y Sven Groeneveld speelt elk punt mee SPORT Andre Agassi wordt getest, maar overleeft Utrecht-spelers Wapenaar en Gluscevic berusten in hun lot Lothar Matthaus, van knuffelbeer tot pispaal Tenniscoach uit Weesp werkt succesvol met jonge Kroaat Ancic Canal+ wil meer duels live op tv Feyenoord weer sterkste in Maspalomas Iduelï VRIJDAG 17 JANUARI 2003 Pe! - Xke •'n /enschede Uit \pportersrellcn tester Horselen- -unchem de beker- li De Graafschap Icht afgelast. De Aid gepland voor 4 fedion de Vijver- (nchem. Aangezien n de avonduren -espeeld, vindt |r Horselenberg de iregeldheden te tgemeester heeft tocht de wedstrijd ie roosteren en bij Cen spelen. Burge ls van Enschede bndag geplande l\vente-Hambur- Jen. Mans is bang jersrellen in de bin- •nschede. der met duo ius Israel en Lex blijven ook na dit >rs van ADO Den contractuele en de lengte van imst zullen de trai- istuur op een later Israel en kwamen in de 1 naar ADO Den leizoen 2001/2002 Haag zich onder froor de nacompeti- ceren. Vervolgens p0 Den Haag dit ste periodetitel ijstaanvoerder divisie. !Suat Usta ziet een in. De 21-jarige ivoerder van rekt per direct topclub Galata- jer Frank Ar- le gisteravond de verdediger, broer Fuat de- aanhaakte, is gouden kans. "Ier, geboren in in maar opge- itricht, vliegt zon- iul om een cori ng 5 jaar te tekenen. ?t tl tekent United stf- Earnest Stewart bij DC United te Ifae Staten. De van Amerikaanse ondlj jn de vs de keus is, DC United in 1 daign Dallas Burn. De «3-jarige in Ne- a VTen speler viel uit- ats fle ploeg uit Was- impetitie wedstrij - »n aan (uiper lennie Kuiper won lerklassieker Pa- )p memorabele ital vrienden uit e geboorteplaats ielrenner, zal op het parcours voor lenkteken ont- krijgt het door kunstenaar ontworpen len voor zijn »r de wieler- lument wordt plaatsje Hem, waar Kuiper in om daarna alsnog :op zijn naam te ndaal :>rd gestel - Een seri- no ngblessure dreigt >etekenen van de en WK-ambities r Richard Groe- nk t ziet er niet goed 'P(a Nederlandse kam- naf maandag niet innen trainen, ie niet snel verbe- NiS )ndag niet starten vreest Groenen- Ierland wordt de van de strijd om er gehouden. leider. Over een in Hoogerheide de ic ds weg .30) WWO i Gerbrands ver- ik' A einde van het sei- 5ass« Zoomers/D. De ijk/z ch heeft nog een één jaar bij de volleybalclub, ir in goed overleg e tingsbestuur van- jpfc- -7 ozlJn f'iet Zoomers/D iai, laar kan niet an- dit seizoen vertrek- 5 eldoornse volley- tnoest kiezen tus- tens twee jaar :esptna dit seizoen fcejaar is te lang time basis te blij- idt tijd voor een (Tfcoach." utrecht/gpd - Harald Wapenaar en Igor Gluscevic kunnen leven met het idee dat hun toekomst niet langer bij FC Utrecht ligt. De twee hadden er al rekening mee gehouden. De club heeft zelfs geen geld voor een verlaagde aan bieding. Ook met Arts, Jochemsen, Roest en Dijkhuizen gaat FC Utrecht niet door, maar dat lag voor de hand. De eerste drie zijn bankzitters, Dijkhuizen is al twee jaar de hort op: Dunfermline, Em- men en nu TOP Oss. De enige met wie FC