De andere droom van Peter Timmerma] SPORT 'Al brengt hij maar de helft van wat hij kon' John Grünholz wil Lugdunum nog wat teruggeven Bij Quick Boys praat iedereen over de bovenste plek VRIJDAG 17 JANUARI 20« TOP Oss-trainer Harry van Ham geeft Glenn Helder nieuwe kans Loek van Wely. Foto: ANP/Juan Vrijdag Van Wely blijft volop in de race wijk aan zee - Loek van Wely behaalde gisteren in de vijfde ronde zijn eerste overwinning in het 65ste Corus schaaktoer nooi. Hij had wel de hulp nodig van opponent Veselin Topalov. De zwarte koning van de Ne derlandse kampioen was de ge hele Siciliaanse partij in gevaar, maar toen de Bulgaar een grove fout maakte, sloeg Van Welv toe. Met drie uit vijf is Van Wely in de race om de eindzege. Hij staat een half punt achter op de drie koplopers Polgar, Sjirov en An and. Polgar werd gisteren achterhaald door haar rustige remise tegen Ivantsjoek. Sjirov knoopte wereldkampioen Kramnik op in een spetterende partij en Anand dwong Karpov tot een stukoffer dat op de lan ge termijn winnend bleek. Voor fan Timman verloopt het toer nooi desastreus. De 51-jarige Amsterdammer bouwde een prachtstelling op tegen de 15- jarige Teymour Radjabov. Tim man blunderde echter een stuk weg en gaf niet veel later op. Hij staat met de Pool Krasenkov op de laatste plaats. Van der Kooy in Frans hospitaal zoETERWOUDE - Het zal nog en kele dagen duren voordat de gewonde Zoeterwoudse Dakar- deelnemer Jaap van der Kooy in Nederland arriveert. In tegen stelling tot eerdere berichten is hij gisteren vanuit Cairo niet naar Nederland, maar naar Pa rijs overgevlogen. Volgens zijn compagnon Rob Reizevoort mag hij niet in een Nederlands ziekenhuis worden opgenomen uit vrees voor besmettingsge vaar omdat hij de afgelopen da gen in een Egyptisch ziekenhuis heeft gelegen. Reizevoort, die nog steeds geen direct contact met de Zoeterwoudse horeca ondernemer heeft gehad, weet inmiddels dat Van der Kooy niet aan zijn gebroken bekken is geopereerd, maar dat in Cai ro alleen de inwendige bloedin gen zijn verholpen. „Een opera tie móét hij dus nog krijgen", aldus Reizevoort Van der Kooy kwam afgelopen zaterdag zwaar ten val tijdens de rally. Sajoetin terug bij Veldkamp Rotterdam - De Russische schaatser Vatim Sajoetin (32) heeft zich weer bij het team van Bart Veldkamp aangesloten. Hij rijdt twee wereldbekerwedstrij den en het WK afstanden in dienst van de Nederlandse Belg. Sajoetin was vier jaar lid van de toenmalige Wehkamp- ploeg van Veldkamp. Toen deze geldschieter stopte, keerde hij terug naar de Russische ploeg. door Loman Leefmans OSS/Leiden - De naam van Glenn Helder is weer opgedoken in het betaalde voetbal. Deze week is hij aan de slag gegaan bij TOP Oss en morgen speelt de 34-jari- ge Leidenaai voor het eerst mee in een oefenduel tegen Unitas Gorinchem. TOP-coach Harry van Ham is ronduit positief over zijn nieuwe pupil. „Al brengt hij maar de helft van wat hij kon, dan is hij voor ons nog een bruikbare aanwinst. Door zijn komst bij de beschei den eerstedivisionist voegt Hel der een onverwacht hoofdstuk toe aan het boek over zijn tur bulente voetballeven. De hoofd rolspeler zwijgt vooralsnog over zijn nieuwe stap. Helder spreekt al ongeveer anderhalf jaar niet meer met vertegenwoordigers van de pers. Hij was door lang durige blessures en persoonlijke problemen zoals een gokversla ving aan de grond geraakt en hij wilde daar niet langer door kranten, tijdschriften, radio of tv aan worden herinnerd. Als de momenteel in Alkmaar woonachtige Helder, die on langs vader is geworden, zich bij de nummer negen van de eerste divisie waarmaakt, behoort die mediastilte tot het verleden. „Net als alle andere spelers hoort ook hij tijd vrij te maken voor de pers. Daar heb ik het met hem over gehad en hij