SPORT Vrouwen Foreholte winnen beker Van der Salm en Planken blijven Van der Kooy in Leiden geopereerd BV Leiderdorp stunt tegen landskampioen Van Wely kiest voor zekerheid DUIVENTIL Ploeg uit Voorhout in verlenging langs Quintus 2 Jeugdbende doodt keeper Honduras Hockeyteams loten gunstig Borst wint op Weissensee VOETBALLER VAN HET JAAR SPELERSKLASSEMENT CLUBKLASSEMENT P woensdag 22 JANUAI Nico van der Salm gaat een jaar door bij Docos. Foto: Henk Bouwman leiden - Docos gaat nog een jaar door met hoofdtrainer Ni co van der Salm. Dat heeft het bestuur van de Leidse derde klasser meegedeeld. Van der Salm is bezig aan zijn tweede seizoen bij Docos. Bij DOSR gaat Martin Planken door. De trainer uit Rijsenhout gaat aan zijn derde jaar beginnen. Ook het contract met assistent-trai ner Menno Giliam werd met een jaar verlengd. leiden - Jaap van Kooy is afge lopen weekeinde van Parijs overgebracht naar het LUMC en daar afgelopen zondag ge opereerd aan zijn bekken. De motorcoureur kwam vorige week in de Dakar Rally ernstig tenval. Hij werd opgenomen in een Egyptisch ziekenhuis en vervolgens werd hij naar Parijs overgevlogen waar hij enkele dagen in quarantaine verbleef. Zaterdag eindigde de noodge dwongen rondreis van de Zoe- terwoudenaar in Leiden. Daar werd hij eindelijk aan zijn ern stige verwonding geholpen. Van der Kooy moet nog zeker enkele weken onder behande ling blijven. leiderdorp - Burgundie Porter was gisteravond de gevierde vrouw in sporthal De Bloemerd. De Amerikaanse guard van BV Leiderdorp schoot in de slotse conde raak waardoor haar ploeg regerend landskampioen Perik Jumpers met minimaal verschil versloeg: 69-68. Alleen in de openingsfase was het verschil op de ranglijst tus sen de huidige nummers twee en vier ook op het speelveld zichtbaar. De ploeg uit Tubber- gen profiteerde van een paar knullige fouten bij Leiderdorp en liep uit naar een maximale voorsprong van zeven punten. Onder aanvoering van Porter werd dat verschil nog voor het einde van het eerste kwart te nietgedaan. De rust werd be reikt bij een 37-36 stand. Daarna ontspon zich een gelijk opgaand duel waarin de thuis ploeg op zijn beurt een voor- spong van zes punten verspeel de. Opvallend bij Leiderdorp was het hoge percentage drie punters, acht van de zestien, die werden benut. In de slotfase, bij een 67-66 stand, miste Renske van der Voort twee strafworpen en daarmee de kans om haar team in veilige haven te lood sen. In de tegenaanval scoorde Perik Jumpers, met nog luttele seconden op de klok. Porter eis te vervolgens een hoofdrol voor zich op door de bal op te vra gen, het veld over te dribbelen en vlak voor het eindsignaal raak te schieten. „Een fraai staaltje mentale veerkracht van de ploeg", vond de opgewekte coach Joris Zandbergen. Topscorers BVL: Porter 18, Van der Voort 15. Bransz 10. wuk aan zee/gpd - Door een vlotte puntendeling tegen remi sekoning Vassili Ivantsjoek heeft Loek van Wely gisteren zijn goe de klassering in het 65ste Corus- toemooi geconsolideerd. Omdat koploper Viswanathan An and tegen Krasenkov ook binnen de kortste keren de vrede tekende, houdt de Nederlands kampioen de Indiase lijstaanvoerder op slechts een halfje achterstand goed in het vizier. Na vier dagen van grof schaak- geweld namen de grootmeesters in de A-groep massaal een baai dag op. Liefst vijf van de zeven partijen