Utrecht wél door wil en kan is Jordy Zuidam. Hem wordt een meerjarig contract voorgelegd. FC Utrecht wilde Wapenaar en Glusce vic geen formele aanbieding doen. Technisch directeur Han Berger: „Ex treem laag inzetten en dan hopen dat de speler weigert. Dat zou unfair zijn ten opzichte van de jongens. Dat ver dienen ze niet." Om voor komend seizoen een sluiten de begroting te verwezenlijken moet FC Utrecht de tering naar de nering zetten. Het spelersbudget gaat volledig op aan de voetballers met doorlopende con tracten, inclusief de verhuurde spelers. Bergen „Een discussie over sportieve voors en tegens hoeft niet eens gevoerd te worden. Triest maar waar. De jon gens hebben godzijdank zeer professio neel gereageerd. Dat compliment moet ik ze maken." Harald Wapenaar is al lang blij dat FC Utrecht open kaart speelt. „De club staat met de rug tegen de muur. Ze pakken het in elk geval sjiek aan. Geen gedoe met belachelijke aanbiedingen en dan de zwartepiet bij ons neerleg gen. Ik weet nu zeker dat mijn toe komst elders ligt." Dat zal het buitenland wezen. In april wordt de doelman 33 jaar, maar zijn ambities zijn onverminderd hoog. In het seizoen 1989-'99 stond Wapenaar onder contract bij Udinese en dat Itali aanse avontuur beviel hem best, hoe wel hij er tweede doelman was. „Ik ben blij dat ik de kerstvakantie met kracht training ben doorgegaan. Dat loont zich. De schouder voelt sterk aan en ik ben weer topfit." Ook Igor Gluscevic berust in zijn aan staande vertrek. De Joegoslaaf snapt nu waarom FC Utrecht niets meer van zich liet horen sinds dat gesprek rond de bekerfinale, mei vorig jaar. Het ging toen over een vierjarig contract. „Ik verdacht de technische mensen van een spelletje. Zo van, als we lang ge noeg wachten gaan zijn eisen vanzelf omlaag. Nu weet ik beter. Ze wisten toen absoluut nog niet wat de club bo ven het hoofd hing." Gluscevic voelt zich geen slachtoffer, hoe hij het als best betaalde speler bij FC Utrecht ook naar zijn zin had. „Ik ben professional en realiseer me intus sen dat de club niet langer kan beant woorden aan mijn verwachtingen. Ook met een verlaagde aanbieding was ik niet akkoord gegaan. Ik word in maart 29 en wil nog vooruit." door Gertjan van Geen Melbourne - Na de begeleiding van talloze wereldtoppers heeft Sven Groeneveld eindelijk een stekkie gevonden dat hij tot volle wasdom kan brengen. De 37-jari- ge Nederlander werkt sinds kort met de Kroaat Mario Ancic, die woensdag op de Australian Open Sjeng Schalken versloeg en zich vanmorgen voor de vierde ronde plaatste. Groeneveld heeft zijn sporen verdiend in het internatio nale tennis, maar zit net zo lief thuis in Weesp. „Als ik het idee heb dat ik niet kan helpen, waar om ben ik er dan? Hou je geld dan maar", zegt Groeneveld. Het was een mooie woensdag avond op Melbourne Park voor Groeneveld. Hij zag zijn 18-jari- ge pupil, ondanks krampaanval len, keihard knokken voor een heel belangrijke overwinning. „Een speler krijgt door zijn col lega's heel snel een stempel op gedrukt. Als je