weet dat hij dan ook vragen over zijn verleden kan verwachten", aldus Van Ham. De carrière van Helder begon bij Sparta en bracht hem vervol gens bij Vitesse, Arsenal, Benfi- ca, NAC, Dalian Wanda (China), MTK Boedapest en RBC. Bij de Roosendaalse club kwam hij het afgelopen anderhalf seizoen door een chronische achilles peeskwetsuur niet aan spelen toe. Eerder stond hij dooi een enkelblessure lange tijd buiten spel en transferperikelen tussen NAC, Dalian Wanda en MTK hielden hem eveneens een pe riode noodgedwongen aan de kant. Van Ham is altijd in Helder blij ven geloven. „Ik wilde hem vo rig seizoen al naar Dordrecht '90 halen, maar dat ging door zijn blessure niet door. We hielden contact en onlangs belde hij me op. Hij was na een lange revali datie weer fit en hij had er zin in. Of hij kon komen. Ritme en conditie heeft hij uiteraard nog te weinig, maar een paai" dingen die hij de afgelopen week op de training liet zien, geven moed. Hij is niet voor niets achtvoudig international. Als hij speelt, wordt dat op amateurbasis, sim pelweg omdat de club geen geld heeft voor een nieuwe speler." De uit Utrecht afkomstige trai ner, die afgelopen zomer van Dordrecht naar Oss verkaste, denkt dat Helder met zijn 34 jaar niet te oud is voor het be taalde voetbal. „We zullen voor zichtig moeten zijn gezien de blessures uit het verleden. Hij moet goed naar zijn lichaam luisteren en hij traint maar een keer per dag. Helder is lang uit de roulatie geweest, maar dat heeft als voordeel dat hij de laat ste jaren ook geen aanslag op zijn lichaam heeft gepleegd. Hij oogt afgetraind en hij staat te popelen om mee te doen." Bezzai De komst van een andere Leide- naar naar TOP is onzeker. Anouar Hamdi, de 23-jarige speler van het twee elftal van NAC, was enkele dagen op proef bij de club uit Oss. Van Ham heeft nog geen besluit genomen over het eventueel aantrekken van de aanvaller, dat net als in het geval van Helder op ama teurbasis zal gebeuren. Houssin Bezzai blijft daarmee vooralsnog de enige Leidenaar die dit sei zoen voor de Brabanders uit kwam. Een liesblessure maakt het onzeker of hij direct na de winterstop inzetbaar is. Deson danks heeft de 24-jarige back Glenn Helder. Volgens TOP Oss-trainer Harry van Ham s popelen om weer mee te doen. Archieffoto: Cees van Hoogc het erg naar zijn zin bij zijn hui dige werkgever. „Met Sparta ben ik vorig jaar gedegradeerd en daarom kon ik het wel vergeten om bij een andere eredivisieclub aan de slag te kunnen. Een stap je terug om er daarna weer twee vooruit te doen; zo zag ik mijn overstap naar TOP. Dat is veel beter uitgepakt dan i dacht. We staan Sparta op de ranglijJj. wonnen in Rotterdam!® Ik zal niet ontkennen di wat leedvermaak overt b| kon ze laten zien r" vergissing was om 1 gaan." door Janet van Dijk katwuk - Bijna was hij weg bij de club van zijn hart. Maar na een gesprek met Voorschoten besloot Peter Timmermans het toch nog een jaar te proberen bij Ouick Boys. „Gelukkig maar", zegt de 23-jarige Katwijker. De situatie is immers drastisch gewijzigd. Alles wat er toen, een jaar of drie gele den, niet was, is er nu wel. Een basisplaats in het eerste, zin om te gaan trainen, een goede sfeer bij de club, en succes voor het vlaggenschip, dat bovenaan staat in de hoofdklasse A De goede mix van ervaren spe lers en jonge spelers, die de af gelopen jaren konden 'rijpen', het feit dat het klikt in de groep en de terugkeer van Hendrik van Beelen zijn volgens Peter Timmermans belangrijke facto ren bij de ommekeer op Nieuw Zuid. Ook de aanstelling van trainers die de club kennen, die wisten wat ze te wachten stond, is volgens hem een goede zet geweest. Gert Aandewiel en Ar jen van der Werf vullen elkaar goed aan, meent Timmermans. „Er is nooit iets aan de hand. Je