd aan De Laat de Kanter straat 5.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 11