een naam als vechter krijgt, is dat heel belang rijk. Daarmee dwing je respect af." Groeneveld zat uiterlijk onbe wogen op de tribune. „Ik leef mee, speel elk punt mee, maar weet dat ik er geen invloed op heb. In de voorbereiding kan ik plannen en alles op een rijtje zetten. Dat was wel anders toen ik zelf nog speelde. Op de baan was ik een heethoofd. Er telde maar één ding en dat was win nen. Daardoor liep ik nog wel eens tegen een muur. Van de buitenkant kan ik heel goed re lativeren. Zodra er geen emoties bij komen kijken, zie ik alles." Groeneveld stond als tennisser ooit zevende op de nationale ranglijst. Hij van dezelfde leef tijd als Paul Haarhuis. Beiden vertrokken naar de Verenigde Staten voor een studie. Waar Haarhuis klaargestoomd werd voor het profcircuit, is Groene veld blijven hangen op hetzelfde niveau. „Ik kreeg slechte begeleiding en op de universiteit was het elke avond feest. Achteraf ben ik daar te lang gebleven." Hij keerde terug naar Neder land, maakte op de Webster University in Leiden zijn studie Sven Groeneveld: „Ik ben een vrij trots persoon. Als het tot een bepaald punt komt, is mijn flexibiliteit weg." Foto: GPD/Toussaint Kluiters af en was van zins om in Japan te gaan werken. Tot hij een tele foontje kreeg van Monica Seles. Of hij vier weken met haar in Amerika wilde werken. Groene veld was 25 jaar. „In Japan kon ik een wereldcontract tekenen. Ik vroeg of ik eerst vier weken naar Amerika kon, zou in janua ri dan beginnen. Maar de baas zei: 'Je gaat niet'. Dat moet je te gen mij niet zeggen. Ik ben naar Seles gegaan en die vier weken groeiden uit tot negen maan den." De samenwerking vormde basis voor het werk dat hij nu alweer twaalf jaar doet. Via zijn goede contacten met het manage- mentsbureau IMG vond Groe neveld de ene na de andere top per op zijn weg. Mary Pierce, Arantxa Sanchez Vicario, Mary- Joe Fernandez, Michael Stich, Tommy Haas en Greg Rusedski hielp hij voor korte of langere tijd. „Ik had het nooit kunnen be denken. Mijn ambitie was het niet, omdat ik zelf nooit op we reldniveau had gespeeld. Maar ik toen ik proefde van wat er in de wereldtop gebeurde, bleek ik er kijk op te hebben. Dat werd mijn motivatie. Mijn drijfveer is spelers helpen, mede omdat ik het zelf nooit gehaald heb. Ik heb nooit aan carrièreplanning gedaan. Als een drijfveer geld is, moet je het niet doen.'" door Gertjan van Geen Melbourne - Op weg naar een Grand Slamtitel zijn er altijd da gen, dat het minder gaat. Zelden wint een speler zonder in een vroeg stadium flink getest te zijn. Lleyton Hewitt had op de Au stralian Open in zijn eerste ron de tegen Magnus Larsson vijf sets nodig. Vanmorgen moest de andere topfavoriet Andre Agassi het beste in zich boven halen om Nicolas Escudé af te schudden. Juan Carlos Ferrero, de nummer vier van de plaat singslijst, kreeg de altijd lastige Fabrice Santoro pas na vijf sets op de knieën. Het mannentoemooi gaat zo verder zonder echt grote verras singen. De gevreesde voorspel ling dat veel grote namen snel zouden