uit de negende speel ronde eindigden zeer rap in re mise. Dit tot verdriet van het publiek, dat de 20 zetjes van Van Wely afdeed als 'slappe hap'. „Na mijn verlies tegen Karpov wilde ik tegen Ivantsjoek in ie der geval solide schaken. De Sla vische opening gaf me een klein voordeeltje, maar lang niet ge noeg om op winst te kunnen spelen", verdedigde Van Wely zich. „Wat zeuren jullie trou wens. Vorig jaar, tijdens mijn ramptoemooi, zou een remise tegen Ivantsjoek als een topre- sultaat zijn bestempeld." Met 5,5 punt staat de Tilburger op een gedeelde tweede plaats met Judit Polgar, die gistermid dag na 55 minuten theorie tegen Alexei Sjirov al naar huis kon. Alexander Grisjoek, de derde achtervolger van An and, maakte een lelijke misstap. De Rus werd ongenadig geveegd door titel verdediger Jevgeni Barejev, die opklom naar de gedeelde vierde stek. Ook Grisjoek en Sjirov staan op vijf punten. Jan Tim man, die een halfje opstreek te gen Anatoli Karpov, staat met twee puntjes onderaan. D< [tei eeg Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) n tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-i redactie.ld@damiate.hdc.nl Freek Rienks Archieffoto: Frans Roomer voorhout - De vrouwen van Fo reholte plaatsten zich gisteren voor het toernooi om de landelij ke handbalbeker. De ploeg uit Voorhout versloeg in de regiona le bekerfinale Quintus 2, na ver lenging, met 24-19. De winst op de ploeg uit Kwintsheul, in de hoofdklasse de naaste concurrent om de ti tel, smaakte zoet Toch had Fo reholte het aan zichzelf te dan ken dat het nog tot een verlen ging kwam. In de eerste helft werden veel kansen verspeeld en met name Mariska van Steyn was buitengewoon ongelukkig in de afwerking. In een kort tijdsbestek schoot ze, vrijge- speeld op de cirkel, tot drie keer toe tegen de keepster aan. Ook het verzilveren van strafworpen ging moeizaam. Zo wierp Helga Janson van de streep op de ene paal om de rebound keurig op de andere paal te mikken. Het was aan een handvol reddingen van doelvrouw Anita Seur te danken dat de rust bij een gelij ke stand van 9-9 werd bereikt. Direct na rust kende Foreholte een ronduit zwakke periode waarin de bezoekers tot drie punten verschil uitliepen. Die achterstand werd weliswaar te nietgedaan, maar vervolgens wist Foreholte, terwijl bij Quin tus twee speelsters tegelijk een tijdstraf kregen, maar een keer in deze dubbele overtalsituatie te scoren. Janson en Esther Hoek verspeelden samen tot vijf keer toe op knullige wijze de bal in de opbouw. Neemt niet weg dat Foreholte vooral defensief veel inzet toonde en zich door de foutjes in de aanval niet van de wijs liet brengen. De stand na vijftig minuten in de regionale bekerfinale, 17-17, maakte een verlenging noodza kelijk en daarin kwam Foreholte eindelijk los. Met name de 16- jarige Marlène Arroyo, die een actieve, maar bescheiden rol in de reguliere speeltijd had ver tolkt, ontpopte zich plotseling tot aanjager, terwijl Janson met onderhandse schoten opeens wel trefzeker bleek. Vijf Voor- houtse goals op rij maakten aan alle onzekerheid een einde. Coach Elly Spreeuw haalde op gelucht adem. „Zó spannend hadden ze het voor mij niet hoeven maken." Scores Foreholte lanson 6, E Hoek 5, Geerlings 4, Van Drongelen 3, Van Steyn 3, P. Warmerdam 2, Arroyo 1. Voetbalclub Rijnsburgse Boys laat de redactie van de krant weten