hebt nooit het gevoel dat ze het niet eens zijn. Het zijn ook heel verschillende personen. Zit je met iets persoonlijks, dan zul je misschien eerder naar Arjen gaan, gaat het over voetbal, dan zal je het aan Gert vragen. Hoe wel dat ook per persoon kan verschillen, natuurlijk. Je ziet het steeds meer. bij Noordwijk, maar ook bij het Nederlands elf tal zijn twee trainers. Volgens mij heeft het werken met twee trainers alleen maar voordelen, als ze het goed met elkaar kun nen vinden. Zeker een begin- meerdere leiders op 1 „Brian Mussche en I Flaton hebben veel enj jonge spelers zullen J naar hun luisteren." Op Tenerife - 'het wasf we hadden schitteren! we hebben groep' - werd er opv; gesproken over de hoj op de ranglijst. De om bij de eerste vijf teE is bijgesteld, de titel f haald worden. Quick Bi er kwaliteit genoeg 1 Timmermans. Het valt hem op hoe tj voetbal weer is gei het eindelijk weer goi de club. „Het leeft 1 supporters en vrijv heel erg mee bezig."! soms wel alsof je nei| ders mee bezig bent c bovenste plaats vast t Voetbal neemt ook I heel belangrijke plaats f steed er naast mijn stj. gj heel veel tijd aan. M^nt wordt het wel eens te tMe geacht. Andere dingenjjgg familie en je gezondlïjn veel belangrijker.6 q Wat niet wegneemt dai^n een echte Katwijker 433. hooguit wil hij naar V%en verhuizen, de plaats iflgp vriendin vandaan komijnte, is om weer eens betefcom dan die andere groter, club in het dorp, w| „We hebben lang echtD- gestaan, dat doet t Maar die rivaliteit maalf|{| Quick Boys - Kloetinge zaterdag 15.00 uur nende trainer kan nooit alle as pecten van het trainersvak be heersen. Het is ook praktisch: als je de groep in tweeën deelt, dan staat bij elke groep een trai ner. Anders zie je vaak dat de groep zonder trainer er een beetje met de pet naar gooit." Het is niet zo gek dat Peter Tim mermans lovend is over het trai nersduo, want dat haalde hem terug bij het eerste elftal, waar hij zestien wedstrijden voor speelde in zijn eerste jaar als se nior. Dat was onder de later ontslagen Cees Tempelaar. Bij diens opvolger Ruud de Groot - die eveneens voortijdig moest vertrekken - verdween Timmer mans snel uit beeld. „De wereld vergaat niet, maar zoiets kan wel hard aan komen." Met Aandewiel had Timmer mans nog gespeeld. „Op het veld voelden we elkaar ook goed aan." Door blessuregevallen kreeg hij twee jaar geleden weer een kans, en nu is de Katwijker basisspeler. „Mijn spel is erop vooruitgegaan. Maar wat ook belangrijk is, is dat ik me meer bewust ben van wat ik in me heb. Het geeft vertrouwen als je basisspeler bent.'* Zijn voorzetten kunnen nog scherper, zijn schoten op doel moeten meer vlammen. De middenvelder, die maandag be gint aan de afrondende stage van de studie bedrijfseconomie, heeft het gevoel dat hij nog 'on- tieglijk veel' kan leren. Op het trainingskamp van Quick Boys op Tenerife kreeg Timmermans te horen dat hij zich in het veld verbaal meer moet laten gelden. Hij gaat het proberen. „Het zit niet in mijn karakter. Ik treed niet snel op de voorgrond. Maar op het veld ben je toch anders." Die verantwoordelijkheid is niet alleen bij hem neergelegd. Met de meest mondige speler - aan voerder Remco Tuinenburg - in het doel mist Quick Boys een of Met een blauw-wit gezicht liep Peter Ti mee met de stoet die gemeentehuis ging. kampioenschap van maakte veel indruk oj getje van een jaar of til toen was. Vanaf dat droomde hij ervan eerste elftal van Quid i spelen. Die droom is men. „Maar ik heb er nog hij. len F SPORTAGENDA intyp r Jiettital Hfcgi heb 'P hel ttydei rki ocdse I iboi root et F op: door Pieter van Schie leiden - Bij Lugdunum loopt dit seizoen een opmerkelijke stagi aire rond; John Grünholz, de Haagse toptrainer die FC Kra nenburg de laatste drie jaar naar