sneuvelen in Melbourne door de korte voorbereidings tijd, gaat niet uitkomen. Para- dom Srichapan, Alex Corretja en Sjeng Schalken waren snel uit geschakeld, maar topfavoriet waren ze niet. Dat Carlos Moya (vijfde geplaatst) verloor van Mardy Fish was niet zo onver wacht als het leek. Een week eerder was hij hem in Auckland ook al de baas geweest. En dat gravelaar Albert Costa door landgenoot Felix Mantilla werd uitgeschakeld, doet de wenk brauwen bij de volgers ook niet fronsen. Als Agassi het loodje had moe ten leggen, was dat wel een schok geweest. Zowel in de der de als in de vierde set kwam hij een break achter. Escudé, de mondiale nummer 37, was heel dichtbij een vijfde set, een van zijn specialiteiten, maar de Amerikaan was op tijd bij de les om het niet zo ver te laten ko men: 6-2, 3-6, 6-3 6-4. Op 32-jarige leeftijd is de num mer twee van de wereld, nog al tijd zo fit als een hoentje. Zijn indrukwekkende zege op Syd- ney-winnaar Hyung-taik Lee in de tweede ronde (6-1, 6-0, 6-0 in tachtig minuten) gaf ook aan dat hij op de top van zijn spel zit. Dat hij door Escudé, in 1998 halve finalist op Melbourne Park, flink getest werd, beviel hem wel. „Hij is een jongen die je liever niet in de buurt hebt. Hij is gevaarlijk, kan het lot in eigen handen nemen. Met jon gens met dat soort talenten, moet je altijd rekening houden", zei Agassi. door Leon ten Voorde münchen - Lothar Matthaus heeft deze week de verkering uitgemaakt, omdat zijn vrien dinnetje 17 blijkt te zijn in plaats van 19. Arme Lothar. Of er ver der nog wat te melden is over hem? Jazeker, sinds kort is hij trainer van Partizan Belgrado. Duitsland heeft zijn voormalige knuffelbeer een beetje uit het hart verbannen. Wereld- en Eu ropees kampioen Lothar Mat thaus - goed voor 146 interlands - is zelfs een soort van nationale pispaal geworden. Alleen nog maar goed voor 'Schlagzeilen', grote krantenkoppen, als hij weer eens een uitglijder heeft gemaakt op het amoureuze vlak. En dat overkomt de beste man nog wel eens de laatste tijd, als we de Duitse bladen tenminste moeten geloven. Matthaus had wel een grote, eeuwig lijkende liefde, maar ook die passie is inmiddels gedoofd. De band met zijn ex-club Bay- em München is zelfs ver onder het vriespunt gedaald. Matthaus waagde het oiffangs om de club fel te bekritiseren en dat schoot de trotse beleidsbepalers van Bayem volledig in het verkeerde keelgat. Matthaus - aan wiens hand Bayem toch grootse suc cessen vierde - werd door een zwaar gefrustreerde manager Uli Hoeness helemaal afge brand, waarna een verbolgen Lothar meteen zijn jaarkaart voor het leven inleverde op de burelen van de club. Met Bayem wil hij voorlopig helemaal niets meer te maken hebben. Ook die de verkering is nu uit. Die soap - de zoveelste in zijn leven - typeert Matthaus als geen ander. Wie buiten het voetbalveld met hem praat, treft een vriendelijke, charmante man die alle tijd voor je neemt. Maar als het om voetbal gaat, is diezelfde Matthaus altijd in con flict en heeft hij altijd een grote