dat er nooit iemand van het bestuur gesproken heeft met Richard Hogervorst. De Haarlemse trainer schermde bij zijn huidige club RCH met een aanbieding van Rijnsburgse Boys. Hij zou gevraagd zijn voor de functie van assistent- trainer. De Rijnsburgse club wil gewoon met Dick Heemskerk, als assistent van de nieuwe trai ner Ted Verdonkschtot, verder. Deze week hoopt Rijns burgse Boys met Dick Heemskerk rond te ko men. MVKV is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Aan het eind van dit sei zoen gaat Freek Rienks de club verla ten. Het be stuur van GWSen Ruud van der Meer zijn overeengeko men het con tract van de oud-speler te ver lengen. Rob Beunder (ex-Lug- dunum) blijft nog een jaartje bij RKSVM (Monster). Anton Wijs man doet het zelfde bij Concor dia Hillegom. Wim van Steene (TOGR) en Hans van Doomeveld (Velsen) hebben bij hun club bijgete kend. Henk Dirven verlaat WOR en Jaap Viergever keert terug bij SHO, Johan de Koek gaat aan de slag bij hoofdklas ser Rheden. Oud-Ajacied Mar cel Keizer wordt trainer en op volger van Frans Schuitemaker bij Nijenrodes. SVOW heeft het aangetekende beroep, vanwege twee punten in mindering in de wedstrijd te gen Marine, verloren. Zware straffen voor Jaco van Staaldui nen Chris van Reeden van Roo- denburg (zaterdag). De KNVB zet beiden voor acht wedstrij den aan de kant. Teamgenoot Jerry Klein kreeg zes wedstrij den aan de broek. Bij UDWS heeft Lamine Diao zes wedstrij den rust van de voetbalbond gekregen. FC lisse moet op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor. Ele ven Sport, de opvolger van Ca sio, stopt naar vijf jaar. Het be stuur van Docos heeft de vaca ture penningmeester ingevuld. Flip van Hoven volgt de naar dt hij ide Amerika vertrokken 0 :en Boheemen op. n Jeffrey Rutten (Tone) Drd heeft tijdens de operat ju knie door een bacterie vliesontsteking opgelo !e' ex-Quick Boys-speleri momenteel op de inte e. Leeroy Echteld i: welkom bij FC Hilvers Q| zijn weigering om met naar een trainingskani - A van Oost, topscorer bi he klass d i> vertri eid het ei in 1 het si Ji' naar! an Ursel De cl; irtc Zeeui sue deren janh f« Thon ir' Wesli n1 Smet iet ky Sc 'Ie voor p gend 'f61 •La St( IR Cenr G bergi DeB eenr in cyclo np Bas Giling, Rabo-renn vriend van wereld kan p- Suzanne de Goede, w ijk de. Daphny van de Bi van Bemmelen Sport) vorm. In het Zwitsers all< kon klopte zij de huid 1 reldkampioene La ure ski boucher. Van de Bran 5 s twee weken de te kl o»>e vrouw bij het WK in It n Leden van de zwem; Zijl/LGB zijn het kom weekeinde op verschi fronten actief. Een zef|( in Emmen deel aan d kampioenschappen it en de jeugdsenioren I eg Heemskerk en Bas va tij ven staan over een pa ua op het startblok bij in er nale wedstrijden in Liro( Vier speelsters van d ltr rugbyclub DIOK, Mo Mirjan van Zoest, Mieirij Hove en Femke Bakki 12 door de nieuwe bond Obbe Winkels gesclccp F Oranje. Van Hove spe tij jaar met het Nederlan op het WK in Barcelot n; dere drie debuteren iif rt tie. De jeugdige turnster Neville (Slank en HbI schoten) is geplaatst 1 landelijke achtste firn j van de KNGU. Milton Flores. Foto: EPA Tegucigalpa - De doelman van het nationale voetbalelftal van Honduras, Milton 'Chocolate' Flores, is vermoord. Duizenden voetballiefhebbers kwamen gis teren in de stad La Lima bij el kaar om hun idool de laatste eer te bewijzen. Flores