de vaderlandse amateur-top leidde. Grünholz (48) is assis tent-trainer bij de Leidse voet balclub in verband met de cur sus oefenmeester 1. Even was er sprake van dat Grünholz na de winterstop als assistent-trainer aan de slag zou gaan bij de Haagse hoofdklasser Tonegido/Haagse Bluf. „Tja, het is natuurlijk niet de minste club, maar ik heb aan het begin van het seizoen met meneer De Groot (technisch directeur van Lugdunum, red.) de afspraak gemaakt dat ik een jaar bij Lug dunum stage zou lopen en als je je woord geeft dan dien je dat na te komen. Bovendien wil ik Lugdunum nog wat terugge ven." Grünholz's keuze voor Lugdu num aan het begin van het sei zoen leek niet de meest voor de hand liggende. Daar denkt de Hagenaar anders over. „Ik heb bij Kranenburg bedankt omdat ik als trainer niet de juiste pa pieren had voor de hoofdklasse. Ik had geen zin om daar door te gaan met een stroman die wel de benodigde papieren had. Dat was een zware keuze, want ik had nog geen andere club en ik ben elke dag met voetbal bezig. Mijn vrouw zegt altijd dat ik meer aandacht aan het voetbal besteed dan aan haar. Dus toen meneer De Groot voorstelde om voor het behalen van het diplo ma oefenmeester 1 stage te lo pen bij Lugdunum, hoefde ik niet lang na te denken. De juiste club kwam op het juiste mo ment. Ik kende Lugdunum nog van mijn tijd bij Kranenburg. Het is een mooie club met dito accommodatie, en er lopen mensen die hart hebben voor de club. Dat vind ik erg belangrijk. Ik moet me wel thuis kunnen voelen bij een club. Anders was ik ook weggeweest." Grünholz maakt korte metten als hem de vraag wordt gesteld of Lugdunum niet een stap te rug is. „Ik ben heel leergierig. Bij Kranenburg was ik uitgeleerd. Van een trainer als meneer de Groot kan ik nog leren. Dat merk je aan alles en dat ver klaart mede mijn keuze", aldus de broer van de bekende zaal voetballer Edwin Grünholz. „Ik heb met de beste spelers van John Grünholz: „Ik ben elke dag met voetbal bezig. Mijn vrouw zegt altijd dat ik meer aandacht aan het voetbal besteed dan aan haar." Foto: Taco van der Eb Den Haag gevoetbald en ge werkt, maar er waren daar ook goede voetballers bij die heel plichtmatig speelden. Dat moet ik niet hebben. Plezier en bele ving zijn het belangrijkste wat er is. Dat is een goede basis. En dat vind je bij Lugdunum ook. Ie dereen heeft zijn kwaliteiten. Het is aan de trainer om die kwaliteiten er uit te halen. In de schoolbanken moet je altijd doen wat de docent zegt. Ik zoek wel eens een andere weg om die kwaliteiten er uit te halen: de weg van de praktijk. Die aanpak werkt op elk niveau." Naast drie kampioenschappen en een Am- stelcup bij Kranenburg, behaal de Grünholz kampioenschap pen in de derde en vierde klasse met Spoorwijk, Texas/DHB en ESDO. Lugdunum kiest niet voor de za terdag- of de zondagafdeling. Dat is bewust beleid. Dat bete kent dat de faciliteiten ook evenredig over de zaterdag" en de 'zondag' worden verdeeld. Dit blijkt ook weer bij de stage van de Haagse toptrainer. „De eerste seizoenshelft heb ik Je roen Brussee bij de zaterdagtak geassisteerd. De tweede sei zoenshelft ga ik de trainers van de zondagtak helpen. Ik hoop met mijn analyses en ideeën de trainers aan te vullen." Trainer Ronald Rosdorff is zeer te spreken over de samenwer king met de Haagse toptrainer. „Ik ben blij dat een man met zo'n schat aan ervaring de zon dag komt bijstaan. John is een aimabele man, met een duidelij ke visie. Dat soort mensen kan de club altijd gebruiken. Zijn voetbalverleden zegt wat dat be treft genoeg." Grünholz steekt zijn enthousiasme niet onder stoelen of banken: „De zaterdag en de zondag moeten prijzen pakken. Een tweede plaats telt niet, een periodetitel wel." AMATEURVOETBAL Zaterdag Hoofdklasse (14.30): Marken - Excelsior M, FC Lisse - Volendam. Kozakken Boys - Noord- wi|k. Quick Boys - Kloetinge (15.00). Hoek - Katwijk, Scheveningen - Rijnsb. Boys. Capelle - Ter Leede Eerste klasse B (14.30): WGZ - Amstelveen/HoogvlietVierde klasse A (14.30): Moerkapelle - Linschoten (0-0, restant), Spor tief - Kamerik (restant) Vijfde klasse (14.30): Aarlanderveen - SV0W, RAS-SJC Zondag Eerste klasse B 114.00): VCS - RKAW. Wilhel mus- SJC, E80H - leonidas, UVS - Sparta Tweede klasse D (14.00): GDA - Alphense Boys Derde klasse A (14.00): Blauw-Zwart - Altior. Delft - Meerburg (0-0, restant) Vierde klasse A: MMO - Nicolaas Boys Vierde klasse B (14.00): Leidsche Boys - Tey- lingen (14.30). FC Rijnland - ASC Vijfde klasse A (14.00): Quintus - LFC. Eras mus- Duindorp SV, Graaf Willem II VAC-GOL Sport. VNA - Forum Sport VROUWENVOETBAL Zaterdag Hoofdklasse (14.30): Ter Leede - Braakhuizen Eerste klasse C (12.30): Ter Leede 2 - Braak huizen Tweede klasse A (15.00): FC Lisse - Jodan Boys Derde klasse (11.00): RCL 2 - Oegstgeest, Die Haghe - Quick Boys (14.30), Rijnsburgse Boys - Scheveningen (12.00). SVOW - Maasdijk (12.00) Zondag Eerste klasse C (14.30): Buitenveldert - Alk- mama Tweede klasse (11.00): VEP - Bernardus, SJC - RVC "33 (10.30), UVS - Floreant (12.15) Derde klasse 11.00): UDO-Oliveo JEUGDVOETBAL Tweede divisie B: Alphense Boys - Feyenoord (15.15), Quick Boys - RVC/Rijswijk (15.00), Barendrecht - Katwijk (14.30) Derde divisie B: Abcoude - Voorschoten "97. DCG - ARC. FC Lisse - HBC, Noordwijk - UVS B-junioren Tweede divisie B (14.30): Sparta - UVS. Quick Boys - DHC Derde divisie B: Roodenburg - RKAW, FC Lis se - Haarlem ZAALVOETBAL Eerste divisie: Estudiantes - Bax (wo. 21 05) sets, RRC - Hilversum Vrouwen Ereklasse: AAC - The Bassets, 01 Alphen aan den Rijn: Zegerplasloop (za. 12.30) Leiden: Trimloop NLML, Park Cronesteijn (zo. 10.30) nd ee Wijk aan Zee: Corus schaaktoerno De Moriaan (dagelijks. 13.30) J11"1 BASKETBAL Promotiedivisie: MSV- Rowic (zo. 15.00) Eerste divisie: BS Leiden - Almelo Bouncers (zo. 18.30) Vrouwen Eredivisie: GibcVGrasshoppers .- Noordkop (19.30). BV Leiderdorp - MPC (19.45) Eredivisie: BS Leiden - Rotterdam (zo. 16.30) Meisjes Eredivisie: Gibo/Grasshoppers - Wildcats (13.15) Utrecht: Landelijke selectie NK j. Deventer: Landelijke selectie NK t zil Alkmaar: Essent marathoncup (za ^ed SNOOKER Dm Warmond: Dutch Snooker Rankin je n TAFELTENNIJPndj DAMMEN Arnhem: Papendal, NK halve finale DARTS Superleague: Venlo - The Hornet, HJ Unite Leiden - Rocky's VOLLEYBAL Tweede divisie: Setash Huisse (16.30) Vrouwen Derde divisie: Gemini/Kangeroes den 2 (15.00) van F is 1< inF HANDBAL WATERPOL4 Regioklasse C: Hermes - Rijnstreek (za. 20.30) Eerste klasse: Saturnus- ETC (13.30) Vrouwen Hoofdklase: Wings - Foreholte (14.50, Ocken- burgh) Eerste klasse C: Stompwijk'92 - Hermes (13.00) Bekerfinale regionaal: Foreholte - Quintus (di.21.00, De Gaasbak Voorhout) Ge eini KORBAL Hoofdklasse A: TOP - Oost Arnhem (za. 19.30) Overgangsklasse C: Sporting Trigon - SKF (za. 19.50) Tweede klasse E: Fiks - Permx (za 15.20); F: Olympiek - De Danaïden; G: Voltreffers - Tem- Hoofdklasse C: AZC-ZPB (19.30) Hoofdklasse D: Brandenburg-De 1886-De Ham (19.15) Eerste klasse: Rapido-Katwijk, A gj vax rj Tweede klasse: De Kempvis-Sassr ^•00 Derde klasse: Koudekerk-DJK/Z ch F Barracuda-Alkemade Vrouwen Hoofdklasse D: LZ 1886-De Ham SC-LZ 1886 (zo) Tweede klasse: Vlaardingen- De liance-Alkemade WIELRENNEN >iet po- Leiden: De Bult Swift Regional! ,.aaj (zo. 10.30) «Ut Si Rotterdam: Regionale cyclo cross$gj(j( ZWEMMENmoe iten Roelofarendsveen: De T we esp na (j gingscompetitie (zo) eeja time dt ii De Kaag: Winterzeilwedstrijden ZEILEN 0ldl am ééi vol] irin ting ha

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 18