mond. „In voetbal heb je opper hoofden en gewone indianen. En ik ben nu eenmaal een op perhoofd", merkte hij vorig jaar op in een interview. Dat Matthaus ooit trainer zou worden, was dan ook niet meer dan logisch. Als voetballer was hij al de onbetwiste chef op het veld, een beresterke middenvel der die in zijn eentje met zijn voeten en zijn mond wedstrij den stuurde. „Lothar kan een wedstrijd ongelooflijk goed ana lyseren, daarom wordt hij de ideale trainer", zei Franz Beck- enbauer al eens. Daarom stond heel Duitsland ook verbaasd te kijken toen Matthaus zijn trainerscarrière begon in Oostenrijk. Terwijl zijn maatje Rudi Voller meteen bondscoach werd, tekende hij twee jaar geleden een contract bij het afgegleden Rapid Wien. „Er is daar niets, ik moet iets van de grond opbouwen en dat trekt me", zei hij destijds. ,Als voetballer ging ik naar Italië ter wijl de mensen geloofden dat ik het niet zou redden. Ik had een knieblessure en werd afgeschre ven. Het was gebeurd met Mat thaus, zei men. Maar ik kwam er weer bovenop en dat zal nu weer gebeuren." Het pakte toch iets anders uit. Ook Matthaus kreeg de volks club Rapid niet aan de praat, maakte vervolgens ruzie met al les en iedereen en in mei 2002 werd der Lothar op straat ge gooid. Maandenlang ging het in de Duitse kranten alleen nog maar over Lothars neue Liebe, tot hij eind december plots een contract tekende voor 18 maan den bij Partizan Belgrado, de lijstaanvoerder in de Joegoslavi sche competitie. Niemand snapte er iets van. Partizan is een grote, mooie club - daar niet van. Maar welke ster wil nou in Joegoslavië werken? Niemand toch?! „Partizan is een zeer pro fessionele vereniging. Veel men sen hebben geen idee hoe groot Partizan is", zegt hij. „Neem het trainingscomplex. Daar zou Bayem nog jaloers op zijn, zo mooi." Wat hij niet er bij vertelt is dat hij per jaar 750.000 euro gaat verdienen. Zou dat hem misschien naar Belgrado heb- Lang hield hij zich stil voor de media, wimpelde interviews steevast af. „Ik heb heel afstan delijk gedaan, wilde mezelf eerst ontwikkelen. Ik was een jonge vent uit Vijfhuizen in de Haar lemmermeer en had het idee dat ik mezelf moest bescher men. Er zijn er zo veel die mijn positie willen hebben. Jaloerse mensen, die proberen om je be nen onder je uit te vegen. Nu heb ik me twaalf jaar kunnen bewijzen als persoon en laten zien voor welke principes ik sta." „Ik ben een vrij trots persoon. Als het tot een bepaald punt komt, is mijn flexibiliteit weg. In het begin vroeg ik me af wie ik was om te bepalen wat een Stich of een Haas moest doen. Nu ben ik de baas. Als ik A zeg, wordt het ook A Als je niet naar me luistert, waarom ben ik er dan? Hou je geld dan maar. Dan zit ik net zo lief in Weesp bij mijn vriendin. Ik wil best 25 we ken per jaar onderweg zijn, maar dan wel met iemand die elke dag de motivatie kan op brengen om te werken", aldus Groeneveld. Juist toen hij zich weer in Ne derland vestigde en een licentie had gekregen om in eigen land aan de slag te kunnen belde IMG