werd zondag door leden van een jeugdbende vermoord. De 28- jarige keeper maakte sinds hal verwege de jaren '90 deel uit van de nationale selectie. Barcelona - De Nederlandse hockeyteams hebben gunstig geloot voor het EK in septem ber in Barcelona. De mannen van bondscoach Joost Bellaart moeten het in groep B opne men tegen Engeland, Polen, Schotland, Zwitserland en Ita lië. De vrouwen van Mare Lam- mers treffen in poule A Spanje, Schotland, Rusland, Azerbei dzjan en Frankrijk. De winnaars van het toernooi plaatsen zich. rechtstreeks voor de Olympi sche Spelen van 2004 in Athe ne. techendorf - Ruud Borst heeft gisteren op de Weissensee in Oostenrijk de eerste opwarm- wedstrijd voor het open Neder lands kampioenschap gewon nen. De DSB-schaatser uit Sint Nicolaasga toonde zich in de eindsprint de snelste van een kopgroep van negentien man. Martijn Kromkamp en Hans van de Wetering eindigden op het natuurijs respectievelijk als tweede en derde. Oud-Leider dorper Borst had lange tijd geen wedstrijd meer gewonnen. Zijn laatste triomf behaalde hij drie jaar geleden in Finland. Borst schreef toen in Kuopio de alternatieve Elfstedentocht over 200 kilometer op zijn naam. Het criterium in Oostenrijk was beduidend korter: 40 kilometer. Bij de vrouwen won oud-Rijns burgse Petra Grimbergen de massasprint, voor Linda Ver douw en Danielle Bekkering. Hendrik van Beelen van Quick Boys steeg met stip naar de eerste plaats. Foto: Dick Hogewoning leiden - Hendrik van Beelen is de verrassende koploper in het klassement 'voetballer van het jaar'. De speler van Quick Boys kwam vanuit het niets op de eerste plaats terecht. Van Beelen heeft zeven wed strijden gespeeld en komt daar om in aanmerking voor een plek op de ranglijst. Met nog elf wedstrijden te gaan in deze competitie moet de Katwijker op minimaal zestien noteringen uitkomen voor een definitieve plaats in het spelersklassement. Peter Timmermans maakte na Van Beelen de grootste sprong. De speler van Quick Boys kreeg voor zijn optreden tegen Kloe- tinge een 'negen' en steeg van de negende naar de zevende plaats op de ranglijst. In het ploegenklassement klom Kat wijk van de vijfde naar de derde plaats. De ploeg van John Eel- man scoorde afgelopen zater dag gemiddeld een '7,5' in de gewonnen uitwedstrijd tegen Hoek. Dat is het beste cijfer voor de Katwijkers tot nu toe in deze competitie. Speler Club Gem. 1. Hendrik van Beelen Quick Boys 7,71 (7) 2. Raymond Flaton Quick Boys 7,54 (13) 3. Daniël Hensen Katwijk 7,46 (13) 4. Kevin Winter FC Lisse 7,40 (15) 5. Patrick Kalkema Ter Leede 7,33 (15) 6. Hicham Rbii Ter Leede 7,21 (14) 7. Peter Timmermans Quick Boys 7,20 (15) 8. Mark Jansen Ter Leede 7,15 (13) 9. Vincent Bon Katwijk 7,14 (14) 10. Brian Mussche Quick Boys 7,13 (15) Maarten Bak Quick Boys 7,13 (15) 12. Rogier Koordes Ter Leede 7,07 (14) Remco Tuinenburg Quick Boys 7,07 (14) 14. 2 spelers scoorden gemiddeld 7,00 Club Zaterdag Gem 1. Quick Boys (7,45) 6,96 2. Ter Leede (6,67) 6,71 3. Katwijk (7.50) 6,60 Noordwijk (6.36) 6,60 4. FC Lisse (5,91) 6,53 6. Rijnsburgse Boys (6,75) 6,50 Naam: Raymond Booms. Sport en club: Voetbal bij Fo reholte. Geboren op: 29 maart 1976 te: Voorhout. Woonplaats: Voorhout. Broers/zussen: Een oudere en een jongere broer. Vorige clubs: Geen. Beroep: Assistent-accountant. Partner: Claudia. Kinderen: Nee. Positie: Laatste man of voor stopper. Sterke punt: Mijn spelinzicht en rust. Zwakke punt: De opbouw kan beter en ook de passing over een wat langere afstand. Blessures: In de jeugd heb ik een keer mijn enkelbanden ge scheurd. Leukste tegenstanden Van Nispen. We waren vorig jaar verwikkeld in de kampioens- strijd met Van Nispen. Zij zijn kampioen geworden. Onze trainer René Ras was daar toen nog speler, en hun spits is on ze oude spits. Favoriete voetballer: David Beckham. Hobby's: Buiten het voetbal niet. Kampioen in de derde klasse: Ik denk dat Delft het wordt, of wijzelf. Degradant: Nieuwkoop. Meerburg, de tegenstander van zondag: Het zal een vrij lastige wedstrijd worden, maar wij gaan wel winnen, want wij kunnen beter voetballen dan we tot nu toe hebben laten zien. Foreholte op de tweede plaats: Dat is wel een verras sing. We zijn vorig jaar gepro moveerd, dan ga je er niet van uit datje meteen bovenin mee draait. Wij hebben vrij vaak ge lijkgespeeld, maar dat doen onze tegenstanders ook. Tot afgelopen zondag stonden we zes punten van de degradatie- plek af, maar we stonden wel derde. Wat kan beten Het gaat alle maal nog wat rommelig en on rustig. En we moeten de wed strijd ingaan om te winnen. Sommigen hebben de instel- liaa Foto: Mark Lamers ling dat een gelijkspel ook goed is, dat ze in elk geval niet willen verliezen. Dat heb ik niet, nee. De kracht van het team: We zijn jong en willen vooruit voetballen. Al gewend aan de nieuwe trai ner: Dat kun je wel zeggen. Hij heeft zich goed aan ons aange past en wij aan hem. Foreholte: Een dorpsclub in opkomst. De jeugdopleiding is goed verzorgd. Dat was toen ik in de jeugd zat ook wel zo, maar de organisatie is nog be ter geworden. Toen waren er 2 F-teams, en nu tien of elf. De nieuwe wijk Oosthout zorgt voor een grote aanwas. Uitgaan: Af en toe, naar Noordwijk of naar De Toog in Voorhout. Leukste plek in de regio: Voorhout en in de zomer het strand in Noordwijk Het leuke van Voorho ben er geboren, mijn fEe en mijn vrienden woni Wat moet je dan op ee plek zoeken. Scoren: Alle penalty's door mij genomen en mee naar voren bij coi vrije trappen. Koppen: Ik denk dat jea continue moet doen. 1 aa bal richting het doel k< schuilt volgens mij gee vaar, daar denk ik ook f, na. Het is anders als je van de lijn af kopt of alE bal wordt weggewerkt |r krijgt die tegen je hoof Het verschil tussen de ai en de vierde klasse: Ir de klasse waren er wei e. waarvan we wisten da gen winnen. In de den r moet je je altijd volled ten. In de eerste wedsi stonden we na 25 min 4-0 achter. Maar we zij i snelle leerling geblekei jaar was de tegenstani na drie kwartier of een nu moet je er 90 minui voor gaan. De derde k! wel de klasse waar wij ren. Maar het valt niet uit de vierde klasse tel De weg via de nacomp lang en voor het kamp ;n schap zijn er altijd wel twee concurrenten. e ei Andere activiteiten vc club: Ik zit in de jeugd sie en in de toernooien sie. 1 Eigen voetbaltoekom moeilijk te zeggen. Ik 2 snel gebeuren dat ik 0 jaar nog selectievoetbi Ik denk dat het twee ki week trainen me dan t'I gaat staan. Maar het zr. twijfeld ook aan de ge2 atie liggen. Favoriet vakantielant kenland, Kos. Stemmen: Ongetwijfe op staat ook vast, maa het niet nodig om dat len. Droom: Nee, ik leef vo realiteit. bl IVe P 1 lij

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 18