met de vraag of hij een jong talent onder zijn hoede wil de nemen. Hij had Ancic op het centre court van Wimbledon al zien winnen van Roger Federer en in Indianapolis Kafelnikov zien verslaan. „Ze wilden dat ik meteen kwam naar de laatste twee challengers in Praag en Mi laan. Hij won ze allebei. Ik kan mezelf daar geen credits voor geven, maar misschien wilde hij wat aan me laten zien." Hij staat een langdurige samen werking met Ancic voor. Ziet wel wat in de relatie die Krajicek bijvoorbeeld met zijn coach Ro han Goetzke heeft. „Die twee zijn vroeg begonnen, hun wor tels zitten diep. Ik ben vaak bij een boom aangekomen, die al wortels had en waarbij ik alleen als water kon fungeren. Nu heb ik met Ancic een klein plantje, een stekkie. Dat heb ik liever. Ik kan nu ook als mest fungeren en veel dieper zijn wortels in gaan." zeist/gpd - Canal+ wil minder gaan betalen voor het recht streeks uitzenden van wedstrij den uit de eredivisie. Het huidi ge tv-contract is volgens de abonneezender te duur. Tegelijk echter praat Canal+ met de Ere divisie NV (ENV) om op korte termijn veel meer wedstrijden li ve op de buis te gaan brengen. Er is dan ook geen sprake van dat Canal+ zou willen stoppen met het uitzenden van voetbal wedstrijden. Voetbal is juist de kurk waar het station op drijft. Van de 300.000 aangesloten huishoudens is zeker de helft vanwege het voetbal abonnee geworden, zo laat woordvoerder Mourice Plusquin weten. In het voorjaar van 2001 werd het huidige tv-contract afgeslo ten. De NOS verwierf voor 21 miljoen euro de rechten op de samenvattingen, Canal+ kreeg voor hetzelfde bedrag de live rechten. Een half jaar geleden al klopte Canal+ aan bij de ENV met het verzoek de contracten in finan ciële zin te herzien. Tot dusverre kreeg de tv-zender echter nul op rekest. Directeur Herremans van de ENV: „We zijn in gesprek, maar de clubs zijn absoluut niet bereid tijdens het seizoen het contract te herzien en dus geld in te leveren." Een van de mogelijke oplossin gen is het contract meer inhoud te geven. Mourice Plusquin: „In derdaad, we praten nu over een verhoging van het aantal live wedstrijden dat wij uitzenden. We zoeken bijvoorbeeld iets voor de uren die wij vulden met de Formule 1-races in Europa. Die hebben we niet meer en we willen dan graag voetbal uitzen den. In principe willen we naar twee live-duels per week." maspalomas/anp - Feyenoord voelt zich tijdens de winterstop thuis op Gran Canaria. De Rot terdamse club prolongeerde op het vakantie-eiland de titel bij het toernooi van Maspalomas. De ploeg van trainer Bert van Marwijk won gisteren in de fina le met 2-1 van FC Nürnberg. Eerder wonnen de Rotterdam mers met 3-1 van Sturm Graz. Feyenoord en FC Nürnberg kwamen pas na de rust op gang. De Duitse ploeg kwam in de 47e minuut op voorsprong dankzij een treffer van Cacau, die met een lob profiteerde van een foutje bij Gerard de Nooijer. In de slotfase zette Feyenoord een opvallende eindsprint in. Uit een reeks van kansen bracht invaller Van Persie de gelijkma ker op zijn naam. Vlak voor tijd schoot Kalou zijn ploeg naar de zege. Bij Feyenoord maakte ver dediger Van Haaren zijn rentree na een langdurige absentie door een blessure. SPORTUITSLAGEN AUTOSPORT SKI ben gelokt? Afgelopen weekeinde was er nog een reportage over hem op de Duitse televisie te zien. In de sneeuw stond hij daar op het veld. Muts op, handschoenen aan en een tolk binnen handbe reik. Matthaus lachte, aan niets was te zien dat hij geen verke ring meer heeft. „Ik hoop dat de naam Matthaus niet voor kwali teit stond, maar dat de naam nog altijd voor kwaliteit staat. En dat wil ik hier bij Partizan gaan bewijzen." Mooie woorden, maar in Duitsland weten ze het zeker: Lothar heeft binnen de kortste keren ruzie en is over een paar maanden terug. Tot zo lang moeten de laanten het nog even doen met zijn wil de avonturen op het liefdespad. Genoeg stof overigens. Waarom hij de verkering heeft uitge maakt met zijn vriendin? „Ze heeft gelogen over haar leeftijd. Ze zei dat ze 19 was, maar ik vond het al vreemd dat ze geen rijbewijs had", aldus de 41-jari- ge Matthaus. Dakar-Rally. Veertiende etappe, Dakhla - Luxor, 274 km. Auto's: 1. Alphand (Fra) BMW 3.20.20, 2. Fontenay (Fra) Mitsubishi 0.22, 3. De Villiers (ZAf) Nissan 1.06, 4. Vatanen (Fin) Nissan 2.05, 5 Peterhansel (Fra) Mitsubishi 4.27, 35. Ten Harkei 1.30.36, 47. Vaanholt 2 21 36. Klassement: 1 Peterhansel 39.03 57, 2. Masuoka (Jap) Mitsubishi 27.13, 3 Fontenay 2.25 28, 27. Ten Harkei 17.53 47. 47. Vaanholt 32 55.33. Motoren: 1 Sainct (Fra) KTM 3.00 14. 2. Despres (Fra) 0.18, 3. Coma (Spa) 3.08, 4. Lundmark (Zwe) 9.32, 5. Ullevalseter (Noo) 9.55, 23. Verhoef 42.17, 38. Vercoelen 53.50. Klassement: 1 Sainct 43.20.35, 2. Despres 11.20, 3. Meom (Ita) 39.21, 18 Verhoef 6.16.34, 28. Vercoe len 10.48.56. Vrachtwagens: 1. Kabirov (Rus) 3.37.38, 2. Tjsagoeine (Rus) 29.13, 3 De Azevedo (Bra), 4. De Rooy 41.17, 12. Bekx 1.37.01. Klassement: 1. Tjsagoeine 50.01.02, De Azevedo 1.11.01, 3 Kabirov 2.22.41, 4 De Rooy 2.38 54, 13. Bekx 24.08.25. BASKETBAL New York. NBA. Washington Wizards - Orlando Magic 108-93, Utah Jazz - Seattle Supersonics 92-85. HANDBAL EK-kwalificatie, mannen. Tallinn. Estland - Nederland 30-23 (16-11). Scores Nederland: Wevers 7, Klemann 5, Bult 4, Mulder, Boogaard 3, Stuiver 1. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 2998, d.d. 16.01.2003 10.11 16.18.19.22.28.30.44.45.47. 50 51.52.60.61.66.68.72.74 Onder voorbehoud van typefouten SCHAKEN Ramsau. NK Noordse disciplines. Langlauf klassiek. Mannen, 10 km: 1. Cool (Rotterdam) 32.24,6, 2. Ittmann (Hilversum) 32.37,2. 3. Hogerwerf (Rotterdam) 35.02,8 Vrouwen, 5 km: 1. Blaauwgeers (Soest) 21.39,0, 2. Molegraaf (Nederhorst den Berg) 23.35,0, 3 De Wilde (Wilhelminadorp) 24.01,1 TENNIS Wijk aan Zee. Corns schaaktoernooi. Grootmeestergroep A, vijfde ronde: Topalov (Bul) - Van Wely (Ned) 0-1, Radjabov (Rus) - Timman (Ned) 0-1, Krasenkov (Pol) - Bareiev (Rus) 1/2-1/2 Sjirov (Spa) - Kramnik (Rus) 1- 0. Grisjoek (Rus) - Ponomariov (Oek) 1/2-1/2, Polgar (Hon) - Ivantsjoek (Oek) 1/2-1/2 Anand (Ina) - Karpov (Rus) 1-0. Stand: 1. Anand, Polgar. Sjirov 3.5. 4. Van Wely, Barejev 3, 6 Grisjoek, Ivantsjoek. Kram nik 2,5, 9. Ponomariov, Karpov, Topalov, Rad jabov 2, 13. Timman, Krasenkov 1,5, Grootmeestergroep B, vijfde ronde: Stellwagen (Ned) - Naiditsch (Dui) 1-0, Van der Wiel (Ned) - De Vreugt (Ned) 1/2-1/2, Rogers (Aus) - Nijboer (Ned) 1/2-1/2, Kostenjoek (Rus) - Jonkman (Ned) 0-1, Zhang (Chn) - Koneru (Ina) 1-0, Cmylite (Lit) - Hector (Zwe) 0-1, Karjakin (Oek) - Acs (Hon) 1/2-1/2. Stand: 1. Zhang 4.5. 2 Stellwagen 4. 3. Nij boer 3.5, 4. Rogers. Naiditsch, De Vreugt 3. 7. Hector, Karjakin 2,5, 9. Acs, Van der Wiel, Jonkman 2.12. Koneru 1,5,13. Kostenjoek 1, 14. Cmyïfte 0.5. Melbourne. Australian Open, 10 miljoen euro. Mannen enkelspel, derde ronde: Fish (VSt) - Ferreira (ZAf) 6-2 6-3 1-6 4-6 6-0, Agassi (VSt/2) - Escudé (Fra/29) 6-2 3-6 6-3 6-4, Mantilla (Spa) - Costa (Spa/8) 3-6 6-3 4-6 6-1 6-3, Coria (Arg/10) - Nieminen (Fin) 7-5 6-2 6-2, Grosjean (Fra/12) - Lapentti (Ecu/24) 6-1 6-3 6-3, Ancic (Kro) - Luczak (Aus) 2-6 7-6 6- 4 6-2, Ferrero (Spa/4) - Santoro (Fra/28) 4-6 6-3 4-6 6-2 7-5. Tweede ronde: Hewitt (Aus/1) - Larkham (Aus) 6-1 6-0 6-1, Safin (Rus/3) - Montanes (Spa) 6- 3 4-6 6-4 6-1, Novak (Tsj/7) - Olivier Rochus (Bel) 7-6 7-6 4-6 4-6 6-3, El Aynaoui (Mar/18) - Koetsenko (Rus) 6-2 6-1 6-4, Joezj- ni (Rus/25) - Sirianni (Aus) 6-2 6-3 6-3, Ste- panek (Tsj) - Kuerten (Bra/30) 7-5 6-3 7-5 4-6 6-3, Vinciguerra (Zwe) - Knowle (Oos) 6-2 0-1 opgave Knowle, Blake (VSt/23) - Acasuso (Arg) 6-1 6-4 6-4, Lopez (Spa) - Ginepri (VSt) 6-2 6- 4 6-2. Vrouwen enkelspel, derde ronde: Henin-Har- denne (Bel/5) - Srebotnik (Slv/32) 6-2 6-0, Schnyder (Zwi/12) - Petrova (Rus) 6-2 4-6 6- 3. Ancic (Kro) - Luczak (Aus) 2-6 7-6 6-4 6-2, Chladkova (Tsj) - Dominikovic (Aus) 6-3 6-2, Venus Williams (VSt/2) - Barna (Dui) 6-1 6-4, Ruano Pascual (Spa) - Weingartner (Dui) 6-1 4-6 6-4, Davenport (VSt/9) - Panova (Rus/24) 6-2 6-1, Pratt (Aus) - Suarez (Arg/23) 7-6 6-4. Tweede ronde: Koukalaa (Tsj) - Seles (VSt/6) 6-7 7-5 6-3, Miskina Wfs/8) - Gagliardi (Zwi) 5-7 6-2 6-0, Schwartz (Oos) - Serra Zanetti (Ita) 6-1 6-2, Daniilidou (Gri) - Frazier (VSt) 6- 16-2. Mannen dubbelspiel, tweede ronde: Damm/Suk (Tsj/5) - Schalken/Van Lottum (Ned) 3-6 6-4 6-2. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: Wood- bridge/Daniilidou (Aus'Gri) - Hill/Vis (Aus/Ned) 6-4 7-6. VOETBAL Paramaribo. Voorwaarts (Sur) - NAC (Ned) 0-3. Doelpunten: Bobson, Slot, Boussaboun. Portimao. Imortol Desportivo Club (Por, 3e div - Vitesse 2-1 (0-0) Doelpunt Vitesse: So- ne. Bijzonderheid: Levtsjenko (Vitesse) mist strafschop, Peeters verlaat trainingskamp we gens spierverrekking in de kuit- Eindhoven - De Graafschap 2-1 (1-1). Ayaz 1- 0, Huntelaar 1-1, Jousic 2-1. Maspalomas. Finale Feyenoord - FC Nürnberg 2-1 (0-0). Doelpun ten Feyenoord- Van Persie. Kalou. Torremolinos. Malaga (Spa) - Volendam 2-0 •.(1-0).

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19